Μετάβαση σε περιεχόμενο

Φθινοπωρινές & Χειμωνιάτικες μανούλες 2011!!!!Νο2!Ελάτε!


Recommended Posts

Κατάλαβα... Κι ο δικός μου σαν τη βρεγμένη γάτα είναι που κυκλοφορούσε χωρίς μπουφάν (έλα μωρέ, δεν κάνει κρύο, ζέστη κάνει) και αρρώστησε και δε φορούσε μάσκα και αγκάλιαζε και φιλούσε το μωρό (έλα μωρέ, ένα απλό συνάχι έχω) και το κόλλησε τελικά.

Όπως μας τα λες πάντως, ο δικός σου δε νομίζω να αλλάξει... Σου το έχω ξαναπεί, κατά τη δική μου γνώμη, το καλύτερο για να παιδιά είναι το διαζύγιο. Αλλά δεν είμαι στη θέση σου, οπότε δεν μπορώ να ξέρω ποιο είναι το καλύτερο. Ελπίζω να διαλέξεις το σωστό και για σένα και για τα παιδιά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 997
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ναι κι εγώ είμαι σίγουρη πια ότι η καλύτερη λύση για τα παιδιά μου είναι το διαζύγιο.......κάθε φορά που προχωράω ένα βήμα προς αυτήν την κατεύθυνση ΠΑΝΤΑ κάτι θα συμβεί και θα με πάει πέντε βήματα πίσω!!!!!!!! Ούτε εγώ πιστεύω ότι θα αλλάξει ποτέ ο άντρας μου.......απλώς τώρα για λίγο καιρό κάνει λες και δεν συνέβει ποτέ τίποτα.....το ξαναθυμάται (και στραβώνει) όταν πάει να με αγκαλιάσει ή να μου πιάσει το χέρι κι εγώ κάνω σαν να με χτύπησε ηλεκτρικό ρεύμα και την κοπανάω!!!!!

Κάτι διάβασα και για τον δικό σου τον αναίσθητο......καλά ντιπ μυαλό??????? Είναι καλύτερα τώρα ο Αντρεάκης?????? Πολύ φυσιολογικό ορό να του κάνεις και να ρουφάς τις μυξούλες με το μηχανάκι......τα ίδια κάνω κι εγώ στην μπέμπα τώρα που είναι φουλ μύξα και βήχα, η παιδίατρος δεν θέλει να την πλακώσει στα φάρμακα και το παλεύουμε με τις κλασσικές μεθόδους!

Ααααααα φτάσαμε αισίως τα 6150 κιλάκια και 65 εκατοστά ύψος........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νασιουκο μου, σε σκεφτομουν σημερα..θυμαμαι οτι ειχες πεταξει μια βομβα την τελευταια φορα που μπηκες κι επειδη εχεισ αρκετεσ μερες να εμφανιστεις ανησυχησα..βρε φιλεναδα στεναχωριεμαι με αυτα που διαβαζω..σου πεταει αντικειμενα?και το επομενο που θα κανει τι ειναι?να σε χτυπησει?βρε κοριτσι μου γιατι τα επιτρεπεις ολα αυτα?βαλε ταπραγματα στη θεση τους η κανε κατι τελως παντως..μην αφηνεις να κυλισει αλλο ετσι η κατασταση και γινεται χειροτερα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κουκλες,καλη Κυριακη

Χθες παλι ειχαμε συναυλια,αλλα απο το μεσημερι.....οι ωρες ποικιλουν στους κολικους....υπαρχουν μερες που ειναι την ιδια ωρα και αλλες νωριτερα....χθες ξαπλωσα κατα τις 9 και την ειχε ο αντρας μου και μου την εφερε στις 12 κοιμισμενη και ξυπνησε 6 το πρωι...ξεκουραστηκα καλα,ευτυχως....

Αννα Μαρια πες μου λιγο τον Αντρικο πισω στο καθισμα τον εχεις στο αυτοκινητο και εσυ οδηγας?Δεν αγχωνεσαι τι κανει στη διαδρομη?Πρεπει να αρχισω να οργανώνομαι και να μου φυγει η φοβια....μπροστα δεν επιτρεπεται καθισματακι με γυρισμενη πλατη?

