Μετάβαση σε περιεχόμενο

Φθινοπωρινές & Χειμωνιάτικες μανούλες 2011!!!!Νο2!Ελάτε!


Recommended Posts

Ακούσατε ειδήσεις;;; στη Χαλκιδική νομίζω .... νύφη μαχαίρωσε 62 φορές την πεθερά της!!! γιατί άραγε;;;;;;;;
=))=))=)) Εγώ πάντως δεν ήμουν.........θα το έκανα να φανεί σαν ατύχημα O:-)O:-)O:-) Σοβαρά τώρα?????????????? :shock::shock::shock: Δεν άκουσα τίποτα!!!!!!!!!

Μικάκι μου περαστικά σου κοριτσάκι!!! :YMHUG:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 997
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Γειά σας!

Εμείς κοιμηθήκαμε ψιλοκαλά το βράδι. Ο Αντρίκος κοιμήθηκε κατά τις δώδεκα παρά και ξύπνησε 4.45. Κατά τις πεντέμιση νομίζω τον έβαλα στο πορτ μπεμπέ και ξαναξύπνησε αν θυμάμαι καλά 8.45. Μετά ξανακοιμήθηκε και βρήκαμε ευκαιρία με τον σύζυγο να χμ... κάνουμε παιχνιδάκια. Κεφτέ δεν αλευρώσαμε, γιατί ο ηλίθιος ξέχασε να πάρει προφυλακτικά και φοβάμαι, γιατί τον Αντρέα για πλάκα τον έπιασα, ενώ και καλά "προσέχαμε".

Μετά τον πήρε και πήγαν στο σαλόνι κι έμεινα κι εγώ να κοιμηθώ κι άλλο γιατί νύσταζα, αλλά δε στάθηκα τυχερή και τώρα νυστάζω και ζαλίζομαι φοβερά... Μου φαίνεται θα την πέσω το μεσημέρι, κι ας έχω εκατό δουλειές να κάνω σήμερα...

Νάσια, ξέρεις τι μου θύμησες; Την ταινία Ρ20 με τον Λαζόπουλο, που μένουν αυτός και η γυναίκα του με όλα τα πεθερικά και γονείς, που έχουν όλοι Αλτζχάιμερ και γιόρταζαν Χριστούγεννα το Δεκαπενταύγουστο!

Λυδία περαστικά!

Περαστικά και στην Ηλιάννα.

Φιλιά σε όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσια.....χθες μαρτυριο βραδυ...η μικρη δεν κοιμοταν,την εβαζα και σε 10 λεπτα ξυπνουσε κα γκρινιαζε.Ηθελε να κοιμηθει και δεν μπορουσε....την πηγα παιδιατρο σημερα,βροχιολιτιδα :( αλλα ευτυχως περασε το δυσκολο κομματι πολυ ευκολα.Μας ειπε θα μπορουσε να παει και νοσοκομειο με μασκες και ορους αλλα ευτυχως δεν χρειάστηκε.Καμια 10αρια ημερες θα εχουμε το βηχα αλλα θα περασει!!! Το καημενο κοιμαται τωρα και ουτε που σαλευει....εγω ειμαι αυπνη...ελπιζω να εχουμε καλο βραδυ...φυσικα ολοι με μασκες μεχρι να γινει καλα!!

Το ακουσα κι εγω αυτο με την πεθερα...ελα ντε γιατι την καθαρισε? :roll::?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα!!!μολις διαβασα αλλα ηταν πολλα και δεν τα θυμαμαι!!!θα χασω τον τιτλο της καλυτερης μαθητριας!!!μαρακι-γιωτακιιιιιιι ακουυυυυς??? :lol::lol:

να ευχηθω περαστικα στο ηλιαννακι μας και να γυρισει γρηγορα στα αγγελακια της!!!επισης στο λυδιακι μας,και στο λενακι για το μικρο!!!!

κι εγω ειμαι αρρωστουλα!!!!εχω μυτη, λαιμο και πονοκεφαλο!!!!με μασκα κυκλοφορω!!!!

