Μετάβαση σε περιεχόμενο

Φθινοπωρινές & Χειμωνιάτικες μανούλες 2011!!!!Νο2!Ελάτε!


Recommended Posts

γεια σας κορίτσια μου!!!!

αχ βρε Ηλιάνα μου τι έπαθες βρε κορίτσι μου στα καλά καθούμενα;;;;

περαστικα να ειναι και αγύριστα!!!

εύχομαι από εδώ και πέρα να μην που συμβεί κάτι άλλο!!!φιλάκια στα ζουζουνήά!!!

εμείς κορίτσια σήμερα γίναμε 5 μηνών!!!!!

στις 6 θα πάμε στον γιατρούλη για εμβόλιο και τσεκ!!!!και ξεκινάμε κρεμούλα!!!!ανυπομονώ να πάμε!!!!

Άννα Μαρία μου μπράβο ο Ανδρέακης!!!εύχομαι να συνεχίσει ετσι και να μην σου κάνει πυρετό!!!μια χαρά θα ειναι!!!

νασια μου κουράγιο...και εμείς πολύ χάλια είμαστε...του άντρα μου αυτός ο μαλακάς που δουλεύει αν σου πω ποσά του έδωσε για τον προηγούμενο μήνα...και δουλεύει όλη μέρα.:/330 αν έχετε τον θεό σας!!!ειναι τόσο ηλίθιος...δεν βγαίνει λέει κλασικά...όταν όμως χαλάει τα λεφτά του για φιγούρα εχει...τι να πω...και εγω στο ταμείο ανεργίας ειμαι...το δικό μου αφεντικό μόλις βγήκα σε άδεια για να γεννήσω έκλεισε το μαγαζί και την κοπανισέ κανονικά γιατί χρωστούσε παντού...και σε εμάς φυσικά...πραγματικά δεν ξέρω που θα πάει αυτή η χώρα.:/ειναι πολύ κρίμα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 997
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ταχα μου θα χιόνιζε σήμερα..........ντάλα ο ήλιος!!!!!!!!!!!!! Ότι να 'ναι η μετεωρολογική...........και το εμπιστευόμουν το δελτίο το Αρναούτογλου στην ΕΤ-3!

Εύη μπράβο που ξαναγύρισες στον θηλασμό κορίτσι μου! Από Χαλκιδική είμαι καλό μου....είμαστε μακριά, σ'ευχαριστώ που προσφέρθηκες να βοηθήσεις!!!!! Και μόνο που το σκέφτηκες φτάνει........

Ηλιαννάκι μου πώς είσαι σήμερα????? Βγήκαν τα αποτελέσματα από τις εξετάσεις που περίμενες???

Βανεσσάκι μου :YMHUG:

Άννα Μαρία άντρακλας ο Αντρεάκης!!!!!!! Κι εγώ με τις κουδουνίστρες την είχα σήμερα την μπουμπού αλλά βαριέται εύκολα το πουλάκι μου!

Γιωτάκι12 τέλειο το ωράριο του μπέμπη!!!!!!! Μου τα κάνει κι η δικιά μου τώρα τελευταία αυτά και ανησύχησα το πρώτο βράδυ (από κεί που ξύπναγε στάνταρ δύο φορές για μαμ).....νόμιζα ότι κάτι έπαθε το μωρό.........

Τιτινάκι μου 5 μηνών!!!!!!!!!!!! Πωπω σχεδόν μισός χρόνος πέρασε από τότε που γέννησες......απίστευτο πόσο γρήγορα περνάει ο καιρός!!!! Όσο για το οικονομικό...άστα να πάνε! Μάλλον έχουμε ήδη χρεωκοπήσει και απλά ΔΕΝ μας το λένε........λες και ζούμε το 1941 τέτοια κατοχή!!!!!! Μόνο από τον πατέρα μου άκουγα τέτοιες τραγικές καταστάσεις, γεννήθηκε μέσα στον πόλεμο.........δεν θα πίστευα ποτέ ότι θα έφτανε ο καιρός που θα τα ξαναζούσαμε αυτά ώς λαός....ιδίως κάτω από την ίδια πάλι (γερμανική) κατοχή!!!!!! Καλά δεν ντράπηκε το αφεντικό του άντρα σου να του δώσει αυτό το ποσόν??????

