Μετάβαση σε περιεχόμενο

Φθινοπωρινές & Χειμωνιάτικες μανούλες 2011!!!!Νο2!Ελάτε!


Recommended Posts

Μαρία-Γιώτα, εμένα μου έφεραν μια καταπληκτική στολή εξόδου lego για έξι μηνών... Όχι οι χτεσινές, κάποιες άλλες. Και μου είπαν κιόλας με καμάρι ότι μου την έφεραν για έξι μηνών για να τη χαρεί αργότερα. Έλα, όμως, που όταν θα είναι έξι μηνών ο Αντρίκος, στην Κύπρο θα σκάει ο τζίτζικας... Είπα να δοκιμάσω να δω αν του κάνει, και ήταν σα τσουβάλι! Τελικά κατάφερε η μάνα μου και την στένεψε, και του πάει τέλεια.

Και ήταν αρκετά ακριβή, γύρω στα 60 ευρώ.

Τώρα αυτό με το βάρος, τι να σου πω, δεν είμαι παιδίατρος, αλλά γιατί πρέπει όλα τα παιδιά να παίρνουν συγκεκριμένο βάρος; Κάποιοι άνθρωποι είναι πιο αδύνατοι... Ξέρω κι εγώ, δεν είμαι ειδική. Αλλά τα ξαδέλφια μου, που δε θήλασαν ούτε μισή μέρα και μεγάλωσαν αποκλειστικά με ξένο και έτοιμες κρέμες, τροφές σε βαζάκια, κ.λπ., μια ζωή πετσί και κόκαλο ήταν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 997
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

KALHMERA KORITSAKIA MOU!!!!!!!!!!!!!!

HRTHAME KAI EMEIS!!!!

O MPEMPOULIS KANEI NANI....!!!!!!!!!

AYRIO GINOMASTE 5 MHNWN!!!!!!APISTEYTOOOOOOOOOOO PWS PERNAEI ETSI O KAIROS SAN XTHES TO THYMAMAI POU TON KRATISA PRWTH FORA AGGALITSA!!!!!!!!!

AXXXXXXX........

KALA ANNA MARIA DEN YPARXEI AYTH H "THEIA"XAXAXAXAXAXAXAXAXA MA ROZ???????ELEOS???????

AAAA KALA KAI EMEIS TA ALLAZOUME TA PERISOTERA ROUXA....GIATI GENIKA FORAEI PIO PANW APO THN HLIKEIA TOU...EPISIS EXOUME TOSA MPOUFAN KAI NA DW POTE THA TA VALEI...GIATI TOU EINAI MEGALA AKOMA...KRIMA....

KALA TA JUMBO DEN PANE KALA ME TA NOUEMRA TOU...PHRA KATI ESWROUXAKI EXTHES GIA 12 MHNWN PARAKALW KAI GYRISA SPITI KAI TA PARATIRISA KALYTERA KAI TSIMA TSIMA THA TOU KANOUN!!!!!!!ELEOS!!!!!!!!

KALA EMENA MOU EXEI PAREI MIA APISTEYTH KORNIZA H KOUMPARA MOU...EINAI ENA ZIPOUNAKI KAI EXEI NA VAZEIS FWTOGRAFIES APO TOUS 12 PRWTOUS MHNES TOU MWROU....EINAI APISTEYTO THA SAS VALW FWTOGRAFIA KAPOIA STIGMH!!!!!!!!

EMEIS AYRIO PAME PAIDIATRO GIA EMVOLIO KAI KSEKINAME KREMOULA!!!!!!!!!TI XARA!!!!!GIA NA DOUME PWS THA TA PAEI O FAGANOULIS MOU????????

NA DOUME TI THA MAS PEI KAI GIA TA DONTAKIA POU ESKASAN :D:D:D

ANASTASIA PERASTIKA STHN FRAOULITSA SOU!!!!!!!

VANNESAKI MIA XARA TO KORITSAKI SOU MHN ANXONESE DEN THA GINEI XONTRO TO KORITSAKI SOU TA MWRAKIA STHN ARXH TRWNE OSO EXOUN ANAGH...ARGOTERA DEN THA VAZOUN ETSI GRHGORA KILA.... THA PERPATANE KIOLAS....KAI THA TA KINHGAME NA FANE!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννα Μαρία αφου θα στα αλλάξουν καλό είναι αυτό, αμαρτία να πάνε χαμένα!

