Μετάβαση σε περιεχόμενο

Φθινοπωρινές & Χειμωνιάτικες μανούλες 2011!!!!Νο2!Ελάτε!


Recommended Posts

Κατερινουλα,εμενα το στηθος ευτυχως δεν με ποναει..αλλα αν κανω πανω απο 3-4 ωρες να θηλασω ,γινεται πετρα και ξεκιναει και τρεχει το γαλα και δεν με σωζουν ουτε επιθεματα ουτε τιποτα..μια φορα αργησα να γυρισω σπιτι και θυμαμαι ειχα φυγει το επιθεμα απο την θεση του και βραχηκε μεχρι και η ζωνη αυτοκινητου..

Αμαν ..ξεκινησε η τσιριδα..

Επιστρεφω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 997
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Γειά σου Νάνσυ!!!!!!!!

Και πριν λίγες μέρες ρωτούσα πού εξαφανίστηκες;;;

Χαίρομαι που είστε καλά!!!!!

Κουκλάααααααααρα η κορούλα σου!!!!!!!

φιλάκιαααααααα

Βανεσάκι μου είδατε άσπρη μέρα!!!!

Μπράβο το πρώτο χιόνι της μικρής, να της κάνετε και χιονάνθρωπο!!!!

Κατερινούλα απλά το λέω από την άποψη ότι μπορεί να πνιγεί...ξέρω εγώ τι γίνεται το βράδυ,,,, εγώ πετάγομαι συνέχεια, στην κούνια του δε του έχω τίποτα δίπλα του, ακόμα και το πάπλωμα πιάνει και καμιά φορά μπαίνει όλος από κάτω...δε σκέφτομαι καν να του βάλω σαλιάρα...

συγγνώμη αν σε φόβισα!!!!!!!!

Φτου σου Αγγελικούλα μου έχεις γαλατάκι βλέπω αρκετό!!!!!

Εγώ στην αρχή λερωνόμουν τώρα όχι,,,σπάνια περνάει αρκετή ώρα και να μην έχει φάει, όπως π.χ χτες , τότε πρήζεται το στήθος μου και πονάει....

Gprip3.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αποστολια, ξανακαλως ηρθες ..τρεις μηνες χωρις ιντερνετ ειναι μαρτυριο..εγω δυο μερες εμεινα και δεν αντεξα πολυ..βλεπω το κοριτσακι σου ειναι λιγες μερες μεγαλυτερο απο το αγορακι μου..φανταζομαι τσιριδα που θα πεφτει και στο σπιτι σας..

Γιωτακι δεν ξερω αν εχω αρκετο..μολις τον βαλω στο στηθος σε δυο λεπτα ξεφουσκωνει το στηθος..και ο χρονος θηλασμου εχει μειωθει κατα πολυ..παντως το βραδινο γευμα μαζι με τον θηλασμο παιρνει και 90μλ ξενο αλλιως δεν κοιμαται..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τωρα ειδα τις αλλες δημοσιευσεις..

Σαλιαρα εμεις σπανια βαζουμε..δεν ειχα παρει βεβαια απο αυτες που εχουν ναυλον πισω αλλα προχθες που πηγαμε στα ακατανομαστα (που λεει κι η αννα μαρια) πηρα μερικες..πληντυριο με τα ρουχα του μωρου βαζώ καθε 4-5 μερες..ειναι και 7λιτρα ..που να γεμισει..ασε που πρεπει να σιδερωθουν κιολας..

Βανεσσακι, χιονιζει ε?ωραια..εδω που ειμαστε εμεις δεν υπαρχει περιπτωση να χιονισει..στα ορεινα ομως το στρωσε για τα καλα..θα τα πουμε στο αλλο θεμα..

Κοριτσια, εσεις με τι απορυπαντικο πλενετε τα ρουχα των μωρων?εμεις εχουμε το προδερμ υγρο και βαζω και κανονικα μαλακτικο ..μου ειχε πει ομως η παιδιατρος μου απο την αρχη ακομα, οτι μπορω να βαλω και κανονικο απορρυπαντικο αρκει να ειναι υγρο κι οχι σκονη..

