Μετάβαση σε περιεχόμενο

Φθινοπωρινές & Χειμωνιάτικες μανούλες 2011!!!!Νο2!Ελάτε!


Recommended Posts

Συμπεθερούλα μου καλημερούδιααααααα!!!

Πώς είνα σήμερα η φιλενάδα μου;;

Είσαι καλυτερα;;

Άστα φαντάζομαι τι κρύο έχετε εκεί...εδώ και εμείς σήμερα έχουμε ο βαθμούς....θα κάτσουμε μέσα γιατί ο μικρός έχει ακόμα μυξούλες και την αφήνουμε για την ώρα την βόλτα.... ;)

Δε λες που τα λέμε εδώ και ξεχνιόμαστε....σαν να πηγαίνουμε μαζί όλες για καφεδάκι ;) !!! :lol::lol::lol:

Όλα καλά με τον αντρούλη σου;;;

Μεγάλωνει η φραουλίτσα και θα της περάσουν και οι κολικοί, θα δεις θα κοιμάται πιο εύκολα σιγά σιγά..

Εμενα χτες κοιμήθηκε 12 το βράδυ έκλαιγε, δε μπορούσε να τα κάνει......τελικά τα κατάφερε και κοιμήθηκε, ίσα ίσα πρόλαβα να τον αλλάξω....αλλά ξυπνησε στις 3 για να κάνει και τα υπόλοιπα και πάλι στις 6.30 για τα τελευταίαααααα :lol::lol::lol::lol::lol: οι αφοδεύσεις του μας χάλασαν τον ύπνο :lol::lol::lol::lol: αλλιώς θα κοιμόταν γιατί νύσταζε αρκετά.

ο χεστρούλης γαμπρός στέλνει τα φιλιάααααααααα του στη νυφούλα αλλά και στη μαμά της!!!!!!!

Gprip3.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 997
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημερα φιλεναδες..

Τι κανετε?εμεις ειχαμε δυσκολο απογευμα και βραδυ χθες..πολυ κλαμα..σχεδον τεσσερεις ωρες συνεχομενα..ουτε στους κολικους δεν εκλαιγε τοσο το καημενο..εχουν φουσκωσει πολυ τα ουλα του..του εδινα μασιτικα και τα κρατουσα εδω να μην πεσουν αλλα τιποτα..του εδινα καθαρες πετσετουλες να μασισει..τιποτα παλι..μεχρι που καποια στιγμη εβαλα τα μικρο μου δαχτυλακι..με τι δυναμη δαγκωνε δεν φανταζεστε..αν ειχε δοντια θα ειχε κοψει το δαχτυλο μου..

Παραλιγο να ξεκινησω κι εγω να κλαιω..σπαραζε ο καημενος απο τον πονο κι απο το κλαμα..δεν ηθελε ουτε να φαει..τελικα κατα τις δωδεκα μιση τον εβαλα στο στηθος και ηρεμησε και κοιμηθηκε..

Εσεις πως ειστε?παω να διαβασω τα νεα κι ερχομαι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννα μαρια κι εγω στην αρχη εβαζα πανα αγκαλιας αλλα τον τελευταιο μηνα τον βαζω κατευθειαν..δεν εχει εκδηλωσει καποια αλλεργεια ευτυχως..αλλαζω βεβαια συχνα σεντονια και σιδερωνω κι αυτα συνηθως..

Αναστασακι,δεν μας θελει ο καιρος φετος..κι εδω ειναι ο τεταρτος πιο βροχερος χειμωνας απο το 1800κατι..και ειδικα εδω που μενουμε εμεις βρεχει συνεχεια..τα νευρα μου εχουν σπασει..αλλα παιρνω τπν μικρο κάι παμε στο mall ..εκει δεν βρεχει..χαζευω βιτρινες..αγοραζω και τιποτα..ασε.´την προηγουμενη βδομαδα αγορασανδυο ζευγαρια γοβες γιατι εχω μια αδυναμια..

Οταν θελει α θηλασει ο μικρος παω στο αυτοκινητο..θηλαζω , αλλαζω..

Και οι αλλες αναρωτιουνται που πηγα με το μωρο χειμωνιατικα..

Γιωτακι..ταλαιπωρηθηκατε κι εσεις χθες,ε?το ειχε η νυχτα μαλλον...εχει δυσκοιλιοτητα ο Θανουλης η κανονικα τα εκανε?εμεις ευτυχως ρυθμηστικαμε καπως..εκει που εκανε καθε εξι μερες τωρα κανει καθε δυο..απο δοντακια εσεις πως πατε?

