Μετάβαση σε περιεχόμενο

Φθινοπωρινές & Χειμωνιάτικες μανούλες 2011!!!!Νο2!Ελάτε!


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 997
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ασε αγγελικουλα, μη μου λες, λεων ειναι και ο αντρας μου!!!καλοι ειστε, αλλα πολυυυυυυ εγωιστες βρε παιδι μου!!!!οχι οτι κι εμεις παμε πισω!!!!οποτε καταλαβαινεις, δυσκολος συνδυασμος!! :lol::lol::lol:

οκ, θα μπω και στο αλλο!!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμπεθερα όταν σταμάτησαν οι κολικοί σταμάτησε να βογκάει το βράδυ, εκανε κακάκια του χωρίς να κλαίει, και γενικότερα ηρέμησε το προσωπάκι του και κοιμόταν και την ημέρα......πριν πήγαινε να κοιμηθεί και πεταγόταν.

Βανεσάκι και εγώ γνήσιο ταυράκι.........ξέρουμε εμείς από φαγητό......αλλά αμα πεισμώσουμε δε βάζουμε μπουκιάαααααααα!!!!!!!!

Σε φαντάζομαι με το σλινγκ και τον Αντρεάκο!!!!!!! Τέλειααααααααα

Εγώ δε πήρααααααααα.............

Αγγελικούλα συγκινήθηκα πάλι!!!!!!!!!!! Άστα.....

Εγώ ήταν να αδιαθετήσω στις 5 Φεβρουαρίου και 28 Ιανουαρίου είχαι δει ροζ υγρά, λέω εμφύτευση θα είναι , δε τα είχα ξαναδεί ποτε, κάνω την ίδια μέρα τεστ και εβγαζε θετικό αχνό, αλλά είπα να περιμένω να περάσουν οι μέρες γιατί ήταν πολύ νωρίς, η φαρμακοποιος μου είπε να κάνω μετά τις 5 Φεβρουαρίου....αλλά έκανα τεστ στις 2 και στις 3 Φεβρουαρίου για σιγουριάαααα χοριακή!!!!!!!! Αχ τι ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΕΣ ΜΕΡΕΣ!!!!!!!

Ο Χάρης φοβερος μπέμπαροοοοοοοοοςςςςςςςςςςςςςς!!!!!!!!!!!!

Αγγελικούλα ευχαριστώ για τη συνταγή φιλενάδααααααααα!!!!!!!!!!!! Γειας τα χεράκια σου!!!!!!

Βανεσάκι και εγώ τον είχα πάει με το αυτοκίνητο μόνη μου μόλις σαράντησε!!! Αλλά είχα άγχος γιατί είχε τις αναγωγές ...και πως θα τον έβλεπα...και πώς θα αντιδρούσα αν πνιγόταν , που το έκανε συχνά τότε....

Ούτε εγώ πήρα σλινγκ....

Gprip3.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσακια γλυκα!

Πωπω εγκυμοσυνες ε?Κ μεις περυσι σαν χτες μαθαμε απο την χοριακη και στις 9/2 πηγαμε στο γιατρο για να επιβεβαιωσουμε κ τοτε ακουσαμε καρδουλα!Ο πιο ομορφος ηχος που ειχα ακουσει μεχρι τοτε!

Αγγελικουλα κ σ αυτο μοιαζουμε ειχα αποκολληση κ η προγεστερονη επαιξε στο φουλ!Επιθεματα που με ρωτησες παιρνω τα NUK γιατι ειναι πιο οικονομικα.Σχετικα καλα ειναι, νομιζω ομως της Chicco ειναι καλυτερα.Α και παρεπιπτοντως το πρωι σηκωθηκα κ ειχα λερωθει παλι!!