Τα ρουχα τους τα σιδερωνετε ολα?δλδ και σεντονια και καλτσες κτλ?για ποσο καιρο πρεπει ν γινεται αυτο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια....ειμαι καλυτερα σημερα....η μικρη χθες 4 η ωρα κοιμηθηκε απο τους κολικους και τωρα ευτυχως κοιμαται!!!

Στη μαμα μου πως να παω,δεν νομιζω να με αφηνε ο αντρας..ειμαι σιγουρη δηλαδη.....εχει καλλο στον εγκεφαλο.Περιμενω απλα να φτιαξουν οι ημερες και να βγαινω με τη μικρη,τοτε δεν θα τον ρωταω.

Εβαλα πλυντηριο τωρα και εχω και σιδερο...

Δεν σχολιαζω.....Σας φιλω τα λεμε παλι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ χρησιμοποιώ προδέρμ υγρό και καθόλου μαλλακτικό.

Και εμένα το πλυντήριο είναι 7κιλο οπότε τα μαζεύω και βάζω ανά 2 μέρες περίπου.

Τα σιδερώνω όλα τα ρουχαλάκια του, τα πάντα.

Και εμένα πότε μειώνεται ο χρόνος θηλασμού πότε τρώει αρκετή ώρα όπως μου κάνει σημερα.

Περνάνε φάσεις τα μαναράκια μας!!!!!

φιλάκιααααααααα φιλενάδα μου.

θα μπω στο θέμα μας!!!!!!!!

Εγώ ποτέ δε ρωτάω τον αντρα μου τι θα κάνω με το παιδί, ευτυχώς!!!!

Ίσα ίσα αν καμιά φορά του λέω να μου πει την γνώμη του π.χ. να τον βγάλω σήμερα;;;που είναι έτσι ο καιρός;;; με αφήνει να κάνω ότι θέλω,,,να τον πάω όπου θέλω .!!!!!!! ΕΥΤΥΧΩΣΣΣΣ

Συμπεθερουλα μου θέλω να διαβάζω ότι είσαι καλάααααααα και η φραουλίτσα μας επίσης!!!!!!

Gprip3.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θα ανεβω συμπεθερα που θα παει...δεν ειναι στο χερι του...ο καιρος με μπλοκαρει λιγο.....αλλα παντα χειμωνας δεν θα ειναι... ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας άγαπημένες μου φίλες!!!!!!!

Αναστασάκο χαίρομαι που είσαι΄καλύτερα και είμαι σίγουρη ότι σε λίγο καιρό

θα γίνεις και ακόμα καλύτερα!!φιλιά στη φραουλίτσα!!!!!!1

Νασιούλα φιλενάδα μου τι έγινε;ελπίζω να μην είναι τόσο άσχημα τα πράγματα

καλό μου....μια μεγάλη αγκαλιά από μένα!!!!!!!

Αγγελικούλα συμπεθέρα μου και εμείς έχουμε πολλά σάλια και τρώμε ότι βρούμε

μπροστά μας!!με το καλό να κάνει και τα εμβολιάκια του ο γλυκούλης!!!

Νάνσυ γεια σου μια χαρά η ζουζουνίτσα σου!!

πάω στο άλλο θεματάκι και επανέρχομαι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλώς σας ξαναβρήκα λοιπόν!!!!!!!!!!! και εγώ δεν ξέρω πως άντεξα χωρίς ιντερνετ...ευτυχώς που έχω την μικρή μασολάβησαν και οι γιορτές είχαμε και κόσμο και πέρασε λίγο ανώδυνα... :) Κατερινούλα ναι την θέλουμε πολύ την Σόφη την τρώει με μίσος χαχαχα,

Μαράκι μου σε ευχαριστώ πολύ το αγοράκι σου τι κάνει μεγαλώσατε και εσείς πολύ!!!!!

Αγγελική μου ναι είμαστε λίγες μέρες μεγαλύτερες...άσε από τσιρίδα και γέλια άλλο τίποτα έχουν πολύ πλάκα που θέλουν να μιλήσουν και φωνάζουν συνέχεια!!!!!!