Χριστινάκι πήγα τζάμπο και είδα και στολές για τα μικρά...δεν μου άρεσαν και τα υφάσματα εννοείται χάλια, θα μου πεις τι περιμένεις;;;

Το ύφασμα από το φορμάκι Αι Βασίλης ήταν πολύ καλύτερο....ξέρεις από το κατάστημα που ψωνίζεις και εσύ αρκετά ρουχαλάκια του γιου σου!!!!!!! Λες να βάλει και αποκριάτικα;;;

5 μηνών;;;;;;; :o:o:o:o:o άντε θα φάει και κρεμούλα!!!!!!! τι καλά!!!!!!!!

Gprip3.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιώτα-Μαρία κ.λπ., το έχω ξαναπεί, εγώ στα Τζάμπο δεν πατάω. Πέρα απ' το ότι εκμεταλλεύονται άγρια τους εργαζόμενους και συνήθως δυσκολεύουν τον πελάτη (π.χ. απαγορεύεται να ανοίξεις το παιχνίδι να το ελέγξεις, δε σου επιβεβαιώνουν ότι λειτουργούν τα παιχνίδια με μπαταρία), είναι και κάκιστης ποιότητας τα πράγματά τους. Εμένα μου έφεραν ένα σετάκι ζιπουνάκι-φορμάκι-σκουφάκι και είναι χάλιαααα... Πέρα απ' το ότι είναι για 0-3 νομίζω και το ζιπουνάκι είναι κοντομάνικο (κι αυτό από ανθρώπους που έχουν μικρά παιδιά), το ύφασμα είναι φρικτό, κι ας λέει ότι είναι 100% βαμβάκι... Με ξεγέλασε η ετικέτα και τα έπλυνα, αλλά δεν του τα φόρεσα ποτέ, και νομίζω θα τα βγάλω απ' τη συρταριέρα, μην πιάνουν και το χώρο.

Τη Νάνσυ τη σκεφτόμουν κι εγώ σήμερα! Έλα ντε, πού χάθηκε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άννα Μαρία εγώ προτιμώ τον Μουστάκα, έχει πιο ποιοτικά παιχνίδια...

όσο για ρούχα ότι μου έφεραν από τζάμπο απλά δε τα έβαλα και τα άλλαξα, ποιοτικά χάλια ήταν!

Την ίδια σκέψη κάναμε!!!!! ;)

Gprip3.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμείς εδώ δεν έχουμε Μουστάκα, έχουμε Μαύρο! Δεν έχω πάει ακόμα να του πάρω κάτι. Προς το παρόν έχει μια κουδουνίστρα και ένα μουσικό της Fischer Prize. Έχει και διάφορα κουκλάκια, αλλά δεν τα έχει χρησιμοποιήσει ακόμα. Την κουδουνίστρα του την κουνάμε εμείς, γιατί φοβάμαι μην τη βαρέσει στο κεφάλι του (που θα το κάνει, δεν υπάρχει αμφιβολία), και το μουσικό που προβάλλει και δύο εικόνες το λατρεύει. Όποτε του το βάλουμε κάνει τρελές χαρούλες! Α, έχει κι ένα χαλί, αλλά είναι από τριών μηνών και πάνω. Τώρα θέλω να του πάρω ένα γυμναστήριο.

Εγώ τα συγκεκριμένα ρούχα, δυστυχώς τα έπλυνα, γιατί ξεγελάστηκα από την ετικέτα, έτσι δεν μπορώ πλέον να τα αλλάξω, αλλά και να μπορούσα, δε θα τα άλλαζα, γιατί γενικά δε θέλω να ψωνίζω από τα Τζάμπο.

Εν τω μεταξύ, αυτοί που μας τα έφεραν είναι το ζευγάρι που σας έλεγα που ήθελαν να γίνουν νονοί του Αντρέα. Από τότε που γέννησαν ήρθαν μόνο μια φορά στην κλινική και μου έσπασαν τα νεύρα (σας έχω πει που έπαιζε τον έξυπνο ο άντρας και κουβάλησαν και τα παιδιά τους), και το μόνο δώρο που μας έκαναν ήταν αυτό το χάλια σετάκι από τα Τζάμπο... Και από τότε, ούτε φωνή ούτε ακρόαση... Και ήθελαν να τον βαφτίσουν κιόλας...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ααααααααααα δεν το'χει η μέρα μου σήμερα!!!!!!!!!!! Ενώ όλες οι άλλες ε???????????

