Μετάβαση σε περιεχόμενο

Φθινοπωρινές & Χειμωνιάτικες μανούλες 2011!!!!Νο2!Ελάτε!


Recommended Posts

Χαχα, Αγγελική, ναι, τους άρεσαν όλα τα φαγητά/γλυκά που φτιάξαμε και γενικά ήταν πολύ ευγενικές. Και η θεία δεν είπε κανένα κακό λόγο, μόνο όταν έφευγε δεν άντεξε και είπε "ε, κάποια στιγμή θα πρέπει να βάλετε και κανένα χαλί". :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 997
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Αννα μαρια, δεν εστρωσες κοκκινο χαλι??ντροπη αννα μαρια..

Κοριτσια..τα υπολοιπα στην ομαδα..να μην τα γραφουμε πολλες φορες..

Καλε καπου πηρε το ματι μου για μια που μαχαιρωσε 34 φορες την πεθερα της..απαπαπαπα..σιγα μην παω φυλακη για χαρη της...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ καλε ξεχασα να σαν πω...

Σημερα γιναμε τεσσαρων μηνων!μεγαλωνει το αγορακι μου..ααααααχχχχχ..πως περασαν αυτοι οι μηνες..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσακια μου!

Αναστασουλα μου περαστικα στο μικρακι σας!αχ καλε δωσε της φιλακια απο εμενα!να γινει καλα το συντομοτερο!

Αννα μαρια καλα πηγεη επισκεψη της πριγκιπεσσας λοιπον,ε?:-)

Ευακι μιυ μην ανησυχεις και γω πιστευω θα αυξηθει και παλι η παραγωγη γαλακτος!σιγα σιγα!κανε υπομονη κοπελα μου!

Μικακι μιυ περαστικα κοριτσακι μιυ!εισαι καλυτερα?Η εκπληξουλα?

Ευχομαι το ηλιαννακι μας να ναι καλα και να επεστρεψε στα αγγελουδια της!

Μας ματιαξαν καλε!ολες κατι εχουμε παθει!

Εμας η μικρη καλα ειναι,ΔΟΞΑ ΤΟΝ ΘΕΟ ΚΑΙ ΤΗ ΠΑΝΑΓΙΑ,περασε και το ματακι της!λιγη γκρινια εχουμε και κατα τη διαρκεια της μερας δεν κοιμαται πολλες ωρες!τη νυχτα εχει φτιαξει καπως ο υπνος της!μπορει να κοιμηθει απ τις 11 μεχρι τις 5!καλα ειναι πιστευω!

Αρχισε και κανει και γελια και μας παιρνει ρα μυαλα!

Οσο για το ποσα μλ γαλα πινει,δεν το μετραω κιολας!οσο θελει η μικρη!καποτε 700μλ ολη τη μερα,καποτε 650μλ,αναλογως!η παιδιατρος μου ειπε οσο θελει να πινει,αν πειναει θα φαει,αν χορτασε μην την πιεζεις να φαει με το ζορι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα φιλεναδίτσες μου!!!!!!

Καλημερούδια στα μωράκια μας!!!!!!!!

Νιάκι πώς πήγαν τα μικρά σου με τα εμβόλια;;;

Συμπεθέρα μου τι κάνει η φραουλίτσα;;; είναι καλύτερα;;;

ο δικός σου χτες έκανε άτσαλο ύπνο κάθε 2 ώρες ξυπνούσε και ήθελε να φάει...να μας την φιλήσεις!!!!!!!

Λυδιάκι είσαι καλύτερα;;

Πας και στο γραφείο ε;;τι να κάνεις ρε φιλενάδα, τρέχεις.....

μια μεγάλη αγκαλιά στην εκπληξούλα σου!!!

Γιωτάκι μου τι κάνεις;;; τι κάνουν τα παιδάκια σου;;

Επισκέψεις πολλές διαβάζω, εμείς ευτυχώς αυτήν την εβδομάδα δεν είχαμε καμία.....!!!

Άννα Μαρία επιτέλους την έδωσες την δεξίωση..δε την γλύτωσες!

Και ο Αντρικος σου σωστός κύριος!!!!!!!!!

Και είπα και εγώ ούτε ένα σχόλιο δε σου έκαναν.........τελικά δε την γλύτωσες,,,,,βάλε και καμιά μπουχάρααααααααα!!!!!

Αγγελικούλα μου φιλιάαα στον παίδαρό σου!!!! Να τα εκατοστήσει!!!!!!

