Μετάβαση σε περιεχόμενο

Φθινοπωρινές & Χειμωνιάτικες μανούλες 2011!!!!Νο2!Ελάτε!


Recommended Posts

κοριτσια καλησπερα......χαθηκα και εγω αλλα ξεκινησαν τα δικαστηρια και δεν ειιχα χρονο να μπω να γραψω.....σημερα ξυπνησαμε και ειδαμε επιτελους χιονακι.....βεβαια, ειχα δικη το πρωι στην Δραμα και σηκωθηκα απο τις 6 ωστε να ταίσω την μικρη και να βγαλω γαλα....χαμος.....επρεπενα εχουμε και αλυσιδες λογω του πολύ χιονιου.......ουφφφφφφ....τί αγχος.......το μυαλο μου ηταν διαρκως στο κοριτσακι μου.....πωπω......ειναι πολυ δυσκολο να την αφηνω.......εχω τυψεις.......τρεχω σαν την τρελή μόλις τελειώσω για να την σφιξω στην αγκαλια μου........αχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχ

σας φιλω ολες....περαστικα σε ολα τα μωρακια και τις μανουλες.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 997
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

αννα μαρια καλο θα ειναι να παρεις απο τωρα θηλαστρο και να αρχιζεις να βγαζεις γαλα για να το μαθει ο Αντρικος σας......σε φιλω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα σε όλα τα κορίτσια!!

Αγγελικούλα συμπεθέρα μου περαστικούλια, δεν πιστεύω να σε σττεναχώρησε κανείς;

να προσέχεις το γλυκοό μας Χαρούλη, μεγάλωσε πολύ το ζουζουνάκι, άντρακλας σωστός!!

Λενάκι μου περαστικούλια σας, εύχομαι να γίνετε καλά το συντομότερο!!ένα μεγάλο φιλί

στον Αναστάση σου!!

Γλυκιά Λυδία τρέχεις καλή μου;καλό κουράγιο και τα φιλιά μας!!

Αναστασάκο μίλα αγαπημένη μου φιλενάδα γιατί θα σκάσεις, μια αγκαλιά από μένα!!

Βανεσσάκι πολύ όμορφο το ονοματάκι που διαλέξατε, πολύ μου αρέσει!!!

Άννα Μαρία είμαι ειδική στο θήλαστρο αν χρειαστείς κα΄τι μπορώ να βοηθήσω!!

Ξεκίνα να το δοκιμάζεις για να συνηθίσει ο Αντρεάκης σιγά σιγά!!

Κατερινούλα ξεκινάτε τροφούλες, ανυπομονώ και εγώ!!

Γιωτάκι Μαράκι φιλιά στα πατουσάκια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λυδία, όντως είναι πάααρα πολύ δύσκολο να δουλεύεις με τόσο μικρό μωρό... Εγώ ούτε να το σκέφτομαι δε θέλω... Έχεις βοήθεια τουλάχιστον;

Βανεσσάκι, άντε βρε, θα παντρευτείτε και θρησκευτικά; Το καλύτερο θα κάνετε. Οι δυο σας, χωρίς νυφικά και αηδίες. Οι περισσότεροι λένε ότι κάνουν πολιτικό αντί για θρησκευτικό για τα έξοδα, ενώ στην πραγματικότητα τα έξοδα είναι όλα τα παρεπόμενα, δεν είναι ο γάμος καθαυτός. Στην εκκλησία πολύ λίγα δίνεις, τουλάχιστον εμείς δώσαμε πάρα πολύ λίγα.

Δωράκι, αύριο αν τα καταφέρω θα πάω να αγοράσω θήλαστρο και θα χρειαστώ την πολύτιμη βοήθειά σου, τη δική σου και των άλλων κοριτσιών! Δε θέλω να αποτύχω με το θήλαστρο και να αναγκάζεται ο Αντρίκος να τρώει, έστω και ένα γεύμα ξένο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βανεσάκι μου θρησκευτικό γαμο οι δυο σας!!!!!!!Καλόοοοοοοοοοοοοο!!!!!!

Λυδιάκι μου φαντάζομαι πώς λαχταράς να γυρίσεις από τη δουλειά και να αγκαλιάσεις την εκπληξούλα σου! Εγω μέχρι το περιπτερο πάω και γυρίζωωωωωωωω τρέχοντας,,,,,,αν πάω κιόλας....