Σημερα νυσταζω πολυ...Εχω κ πολλες δουλειες να κανω αλλα δεν μ αφηνει ο μικρος..κοιμαται καθε 2-3 ωρες κατι εικοσαλεπτα...ε τι να προλαβω να κανω..?Μαλλον θα πρεπει να κανω δουλειες το βραδυ που κοιμαται..Βρε Γιωτακι εσυ που δεν εχεις κ απο πουθενα βοηθεια, αληθεια πως τα καταφερνεις?Δεν θελει ο μικρος σου παρεα?Εμενα οταν ειναι ξυπνιος θελει σχεδον παντα κουβεντα ή τραγουδακια..Πολυ λιγο καθεται μονος του.

Αννα Μαρια πηρες το θηλαστρο?Οτι χρειαστεις εχω γινει ειδικος!Εχω κανει μια καλη τραπεζα γαλακτος!

Αναστασια τι να σου πω για κολικους δεν εχω ιδεα?Ο γιατρος τι λεει?

Βανεσακι κ γω φοβαμαι με τον μικρο μονη στο αυτοκινητο!Εχω μια γνωστη που ειχε βγει εθνικη με τον μικρο της και δεν θυμαμαι τι εκανε εκεινος, εκεινη δεν μπορουσε περα απ το να του μιλαει να τον κανει να σταματησει κ μου ειπε οτι οταν πλεον μπορουσαν να σταματησουν ηταν τετοια η αγωνια της που τα ακουσε για τα καλα ο μικρος.Μου λεει τετοιες φωνες του εβαλα που ακομα το μετανιωνω!Λες κ εφταιγε εκεινος..

Βρε κοριτσια που ειναι αυτη η ομαδα που θελω κ γω να βγαλω λιγο το αχτι μου?Οχι για πεθερα αλλα για αλλο "συγγενικο" προσωπο του αντρουλη μου!

Φιλια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βανεσσκι απαντησα μεσα... :arrow:;)

Εγωιστες δεν ειμαστε..περιφανοι ειμαστε..ασε που αμα αγαπαμε γινομαστε και χαλι να μασ πατησουν αλλα οταν καταλαβουμε οτι μασ εκμεταλλευονται(που αργουμε να το καταλαβουμε γιατι ειμαστε και μεγαλοι μαλ..) τοτε δεν χαριζουμε καστανο..εκει μασ πιανει ο εγωσιμοσ..μην τα βαλεισ με λεοντα..ειδικα εγω που εχω αρη και δια στον σκορπιο, ετοιμη εχω την εκδικηση και μαλιστα ειναι αργη και ασχημη..μια χαρα πρεπει να τα πηγαινετε με το αντρα σου ταιριαζετε..θα περασετε καλα..εχετε χημεια..

Γιωτακι κι εσυ ταυρος?κατι μου λεει οτι εχει πολλα ταυρακια εδω μεσα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερινούλα άστα τρέχω και δε φτάνω...και εμένα κουβέντα θέλει...αλλά κάνω και δουλειές και του μιλάω, τον παίρνω μαζί μου στο ρηλάξ...σήμερα βέβαια σηκώθηκα πέντε παρά τον τάισα και έκανα και τις χοντρές δουλειές...

Η αλήθεια είναι ότι άν θέλω έχω βοήθεια από την μαμά αλλά δε θέλω.....όχι ότι μου κάνει τίποτα η μαμα μου αλλά καλύτερα έτσι ...δε θέλω και την πεθερά να ανακατεύεται .....και έτσι δε μπορεί ποτέ ο άντρας μου να μου πει ότι δέχεσαι βοήθεια από την μια και δε θες την άλλη... μοναχή μου χορεύω και πηδάω για την ώρα...

Αν χρειαστώ φυσικά θα ζητήσωωω....

Σου έστειλαν το λινκ ή να στο στείλω με π.μ;;;;

Αγγελικούλα φρίκαρααααααα με αυτά που διάβασα , έγραψα και εγώωωωω!!!!!