Μόλις είπα να μπώ λίγο να χαζολογήσουμε....βλέπω ένα χεράκι που κουνιέται από το καρότσι....Και ο (άντε μην πώ τίποτα) άντρας μου, μιας και ΒΟΗΘΗΣΕ με όλα τα άλλα εδώ μέσα (ξέρετε, το ένα πόδι πάνω στο άλλο και το λάπτοπ αγκαλιά) είπε να βοηθήσει και τον πατέρα του με τα λιπάσματα οπότε με παράτησε ολομόναχη με τα μωρά (και τα δύο τρελή γκρίνια πάλι σήμερα) και έτρεξε να βοηθήσει στα χωράφια!!!!!!! :evil::evil::evil:

Άννα Μαρία από τα ακατανόμαστα έχω κι εγώ πολλά ρούχα που μας έχουν βολέψει πάρα πολύ....και από τα chicco έχω μερικά καταπληκτικά κομμάτια! Καλά για τα τζάμπο δεν το συζητώ.......σπάνια παίρνω ρούχα από κεί, πρέπει να μου αρέσει κάτι εξαιρετικά ή για πολύ καθημερινό ντύσιμο......συνήθως όταν την στέλνω στην πεθερά την Μαρία την ντύνω με τέτοια γιατί μου στέλνει πίσω το παιδί μέσα στην βρώμα και με κατεστραμμένα ρούχα οπότε δεν θέλω να συγχίζομαι ότι μου διέλυσαν κάποιο καλό ρούχο!!!!!!

Ε δεν το είπα εγώ???????? Πάλι δεν προλαβαίνω να σχολιάσω τίποτα......ξύπνησε το σκατουλάκι και κλαίει.....πάω μην μου ξυπνήσει και την μεγάλη........

Πωπωωωω πτώμα είμαι πάλι σήμερα γκρρρρρρρρρρρρρρρρ

Φιλιά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

MARAKI-GIWTA EGE TOU PHRA EXTHES APO TA JUMBO MIA STOLH COW BOY...HTAN H KALYTERH POU VRHKA SAN POIOTHTA...!!!!E DEN EIXE KAI TRELLA SXEDIA EGW TOU PHRA NA FANTASTEIS GIA 12 MHNWN STOLH ALLA ENTAKSEI THA TOU EINAI...GIA PIO MIKRA MWRA EXEI KATI KOUNELAKIA KATI ARKOUDAKIA KATI LAGOUDAKIA ALLA PANAGIA MOU EINAI SAN GOUNA THA SKASEI EKEI MESA OPOIO MWRO MPEI..KRIMA EINAI....

EGW APO JUMBO TOU PHRA TA PRWTA TOU FORMAKIA...ME AYTA DEN EIXA PROVLIMA ALLA OSO MEGALWNEI TA NOUMERA POU EXEI EINAI PARA POLY STENA SAN NOUMERA!!!!!KAI KATHOLOY ELASTIKA.....!!!!!TA H&M PANTWS APOKRIATIKA DEN EXW DEI NA VALEI!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας και πάλι!!

Κορίτσια και μένα η μικρούλα μου είναι τηλεορασάκιας...

αποφεύγω βεβαια να έχω ανοιχτή τηλεόραση αλλά όταν

της δοθεί η ευκαιρία κάνει μεγάλο κέφι...

Γιωτάκι Μαράκι και εμένα το κοριτσάκι μου είναι σαν το αγοράκι σου

στα κιλά αλλά ο παιδίατρος μου είπε ότι είναι μια χαρά και ότι σημασία έχει

ότι είναι ένα ευτυχισμένο παιδάκι!!μου είπε επίσης το ότι στήριξε το κεφάλι

της πολύ γρήγορα οφείλεται στο θηλασμό όπως και πολλά άλλα.τον ρώτησα

για συμπλήρωμα αλλά μου είπε όχι ακόμα!!επίσης μου είπε ότι για μισό και

ένα κιλό παραπάνω δεν αξίζει να εγκαταλείψω το θηλασμό.Οπότε συνεχίζω

άλλο ένα μήνα και βλέπουμε.Και εσύ καλά κάνεις και επιμένεις με το θηλασμό,

δεν το συζητώ!!