Βανεσάκι γιατί δεν είχες κέφια ;;; θα μπω να διαβάσω στην ομάδα!!!! φαντάζομαι ποιααααα φταίει!!!!!!!!

Βασούλα άρχισε να σου κοιμάται και εξάωρα....μια χαρά σου κοιμάται!!!!!!!φιλάκιααααα

Gprip3.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσαρες τι κάνετε?? εμείς καλα είμαστε αλλα είχαν λίγο γκρίνια όλο το βράδυ τα μικρα μου ....τώρα τους ταισα και περιμένω την Μαμα μου να βγούμε βολτουλα θα πάμε κορυδαλο για ψώνια και βολτουλα χιχιχιχιχι....έχει μεγάλα πεζοδρόμια οπότε μια χαρα είναι με την καρότσαρα μας .....γιατι έχω και θέμα με το καρότσι που είναι μεγάλο και δεν μπορω να πάω όπου θέλω δυστυχώς ......

Καλα είχαν πολυ πλάκα ταταισματα γιατι έκλεγανκαι οι δυο οπότε τους εκανα με το μικρο μπιμπερον και τους το έφτιαξα με την κουβέρτα τους και επεινανμόνοι χαχαχαχα όταν το ξανακανω θα σας βάλω φωτο ...... Α και δεν σας είπα 5700 η μπουλουκα μου και 5300 ο μίκρουλις μου...είναι σαν τα μωρα που γεννήθηκαν στους 9 μήνες πια μια χαρα μου είπε και την ζυγαριά να την μάζεψω πια θα τα ζυγίζει αυτός μια φορα τον μηνα ......

Αυτα κούκλες καλη μέρα να έχουμε και τα λέμε πάλι πιο μετα φιλακιαααααααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νιάκι μια χαρά τα μικρούλιαααααααα σου!!!!!

Μπράβο!!!!!!!!

Φαντάσου ότι ο δικός μου ήταν 5300 στις 16.1!!!!!!!!

αλλά δε πίνει ξένο τουλάχιστον για την ώρα!!!!

φτουυυυυυυυυυυυ τουςςςς!!!!!!!

καλή βολτούλα φιλενάδα και βάλτους και ματόχαντρα γιατί θα στα φάνε στον Κορυδαλλό!!!!!!!

Gprip3.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!!!!!!!

Πάλι στο γρήγορο και με την ψυχή στο στόμα είμαι.....από την ώρα που σηκώνομαι όλο κάτι κάνω κι όλο τον ατελείωτο έχουν οι δουλειές μου!!!! Κι έχω και τον ........ άντε μην πώ τίποτα πρωί πρωί......άντρα μου, από την ώρα που ξυπνάει παίρνει το λάπτοπ, κάθεται στον καναπέ και το πολύ πολύ να κουνήσει με το πόδι του το καρότσι της μπέμπας αν γκρινιάξει!!!!!!!!!! Και μου την λέει κι από πάνω.......ΟΚ δεν δουλεύει τώρα και του την έχει βαρέσει με την ανεργία αλλά ας προσφέρει μέσα στο σπίτι τουλάχιστον!!!!!! Εχθές δύο πράγματα του ζήτησα να κάνει (να βάλει την Μαρία στο κρεβατάκι της όταν κοιμήθηκε και να πάει να πετάξει τα σκουπίδια στον κάδο) και τελικά ακόμα κι αυτά εγώ τα έκανα γιατί ο κύριος μέχρι να κοιμήσει το παιδί κοιμήθηκε και ο ίδιος!!!!!!!!!! Όλη την μέρα σαν την τρελή τρέχω.........αμάν πιά.............αλλά να τ'ακούω κι από πάνω πάει ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ!!!!!!!!

Αυτή την στιγμή, τον πληρώνω με το ίδιο νόμισμα.........κάθομαι με το λάπτοπ και τον άφησα να τα βγάλει πέρα με την μπέμπα που δεν κοιμάται και γκρινιάζει όλη την ώρα!!!!!!!!!

Εεεεεεεε καλά τώρα.........σιγά που θα καθόμουν.....ξαναέκανε κακά η μεγάλη και πάω να την αλλάξω!!!

Επανέρχομαι.........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σε όλη την παρέα!!!

Νια μου πως μεγαλώσατε έτσι....φτου φτου!!!

Αναστασάκο πως είναι η φραουλίτσα;

Ηλιαννάκι ελπίζω να είσαι καλύτερα!!

Αγγελικούλα συμπεθέρα μου σε απολαμβάνω στο άλλο θέμα με τις ακτανόμαστες,

θα πάω σε λίγο να σχολιάσω εκεί...

