Μετάβαση σε περιεχόμενο

Φθινοπωρινές & Χειμωνιάτικες μανούλες 2011!!!!Νο2!Ελάτε!


Recommended Posts

αννα μαρια δεν ξερω για το θηλαστρο καθολου, μαλλον θα με βοηθησεις εσυ οταν παρω κ εγω!

απλα εχω ακουσει απο αλλες κοπελες οτι τις βοηθουσ ε πολυ την ωρα που θηλαζαν ειχαν στο αλλο στηθος το θηλαστρο κ επειδη ειχε μεγαλη ροη λογω του θηλασμου απο το αλλο αντλουσαν πολυ πιο ευκολα. καλη επτυχια!

αγγλικουλα το οτι δεν παιρνει την πιπιλα εζε κ τα καλα του κ τα κακα του!

εγω του τη δινω παντως κ ευτυχως (μαλλον) την παιρνει

δε μπορω συστυχως να τον εχω ολη την ωρα πανω στο βυζι γιατι ο αναστασης θα φρικαρει

γιωτα μαρια κλπ τρωω οτι εχει φυτικες ινες κ οτι βοηθαει στη δυσκοιλιοτητα

δε νομιζω οτι μπορω να φαω κατι αλλο, πραγματικα

περιττο να σας πω οτι εχει καθαρισει το σικο μου εντερο :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 997
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Λενακι ο μικρος τα κακακι πως τα κανει?εισαι σιγουρη οτι ειναι δυσκιλιοτητα?αν δεν ειναι σκληρα δεν ειναι δυσκοιλιοτητα..

Α, και ασε κατω τον Gerard butler γιατι θα πιαστουμε μαλλι με μαλλι.. :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ουφ, επιτέλους κατάφερα και του έβγαλα τις μύξες με το μαντζαφλάρι... Σήμερα είχε πολλές, είχε και λίγο βηχάκο, κι ευτυχώς κατάφερα και του έβγαλα τις μύξες και καθάρισε η αναπνοή του.

Αγγελική, για την κούνια που με ρώτησες, στο δωμάτιό μας θα τη βάλουμε. Μόνο του να τον αφήσω το θεωρώ πάααρα πολύ νωρίς ακόμα. Άσε που μερικές φορές έτσι όπως είναι δίπλα μου το πορτ μπεμπέ, όταν ξυπνά το βράδι προσπαθώ να τον πάρω ενώ κάθομαι στο κρεβάτι, για να μη χρειαστεί να σηκωθώ! Οπότε, σιγά μη σηκώνομαι μες στο κρύο να πηγαίνω στο διπλανό δωμάτιο!

Αμάν μ' αυτές τις αποστειρώσεις... Δεν τα μπορώ αυτά... Φοβάμαι πάντα ότι κάτι θα κάνω λάθος, ότι θα καθαρίσω κάτι και μετά θα το λερώσω πιάνοντάς το. Σοβαρά, αφού θα το πιάσω, δε θα το λερώσω; Δε γίνεται να κάνω την αποστείρωση στη συσκευή αποστείρωσης; Πρέπει σε κατσαρόλα;

Για τα ανασηκωμένα πόδια το διάβασα και στις οδηγίες που είχε το θήλαστρο, αλλά λέει είναι απλά για να μην καταπονείται η μέση, δεν έχει σχέση με τη ροή του γάλακτος. Εγώ πάντως πρώτη φορά το διάβασα αυτό και δεν τα έχω ανασηκώσει ποτέ, αντίθετα, κάθομαι σε ορθή γωνία στον καναπέ/πολυθρόνα/κρεβάτι. Στην αρχή καθόμουν μισοξαπλωμένη στην πολυθρόνα, γιατί νόμιζα ότι είναι πιο ξεκούραστα έτσι, και με είχε πεθάνει η μέση μου. Οπότε άρχισα να κάθομαι με ίσια πλάτη όταν θηλάζω και μου πέρασε η μέση.