Νασιουλα χαμος βλεπω γινεται....κανε το καλυτερο για σενα και τα παιδια σου... ακου εκει να σου πεταει πραγματα...μηπως θα σηκωσει και χερι?γκρρρρρρ :evil:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!!!!!!!!

Σηκωθηκα τωρα που κοιμαται ο μικρος για να κανω μπανακι, τελικα χθες δεν λουστηκα, με πηρε ο υπνος κ ουτε καν πηρα ειδηση.Πωπω πολυ γκρινια στον υπνο του ομως το βραδυ..Ολο σηκωνομουν κ του εδινα πιπιλα.Τι θα κανω οταν τον παω στο δωματιο του?Σκεφτομαι σε κανενα μηνα να τον παω για να μην μας βλεπει κ μαθαινει διπλα του σε λιγακι που θα καταλαβαινει περισσοτερα..

Νασια μου τι να σου πω κ γω?Τι ειναι καλυτερο εσυ το ξερεις καλυτερα.Σιγουρα παντως οτι κανει λιγοτερο κακο στα παιδια.Ζυγισε τα και αποφασισε.Υπομονη για την ωρα, τα κοριτσακια σου εχουν αναγκη απο μια ηρεμη μανουλα.Όσο για την αναπτυξη της μικρης σου, τι να πω?Νταρντανογυναικα!

Αναστασια μου ξεκουραστηκες?Μερικες φορες οι συζυγοι ειναι λιγο χρησιμοι.. :lol: Νομιζω οτι το καθισματακι μπαινει μπροστα αρκει να ειναι απενεργοποιημενοι τυχον αεροσακοι.Αν δεν κανω λαθος..

Παω να ετοιμαστώ για την βολτα στο συμμαθητή μας!!Καλα να περασετε σημερα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α!περιμενω εγκριση απο τη Γιωτα αλλα τιποτα ακομα..Θα εχει ακομα επισκεψεις κ μαλλον δεν μπαινει καθολου..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

φιλεναδεςς κυριακη σημερα και λεω ας προλαβω να γραψω οτι μπορω θα περει το λαπιτοπ ο χριστοφορος...ακομα δεν εχουμε παει στο γιατρο για τη μικρη μιας και δεν μπορω να μπω στο αυτοκινητο γιατι ζαλιζιομαι..και εγω οδηγω-ουσα και την ειχα στο καθησμα..κανενα ανγχος αλλα αν θελετε υπαρχει καθρεπτακι στα τζαμπο το βαζεις κσι βλεπεις το παιδι πισω..το ειχα απο το χριστοφορο αλλα δεν το εχω βαλει ποτε...Νασιουλα κανε οτι ειναι καλυτερο..Αναστασιααα τι κανει το φραουλακι??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευη μου ακομα κολικους εχουμε και τωρα ξεκινανε απο τις 11.00 το πρωι... :( τι να πω....καποτε θα σταματησουν φανταζομαι....σκεφτομαι να της κανω ενα ζεστο μπανακι τωρα...και να ειναι η κοιλιτσα μεσα στο νερο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερούδια!

Η μπέμπα έσπασε ρεκόρ ύπνου εχθές......από τις 11μιση μέχρι τις 9 το πρωί!!!!!!!!!!!!! :shock: Ανησύχησα κατά τις 6 σηκώθηκα και την τάισα κοιμισμένη........είχε να φάει από τις 9 το βράδυ :o

Αγγελικάκι μου ακριβώς επειδή δεν την δέχομαι αυτή την συμπεριφορά του άντρα μου γι'αυτό σκοτωνόμαστε συνέχεια!!!!!!!!!! Δεν ξέρω πώς την έχουν δεί εδώ στο χωριό.......τσομπαναραίοι που τους λέω εγώ......όλα αυτά τα θεωρούν μειδαμηνά, κάνουν τέτοιου είδους "πλάκες" και τους φαίνεται παράξενο που εγώ αντιδρώ, είμαι το μαύρο πρόβατο επειδή δεν τις δέχομαι αυτές τις βλακείες!!!!!!!!!! Οι Χαλκιδικιώτες γενικά έχουν μια περίεργη νοοτροπία του 1950, ο άντρας αφέντης και η γυναίκα υπό.........εεεεεεεεε σε μένα δεν περνάνε αυτά εξ'ου και οι καβγάδες!!!!!!!!!!!! Τώρα είναι σαν την βρεγμένη γάτα αλλά τί να το κάνω.........

