Μετάβαση σε περιεχόμενο

Φθινοπωρινές & Χειμωνιάτικες μανούλες 2011!!!!Νο2!Ελάτε!


Recommended Posts

ΑΝνα μαρια, εγω θα του ειχα σπασει το κεφαλι.ευτυχως ομως με βοηθαει παααρα πολυ τα σαββατοκυριακα που ερχεται!!δεν ξερω αν θα εκανε το ιδιο αν ηταν εδω καθε μερα βεβαια...

εφη μου γιατι ειστε μακρια με τον αντρα σου???που μενεις???και γιατι δεν μπορεις να μπεις στο αλλο θεματακι???(πιο πολλες ερωτησεις)!!!

μαρακι-γιωτακι τι κανετε???μπηκα στο site και ειδα τη σοφη και τωρα θελω να την παραγγειλω κι εγω!!!!εχει παρα πολλα αντικειμενα!!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 997
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Βανεσσάκι, πιστεύω ότι κι ο δικός μου, αν μας έβλεπε κάθε σκ, θα βοηθούσε περισσότερο.

Βοηθά αρκετά δηλαδή, κάνει δουλειές στο σπίτι, αλλάζει τον Αντρέα, τον παίρνει το πρωί στο σαλόνι μαζί του για να κοιμηθώ κι εγώ κι άλλο (όχι πάντα), και τον κρατάει αλλά για λίγο. Δεν καταλαβαίνει ότι δεν είναι υποχρεωτικό να τον κοιμίζει κάθε φορά που τον παίρνει, και όταν ο μικρός κλαίει και θέλει βόλτες, αυτός τον κάνει λίγο και σε πέντε λεπτά βαριέται. Χτες βράδι ζαλιζόμουν φρικτά... Μετά από πόσες ώρες εδέησε να έρθει να τον πάρει. Σε πέντε λεπτά, μου λέει "κράτα τον, πάω να κατουρήσω". Πάει, επιστρέφει, τον κρατάει άλλα πέντε λεπτά, και μου λέει "κράτα τον, πάω να κάνω την ανάγκη μου". Μετά έρχεται, τον παίρνει, βαριέται, μου τον δίνει. Εγώ στα πρόθυρα λιποθυμίας, έρχεται, τον παίρνει και μου κάνει "αφού δεν ησυχάζει, θα τον βάλω στο ριλάξ. Είτε τον κρατάω, είτε στο ριλάξ, πάλι θα κλαίει"!!! Ακούστε σκεπτικό! Πράγμα που σημαίνει ότι θα τον άφηνε στο ριλάξ και θα έφευγε, και θα έπρεπε πάλι να τον πάρω εγώ και να τον κάνω βόλτες. Οπότε δεν άντεξα, άρχισα να πετάω πράγματα απ' τα νεύρα μου (μη φανταστείτε ότι γκρέμισα το σπίτι, πέταξα το βιβλίο που κρατούσα, κι έσπρωξα το πορτ μπεμπέ και το τραπεζάκι). Δηλαδή πρέπει να φτάσω στο έσχατο όριο της εξάντλησης και να αναγκαστώ να προβώ σε ακραίες χειρονομίες για να καταλάβει τι πρέπει να κάνει;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακια μου ηρθα κι εγω..

Πηγαμε βολτιτσα με τον αντρα μου και το μωρακι μας το μεσιμερι..ευτυχως ηταν φρονημο παιδακι σημερα..μετα περασα απο το σουπερμαρκετ και πηρα δυο τρια (που λεει ο λογος ) πραγματα..ειχε γαυρο και πηρα λιγο..θα τον κανω αυριο ομως με ντοματα και ριγανη στον φουρνο ,θα βρασω και λιγα χορτα που μου αρεσου..σημερα εκανα πιτσες..ανοιξα φυλλο..εγω βεβαια ενα πολυ μικρο κομματακι εφαγα..

Ο μικρος ξεκινησε παλι την γκρινια μετα το μοανιο..ευτυχως σημερα ομως ηρεμησε νωρις..τωρα πριν λιγο τον κοιμησα..ακομα βεβαια τον εχω αγκαλιτσα..