Κοριτσια οντως η κινηση ειναι πεσμενη..εχω την εντυπωση οτι λιγες μειναμε παλι..

Η γιωτα που ειναι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και εμείς χτες το βράδυ πολύ κλάμα αλλά για τον άλλο λόγο.... :lol:

Όχι κανονικά τα έκανε αλλά ώσπου να τα κάνει....έκλαιγε...

Άσε θα ξεκινήσουν και τα δόντια... που και που κλαίει την ώρα που βάζει τα χεράκια του στο στόμα, και πολλά σαλάκιαααααα

Φαντάζομαι φιλενάδα τι έπαθες χτες, δε μπορούμε να τα ακούμε να κλαίνε αλλά τι να κάνουμε;;

Να μου φιλήσεις το μαναράκι σου, εύχομαι σήμερα να είναι ήρεμος και να μην έχει πονάκια!!!!!

Το Γιωτάκι για να λείπει θα έχει πήξει στις επισκέψεις......

Σε λίγο θα μπω και εγώ στο θέμα, αν και έδωσα αναφορά πρωινή!! :lol::lol::lol:

url=http://lilypie.com]Gprip3.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιωτα απο σαλια αλλο τιποτα..

Τωρα ακομα κοιμαται..διπλα μου βεβαια στο κρεβατι..

Ασχημο πολυ αυτο με τα δοντια..και μπορει να κρατησει μηνες γιατι δεν ξερω ποτε θα βαλει δοντια..

Η παιδιατρος λεει οτι πολλες φορες ειναι κληρονομικα αυτα..ο άντρας μου εβγαλε 6 μηνων κι εγω 14 !!πρωτα περπατησα και μετα εβγαλα δοντια..ελπιζω να μην παρει απο μενα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ο δικός μου κοιμάται στην κούνια, τώρα σαλεύει, είναι η ώρα για άρμεγμα :lol::lol::lol::lol::lol:

Μακάρι να βγουν γρήγορα, να μην βασανίζονται τα μαναράκια μας!!!! ;);)

Έγραψα πάλι και στο θέμα μας!!!!!!! Σιγά μην κρατιόμουνα και δεν σχολίαζα!!!!!! :lol::lol::lol::lol:

Gprip3.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Παω να κανω καμια δουλιτσα και ξαναμπαινω πιο μετα..

Το εχουμε ταραξει το θεματακι μας..χιχιχιχι..

Κοριτσια(κοριτσι δλδ γιατι οι δυο μας ειμαστε) τι μαγειρευουμε σημερα?Χωρισ υποννοουμενα..για φαγητο μιλαω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και από εμένα κορίτσια τι κάνετε;;; Μαράκι και Αγγελική βλέπω άρχισαν τα πονάκια για τα δόντια εε?? και εμείς έχουμε μπολικα σαλάκια και καμιά φορά γκρινίτσα και τρώει χεράκια και μασητικά αλλά έντονους πόνους ακόμη δν έχει :D !!!!

εμείς σήμερα θα φάμε ψαράκι('εχουμε λαική και τρώμε ψάρι κάθε τρίτη!!!) με σαλατούλα!!!!

Τα υπόλοιπα κορίτσια που είναι??????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα νανσυ!ελπιζω η μπουκπουκα σου να ειναι τυχερη και να μην υποφερει με τα δοντακια της..

Ψαρακι ε.καλη ιδεα?μμμ σκεφτομαι να κανω κι εγω..αν βρω τιποτα καλο..

Σας αφηνω προς το παρον ..παμε βολτα στα μαγαζια (που αλλου..στο mall) ..

Και κανονιστε να βρω παλι το δικο μου μνμ τελευταιο..αντε κοριτσια μαζευτειτε γιατι το απογευμα που θα ερθω θα βγαλω απουσιολογιο και θα πεσει η απουσια της αρκουδας (κατα το ξυλο της αρκουδας)!

Φιλακια..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εδω μειον βαθμους εχουμε.....ουφ...παλιοχειμωνας...οσο μου αρεσε,τζακι,χιονοδρομικα κτλ....τωρα ουτε ζωγραφιστο!

Ρεβυθια εκανα σημερα.....μολις κοιμηθηκε η μικρη,κολικους ειχε παλι...μη μου πειτε τελειωνουν αυτοι και εχουμε δοντια στο καπακι θα παω τρελοκομειο....γιατι κι εμενα βαζει χερια στο στομα και εχει σαλακια....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αγγελικούλα εγώ μαγείρεψα σνίτσελ με ριζότο....εχουμε και λιγη ψαρόσουπα από χτες.

