Μετάβαση σε περιεχόμενο

Φθινοπωρινές & Χειμωνιάτικες μανούλες 2011!!!!Νο2!Ελάτε!


Recommended Posts

anastasaki μου, ελα μην πεφτεις!!!εχεις το ομορφο το κοριτσακι σου,που ειναι ενα θειο δωρο!!!ολοι εχουμε τις μαυρες μας καποιες στιγμες, αλλα περναει!!!παντως επιμενω οτι μια βολτουλα θα βοηθουσε!!!!εχεις κουραστει απο την καθημερινη ρουτινα και τα βλεπεις ετσι!!!ακομη και μονη σου να πας να περπατησεις εξω, να σε χτυπησει λιγο ο αερας, θα ανανεωθεις!!!!ακουσε με!!! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 997
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

γεια σας

αναστασακο μη στεναχωριεσαι κοριτσακι μου.. προσπαθησε να εστιαζεις στη μικρη..

κ εγω στον ανασταση ετσι ημουν κ δεν τον χαρηκα καθολου οσο ηταν βρεφακι

φτιαξε τη διαθεση σου ντυσε τη μικρη καλα κ βγειτε καμια βολτα θα δεις κ ας εχει κρυο, θα δεις οτι θα αλλαξει τελειως η διαθεση σου

ο αναστασακος καλυτερα ειναι το πουλακι μου.. ευτυχως προς το παρον δεν εχει κολλησει τιποτα ο μικρος

φιλακια σε ολα τα μικρα γλυκα πατουσακια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πεσμένη κίνηση βλέπω πάλι..... :(:(:(

Συμπεθέρα μου γλυκιάααααααα, μην στεναχωριέσαι, όλες έχουμε τις μαύρες μας που και που , μας έχει κουρασει το μέσα, η ρουτίνα, αλλά δεν μας φταίνε και τα μωράκια μας! Να μας νιώθουν έτσι!!!

Τι σε προβληματίζει;;;;; αν θες συζήτησέ το με μας!!!! ;););)

φιλάκια στην φραουλίτσα!!!!

Λενάκι μου χαίρομαι που είναι καλύτερα ο Αναστασάκος σου!!!!!Ευτυχώς που δε κόλλησε το μικρό σας!

Εμένα ο μικρός μου ακόμα έχει λίγες μύξες το μαναράκι μου..

Χτες πάλι τα ίδια το βράδυ ανα 2-3 ώρες όρθιος!!!!!!! Μήπως δε χορταίνει;;; αλλά την μια μέρα χορταίνει και την άλλη όχι;;;; :roll:

Βανεσάκι πάλι καλά που τα παραδέκτηκε ο αντρούλης σου!!!!!!Ελπίζω να κάνει κάτι!!!!!!!!

Για να μπω στο θέμα να δω....

φιλακια στα πατουσάκιααααααααα

Gprip3.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαρακι γιωτακι μηπως περναει αλμα?

το οτι ξυπναει δε σημαινει απαραιτητα ουι πειναει..

να ξερεις οτι πολλα μωρα που πινουν ξενο γαλα επισης ξυπνανε

εμενα παλι κοιμαται καλα απο τις 8.30 (που κοιμαται ο αναστασης κ εχει ησυχια το σπιτι :lol::lol: ) μεχρι τις 12 κ μετα εχουμε μινι παρτυ μερχι τις 2 σχεδον, δεν κοιμαται :roll: κοιμαται ομως καλα μετα

κ τη μερα ανα 1.5-2 ωρες θηλαζει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας!

Αναστασία, ανέβα λίγο κοριτσάκι μου! Κρίμα είναι να είσαι τόσο χάλια. Στο κάτω-κάτω, έχεις εμάς! Και τι θα πει "έχουν όλοι τις δουλειές τους;". Δηλαδή πρέπει να έχεις κάτι για να έρθει μια φίλη σου να σε δει;

Μαρία-Γιώτα-και-ό,τι-άλλο-προκύψει, κι εμένα κάνει κάτι τέτοια τρελά. Κάθε μιάμιση-δύο ώρες μπορεί να θέλει φαγητό, κι άλλες φορές να κοιμάται σερί τρεισίμιση-τέσσερις ώρες, όπως χτες και σήμερα.