Παω να διαβασω τι γραψατε κι εοανερχομαι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννα μαρια, περαστικα καταρχην..ελπιζω να μην ανεβασεις αλλο πυρετο..προσεχε να μην κολλησεις και τον αντρικο..καλε τι κολλημα εχει παθει με τον υπολογιστη ο αντρας σου?εμενα με δουλειες στο σπιτι δεν πολυβοηθαει..αντε να βγαλει τα σκουπιδια,να πεταχτει να ψωνισει και να μαζεψει( κακην κακως) το τραπεζι..με βοηθαει ομως με το μωρο και ολο και πιο πολυ τωρα τελευταια..

Εφη μου σε καταλαβαινω..κι εγω πηγα στην μαμα μου για να ξεκουραστω λιγο και να δουν κι οι δικοι μου το μωρο και καθε μερα ειχαμε επισκεψεις..υπομονη..στο θεμα δεν μπορεις να μπεις γιατι πρεπει πρωτα να γινεις μελος της ομαδας..στειλε αιτημα..νομιζω η γιωτα ειναι διαχειριστρια..

Γιωτακι κι εγω παιζω πολυ με τον γιο μου..μιλαμε εχω παθει πλακα..τον φιλαω στο λαιμο και ξεσπαει σε κατι γελια..μου ερχεται να τον φαω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νανσυ κι εμεις τα χριστουγεννα που κλεισαμε τους τρεις μηνες πηραμε την σοφη..απο το σαιτ κι εμεις..λιγο ακριβη βεβαια για μασητικο αλλα οκ..ισως ο δικος μου επειδη δεν μπορει να την πιασει καλα ,δεν εχει παθει τρελα οπως τα αλλα παιδακια..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Είμαι στη μαμά μου, γιατί ο άντρας μου είχε απανωτές υπηρεσίες και δεν ήθελα να είμαι τόσες μέρες και νύχτες μόνη μου.Αλλά ελπίζω ότι μέχρι το τέλος της βδομάδας θα έρθει να μας πάρει. Στο σπίτι μου Άννα Μαρία δεν έρχονται επισκέψεις γιατί από γνωριμίες έχουμε μόνο συναδέλφους. Και σκεφτείτε ότι συνάντησα τρεις στο δρόμο αφού γέννησα και ούτε ένας δεν μου είπε να μου ζήσει το μωρό. Εννοείται ότι κανένας δεν με πήρε τηλ για να ρωτήσει τι κάνω.

Πάω για ύπνο. Η μπέμπα δεν κοιμήθηκε ακόμα, τρώει τα χέρια της!!! :?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα φιλεναδουλες μου γλυκές τι μου κάνετε???

Εγω είμαι πολυ κουρασμένη δεν αντέχω νομίζω θα αρρώστησω τραβαω πολυ ζόρι με τα δυο μωρακια μου αχχχχ είναι πολυ δύσκολα αλλα τι να κάνω γερα να είναι και πιστεύω να στρωσουν σιγα σιγα..

Σας φιλω ολες και σας σκεφτομε θα μπενω μόλις μπορω.....φιλακιααααα στα μπουτακια των μπουμπουκιων σας....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νιακι, φανταζομαι πως θα εισαι εσυ με τα δυο μωρα..κλαινε ταυτοχρονα?τα ταιζεις μαζι?πως τα καταφερνεις?

Εφη μου, τι να πεις για τους συναδελφους σου?ποςο αναισθητοι μπορει να ειναι καπιοι?εμενα μεχρι και το πρωην αφεντικο μου που ειχαμε τσακωθει με πηρε τηλ να μου πει να μας ζησει το μωρο..

Κοριτσια παω κι εγω για νανι..

Παντως εχει ερημωσει πολυ το ποστακι μας..τρεις κι ο κουκος μειναμε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημεραααααααααα

ολα μια χαρα με τη μικρη,κοιμαται καλα και γκρινιαζει λιγο....μονο μυξουλες...θελω κι εγω τη σοφη,δωστε site να την βρω....θα ντυσετε τα μικρα τις αποκριες?

Πολυ κρυο παλι,θα χιονισει.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου!!!!

Κρύοοοοοοοοο, μπρρρρρρρρρρρ!!!!!!!!