Κατερινούλα λιγάκι νωρίς δεν είναι να τον πας τον μπέμπη σε δικό του δωμάτιο???? Βέβαια ξέρω και μανούλες που τα έχουν βάλει στο παιδικό τα μωράκια τους από 40 μερών........πραγματικά δεν ξέρω πιο είναι ιδανικότερο όταν είναι τόσο μικράκια, εγώ φοβάμαι......την μεγάλη μου την έβαλα σε δικό της δωμάτιο όταν χρόνισε, αλλά ποτέ δεν το συνήθισε το δικό της κρεβάτι....ακόμα σε μας έρχεται στην μέση της νύχτας και είναι 2 χρονών!!!! Ελπίζω να το κόψει σύντομα αυτό το χούι!

Εύη μου ακόμα παλεύεις με τον ίλιγγο ε???? Την έκανες την μαγνητική??????? Πάντως είναι μεγάλο ζόρι, θυμάμαι τί τραβούσε η μαμά μου.....όμως θυμάμαι επίσης ότι όσο ξαφνικά ξεκίνησε τόσο ξαφνικά σταμάτησε κιόλας!!!!!!

Μαϊμουδάκι κάνατε κακάκια?????????

Προσπαθώ εδώ και πόσες ώρες να ποστάρω αλλά.........όλοι Νάσια φωνάζουν.......φεύγω πάλι!!!!!!!

Αν μπορέσω θα ξαναμπώ, ήθελα να γράψω κι άλλα...........

Φιλιάαααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φιλεναδες μου..τι κανετε??

Κυριακη σημερα και το ριξαμε εξω,ε?

Εμεις σημερα λιαζομαστε!!κουρεψε επιτελους ο αντρας μου το γκαζον..κοντευε να γινει δεντρο..κλαδεψαμε και τις τριανταφυλλιες...αλλα τα αφησε ετσι κατω τα κλαδια κι εφυγε..ουτε φυλλα μαζεψε ουτε τιποτα..κουραστηκε λεει..

Νασιουκο, αυτη η αντιληψη οτι η γυναικα ειναι υπο μου την δινει πολυ..φορτωνω ασχημα αμα αντιληφθω κατι τετοιο..πρεπει να μαθουν να σε σεβονται..αν δεν ξερουν πως να το κανουν, να τους δειξεις εσυ!εισαι μανα ..το καταλαβε κανεις?αντε για να μην ερθω εκει πανω και γινει της γνωστης κυριας!

Αναστασακι, ξεκουραστηκες?ωραια ειναι να βοηθαε που και που ο αντρας σου..

Ευακι, τι εγινε φιλεναδα?ακομα ταλαιπωρεισαι με τους ιλιγγους?τι κανει η μιλα?

Κατερινουλα μου,σε περιμενουμε στην ομαδα..

Επιστρεφω ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσια!

Εμείς περάσαμε μια ήρεμη νύχτα ευτυχώς! Ο μικρός κοιμήθηκε από τις έντεκα παρά μέχρι τις πέντε και μετά από τις έξι μέχρι τις εννιά. Μετά ξανακοιμήθηκε μέχρι τις έντεκα παρά. Πολλή μύξα και έχει αρχίσει να βαραίνει κάπως και ο βήχας του. Πήρα τον παιδίατρο και είναι εκτός πόλης. Ευτυχώς θα γυρίσει το απόγευμα και θα του τον πάω.

Ουφ, σκάω που θα μπορούσαμε να το έχουμε αποφύγει όλο αυτό, αν ο ηλίθιος απλά φορούσε μια μάσκα... Κι όταν του το λέω, μου κάνει "ε, εντάξει μωρέ, όλα τα μωρά αρρωσταίνουν", "αργά ή γρήγορα θα συνέβαινε", "θα το πας στο γιατρό, θα του δώσει ένα φάρμακο και θα του περάσει". Φυσικά όλα αυτά τα λέει για να δικαιολογηθεί, σα βρεγμένη γάτα είναι...