Εγώ σαλιάρα της φοράω όλη μέρα και μάλιστα αλλάζουμε 3-4 γιατί τις κάνει μούσκεμα από τα σαλάκια , αλλά όταν ξαπλώνει στο γυμναστήριο να παίξει και το βράδυ που κοιμάται δεν της βάζω γιατι μπορεί να κουκουλώσουν το προσωπό τους και υπάρχει κίνδυνος να πνιγούν :o

Εμείς χρησιμοποιούμε το baby planet και απορρυπαντικό και μαλακτικό αλλά επειδη μοπυ τελείωσε το μαλακτικό και δεν είχε στο σούπερ planet και πήρα το προδέρμ και μπορώ να πω ότι μου άρεσε καλύτερα η μυρωδιά του....εγώ βάζω πλύντήριο κάθε 4-5 μέρες και τα σιδερώνω όλα!!!!

Γειά σου και σε έσενα Δωράκι τι κάνει η δική σου κουκλίτσα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νανσυ πηραμε κι εμεις την σοφη αλλα ακομα δεν την συμπαθησαμε..τα χερια μας ειναι το καλυτερο μασιτικο..

Κι εγω ολα τα σιδερωνω , ακομα και τα καλτσακια..αλλα μεχρι ποτε το κανουμε αυτο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασακι μου γιατι να μην σε αφηνει ο αντρας σου?στο 2012ζουμε ...κι ο αντρας μου βεβαια εχει τετοιες αντιληψεις ωρες ωρες αλλα δεν του περναει μαζι μου..

Χαιρομαι που εισαι καλυτερα φιλεναδα..πρεπει να ανεβει λογο η αυτοπεποιθηση σου..συτο ειναι ολο ..απλα δεν σε βοηθαει το περιβαλλον σου..μετα την γεννα και με ολες αυτες τις ευθυνες που πεφτουν πανω σου λογικο να νιωθεις οτι πνιγεσαι..ουτε η πρωτη εισαι ουτε η τελευταια..πιστη στον εαυτ σου να εχεις..απο κει ξεκινουν ολα..αν δεν δειξουμε εμεις οι ιδιες αγαπη και σεβασμο στον εαυτο μας τοτε ουτε οι αλλοι θα μας δειξουν..εγινες μανα τωρα και εισαι δυνατη..ψαξε το λιγο μεσα σου..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και εγώ το ίδιο ακόμη και τα καλτσάκια καιόλα αλλά δεν ξέρω μέχρι πότε...υποθέτω όταν θα σταματήσει και η αποστείρωση των μπιμπερό; Μου το είχε πει στην πρώτη εξέταση ότι πρέπει να τα σιδερόνουμε όλα αλλά δεν την είχα ρωτήσει μέχρι ποτε... ;)

Την Σόφη στην αρχή που την πείραμε( τα Χριστούγεννα) δεν την πολυήθελε αλλά τώρα της αρέσει πολύ...βέβαια τα χεράκια εννοείται ότι είναι το καλύτερο μασητικό όλη μέρα στο στόμα τα έχει...έχω βαρεθεί να της τα πλένω συνέχεια :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αγγελικη μου εχεις δικιο,πρεπει να γινω δυναμικη για το καλο πρωτα της μικρης που πρεπει να εχει μια δυνατη μαμα και μετα για μενα....οχι βεβαια δεν θα δινω δεκαρα στο τι λεει...το παιδι ειναι και δικο μου και οτι συμβαινει τα ζορια και τα ξενυχτυα εγω τα τραβαω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νανσυ κι εμεις τα χριστουγεννα πηραμε την σοφη..εγω νομιζω πως για τα χερακια του ειναι λιγο μεγαλη ακομα..ασε που την φλερταρει κι ο σκυλος..τον βλεπω πωσμτην βλεπει καθε φορα που την κραταει ο μικρος..

Αναστασακι μου..μπορει πολλα κοριτσια να μην συμφωνουνμμε αυτο που θα πω..κι εγω δυσκολευομαι να το δεχτω βεβαια αλλα πρωτα ειμαστε ανθρωποι και μετα μανες..να κοιταξεις λιγο τονμεαυτο σου..αρκετα τον παραμελησες..βαλε στοχους στη ζωη σου..στοχους ατομικους..για σενα..κανε ονειρα..το ποσο αξιζεις εσυ το ξερεις και δεν εχει το δικαιωμα κανενας να σε κανει να νιωθεις ασχημα και να σε μειωνει..ουτε ο αντρας σου ουτε κανενας..πατα γερα στο τωρα και παρε δυναμη απο αυτα που περασες μεχρι τωρα στη ζωη σου..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αγγελική μου οσον αφορα τα επιθεματα μια απ τα ιδια..Οπου να ναι θα μου κανουν προτομη εξω απ το εργοστασιο της NUK τοσο καλη πελατισσα που ειμαι!