Το βράδι ξύπνησε στις 5, τον άλλαξα, τον τάισα, κοιμήθηκε και ξαναξύπνησε 8. Τον τάισα πάλι, αλλά νύσταζα τόσο πολύ που ανέλαβε ο άντρας μου και ούτε που κατάλαβα τι έγινε... Κατά τις δέκα και μισή, ήρθε και με ξύπνησε ο ηλίθιος, γιατί λέει, πεινάει το μωρό, επειδή πέρασαν πάνω από δύο ώρες που έφαγε. Χωρίς να δείχνει ο μικρός σημάδια πείνας, αποφάσισε αυτός από μόνος του ότι πεινάει! Έφαγε τελικά, αλλά κι εμένα άμα μου δώσουν μια σοκολατίνα θα τη φάω, χωρίς να σημαίνει ότι πεινάω.

Ήθελα να πάω και εκκλησία με τον Αντρέα, όχι το πρωί, βέβαια, που κουτουλάω, αλλά το απόγευμα στον εσπερινό των Τριών Ιεραρχών, αλλά ενώ είχε τέλεια μέρα, μετά συννέφιασε κι άρχισε να βρέχει... Οπότε, πάει περίπατο η εκκλησία.

Τώρα περιμένουμε μια επίσκεψη πιο αργά. Ελπίζω να είναι η τελευταία, όχι τίποτε άλλο, αλλά να σταματήσουν και τα γλυκά να πηγαινοέρχονται μες στο σπίτι! :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κορίτσια..;)

τί κάνετε?.....περαστικούλια σε όλα μωρακια καταρχήν..ελπίζω να είναι όλα περαστικά...:).

Αναστασάκι μου γλυκό γιατί τόσο down βρε κορίτσι μου?...τί συμβαίνει?......γιατί δεν μπορεί.....κάτι έχεις και σε βασανίζει.....εμείς είμαστε εδώ για σένα....σε αγαπάμε και σε νοιαζόμαστε....είμαστε η μια για την άλλη.....μοιράσου το φορτίο σου ώστε να ηρεμήσεις λιγάκι....σε φιλώ γλυκά....να προσέχεις τον εαυτό σου.....σε έχει ανάγκη η φραουλίτσα σου χαμογελαστή και ευδιάθετη,,,:)

Λενάκι μια χαρά πάει ο ΑΝαστάσης έεεε?...άντε μπράβο....;)

Άννα Μαρία μου και εγώ σήμερα περιμένω κάτι συγγενείς του άντρα μου για να δούνε το μωρό και από το πρωί κάνω ετοιμασίες...;)...άντε...καλώς να τους δεχτούμε...;)

ΒΑνεσσάκι μου γλυκά φιλάκια στο κουκλάκι σου.....κουκουβαγίτσα μου εσύ..;)

Μαράκι 12 πολλά φιλάκια στο κουκλάκι σου..;)

εμείς καλά κορίτσια, χθες περάσαμε τα κλματιστικά στο σπίτι και έχει πολύ ζέστη....καθαρίσαμε και την μούχλα και όλα καλα...ευτυχώς.....αύριο θα περάσουμε τα υπόλοιπα στο γραφείο να ησυχάσουμε και από εκεί....

σας φιλώ όλες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσάκια και μωράκια!!!

Αναστασάκο φιλενάδα μου σ'αγαπάμε πολύ!!!!!!!!!!!Σε καταλαβαίνω απόλυτα και εγώ

έχω περάσει στιγμές δύσκολες, σίγουρα σε ένα βαθμό φταίει αυτή η κλεισούρα και

αυτή η επανάληψη...σκέψου μόνο τη φραουλίτσα σου που σε χρειάζεται χαρούμενη!!!

Είμαστε κοντά σου!!!!!!!!!!!!!!!

Λενάκι χαίρομαι που ο Αναστασάκος σου είναι καλύτερα, μπράβο το γλυκούλι!!

Ηλιαννάκι μου ελπίζω να είσαι καλύτερα!!!!!

Νασιούλα φίλη μου πως είναι η μικρούλα, περαστικούλια!!

Γιωτάκι Μαράκι δεν νομίζω να πεινάει το ζουζουνάκι μάλλον περνάει κανένα άλμα όπως

λεει και το Λενάκι

Συμπεθέρα μου τι κάνετε;φιλιά στο γλυκό μας Χαρούλη!!

Πάω λιγο στην άλλη συζήτηση.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσακια μου!

Αναστασουλα μου ολες ειμαστε εδω να σε βοηθησουμε και να σε στηριξουμε για οτι χρεθαστεις!οτι σε ταλαιπωρει πες μας το κοριτσακι μου!

Αννα μαρια μου αυτος ο καιρος μας εχει τρελανει!και μεις οανω που λεγαμε να παμε κςμια βολτουλα σημερα που ειναι και Κυριακη, αρχισε και εβρεχε και παει ο περιπατος!