Αναστασία, όπως το λέει η Κατερινούλα είναι για το καρεκλάκι αυτοκινήτου. Μπροστά μόνο αν δεν υπάρχει αερόσακος εν ενεργεία. Εγώ προς το παρόν μικρές αποστάσεις έχω κάνει, δέκα-δεκαπέντα λεπτά. Αν σταματήσω σε φανάρι, γυρίζω και κοιτάω, αλλά μόνο τα ποδαράκια του μισοφαίνονται. Ευτυχώς στο αμάξι κοιμάται πάντα!

Νάσια, τι να πω για τη χαλκιδιώτικη νοοτροπία... Καλά, δεν έχουν προχωρήσει καθόλου; Άκου "αστείο"...

Αγγελική, κι ο δικός μου κάτι τέτοια κάνει, μισές δουλειές...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πριν λιγο γυρισαμε..Καλα περασαμε!Αλλα με τα πολλα εγω ειμαι παλι πτωμα.Νυσταζω πολύ κ απ οτι βλεπω ο μικρος δεν εχει την διαθεση να κοιμηθει...Κ εχει αρχισει μια γκρινια..Παω να τον ηρεμησω λιγο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπέρα κορίτσια....;)...τί κάνετε?....

εμείς καλά είμαστε, είχαμε επισκέψεις και από το πρωί κάνω ετοιμασίες.....περάσαμε όμορφα.....:)...΄

τώρα όμως έχει γράψιμο για αύριο...σας φιλώ όλες...

Νάσια μου.......σκέψου πολύ σοβαρά πριν πάρεις την οποιαδήποτε απόφαση....σε φιλώ...!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalhspera filenades glykes .

ti moy kanete ???emeis eimaste kala exoyme vevaia arketh gkrinia alla poy tha paei tha perasei..........

nasiaki moy ti ginete re gamoto aman olo se stenaxoroyn grapsoys oloys kai koita ta paidakia soy kai thn nasia kai kanena allo.se filwwwwwwww

anastasaki kolikoys eee????? kai emeis exoyme alla pio poly exoyme thema me ta oylakia mas .......

anna maria moy aman mwre arwstise to mikraki soy perastikoylia..........

paw na taisw sas filwwwwwwwwwwwww

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας.

Πήγα τον μικρό στον παιδίατρο κι δυστυχώς έχει βρογχιολίτιδα. Ευτυχώς ελαφριάς μορφής. Μας έγραψε σπρέι για εισπνοές και σιρόπι για τα φλέγματα.

Πολλή γκρίνια σήμερα...

Κι όλα αυτά εξαιτίας του ηλίθιου, του ανεύθυνου, που έρχεται και μου τη λέει κιόλας, ότι και μάσκα να φορούσε πάλι θα κολλούσε ο μικρός, κι ότι λέω ό,τι θέλω. Για να καταλάβετε θράσος και αμορφωσιά ο άχρηστος. Ταλαιπωρείται τώρα το μωρό μου και υποφέρει εξαιτίας του ηλίθιου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλα και οτι σκεφτομουνα τη βροχιολιτιδα σημερα με πηρε τηλ η κολλητη μου και εχει ο μικρος εχει βροχιολιτιδα και της εδωσε σιροπη για τα φλεματα ...χαλια και στο σχολειο του χριστοφορου ολο βροχιτιδα ειναι τα παιδια και το χειροτερο ειναι οτι δεν τα κρατανε σπιτι να γινουν καλα τα στελνουν και βηχουν ολη μερα και κολλανε και τα αλλα..πφ..

Αναστασακο μου λενε μεχρι 3 μηνων ειναι οι κολικοι οποτε για να δουμε λιγο ακομα εχετε..