Gprip3.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερινουλα,εσυ ειχες πητ δεκα μερες πριν απο μενα θυμαμαι..4/10 εσυ 14/10 εγω..τακαταφεραμε και βρεθηκαμε..Αχ κι εγω εχω τοσες δουλειες πανω,ευτυχως κατω τελειωσα αλλα ο μικρος τωρα κοιμαται στην αγκαλια μου και αν τον αφησω κατω θα ξυπνησει...

Η ομαδα λεγεται φθινοπωρινες και χεινωνιατικες μανουλες αλλαπρεπει να κανεις αιτημα και να μπει η γιωτα να το εγκρινει..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιωτα κι εγω δουλειες κανω τα μεσανυχτα αφου τον βαλω για υπνο..εχει τυχει και χαραματα βεβαια..ασε..εχω πολυ σιδερωμα για σημερα γμτ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευτυχώς εμένα έχει συνδέσει μόνο το βραδινό ύπνο με αγκαλιά...για τους υπολοιπους υπνάκους του...τα καταφέρνει μόνος του πλέον!!!!

Και αυτό γιατί στην αρχή από λαχτάρα τον είχαμε αγκαλιά το βράδυ....αλλά εγώ την υπολοιπη μέρα του το έκοψα, μια δυο τρεις τον άφηνα στο ρηλάξ , στο παρκοκρέβατο μουρμούριζε λίγο αλλά κοιμόταν.

3 πλυνήρια σιδέρωσα, έβαλα αλλο ένα , ένα στεγνωτήριο και μετά πάλι σιδέρωμα χα χα χα

άστα φιλενάδαααααααααα , καλά που μπαίνουμε κιόλας να ξεδίνουμε!!!!!!

Gprip3.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας καμαρωνω βρε κοριτσια μπραβο!Εγω ειμαι ανικανη να τα συνδιασω!Καλα το κανεις Γιωτακι, εμενα με βοηθαει η μανουλα μου αλλα οσο μπορεις μονη σου εινα το ιδανικο!

Καλα θυμασαι Αγγελικουλα την ΠΗΤ.Εμενα τωρα που το θυμηθηκα γεννηθηκε 3300 και 52.Οποτε εσεις εχετε μεγαλυτερο ρυθμο αναπτυξης!

Θ προσπαθησω να βρω την ομαδουλα και να κανω αιτημα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιωτακι εμενα για να κοιμηθει θελει αγκαλια και στηθος..μπορει να μουρμουραει μια ωρα μονος του σλλα μολις τον βαλω στο στηθος μου νανι κατευθειαν..

Κατερινουλα ηθελα να σε ρωτησω..εσυ οταν θηλαζεις, απο το αλλο στηθος τρεχει γαλα?εμενα ακομα συμβαινει..δοκιμασα να βαλω θηλαστρο απο την αλλη αλλα δεν μπορω και να θηλαζω και να μαζευω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια

χαλια ειμαι κ σημερα ελεος!

αγγελικουλα εγω εχω σταματησει να χρησιμοποιω επιθεματα σχεδον στις 3 βδομαδες!

πταν θηλαζω καταλαβαινω οτι παει να τρεξει απο το αλλο αλλα το παταω καπως με τον αγκωνα του αλλου χεριου κ δε λερωνομαι

ακομα λερωνεσαι εσυ?

εγω τον μικρο θελω να τον μαθω να κοιμαται μονος του, γιατι με τον ανασταση ειχα κουραστει κ κουραζομαι ακομα με τον υπνο

τον θηλαζω κ οσο ειναι ξυπνιος ακομα τον ακουμπαω στο ριλαξ στην κουνια η οπου θα κοιμηθει

αυτος καθεται λιγο ψιλονιαουριζει κ μετα απο κανενα 5' τον παιρνει ο υπνος

ελπιζω να το συνεχισει αυτο

α την πιπιλα την εκοψε ο αναστασακος! πολυ ευκολα, δεν το περιμενα! το πουλακι μου!

οκριτσια ο μικρος δεν κανει κακα κ το εχω μεγαλο καημο..