αναστασακι μου, περαστικα και στη φραουλιτσα.κι εμενα χτες ειχε απιστευτυ γκρινια!!!εκλαιγε απο το πρωι ως το βραδυ γοερα!!!!μολις τη βαζαμε κατω σηκωνε τον κοσμο.την κοιμιζαμε μετα απο αγωνα , κοιμοταν 10 λεπτα και ξαναξυπνουσε!!

βρε κοριτσια, θελω να σας ρωτησω για το φαγητο!!!αυτη η παιδιατρος ολο γενικολογα ειναι και μου τη σπαει!!!την εχω ρωτησει απειρες φορες πως πρεπει να ειναι τα γευματα της, ποσα μλ να πινει και αν πρεπει να την ξυπναω .εμεις κανουμε το εξης.με βαση τα κιλα της πρεπει να τρωει 900 μλ το 24ωρο.ετσι λοιπον την ταιζουμε ανα 4,5 ωρες!!οταν λοιπον τυχαινει να κοιμαται, ημολις να εχει κοιμηθει και ειναι η ωρα του γευματος, την ξυπναμε γιατι φοβαμαι μην παραλειπουμε γευματα...εσεις που δινετε ξενο, τι κανετε???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

KALHSPERA MANOULES MOU!!!!!!!!!!!!!!

EDW KAI EMEIS EIMASTE POLY KALA!!!!!!!!

ESKASAN TA 2 KATW MAS DONTAKIAAAAAAAAAAAA!!!!!!!!!!!!

EVALA TO DAXTYLO MOU SHMERA KAI ENIOSA TO GRANTZOUNISMA!!!!!!!

APISTEYTO POSO GRHGORA MEGALWNOUN MWRE!!!!!

PERASTIKA KORITSAKIA MOU!!!!!!!TI ATHATE VRE????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα, μανούλες και περαστικά σε όσες ασθενούν οι ίδιες ή τα παιδάκια τους.

Βανεσσάκι, νομίζω άδικα αγχώνεσαι. Εγώ της δίνω όσο θέλει να φάει. Και τρώει από 620 - 890 τη μέρα. δεν είναι πάντα στάνταρ. Και δεν την ξυπνάω ποτέ για να φάει. Έχει 4 βράδια τώρα κοιμάται 11-6.30. Θα φάει εκείνη την ώρα. Και τώρα είναι να την ταίσω αλλά κοιμάται και φυσικά δεν την ενοχλώ. Τη μέρα συνήθως τρώει ανά 3-3,5 ώρες. Αυτά που γράφει στο κουτί του γάλακτος είναι λίγο υπερβολικά για να κάνεις μεγαλύτερη κατανάλωση.

Πάντως κι εγώ δεν είμαι πολύ ευχαριστημένη από την παιδίατρό μου. Έχει πολύ κόσμο και δεν έχεις το χρόνο να τη ρωτήσεις όλα αυτά που θες. Άσε που τα παίρνει όλα λίγο ελαφριά και δεν μου δίνει σαφείς απαντήσεις.

Εκεί που νόμιζα ότι είμαι καλά ψυχολογικά, έχω τώρα κάμποσες μέρες, έχω πέσει πολύ. Και τα βάζω με όλους. Ακόμα και με την μάνα μου που η καημένη είναι ξετρελαμένη με την εγγονή (πρώτο εγγόνι γαρ) και κάνει ό,τι μπορεί για να βοηθήσει.

Φιλάκια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βλέπω Αννα Μαρία αλευρώνετε τα κεφτεδάκια ε;;;

Τι σύμπτωση!!!!!

Συμπεθερούλα μου περαστικά στη νυφούλα μου!!!!!!!

κουράγιο και σε εσένα!!!!

Βανεσάκι μου η Ηλιάννα γύρισε στα παιδάκια της, δε ξέρω περισσότερα μόνο αυτό, κάποια στιγμή θα τη πάρω να μάθω τι κάνει.

Στο τέλος θα γράφουμε μόνο στις πεθερές και δεν θα είναι καμία εδώ....ααααααα εκτός από τη Χριστίνα που είναι από τις τυχερές για να μην πω ΥΠΕΡΤΥΧΕΡΕΣ!!!!!!!!!!!