Μαράκι Γιωτάκι ελπίζω ο γλυκούλης σου να επανέλθει στους πολύωρους ύπνους!!

Νασιούλα μου ότι και να πεις έχεις δίκιο, ολίγον απερίγραπτος ο σύζυγός σου!!

Άννα Μαρία μόνο με το σχόλιο για το χαλί την έβγαλες;τσάμπα πράγμα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εδώ είμαι πάλι......

........ααααα ωραία.....κουράστηκε να σκουντάει με το πόδι του το καρότσι και την ξάπλωσε την μπέμπα στον καναπέ δίπλα του και ούτε που γυρίζει να δεί γιατί κλαίει το καημένο!!!

Δεν θυμάμαι ποιά ρώτησε για τα μλ που πίνουν τα μωρά.............η δικιά μου (3 μηνών τώρα) πίνει συνήθως από 600 έως 800, κάπου διάβασα ότι πρέπει κανονικά να πίνει 900 αλλά η μπέμπα ούτε κατά διάνοια!!!! Η αλήθεια είναι ότι με έχει ψιλοαγχώσει αλλά δεν μπορώ να την πιέσω να φάει περισσότερο γιατί μετά θα το βγάζει!

......δεν το είπα εγώ?????? Πάλι πρέπει να "την κάνω".......πάω να ταϊσω την μπέμπα!!!! Με την ψυχή στο στόμα πιά!!!!!!!!! Δεν προλαβαίνω να σχολιάσω τίποτα......

Αν προλάβω θα ξαναμπώ αργότερα!

Φιλιά!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια....

Καλα ειμαστε εκτος απο τον βηχα,ακομα την ταλαιπωρει...της δινω ζεστα και την χτυπαω στην πλατουλα και μπολικο ορο στη μυτη.Δεν μπορω να κανω κατι αλλο!!!Γενικα ειναι σε καλη κατασταση μπορω να πω!!

Νασιουκο καλα κανεις,δεν τα καναμε για να τα μεγαλωσουμε μονες μας,εχουν μεγαλο μερισμα κι αυτοι!!!

Συμπεθερα,πεινουσε ο γαμπρουλης μου γι αυτο ξυπνουσε συχνα!!

Αννα Μαρια αντε πανε και οι επισκεψεις τελειωσαν,περιμενεις κι αλλες κλωσσες?

Δωρακι τι κανει η μικρη σου?

Λυδακι πως πας εσυ?κατεβαινεις στο γραφειο?

Βασουλα που χαθηκες καλε?

Κι εμεις απο 600 μεχρι 800 πινουμε.Ειμαστε 4700,δεν πηρε πολυ γιατι ηταν αρρωστουλα και επινε και τσαι που δεν βαζεις με αυτο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασάκο χαίρομαι που είστε καλύτερα!!φιλιά στα πατουσάκια σας!!

Καλά είναι η μικρούλα μου λίγο έχουμε ένα θεματάκι με το ματάκι,

κάνουμε μασαζάκι και ελπίζω να πάμε καλύτερα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασάκο χαίρομαι που είστε καλύτερα!!φιλιά στα πατουσάκια σας!!

Καλά είναι η μικρούλα μου λίγο έχουμε ένα θεματάκι με το ματάκι,

κάνουμε μασαζάκι και ελπίζω να πάμε καλύτερα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας!

Πεσμένη η κίνηση στο ποστάκι! Στην ομάδα δεν μπήκα καμιά φορά...

Ευτυχώς κοιμηθήκαμε καλά το βράδι. Ο Αντρίκος κοιμήθηκε από τις δώδεκα περίπου και ξύπνησε οκτώ παρά πέντε!

Σήμερα θα πηγαίναμε για εμβόλιο, αλλά ευτυχώς πήρα νωρίτερα στο νοσοκομείο και μου είπαν ότι πρέπει να έχουμε μαζί μας βεβαίωση από τον παιδίατρο ότι εξέτασε το μωρό το πολύ δυο μέρες πριν, προφανώς για να αποκλείσουν κάθε πιθανότητα να είναι άρρωστο. Οπότε κλείσαμε αύριο το πρωί ραντεβού με τον παιδίατρο και μετά θα πάμε και για το εμβόλιο.