Ξεφτίλα κατάντησαν όλοι αλλά ένα πράγμα λέω συνέχεια........υπάρχει και Θεός και βλέπει βρε κοπρόσκυλα!!!!!!!!!! Αν είναι να έχουμε επίτροπο Γερμανό που θα κυβερνάει την Ελλάδα τότε οι 300 (χαραμοφάϊδες) τί δουλειά έχουν στα υπουργεία (......τα υπουργεία τους!!!) και στα έδρανα της βουλής????? Μόνο για να πληρώνονται ένα κάρο λεφτά για να ξύνουν τα απαυτά τους???????

Συγχίστηκα πάλι.........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εδω και εγω ενα σωρο δουλειες κλασικα δεν τελειωσα με το σπιτι να τελειωνω δεν αντεχω αλλο...πφφφ..Νασιουλα μου χαλκιδικη ζητανε σε πολλα προσωπικο αν θες πατε στο γκουγκουλε που λεει και μια φιλη μου εχει ενα σωρο αγγελειες..και εδω ζητανε σε πολλα αν ησουνα πιο κοντα θα σου ελεγα συγκεκριμενα για εκει δεν ξερω...πφφ.ναι τρωει τρωει η μικρη και ειναι τοοοσο χαρουμενη ειδα τετοια αλλαγη τις αλλες μερες ολογκρινιαζε εκλαιγε κοιμοτανε...χαρικε το παιδακι μου....ρε Αννα Μαρια ο Αντρεας ειναι οσα κιλα πρεπει να ειναι τωρα η Μιλαα χαχα.να φανταστεις 3 μηνω ηταν 4.950...ουτε καν 5...χαχαχαχαχα....τωρα καπου στα ιδια θα ειμαστε...οταν θα παω για εμβολιο θα σας πω...εμεις αρχισαμε λιγο κρεμουλα...τωρα με το γαλα μιας και δεν επινε και πολυ...30-40 γρ και αυτο καθε 6-8 ωρες δοκιμασαμε κρεμουλα και εκανε σαν τρελη καλααα αμα δει μπανανα την βουταει...εε οποτε της δινω καθε απογευματακι 5-6 κουταλιες ετσι για αλλαγη το παιδι ενδιαφερεται για το φαγητο πλεον και ολο βουταει αμα τρωμε..αυτααα φιλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αννα μαρια οχι καλε, εμεις κανονικα βλεπαμε τηλεοραση, απλα τον ανασταση δεν αφηναμε, η τον ειχαμε γυρισμενο προς αλλη μερια, η επαιζε με κατι αλλο κ αν στη χειροτερη ηθελε ντε κ καλα να δει την κλειναμε ;)

παλι καλα που θα τα αλλαξουν..

μαρακι ο δικος μου γεννηθηκε 3770 ομως!! κ οπως λεει κ η αννα μαρια ειναι κ το σκαρι του ανθρωπου, κ στο κατω κατω τα παιδια μας δε θα πανε για σφαξιμο κ να πρεπει ντε κ καλα να αγχωνομαστε τοοοοοοοοσο πολυ! ετσι νομιζω..

αναστασακο πως ειναι η μικρη?

τιτινακι πω πω 5 μηνων!!! πως περασε ο καιρος..

εμεις φετος τελικα δε θα ντυσουμε κανενα απο τα 2 για τις αποκριες.. δ θα παμε κ πουθενα ο μικρος ειναι κ πολυ μικρος οποτε ουτε θα βγουμε κ πολυ εξω σε καμια εκδηλωση. τζαμπα θα πανε, του χρονου!