Εγω απο τον ιλλιγγο ειμαι λιγο καλυτερα δεν ειναι οπως στην αρχη αλλα εχω ακομα ταση για εμετο και ζαλαδες με τις αποτομες κινησεις και ετσι..δεν εχω παει ακομα για μαγνητικη δεν μπορω να μπω στο αυτοκινητο εχω μεγαλο θεμα αφου πρεπει να κανει εμβολιο το παιδι και περιμενω να ερθει η αδερφη μου να πανε μαζι με τον αντρα μουκαι στον υπολογιστη εχω θεμα γενικα δεν μπορω να σκυβω και τετοια,.ειχα και ραντεβου με εναν αλλο ορυλα να με δει πριν παω για μαγνητικη αλλα εριξε χιονι και δεν γινοτανε να παω..η μικρη εχουμε αρχισει την κρεμουλα ρυζαλευρο βανιλια και την κανει νααααα....εχει αρχισει και κανει μαγουλακια βεβαια δεν τρωει και πααρα πολυ καπου 50γρ αλλα εχει ηδη παχυνη με το ξενο γαλα το πουλακι μου δεν ετρωγε τπτ..ωρε τι ταλαιπωριααα φτιαξε γαλα ταισε με το ζορι βγαλε το δικο σου πετατο και τη νυχτα αυτοο..πωπωωωω παι περασε και θηλαζουμε παλι το βραδυ τις περισσοτερες φορες της δινω ενα μπουκαλι ξενο καπου 60γρ και μετα οτ δικο μουνα μην ξυπναει την νυχτα γιατι δεν αντεχω αλλο ξενυχτι και να μην ξαναπαθω το ιδιο πραγμα που δεν επιανε το μπιμπερο οχι οτι τωρα το θελει...αλλα επιμενω αφου μετα την κρεμα πινει νερο...απο το ποτηρι χαχα μουρλο παιδι μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας αγαπημένες μου φίλες!!!!!!!!

Ευάκι κούκλα η Μίλα, τέλειααααααααααααααααααααα!!!!!!!!!!!!!!

Ελπίζω να ξεμπερδέψεις γρήγορα με τον ίλιγγο κοριτσάκι!!

Άννα Μαρία μου τι να πω για τον αντρα σου;περαστικά στον Αντρεάκο

και ένα φιλάκι από μένα!!

Νασιούλα φιλενάδα μου τι διαβάζω........σε έχω συνέχεια στο μυαλό μου!

Κάνε το καλύτερο για σένα και τα κοριτσάκια σου, άσε λίγο χρόνο να περάσει

και βλέπεις καλό μου.Καλά το κοριτσάκι σου είναι μια ολόκληρη γυναίκα!!!!!

Αγγελικούλα συμπεθέρα μου δεν φθάνει που κλάδεψε ο άντρας σου, ήθελες και

να τα μαζέψει....έλα σε παρακαλώ!!!και εμείς μια από τα ίδια με τις δουλειές.

συνήθως τις αφήνουμε στη μέση.

Αναστασάκο μου κολικούς η φραουλίτσα;υπομονή΄, τελειώνουν όπου να ναι.

φιλια σε όλες σας!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σου βρε Δωρακι για να δουμε αντε να περασει ακουγα και εγω ιλλιγγος και ελαγα σιγα μωρε τι ειναι..αμμ που να ηξερα ποσο ατιμο ειναι...μεγαλωσε το Μιλακι μωρε περνει και ποζα και μετα θελει να δει και τη φωτο χαχαχα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εδώ κι εγώ...για λίγο γιατί κουτουλάω από την νύστα κι αύριο πρέπει να ξυπνήσω νωρίς!

Άννα Μαρία μου περαστικούλια μωρέ στον Αντρεάκη!!!!!! Δεν τη γλίτωσε τελικά την βρογχιολίτιδα το γλυκάκι μου ε?????? :( Μα όλα τα βρεφάκια που ξέρω είναι με βρογχιολίτιδα αυτές τις μέρες.......απορώ με τον γαϊδουρόβηχα και τις πάμπολλες μύξες που είχε η δικιά μου πώς την γλιτώσαμε!!!!!!!

Εύη κουκλίτσα η Μίλα!!!!! Σου μοιάζει ή μου φαίνεται???????