Λένα, η παιδίατρος τι λέει; Δε σου είπε τεχνικές για να βοηθήσεις τον μικρό με τα κακά;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

οχι δεν ειναι σκληρα, ειναι "δυσκοιλιος" η δυσχεστης οπως μου ειχες πει μια αλλη φορα

απλα ανησυχω γιατι νομιζω δεν ειναι "φυσιολογικο" να κανει τοσο αραια κ μονο με υποθετο

αν τα εκαν μονος του δε θα ανησυχουσα κ ας τα εκανε στις 10 μερες

ψιτ κοπελιααα δεν αξιζει μωρε να τσακωνομαστε για εναν αντρα... αστον σε μενα σου λεω! :lol:

αννα μαρια μου ειπ να διορθωσω τη διατροφη

τα εχω κανει ολα, αλλα δε βλεπω βελτιωσει

μου ειπε οτι προφανως ειναι το στυλ χεσιματος του τετοιο :P κ να μην ανησυχω κ πως αν επιμεινει μετα τους 3.5 μηνες θα παμε να κανουμε μια εξταση σε παιδοχειρουργο να δουμε μηπως εχει κατι το εντερο του. λεπτομεριες δε ρωτησα γιατι επαθα ενα ψιλοσοκ κ θα τα σκεφτομουν μονη μου κ θα παρανοουσα :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λενα, ο δικος μου εκει που εκανε 4-5 φορες την ημερα κακακια, λιγο προν κλεισει τον δευτερο μηνα ξεκινησε να κανει μια καθε εξι μερες και ηταν πολλα και σαν μους,..καποια στιγμη ανησυχησαμε..το ειχα αναφερει στην πδ αλλα στην αρχη μου ελεγε πως εφοσον δεν ειναι σκληρα δεν μας πειραζει αλλα για την συχνοτητα δεν μπορουμε να κανουμε τιποτα εφοσον θηλαζω..αυτο λεγεται δυσχεσια ειπε..δλδ δεν ξερει το μωρο να κανει κακα..η μαλλον δεν μπορει γιατι παλιοτερα μια χαρα ηξερε..συνεχιστηκε η ιδια ιστορια σχεδον εναμιση μηνα και του εδωσα γαλα για δυσκοιλιοτητα..κι επειδη δεν ηθελα να μειωθει η δικη μου παραγωγη, θηλαζει κανονικα και μετα του το δινω..το πινει μια χαρα παντως και πολλες φορες ξαναθηλαζει στο καπακι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Του εδωσα το novalac it 1 και τωρα κανει σχεδον καθε μερα..η καυε δευτερη μερα..του δινω 120 μλ καθε βραδυ μαζι με θηλασμο..υπαρχουν και βραδυα που δεν το θελει βεβαια..οποτε δεν τον ζοριζω να το πιει..

Το χαμομηλι δεν μας εκανε τιποτα απο μονο του..δεν γινοταν αλλιως..το αφησαμε δυο μηνες ετσι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια!!!!

Κοιμήθηκε χτες στις 23.30 και σηκώθηκε στις 5.30.

Ξυπνά γιατί θέλει να τα κάνει και έτσι πρέπει και να φάει, τώρα τον ταίσα και είναι στην κούνια του και μιλάει...

Πάω να κάνω και ένα μπανάκι......ζεστόοοοοοοοο

Θα ξεκινήσω και τις δουλειές μου να εχω χρόνο μετά να τα πουμε....αν έχω δηλαδή παρεούλα σήμερα :(:(

Κοριτσάκια δε ξέρω να σας πω περί αφοδεύσεων των μικρών... :lol:

Μέχρι στιγμής φτουυυυυυυυυ κάνει κακά του...

'Αγχος και αυτό.... :oops:

url=http://lilypie.com]Gprip3.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια κατι γινεται με το γαλα παλι,δεν το τρωει....τρωει λιγο και μετα κλαιει,κοιμαται και μουγκριζει... μολις περασει κανενα μισαωρο που αποροφιεται το γαλα ηρεμει...και αρχισε να δυσκολευεται στο ρεψιμο...αντε παλι αλλαγη.....μηπως ολα τα κανει το γαλα κ δεν εχουμε κολικους?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Υπαρχει περιπτωση να βγαζει δοντακια?Βαζει χερια στο στομα και εχει σαλια....και χθες το βραδυ σαν να μου φανηκε οτι σε μεριες ασπριζουν λιγο τα ουλα!!!Πως θα το καταλαβω?Νωρις δεν ειναι για δοντια?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα και από μας......σήμερα πολύ ωραία ημέρα μας κάνει...έχει ήλιο....τί καλά...!!!...