Μαιμουδακι καλυτερα ο αναστασακος εεε?μπραβο το αντρακι σας!

Εμενα η μικρη πριν λιγο εφαγε, τις βαλαμε φυσιολογικο ορο στη μυτουλα, μετα τις τραβηξαμε τις μυξουλες,και οηγα να της δωσω ακομα λιγο γαλα που ειχε αφησει,δεν το ηθελε και επεμεινα λιγο,της εφερα αναγουλα φαινεται και εβγαλε το γαλα και απ τη μυτη και απ το στομα!φοβηθηκα τοσο πολυ!τρομαξα!πρωτη φορα εκανε ετσι!πηρα την παιδιατρο και μου πε οτι επειδη την πιεσα,της προκαλεσα αναγουλα και επειδη ειναι ιδια η οδος το βγαλε την ιδια ωρα και απ τη μυτη κι απ το στομα!τρομαξα δεν ξερετε ποσο!αχ ειμαι πρωταρα και τρομαζω τοσο. . .!

Ο ΘΕΟΣ ΚΑΙ Η ΠΑΝΑΓΙΑ ΜΑΖΙ ΜΕ ΜΑΣ ΚΑΙ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΜΑΣ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα.........

Βασούλα μου μην πανικοβάλλεσαι καλό μου......αυτό το πράγμα που περιέγραψες το είχαμε πάθει κάμποσες φορές με την μεγάλη μου από όταν ήταν μόνο λίγων μερών! Έβγαζε συχνά γουλίτσες (μέχρι τον 4ο-5ο μήνα) και κάποιες φορές της έβγαινε και από την μύτη......στην αρχή είχα τρομάξει κι εγώ, ίσως να το έπαθε επειδή την ζόρισες (την μπέμπα μου την πίεσε πολύ στο φαγητό εχθές το απόγευμα ο άντρας μου με αποτέλεσμα να εκτοξεύσει μιά ρουκέταααααα.........), να θυμάσαι να της βάζεις τον φυσιολογικό ορό ΠΡΙΝ το φαγητό!!!! Να μου την φιλήσεις και μην φοβάσαι....σιγά σιγά θα μάθεις να τα αντιμετωπίζεις όλα με πολύ ψυχραιμία.....θα το δείς, εμείς οι μαμάδες αποκτάμε περίσσια μάτια, αυτιά, χέρια......

Teddy μου σ'ευχαριστώ που ρωτάς για το κοριτσάκι μου......ναι είναι αρκετά καλύτερα σήμερα, δεν έκανε πυρετό καθόλου από χθές (φτου φτου μην το ματιάσω και το γκαντεμιάσω), η καημενούλα όμως έχει μπούκωμα και βήχα (λογικά από τις μυξούλες αλλά θα την πάμε και παιδίατρο τις επόμενες μέρες), στεναχωριέμαι γιατί δεν καλοτρώει, μείωσε πολύ τα μλ που έτρωγε αλλά σήμερα έφαγε λίγο καλύτερα......πάντως η παιδίατρος μας ήταν πολύ καθησυχαστική (ενδιαφέρθηκε εχθές το απόγευμα να μας πάρει και να ρωτήσει - ας είναι καλά), σχεδόν μας απέκλεισε το ενδεχόμενο ουρολοίμωξης που φοβηθήκαμε αρχικά επειδή ελάττωσε το φαϊ (συνήθως σταματάνε τελείως το φαγητό και δεν είναι απαραίτητος ο πυρετός).....την έχω πλακώσει στον φυσιολογικό ορό, ελπίζω να συνέλθει το πουλάκι μου! Τί κάνει η μπουμπουκίτσα σου? Το ματάκι πάει καλύτερα???? Να της δώσεις ένα ζουμερό φιλάκι!

Βανεσσάκι μου όλα θα πάνε καλά κουκλίτσα.....θα στρώσουν! Θα το δείς!!!!