Χριστινάκι δοντάκια;;;;;; Άντε μωρέ μεγαλώνει ο κούκλος σου!!!!!!!!

Εφούλα για ανέβααααααααααααα!!!!!!!

Gprip3.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΝΑΙ ΝΑΙ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΤΥΧΕΡΗ!!!!!!!!ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΩ ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΑΡΑΠΟΝΟ!!!!!!!!!

ΝΑΙ ΜΩΡΕ ΤΟ ΜΑΝΑΡΙ ΜΟΥ ΜΕΓΑΛΩΣΕ ΘΑ ΣΑΣ ΒΑΛΩ ΚΑΙ ΦΩΤΟ ΕΔΩ ΝΑ ΔΕΙΤΕ!!!!!!

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΤΙ ΕΠΑΘΕ Η ΗΛΙΑΝΝΑ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα όμορφες μανουλες τι γίνετε καλε ολες αρρώστεσ??? περαστικουλια φίλες μου και προσοχή στα νινακια μας ....

Αναστασακι βροχιολιτιδα ε?? αχ μωρε η καημενουλα η φραουλιτσα ένα φιλακι απο την θεια νια στα μπουτακια ....

Συμπεθερουλα βγάλαμε τα πρώτα δοντακιααααααα τέλεια σαν κουνιέται θα είναι σε λίγο ο γλυκας μου.....χιχιχιχιχι Εγω εδω κλασικά τρέχω με τα διδυμακια μου εκανα και μια φαν ουτοπία πριν λίγο γιατι την είχα τάμα .....και τώρα πεινω καφεδάκι με τη. Μαμακα μου τα μικρα προς το παρόν κάνουν νάνι....

Α όσο για την πεθεροκτονα τι να πω κάτι θα τις έκανε χαχαχαχαχαχ ξέρετε οι πιο πολλές χαχαχαχαχαχα

Φιλακιααααααααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

συμπεθερα τι εννοεισ οταν λες σαν κουνιετε θα ειναι????????αχαχαχχααχχαχαχαχαχα????????

και εγω τωρα πινω καφεδακι εκανα τον μικρο μπανιο και κοιμαται!!!!!!!!

το βραδυ θα εχουμε κοσμο γιορταζει η μαμα μου σημερα!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Xριστινάκι μου να χαίρεσαι την μανούλα σου!!!! Και του χρόνου με υγεία!!! ;)

Δε ξέρω τι ακριβώς έπαθε η Ηλάννα, ξέρω ότι είναι εξαντλημένη και βρίσκεται σπιτάκι της με τα παιδάκια της!

Gprip3.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χααχαχα αμάν ρε συμπεθερα τίποτα δεν αφήνεις να πέσει κάτω Χαχαχα κουνελακι λέω ....

Να χαίρεσαι την Μανουλα σου συμπεθερα.....

Δεν σας είπα αύριο πάμε για τα πρώτα εμβόλιακια μας ελπίζω να μην έχουμε παρενέργειες να είναι ήρεμα μετα αχχχχχχ....

Γεια σου μαρακι μου τι κανείς τι κανείς ο μπεμπουλης μας???πολλα φιλακια

Τι έπαθε το ηλιαννακι ρε κορίτσια???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νιάκι μου γλυκό τι κάνουν τα κουκλιά σου;;

Άντε με το καλό τα πρώτα σας εμβόλια!!!!!!

Καλά είναι ο μπεμπούλης μου τον περιμένω όπου να΄ναι να ξυπνήσει να τον ταίσω.

Να μου φιλήσεις τα πατουσάκια τους!!!!!!!!!