νομιζω πως με τιμωρει ο θεος επειδη οταν μαθαμε οτι ειναι αγορι ειχα στεναχωρεθει

εχω αρχισει κ πιστευω οτι κατι εχι το εντερο του

μα ειναι δυνατον με ολα αυτα που τρωω κ κανω να μη χεζει?????? τι να πω!

σας φιλω κ ελπιζω να επιστρεψω δριμυτερη κ με καλυτερη διαθεση

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερινουλα σου εστειλα μνμ και αιτημα φιλιας για να σε προσκαλεσω στην ομαδα..

Λενακι τι κανεις?καθε ποσες μερες κανει κακακια ο μικρος?κι εμεις ειχαμε θεμα..για δυο μηνες εκΑνε σχεδον καθε 5-6 μερες αλλα τωρα κανει καθε δυο..

Καλο ειναι που την εκοψε την πιπιλα ο αναστασης..καλλιο αργα παρα ποτε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δλδ βρε κοριτσια δεν ειναι φυσιολογικο που τρεχει ακομα γαλα?τωρα τον θηλασα κι επειδη ειχε φυγει το επιθεμα απο την θεση του εγινα μουσκεμα παλι..αλλαζω σουτιεν και μπλουζα καθε φορα..τι να κανω?εχουν περασει σχεδον τεσσερα μιση μηνες..πονο πΝτως δεν εχω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι καιρος ηταν να την κοψει... επιτελους!

εχει να κανει απο την τριτη. του ειχα βαλει υποθετο γιατι ειχε να κανει 10 μερες!

εσυ του εβαζες υποθετο? ποτε αρχισε να κανει πιο συχνα?

οχι καλε φυσιολογικο ειναι... ξερω πολλες κοπελες που ετρεχε γαλα πολυ για πολυ καιρο!

μην αγχωνεσαι! προφανως ειναι στον οργανισμο της γυναικας κ ποσο καλη ροη εχει το γαλα

εμενα ρουφαει αρκετη ωρα μεχρι να καταλαβω οτι αρχιζει να κατεβαινει το γαλα κ να ακουσω πιο μετα το γκλουπ

ετσι ηταν κ στον ανασταση

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι να σου πω βρε Αγγελικη μου κ εμενα το ιδιο μου συμβαινει..Κ μενα τρεχει απο το αλλο στηθος καθε φορα..Εχω σκεφτει κ γω μηπως κατι δεν παει καλα γενικοτερα, ισως κατι ορμονικο.Λεω να παρω τηλεφωνο τη συμβουλο θηλασμου που ειχα δει τις πρωτες μερες..Αυτο που με απσασχολει πιο πολυ ειναι τι θα γινει οταν θα ξεκινησουμε στερεες για τα καλα.Κ τοτε ειναι που θα φυγουμε ταξιδι..Θ α κυκλοφορω με το θηλαστρο παραμασχαλα???Παντως ισως εσενα σου συμβαινει γιατι τον θηλαζεις πιο συχνα ακομα κ τη νυχτα.Φαντασου οτι εμεις το βραδυ κανουμε μπορει και 7-8 ωρες να φαμε.Θ α επρεπε να εχει προσαρμοστει το στηθος μου, τι να πω..Παω να βρω το αιτημα.

Λενα μου τι ειναι αυτα που λες?Σε τιμωρει ο Θεος...Ανθρωποι ειμαστε κ εκδηλωνουμε προτιμησεις ως προς το φυλο..Μην στενοχωριεσαι..Αποκλειεται να ειναι γενικοτερα δυσκοιλιος?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κατερινακι χρησιμοποιεις θηλαστρο?