Teddy μου τί κάνετε φιλεναδίτσα μου?????? :YMHUG: Η ζουζουνίτσα τί κάνει? Σας πέρασε το ματάκι????

Μίκι μου σ'ευχαριστώ καλό μου....όντως πρέπει να σκεφτώ πάαααααρα πολύ καλά.....Κουράγιο με το γράψιμο! Φιλιά στην εκπληξούλα (είδες? Καλά το έλεγα ότι θα της μείνει το όνομα της μπεμπούλας)!!!!! :-*

Νία μου από τώρα σας ταλαιπωρούν τα ουλάκια???????? Γκρινούλα κι εσείς ε? Υπομονή κοριτσάρα, όταν θα ξεπεταχτούν λίγο τα διδυμάκια μετά θα αρχίσουν τα ωραία!!!!!!!!!

Αγγελικάκι μου είδες πώς βαριούνται να κάνουν ΜΙΑ δουλειά (ολοκληρωμένη)??????????? Αλλά εμάς μας κράζουν που κουραζόμαστε όταν κάνουμε ΕΚΑΤΟ κι αυτές ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημεραααααααααααα

καλουτσικια νυχτα ειχαμε...ωρε ολα τα μωρα βροχιολιτιδα,ευτυχως εμας δεν χρειαστηκε να παρει κατι,περαστικα τους....

Ευη ζορι ρε ο ιλιγγος...εχεις και τα μικρα σου....κουραγιο

Αννα Μαρια και εμενα καποιος βλακας την κολησε αλλα θα τον βρω που θα παει....

Νιακι κι εσεις γκρινια εεε..αχ ποτε θα ξεπεταχτουν.....

Νασια μου φιλακια πολλα κοριτσι σε σκεφτομαι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κ απο μενα!!!!!!

Τι κανεις Αναστασια μου?Καλουτσικα το βραδυ?Σιγα σιγα στρωνει η φραουλιτσα θα δεις!

Εμεις παλι ειχαμε γκρινια χθες το απογευμα κ το βραδυ ξυπνησε 3:30 κ τον ξαναπηρε ο υπνος 4:20.Σκεφτηκα να τον ταισω γιατι γκρινιαζε κ υπεθεσα οτι μπορει να πειναγε αλλα ειπα αρχικα να το παλεψω με λιγο νανουρισμα κ χαδακια στο κεφαλακι του.Οχι τιποτ αλλο αλλα φοβηθηκα μην αρχισει να σηκωνεται μετα καθε βραδυ κ θελει φαι τωρα που εχουμε στρωσει..Ε τελικα κοιμηθηκε μετα μεχρι 7 παρα, εφαγε κ τωρα κοιμαται σαν πουλακι.

Εσας βρε κοριτσια γκρινιαζουν ή κλαινε τα μικρα σας οταν κοιμουνται χωρις ομως να ανοιγουν τα ματακια τους?

Αγγελικη μου εσεις που ειστε συνομηλικοι προσπαθειτε να σηκωθειτε απο την ξαπλωτη σταση στα χερια για να κατσετε?Εμεις κανουμε προσπαθειες κανενα μηνα τωρα κ τις τελευταιες μερες συνεχεια.Με το που θα τον βαλω στο μπρατσο μου ξαπλωμενο ειναι σαν να κανει κοιλιακους :lol: Μας ειπε η γιατρος να τον βαζουμε μπρουμητα για να γυμνασει τον αυχενα κ την πλατη του κ να στηριζει το κεφαλακι του πιο πολυ ωρα οταν θα ειναι στην καθιστη θεση στην αγκαλια μας.Αφηστε που μας ειπε οτι τωρα που κινειται πιο πολυ θα βγαζει πιο πολλες γουλιες!Ποσες ακομα??????????

Τωρα τελευταια εχω κατι τυψεις, δεν περιγραφονται..Τρωω κατι βλακειουλες πχ σοκολατα κατι πατατακια και αισθανομαι οτι τα παιρνει κ το παιδακι μου με το θηλασμο..Τι σοι μανα ειμαι που φορτωνω το παιδι μου με συντηρητικα κ αλλες βλαβερες ουσιες?Δεν μπορω ομως να αντισταθώ..Μετα τη γεννα εχει ανοιξει η ορεξη μου κ θελω να τρωω συνεχεια με αποτελεσμα να υποκυπτω και σε αμαρτωλα φαγητακια!