Αναστασάκι μου`μήπως ταλαπωρείται με το στομαχάκι της η φραουλίτσα?....μήπως είναι δύσπεπτη στο γάλα?....να μου την φιλήσεις...;)

Λενάκι τελικά κάνατε κακάκια?......ο Αναστάσης σου τί κάνει?....πολλά φιλιά..

Άννα Μαρία μου εγώ όλα τα αποστειρώνω αποστειρωτή.....αφού πρώτα τα πλένω με χλιαρό νεράκι και φάρμακο για τα πιάτα.....τα αφήνω να στραγγίξουν λίγο σε ένα ειδικό στραγγιστίρι για μπιμπέρό κτλ της chicco που πήρα και το βράδυ πριν κοιμηθώ τα βάζω μέσα στον αποστειρωτή για να είναι έτοιμα το πρωί να αντλήσω......τα πιάνω πάντα με καθαρά χέρια...όπως ακριβώς κανεις και με το στήθος όταν θηλάζεις.....μετά συλλέγω το γάλα στο ειδικό μπιμπερό του θηλάστρου, το κλείνω με το καπάκι και αμέσως στο ψυγείο.....αν θέλεις, μπορείς να μοιράσεις το γάλα σε δύο μπιμπερό ή και περισσότερα....ανάλογα με την ποσότητα που βγάζεις και αυτήν που τρώει ο Αντρίκος σου....προσωπικά αν και είχα πάρει μπιμπερό της chicco δεν τα χρησιμοποιώ ακόμη......αλλά της δίνω τα μπιμπερό calma Της medela......για να μην πάθει σύγχηση....και δ'οξα τον Θεό μέχρι τώρα όλα πάνε καλά...;)...σε φιλώ...καλή επιτυχία...αααα..για την στάση που λες....εγώ κάθομαι στο κρεβάτι, ακουμπώντας την πλάτη στο προσκέφαλο και με τα πόδια λυγισμένα αντλώ το γάλα..... :P:P

Μαράκι μου τί κάνει το αγοράκι σου?......κάνατε μπανάκι?...τελείωσες με τις δουλειές σου?....

πολλά φιλάκια σε όλες....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ηρθα κι εγω..

Τι κανετε κοριτσια?πως ειναι τα μωρακια?

Αναστασακι κι εμας ξεκινησε οδοντοφυια πριν κλεισει τον τριτο μηνα..ειχαν πρηστει τα ουλακια του..κι ακομα ετσι ειναι..δεν σημαινει οτι θα βγαλει δοντι συντομα..κι εμας πολλα σαλια και χερι στο στομα..υπομονη..στην αρχη ειναι δυσκολα..μπορει να την πειραζει και το γαλα..που ξερεις?υποαλλεργικο δινεις?

Λυδιακι..κι εμεις εχουμε ωραια μερα εδω..ευκαιρια να χαρεις κι εσυ την ζουζουνα σου..φιλια πολλα..

Γιωτακι κι εμενα τις ιδιες ωρες κοιμηθηκε..περιμενα να ξυπνησει στη μια αλλα δεν ξυπνησε..το στηθος ειχα γινει τουμπανο..ξεπνησε τελικα εξι παρα..δεν προλαβαινε το καημενο να θηλαζει και να καταπινει..γιναμεμκι οι δυο αχρηστοι..

Παω κι εγω να κανω μπανακι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας!