Καιρός για αγκαλίτσες και φιλάκιααααααα!!!!!!!!!!!! :x

Τι κάνουν τα μπεμπεδάκια μας;;;

Ο δικός μου κοιμήθηκε επτάωρο και σηκώθηκε το πρωί στις 6.30 και έφαγε και κοιμάται το πουλάκι μου!! (-|

Βανεσάκι θα μπω και εγώ να δω τη Σόφη την Καμηλοπάρδαλη, ποιο είναι το site;; θα το ψάξω να το βρω...

Φιλάκια στην κουκλάρα σου!!!! :YMHUG:

Άννα Μαρία μου πώς είσαι σήμερα;;;

Σε έβγαλε έξω από τα ρούχα σου ο άντρας σου χτες διαβάζω..Δεν έχει γενικά υπομονή;;; Βαριέται εύκολα φαντάζομαι αλλά τον υπολογιστή του τον λατρεύει....ωωωωχχχχχχχ μην σου βάζω ιδέες και του τον πετάξεις!!

Σε πειράζω φιλενάδα!!!!! :|:-p:-p

φιλιάα στον Αντρίκο σου!

Αγγελικούλα και ο δικός μου γενικά στο σπίτι δε κάνει πολλές δουλειές, όπως λες σκουπίδια, να μαζέψει το τραπέζι, αλλά αν δει ότι δε μπορώ ή ότι είμαι κουρασμένη πρόθυμος να κάνει και άλλα.....δεν έχω παράπονο πάντα πρόθυμος είναι..αλλά μην ειμαι και υπερβολική έρχεται ο άνθρωπος 9 και 10 το βράδυ (και η δουλειά του είναι κουραστική και σωματικά και ψυχολογικά με την κρίση) και να έχω και την απαίτηση να κάνει και δουλειές!!!!!!! Ήρθε πριν λίγες μέρες πτώμα, έκανε μπάνιο και επειδή εκείνη την ημέρα δεν είχα πάρει ανάσα λόγω γκρίνιας του μικρού, κοιμήθηκα εγώ και εκείνος τον κοίμησε .....και κοιμήθηκε ο μικρός 1.30 τα ξημερώματα!!!! Άντε να ξυπνήσεις πάλι στις 6 για δουλειά..... πρέπει να καταλαβαίνουμε ο ένας τον άλλο και να αλληλοβοηθάμε σε όλα...

Όσο για παιχνίδια με τον μπέμπη τι να σου πω;; όπως λες θα τους φάμε!!!!!!! Ξεκαρδίζεται το μαναράκι μου!

Φιλάκια πολλά και στον παίδαρό σου!!!!! :YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG:

Νάνσυ τα μασητικά δε τα πολυγουστάρει, προτιμά τα χεράκια του και ότι άλλο βρει από παιχνίδια και φυσικά.......το κουβερτάκι του!!!!!! ;) Φιλάκια στη μικρή σου!!!

Νιάκι φαντάζομαι τι ζόρι τραβάς!!!!!!! Είναι και 2 γεράαααααα να είναι !!!!!!

Εδώ είμαστε όποτε έχεις χρόνο! Να μου φιλήσεις τα πατουσάκια τους!!!!!!! :YMHUG::YMHUG:

Έφη μου γιατί οι συνάδελφοι ούτε μια ευχή;;; Από ψώνιο;;; Πώς να κάνεις και παρέα μετά μαζί τους;;; :shock:

Φιλάκια στη κούκλα σου!

Συμπεθέρα χιονίζει σε εσάς;;; Η νυφούλα μου καλύτερα διαβάζω μπράβο!!!! Και ο γαμπρούλης σου καλά είναι! Της στέλνει τα σαλιάρικα φιλάκια του και περιμένει και τα δικά της!!!!!!!! :-*:-*:-*

Gprip3.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κι απο μενα..

Ξυπνησα νωρις σημερα..εβαλα πληντυριο , εκανα και τις δουλειες κατω..τωρα λεω να ξανακοιμηθω μιας και κοιμησα και το αγορακι μου..