Καλημερααααααααααααα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερινακι μου δεν ξερω αν ακομα μπορω να πω καλυτερα...το βραδυ κοιμαται...αλλα πριν ξεκιναμε απο 11 το πρωι και μεχρι 12 το βραδυ κελαιδαει.....τρωει και μετα κλαιει.....δεν ξερω τι να σκεφτω... μια λεω κολικοι,μετα διαβασα καπου για σιωπηλη γοπ...εχουμε κανει υπερηχο και δεν εδειξε να εχει παλληνδρομιση....μετα λεω το γαλα δεν της αρεσει η γευση.......μετα ψαχνω αλλα πραγματα,οπως μηπως την σφιγγουν οι καλτσες,μηπως ιδρωσε,μηπως ζεσταινεται,μηπως η πανα....μηπως που κανει κακα μια φορα την ημερα και αυτο την δυσκολευει.....δεν ξερω τι να πω....υποφερει κι αυτο κι εγω δεν ξερω τι να την κανω.....σημερα το τικερ λεει 3 μηνων...αντε να δουμε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κι απο μενα..

Προσπαθω να τον κοιμησω αλλα τιποτα..εχει απο τις 8που ξυπνησε κι εκανε κακακια..συνηθως ξανακοιμαται και ξυπναει στις 11-12 αλλα τωρα δεν..τον εβαλα στο μουσικο περιστρεφωμενο να κουραστει λιγο..

Κατερινουλα κι εμεις κανουμε προσπαθειες..τον σηκωνουμε κι αυτος παιρνει φορα και θελει να σηκωθει και ορθιος..πολλες φορες οταν ειναι ξαπλωμενος και πας να του πιασεις τα χερια προσπαθει να σηκωθει και φαινεται λες και κανει κοιλιακους....τον βαζουμε κι εμεις μπρουμητα ολο και πιο συχνα τον τελευταιο καιρο..στην αρχη δεν του αρεσε και γκρινιαζε..τωρα καθεται πιο πολυ ωρα..βγαζετε ακομα γουλιες?εφοσον το βαρος του ειναι οκ δεν φανταζομαι να υπαρχει προβλημα..σε το σταση τον βαζεις για νανι?

Ευη μου, καλε μεγαλωσε πολυ η μιλα!φτου φτου..ποτε σου εβαλε στερεα εσενα η παιδιατρος?

Αναστασακι, μια χαρα ειναι η φραουλιτσα σου..εφοσον δεν εχει γοπ..οι κολικοι πανε να φυγουν..νομιζω πως πρεπει να εισαι συνεχεια απο πανω της γι αυτο σου φαινεται οτι γκρινιαζει..ασε την και λιγο μονη της και παρακολουθησε την απο μακρια..γινατε τριων μηνων κιολας!καλα μηνογενεθλια!

Επιστρεφω φιλεναδες γιατι μαλλον θελει αγκαλιτσα για να κοιμηθει..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πρεπει να το παρω αποφαση..δεν θα κοιμηθει σημερα..το μενου εχει χερια στο στομα και τσιριδα πολλων ντεσιμπελ..

Νιακι, εσυ τα εχεις ολα επι δυο..αλλα χαλαλι γιατι σε λιγο καιρο θα ειναι και τα γελια κι οι χαρες επι δυο..

Συμπεθερα,τι κανετε?πως ειναι η μικρη νυφουλα μου?