για τα τζαμπο συμφωνω με την αννα μαρια. οτι κ αν εχουμε παρει απο εκει -ευτυχως οχι πολλα- ειναι αθλιαααααααααααααα κατι φανελακια ξεχειλωσαν απο το πρωτο πλυσιμο, αλλα ειναι στραβοραμμενα, σε ενα παντελονι το ενα μπατζακι ηταν πιο μακρυ απο το αλλο, χαλιααααααααααα. μονο παιχνιδιαπαιρνουμε απο εκει

νασια ο αναστασης στο μμρ ηταν το μονο που δεν ειχε ουτε μια παρενεργεια! μα σε ολα αναποδο αυτο το παιδι... σε ποιο ξενοδοχειο δουλευε καλε? ασε κ του τολη τελειωνει το ταμειο σε 2 μηνες.. να δω τι σκατα θα κανουμε

δωρα καλα κανεις κ επιμενεις με 3το θηλασμο, οσο πιο πολυ θηλασεις κερδος θα ειναι κ για σενα κ για τη μπουμπου ;)

πω πω ηλιαννα περαστικα, αλλο τιποτα να μη σας ξαναβρει

αγγελικουλ κ εμενα τα ακατανομαστα με εεχουν βολεψει απρα πολυ!! τα λατρευω! :D

κισκα το πεθυμησε η μικρη το μεμε ε? :lol::lol: για χαλκιδικη ξερω ζητανε πολλα, ο τολης εχει στειλει ΤΑ βιογραφικα, κ αν τον παρουν θα ειμαστε μακρια βεβαια αλλα κ τι να κανεις

ο αναστασακος μου ειναι αρρωστος απο χτες ΟΛΗ μερα τρεχει η μυξα του κ δεν τον προλαβαινω! ολο φωναζει μαμα μυξαααααααα εχω βαρεθει να σκουπιζω τη μυτη του.. το καημενο μου.. τρεχει κ το ματακι του, αυτο δεν ξερω απο τι ειναι.. μονο βηχας να μην τον ξαναπιασει κ αρχισουμε παλι τα κωλοεισπνεομενα.. κ οτι λεγαμε χτες με τον αντρα μου οτι καλα τη βγαλαμε το χειμωνα, που αρρωστησε λιγες φορες :twisted:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πωπω, πέθανα σήμερα... Έκανα ένα σωρό δουλειές, κι είχα τον Αντρέα όλη μέρα... Ο άντρας μου ΟΛΗ μέρα στον υπολογιστή. Τον κράτησε λίγο το απόγευμα, και κάθε φορά τον κοίμιζε και μετά από λίγο ξυπνούσε. Έχει την εντύπωση ότι με τον μικρό πρέπει να ασχολείται μόνο όταν τον αλλάζει και όταν κλαίει και πρέπει να τον ησυχάσει/κοιμίσει. Το να τον κρατήσει απλά, να παίξουν, να του μιλήσει, να του τραγουδήσει, ούτε που του περνάει απ' το μυαλό.

Τώρα, αφού τον κρατούσα όλο το βράδι και του τραγουδούσα απ' τις εννιά μέχρι τις έντεκα, πήγαμε να τον αλλάξουμε και να του πάρουμε θερμοκρασία. Τον πλένει, του βάζει θερμόμετρο κι εγώ τον κρατούσα (ευτυχώς δεν έκανε καθόλου πυρετό!), και μου λέει, άντε, βάλτου την πάνα και ντύσε τον. Κουράστηκε τρία λεπτά που τον έπλυνε! Εννοείται ότι έφυγα και του τον άφησα. Αλλά τώρα που τον άλλαξε, πάλι μου τον έφερε... Αφού μου είπε να πλύνω τα πιάτα και του είπα ότι θα πρέπει να κρατήσει τον Αντρέα, αλλιώς να τα πλύνει αυτός, και μου είπε ότι το προτιμά!

Πραγματικά τον λυπάμαι, γιατί είναι τόσο ηλίθιος που δεν μπορεί να καταλάβει ποιο είναι το σημαντικό, και βάζει τα ηλίθια παιχνίδια του πάνω απ' τον Αντρέα. Αύριο θα μεγαλώσει το παιδί και θα καταλάβει αυτός ο βλάκας το λάθος του και θα τραβά τα μαλλιά του, αλλά θα είναι πάρα πολύ αργά.