Γιωτάκι12 είναι πολύ μικρούλης ακόμα για να μπεί σε πρόγραμμα ο μπεμπίκος.......τη μια μέρα έτσι την άλλη αλλιώς.......η διάθεσή του δεν μπορεί να είναι ίδια κάθε μέρα! Μήπως το γλυκάκι μου δεν μπορεί να κοιμηθεί από τις μυξούλες?????? Δοκίμασες να του ανασηκώσεις λίγο το προσκέφαλο (εκεί που κοιμάται), για να μπορεί να αναπνέει καλύτερα (όχι μαξιλάρι, δεν επιτρέπεται τον πρώτο χρόνο αλλά να βάλεις κάτι κάτω από το στρωματάκι για να ανασηκωθεί λίγο το προσκέφαλο)???? Το έκανα κι εγώ στην μπέμπα μου εχθές και κοιμήθηκε πολύ καλύτερα, εγώ την κοιμίζω ακόμα στην καλαθούνα κι έβαλα μία κουβερτίτσα διπλωμένη κάτω από το στρωματάκι της καλαθούνας στο μέρος του κεφαλιού......Πάντως αν είναι θέμα του τί γάλα πίνει σου λέω πώς η μπέμπα μου που πίνει αποκλειστικά ξένο γάλα ξυπνάει στάνταρ μία με δύο φορές την νύχτα! Τώρα τελευταία πήγε να το σταματήσει αλλά από χθές άρχισε πάλι να ξυπνάει δύο φορές....

Αναστασία μου κάνε κάτι να "ανέβεις" λίγο γιατί σε βλέπω πολύυυυυυυυ πεσμένη........μου θυμίζεις εμένα με την επιλόχεια που έπαθα (δύο φορές κιόλας)......εγώ βέβαια ήμουν πολύ χειρότερα γιατί δεν ήθελα καθόλου να κάθομαι με το μωρό μόνη μου (στην μεγάλη μου το είχα αυτό), το φοβόμουν το μωρό μου!!!! Όσο για την ανάγκη σου να μιλήσεις....περάσαμε πολλά μαζί όλους αυτούς τους μήνες, μοιραστήκαμε (και μοιραζόμαστε) την ιερότερη διαδρομή της ζωής μας, ακούμε η μία την άλλη, στηρίζουμε η μία την άλλη! Δεν βοηθάει ο καιρός για να βγαίνετε βολτίτσες με την μπέμπα αλλά κάνε κάτι άλλο.....όταν κοιμάται το μωρό ασχολήσου με τον εαυτό σου, κάνε κάτι που να σε "ανεβάζει", κάνε ένα ζεστό μπανάκι, φτιάξε τα μαλλιά σου, ετοίμασε κάτι ρομαντικό για σένα και τον άντρα σου να ξαναρθείτε κοντά! Ο ερχομός του μωρού αλλάζει τα πάντα σ'ένα ζευγάρι.........ειδικά ο πρώτος καιρός που είναι και ζόρικος οξύνει ακόμα περισσότερο τα πράγματα........(μιλάει η πείρα :lol: αν και εγώ έχω κι άλλα θεματάκια με τον σύζυγο αλλά δεν είναι της παρούσης.)

Φιλιά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πωπωωωωωωωωωωωωωω μιλάμε έχω παντρευτεί έναν ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ ΜΑΛΑΚΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ........... :cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry: Είναι πλέον γεγονός, ο πρώην μου φαντάζει λουλούδι μπροστά του (και οι περισσότερες ξέρετε τί έχω περάσει με τον πρώην μου!) Πίστευα ότι δεν θα ήταν ποτέ δυνατόν να συναντήσω άλλον μαλάκα σαν κι αυτόν αλλά τελικά ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΑ!!!!!!!!!!!!!! [smilie=banghead.gif] [smilie=banghead.gif] [smilie=banghead.gif] [smilie=banghead.gif] [smilie=banghead.gif] [smilie=banghead.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου γλυκά ως εδώ ήταν.........τελείωσαν τα ψέματα, αύριο πάω σε δικηγόρο......έβγαλα και την βέρα!

Ελπίζω να καταφέρω να ξαναμπώ κάποια στιγμή και να σας τα πώ......τώρα είμαι πολύ κάπως :-\ (στεναχωρημένη πάντως δεν θα το έλεγα, ανακουφισμένη μάλλον που θα απαλλαγώ απ'αυτόν τον μαλάκα)!

Σας φιλώ, να προσέχετε τους εαυτούς σας και τα παιδάκια σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μανουλιτσες τι κανετε?

Χαθηκαμε δυο τρεις μερες αλλα εχω αρκετα τρεχαματα..λιγο οι δουλιτσες του σπιτιου, λιγο οι βολτες...παρασκευη το ριξαμε εξω..πηραμε τον μικρο και πηγαμε στα μαγαζια..καθισαμε και για καφε...σημερα ημασταν βολτα παλι...κανει κρυο αλλα δεν γινεται να μεινω αλλο μεσα..

Δενεχω διαβασει νεακια αλλο απ οτι καταλαβα εχει αρκετα αδιαθετα μωρακια το ποστακι μας..περαστικα να ειναι..