Άννα Μαρία μια χαρά θα τα πας με το θήλαστρο, γιατί όχι;;μην αγχώνεσαι!!!!!!

Δωράκι μου τι κάνει η μπε μπούλα σου;;;

Φιλάκια σε όλα τα μωράαααακιαααα!!!!!!!

Gprip3.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άννα Μαρία μην ανησυχείς καθόλου,θα τα πας μια χαρά με το θήλαστρο

και ο Αντρίκος θα πίνει μόνο το γάλα της μαμάς του!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιωτάκι Μαράκι καλά είναι η ζουζουνίτσα μου,

μόλις της έβαλα για ύπνο!!

για να δούμε τι ώρα θα ξυπνήσει.εχθές κοιμήθηκε

6 ωρίτσες, ελπίζω και σήμερα!!

κοιμάται το γλυκούλι σου;

να μου τον φιλήσεις!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ, μακάρι ρε κορίτσια. Πολύ άγχος το έχω το θήλαστρο...

Α, Βανεσσάκι, με είχες ρωτήσει δύο φορές κι όλο ξεχνάω να σου απαντήσω... Στο σχολείο που είμαι διορισμένη εδώ και τρία χρόνια θα πάω, στο εσπερινό στα Κοκκινοχώρια, μισή ώρα από τη Λάρνακα (στον αυτοκινητόδρομο). Να δούμε τι θα κάνουμε με το αμάξι. Εγώ πηγαίνω μεν με άλλους, αλλά αυτοί οι άλλοι δε βολεύονται να με παίρνουν από το σπίτι και να με αφήνουν εδώ. Οπότε συναντιόμαστε αλλού. Να δούμε πώς θα πηγαίνω σ' αυτό το αλλού. Από τη μία δεν είναι κι ό,τι καλύτερο να φεύγω και να αφήνω τον άντρα μου χωρίς αμάξι όλο το απόγευμα, γιατί μπορεί να τύχει και κάτι, και από την άλλη, δεν είναι κι ό,τι καλύτερο να έρχεται δέκα η ώρα το βράδι να με παίρνει από το σημείο της συνάντησης, γιατί θα πρέπει να φέρνει και τον Αντρέα... Λεφτά για δεύτερο αμάξι δεν υπάρχουν, οπότε, θα δούμε πώς θα το κανονίσουμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εδω ειναι κι εγω..

Μου πηρε ενα ολοκληρο απογευμα να φτιαξω μια σπανακοπιτα..δυο ωρες επλενα τα χορτα..αφηστε που προσπαθουσα να ανοιξω και φυλλο..για πρωτη φορα στη ζωη μου..δοκιμασα ενα μικρο κοματι και ηταν ωραια αλλα τωραβπου πηγα να μαζεψω την κουζινα ειδαμοτι ο αντρας μου ειχε ηδη φαει την μιση..

Τι εγινε?μολις ειπα για απουσιες εμφανιστηκατε ολες???καλα λεει και το βανεσσακι..κι ο Αγιος φοβερα θελει..

Βανεσσακι, μια χαρα το δαναη..θα κανετε και θρησκευτικο τελικα,ε?εμεις ακομα δεν ξερουμε..ουτε εγω θελω γαμο και βαφτηση μαζι..δεν λεει να βαφτισεις το μωρο σου με το νυφικο..

Κατερινουλα,εχει ενα παλιο τραγουδι(δεν θυμαμαι ποιος το λεει) που λεει ..θα προχωραμε μαζι..καπως ετσι..τεσπα..μας περνατε δυο ποντους αλλα σας περναμε κατι γραμμαρια..μια χαρα ειναι τα αγορακια μας..θυμησε μου, ποσο ειχε γεννηθει ο δικος σου?εμενα 48εκ και 2900γρ . Διαβασα επιθεματα βεζεις τα nuk ..εισαι ευχαριστημενη?δεν συμφερει ρε γμτ..εχει λιγα το κουτι..εγω παιρνω τις chicco kai bibi που ειναι αρκετα μεγαλα κι εχουν πολλα μεσα..καπου 10-12€ κανουν..προχθες ειπα να δοκιμασω αυτα του mothercare.. Εχει 80μεσα και κανει 6€ ..αλλα ςιναι χαλια..πολυ μικρα και δεν κρατανε καθολου γαλα..μεχρι ποτε θα τρεχει ετσι σαν πηδακας?να μου φιλισεις το αγορακι σου!