Αρρώστησε λίγο ο Αντρεάκος μας, κι αυτό γιατί τον κόλλησε ο πανήβλακας ο άντρας μου. Από προχτές είχε κλείσει ο λαιμός του και από χτες είχε και συνάχι και τον κρατούσε χωρίς μάσκα και τον φιλούσε κιόλας... Του έλεγα, του ξανάλεγα να βάλει μάσκα, εκεί αυτός, "έλα μωρέ, ένα απλό συνάχι έχω". Πόσο ξεροκέφαλος και ανεγκέφαλος μπορεί να είναι; Τελικά άρχισε κι ο μικρός συνάχι και λίγο βηχάκο. Ευτυχώς δεν έχει ούτε πυρετό, ούτε καθόλου γκρίνια.

Ο άντρας μου ο πανέξυπνος μου είπε και καλά ότι μπορεί να κρύωσε επειδή τον έβγαλα έξω χτες, και η μάνα μου ότι δεν τον ντύνω καλά, και μάλιστα ήρθε σπίτι μου (είναι εδώ τώρα και μου σπάει τα νεύρα) και μου είπε "πού είναι το μωρό και μου το αρρωστήσατε;".

Τέλος πάντων, πήρα τον παιδίατρο και μου είπε να κάνω ό,τι έκανα ήδη: ορό στη μύτη, να βγάζω τις μύξες με το μηχάνημα κι αν έχει περισσότερο βήχα να του τον πάω να τον δει.

Τώρα προσπαθώ να αποστειρώσω τα συμπράγκαλα του θηλάστρου. Ουφ, είμαι σίγουρη ότι δεν τα αποστειρώνω σωστά...

Ουφφφφ... Πήγα να το χρησιμοποιήσω και δε λειτουργεί... Κάνει κάτι βρουμ βρουμ βρουμ, αλλά δεν επηρεάζει καθόλου τη θηλή. Ίσως δε συνδεέεται σωστά ο σωλήνας με το μηχάνημα ή με τη χοάνη, αλλά δεν μπορώ να το συνδέσω καλύτερα... Ουφφφφφ......... Τι κάνω λάθος;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αγγελικουλα ναι υποαλλεργικο δινω το humana ha .....εδωσα almiron πριν κι ενω το εφαγε με ορεξη και ειπα το βρηκα το προβλημα,μετα ουρλιαζε παλι και μαζευε ποδια.....αχ θα μου γυρισει βιδα.....κολικοι ειναι.....

Λυδακι κι αν ειναι αλλεργικη στο γαλα τι να της δωσω? κοκα κολα? :lol::lol: ποσα ακομα εχουμε να τραβιξουμε..φιλια στην μικρη σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασακι, η μικρη τι ωρες κλαει συνηθως?οι κολικοι εχουν συγκεκριμενη ωρα..Ξεκινουν 6-7 το απογευμα και σταματανε 10-11 και τα χαραματα κατα τις τεσσερεις..εσυ πως συμπεραινεις πτι ειναι κολικοι?

Αννα μαρια περαστικα σας..δεν ειναι τιποτα..κι εμεις βαζουμε καθε μερα ορο..το θαλασσινο νερο ομως ειναι καλυτερο γιατι ενισχυει και το ανοσοποητικο ..

Μα που πηγατε ολες σημερα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια και απο εμας!!!

αναστασια μου κι εμενα εχει πολλα σαλακια και συνεχεια τα χερακια στο στομα!!!αλλα δεν ξερω, δεν ειναι πολυ νωρις ακομα για δοντακια??/τι να πω??ρωτησες παιδιατρο???εγω θα ρωτησω στις 20 του μηνος που θα παμε για εμβολιο!!!

λυδιακι, μια χαρα τα καταφερες με το θηλαστρο,ε???μπραβο κοριτσακι, να εισαι πιο ξενοιαστη οταν λειπεις!!!

αννα μαρια, διαβασες τις οδηγιες???κανε το ξανα μην τυχον σου διαφευγει κατι και θα τα καταφερεις!!!

εμενα παντως αναστασια λαι λενακι που δεν εκανε συχνα κακα της διναμε απο τοτε που γεννηθηκε frisolac και μετα συνδυασμο με frisolac comfort που ειναι ειδικο για δυσκοιλιοτητα και γοπ και ειναι μια χαρα!!δεν εχει χρειαστει ως τωρα να αλλαξουμε γαλα.εσεις το εχετε δοκιμασει αυτο???