Αφήστε που μας είπε ένα φιλικό ζευγάρι να έρθουν την Κυριακή το απόγευμα, και μου είπε ότι εκείνη την ώρα έχει δουλειά στον υπολογιστή (=σε ένα από τα παιχνίδια που παίζει)!!!!!!!!!!!!!!!!! Συγγνώμη, αυτό δεν είναι άκρως αρρωστημένο; Και είπε ότι θα έχει το λάπτοπ εδώ να παρακολουθεί το παιχνίδι. Ρεζίλι θα γίνουμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα

σημερα δεν εχω ορεξη καθολου,δεν ειμαι καλα...η μικρη ειναι καλα ομως,μονο κολικους εχει.... φιλια σεολες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσακια μου!

Ηλιαννακι μουκαληαναρωση κοριτσι μουκαι σιδερενια!

Αναστασουλα μου ειναι καλυτερα η μικρη φραουλιτσα?

Αννα μαρια μου εβαλε εμβολιακι ο αντρικος?ευτυχως δεν εκανε πυρετο το αντρακι σας!

Εμενα η μικρη απο προχθες το βραδυ μπουκωσε η μυτουλα της και δεν αναπνεε καλα,την πηγαμε παιδιατρο,ευτυχως κοινο κρυολογημα,της τραβαμε τις μυξες με ενα μηχανημα,βαζουμε και φυσιολογικο ορο κσι otrivin στη μυτουλα!μας την κολλησε ενα κοριτσακι που ηρθαν με τη μαμα της να τη δουν και ηταν αρρωστη!εκνευριστκα γιατι αφου ηξεραν οτι το παιδι της ηταν αρρωστο, τι το εφερε μαζι της και μαλιστα να κοντευει του βρεφους!

Φτηνα τη γλυτωσαμε πραγματκα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκιαααααααααααα.......

Καλημέρα στα όμορφα παιδάκια μας!!!!

Έξω βρέχει..............

Ο μπεμπάκος μου κοιμήθηκε από εξάωρο χτες το βράδυ , έφαγε και ξανακοιμήθηκε το πουλάκι μου.

Τώρα το πρωί παίξαμε, τραγουδήσαμε , διαβάσαμε τα παραμυθάκια μας, μιλήσαμε και τώρα παίρνει ένα υπνάκο!!!!

Άννα Μαρία φαντάζομαι να είναι οι επισκέπτες στο σπίτι και ο άντρας σου να κοιτάζει το λαπτοπ...θα γίνεις κόκκινη σαν αστακουδάκι από τα νεύρα και από την ντροπή και δε θα έχεις και άδικο!

Τι να κάνουμε αντιλαμβάνονται διαφορετικά τα πράγματα..... αλλά όχιιιιιιιι και έτσιιιιιιιιιι!!!!!

Συμπεθερούλα μου τι έπεθες ρε φιλενάδα;; γιατί δεν έχεις όρεξη;;;

Σου συμβαίνει κάτι;;;

Η φραουλίτσα σου είναι καλύτερα και η μαμά της πρέπει να είναι το ίδιο!!!!!!!!!!! Έλα για ΑΝΕΒΑΑΑΑΑΑ!!!!!!!!

Βασούλα μου περαστικά στη μικρή σου!!!

Και εμένα έχει λίγες μυξούλες, του βάζω ορό και καμιά φορά σπάνια του τραβάω με το μηχανηματάκι....

Αλλά ο κόσμος δε πάει καλά, αφού έχεις άρρωστο παιδί που το πας σε νεογέννητο;;;;

Βανεσάκι μου φαίνεται πρέπει να βάλεις τις φωνές πάλι!!!!! :lol::lol::lol::lol::lol: Πού εξαφανιστηκαν όλες;;;;;;;;;; :lol::lol::lol::lol: Μην μου πεις ότι τώρα είναι και η σειρά σου να την κάνεις..... :?