Δωρακι συμπεθεραντι κανετε?η νυφη μου τι κανει?την εβαλες για νανι?χτυπαει εξαωρο?μπραβο σας!εμεις οχι ακομα..και δεν μας βλεπω να το κανει συντομα..ξυπναει στη μια και στις πεντε..

Ποιος με στεναχωρησε?!καλα, πιστευεις οτι υπαρχουν ατομα που θελουν το κακο μου??εγω δεν βλεπω κανεναν....ερπη βγαζω μια φορα το χρονο η καθε δυο χρονια γμτ..μαλλον ειναι απο πεσμενο ανοσοποιητικο..απο την διαιτα ισως..εσεις πως ειστε?ολα καλα?

Αννα μαρια, θηλαστρο εγω πηρα ενα απλο της medela..δεν ηξερα αν θα τα καταφερω γενικα και ετσι δεν πηρα το σουιγκ..ειπα να μην δωσω 170€ χωρις να ξερω αν θα ειναι χρησιμο η οχι..πηρα ενα πιο απλο και μου ηρθε καπου στα 60€ μαζι με τις σακουλες για το γαλα..αλλα τελικα τζαμπα λεφτα αφου δεν το χρησιμοποιησαμε..στα κοκκινοχωρια,ε?δεν εχω παει ποτε αλλα δεν εχω ακουσει και τα καλυτερα..ειχα κατι συμφοιτητες που ηταν απο κει..

Λυδιακι, τι κανεις?η εκπληξουλα?ξεκινησες κανονικα δουλιτσα,ε?την μικρη την προσεχει η μαμα σου?πολλα γλυκα φιλια..

Γιωτακι και γιωτακι τα φιλια μου..

Τι αλλο ειπατε και ξεχασα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αγγελική, σπανακόπιτα ε; Εμείς φτιάχνουμε αρκετά συχνά, γιατί μας αρέσει, ειδικά στον άντρα μου. Αλλά η συμφωνία είναι να πλύνει αυτός το σπανάκι, αλλιώς δεν έχει πίτα!

Θήλαστρο είπα να πάρω στο σουίνγκ, γιατί μου το έχουν συστήσει οι πάντες. Θα πάω μάλλον αύριο να το πάρω. Έχω σκοπό να το χρησιμοποιώ για να αντλώ τουλάχιστον δύο γεύματα τη μέρα, γιατί δεν τον βλέπω τον Αντρίκο να τρώει κάθε τρίωρο. Κάθε δίωρο ζητά φαΐ!

Για τα Κοκκινοχώρια ό,τι κι αν έχεις ακούσει, είναι ψέματα. Είναι ΠΟΛΥ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαχαχαχα αννα μαρια..τοσο χαλια ειναι??οι μαθητες στο εσπερινο ειναι μονο απο τα κοκκινοχωρια η μαζευονται απ ολες τις γυρω περιοχες?

Για το σουινγκ εχω ακουσει κι εγω τα καλυτερα..απο που θα το παρεις?απο τα ακατανομαστα?εχουν κι εκπτωτικη καρτα νομιζω..

Πως θα πηγαινεις τελικα?με το αυτοκινητο σου η παρεα με αλλους?αλλα ρε παιιδι μου θα ερχεται παρεα με τον αντρικο να σε παρει?κι εμεις ενα αυτοκινητο εχουμε κι οποτε το παιρνει ο αντρας μου νιωθω οτι ειναι δεμενα τα χερια μου..

Καλα για σπανακοπιτα κι εγω τρελαινομαι..η μαμα μου την κανει τελεια..προσπαθησα κι εγω..την γεμιση την πετυχα..εβαλα κι αλλα χορτα μεσα και πρασο και φρεσκο κρεμμυδακι..το φυλλο μου βγηκε λιγο χοντρο γμτ..επρεπε να εχω τον πλαστη που ειναι σαν βεργα κι εγω ειχα χοντρο..δεν πειραζει ομως..μια χαρα ειναι κι ετσι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα φιλενάδες μου!!!!!!!

Την πιο γλυκιά καλημέρα στα μωράκια μας!!!!! ;);)

Πίνω ένα καφεδάκι διαβάζοντας τα νέα....αν και λιγοστά....αφού όλες εξαφανίστηκαν πάλι, όλο εμείς και εμείς γράφουμε..... και πάω για δουλίτσες - σίδερο, μαγείρεμα και μάζεμα.