Θα μπω να μαγειρέψω και στο θεματάκι μας...χα χα :lol::lol::lol:

Νάνσυ μου ψαράκι σήμερα και εσείς.

Καλά κάνεις και το έχεις στο πρόγραμμα, εμένα δε μου αρέσει και τόσο αλλά στη ψηστιέρα ή ψαρόσουπα μου αρέσει..

Συμπεθέρα ρεβυθάκια!!!!!! Τι καλά, έχω να φάω μήνες!! :shock:

Μπορεί η φραουλίτσα να τα περάσει ελαφριά τα δοντάκια της....μακάρι.

Και εμένα αν κάνει σαν τους κολικούς...θα υποφέρει το μαναράκι μου!!!!!!!!ουφφφφφφφφφφ

Gprip3.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα!!!!!τι καλημερα δηλαδη, μεσημεριασε!!!ειχα κοσμο το πρωι και δε μπηκα!!!μη φαω και απουσια!!

μια χαρα σας βρισκω με τα ψαρακια σας!!!εμενα με εχει ταραξει στη σαλατα ο διατροφολογος!!!σημερα ειχα μπροκολο με εα μικρο τονο σε νερο!!!!μιλαμε για πολυ φαι!!! :lol::lol::lol: εσκασα!!!ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ ΟΜΩς, ΑΛΛΑ 6 ΜΕΙΝΑΝ!!!! :D που θα πανε ,θα χαθουν και αυτα με τοση στερηση!!!

ρε κοριτσια, τι ειναι αυτη η σοφη που λετε συνεχεια???

αγγελικουλα, μαρακι αναστασακι, τα λεμε και στο αλλο!!φιλακιαααααααα ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ έχω κολλήσει στα 3,5 προ εγκυμοσύνης και μετά θα ήθελα να χάσω επιπλέον 5!!!! :shock::shock::shock:

Κορμάρα θα γίνεις!!!!

Η Σόφη αν δεν κάνω λαθος είναι η πιπίλαααααα!!!!!!!!! :lol::lol::lol::lol:

Gprip3.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η Σόφη είναι ένα μασητικό από καοτσούκ για τα ούλα και λέγεται Σόφη η καμηλοπάρδαλη!!!!!! Συνήθως αρέσει πολύ στα μωράκια, υπάρχουν βέβαια και μωρά που δεν την θέλουν, η δικιά μου πάντως τρελένεται!!!!!!

Καλά ψώνια Αγγελική και καλή βολτούλα!!!!

και εσειις ψαράκι Μαράκι ωραία!!!! φιλια σε όλα τα κορίτσια θα ξαναμπώ το απογευματάκι!!!!!!!!!! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λάθος πληροφορία έδωσα για τη Σόφη!!!!!!! :oops:

Και εγώ νόμιζα ρε κοριτσια ότι λέτε συνθηματικά τη πιπίλα :lol::lol::lol::lol: έχασα επεισόδια!!!

Που τη βρήκατε αυτή τη Σόφη;;;;

Gprip3.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας.

Εγώ ανέβασα δέκατα τελικά, πονούσε όλο μου το σώμα και ζαλιζόμουν. Ξάπλωσα, έβαλα θερμόμετρο, 37.8. Κρύωνα τόσο πολύ που νόμιζα ότι είμαι σε ψυγείο. Θηλάζω τον Αντρίκο με μάσκα και περνάω τα χέρια με αντισηπτικό. Πήρα ένα ντεπόν, κι έπεσε ο πυρετός, πήγε 37.2 και μετά 36.8. Τώρα δεν ξέρω πόσο έχω, λογικά έχει πέσει τελείως, αλλά πονάω παντού και ζαλίζομαι. Και φυσικά ο ηλίθιος μου αφήνει τον μικρό. Του εξηγώ ότι ΔΕΝ μπορώ να τον κρατήσω, ότι είμαι χάλια, ότι φοβάμαι να τον κρατήσω μην το κολλήσω, ότι δεν μπορώ να τον κάνω βόλτες γιατί θα σωριαστώ κάτω, αλλά εκεί αυτός. Πιστεύει ότι κάθε φορά που τον παίρνει πρέπει να τον κοιμίζει, και δεν κάθεται μαζί του όταν είναι ξύπνιος. Του λέω ότι θα πρέπει να τον κρατά και να τον κάνει βόλτες, αλλιώς θα κλαίει και να κλείσει επιτέλους τον υπολογιστή, και μου λέει "πλάκα κάνεις; Δεν κλείνω τον υπολογιστή". Τώρα τον άφησε στο πορτ μπεμπέ και κάθεται ήσυχος. Όταν αρχίσει να κλαίει δεν ξέρω τι θα γίνει. Θέλει να τον κρατάω εγώ με τη μάσκα!!!