Η σελ της σοφη ειναι αυτη

http://www.sophiegiraffe.gr/

Νομιζω πως γραφει μεσα σε ποια καταστηματα μπορεις να την βρεις..εμεις την πηραμε απο το σαιτ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αγγελικούλα στείλε μου σε παρακαλώ σε π.μ το λινκ για το θεματάκι μας ¨τι να μαγειρέψουμε¨ γιατί κατά λάθος το διέγραψε και με το μήνυμά σου με είχες βοηθήσει πάρα πολύ!!!!!!! :P:P:P

ΕΥΧΑΡΙΣΤΤΩΩΩΩΩΩΩ

Gprip3.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα γιωτακι..

Κανει κρυο,ε?μου τα λενε κι οι δικοι μου..αφου να φανταστεις μεχρι τωρα με ρωτουσαν καθε μερα ποτε θα παω να δουν το μωρο και αυτες τις μερες που κανει κρυο λενε να μην διαννοηθω να παω τωρα..χαχα..εμεις εδω δεν εχουμε προβλημα με το κρυο..εχουμε ομως πολλες βροχες,ειδικα εδω που ειμαι εγω εχουμε καταντησει λονδινο..μπορει σε ολη την λεμεσο να μη βρεχει κι εδω να βρεχει..

Πολλες ωρες δουλευει βρε φιλεναδα ο αντρας σου..ποτε βρισκεστε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αγγελικούλα σου έστειλα π.μ.

Για αυτό την Κυριακή την θέλω δική μας!!!!!!

Ακόμα και το Σαββάτο ώσπου να έρθει να φάει να κάνει ένα μπάνιο πάει η μέρα!

Gprip3.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κορίτσια μου!!!!!

Τι μου κανετε;;;;

Εμείς ειμαστε πολυ καλα !!!!ξεκινησαμε απο το Σάββατο φρουτοκρεμα...μηλαρακι για αρχη...μετα θα βάλουμε και το αχλαδι και μετα μπανάνα!!!!

Κορίτσια εγω νομίζω μας έχει σώσει η shophie!!!ουτε εμένα την έπιανε στην αρχη...αλλα έβγαλε 2 δόντια με την μια χωρίς να το καταλάβουμε....την μασουλαει όλη μέρα..και τώρα που την κρατάει ειναι ακόμα καλύτερα!!!!μάλλον ετοιμάζετε να βγάλει και τα πάνω γιατί έχει λίγη γκρινιτσα!!!!

Συμπεθερα μου κανε λιγη υπομονη!!!!!φαντάζομαι τι κούραση τραβας....ολα θα στρωσουν με τον καιρο θα το δεις!!!!!

Μαρία-Γιώτα έστρωσε και εσενα ο μικρουλης ε;;;;μια χαρουλα κοιμαται!!!!!!σούπερ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χριστινάκι μου μπράβο στον γιόκα σου!!!!!

Άντε να ξεκινήσουμε και εμείς να τρώμε κρέμες!!!!

Θα δω μήπως πάρω και εγώ την καμηλοπάρδαλη, γιατί τα μασητικά δε τα θέλει!!!!

Όσο για το πρόγραμμα του μικρού...μία κοιμάται μία όχι... :lol::lol:

Φιλάκια στον κούκλο σου!!!!!!!!

Gprip3.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια τι κάνετε; η μικρή ξύπνησε σήμερα κατα τις 9 έφαγε έπαιξε λίγο και τώρα ξανακοιμάται!!!!! είναι υπναρού η καραμελίτσα χαχαχα !

Και ο δικός μου ο άντρας δουλέυει πολλές ώρες και έρχεται αργά οπότε δεν μπορεί να κάνει και πολλές δουλειές αλλά με το μωρό ασχολείται μέχρι να πάει για ύπνο, και τα σαβ/κα με βοηθάει πάρα πολύ κάνει τα πάντα!!!!! παράπονο σε αυτό δεν έχω :D

Μαράκι Γιώτα σε λένε; μαλλον έχασα επεισόδια εεε;;;;

Νια εδώ εμείς με ένα και ώρες ώρες τα παίζουμε όχι εσύ με δύο!!!! θα ΄μεγαλώσουν και θα στρώσουν τα γλυκούλια σου :)

Καλό ύπνο με το ζουζούνι σου Αγγελικούλα!!!