Σας φιλώ γιατί έχουμε γκρίνιααααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επέστρεψα πάλι.......γύρισε ο "προκομμένος" και επιτέλους βρήκα ευκαιρία να κάτσω λίιιιιιιιγο!

Teddy μου καλά κάνεις και συνεχίζεις με τον θηλασμό αφού η μπουμπουκίτσα είναι μια χαρούλα από βάρος! Για το ματάκι, μην ανησυχείς καλό μου........θα στρώσει....πολλά μωράκια το παθαίνουν!

Αααααα για την ΤιΒι που λέτε εμένα οι δικές μου και οι δύο είναι φαν........βέβαια λένε ότι δεν κάνει γιατί από τα έντονα χρώματα και τις γρήγορες εναλλαγές εικόνων τα παιδιά γίνονται υπερκινητικά και νευρικά.....αλλά και τί άλλο να κάνουμε????? Εντάξει δεν είναι όλη την ώρα μπροστά σε μία τηλεόραση η Μαρία - ακόμα κι όταν είναι ανοιχτή όλη μέρα εκείνη δεν ασχολείται συνέχεια! Όπως είπε και η Άννα Μαρία όμως τί άλλο να κάνουμε όλη μέρα κλεισμένες στο σπίτι, τις ώρες που είμαστε πάνω κάτω???? Εγώ την έχω για παρέα την τηλεόραση........βλέπετε περνάω τέλεια στο σκατοχώρι που ζώ!

Αχ πρέπει να πάμε κι εμείς τώρα στις αρχές του μήνα για το δεύτερο εμβολιάκι μας.....ελπίζω να μην έχουμε παρενέργειες!!!! Η Μαρία μου δεν έκανε ποτέ πυρετό (ούτε καν δέκατα) σε κανένα εμβόλιο.....ούτε καν στο ΜΜΡ που λένε ότι είναι το πιο ζόρικο κι έχει ένα κάρο παρενέργειες!

Τιτινάκι άρχισες θεραπεία για τα μαλλάκια σου?????? Βλέπεις αποτέλεσμα???? Ξεκινάτε με ρυζάλευρο? Μεγάλωσε ο πιτσιρικάς!!!!!!!!!!!

Γιωτάκι12 θα τα πούμε και στην ομάδα...... :mrgreen: Εγώ είμαι καμμένη ΔΥΟ φορές!!!!!!!!! :evil:

Νία μου τελικά όλα ΟΚ με τα διδυμάκια και το εμβόλιο???? Καλά κάνετε και γυρνάτε βολτίτσες.....πόσο ζηλεύω.....εγώ εδώ δεν έχω πού να πάω, μόνο χωράφια θα δώ! Προχθές βγήκαμε οικογενειακώς για περπάτημα με τα μωρά αλλά πολύ νέκρα.....δύο ανθρώπους είδαμε όλους κι όλους!!!

Ρε κορίτσια πεινάω όλη την ώρα......τί θα κάνω????? Προσπαθώ να μην τρώω αλλά όλο εκεί έχω τον νού μου!!!!!! Ίσως παίζει ρόλο που περιμένω και περίοδο.......τί κακό κι αυτό, όποτε πλησιάζουν οι επίμαχες μέρες με πιάνει λύσσα!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσιααααααααααα....καλησπερα....εχω την μικρη μου αγκαλια και γραφω....σήμερα δεν ξερω για ποιο λόγο αλλα θελει να ειναι κολλημενη πανω μου.....νιωθει ανασφαλεια., δεν ξερω τί έχει το κοριτσακι μου....αλλα πραγματικα ειμαστε αυτοκόλλητες.... :lol::lol::lol::lol:

δεν μπορεσα να διαβασω τι γραψατε γιατι δεν εχω χρονο...ελπιζω ολες να εισαστε καλα.....σας φιλω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας! Εγώ το απόγευμα πήγα σε ένα σωρό μέρη. Αρχικά πήγα στα ακατανόμαστα και άλλαξα τα ρούχα, μετά πήγα σε δύο μαγαζιά για να δω για κανένα ρούχο δικό μου και τελικά πήρα δύο μπλούζες. Πήγα σούπερ μάρκετ για πάνες, φαρμακείο για φυσιολογικό ορό, περίπτερο και φούρνο...