Gprip3.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα...όμορφες μανούλες....

κααρχήν Ηλιαννάκι μου γλυκό να σου ευχηθώ περαστικά....και καλά αποτελέσματα με τις εξετάσεις που περιμένεις κοριτσάκι μου...

Αναστασάκι μου......φιλενάδα μου.....τί έχεις?......ψυχολιγία χάλια?.....αχχχ..κοριτσάκι μου,.....υπομονή....όλα θα γινουν καλύτερα.....λίγη ακόμη υπομονή μέχρι να καλυτερέψει ο καιρός και να αρχίσουμε τις βόλτες....σε φιλώωωωωωωωωωωω

Άννα Μαρία παίδαρος ο Αντρίκος σου......και μια χρά με το εμβόλιο....εμείς θα πάμε μεταξύ 5-10 Φλεβάρη.....ωχχχ....για να δούμε πώς θα αντιδράσει η μικρή μου...πολλά φιλάκια..

Νασιούλα μου μην εκνευρίζεσαι με όλα αυτά......θα φτιάξουν τα πράγματα.....πού θα παει.....να μου φιλήσεις τα κορίτσια σου....

Ευάκι μου μια χαρά με τον θηλασμό.....είδες τελικά που ήταν προσωρινό το προβληματάκι?...σε φιλώ...

Μαρακι 12 τέλειο υπνάκο σας πρεσέφερε το παληκάρι σας.....να μου το φιλήσεις...

\

Χριστινάκι μου γλυκό τί κάνεις?...ο γιοκας σου?...πώς πάνε οι ετοιμασίες για την γαμο-βάφτιση?σε φιλώ...

εμείς καλά είμαστε, ευτυχώς πέρασε το κρύωμα.....σήμερα μας παιρνούν κλιματιστικά στο σπίτι και το γραφείο και είμαι με την μικρή στην μαμά μου και όλοι οι άλλοι κάνουν δουλειες...... :lol::lol::lol::lol::lol::lol: .....άντε για να ζεσταθεί λιγάκι το δωμάτιο του μωρού....;).......επ΄ευκαιρία θα καθαρίσει ο μπαμπάς με τον άντρα μου και την μούχλα που βγήκε στον τοίχο...πήραν τα κατάλληλα σπρέυ και μπογιές και ξεκίνησαν πρωί πρωί την αποκατάσταση-καθαριότητα...;)

σας φιλώ όλες γλυκά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βασούλα περαστικά στο κοριτσάκι μου...να μου την φιλήσεις...;)

Λενάκι περαστικά και στον Αναστάση σου.....πολλά γλυκά φιλάκια... :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalhmera!!ε, οχι και να την κανω!!!απλα γραφω πιο πολλα στο φλεγον θεματακι μας!!

αναστασακι μου, τι επαθες βρε καλο μου???δεν ειναι εφικτο να πατε λιγο εξω με τον αντρα σου να αλλαξεις λιγο παραστασεις???θα αισθανθεις καλυτερα!!!

αννα μαρια και λενακι ποτε επιστρεφετε σχολειο εσεις???εγω σε 2 εβδομαδες επειστρεφω !!!!!το που, θα ειναι εκπληξη σαν το μωρακι της λυδιας!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λυδιάκι μου ανάσανε η εκπληξούλα σου!!!!!! άντε μπράβο!

Εσύ πώς είσαι;; καλύτερα;;

Διαβάζω έχετε εργασίες στο σπίτι, έχουν πέσει με τα μούτρα στη δουλειά για να έχει η εκπληξούλα την ζεστασιά της!!!!!

Όλα για τα μαναράκια μας!!!!!

Να μου φιλήσεις τα μπουτάκια της!!!!!

Λενάκι πως είναι ο Αναστασάκος σου;;

Τον ματιάξατε το μαναράκι σας;;; τουλάχιστον να το περάσει ελαφριά ο γλυκός αντράκος!!!!