Βρε κοριτσια που ειναι η γιωτα και το βανεσσακι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Κορίτσι μου καλημέρα! Αρχικά συγχαρητήρια για την προαγωγή...όσον αφορά στο ψυχολογικό κομμάτι, πάρε το χρόνο σου..καλοκαιράκι τώρα..βγείτε πιείτε τα ποτά σας,μπανάκια..χαμός..και που ξέρεις; Μπορεί τώρα χωρίς πρόγραμμα να έρθει από εκεί που δεν το περιμένεις..
    • Πετρώνει με τον ίδιο τρόπο κάθε φορά απ' ότι καταλαβαίνω! Όλη η μήτρα πετρώνει, όχι σε κάποια συγκεκριμένη μεριά, απλά από δεξιά φτάνει μέχρι πιο ψηλά λόγω σχήματος μήτρας!  Ελάχιστες φορές μπορεί να καταλάβαινα ότι έχει βάλει κεφάλι ή ποπό σε μια μεριά γιατί ήταν πιο φουσκωμένη η κοιλιά αλλά όχι την ώρα που κάνω σύσπαση,σε άσχετη στιγμή! Αλλά πλέον όσο μεγαλώνει το καταλαβαίνω λιγότερο γιατί πλέον πιάνει όλο τον χώρο οπότε όταν γυρνάει δεν ξέρω σε τι θέση ήταν και σε τι θέση βρέθηκε!  Μην το προδικαζεις πάντως! . Νομίζω και χθες διάβαζα που έλεγε ένα από τα κορίτσια ότι πήγε για Doppler και το μωρό ήταν με το κεφάλι κάτω αλλά ο γιατρός της είπε ότι δεν σημαίνει κάτι ακόμα γιατί μπορεί να αλλάξει θέση το μωρό.      
    • Καλημέραααααααα!!!!! Κορίτσια μου χάθηκα, μου λείψατε αλλά σας διαβάζω να ξέρετε. Τρέχω πολύ και ψυχολογικά νιώθω αδύναμη, κάνω ένα διάλειμμα χωρίς τεστ και χωρίς ημερολόγια. Απογοητεύτηκα πολύ και είπα να ξεκουραστώ. Πήρα και προαγωγή στην δουλεία και με βοηθάει στο να φεύγει το μυαλό αλλά δεν προλαβαίνω να σας γράφω. @anna_30, @annie! & @Mpourmpoulo περιμένουμε τα υπέροχα νέα σας, γιατί θα είναι υπέροχα 🤞🧿 @ΛΕΥΚΗ ανοίγεις το επόμενο θέμα και με τις ευχές τις νέας εγκυούλας θα μας φέρεις τύχη, με το καλό κορίτσι όλα θα πάνε καλά 🥰  
    • @Benar ΠΗΤ 1/8 Κοριτσάκι 🩷 @Demy93 ΠΗΤ 3/8 Αγοράκι 🩵 @Fighter ΠΗΤ 6/8 Κοριτσάκι 🩷 @Gioher ΠΗΤ 7/8 Αγοράκι🩵 Κοριτσάκι 🩷 @μαμά12345 ΠΗΤ 10/8 Αγοράκι 🩵 @Mommyel ΠΗΤ 12/8 Αγοράκι 🩵 @ΜΑΡΘΑΑ_61 ΠΗΤ 13/8 Αγοράκι 🩵 @nanouko ΠΗΤ 14/8 Αγοράκι 🩵 @Christine Pilates ΠΗΤ 20/8 Αγοράκι🩵 @Χρύσακι ΠΗΤ 22/8 Κοριτσάκι 🩷 @Katiana1987 ΠΗΤ 23/8 Κοριτσάκι 🩷 @Elk ΠΗΤ 23/8 Κοριτσάκι 🩷 @Barbiee ΠΗΤ 27/8 Αγοράκι 🩵 @katerinayia ΠΗΤ 28/8 Κοριτσάκι 🩷 @maroo8 ΠΗΤ 29/8 Αγοράκι 🩵 @Magda zi ΠΗΤ 31/8 Αγοράκι 🩵 @Christi.D. ΠΗΤ 31/8 Αγοράκι 🩵
    • Καλημέρα κορίτσια παιζουν πολλά που δεν γνωρίζουμε είναι η αληθεια μπορεί να είναι ρίσκο να μπουν στην διαδικασία να το γυρίσουν πάντως κορίτσι μου έχεις χρόνο μπροστά σου ώστε να πάρει θέση ακόμα ντουμπες κάνουν μέσα 😊 Θα το δείτε σιγά σιγά στην πορεία 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...