Ανστασακι, μην αφησεις να σε παρει απο κατω..γιατι δεν παιρνεις το μωρο να πατε λιγο καιρο στην μανα σου?..θα σουνκανει καλο να αλλαξεις περιβαλλον..

Νασιουκό, τι εγινε φιλεναδα?πολυ αποφασισμενη σε βρισκω..

Απο το ηλιαννακι μας εχουμε νεα?

Λυδιακι, πως τα πατε εσεις?

Συμπεθερα, τι κανει η νυφη μας?εμεις καλα ειμαστε..λιγη γκρινια με τα δοντια εχουμε βεβαια..και πολλα σαλια..

Παω κι εγω στο θεματακι μας..

Ελπιζω να μην εχω αλλα τρεχαματα αυριο και να ειμαι χαλαρα..αυτες τις μερες παντως μου βγηκε ο πωπος μου..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Τι κανετε κοριτσακια μου σημερα??

Γιατι τετοια μαυριλα ρε γαμωτο??

Αναστασία μου βγες οπωσδηποτε βολτούλα.Παρε τη φραουλιτσα σου και θα δεις θα αισθανθεις αλλος ανθρωπος.Δεν ειναι καλυτερα ακομα για να βγειτε εξω?Παντως και η ιδεα της Αγγελικης μου ακουγεται καλή!Δεν μπορεις να πας στη μανουλα σου για λιγο?Να σε βοηθησει κ εκεινη, να κρατησει λιγο το μωρακι να κανεις τα λουσακια σου και να βγεις εξω?Αν μπορεις να βγεις μονη σου χωρις το μωρακι θα ειναι ακομα καλυτερα, αν παλι οχι η φραουλιτσα σου θα ειναι η καλυτερη παρέα!Εμεις βγαινουμε σχεδον καθε μερα εξω με τον μικρο κ αισθανομαι οτι μου κανει πολυ καλό.Κ γω ειμαι καποιες φορες πεσμενη κ φαντασου οτι εχω κ τη βοηθεια της μανουλας μου.Κανε κατι ομως μην το αφηνεις γιατι μπορει να πεσεις και αλλο κ δεν ειμαστε μονες πια, εχουμε τα μικρακια μας που μας χρειαζονται!

Νασια μου το πηρες αποφαση?Τι εγινε?Κ κεινος δεν βοηθαει καθολου την κατασταση?Δεν μπορει να μην σας σκεφτεται κ να σας νοιαζεται...Κ ενταξει η σχεση του ζευγαριου περναει απο 40 κυμματα αλλα τα κοριτσακια σας δεν τα λατρευει?Δεν ειναι κινητρο για εκεινον να βαλει λιγο νερο στο κρασι του?

Γιωτακι σου ξυπναει ο μικρος ε?Νομιζω ειναι ακομα πολυ μικρα για να πεις οτι εχουν μπει σε προγραμμα.Κ φαντασου εμενα κοιμαται τωρα πια καθε βραδυ αλλά φοβαμαι οτι δεν θα παραμεινει ετσι.Μωρακια ειναι ακομα.Γιατι σε εχει πιασει αγχος με το γαλα?Μια χαρα τον χορταινει..Σου εβαλε κανεις υποψιες κ σε επηρεασε?

Αγγελική μου τι κανεις?Κουραστηκες αυτες τις μερες?Ποτε κανετε εμβολιο?Εμεις την Πεμπτη αν ειμαστε καλα!

Βρε κοριτσια δεν εχω μπει ποτε στην ομαδα αλλά γενικα τις φοβαμαι τις φωτο στο ιντερνετ κ κυριως αν ειναι του παιδιου..Κ απ την αλλη δεν εχω τιποτα να πω για την πεθερα μου.Παρα ειναι καλή μου φαινεται.Τετοια διακριτικοτητα κ υποστηριξη ουτε η μανα μου! :lol: Αχ θελω κ γω να θαψω λιγακι!Αν εχεις θεματα με αλλα προσωπα του περιβαλλοντος του συζυγου πιανονται?????????????? :lol:

Κατα τα αλλα ησυχια!Δεν κοιμαμαι βεβαια πολυ καλα γιατι ποναω παντου!Κ αυτη η πλατη!!!!!!!!Πολλες φορες δεν μπορω να παρω ανασα απο τον πονο κ σηκωνομαι τα ξημερωματα για να συνερθω!Τι καταδικη κ αυτη!Να κοιμαται ο μικρος κ να μην κοιμαμαι εγώ!Κατι μου λεει οτι οταν θα μπορω εγώ, δεν θα μπορει εκεινος!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερινουλα καλημερα..