ωωωωωωωωχχχχχχχχχχχχχχχ Βανεσάκι στο θέμα περνάς την ώρα σου;;;;;;;;; θα μπω να διαβάσω φιλενάδα.....ελπίζω να μην εκνευριστώ πολύ γιατί θα έρθω και θα δαγκώσω κανένα αυτί!!!!!!!όχι το δικό σου πάντως!!!!!!

Gprip3.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν ξερω ρε κοριτσια,με πιανει ωρες ωρες εντονα....ο αντρας δουλευει,δεν προλαβαινει να σκεφτει εμενα.... :( ο νοων νοητο!!!

Ειμαι συναχωμενη,κλαιω κι ολας και μετα μπουκωνω ασχημα και δεν μπορω να ανασανω!!!Ουφ!!σας ψυχοπλακωσα!!!!συγνωμη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βανεσσακι εκπληξη η δουλεια εεεε?...χιχι...ευχομαι ολοψυχα να εισαι καπου κοντα....

μαρακι μου πολυ δουλεια οντως...αλλα εγω μεχρι στιγμης την εχω σκαπουλαρει....χιχι....

να ρωτησω κατι......η εξεταση απο τον γυναικολογο τί πεεριλαμβανει?....υπερηχο απο κοιλια ή κολπικα?....για να ετοιμάσω καταλληλα την περιοχη.... :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

αναστασακι μου και μενα ο αντρας μου φεγει το πρωι στις 8 και γυρναει στις 22 το βραδυ.... :roll::roll::roll::roll::roll::roll::cry::cry::cry::cry::cry: ....το μονο ευχαριστο ειναι οτι το ιατρειο του ειναι στον ιδιο χωρο με το δικο μου, δηλαδη συστεγαζομαστε και ετσι βλεπομαστε κλεφτα και την ωρα της δουλειας.....

μην σε παιρνει απο κατω ομως....δεν κανεις καλο ουτε σε σενα ουτε στην φραουλιτσα σου.....σε φιλουμε γλυκα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λυδακι στο γυναικολογο κολπικα σε κοιταει,ετοιμασε το μερος κοντρα!!! :lol::lol: Εμεις και στον ιδιο χωρο να ειμασταν παλι χωρια θα ηταν.....στον κοσμο του ειναι.......δουλεια και αγιος ο Θεος!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και εμένα ο αντρούλης μου από το πρωί ως το βράδυ δουλεύει... :cry::cry::cry:

τι να κάνουμε;;; αλλά δεν έχω και παράπονο, ότι μπορεί κάνει....και πάντα με σκέφτεται, τουλάχιστον για την ώρα γιατί ποτε δε ξέρεις τι ξημερώνει!!!!!! ;);););)

Gprip3.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας μανουλίτσες!!!

Δεν έχω διάθεση σήμερα...είμαι στεναχωρημένη, η μπεμπούλα μου ανέβασε πυρετό 38.6 τα ξημερώματα! :( Το είχα ψιλιαστεί ότι κάτι δεν πήγαινε καλά γιατί δεν καλοέτρωγε αλλά ως συνήθως με κορόϊδευαν όλοι και με έλεγαν υπερβολική! Υποψιάζομαι ότι εγώ την κόλλησα γιατί είμαι συναχωμένη τις τελευταίες μέρες με απίστευτο φτέρνισμα.........έπρεπε να την αποφεύγω αλλά ο άντρας μου δεν βοήθαγε την κατάσταση (στα ταϊσματα τουλάχιστον) οπότε μάλλον το πήρα στο λαιμό μου το μπουμπούκι μου! Ακούγεται μπουκωμένη αλλά δεν βλέπω μυξούλες κι έχει πολύυυυυ λίγο βηχαλάκι (θα βήξει 4-5 φορές μέσα στην μέρα δηλαδή)Εκτός αν "παίζει" τίποτα άλλο (π.χ. ουρολοίμωξη)

Πήραμε την παιδίατρο το πρωί.......έφευγε σε συνέδριο (μα κάθε φορά που την χρειαζόμαστε ή θα είναι σ/κ ή θα λείπει σε συνέδριο, τεσπα) μας είπε να την παρακολουθήσουμε και αν συνεχίσει να την πάμε αύριο να τη δεί! Αν πάει καλά θα την πάμε την Δευτέρα.....Το ότι τρώει έστω και μειωμένα και είναι γενικά ευδιάθετη είναι θετικό (να φανταστείτε όταν το θερμόμετρο έδειξε 38.6 η μπουμπού γελούσε)....συνήθως στην ουρολοίμωξη δεν τρώνε καθόλου......