Ο μικρούλης μου τώρα κοιμάται , το βράδυ κοιμήθηκε πάλι το εξαωράκι του!!!!! :D

Από μύξες ευτυχώς καλά.

Δωράκι μου μια χαρά είναι το αντράκι μου, είναι πάλι μια βδομάδα που δε μας κάνει νερά στον ύπνο! ;)

Και η μικρή σου διαβάζω επίσης!!!!!!! Τη γλυκιά κοπελιτσα έχεις!!!! φτουυυυυυυυυυυ

Άννα Μαρία μου πρόβλημα και αυτό με το αυτοκίνητο μεγάλο! :shock: Και εμείς με ένα μείναμε το δικό μου και έχω ζουρλαθεί.....γιατί το λατρεύω και μου λείπει..άσε που μου δένει τα χέρια...αλλά δεν ειμαστε και για δεύτερο!!!!!! Οπότε και εμείς ψάχνουμε τη χρυσή τομή γιατί και εγώ θέλω τώρα που θα φτιάξει ο καιρός να παίρνω το μωρό και να φεύγω, με το καρότσι εδώ δεν έχουμε επιλογές.

Στην Κύπρο είναι καλύτερα τα πράγματα, είχα έρθει τριήμερο και νομίζω ότι έχει να πας και κάπου...εδώ πρέπει να φορτώσεις και να πας με το αυτοκίνητο να βρεις μέρος να κάνεις την βόλτα σου...αλλά οι φοροι και όλα τα άλλα πληρώνονται από τους μ@Λ@ΚΕς πολίτες!!!!!!! :evil::evil::evil:

Φιλάκια στον Αντρίκο σου!!!!!!! Και σε σένα φιλενάδα....και ρίξε μου και καμιά από τις ατάκες σου γιατί μου έλειψαν!!!!!!

Αγγελικούλα θέλω να μου γράψεις πώς κάνεις το φύλλο, μου αρέσουν πολύ οι συνταγές!!!!!!

Τρελαίνομαι για σπανακόπιτα αλλά τώρα δε τρώω ούτε από αυτή!!!!

Και εσείς με ένα αυτοκίνητο είστε;; Τα ίδια τραβάτε και εσείς!!!! :?

Τι κάνει ο αγόραρός σου;;;

Σαν χτες είχα ανακοινώσει την εγκυμοσύνη στον άντρα μου!!!!!!!αχ πώς πέρασε ένας χρόνος.....και σαν σήμερα είχα πάρει και τα αποτελέσματα της χοριακής!!!!πολύ κλάμα :P:P:P

Τώρα τον κοιτάω και μου έρχεται να τον φάω.....

Αχ, ρε φιλενάδα δε θα ξεχάσω τις μέρες που περιμέναμε πώς και πώς να γεννήσουμε...είμασταν τόσο κοντά...αλλά ο δικός σου βιαστικόςςςςςςςςς ο δικός μου με το πάσο του!!!!!!! :lol::lol::lol:

Βανεσάκι μου γλυκό.........καλημέρα σε σένα και στο κορίτσαρό σου!!!!!!! Μπες για απουσίες...... ;)

url=http://lilypie.com]Gprip3.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια

χαμος απο χιονι......ρε κοριτσια ενα περιεργο πραγμα,8 η ωρα λες και η φραουλιτσα ειναι ρυθμισμενη και αρχιζει και κλαει.....τοσο συγχρονισμος οι κολικοι?παει μεχρι 12 με 1 και μετα κοιμαται....τι να πω....

φιλια σε ολες σχολιαζω μετα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμπεθέρα μου καλημέρα!!

Έχω διαβάσει ότι οι κολικοί κάνουν εμφάνιση την ίδια ώρα...

πάντως και ο δικός μου την ίδια ώρα εμφανίζονταν και είχαν και την ίδια διάρκεια...

Υπομονή φτάνει η ώρα που θα της περάσουν!

Φιλάκιαααααα

Gprip3.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμπεθερα πες μου πως ηταν οταν περασαν οι κολικοι....απλα ενα βραδυ κοιμηθηκε καλα και συνεχιστηκαν και αλλα πολλα?σταματησε η γκρινια?πως εγινε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα!!!!εδω ειμαι, μη μπει καμια απουσια!!!μολις φυγαν οι γονεις μου, κοιμηθηκε και η μικρη και βρηκα ευκαιρια να μπω!!!