αν ναι μην το κανεις, δινει στο στηθος εντολη να παραγει περισσοτερο γαλα

αν σε ενοχλει να πας να βγαζεις λιγο με το χερι ισα να ανακουφιστεις

κ αν παιρνεις τιποτα συμπληρωματα (μαγια μπυρας, τσαι για θηλασμο κλπ) σταματησε τα

αλλιως μην ανησυχεις, συμβαινει κ στις καλυτερες οικογενειες! :D

μα με τοσα που τρωω γινεται να ειναι δυσκοιλιος?

χτες ολη μερα εφαγα 2 μπολ δημητριακα ολικης, 2 πιατα φασολαδα κ 2 φετες πολυσπορο ολικης, 6 δαμασκηνα. αυτα νομιζω

η διατροφη μου ετσι ειναι γενικα μπας κ χεσει

ε τι αλλο να κανω? :(

του κανω κ μασαζ γενικα οτι διαβαζω οτι βοηθαει.. αλλα τιποτα ουφφφ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσια.....τι κανετε?

εμεις καλα, την Δευτερα θα κανουμε το πρωτο εμβολιο....ωχχχχχχχχχ...:).......όντως είναι πολύ δύσκολο με τόσο μικρό μωρό να πρέπει να πας στην δουλειά....ευτυχώς κορίτσια έχω την πολύτιμη βοήθεια της μητέρας μου οπότε είμαι ήσυχη για την μικρή...όσο αυτό είναι εφικτό....!!!!......αλλα τί να΄κάνω...??.....χθες έπρεπε να δικάσω στην Δράμα....είχε και πολύ χιόνι...με έπιασε και άγχος πώς θα πάμε και πώς θα γυρίοσυμε...!!!....αφήστε ....πολύ άσχημο συναίσθημα...!!!!.....

Άννα Μαρία μου πολύ καλά έκανες που πήρες το θήλαστρο...άντε...καλές αντλήσεις...;)...

Αναστασάκι γκρινιάζει η φραουλίτσα σου?...λίγη υπομονή κοριτσάκι μου...μεγαλώνουν τα μικράκια μας...:)

Δωράκι μου σε γλυκοφιλώ...εσένα και την κουκλίτσα σου...;)

Βανεσσάκι πώς είσαστε?..πώς πάει η διατροφή?...

Μαράκι μου πολλά γλυκά φιλάκια στο αγοράκι σου..;)

Αγγελικούλα μου......όλα καλά?.....πολλά φιλάκια στα μπουτάκια..;)....

Λενάκι μου πολλά φιλάκια στα γλυκά αγοράκια σου,,;)

αχχχχχχχχχχ...βλέπω αναφέρατε τις μέρες που μάθατε για τα σποράκια που ήταν στην κοιλίτσα σας εεε?....αχχχχχχχχχχχχχχχ...τί τέλειες στιγμέςςςςςςςςςςςςς....!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρησιμοποιουσα θηλαστρο για να μην ποναω.Εχω τωρα να χρησιμοποιησω περιπου ενα μηνα κ ακομα τα ιδια.Φανταστειτε ο αντρας μου οταν πρηζεται το στηθος μου λεει οτι ειναι σαν να εχω κανει σιλικονη.. :lol:

Λενα μου λιγακι υπομονη ισως.Ο γιατρος τι εξηγηση δινει?

Αγγελικουλα εμενα η γιατρος μου ειπε να αποφευγω οσο μπορω να αποκοιμιεται ο μικρος στο στηθος, να τον βγαζω μισοκοιμισμενογι αυτο ακριβως τον λογο, να μην θελει στηθος για να αποκοιμηθει.Δεν το προσπαθεις σιγα σιγα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας!

Εμείς ξαναβγήκαμε το απόγευμα, πήγαμε για λίγο στη μάνα μου, πάλι οι δυο μας με τον Αντρίκο και μετά ήρθε μια φίλη μου να μας χαιρετήσει για το μωρό.

Έπρεπε να μάθω να τον παίρνω μόνη μου με το αμάξι, γιατί εδώ δεν έχουμε και πολλές επιλογές. Τώρα ένιωσα έτοιμη, κι έτσι δεν είχα καθόλου άγχος.