Πριν καμιά ωρίτσα που την τσέκαρα δεν είχε πυρετούλι....είμασταν στο 36.8 (από τον πωπό πάντα) και μάλιστα χωρίς να της δώσω αντιπυρετικό, την θερμομετρώ κάθε μία ώρα περίπου. Αγχώνομαι επειδή είναι πολύ μικρούλα (γίναμε τριών μηνών πριν 4 μέρες).......με την Μαρία μου δεν είχα αντιμετωπίσει τέτοια θέματα σε τόσο μικρή ηλικία, η Μαρία πρώτη φορά που αρρώστησε με πυρετό ήταν 13 μηνών.

Γμτ.......γμτ.....γμτ.........είμαι σκασμένη.......σόρρυ που δεν σχολιάζω!!!!!

Φιλάκια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νασιούλα μου εύχομαι περαστικά στη μικρή σου και στην επόμενη θερμομέτρηση να μην έχει καθόλου πυρετούλι!!!!!!!

Καταλαβαίνω πώς αισθάνεσαι ένοχη, αλλά τι να κάνεις και εσύ;; ποιος θα την φρόντιζε;;;

Φιλάκιααα

Gprip3.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσακια μου!!!εφυγε ο ααντρας μου για μαθημα και καθομαι στο δωματιο της μικρουλας μας και τη χαζευω που κοιμαται!!!αχ, ειναι πολυ ομορφο το κουκλακι μας(κουκουβαγια)!!!!και το δωματιακι της πολυ ζεστο(οχι σε θερμοκρασια)!!!της πηραμε τωρα και την ενδοεπικοινωνια της fischer price που προβαλει στον τοιχο ψαρακια και εχει και μουσικουλα και ειναι τελεια!!!

χτες το βραδυ συζητησαμε με τον αντρα μου και παραδεχτηκε καποια πραγματα σχετικα με την ακατανομαστη και ειπε οτι θα τα βελτιωσει!!!να δουμε...

νασιουλα μου, περαστικα στη μικρη κουκλιτσα σας!!!!ευχομαι να μην ξανακανει πυρετουλι.παντως μπορει και να μην την κολλησες εσυ.κι εγω την προηγουμενη εβδομαδα ημουν χαλια και κυκλοφορουσα με μασκα, αφου τρομαζε το παιδι και ετσι το αποφυγαμε

αναστασακι μου, τι εχεις βρε κοριτσακι???συμβαινει κατι η απλα εισαι στις μαυρες σου???

γιωτακι(μαρακι) και original γιωτακι, τι κανετε???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βρε κοριτσια τι να πω περαστικα ολο για αρρωστιες διαβαζω και ακουω...οχι οι και εγω παω πισω...ελεος στραβα μας μπηκε ο χρονος...Αναστασιθα δεν σε βλεπω καλα ψυχολογικα πολυ εχεις πεσειιι....φιλια πολλλα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα

Ειμαι οντως πολυ πεσμενη...δεν ξερω,νιωθω μονη απλα.....οταν ειναι ξυπνια η μικρη ξεχνιεμαι...οταν κοιμαται χαλια.....να μην γραφω για λιγο μεχρι να ανεβω....σας ριχνω κι εσας! :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalimera koritsakia m!

pesmeni i kinisi e?

anastasoula m glikia gia na anevoume ligo kopela m!des tin koritsara s kai frontise na min meneis moni poli sixna!ase sti mama i sti pethera to paidi sas kai pigainete ena diimero kapou na xeskasete !auto tha voithisei para poli!euxomai na aneveis grigora koukla m!