αγγελικουλα εδω ειμαι!!!τι κανεις εσυ???ο μικρουλης μας???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια

αναστασακο μπορει κ να την ενοχλει το γαλα, αυτο που πινετε τωρα ποσο καιρο το πινει?

να ξερεις οτι οι συχνες εναλλαγες μπορει να την ενοχλουν κ το στομαχακι θελει καποιες μερες να συνηθισει οταν αλλαζεις γαλα

επισης τα ουλα αρχιζουν απο αυτη την ηλικια κ πρηζονται, κ του ανασταση ετσι ηταν κ εβγαλε δοντι 8 μηνων! αλλα το ποτε θα βγαλουν το πρωτο δοντι ειναι σχετικο,μερικα βγαζουν κ απο 4 μηνων.κ τωρα να ξερεις οτι αρχιζουν να περνανε το στοματικο σταδιο, ειναι φυσιολογικο! προσπαθουν να μαθουν τον κοσμο μεσα απο το στοματακι τους!

εχετε χιονια?

λυδια οχι δεν εκανε κακα! μη με ρωτατε, οταν χεσει θα κανω παρτυ κ θα εισαστεολες καλεσμενες!

αγγελικουλα τη δευτερα θα μιλησει ο τλης με το γαστρεντερολογο που τον παρακολουθει για το προβλημα του κ ισως να παμε να τον δει κιολας. θελω κ μια γνωμη καποιου πιο ειδικου απο τον παιδιατρο :roll:

αννα μαρια περαστικα σας... εμεις ακομα ειμαστε ολοι χαλια, ειδικα ο μικρος εχει ενα σκατοβηχα... ολοκληρος τρανταζεται το καλο μου, ευτυχως δε γκρινιαζει

βανεσσακι δ θελω να του δωσω ξενο γαλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λενακι, σκατοβηχα εχετε, σκατα δεν εχετε..χαχαχα..ευχομαι να αποκτησετε δυντομα κι απο αυτα..

Σε κάνονικο ΓΣ θα πας η σε παιδο -ΓΣ?

Βάνεσσακι,τι κανεις?ολα καλα?η μικρη δαναη τι κανει?οως τα πας με την διατροφη?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λενακι, δεν ειπα για σενα για το frisolac!το ειπα για την αναστασια που δε θηλαζει!!!

ελπιζω να γινει το παρτυ συντομα!!! :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Που ειστε βρε κοριτσακια?

Εγω ειμαι πτωμα.Εκανα δουλιτσες σημερα επιτελους αλλα τωρα δεν την παλέυω καθολου.Πρεπει να λουστω κ βαριεμαι.......!!!!!!!!!!!!!Αυριο θα παμε σε μια φιλη που εχει αγορακι 9 μηνων να κανουμε παρεα.Ο μικρος εχει δωσει ρεσιταλ γουλιας!Ποτε θα ηρεμησουμε κ απ αυτο..?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα φιλεναδίτσες!!!!!!!

Ελπίζω να μην έχω "μείνει" από απουσίες........νομίζω έχω δικαιολογητικά για τις απουσίες μου.....Δεν έχω διαβάσει τί γράψατε, οι τελευταίες 10 μέρες ήταν δύσκολες, αγχωτικές, κουραστικές......ελπίζω ότι λίιιιιιιγο μπαίνουμε ξανά σε μιά σειρά (θα δείξει!)

Είχα τα κοριτσάκια μου αρρωστούλια.......πρώτα η Μαρία, μετά ο άντρας (θα σας γράψω μετά γι'αυτά), μετά κόλλησε η μπεμπούλα (έκανε και λίγο πυρετό, ακόμα έχει μυξούλες και βηχαλάκι, το παλεύουμε με πολύυυυυυ ορό και ρουφηχτήρι), μετά ξαναρρώστησε η Μαρία (αμυγδαλίτιδα αυτή τη φορά) και παίρνει αντιβίωση..........Μόνο εγώ την γλίτωσα με ένα ελαφρύ συνάχι (εφτάψυχη :lol: ) Ελπίζω να μην ξαναδώ θερμόμετρο για πολύυυυυυυυυυυυ καιρό......και καθόλου αν γίνεται!!!!!!