Για το γάλα που λέτε, εγώ πλέον το νιώθω να κατεβαίνει και από τα δύο στήθη την ώρα που βάζω το μωρό στο στήθος. Τα επιθέματα σταμάτησα τώρα να τα βάζω, αφού δεν έχω ιδιαίτερες διαρροές.

Λένα, τι βλακείες είναι αυτές; Ναι, κάθισε ο Θεός και είπε "χμ... τι να κάνω τώρα που έχω λίγο ελεύθερο χρόνο; Α! Το βρήκα! Θα τιμωρήσω τη Λένα που της έστειλα αγόρι και ήθελε κορίτσι". Έλα βρε, να δεις που τίποτα δε θα είναι.

Ουφ, το άνοιξα το θήλαστρο και μου φαίνεται σα διαστημόπλοιο... Τι αποστειρώνω; Εσείς τι κάνετε; Τα αποστειρώνετε όλα κάθε φορά; Τα πλένετε; Τα πλένετε και τα αποστειρώνετε; Χρησιμοποιείτε το μπιμπερό που πάει με το θήλαστρο; Τι στάση σώματος έχετε όταν αντλείτε; Γιατί μου είπε η κοπέλα στο μαγαζί ότι πρέπει να έχω όρθιο τον κορμό και όχι σκυφτό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλά Αγγελικούλα δε το συζητώ και εγώ μόλις τον βάλω στο στήθος κοιμάται...η καλύτερή του αλλά δεν είναι λύση και αυτή!!

Μια χαρά είναι το στήθος σου, εμένα δε τρέχει!!Κρίμααααααα χα χα

Λενάκι μπράβο στον Αναστασάκο!!!!!! Την έκοψε πολύ εύκολαααα!!

Όσο για το μικρούλη εύχομαι να σας καταχέσει!!!!!!!! :lol::lol: Μήπως φταίει η διατροφή σου;; Εγώ δεν τρώω όσπρια, δημητριακά....και ενεργείται 4-5 φορές την ημέρα.

Λυδιάκι φιλάκιαααααααααα

Άννα Μαρία καλή επιτυχία με το θήλαστρο!!!!!!!!!!

Πάω να τον κάνω μπανάκι , να τον ταίσω και νανάκιαααααααα!!!!!

Gprip3.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πωπω...ποσα γραψατε βρε αθεοφοβες?!ειδα κι επαθα να σας διαβασω...χαχα παλια ατακα..τωρα δεν παιζει..

Εδω κι εγω λοιπον..παριστανω την πιπιλα..λουσμενος ,ταισμενος και δεν λεει να κοιμηθει..τον βαλαμε δτο μουσικο περιστρεφωμενο και χαζευε..στο πενταλεπτο ξεκινησε την γκρινια..τον παιρνω σγκαλια θηλασε αλλο λιγο, μισο λεπτο δλδ και κοιμηθηκε..την πιπιλα δεν την θελει..δεν ξερω αν ειναι καλο η κακο αυτο..για λιγο καιρο την ψιλοδεχτηκε αλλα τωρα δεν θελει ουτε να την βλεπει..

Λυδιακι, τι κανεις κοριτσακι?η μπουμπου?υπομονη φιλεναδα..τι αλλο να σου πω..ελπιζω σκ να μην δουλευεις και να χαιρεσαι το κουκλακι σου..

Αννα μαρια δεν ξερω για το σουινγκ να σου πω τι αποστειρωνειδ..εγω ειχα παρει το πιο απλο..και θυμαμαι ελεγε πτιν την πρωτη χρηση να το πλυνεις και να αποστειρωσεις με βρασμο..σιγουρα σποστειρωνειδ την χωανη και το μπουκαλακι..λογικα ολα τα μερη που ερχονται σε επαφη με το γαλα..ξεβιδωσε τα ολα, βαλε τα σε μια κατσαρολα με νερο που βραζει, βαλε και λιγο λεμονι μεσα ( θελει κιτρικο οξυ) κι ασε τα να βρασουν ηια πεντε λεπτα..οσο για την σταση σωματος ξερω οτι τα ποδια πρεπει να ειναι λιγο ανασηκωμενα οπως και στον θηλαμο..