Αναστασία, ευτυχώς που είναι καλύτερη η φραουλίτσα! Δεν τελείωσα με τις επισκέψεις, περιμένω κι άλλο κόσμο. Τα πιτάκια που έμειναν τα βάλαμε στην κατάψυξη, να τα ζεστάνω στην επόμενη βάρδια! Εμ, θα κάτσω να σκάσω;

Μου φέρανε και δύο σετάκια ρούχα 0-3 και πρέπει να τα αλλάξω. Μα είναι δυνατόν, πας επίσκεψη σε μωρό δύο μηνών και παίρνεις ρούχα 0-3. Και μια στολή εξόδου για την Αλάσκα για 6-9, μόνο που όταν ο Αντρέας θα είναι 6-9 θα είναι καλοκαίρι! Όλα από τα ακατανόμαστα, και μάλλον θα πεταχτώ το απόγευμα να τα αλλάξω. Άλλες φέρανε λεφτά, αλλά το καλύτερο δώρο ήταν από μία θεία (όχι ακριβώς θεία, κάτι σαν συμπεθέρα) που μας έφερε ένα δώρο σε ροζ περιτύλιγμα, φούξια τσάντα, με κάρτα που είναι για βάφτιση κοριτσιού και το δώρο είναι μια ασημένια κορνίζα με καρδούλες!!!!!!!!!!!!!!

Νάσια, κι εμένα ο άντρας μου κάνει κάτι τέτοιες γαϊδουριές. Χτες τρέχαμε όλη μέρα να ετοιμάσουμε για την επίσκεψη, αυτός βοήθησε δεν έχω παράπονο, αλλά μετά πήγα στην Πολιτική Άμυνα να πάρω το απολυτήριό μου κι όταν γύρισα προλαβαίναμε στο τσακ να κάνουμε τον Αντρίκο ένα μπάνιο, κι αυτός καθόταν στον υπολογιστή και μου έλεγε "τώρα έρχομαι", "σε δύο λεπτά έρχομαι", "τώρα, τώρα", "μας πώς κάνεις έτσι;". Τελικά του έβαλα τις φωνές και ήρθε. Και μετά του είπα να πετάξει τη σακούλα με τα ανακυκλώσιμα και είπε "σε λίγο", και φυσικά μέχρι να την πετάξει ήρθαν οι γυναίκες. Ευτυχώς την έκρυψε κάπου η μάνα μου και δε φαινόταν...

Πολλές φορές του αφήνω τον Αντρέα, κι αυτός τον αφήνει στο ριλάξ και παίζει στον υπολογιστή, και κάθε λίγο γυρνάει και του λέει κάτι του στιλ "πού είσαι ρε Αντρίκο;". Του λέω να αφήσει τον υπολογιστή και τις χαζομάρες και να ασχοληθεί με τον Αντρέα, άσχετο αν δεν κλαίει, γιατί είναι κρίμα να τον έχει παρατημένο στο ριλάξ, και όλο λέει "ναι ναι", αλλά πάλι στον υπολογιστή κολλάει... Λες και με το μωρό πρέπει να ασχολούμαστε μόνο όταν κλαίει. Και μετά μου τη λέει κιόλας ότι το έχω κάνει κοτσάνι το παιδί κι όλη μέρα τον κρατάω (καμία σχέση, τώρα κάθεται πάρα πολλή ώρα στο ριλάξ, αλλά τον αφήνω στο ριλάξ και παίζουμε, τραγουδάμε, δεν τον παρατάω και να τον γράφω).

Δώρα, μασαζάκι, μασαζάκι, είναι θαυματουργό!

Για τα μλ που λέτε, δεν έχω ιδέα, αλλά πιστεύω ότι το κάθε μωρό τρώει όσο θέλει και όσο αντέχει. Η κουμπάρα μου, μου έλεγε ότι μια φίλη της τάιζε το μωρό της με το ζόρι, γιατί είπε ο παιδίατρος ότι πρέπει να τρώει τόσα μλ τη μέρα, το μωρό δεν τα σήκωνε τα μλ, αλλά αυτή το τάιζε και το ξανατάιζε, και το μωρό ήταν σκασμένο απ' το φαΐ, κι αυτή εκεί να επιμένει!

Πω πω, πάλι σεντονάρα άπλωσα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άννα Μαρία τέλειος ο Αντρεάκος με το βραδυνό ύπνο!!!

Καλά το δροζ φούξια δωράκι όλα τα λεφτά!!

Όσο για τις αλλαγές από τα ακατανόμαστα να πας έγκαιρα γαιτί

έχει εκπτώσεις και εγώ πήγα προχθές και με το ζόρι βρήκα κάτι

να πάρω...