Εγώ τα ρούχα του μικρού τα έχω ψωνίσει σχεδόν όλα από το Marx and Spencer. Μου έφερε κι ο αδελφός μου πάρα πολλά από Αγγλία, από H&M κυρίως, και από διάφορα άλλα καταστήματα. Από τα ακατανόμαστα μου έφεραν τώρα διάφορα δώρα, αλλά μόνο ένα σετ φορμάκια χρησιμοποιούμε, που είναι για 0-3 και μου τα έφεραν στην κλινική, γιατί τα υπόλοιπα είναι για μεγαλύτερα μωρά.

Δώρα, δεν το ήξερα ότι ο θηλασμός βοηθά και στη στήριξη του κεφαλιού! Ο Αντρίκος από την κλινική σήκωνε το κεφάλι. Φυσικά ο γιατρός μέχρι πριν δυο βδομάδες που πήγαμε μας είπε ότι δεν έχει ακόμα απόλυτο έλεγχο και να τον προσέχουμε.

Νάσια, κι εγώ πεινάω, αλλά κρατιέμαι!

Λυδία, κι εμένα κάποιες μέρες θέλει συνέχεια αγκαλιά! Τώρα έχει αρχίσει να ανεξαρτητοποιείται!

Άντε, μια που το κάναμε έθιμο, πάω να γράψω και στις πεθερές!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

φιλεναδιτσες μουυυυυυυυυυυυυυυυυυ καλησπερα σας!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

πως ειστε? πως ειναι τα μωρακια μας?

δεν εχω διαβασει τιποτα απολυτως κ ειμαι σιγουρη πως εχω χασει πολλα!!!εχυομαι να ειστε ολες καλα κ τα παιδακια σας!!!!

εγω χαθηκα κ οχι χωρις λογο.ημουν στο νοσοκομειο απο την παρασκευη το βραδυ. ειχα απο την πεμπτη πυρετο. ετσι ξαφνικα ενω ξυπνησα μια χαρα το πρωι μετα απο καμποση ωρααρχισα να μην νιωθω καλα.αρχισε να ανεβαινει ο πυρετος ο οποιος δεν επεφτε με τιποτα.

δεν εδωσα σημασια παρολο που μου λεγανε να παμε στο νοσοκομειο , πιστευα πως θα μου περασει.

την παρασκευη το απογευματακι ομως με επιασε ενα ριγος , να μην μπορω να σταθω κ να εχω μελανιασει ολοκληρη. πηγαμε με τον αντρα μου αρων αρων στο νοσοκομειο. ε εκει μου κανανε παπμπολες εξετασεις, μου βαλανε ορο κ μετα απο καποια ωρα επεσε ο πυρετος. ξημερωματα σαββατου ανεβηκε 40.7 κ παρολο τις ενεσεις δεν επεφτε κ παλι.μου βαλανε οξυγονο για τρεις μερες επειδη ειχαν επηρεαστει οι πνευμονες απο τον πυρετο κ ειχα κ δυσπνοια... τελοσπαντων ημουν παρα πολυ χαλια κ τελικα την δευτερα επεσε.

εκει που ελεγα ωραια με επιασε ενα πραγμα παραλιγο να μεινω στην κυριολεξια!!! μια ταχυκαρδια κ να μην μπορω να αναπνευσω ουτε να μιλησω !!!!! ε πλακωσαν οι γιατροι πανω μου με καρδιογραφηματα εξετασεις ενεσεις κλπ ωσπου υστερα απο καμποση ωρα ηρεμησα!!!!

τελικα την τριτη το απογευματακι ηρθα σπιτακι στα παιδακια μου!!!!!

ειμαι καλυτερα μεν αλλα πολυ εξαντλημενη κ ταλαιπωρημενη !!!! εχω που κ που κ κατι δεκατα, τι να πω....

τωρα περιμενουμε να βγουνε καποιες εξετασεις για να δουμε αν ειναι καποιο μικροβιο στο αιμα.

σας φιλω γλυκα ολες κορισσκια μου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ελπιζω να μην ξαναχαθω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ηρθα κι εγω..

Πτωμα ειμαι απο την κουραση..