Τι κανετε?εμεις παμε την τεταρτη για εμβολιακι..θα κανουμε την δευτερη δοδη του εξαπλου και επαναληψη γαστρεντεριτιδας αν θυμαμαι καλα..εχει ενα μηνα σχεδον να παμε κι ανυπομονουμε λιγο να δουμε ποσο μεγαλωσαμε..πρεπει να εχει φτασει τα 7,5 κιλα βεβαια γιατι τον ζυγιζουμε κι εμεις που και που..αλλαξαμε και νουμερο στα παμπερς..πηγαμε στο 4 τώρα..

Αχ κατερινουλα ποσο σε κασλαβαινω για τον πονο που λες..κι εγω εχω πεθανει..μεση , πλατη ..ολα..το πρωι δεν μπορω να σηκωθω απο τον πονο..κανετε κι εσεις τις βολτουλες σας?μια χαρα σας βρισκω..

Με τον θηλασμο πως τα πας?εγω τα ξημερωματα ακομα πλημμυριζω..

Οσο για το θαψιμο..δυστυχως εχουν μεγαλο σοι οι αντρες μας..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα φιλεναδίτσες μου!!!! ;)

Τι κάνουν τα πανέμορφα μωράκια μας;;;

Έπιασε αρκετό κρύο!! Λετε να δούμε και άσπρη μέρα στην Αττική;;; :shock:

Λενάκι μου και Δωράκι μου μάλλον άλμα περνάει ο μικρός μου, χτες κοιμήθηκε από τις 23.00 ως τις 7.30 το πρωί!!!!!!

Χαίρομαι που ο Αναστασάκος σου είναι καλύτερα. ;)

Δωράκι να μου φιλήσεις την κουκλάρα σου! :D

Βασούλα φαντάζομαι πόσο τρόμαξες με τη μικρή σου!!

Και από την μυτούλα της μωρέ έβγαλε το γαλατάκι;;; το καημενούλι, έγαγε με το ζόρι για αυτό!!

φιλάκιαααα :D

Νασιούλα μου μπράβο στο κοριτσάκι σου που είναι καλύτερα!!!!!!!!Θετικό το ότι σας απέκλεισε την ουρολοίμωξη.

Το Μαράκι σου καλά;;;;

Ο μικρούλης μου δεν έχει πολλές μυξούλες, του βάζω ορό και του έχω ήδη κλίση 30 μοιρών στο κρεβατάκι του.

Σε ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές σου φιλενάδα!!!!!!!!

Και ξαφνικά διαβάζω ............... :?:?:?:? για τον άντρα σου!!!!!! Τι έγινε ρε φιλενάδα;;; ελπίζω μόνο να είσαι καλάαααααα!!!!!!!!!και εμείς εδώ είμαστε!!!!!

Αγγελικούλα και εμένα ο δικός μου από σάλια άλλο τίποτα!!!!!!!!να μου τον φιλήσεις!!!!!! :P

Κατερινούλα επειδή έκλαιγε και γκρίνιαζε όλη μέρα και ήθελε να τρώει είπα μήπως δε χορταίνει...αλλά τώρα ησυχασα, μάλλον θα περνάει φάση... :roll:

χτες πως χόρτασε και κοιμήθηκε τόσες ώρες;;;;

Περαστικούλια και φιλάκια στα πατουσάκια σας!!!!

Gprip3.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα γιωτακι..γιατι τον βαζεις να κοιμαται με κλιση?εχετε ακομα θεμα με την γοπ?

Ασε..απο σαλια μιλαμε για αρκετη ποσοτητα..βαζει και τα χερια στο στομα..μασιτικα δεν κραταει ιδιαιτερα..τα χερια του χρησιμοποιει και πολλες φορες αρπαζει καενα σεντονακι η οτι βρεθει μπροστα του και αμεσως το βαζει στο στομα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αγγελικη μου εμεις μονο την επαναληψη του τριπλου, εξαπλου τι ειναι κατι τετοιο ...Γαστρεντεριντιδα καναμε την προηγουμενη φορα κ δεν εχει επαναληψη σε εμας.Σκεφτομαι τι μετα θα περασουμε εβδομαδα παθών-γουλιών!Ετσι ημασταν κ την προηγουμενη φορα!Σκεφτηκα να σε ρωτησω για την υπερπαραγωγη το βραδυ αλλα νομιζα οτι μονο εγω θα εχω ακομα θεμα γι αυτο και δεν σε ρωτησα...Τα ιδια κ γω σηκωνομαι πρωι αγκομαχωντας απο τους πονους κ με το στηθος, το δεξι κυριως πρησμενο ως τη μασχαλη ψηλα...Κ κλεισαμε 4 μηνες.Γιατι δεν εχει ρυθμιστει ακομα σε μας?Δηλαδη οταν θα αρχισουμε τις στερεες θα εχουμε πρηξιματα κ την μερα????Όσο για τα παιχνιδακια κ μας τα πιανει κ κατευθειαν τα αφηνει!Αλλα σεντονακια, κουβερτουλες κ σαλιαρες μονιμως τις τραβαει!