με το καλό να κάνετε τα εμβολιάκια σας!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα!!!να εισαι καλα βρε ανα μαρια!!!με εκανες και γελαω μονη μου!!!ακου εκει για βαφτιση κοριτσιου!!!η θειτσα η θα το χει χασει, η της ξεμεινε απο καμια βαπτιση και το εφερε!!!!μυθικο γελιο!!!ολα τα λεφτα!!! :lol::lol::lol:

μου φαινεται κοριτσακια η δικη μου τρωει τον αγλεωρα μπροστα στα δικα σας!!!ειναι 2 μηνων και 12 ημερων και τρωει γυρω στα 900!!!!αχ χοντρη θα μου γινει!!!!

νιακι οπωσδηποτε φωτο να δουμε πως το κανεις αυτο!!!ολαοκ με τα εμβολιακια ε??

αναστασια καλυτερα η φραουλιτσα ακουω!!!μπραβο το κοριτσακι μας!!!

δωρακι τι κανετε εσεις?//

γιωτακι-μαρακι τα λεμε στις πεθερες εμεις!!! :evil::evil:

νασιουλα τρεξιμο, ε???εμενα να δεις που ο αντρας μου ειναι εδω μονο τα σκ!!!ευτυχως που ερχονται οι γονεις μου και ειαι ξετρελλαμμενοι!!1

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βανεσσάκι ΄μια χαρά είναι το κοριτσάκι σου, άστο να φάει να το ευχαριστηθεί

γαιτί με το που μεγαλώνουμε αρχίζουν οι καταπιέσεις και οι δίαιτες...

Η μικρούλα μου είναι μια χαρούλα, κατά τα άλλα τα νέα μου διαβασέ τα στο

άλλο ποστάκι...

Ευτυχώς που έχεις τους γονείς κοντά, είναι πολύ σημαντικό και για σένα και για τη

μικρούλα σου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαιρετω τα ομορφα μωρακια και τις τρομερες μανουλες..

Ειπα να περασω κι απο εδω να δω τι γινεται..να παρω και απουσιες κιολας..

Εμεις εδω... Αγκαλιτσα και πολυ γκρινια..σημερα παλι βρεχει..

Ανναμαρια,αστερι η συμπεθεροθεια με τα ροζ..καλα κοριτσια..το τι ρουχολοι μου εχουν φερει και δεν εχει καρτα αλλαγης πανω..δεν λεγεται..φυσικα πολλα δεν μας κανου..λεμε ευγενικα ευχαριστω και τελειωνει το θεμα,.

Νασιουκο, ελα καμια βολτα στην ομαδα για καφεδακι φιλεναδα..

Τα φιλια μου στις μικρες ταλιμπανες..

Βρε κοριτσια, τα μωρακια σας κολλανε το βλεμμα τους στην τηλεοραση?ο δικος μου θελει συεχεια βα γυρναει το κεφαλι του προς τα κει κι επειδη δν τον αφηνω βρισκει αλλον εναν λογο για γκινια..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ωχ! Αγγελική, τώρα που το λες, δεν έχουν κάρτα αλλαγής!!! Δεν μπορώ να τα αλλάξω;;;

Κι εμένα κολλάει το βλέμμα στην τηλεόραση. Προσπαθώ να μην τον έχω γυρισμένο προς τα εκεί. Μερικές φορές έχω προσέξει ότι, όταν τον έχω γυρισμένο στην τηλεόραση και μετά τον γυρίσω απ' την άλλη γκρινιάζει, αλλά όχι σπουδαία πράγματα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι βλακεια κι αυτη..πας κατι στον αλλον και δεν σκεφτεσαι αν θα του κανει κι αν θα το χρησιμοποιησει αλλα σκεφτεσαι πως θα " βγαλεις την υποχρεωση" που λενε..κι οχι τιποτα αλλο αλλα αμα σε δουν σε ρωτανε κιολας αν σου αρεσε κι αν το χρησιμοποιεις..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νάσια μου τρέχεις και δε φτάνεις!!!!!

Και καταλαβαίνω ότι αυτό που σε εξοργίζει είναι η αδιαφορία του άντρα σου, φαντάζομαι να ήταν ο άντρας μου όλη μέρα σπίτι και να μην προσέφερε και τίποτα και να μου την έλεγε.........εεεεεεεεε θα του είχα ανοίξει το κεφάλι από τα νεύρα μου, πάλι καλά αντιδράς!!!!

Δωράκι πώς τα πάτε εσείς με τον ύπνο;;

εμένα εκεί που φτιάχνε επί μέρες εκεί χαλάει και ας ακολουθώ την ίδια διαδικασία ρε κορίτσιαααααα!!!!!!