Βρε ηλιαννακι, τι επαθες φιλεναδα?πωπω..τρομαξατε,ε?τι λαχταρα ειναι αυτη?τιποτα αυτοανοσο μαλλος θα ναι..περιμενόυμε να μας πεις νεα..περαστικα σου φιλεναδα και να προσεχεις..εχεις τρια μωρα που σε εχουν αναγκη..

Αννα μαρια ευτυχως σου τα αλλαξαν τα ρουχα..τα ακατανομαστα εχουν βελτιωθει πολυ..πηραμε αρκετα απο κει και παω συχνα..οι κοπελες να φανταστεις με βοηθανε να παρουμε και τις τσαντες στο αυτοκινητο γιατι πιανουμε την κουβεντα..μου εστειλαν και μηνυμα αυτες τις μεες οτι εβαλαν 50% και λεω να παω καμια βολτα αυριο..εκτος απο ρουχα εχει και ωραια σεντονακια..

Τα marks and spenser εχουν ωραια ποιοτητα..εμεις ψωνιζουμε απο παντου..κι απο ζαρα , h&m,debenhams..α, και τα dpam εχουν καποια καλα αλλα τα φορμακια τους δεν μου ασεσουν γιατι κουμπωνουν πισω τα πιο πολλα και δεν με βολευουν..εχουν ομως καλης ποιοτητας βαμβακι..

Καποιο μωρακι σκουζει στον υπνο του..παω να δω και να κανω κι εγω νανι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα μας......

Πολυ γκρινια χθες....ειχαμε και κολικους,εχει και τον βηχα της....αυτο το παιδι ολα μαζι τα παθαινει.....

Ηλιανακι μου περαστικα σου,σιδερενια....αλλο τιποτα μην παθεις,τα παιδια σου σε χρειαζονται!ΚΙ εγω συναχωθηκα και εχω και πονοκεφαλο...καποια στιγμη ειχα και ριγος αλλα ευτυχως δεν εκανα πυρετο. Μαλλον κολλησα απο την μικρη.....

Και εμας οι φορμες μας αρχισαν να μικραινουν....57 εκ γιναμε!Θελει να πλυνω και τις μεγαλυτερες...

Φιλια σε ολες,εδω γυρω θα ειμαι....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα μανουλίτσες!!!!!!!!!!!!

Σηκώθηκα στις 6 να ταϊσω την μπέμπα, μέχρι να φάει, να ρευτεί και να την ξαναβάλω για ύπνο ξύπνησε η μεγάλη!!!!! Οπότε για μένα εγερτήριο από τις 6 και αυτό το βιολί βαράμε εδώ και μέεεεεεερες (εννοείται ότι κάνω και χίλια δυό άλλα καθημερινά μέσα στο σπίτι)............είμαι ένα βήμα πριν την κατάρρευση....... :(

Εντωμεταξύ η Μαρία μου έχει σαλτάρει εδώ και μέρες (πανσέληνο έχει????)....όλο ζημιές κάνει, σαν το παλαβό πέφτει, χτυπάει, χτυπάει το μωρό..........δεν καταλαβαίνει ούτε από μάλωμα, ούτε από τιμωρίες, ούτε από τίποτα!!!!! Ειλικρινά δεν ξέρω πιά πώς να την παλέψω..........

Πωπω ρε κορίτσια ακούω τα πρωινά στον Παπαδάκη το μαύρο μας το χάλι και απελπίζομαι, μην σας πώ για τα βρισίδια και τις κατάρες που ρίχνω με τους άχρηστους που έχουμε μπλέξει.......εμείς σε δύο μήνες που τελειώνει το ταμείο ανεργίας του άντρα μου θα πούμε το ψωμί ψωμάκι χωρίς υπερβολή!!!! Το πρώην αφεντικό του (από το ξενοδοχείο που δούλευε το καλοκαίρι) ακόμα λεφτά μας χρωστάει και δεν έχει σκοπό να μας τα δώσει....τον έχει πάρει τηλέφωνο εκατό φορές ο άντρας μου και τα ζητάει (του λέει ότι έχουμε ένα κάρο τρύπες να μπαλώσουμε και τα χρειαζόμαστε) κι αυτός ο γύφτος όλο έχεις δίκιο του λέει και υπόσχεται να τα δώσει και μετά κρύβεται........Κι ο άντρας μου φοβάται να του τρίξει τα δόντια (με καμιά επιθεώρηση εργασίας π.χ.) γιατί ελπίζει να ξαναδουλέψει εκεί το καλοκαίρι......βλακείες, αφού το ξενοδοχείο είναι έτοιμο να βαρέσει κανόνι!!!!!!!!