Εγω απορρυπαντικο χρησιμοποιω το αρκαδι, ελληνικο κ θεωρητικα πιο αγνο, ειναι πρασινο σαπούνι κ μπαινει κατευθειαν στον καδο του πλυντηρίου.Μαλακτικο παλι αρκαδι, βαζω ομως λιγο γιατι απο οτι διαβασα δεν ειναι το ιδιο αγνο.Σκεφτομαι βεβαια μεχρι ποτε..Δεν πρεπει να αρχισουν καποια στιγμη να "σκληραγωγούνται" τα παιδια?Απ οτι την αποψη μην γινουν πολύ ευαίσθητα και αλλεργικα.

Αναστασια μου συμφωνω με την Αγγελική.Ούτως ή άλλως πρεπει να εισαι καλα εσυ για να ειναι καλα κ η φραουλιτσα σου.Οπως το λες ειναι.Οι πατεραδες πρεπει να εχουν αποψη για τα παιδια τους, ειναι κ δικα τους αλλωστε αλλα το λες κ μονη σου ποιος τα τραβαει ολα ξενυχτια κλπ..?Εμεις οι μαμαδες!Κ να σου πω δεν τους κατηγορώ.Δεν περνανε ουτε εγκυμοσυνη ουτε γεννα.Ειναι δυνατον να πονεσουν εκεινοι τα παιδια οπως τα ποναμε εμε'ις?Ε λοιπόν οπως καταλαβαινουμε εμεις την "αναισθησια" τους ας καταλαβουν κ κεινοι τις αναγκες μας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμφωνώ με την Κατερινούλα σε όλααααα!!!!!!

Και για το ότι εμείς τα τραβάμε όλα, και για ότι πρέπει να μην τα κάνουμε και ευαίσθητα....

Εγώ δε του καθαρίζω συνέχεια τα χεράκια, ούτε τα παιχνίδια που πέφτουν και κάτω...όχι ότι δεν τον αγαπώ...ούτε του δίνω να φάει και τρίχες.....αλλά τα παιδιά που μεγαλώνουν στο δρόμο γιατί δε παθαίνουν τίποτα;;; Όλα με μέτρο!

Gprip3.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πού είστε ρε κορίτσια;

Πόσες ώρες σας διαβάζω, και δεν μπορούσα να γράψω...

Το πρωί πήγαμε στο Αλλοδαπών για να πάρει αριθμό εγγραφής ο άντρας μου, και φύγαμε άπρακτοι, γιατί έκανα τη μαλακία να πάρω ένα χαρτί λάθος, και μόνο που δε μας πέταξε με τις κλωτσιές έξω η υπάλληλος. Αγενέστατη ήταν, μας έσπασε τα νεύρα... Και το ραντεβού κλεισμένο ενάμιση μήνα πριν... Ευτυχώς ήταν πάρα πολύ εξυπηρετική και πολύ ευγενική η κοπέλα στις πληροφορίες, και μας έκλεισε ραντεβού για αύριο.

Δε θυμάμαι όλα όσα γράψατε, αλλά σχολιάζω ό,τι θυμάμαι.

Εμείς χρησιμοποιούμε Προδέρμ υγρό απορρυπαντικό. Μαλακτικό δε βάζουμε. Πλυντήριο τα ρούχα του μωρού τα βάζει ο άντρας μου όποτε μαζεύονται. Κι εμάς είναι εφτάκιλο, κι άντε να γεμίσει με τόσο μικροσκοπικά ρουχαλάκια... Αν κάποιο ρούχο είναι πάρα πολύ λερωμένο, ειδικά κάτι αλλάχτρες που μπορεί να τις έχει χέσει, τις πλένει με τα δικά μας τα λευκά, με το απορρυπαντικό σκόνη, και δεν έχει πάθει καμιά αλλεργία. Καμιά φορά πλένει μαζί με τα δικά μας και πάρα πολύ λερωμένα φορμάκια και ζιπουνάκια, αλλά αυτά μετά τα ξαναπλένουμε με το Προδέρμ.