Θα μου πεις εμείς κάθε μέρα το ίδιο πρόγραμμα έχουμε ή μήπως την ίδια όρεξη;;;;

Δωράκι κάνε της μασαζάκι θα δειςςςςςς θα έχει αποτέλεσμα!!!!!

συμπεθέρα μου πειναλέωννννννννν ο μικρός μου, χαλάλι του μπας και πάρει και βάρος και αποφύγουμε το ξένο....

η φραουλίτσα μας φαντάζομαι είναι για δάγκωμααααααααα!!!!!

Άννα Μαρία άσε πρόβλημα αυτό με την αλλαγή δώρων...

Τα περισσότερα μικρά, και από άτομα ρε κορίτσια που έχουν παιδιάααααα!!!!!!

Και εμένα μου εφεραν ολόσωμο για αλάσκα...χα χα αλλά το είχαν πάρει και το είχαν ένα μήνα ούτε να το αλλάξω μπορώ αλλά και δε θα το χαρεί το παιδάκι μου!!!!

Ρε φιλενάδα μπράβο ύπνο!!!!!!! φτουυυυυυυυυυ του!!!!!!!!

Βανεσάκι , Δωράκι θα μπω σε λίγο να διαβάσω τι γράψατε για το φλέγον θέμα!!!!!!!!!

Αγγελικούλα τι είπες τώρα;;;;;;;;;;;;;

Ο δικός μου είναι τηλεορασάκιας μόνο το τηλεχειρηστήριο του λείπει, δεν τον αφήνω και νευριάζει!!!!!!!!!!χα χα

Μου είπε η παιδίατρος να την αποφεύγω....

Gprip3.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρία, κι εμένα πειναλέων! Είναι λαιμαργάκος, κάθε δυο ώρες θέλει φαΐ! Από βάρος είναι τέλειος, πριν από δύο εβδομάδες ήταν 5400 νομίζω. Θρεφτάρι!

Ουφ, εκνευρίστηκα τώρα με τα ρούχα. Θα πάρω μετά τηλέφωνο στα ακατανόμαστα να ρωτήσω αν μπορώ να κάνω αλλαγή χωρίς κάρτα... Και το ένα είναι και ακριβό κιόλας, η στολή εξόδου πρέπει να κοστίζει αρκετά... Κρίμα να πάνε χαμένα δυο σετ ρούχα και κοτζαμάν στολή.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια!!

αννα μαρια δε θυμαμαι αν στο εχω πει αλλα τα ακατανομαστα τα λατρευω!!!!

πηγαμε κ πηραμε τωρα με τις εκπτωσεις μια φορμα εξοδου για τον μικρο κ ειναι τελειααααααααααααααα κ ας του ειναι πελωρια ακομα!

για τον μικρο θελω φορμακια κ θα μου τα παρει η μανα μου απο εκει! :mrgreen:

οσο για τα δωρα.. οτι ναναι παιρνει ο καθενας..

εχω κανει αλλαγη παντως εκει κ χωρις καρτα, δεν ξερω αν εχουν αλλο συστημα εκει ομως

για τον αντρα συο τι να πω.. φανταζομαι τωρα που μεγαλωνει κ θα μενει κ περισσοτερες ωρες ξυπνιος να σαχολειται κ να μην κολλαει στον υπολογιστη

νασια ασε, κ εγω (παρολο που εμενα με βοηθαει ο αντρας μου) δεν προλαβαινω ουτε 10' (δεν υπερβαλλω) να κατσω μεχρι να κοιμηθει ο αναστασης, πολυ σπανια. γιατι αν δεν ταιζω-αλλαζω-κανω κατι με τον μικρο ο αναστασης θελει να παιζουμε.. τουλαχιστον κοιμαται νωρις κ χαλαρωνω το βραδυ

βανεσσακι σιγα μη γινει χοντρη καλε! το πολυ πολυ να κανει μπουταρες!!

κοριτσια μην ξεχνατε ποτε μα ποτε οτι το καθε παιδι ειναι διαφορετικο κ μην μπαινετε στο τρυπακι να το συγκρινετε με τα αλλα. κ εγω καμια φορα αθελα μου συγκρινω τον μικρο με τον ανασταση αλλα ειναι μεγαλο λαθος

αγγελικουλα κ εμενα καρφωνεται στην τηλεοραση! κ μου τη δινει!