Καλήμέρα Αναστασία τι κάνετε;;; εγώ θέλω να την ντύσω τις απόκριες την μικρή , θα ψάξω να βρω που έχει στολές για να δούμε τι θα ντυθεί;;;; χαχαχαχα

Η σόφη η απλή έχει 15 ευρώ και η λίγο μεγαλύτερη 20 οπότε αυτή που είδες μάλλον είναι κάποιο πακέτο που έχει και κατι αλλό μαζί, για δες για την απλή εμείς 15 την πείραμε!!

Εμείς Χριστίνα θα ξεκινήσουμε κρεμούλες σε 15 μέρες, περιμένω πως και πως!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν κοιμηθηκα τελικα κοριτσια..εκανα κι αλλες δουλιτσες..

Καλημερα νανσυ μου, τι κανει η αποστολια?εμας η ΠΔ μας ειπε μολις κλεισουμε τον πεμπτο ξεκιναμε στερεα..δεν θυμαμαι βεβαια αν ξεκινας με φρουτα η ρυζαλευρο κτλ..και την αποστειρωση τοτε θα την σταματησουμε ειπε..αν και σκεφτομαι να αποστειρωσω λιγο ακομα..δεν ξερω..μου φαινεται πολυ μικρος..

Αναστασακι, με 38 € παιρνεις κανονικη καμηλοπαρδαλη, οχι μασιτικο..χιχιχιχι..βρε φιλεναδα 15€ κανει..εμεις την απλη πηραμε..αλλα και παλι 15 € για μασιτικο ειναι πολλα..τα αλλα που πηραμε 4-5€ κανουν αλλα με τοση διαφημηση που εχει παιξει στο ειμαι μαμα η τιμη ειναι εκει πανω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερουδια φιλεναδες!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! πως ειστε? τα μικρουλια μας????

εμεις για αλλη μια φορα σκ@τ@!!! εχω τον μπεμπη μου με βροχιτιδα :( :( :( :( :( :(

πηγαμε παιδιατρο κ παιρνουμε αντιβιωση ( για 10 μερες) , κατι σταγονες κ κανουμε κ μασκα αερολιν.

μα πως μας παει ετσι?!! τι να πω....

α πηρα κ τις εξετασεις κ τελικα ηταν ολες αρνητικες. απο τη μια χαρηκα αλλα απο την αλλη ομως κατι με τρωει πως τι να ηταν αυτο το πραγμα ετσι ξαφνικα κλπ. τελοσπαντων.

αααααα εχω κ το λαπτοπακι μου για φτιαξιμο εδω κ τρεις βδομαδες σχεδοον κ μπαινω απο τον μεγαλο κ μου τη σπαει.

δεν θυμαμαι να σχολιασω,

σας φιλω ολες!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια για δειτε κι αυτο..

http://www.paneschicco.gr/

Στελνουν δωρεν δειγματα(αρκει να μενεις ελλαδα)..

Λενε ειναι καλες και οικονομικες..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έκανες δουλείτσες τελικά εεε;;;;; Αχ έχω ένα σίδερο ούτε να το σκέφτομαι δεν θέλω :x χαχαχα έμάς η γιατρός μας είπε μόλις γίνουμε 5 μηνών να αρχίσουμε με το ρυζάλευρο και στη συνέχεια τα φρουτάκια, τελικά ο κάθε γιατρός ότι θέλει λέει, και εγώ για την αποστείρωση νομίζω πως θα την συνεχείσω για λίγο ακόμη όντως μου φαίνεται και εμένα πολύ μικρούλα!!!! Η Αποστολία είναι πολύ κάλό κορίτσι :D μόλις ξύπνησε και λέει τα δικά της, ο Χαρούλης σου τι κάνει;;;; πολλά φιλάκια στο ζουζούνι!!! Και εμείς την απλή πείραμε με τα 15 ευρώ όντως για μασητικό πολλά λεφτά αλλά όπως είπες πολύ διαφήμηση!!!!!

Ηλιάννα περαστικά στο ζουζουνάκι σου!!!!! φιλάκια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ χρησιμοποιώ τις babylino και είμαι πολύ ευχαριστημένη και από τιμή και από ποιότητα, δοκίμασα να της βάζω και lidl σε συνδιασμό με τις άλλες για οικονομία αλλά μου έγινε κατακόκκινη και τώρα φοβάμαι να δοκιμάσω κάτι άλλο ;) πάντως δεν χάνουμε να παραγγείλουμε ένα δείγμα να δούμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...