κοριτσια, μια χαρα σας βρισκω με τις μαγειρικες σας!!!εγω απο τοτε που ξεκινησα διατροφη το ψυγειο μου ειναι οτι πιο ξενερωτο και αδιαφορο υπαρχει!!!εχει μεσα΄χορτα, μαρουλια, ροκα, λαχανα, καροτα, μηλα,αχλαδια, γαλα, γιαουρτι και τετοιες ξενερωτιες!!!α, και για το τσακιρ κεφι κρακερακια :lol::lol::lol: και το κακο ειναι οτι ναι μεν εχω will power και δεν ξεφευγω ουτε στο ελαχιστο, αλλα ως γνησιο ταυρακι, λατρευω το καλο φαγητο και μου εχειλειψει!!!τι να κανουμε ομως!!!το κορμι θελει θυσιες!!!την κυριακη που θα παμε να δουμε το εκκλησακι κ κεντρο, θα φαμε εξω με φιλους.μη φανταστειτε, κι εκει μια σαλατα και μια μπριζολα θα φαω!!!!ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ!!!

αννα μαρια, προβλημα με το αυτοκινητο...παρε ενα ποδηλατο βρε να πηγαινεις στο σημειο συναντησης :lol::lol:

μαρακι-γιωτακι εδω ειμαι!!!

αγγελικουλα πρωτη μαγειρισσα!!!!γεια στα χερια σου!!προς θεου, κανεις δε θελει το κακο μας!!! :lol::lol:

αναστασακι ακομα κολικους εχετε>???εμενα ενω στην αρχη ειχε παρα πολλους και σφαδαζε, εδω και ενα μηνα ελαχιστα πραγματα.και οταν βλεπω οτι μαζευει τα ποδαρακια και κλαει διαρκει κανενα τριλεπτο πια!!!υπομονη μεχρι τον 3ο ειναι και μετα σταματουν!!!κοντευετε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας!

Εμείς έχουμε τέλεια μέρα σήμερα, κι έτσι πήρα τον Αντρίκο και πήγαμε για ψώνια. Αγόρασα το θήλαστρο, όχι από τα ακατανόμαστα, από το γνωστό μαγαζί, Αγγελική, και μετά πήγαμε σε ένα μαγαζί με ρούχα και πήρα πάντα για την κούνια, γιατί πρέπει να τον μεταφέρουμε αυτές τις μέρες.

Πρώτη φορά πήρα το αμάξι με τον Αντρέα μέσα. Μετά τον μετέφερα με το σλινγκ. Μεγάαααααααααλη εφεύρεση το σλινγκ κορίτσια! Μεγάαααααααλη εφεύρεση!!! Ούτε να κουβαλάς και να στήνεις καρότσια, ούτε τίποτα. Έχεις το μωρό πάνω σου, κι όλα καλά. Αφήστε που με κοιτάζουν όλοι με θαυμασμό και περιέργεια!

Βανεσσάκι, καλή ιδέα το ποδήλατο, αλλά δεν ξέρω ποδήλατο. Άσε που το σημείο συνάντησης είναι σε προάστειο έξω απ' την πόλη... Κάπως με τους γονείς μου θα το κανονίσουμε, αλλά αυτοί κοιμούνται και νωρίς...

Αναστασία, κι εγώ έχω διαβάσει ότι οι κολικοί εμφανίζονται την ίδια ώρα. Αλλά τέτοιος συγχρονισμός; Απαπαπα... Καλά βρε, ακόμα κολικούς έχει η φραουλίτσα; Τι την πειράζει;

Εμείς φακές θα φάμε σήμερα, τις μαγειρεύει ο άντρας μου. Θα κάνω κι ένα πληγούρι, γιατί φοβάμαι να φάω πολλές φακές, θέλω πρώτα να δω πώς θ' αντιδράσει ο Αντρεάκης. Μην το κάνω πύραυλο το παιδί!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ηρθα κι εγω καλες μου φιλεναδες..