Gprip3.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπεραα εβγαζα το γαλα και μπηκα μια γρηγορα πριν παω για υπνο...δυστιχως απο οσο βλεπω εχει μειωθει το γαλα μου τοοοσο πολυ εκει που εβγαζα 150μλ ανα 3ωρο σημερα 50 με το ζορι μαλιστα τωρα εβγαλα 35 μλ...και απο τα 2..γιατι ρε γαμωτο τοσο κοπο κανω και φαρμακα και ζαλαδα και ταιζω και το βγαζω κριμα δεν ειναι...να δω την παρασκευη που θα ξανα φαει η μικρη τι θα γινει..αυριο παμε για εμβολιο αλλα στο ικα στη γιατρο μας νομιζω προς το τελος της εβδομαδας για να δουμε κιλακια και υψος και ανυπομονωωω φιλακια πολλαααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μια χαρουλα είναι μαρακι μου με τρέχουν όλη τη μέρα χαχαχαχαχα καλα να είναι μωρε και δεν πειράζει ......

Ευακι μου το θηλατσρο δυστυχώς αυτα κάνει αλλα αφου δεν μπορείς να κανείς κάτι άλλο περίμενε και θα δεις όταν πάρει το στήθος πάλι η μιλιτσα.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας!!

αναστασακο περαστικα ρε.. αχ βρογχιολιτιδα το καημενο??? εχετε υγρασια στο σπιτι?

προσεχε το..

βανεσσακι δεν υπαρχει καποιος κανονας για το ποσο ΠΡΕΠΕΙ να τρωει ενα μωρο..

αλλα τρωνε περισσοτερο αλλα λιγοτερο, μην αγχωνεσαι με μλ κ γευματα κ δοσολογιες

κ δε νομιζω να χρειαζεται να την ξυπνας για να φαει..

ευη κανε υπομονη με το θηλαστρο.. μακαρι να μην εχεις προβλημα μετα

νια κ εγω ελπιζω να μην εχετε τιποτα με τα εμβολια

φιλακια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια....ειμαστε καλυτερα ευτυχως,μονο ζεστα θελει τωρα και χτυπηματακια στην πλατη να φυγουν τα φλεγματακια της!φθηνα την γλιτωσαμε!!!

Εσεις τι κανετε?Οχι ρε Ευη,κριμα,προσπαθησε να μην κοπει το γαλα σου οσο μπορεις,τοσο κοπο εκανες!!

Νια ολα καλα με τα εμβολιακια,μια χαρα θα ειναι.

Συμπεθερονι τι κανει ο μαγκας?

Φιλια σε ολες γκρινιαζει η φραουλιτσα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα αγαπούλες μου...

σήμερα είμαι κάπως καλύτερα, δόξα τον Θεό.....κοιμηθήκαμε καλά ευτυχώς....οπότε γεμίσαμε μπαταρίες...;)....

κατά τ άλλα το θήλαστρο όντως βγάζει λιγότερο από ότι έχουμε στο στήθος, το παρατήρησα και εγώ....αλλά τί να κάνω που πρέπει να βγάζω για να πηγαίνω γραφείο....Εύη μου μην στενοχωριέσαι...όλα θα πάνε καλά και το γάλα σου θα αυξηθεί και πάλι....έτσι πιστεύω,...

Νιάκι μου πολλά φιλάκια στα κουκλάκια σου.....θα κάνετε και το εμβολιάκι σας.....μια χαρούλα...;)

ΑΝαστασάκι μου πολλά περαστικά στην φραουλίτσα σου...να μου την προσέχεις..;)

Λενάκι τί κάνουν τα ομορφα αγόρια σου?

Χριστινάκι μου μας έλειψες.....τί κάνει ο παίδαρος γιος σου?...

Πολλά γλυκά φιλάκια σε όλες....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα σας......

εχω πηξει στις επισκεψεις........ελεος πια......

αναστασακι περαστικα στη φραουλιτσα σου.......

ηλιαννα ευχομαι να εισαι καλα.......

δεν εχω διαβασει πολλα..........

ελπιζω να ειστε ολες καλα.........

πολλα φιλια σε ολες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστω κοριτσια.