Αχχχχ σας είπα ότι πεινάω συνέχεια ε???? Ούτε στην εγκυμοσύνη τέτοιες λιγούρες γμτ!!!!! Ευτυχώς ζυγίστηκα σήμερα το πρωί και δεν έχω βάλει κιλό......βέβαια πρέπει να χάσω κάποια αλλά με τις μάσες που ρίχνω τουλάχιστον δεν έβαλα κι άλλα!!! Αφού και ο άντρας μου άρχισε να απορεί......με ρωτάει άμα ξαναέπιασα κανέναν σπόρο πάλι........ναι, με τον κρίνο!!!!!!!!

Ηλιαννάκι μου φιλεναδίτσα μου περαστικά σου κορίτσι μου!!!!!!!!!! Τα είπαμε και τηλεφωνικώς...θα σε ξαναπάρω κάποια στιγμή να μάθω πώς πάς......να βρώ χρόνο να μπορούμε να μιλήσουμε με την ησυχία μας γιατί συνήθως επικρατεί πανδαιμόνιο εδώ μέσα!!!! Φιλιά στα παιδάκια σου!!!!

Αναστασάκο περαστικούλια σας!!!!! Υποχώρησε καθόλου ο βήχας της φραουλίτσας???? Ακόμα κολικούς έχετε?????

Άννα Μαρία κι εμένα η μπέμπα στηρίζει το κεφαλάκι της εδώ και πάααρα πολύ καιρό και δεν έχω θηλάσει σχεδόν καθόλου εκτός από τις πρώτες μέρες που το πάλεψα........Και η Μαρία μου που δεν θήλασε καθόλου το στήριζε το κεφαλάκι της σχεδόν από την γέννηση (που λέει ο λόγος!)

Μίκι μου η δικιά μου η μπέμπα θέλει συνέχεια αγκαλιά........όταν είναι ξυπνητή πρέπει να την έχουμε όλη την ώρα στα χέρια αλλιώς ουρλιάζει και αυτό μας το έκανε από την κλινική......δεν την μάθαμε εμείς έτσι.......ούτε στο καρότσι κάθεται, ούτε στο ριλάξ (τζάμπα πήγαν τα λεφτά για ριλάξ γιατί ούτε η μεγάλη μου δεν το ήθελε - τώρα το έχει κάνει κούνια, ευτυχώς την σηκώνει ακόμα!!!)

Αγγελικάκι μου πτώμα κι εσύ????? Από τα dpam έχω πάρει ένα υπέροχο φορμάκι στην μπέμπα που κουμπώνει μπροστά και δύο κασκόλ (και για τις δύο) που τα λατρεύω και τους τα φοράω είτε έχει κρύο είτε όχι :lol:

Η συμπεθερούλα μου εξαφανίστηκε......θα την τρέχει το γαμπρουδάκι μου........δεν προλαβαίνω ούτε τηλέφωνο να την πάρω :(

Πωπωωωω έχω ξεκινήσει να γράφω εδώ και μιάμιση ώρα αλλά μια το ένα μια το άλλο, τώρα θα πατήσω επιτέλους υποβολή........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσακια μου!!!!!! πως ειστε???

εμεις καλουτσικα ειμαστε αν κ κρυωμενοι οικογενειακως, αλλα ενταξει δεν πτωουμαστε!!χαχαχα

σας ευχαριστω πολυ κοριτσακια μου!!!

αχ αγγελικουλα μου κ εγω δεν ξερω τι ηταν αυτο το πραγμα.. τωρα περιμενουμε να δουμε κ τις αλλες εξετασεις κ βλεποντας...

τι κανεις εσυ βρε φιλεναδα? ο γιοκιας σου πως ειναι???

αναστασια μου ευχαριστω κοριτσι μου!!αχ κ εγω τα παιδακια μου σκεφτομουνα ..

ωχ κ εσενα κρυωμενη ηταν η μικρουλα σου? περαστικουλια σας!!!