Nasioula m pws einai to paidaki?kalitera?epese o piretos?

kiska m ontws mas matiaxana!ax Thee mou!kane oloi na maste ugieis kai meis kai ta mpempakia mas!

i mpempoula emas einai polu kalitera DOXA TON THEO KAI THN PANAGIA!exei akoma mixoules alla kathe mera kai kalitera ti niwthw eutixws!

filakia se oles!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσακια μου!!!βρε αναστασακι μου τι επαθες???γιατι τοση απογοητευση??? δεν εχεις καμια επαφη με κανενα φιλικο προσωπο να ανεβεις λιγο?????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Καλά είμαι 😊 Στη ρουτίνα μας. Καλά τα πάει η μικρή με την γυναίκα, έχουν βρει κι αυτές την ρουτίνα τους. Έχει προσαρμοστεί και δεν κλαίει όταν την αφήνουμε.  Είμαι στο στάδιο του αποθηλασμου. Τώρα της δίνω μόνο πρωί βράδυ και έχει ξεκινήσει και πίνει τώρα και αρκετό αγελαδινό γάλα, οπότε αυτό το μήνα σκέφτομαι να κόψω και τον πρωινό θηλασμό και τον επόμενο μήνα τον βραδινό. Για να δούμε... Θα σε συμβούλευα να κάνεις έστω και με βιντεοκλήση μία συνάντηση με σύμβουλο θηλασμού μπας και βρει τι φταίει. Είναι κρίμα τώρα να πονάς 😕
    • Κι εμείς έτσι ακριβώς...όλη μέρα κοιμόταν κάτι μισαωρα ένα τέταρτο και πάει λέγοντας και τ απόγευμα δεν άντεξε κοιμήθηκε απ' τις 6 μέχρι τις 9..μετά κοιμήθηκε κάνα τέταρτο και τώρα προσπαθώ να τον βάλω μπας και κοιμηθεί κάνα τετράωρο...εντάξει παρηγοριεμαι τουλάχιστον δεν είναι μόνο ο δικός μου
    • Τα άλματα ουσιαστικά θα καταλαβαίνεις γιατί το μωράκι φέρεται κάπως διαφορετικά..Εμείς ας πούμε περάσαμε τα 2 πρώτα και τα καταλάβαμε καλά 😂..Εμένα στηρίζει κεφαλάκι και έχουμε και οπτική επαφή αρκετή θα έλεγα...Μη σε αγχώνει αυτό,κάθε μωράκι θέλει τον χρόνο του 🙂🙂..Αχ και εμάς τα βράδια μας είναι λίγο περίεργα λόγω κολικών αλλά θα περάσουν που θα πάει..
    • Εγώ κοριτσάκι μου είχα από την 5η βδομάδα αίμα και καφέ μέχρι τον 4ο μήνα.. Αποκολλησουλες ήταν κ όλα πήγανε καλά!! Ή που το έχασες κ έγινε κάπου εκεί ανάμεσα ή που άλλαξε ο κύκλος σου αυτό το μήνα. Εγώ πχ τους 4-5 τελευταίους μήνες είχα ωορρηξία 11η μέρα βάσει τεστ κ αυτό το μήνα είχα θετικό 14η..  Καλούς διπλασιασμούς κοριτσάρα μου!!! Με το καλοοοοοοο
    • Κορίτσια εγώ δεν ήξερα για τα άλματα ανάπτυξης τι είναι.. πρέπει να δώσω σημασία σε αυτό; Εγώ βλέπω ότι εχει αρχίσει να στηρίζει το κεφαλάκι του και να γραπώνει πράγματα! Άλμα ανάπτυξης δεν είναι αυτό; Να ρωτήσω εσάς σας κοιτάνε πολύ ωρα στα μάτια; Εμενα μου φαίνεται με κοιτάζει λίγο.. Κατά τα άλλα οι κολικοί μας συνεχίζονται.. και δυσκολευόμαστε λίγο το βράδυ.. αλλά κάνουμε υπομονή..  
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...