Κι εγώ τα σιδερώνω όλα, πετσέτες, κάλτσες, σεντόνια, τα πάντα... Αλλά άντε και τα σιδερώνω... Μετά ακουμπάνε παντού, πάλι λερώνονται... Συμφωνώ με την Κατερινούλα, μην τα έχουμε κλεισμένα και σε γυάλα. Άλλωστε, όταν τα παίρνουμε αγκαλιά, δεν ακουμπάνε στα ρούχα μας; Ή μπορεί μια κουβέρτα να την αφήσουμε στον καναπέ... Δε θα τρέξω μετά να την πλύνω. Ούτε κι εγώ του πλένω χέρια συνέχεια, αλλά τώρα έχουμε αρχίσει να του φοράμε πάλι γαντάκια γιατί γδέρνεται. Σήμερα έκανε ένα τεράστιο γδάρσιμο στη μύτη του, κι έτρεχε αίμα... :(

Τα νύχια πώς τους τα κόβετε ρε κορίτσια;

Συμφωνώ απόλυτα με την Αγγελική. Πρώτα απ' όλα είμαστε γυναίκες, είμαστε ο εαυτός μας με τον οποίο ζούμε όλη μας τη ζωή, και μετά μάνες. Αν δεν είμαστε εμείς καλά, πώς θα είμαστε καλές μάνες;

Για τα επιθέματα που λέτε, εμένα τώρα τελευταία δεν τρέχει πλέον το στήθος μου. Κάποια βράδια ίσως γίνεται πιο βαρύ και βρέχεται η πυτζάμα, αλλά δεν έχω ιδιαίτερο πρόβλημα.

Ωχ, ξύπνησε. Πέντε λεπτά κοιμήθηκε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ και εμένα έγδαρε την μυτούλα του και έτρεχε αίμα, αλλά δε του βάζω γαντάκια :( άστον να μάθει (που λέει ο λόγος!!!!) να προσέχει και λίγο τις κινήσεις του.

και το δικό μου Άννα Μαρία δε τρέχει, τα επιθέματα κάθονται στη ντουλάπα.... ;)

Μόλις κατάφερα και να φάω, έκανα ψαρόσουπα , την πέτυχαααααααα!!!

Μου έμεινε ένα σφουγγαρισματάκι και όλα έτοιμα ;)

Gprip3.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλα κι εγω δεν τον εχω σε χρυσο κλουβι τον δικο μου..και μεσα στο κρεβατι μου ξαπλωνει πλεον..κι οταν καθομαι στον καναπε ο λακης ερχεται να τον μυρισει..Απλα εγω εχω την λωξα με το τσιγαρο..αν καποιος κσπνιζει δεν ακουμπαει το μωρο πανω του..και φυσικα ολοι να πλυνουν χερακια..

Επανερχομαι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και εγώ συμφωνώ ότι δεν πρέπει να τα κάνουμε πολύ ευαίσθητα και εγώ δεν πλένω συνέχεια τα παιχνίδια αν πέσουν κάτω και τα χεράκια τις τα πλένω όταν γεμίσουν τριχούλες όχι συνέχεια :) αυτό με το τσιγάρο συμφωνώ με την Αγγελική και εγω δεν θέλω να το πιάνει κάποιος που μόλις κάπνισε χωρίς πλυμένα χέρια, μέτρον άριστον σε όλα θεωρώ πως δεν πρέπει να είμαστε ούτε υπερβολικά προστατευτικοί ούτε τελείως χύμα, χρυσή τομή σε όλα :D