Με τον άντρα μου τώρα......υποθέτω θυμάστε την τελευταία μου δημοσίευση, είχα κανονίσει ραντεβού σε δικηγόρο (ήμουν τόσο αποφασισμένη) αλλά με όλες αυτές τις αρρώστιες αναβλήθηκαν όλα....μου την έπεσε και όλο το σόι (για άλλη μια φορά) να μην χαλάσω το σπίτι μου κτλ κτλ κτλ.....τώρα είναι όλα "στον πάγο", λίγο καλύτερα από εκείνη την μέρα βέβαια αλλά πάλι.......Μου πέταξε παντόφλα στο κεφάλι εκείνο το βράδυ επειδή είπα ότι μου αρέσει ο Γεωργούλης - ταχαμου για πλάκα, μμμμμμμ ωραία πλάκα - για να μην την φάω στα μούτρα έβαλα το χέρι μπροστά κι έσπασε το ρολόι μου που ο ίδιος μου το είχε πάρει δώρο για την Πρωτοχρονιά! Κι ακολούθησε τέτοιος σκυλοκαβγάς............το τί είπε το στόμα του.......ούτε ιερό ούτε όσιο δεν άφησε κι όλα αυτά επειδή τόλμησα να γκρινιάξω για την παντόφλα που μου πέταξε, την "πλάκα" που δεν κατάλαβα και ΔΕΝ γέλασα και φυσικά το ρολογάκι μου που το κατάντησε κατακαίνουριο!!!!!!!!!!! Μου είπε κουβέντες που ντρέπομαι και να τις θυμάμαι..........Στην δικηγόρο δεν πήγα αλλά από κείνη την μέρα δεν τον έχω αφήσει να με ξαναπλησιάσει παραπάνω από μισό μέτρο και γενικά η συμπεριφορά μου απέναντί του είναι πιο ψυχρή κι απ'τα παγόβουνα της Αλάσκας!!!!!!

Τα άσχετα νέα μου.........οργανώνω την βάφτιση της μπεμπίκας μου για τις 6 Μαϊου (δεν έχουμε συγκεκριμένο θέμα π.χ. πριγκίπισσες, πεταλούδες κτλ. εκτός αν μας προκύψει αργότερα), έχω ήδη πάρει το δώρο της νονάς (κόσμημα σε ροζ χρυσό πολύ ωραίο), έκλεισα φωτογράφο, μαγαζί για μετά στα πεθερικά και την Δευτέρα θα πάω σε μία γνωστή μου στην Θεσ/νίκη για να δώ μπομπονιέρες να πάρω ιδέες και να δώ τιμές. Για προσκλητήρια σκέφτομαι να δώ στο Χαμόγελο του Παιδιού, να πιάσουν τόπο και τα λεφτά........Η νονά μας τα πήρε όλα τα βαφτιστικά μας και μπορώ να πώ ότι είναι υπέροχα.......έχω ερωτευτεί ειδικά τα παπουτσάκια GUESS και τον σταυρό που έχει τέσσερα λουλουδάκια επάνω!!!!!!!!!!!!

Ελπίζω να είστε όλες καλά και τα μωρουδέλια ακόμα καλύτερα!!!!!!!!!!

Φιλάκια!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έλα βρε Νάσια!! Σε είχα στο μυαλό μου όλες αυτές τις μέρες και σκεφτόμουν τι να έχεις κάνει τελικά...