Οχι Γιωτακι δεν εχουμε υγρασια,ειπε υιός απο καποιον το κολησε,τι να πω!!!Ειναι πολυ καλα σημερα εκτος απο το βηχα της,ζωηρη και τρωει μια χαρα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσαρες τα κάναμε τα εμβόλιακια μας και μας είπε ο γιατρός ότι δεν κάνουν πυρετό αυτα ...μακάρι τι να πω.... Και επισεις μου είπε κάθε μέρα να τα βγάζω έξω και δεν παθαίνουν τίποτα ίσα ίσα που μέσα αρρωστενουν ..... Καλο μεσιμερι σε ολες φιλακια στα μπουτακια των μωρουλινιων σας......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα και απο εδω...

νιακι μου, ελπιζω να τα πατε καλα με τα εμβολια!!!εμενα παντως δεν ειχε κανει πυρετο.μια χαρα κοιμοταν ολη μερα!!!

αναστασακι μου, περαστικα και στη φραουλιτσα σου!!!

κοριτσακια, δε σχολιαζω τιποτα γιατι δεν ειμαι καλα...εγραψα στην ομαδα μας σχετικα.φιλακι σε ολες τις μαμαδες και τα μωρακια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσια!

Εμείς είχαμε σήμερα τη δεξίωση του πρέσβη (=τις φίλες της θείας μου). Ενώ αρχικά θα ήμασταν δεκαοκτώ άτομα, σταδιακά μειωνόταν ο αριθμός των καλεσμένων και καταλήξαμε σε οκτώ άτομα! Οι υπόλοιπες είτε δεν μπορούσαν, είτε ήταν άρρωστες. Εμείς ξέραμε ότι θα έρχονταν οι δώδεκα, έτσι φτιάξαμε πράγματα για δώδεκα άτομα, με το σταθερό στοιχείο της υπερβολής που υπάρχει σε όλα τα κυπριακά σπίτια, έτσι τα περισσότερα έμειναν. Ευτυχώς φόρτωσα τη θεία μου με αρκετά γλυκά, για τα ξαδέλφια μου (ανήψια της, όχι παιδιά της, η θεία είναι γεροντοκόρη), αλλά και πάλι έχουν μείνει αρκετά...

Ουφ, ήταν μια που έβηχε, ελπίζω να μην κόλλησε τίποτα ο Αντρίκος. Φυσικά δεν τον είχα εκεί, μόνο στην αρχή που θήλασα και μετά τον πήγα στο δωμάτιό του. Και μετά όπως έφευγαν ξύπνησε και τους τον πήγα να τον δουν, αλλά δεν έβαλε καμία τα μούτρα της μες στο μωρό, ούτε το άγγιξαν εννοείται.

Εν τω μεταξύ, ο Αντρεάκης κοιμόταν, πάει η θεία μου να τον δει στο δωμάτιό του και έρχεται και μου λέει ότι ξύπνησε. Πηγαίνω και τον βλέπω με τις ματάρες ανοιχτές να κοιτάει γύρω γύρω, και ούτε να κλαίει, ούτε να ετοιμάζεται να κλάψει! Και το μεσημέρι που πετάχτηκα στην Πολιτική Άμυνα να πάρω το απολυτήριό μου, επιστρέφω σπίτι και τον βλέπω μόνο του στο σαλόνι, ξύπνιο και ήσυχο και ρωτάω τον άντρα μου γιατί τον παράτησε μόνο του στο σαλόνι και μου λέει "αφού κοιμάται". Ξύπνησε ο κυριούλης και ούτε έκλαψε, ούτε τίποτα! Απίστευτο μου φαίνεται! Κι όταν είναι έτσι ήρεμος και σε κοιτάει, είναι αφάνταστα γλύκας! Αφού στη θεία μου χαμογέλασε και έλιωσε. Έφυγε και δεν άντεξε, και ξαναγύρισε για να τον ξαναδεί!

Αναστασία, πω πω, περαστικά στη φραουλίτσα! Ευτυχώς που είναι καλύτερα τώρα! Είχε πολύ βήχα ε; Ουφ, μόλις διαβάσω κάτι, φοβάμαι ότι το έχει και ο δικός μου...