Αναστασία θα συμφωνήσω με τα κορίτσια που σου έγραψαν ότι πρέπει να κοιτάξεις τον εαυτό σου!!!! Από την στιγμή που γέννησα και για τους επόμενους σχεδόν 3 μήνες πέρασα από τα όρια της κατάθλιψης και σε καταλαβαίνω απόλυτα :( σε έμένα ήρθαν όλα πολύ απότομα έμεινα έγκυος χωρίς να το προγραμματήσω(φυσικά και δεν έτυχε απλά ήμουν τυχερή και έγινε με μία φορά και δοξάζω και ευχαριστώ τον θεό που με ευλόγισε να γίνω μαμά) και εκεί που έμενα νε την μαμά μου και τα είχα όλα έτοιμα (ήμουν αρραβωνιασμένη όταν έμεινα έγκυος αλλα δεν έμενα με τον άντρα μου) βρέθηκα σε ένα σπίτι με τον σύζυγο και ένα μικροσκοπικό μωράκι που ήθελέ όλη την προσοχή μου και εκεί τρελάθηκα κλεισμένη μέσα με το μωρό, δεν ειχα όρεξη όυτε τον εαυτό μου ούτε το σπίτι να πολυκοιτάξω έκανα τα τλείως απαραίτητα ένιωθα εγκλωβισμένη ,φυλακισμένη ήθελα να είμαι πάλι κοριτσάκι στο σπίτι με την μαμά μου , εκτός όλων αυτών ο άντρας μου δουλέυει πολλές ώρες και δεν μου συμπαραστάθηκε όσο θα ήθελα ένιωσα να απομακρυνόμαστε...΄καλά που έχω κοντά την μαμά μου και έιχα την πολύτιμη βοήθεια της!!!!! Ασε τα θυμάμαι και με πιάνει ένα βάρος Τώρα βέβαια πέρασαν τα πολύ δύσκολα για μένα, μίλησα με τον άντρα μου και προσπαθεί να είναι κοντά μου όσο μπορεί, βγαίνουμε βόλτες με την μπουμπούκα μου, κόιταξα τον εαυτό μου ξεκίνησα δίαιτα , πήγα στο κομμωτήριο ανανέωσα τα μαλλία μου, προσπαθούμε να βρούμε και χρόνο με τον άντρα μου για μας και όλα νομιζω πως πηγαίνουν καλύτερα :D Σου έυχομαι αυτή η δύσκολη περίοδος να περάσει και να μην ξαναγυρίσει χαχαχα :D φιλιά

Αννα-Μαρία τι κάνεις; πως είναι το αγοράκι σου; φιλία πολλά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αγγελική, τον βάζεις στο κρεβάτι σου χωρίς να απλώσεις κάποιο δικό του σεντονάκι; Εγώ γενικώς δεν τον παίρνω μαζί μας στο κρεβάτι, αλλά θα φοβόμουν να τον βάλω κατευθείαν πάνω στα σεντόνια μας.

Όσο για το τσιγάρο δεν το συζητάμε. Ευτυχώς στο περιβάλλον μας δεν υπάρχουν καπνιστές, οπότε δεν τίθεται θέμα. Όταν θα έρθουν τα αδέλφια του άντρα μου για τη βάπτιση θα έχουμε πρόβλημα, γιατί τα δικά τους παιδιά τα μεγαλώνουν σε θαλάμους αερίων, αφού καπνίζουν μες στα μούτρα τους.

Νάνσυ, καλά είμαστε! Μεγαλώνει ο Αντρικάκης! Εγώ πάντως το τελευταίο που θα ήθελα θα ήταν να είμαι στο σπίτι με τη μάνα μου! Όσο για τους άντρες μας, μη νομίζεις, κι εμείς απομακρυνθήκαμε που είναι όλη μέρα σπίτι ο δικός μου. Αυτό το συνέχεια μαζί είναι το χειρότερο πιστεύω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ κορίτσια στην αρχή έβαζα πάνα αγκαλιάς στο κρεβάτι μας, τώρα δε βάζω τίποτα!

Τον βάζω στα σεντόνια μας κανονικά!

Όσο για το τσιγάρο δε το συζητώ μακριάααααααα, εμείς δε καπνίζουμε και οι δυο...αλλά και όποιος έρχεται και θέλει τσιγάρο στο μπαλκόνι....ευτυχώς δεν έχω επισκέπτες μέχρι στιγμής που να μην το καταλαβαίνουν από μόνοι τους!!

Gprip3.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκιααααα καλημέρα!!!!!!!

Τι κάνουν τα κουκλάκια μας;;;

Θα φωνάξω την απουσιολόγο!!!!!!