Ώστε αυτό ήταν το κατόρθωμά του αυτή τη φορά... Ο ίδιος πώς συμπεριφέρεται τώρα; Εσύ τι σκέφτεσαι να κάνεις;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχχχχχχχ πραγματικά ούτε που ξέρω πώς να φερθώ πιά Άννα Μαρία μου......με έχουν κουράσει τόσο πολύ όλα αυτά! Μια μέρα καλά και δέκα χάλια!!!!! Ήμουν πάντα τόσο ανεξάρτητη και ξαφνικά πνίγομαι (από την συμπεριφορά του) και νιώθω ότι δεν μπορώ να κάνω ρούπι....υπάρχουν τόσα που πρέπει να "ζυγίσω" και κυρίως τί είναι καλύτερο για τα παιδιά μου!!!! Να συνεχίσουν να ζούνε αυτές τις σκηνές απείρου κάλλους ή να μάθουν να ζούν με χωρισμένους γονείς........

Αυτός τώρα που βλέπει ότι πλέον ζούμε σαν να είμαστε σε διάσταση και απλά συγκατοικούμε φαίνεται να νιώθει ότι πια τα σκάτωσε για τα καλά και το τελευταίο επεισόδιο ήταν απλά η σταγόνα που ξεχείλισε το ποτήρι.....σαν την βρεγμένη γάτα είναι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Εμένα τον πιάνει και την μέρα δυστυχώς! Υπομονή ναι πού θα πάει θα περάσουν! 🥴🥴 Σε λιγάκι ξεκινάμε βάρδια!! Χαχα Ευτυχώς πρόλαβα κι έκανα τώρα ένα ωραίο ζεστό μπανάκι και χαλάρωσα λίγο! 😊
    • Καλά είμαι 😊 Στη ρουτίνα μας. Καλά τα πάει η μικρή με την γυναίκα, έχουν βρει κι αυτές την ρουτίνα τους. Έχει προσαρμοστεί και δεν κλαίει όταν την αφήνουμε.  Είμαι στο στάδιο του αποθηλασμου. Τώρα της δίνω μόνο πρωί βράδυ και έχει ξεκινήσει και πίνει τώρα και αρκετό αγελαδινό γάλα, οπότε αυτό το μήνα σκέφτομαι να κόψω και τον πρωινό θηλασμό και τον επόμενο μήνα τον βραδινό. Για να δούμε... Θα σε συμβούλευα να κάνεις έστω και με βιντεοκλήση μία συνάντηση με σύμβουλο θηλασμού μπας και βρει τι φταίει. Είναι κρίμα τώρα να πονάς 😕
    • Κι εμείς έτσι ακριβώς...όλη μέρα κοιμόταν κάτι μισαωρα ένα τέταρτο και πάει λέγοντας και τ απόγευμα δεν άντεξε κοιμήθηκε απ' τις 6 μέχρι τις 9..μετά κοιμήθηκε κάνα τέταρτο και τώρα προσπαθώ να τον βάλω μπας και κοιμηθεί κάνα τετράωρο...εντάξει παρηγοριεμαι τουλάχιστον δεν είναι μόνο ο δικός μου
    • Τα άλματα ουσιαστικά θα καταλαβαίνεις γιατί το μωράκι φέρεται κάπως διαφορετικά..Εμείς ας πούμε περάσαμε τα 2 πρώτα και τα καταλάβαμε καλά 😂..Εμένα στηρίζει κεφαλάκι και έχουμε και οπτική επαφή αρκετή θα έλεγα...Μη σε αγχώνει αυτό,κάθε μωράκι θέλει τον χρόνο του 🙂🙂..Αχ και εμάς τα βράδια μας είναι λίγο περίεργα λόγω κολικών αλλά θα περάσουν που θα πάει..
    • Εγώ κοριτσάκι μου είχα από την 5η βδομάδα αίμα και καφέ μέχρι τον 4ο μήνα.. Αποκολλησουλες ήταν κ όλα πήγανε καλά!! Ή που το έχασες κ έγινε κάπου εκεί ανάμεσα ή που άλλαξε ο κύκλος σου αυτό το μήνα. Εγώ πχ τους 4-5 τελευταίους μήνες είχα ωορρηξία 11η μέρα βάσει τεστ κ αυτό το μήνα είχα θετικό 14η..  Καλούς διπλασιασμούς κοριτσάρα μου!!! Με το καλοοοοοοο
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...