κ παει ο αναστασης κ του λεει οχι τηλεολαση ακομα, εισαι κος (μικρος) εν πεπει (δεν πρεπει)! :lol::lol::lol::lol:

αλλα δεν τον αφηνουμε, κ ο αναστασης μετααα το χρονο ειχε δει πρωτη φορα τηλεοραση, δοκιμασε γλυκα κ σοκολατες 1.5 χρονων, ελπιζω να τα κρατησουμε ετσι κ στον μικρο, αν κ θα ειναι πιο δυσκολα γιατι θα βλεπει τον μεγαλο

δωρα κανε μασαζακι! του δικου μου τωρα του περασε, στον ανασταση μεχρι 5 μηνων σχεδον το ειχαμε αυτο

αχ κ εμας πλησιαζει ο καιρος για το εμβολιο κ πως τη σκεφτομαι τη γκρινια..

του αντρα μου οχι του μικρου :roll:

κ εμεις που τον ζυγισαμε σπιτι πριν λιγες μερες 5200 ηταν

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ουφ, ελπίζω να μου τα αλλάξουν, γιατί είναι κρίμα... Μα δε σκέφτονται ρε παιδιά; Και η φίλη της μάνας μου που είχε έρθει με τελεσίγραφο (θα έρθω σήμερα στις 11, θα έρθω σήμερα στις 4), μου έφερε μεταξύ άλλων και τρία φορμάκια από τα ακατανόμαστα, 0-3, αλλά είναι τεράστια, και δεν τα έχω πλύνει καν!

Λένα, όταν λες είδε μετά το χρόνο τηλεόραση, εννοείς ότι δε βλέπατε ποτέ τηλεόραση όταν ήταν ο μικρός μπροστά ή ότι μπορεί να βλέπατε, αλλά ο μικρός έπαιζε με κάτι άλλο; Εγώ την έχω συχνά ανοιχτή την τηλεόραση, ειδικά όταν θηλάζω τι να κάνω; Είτε τηλεόραση κοιτάω, είτε διαβάζω κάποιο βιβλίο. Κι όταν τον κάνω βόλτες στο σαλόνι, ή έχω τηλεόραση ανοιχτή ή την έχω κλειστή και τραγουδάω. Ο ηλίθιος ο αδελφός του άντρα μου έβαζε στο γιό του, 5 μηνών μωρό, βιντεάκια με κινούμενα σχέδια στο youtube και το έβαζε και έβλεπε... Και ζήλεψε κι ο δικός μου ο πανήβλακας και μια μέρα του έβαλε κι αυτός, αλλά τον έβρισα και δεν το ξανάκανε, και προσέχει να μην κοιτάει ποτέ στην οθόνη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπράβο Άννα Μαρια μια χαρούλα ο Αντρίκος σου!

Εμένα στις 16.1 ήταν 5.300.

Θα τον ζυγίσουμε ξανά 16.2 και είδωμεν!!!!!

Πάντως και εγώ νόμιζα ότι ήταν ακριβή η στολή εξόδου που μου έφεραν από αλυσίδα γνωστή...και έκανε 35 ευρώ...και δε μπορούσα να την αλλάξω γιατί είχε περάσει κατά πολύ η ημερομηνία.

Λενάκι μια χαρά και ο δικός σου!!!

Τελικά μήπως είναι αδύνατος ο δικός μου;;;

Την τελευταία φορά είχε πάρει περίπου μισό κιλό στο μήνα, η παιδίατρος μου είπε δεν είναι τόσο καλό το βάρος σε σχέση με αυτό που είχε πάρει αλλά γενικά είναι ικανοποιημένη....για να δούμε.........θέλω να αποφύγω το ξένο, θα το παλέψω...