Γιωτακι..σε διαβαζα και μου σηκωθηκε η τριχα..θυμασαι που παντα ησουν μια μερα μπροστα?και στις επισκεψεις και σε ολα ?και στην πητ ησουν μια μερα μπροστα....ε λοιπον και στην ανακοινωση της εγκυμοσυνης ησουν μια μερα μπροστα..εδω σαν σημερα εμαθα οτι ημουν εγκυος..θελαμε πολυ ενα παιδακι..θυμαμαι ειχα δει κανονικα περιοδο και μαλιστα απογοητευτικα γιατι πιστευα πως ημουν εγκυος..δυο μερες μετα,σταματησε αποτομα..μπηκε μια υποψια στο μυαλο μου και εκανα τεστ..βγηκε θετικο και παω και το λεω στο αντρα μου....ηταν η τριτη φορα που του σνακοινωνα οτι ειμαι εγκυος..αναμεικτα συναισθηματα..εγω ηξερα οτι θα εχανα κι αυτη την εγκυμοσυνη..δεν μπορουσα να χαρω..οι επομενοι τρεις μηνες ηταν πολυ δυσκολοι..ειχα αιμορραγειες μεχρι να κλεισει ο τριτος μηνας..στο κρεβατι λοιπον με προγεστερονη..τελικα ομως ο χαρης μου ειναι δυνατο μωρακι κι ηθελε να δει την μαμα του..γι αυτο και βιαζοταν..

Επιστρεφω για τα υπολοιπα γιατι κλαει παλι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

xaxaxa!!!πυραυλος απο τα οσπρια θα γινει ο αντρεακης!!!ασε, μη γινει καμια εκρηξη!!!!φαε πληγουρι μονο!!!αυτο το σλινγκ δεν ξερω βρε κοριτσια, εγω δεν πηρα!!!μεχρι ποσα κιλα μπορεις να τα βαλεις εκει??

βρε θηριο πηγες μονη σου με τον αντρεα με το αυτοκινητο για ψωνια???εγω φοβαμαι...και τον ειχες πισω στο καθισματακι???αυτο με φοβιζει, μην την βαλω εκει και την πιασει κανενα κλαμα οταν οδηγω και δεν εχω τι να την κανω!!!βεβαια εχει πολυ κρυο και τις ελαχιστες φορες που την εχουμε βγαλει , ειναι μαζι με τον αντρα μου!!

αγγελικουλα, δεν ηξερα οτι ειχες περασει τοσα!!!!ομως τελικα τα καταφερες κοριτσακι μου και ο χαρουλης ειναι μια χαρα!!!ασχετο ,χαρη λενε και τον αδερφουλη μου και μου αρεσει πολυ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βανεσσακι ταυρακι εισαι?επρεπε να το καταλαβω αφου σ αρεσουν τα λουσα, το καλο φαγητο και η καλοπεραση..κι εμενα καπως ετσι ειναι το ψηγειο μου αλλα ρε φιλεναδα το καλοκαιρι θα ειμαστε κορμια στις παραλιες..ετσι για να σκασουν οι εχθροι μας!!!

Αναστασακι μαλλον γκρινια ειναι..ειναι σχεδον τριων μηνων τωρα!υπομονη..καλυτερα να γκρινιαζει για κολικους παρα για δοντια...εγω το προτιμω..

Αννα μαρια,πραγματι εχει ωραια μερα σημερα..κι εγω τον εβγαλα εξω στην αυλη και καναμε βολτα..χαιρομαι που βολευτηκατε με το σλιγκ..εμεις ειχαμεαρει μαρσιπο απο τα ακατανομαστα και με το ζορι που χωραει μεσα ο μικρος..ακομα τον εχεις στην καλαθουνα?χωραει?θα τον βαλεις στο δωματιο του τωρα η θα μεταφερεις την κουνια στο δικο σας?

Γιωτα για το φυλλο εβαλα

Μισο κιλο αλευρι

1 κουτ γλ αλατι

2 κουτ σουπας ελαιολαδο

1 κουτ σουπας ξυδι

Χλιαρο νερακι

Για την γεμηση εβαλα φρεσκο κρεμμυδακι και πρασο να μαραθουν , εβαλα σπανακι και κατι αλλα αγρια χορτα μετα,ανηθο,αλατι και πιπερι..κι οταν ειχε κρυωσει το μειγμα εβαλα λιγο τυρι και χτυπησα και δυο αυγα κι εβαλα και λιγο τριμενη φρυγανια να μαζεψει τα ζουμια απο τα χορτα..

Τελεισε ομως τωρα..χθες το βραδυ την εκανα( μεγαλο ταψι φουρνου) και μολις εφαγε ο αντρας το τελευταιο κομματι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αγγελικουλα μου, ο τελεταιος γελαει καλυτερα!!!ασε τους τωρα αν θελουν να χαχανιζουν και με την ευτυχια σου!!!ναι χαρη και γιορταζει την αλλη παρασκευη!!!κι εσενα απο χαραλαμπος δεν ειναι???