Γιωτακι,το να τρεχει το στηθος δεν ειναι κι οτι καλυτερο γιατι τρεχει και σε ακαταλληλες στιγμες..κοιμηθηκε ο θανουλης?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Καλά είμαι 😊 Στη ρουτίνα μας. Καλά τα πάει η μικρή με την γυναίκα, έχουν βρει κι αυτές την ρουτίνα τους. Έχει προσαρμοστεί και δεν κλαίει όταν την αφήνουμε.  Είμαι στο στάδιο του αποθηλασμου. Τώρα της δίνω μόνο πρωί βράδυ και έχει ξεκινήσει και πίνει τώρα και αρκετό αγελαδινό γάλα, οπότε αυτό το μήνα σκέφτομαι να κόψω και τον πρωινό θηλασμό και τον επόμενο μήνα τον βραδινό. Για να δούμε... Θα σε συμβούλευα να κάνεις έστω και με βιντεοκλήση μία συνάντηση με σύμβουλο θηλασμού μπας και βρει τι φταίει. Είναι κρίμα τώρα να πονάς 😕
    • Κι εμείς έτσι ακριβώς...όλη μέρα κοιμόταν κάτι μισαωρα ένα τέταρτο και πάει λέγοντας και τ απόγευμα δεν άντεξε κοιμήθηκε απ' τις 6 μέχρι τις 9..μετά κοιμήθηκε κάνα τέταρτο και τώρα προσπαθώ να τον βάλω μπας και κοιμηθεί κάνα τετράωρο...εντάξει παρηγοριεμαι τουλάχιστον δεν είναι μόνο ο δικός μου
    • Τα άλματα ουσιαστικά θα καταλαβαίνεις γιατί το μωράκι φέρεται κάπως διαφορετικά..Εμείς ας πούμε περάσαμε τα 2 πρώτα και τα καταλάβαμε καλά 😂..Εμένα στηρίζει κεφαλάκι και έχουμε και οπτική επαφή αρκετή θα έλεγα...Μη σε αγχώνει αυτό,κάθε μωράκι θέλει τον χρόνο του 🙂🙂..Αχ και εμάς τα βράδια μας είναι λίγο περίεργα λόγω κολικών αλλά θα περάσουν που θα πάει..
    • Εγώ κοριτσάκι μου είχα από την 5η βδομάδα αίμα και καφέ μέχρι τον 4ο μήνα.. Αποκολλησουλες ήταν κ όλα πήγανε καλά!! Ή που το έχασες κ έγινε κάπου εκεί ανάμεσα ή που άλλαξε ο κύκλος σου αυτό το μήνα. Εγώ πχ τους 4-5 τελευταίους μήνες είχα ωορρηξία 11η μέρα βάσει τεστ κ αυτό το μήνα είχα θετικό 14η..  Καλούς διπλασιασμούς κοριτσάρα μου!!! Με το καλοοοοοοο
    • Κορίτσια εγώ δεν ήξερα για τα άλματα ανάπτυξης τι είναι.. πρέπει να δώσω σημασία σε αυτό; Εγώ βλέπω ότι εχει αρχίσει να στηρίζει το κεφαλάκι του και να γραπώνει πράγματα! Άλμα ανάπτυξης δεν είναι αυτό; Να ρωτήσω εσάς σας κοιτάνε πολύ ωρα στα μάτια; Εμενα μου φαίνεται με κοιτάζει λίγο.. Κατά τα άλλα οι κολικοί μας συνεχίζονται.. και δυσκολευόμαστε λίγο το βράδυ.. αλλά κάνουμε υπομονή..  
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...