Τέλος πάντων.

Βλέπω η μέρα του ψαριού ήταν σήμερα. Κι εμείς ψάρι φάγαμε, πήραμε έναν τέλειο σαργό, φρέσκο, και τον έκανα στο φούρνο με λαδολέμονο και τον συνοδεύσαμε με πατατοσαλάτα. Εν τω μεταξύ το πρωί ήμουν αρκετά καλά, απορώ τι έπαθα στα καλά καθούμενα.

Τη Σόφη εμείς δεν την πήραμε, ένα σωρό μασητικά έχει. Άλλωστε, για τον Αντρίκο είναι πάρα πολύ νωρίς θέλω να πιστεύω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Που πήγαν όλα τα κορίτσια????? χαχαχα Αννα-Μαρία περαστικά σου μακάρι να σου περάσει γρήγορα και να μην πάθει τίποτα ο Αντρέας σου!!!!

Την Σόφη Μαράκι την παραγγείλαμε από το offisial site της Σόφης της καμηλοπάρδαλης κατασκευάζεται στην Γαλλία και από όσο ξέρω δεν τουν πουλάνε σε καταστήματα!!!

Εμείς Αννα-Μαρία της την πήραμε τα Χριστούγεννα για δώρο που ήταν 3 μηνών!!!

Βλέπω όλοι ψαράκι φάγαμε σήμερα :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άννα Μαρία περαστικά σου!!!!!!!!!!

Να μην μπορείς να πάρεις τα πόδια σου και να πρέπει να φροντίσεις και το μικρό!Αχ όλα οι μανούλες τα τραβάμε!!!!!!!

Νάνσυ μου άσχετη εγώ................με τη Σόφη! :lol::lol::lol::lol:

Βανεσάκι έγραψες στο θεματάκι;;;πάω να δω!!!!!!

Gprip3.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα, κορίτσια. 'Εχω μέρες να μπω αλλά δεν είχα και πολλή διάθεση. Ήρθα στη μαμά μου και είπα θα βγω καμιά βόλτα για καφέ, θα φροντίσω λίγο τον εαυτό μου, τελικά τίποτα δεν έκανα. Μια φορά πήγα για καφέ κι αυτό ήταν όλο. Κάθε μέρα σχεδόν έχουμε και μια επίσκεψη οπότε η μαμά ετοιμάζει κάθε φορά κάτι για την επόμενη επίσκεψη. Μου λείπει κι ο άντρας μου. Αχ, βρε, κορίτσια. :(

Εμένα δεν μου άρεσε ποτέ ο χειμώνας. Το Σεπτέμβριο με πιάνει κατάθλιψη μόνο που σκέφτομαι ότι πάμε για χειμώνα. Φέτος έχει μείον εδώ και βδομάδες, δεν παλεύεται. Ανυπομονώ να ανοίξει ο καιρός και να κάνω τις βολτούλες μου με την μπεμπούλα μου.

Βρε κορίτσια, πάτε όλες στο άλλο θεματάκι που δεν μπορώ να μπω και εδώ έχει ερημώσει!!!

Άννα Μαρία περαστικά εύχομαι και να μην κολλήσει το παλικαράκι σου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έφη, εγώ τι να πω που ΕΓΩ πρέπει να ετοιμάζω κάθε φορά κάτι για την επόμενη επίσκεψη;

Μαρία-Γιώτα και λοιπά, τι θα πει εμείς τα τραβάμε όλα; Μόνες μας τα κάναμε τα παιδιά; Δε φτάνει που ο δικός μου δε δουλεύει και δεν ψάχνει καν για δουλειά, και τα βρίσκει όλα έτοιμα, θα τον υπηρετώ κιόλας, και θα κρατάω και το μωρό ολομόναχη και άρρωστη, κι αυτός να κωλοβαράει στον υπολογιστή;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα Εφούλα!!!!