καλε κοριτσια οντως ναι πως μεγαλωνουν ετσι τα μικρουλια μας, κ εμενα δεν του κανουν τα περισσοτερα φορμακια.

φιλακια πολλαααααααααααααααα

* νασιουλα μου αχ υπομονη φιλεναδα, εμ τι να κανεις μωρε τα σκατουλια...

αντε θα τα πουμε απτο τηλεφωνο , φιλακια πολλα πολλα στα κοριτσακια σου!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερααα Νασιουλα μου τι να πω...τα ξενοδοχειακα τα ξερω απ εξω και ανακατωτα σε ενα αναγκαστικα να τους παω στην επιθεωρηση εργασιας να παρω τα λευτα μου...ηταν αναγκασμενος να με ξαναπροσλαβει αλλα δεν πηγα...δεν θα το αντεχα...παντως σε οσα εχω δουλεψει καθε χρονο λενε οτι πανε για κλεισιμο αλλα μην σκας...ενα σωρο λευτα περνουν απο τις επιδοτησεις..σε ποιο μερος εισαιθ??ξερω καποια που ζητανε προσωπικο...εμεις σημερα θηλασαμεεεε ποσο εχω χαρει...τρελαθηκε το μωρακι μου...και εγω χαρικα μου ειχε λειψει.απο ιλλιγκο εχω ακομα αλλα τελειωσε η θεραπεια...θα δω πως θα παει...κρυο σημερααα..αα ναι εριξα και ενα ξεσκονισμα του κουραμπιεεε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας!

Εμείς πήγαμε σήμερα για το πρώτο εμβόλιο του Αντρίκου. Πήγαμε πρώτα στον παιδίατρο για να τον εξετάσει για να μας δώσει βεβαίωση αν είναι εντάξει για εμβολιασμό. Τον ζύγισε κιόλας, κι έχει πάει 5700 και κάτι και 60 εκατοστά! Μετά πήγαμε στο νοσοκομείο για τον εμβολιασμό. Μια χαρά, έκλαψε αρκετά, βέβαια, αλλά μετά κοιμήθηκε αρκετή ώρα, ξύπνησε, έφαγε, και τώρα είναι αρκετά ευδιάθετος. Προς το παρόν δεν ανέβασε πυρετό. Ουφ, μακάρι να το περάσει ανώδυνα...

Τώρα είναι στο ριλάξ και του κουνάω την κουδουνίστρα,

Ηλιάννα, περαστικά!

Δε σχολιάζω κατι άλλο γιατί γράφω με το ένα χέρι αφου μ το αλλο κραταω ην κουδουνίστρα,

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα φιλεναδίτσες μου!!!!!

Καλημέρα στα όμορφα μωράκια της παρεούλας μας!!!

Ο μπεμπάκος μου κοιμήθηκε πολύ καλά το βράδυ από τις 23.00 ως τις 6.30 το πρωί , ξυπνούσε ενδιάμεσα αλλά δε τον πλησιαζα και ξανακοιμόταν μόνος του, αν πεινάει βέβαια δε το συζητώ ...όπως όλα ξεσηκώνει το κόσμο!!!!!!

Χριστινάκι μου εγώ δε θέλω να του πάρω από τα τζάμπο, αν βρω κάπου αλλού ίσως του πάρω.

Να χαίρεσαι τον γιόκα σου!

Δωράκι και εμένα από τον πρώτο μήνα στηρίζει το κεφαλάκι του, μου είχε πει ότι έχει πολύ καλό μυικό τόνο από την πρώτη εξέταση...γερά να είναι.

Εννοείται πώς δεν εγκαταλείπω τον θηλασμό, αφού γενικά τα κιλά του είναι καλά. Σαν σωματότυπος είναι πολύ καλός!

φιλάκια στην κούκλα σου!

Α, ρε Νασιούλα τι τραβάς και εσύ!!!!!!!!θα μπω στην ομάδα να δω τι άλλο γράψατε!!!!!!

φιλάκια στις κούκλες σου!

Ηλιαννάκι μου φιλενάδα περαστικά σας!!!!!!! θα τα πούμε πάλι ...φιλάκια στα παιδάκια σου...

Βανεσάκι σε πεταξε κλασσικά ........θα μπω στο θέμα μας μετά.....

Άννα Μαρία πώς τα πάει ο Αντρίκος με το εμβόλιο;;;

Gprip3.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...