ταυρακι ειμαι χαρακτηριστικο παραδειγμα του ζωδιου!!! :lol::lol: ταυρος εν υαλοπωλειο οταν χρειαστει!!!εσυ???

αληθεια, εσυ με τι ασχολεισαι, δουλευεις???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βανεσσακι κι εγω φοβομουν να παω μονη με το αυτοκινητο και το μωρο.εκλεισε τους τεσσερεις μηνες ο μικρος και μετα το τολμησα..ολα μια ιδΕΑ ειναι..

Εγω ειμαι λιονταρακι..κι εμενα μ αρεσουν το καλο φαγητο ,τα λουσα και η καλοπεραση...

Για τα υπολοιπα θα μπω να απαντησω στο θεμα γιατι αρχιζω να φορτωνω και θα γινει καμια εκρηξη..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ναι ναι...έχω κάτι μικρές ενοχλήσεις πολύ χαμηλά από το κεφαλάκι θεωρώ και πιο πάνω γίνεται πάρτυ με τα ποδαράκια να χτυπάνε όπου βρουν 😁😁🧿🧿
    • Μακάρι μακάρι μακάρι...αν κ δύσκολο!! Είχαμε δύο επαφές μόνο 😭 που να φανταστώ ότι αποφάσισε να κάνει στην ώρα του ωορρηξία 🤣🤣🤣 ήταν κ λίγο άκυρες!! Δλδ  φαντάσου 8η και 11η ημέρα κύκλου...πφφφφ
    • Ναι μακάρι γτ όντως είναι πολύ δύσκολο... Χμμμμμ δεν ξέρω κατά πόσο ήταν καλές οι επαφές γτ λόγω δουλειάς καταφέραμε μόνο δύο και ίσως άκυρες μέρες!! Με λίγη βοήθεια όμως 🙏🏼 και ελπίδα....αυτή πεθαίνει τελευταία δεν λένε;; Χαχα  Μου είπε η γυναικολόγος πως λογικά σε 10 με 12 ημέρες θα πρέπει να έρθω περίοδο αν όντως έγινε η ωορρηξία!!   Για να δούμε;;!!!!
    • Αγαπη μου καλη επιτυχια ευχομαι κ το μικρακι σας να φωλιασει στην κοιλιτσα σου για 9 μηνες!!! 🙏🙏 Εγω δν ειχα καθολου συμπτωματα... ισως μια καποια συχνοουρια αλλα δν ξερω αν ηταν απ την εμφυτευση ή λογω του νερου π επινα... λιγο τα φατμακα, λιγο υο οτι πινω αρκετο νερο κ με τοση ζεστη επινα τλχ 2-3 λιτρα νερο τη μερα. Κ νομιζω καπου ειχα διαβασει οτι συστηνεται μετα την ετ αρκετο νερο γ να ενυδατωνεται η μητρα... Αλλα ουτε στηθος, ουτε κτ αλλο... α! Κι 1-2 βραδια ειχα εξαψεις.. εκει κοντα στη χοριακη... αλλα ισως φταινε κ τα φαρμακα.. μ τοση προγεστερονη.. Κι εγω προτεινω ν μεινεις σπιτι ν ξεκουραστεις!! Κι εγω πηρα την αδεια ειδικου σκοπου κ ξρκουραστηκα!! Βεβαια ολο ξυπνητηρια ειχα το πρωι γ τα φαρμακα αλλα τλχ ημουν ηρεμη...
    • Κοίτα η μπανάνα μυρίζει και "περίεργα". Η δικιά μου τους πρώτους μήνες της σιχαινόταν 😅 Νομίζω το ψωμί και τα μπισκότα τα λατρεύουν. Τουλάχιστον η δικιά μου τρελένεται. Οπότε αν θες άσε της ένα κομμάτι ψωμί κόρα ή ένα μπισκότο και άσε να δεις αν θα το φάει. Επίσης φροντίσε να πεινάει λίγο όταν θα της τα δώσεις. Να δεις αν θες δείξει περισσότερο ενδιαφέρον ετσι.  Μπράβο για την υπομονή και την ψυχραιμία 💪💪💪 Έτσι θέλει! Το χεις μανούλα!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...