Εγώ τρελαίνομαι για τον Χειμώνα αλλά τωρα με τον μπεμπάκο ....μας κρατάει μέσα :(:(:(:(:(

Σου λείπει ο αντρούλης σου , υπομονή, πόσο θα λείψει;;

Η μπεμπούλα σου καλα;;

Εγώ εδώ με τον μπεμπούλη παίζω, σε λίγο πάμε για μπανάκι , φαγητό και ύπνο...για να δούμε!!!

Ο άντρας μου δουλεύει ακόμα, και εγώ έχω βαρεθεί τους τοιχους....που θα πάει θα περάσει το πολύ κρύο!!!!!

Έχει μυξούλες και έχω να τον βγάλω 3 μέρες!!! :(

Έχεις δίκιο Άννα Μαρία μου αλλά δεν ήθελα και να σε φουντώσω και να πας μέσα να του ανοίξεις το κεφάλι!!!!! :lol::lol::lol: Εσενα δε δουλεύει κιόλας για αυτο εκνευρίζεσαι, δικαιολογημένα, αλλά όπως και να έχει πρέπει να συμμετέχουν και εκείνοι!!!!!

Gprip3.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Καλά είμαι 😊 Στη ρουτίνα μας. Καλά τα πάει η μικρή με την γυναίκα, έχουν βρει κι αυτές την ρουτίνα τους. Έχει προσαρμοστεί και δεν κλαίει όταν την αφήνουμε.  Είμαι στο στάδιο του αποθηλασμου. Τώρα της δίνω μόνο πρωί βράδυ και έχει ξεκινήσει και πίνει τώρα και αρκετό αγελαδινό γάλα, οπότε αυτό το μήνα σκέφτομαι να κόψω και τον πρωινό θηλασμό και τον επόμενο μήνα τον βραδινό. Για να δούμε... Θα σε συμβούλευα να κάνεις έστω και με βιντεοκλήση μία συνάντηση με σύμβουλο θηλασμού μπας και βρει τι φταίει. Είναι κρίμα τώρα να πονάς 😕
    • Κι εμείς έτσι ακριβώς...όλη μέρα κοιμόταν κάτι μισαωρα ένα τέταρτο και πάει λέγοντας και τ απόγευμα δεν άντεξε κοιμήθηκε απ' τις 6 μέχρι τις 9..μετά κοιμήθηκε κάνα τέταρτο και τώρα προσπαθώ να τον βάλω μπας και κοιμηθεί κάνα τετράωρο...εντάξει παρηγοριεμαι τουλάχιστον δεν είναι μόνο ο δικός μου
    • Τα άλματα ουσιαστικά θα καταλαβαίνεις γιατί το μωράκι φέρεται κάπως διαφορετικά..Εμείς ας πούμε περάσαμε τα 2 πρώτα και τα καταλάβαμε καλά 😂..Εμένα στηρίζει κεφαλάκι και έχουμε και οπτική επαφή αρκετή θα έλεγα...Μη σε αγχώνει αυτό,κάθε μωράκι θέλει τον χρόνο του 🙂🙂..Αχ και εμάς τα βράδια μας είναι λίγο περίεργα λόγω κολικών αλλά θα περάσουν που θα πάει..
    • Εγώ κοριτσάκι μου είχα από την 5η βδομάδα αίμα και καφέ μέχρι τον 4ο μήνα.. Αποκολλησουλες ήταν κ όλα πήγανε καλά!! Ή που το έχασες κ έγινε κάπου εκεί ανάμεσα ή που άλλαξε ο κύκλος σου αυτό το μήνα. Εγώ πχ τους 4-5 τελευταίους μήνες είχα ωορρηξία 11η μέρα βάσει τεστ κ αυτό το μήνα είχα θετικό 14η..  Καλούς διπλασιασμούς κοριτσάρα μου!!! Με το καλοοοοοοο
    • Κορίτσια εγώ δεν ήξερα για τα άλματα ανάπτυξης τι είναι.. πρέπει να δώσω σημασία σε αυτό; Εγώ βλέπω ότι εχει αρχίσει να στηρίζει το κεφαλάκι του και να γραπώνει πράγματα! Άλμα ανάπτυξης δεν είναι αυτό; Να ρωτήσω εσάς σας κοιτάνε πολύ ωρα στα μάτια; Εμενα μου φαίνεται με κοιτάζει λίγο.. Κατά τα άλλα οι κολικοί μας συνεχίζονται.. και δυσκολευόμαστε λίγο το βράδυ.. αλλά κάνουμε υπομονή..  
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...