Πού εξαφανιστήκατε πάλι;;

Μπήκα τώρα το πρωί ...έψαχνα το θέμα μας......και είχαμε φύγει από την επικαιρότητα :lol::lol::lol::lol:

περάσαμε στη δεύτερη σελίδα, πολύυυυυυυυ πεσμένη κίνηση!!!!!!! :(:(:(

Gprip3.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια

τα κρυα συνεχιζουν.....ουτε ο καιρος δεν ειναι μαζι μου....στον πιο δυσκολο χειμωνα πεσαμε.....και ο Φεβρουαριος ετσι θα ειναι?Εμεις εδω ψηλα πολυ κρυο!!!

Συμπεθερα ο καθενας με τα ζορια του,αλλα καλα θα ηταν να μαζευομασταν λιγακι να ξεχνιομαστε...

Η φραουλιτσα καλα αρχισε να κοιμαται.....για να δουμε πλησιαζουμε τους 3 μηνες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Καλά είμαι 😊 Στη ρουτίνα μας. Καλά τα πάει η μικρή με την γυναίκα, έχουν βρει κι αυτές την ρουτίνα τους. Έχει προσαρμοστεί και δεν κλαίει όταν την αφήνουμε.  Είμαι στο στάδιο του αποθηλασμου. Τώρα της δίνω μόνο πρωί βράδυ και έχει ξεκινήσει και πίνει τώρα και αρκετό αγελαδινό γάλα, οπότε αυτό το μήνα σκέφτομαι να κόψω και τον πρωινό θηλασμό και τον επόμενο μήνα τον βραδινό. Για να δούμε... Θα σε συμβούλευα να κάνεις έστω και με βιντεοκλήση μία συνάντηση με σύμβουλο θηλασμού μπας και βρει τι φταίει. Είναι κρίμα τώρα να πονάς 😕
    • Κι εμείς έτσι ακριβώς...όλη μέρα κοιμόταν κάτι μισαωρα ένα τέταρτο και πάει λέγοντας και τ απόγευμα δεν άντεξε κοιμήθηκε απ' τις 6 μέχρι τις 9..μετά κοιμήθηκε κάνα τέταρτο και τώρα προσπαθώ να τον βάλω μπας και κοιμηθεί κάνα τετράωρο...εντάξει παρηγοριεμαι τουλάχιστον δεν είναι μόνο ο δικός μου
    • Τα άλματα ουσιαστικά θα καταλαβαίνεις γιατί το μωράκι φέρεται κάπως διαφορετικά..Εμείς ας πούμε περάσαμε τα 2 πρώτα και τα καταλάβαμε καλά 😂..Εμένα στηρίζει κεφαλάκι και έχουμε και οπτική επαφή αρκετή θα έλεγα...Μη σε αγχώνει αυτό,κάθε μωράκι θέλει τον χρόνο του 🙂🙂..Αχ και εμάς τα βράδια μας είναι λίγο περίεργα λόγω κολικών αλλά θα περάσουν που θα πάει..
    • Εγώ κοριτσάκι μου είχα από την 5η βδομάδα αίμα και καφέ μέχρι τον 4ο μήνα.. Αποκολλησουλες ήταν κ όλα πήγανε καλά!! Ή που το έχασες κ έγινε κάπου εκεί ανάμεσα ή που άλλαξε ο κύκλος σου αυτό το μήνα. Εγώ πχ τους 4-5 τελευταίους μήνες είχα ωορρηξία 11η μέρα βάσει τεστ κ αυτό το μήνα είχα θετικό 14η..  Καλούς διπλασιασμούς κοριτσάρα μου!!! Με το καλοοοοοοο
    • Κορίτσια εγώ δεν ήξερα για τα άλματα ανάπτυξης τι είναι.. πρέπει να δώσω σημασία σε αυτό; Εγώ βλέπω ότι εχει αρχίσει να στηρίζει το κεφαλάκι του και να γραπώνει πράγματα! Άλμα ανάπτυξης δεν είναι αυτό; Να ρωτήσω εσάς σας κοιτάνε πολύ ωρα στα μάτια; Εμενα μου φαίνεται με κοιτάζει λίγο.. Κατά τα άλλα οι κολικοί μας συνεχίζονται.. και δυσκολευόμαστε λίγο το βράδυ.. αλλά κάνουμε υπομονή..  
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...