Γιωτακι μια χαρουλα κοιμηθηκατε ωραια!Κ μεις εχουμε κλιση κ στην κουνια κ στο παρκοκρεββατο!Φορατε κ σεις σαλιαρα συνεχεια σαν κ μας?Εμεις κ στον υπνο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Αγγελικούλα μου!!!!!!

Έχουμε ακόμα θέμα με ΓΟΠ είναι τώρα 2 μέρες φτου φτου που δεν κάνει παρά μόνο καμιά γουλιά!

Και ο δικός μου τα μασητικά δε τα πολυθέλει, αλλά την κουβερτούλα του την πιάνει και ..........κατευθείαν στο στόμα!!!!χα χα χα και φυσικά τα παιχνίδια του ...δε το συζητώ...!!!!!!

Τα χέρια είναι το καλύτερό του ..του τα απομακρύνω και νευριάζει!!!!

Δε σου έρχεται κάθε μέρα να τον φας;;;;;;;;; να μου τον φιλήσεις τον παίδαρό σου!!!!

Κατερινούλα μου όχι δε του φοράω συνέχεια σαλιάρα γιατί θέλει να τις βάζει στο στόμα.

Το βράδυ ποτέ δε του φοράω σαλιάρα στον ύπνο του, είναι νομίζω επικίνδυνο.

Gprip3.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια γειά σας!!!!!!!!!!!!!!!!!! Είμαστε και εμείς πλέον εδώ :) Εύχομαι να εχουμε ΄λοι μια όμορφη χρονιά παρέα με τα αγγελόυδια μας!!!!!! Δυστυχώς εδω και 3 μήνες αλλάξαμε εταιρεία τηλεφώνου και είχαμε πρόβλημα με την περιοχή και δεν είχαμε ιnternet κάθε μέρα μας είχαν στο περίμενε και πραγματικά δεν ξέρω πως άντεξα τόσο καιρό χωρις ιντερνετ!!!! Μου έλειψε πάρα πόλύ η παρέα σας και χαίρομαι που θα είμαι και πάλι εδώ :)

Δεν έχω προλάβει να διαβάσω πολλά πράγματα, εύχομαι όλα τα μωράκια να είναι καλά(και οι μανούλες φυσικλα) αλλά από εδω και πέρα θα μπω στο κλίμα φαντάζομαι!!!!

Τα νέα μας, μεγαλώσαμε πολύ είμαστε 4 μηνών , 6 κιλάκια και 63 εκ. σε λίγες μέρες θα κάνουμε και τα δεύτερα εμβόλια μας, γελάμε συνέχεια και παίζουμε με τα παιχνίδια. Είναι πολύ καλό μωράκι κοιμάται πλέον όλο το βράδυ από τις 8.30 το βράδυ μέχρι τις 8 το πρωι!!!!!!!!!!! Πονάνε τα ούλα της λιγάκι και τρώει΄την Σόφη με μανία και φυσικά χεράκια, σαλίαρες, κουβέρτες χαχαχαχαχα Στέλνω τα φιλία μου σε όλες και χαίρομαι που θα ταλέμε και πάλι!!!!!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kαλημερα κοριτσακια μου!!!σας διαβασα γρηγορα γρηγορα γιατι γκρινιαζει πολυ η μικρη και δεν συγκρατησα πολλα :?:?:?:?

βρε νασιουλα μου, τι εγινε παλι???τοσο τραγικα που αποφασισες να πας σε δικηγορο, η απλα εισαι εν βρασμω τωρα???ελπιζω να μη φτασετε σε αυτο το σημειο... :(:(:(

εδω σημερα χιονιζει κοριτσια.η μικρουλα μας ειδε το πρωτο της χιονι...ωραια, αλλα δυστυχως θα πρεπει να φυγει σημερα ο αντρας μου για αθηνα, γιατι αυριο θα ειναι χειροτερος ο καιρος!!!