Gprip3.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Κοριτσάκι μου!!!! ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️ Τι χαρά είναι αυτή!!! Αχχ Μπράβο!!! Όχι να σου πω ότι στα έλεγα αλλά είδες ότι δεν πρέπει να χάνεις την πίστη στο σπορακι σου!;!;! Δεν ήθελα να επιμείνω τις προάλλες γιατί καμιά φορά και το ένστικτο είναι ισχυρό και εγώ στη θέση σου δεν θα άκουγα κανέναν.. Δεν σου λέω να χαρείς, λογικό να κρατάμε μικρό καλάθι, απλά σου λέω να έχεις πίστη στο σπορακι και να μην το καταδικάζεις, η φύση είναι απρόβλεπτη και θαυμαστή και όσο και να προσπαθούμε να την βάλουμε σε κουτάκια και σε βιβλιογραφίες και να προσπαθήσουμε να την εξηγήσουμε ακόμα και οι γιατροί παραδέχονται ότι δεν μπορούν να τα εξηγήσουν όλα!! Πέρσι στην εγκυμοσύνη είδα έμβρυο με χοριακη 500, άκουσα καρδούλα με χοριακη 900!!! Σκέψου ότι βάση βιβλιογραφίας συνήθως μεταξύ 5680-13660mIU/ml εμφανίζεται ο αμνιακος σάκκος και μεταξύ 11230-25640mIU/ml εμφανίζεται ο καρδιακός χτύπος..! Δεν υπήρχε καμία απολύτως λογική εξήγηση!! Και όμως αυτό μέχρι και τη 12η εβδομάδα αναπτυσσόταν κανονικά!! Άσχετα που μετά σταμάτησε η καρδούλα του για άλλο λόγο.. σε άλλες γυναίκες που διάβαζα τότε παρόμοιες περιπτώσεις είχαν κρατήσει τα μωράκια τους υγιέστατα! Κάποια πράγματα δεν μπορεί να τα εξηγήσει η επιστήμη και το μόνο που μπορούμε να κάνουμε είναι να μην χάνουμε τη πίστη μας και να κάνουμε υπομονή.. ότι είναι να γίνει θα γίνει άλλωστε και θα το αντιμετωπίσουμε όταν έρθει..! Μέχρι τότε συνέχισε να πιστεύεις στο θαύμα που συντελείται μέσα σου και μακάρι Παναγίτσα μου να πάνε όλα κατ'ευχήν!!! 🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏 Άντλησε δύναμη από τα παιδάκια σου και στείλε θετική σκέψη και ενέργεια στο μικρό σπορακι!! ❤️❤️❤️❤️ Καλά το σκέφτεσαι πάντως, δώστου λίγο χρόνο παραπάνω..! Το κάθε εμβρυακι έχει το δικό του ρυθμό ανάπτυξης..! Εγώ μαζί σου πάντως ότι και αν αποφασίσεις! 😘😘😘 Τα ultro να συνεχίσεις να τα παίρνεις!! Εννοείτε ότι έχει νόημα!! Αν ήταν το δικό του το μωρό θα σου έλεγα εγώ..!!! Πόσα σου δίνει;;; Να ρωτήσεις μήπως και έναν άλλον γιατρό;;
    • Καλημέρα κοριτσάκι μου!!! Τι ωραία το σπορακι γιγαντώνεται!!! 😍😍😍😍😍😍. Με το καλό υγιέστατο να είναι πάνω από όλα!!! 🙏🙏🙏🙏🙏🙏 Καλά έκανες και πήγες να το δείς! Ούτε εγώ θα άντεχα και για να είμαι απόλυτα ειλικρινής ήθελα να το γράψω κιόλας... Με τα άσχημα γεγονότα των προηγούμενων ημερών επιρρεαστηκα πολύ όσο και αν προσπάθησα να είμαι αισιόδοξη.. και την Παρασκευή που μας πέρασε δεν άντεξα και πήγα να το δω και εγώ μόνο που αυτή τη φορά ήταν ακίνητο και πέρασα αστραπιαία 2 μικρά εγκεφαλικά μέχρι να μου εξηγήσει ο γιατρός ότι το βλέπουμε να κοιμάται και μάλιστα με το δάχτυλο στο στόμα!!! 😅😅😅 Εκεί που είσαι δεν κάνουν την Papp-A μαζί με την αυχενική; Κανονικά λένε πρέπει να γίνεται ταυτόχρονα ή έστω 1-2 μέρες διαφορά για να συμβαδίζουν οι μετρήσεις χρονικά.. 
    • Δυστυχώς εδώ μου είπαν ότι είναι επικίνδυνο να το γυρίσει ο γιατρός.. για να δούμε σε δύο βδομάδες που θα πάμε πώς θα μάστε και θα ξαναρωτήσω..γτ κι εγώ αυτό έχω ακούσει! Ότι υπάρχει τρόπος..
    • Δλδ κι εσένα σε ένα σημείο πετρώνει δηλαδή στνήθως η κοιλιά σου ασχέτως με το πού είναι το μωρό; Με βοηθάς πολύ να καταλάβω!
    • Ευχαριστω πολυ Ελισσαβετ μου για τις ευχες!!!❣️❣️❣️ Μακαρι να πανε ολα καλα αυτη τη φορα κ να ερθει/ουν τ@ θαυματακι@ μας γερ@ στην αγκαλια μας!!!!🙏🥹✨️🧿 Κ να γεμισει η ομαδα μας απο δακρυα ευτυχιας κ τελειομηνες εγκυμοσυνες!!🙏🙏🙏🌈
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...