παω λιγο και στο αλλο θεματακι!!!

α!!!αναστασακι μου,πως εισαι σημερα???εφτιαξε καθολου η ψυχολογια σου????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιωτακι εσεις ειστε καλυτερα σε σχεση με μας οσον αφορα την γοπ.Εμεις αν δεν βαλουμε σαλιαρα νομιζω δεν τα γλυτωνουμε δυο πλυντηριακια τη μερα! :? Ενω τωρα βαζουμε καθε δευτερη μερα!Εοσο να πεις εχει διαφορά!Τωρα για το βραδυ δεν το ειχα σκεφτει οτι μπορει να ειναι επικινδυνο..Ειναι μαλακες οι σαλιαρες που εχουμε για το βραδυ, χωρις ναυλον απο πισω, δεν ξερω μπορει να τις κοψω σιγα σιγα, με εβαλες σε υποψια.Ισως τωρα που δεν σηκωνεται το βραδυ να μην χρειαζονται τοσο..

Γεια σου Αποστολία!Την προτιματε τη Σοφη ε?Εμεις την μασαμε για δευτερολεπτα..μετα την πεταμε! :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Καλά είμαι 😊 Στη ρουτίνα μας. Καλά τα πάει η μικρή με την γυναίκα, έχουν βρει κι αυτές την ρουτίνα τους. Έχει προσαρμοστεί και δεν κλαίει όταν την αφήνουμε.  Είμαι στο στάδιο του αποθηλασμου. Τώρα της δίνω μόνο πρωί βράδυ και έχει ξεκινήσει και πίνει τώρα και αρκετό αγελαδινό γάλα, οπότε αυτό το μήνα σκέφτομαι να κόψω και τον πρωινό θηλασμό και τον επόμενο μήνα τον βραδινό. Για να δούμε... Θα σε συμβούλευα να κάνεις έστω και με βιντεοκλήση μία συνάντηση με σύμβουλο θηλασμού μπας και βρει τι φταίει. Είναι κρίμα τώρα να πονάς 😕
    • Κι εμείς έτσι ακριβώς...όλη μέρα κοιμόταν κάτι μισαωρα ένα τέταρτο και πάει λέγοντας και τ απόγευμα δεν άντεξε κοιμήθηκε απ' τις 6 μέχρι τις 9..μετά κοιμήθηκε κάνα τέταρτο και τώρα προσπαθώ να τον βάλω μπας και κοιμηθεί κάνα τετράωρο...εντάξει παρηγοριεμαι τουλάχιστον δεν είναι μόνο ο δικός μου
    • Τα άλματα ουσιαστικά θα καταλαβαίνεις γιατί το μωράκι φέρεται κάπως διαφορετικά..Εμείς ας πούμε περάσαμε τα 2 πρώτα και τα καταλάβαμε καλά 😂..Εμένα στηρίζει κεφαλάκι και έχουμε και οπτική επαφή αρκετή θα έλεγα...Μη σε αγχώνει αυτό,κάθε μωράκι θέλει τον χρόνο του 🙂🙂..Αχ και εμάς τα βράδια μας είναι λίγο περίεργα λόγω κολικών αλλά θα περάσουν που θα πάει..
    • Εγώ κοριτσάκι μου είχα από την 5η βδομάδα αίμα και καφέ μέχρι τον 4ο μήνα.. Αποκολλησουλες ήταν κ όλα πήγανε καλά!! Ή που το έχασες κ έγινε κάπου εκεί ανάμεσα ή που άλλαξε ο κύκλος σου αυτό το μήνα. Εγώ πχ τους 4-5 τελευταίους μήνες είχα ωορρηξία 11η μέρα βάσει τεστ κ αυτό το μήνα είχα θετικό 14η..  Καλούς διπλασιασμούς κοριτσάρα μου!!! Με το καλοοοοοοο
    • Κορίτσια εγώ δεν ήξερα για τα άλματα ανάπτυξης τι είναι.. πρέπει να δώσω σημασία σε αυτό; Εγώ βλέπω ότι εχει αρχίσει να στηρίζει το κεφαλάκι του και να γραπώνει πράγματα! Άλμα ανάπτυξης δεν είναι αυτό; Να ρωτήσω εσάς σας κοιτάνε πολύ ωρα στα μάτια; Εμενα μου φαίνεται με κοιτάζει λίγο.. Κατά τα άλλα οι κολικοί μας συνεχίζονται.. και δυσκολευόμαστε λίγο το βράδυ.. αλλά κάνουμε υπομονή..  
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...