Νία, κι εγώ θέλω να τον βγάλω έξω, αλλά μάλλον ζω στο Λονδίνο και δεν το κατάλαβα, γιατί κάθε μέρα βρέχει και φυσάει.... :(

Ωχ, ελπίζω να μην έχω πρόβλημα με το θήλαστρο. Πρέπει μια απ' αυτές τις μέρες να πάω να αγοράσω για να αρχίσω να βγάζω, να μην μείνω τελευταίες μέρες... Ο γιατρός πάντως, μου είπε ότι μπορεί να μη βγάζω πολύ γάλα, οπότε θα πρέπει να δίνουμε ένα γεύμα ξένο... :( Και δε θέλω... Καλά, μία από τις θείες που ήρθαν σήμερα μου είπε ότι η νύφη της δε θήλασε γιατί στην κλινική δώσανε ξένο και ο παιδίατρος είπε δε γίνεται θηλασμός και ξένο μαζί... Ό,τι να 'ναι...

Άντε, σας κλείνω!

Φιλιά σε όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φιλεναδες μου τι κανετε?

Αναστασακι περαστικα στο κοριτσακι σου..δεν διαβασα τις προηγουμενες σελ. Ε.χει και πυρετουλι η μονο βηχα?

Αννα μαρια, καλε 18 ατομα δεν ειναι επισκεψη αλλα οικογενειακη γιορτη..ευτυχως που δεν ηρθαν ολες να λες...εμειναν ικανοποιημενες απο το σερβις οι ξεδερφες της βασσιλισας ελισαβετ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Κοριτσάκι μου!!!! ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️ Τι χαρά είναι αυτή!!! Αχχ Μπράβο!!! Όχι να σου πω ότι στα έλεγα αλλά είδες ότι δεν πρέπει να χάνεις την πίστη στο σπορακι σου!;!;! Δεν ήθελα να επιμείνω τις προάλλες γιατί καμιά φορά και το ένστικτο είναι ισχυρό και εγώ στη θέση σου δεν θα άκουγα κανέναν.. Δεν σου λέω να χαρείς, λογικό να κρατάμε μικρό καλάθι, απλά σου λέω να έχεις πίστη στο σπορακι και να μην το καταδικάζεις, η φύση είναι απρόβλεπτη και θαυμαστή και όσο και να προσπαθούμε να την βάλουμε σε κουτάκια και σε βιβλιογραφίες και να προσπαθήσουμε να την εξηγήσουμε ακόμα και οι γιατροί παραδέχονται ότι δεν μπορούν να τα εξηγήσουν όλα!! Πέρσι στην εγκυμοσύνη είδα έμβρυο με χοριακη 500, άκουσα καρδούλα με χοριακη 900!!! Σκέψου ότι βάση βιβλιογραφίας συνήθως μεταξύ 5680-13660mIU/ml εμφανίζεται ο αμνιακος σάκκος και μεταξύ 11230-25640mIU/ml εμφανίζεται ο καρδιακός χτύπος..! Δεν υπήρχε καμία απολύτως λογική εξήγηση!! Και όμως αυτό μέχρι και τη 12η εβδομάδα αναπτυσσόταν κανονικά!! Άσχετα που μετά σταμάτησε η καρδούλα του για άλλο λόγο.. σε άλλες γυναίκες που διάβαζα τότε παρόμοιες περιπτώσεις είχαν κρατήσει τα μωράκια τους υγιέστατα! Κάποια πράγματα δεν μπορεί να τα εξηγήσει η επιστήμη και το μόνο που μπορούμε να κάνουμε είναι να μην χάνουμε τη πίστη μας και να κάνουμε υπομονή.. ότι είναι να γίνει θα γίνει άλλωστε και θα το αντιμετωπίσουμε όταν έρθει..! Μέχρι τότε συνέχισε να πιστεύεις στο θαύμα που συντελείται μέσα σου και μακάρι Παναγίτσα μου να πάνε όλα κατ'ευχήν!!! 🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏 Άντλησε δύναμη από τα παιδάκια σου και στείλε θετική σκέψη και ενέργεια στο μικρό σπορακι!! ❤️❤️❤️❤️ Καλά το σκέφτεσαι πάντως, δώστου λίγο χρόνο παραπάνω..! Το κάθε εμβρυακι έχει το δικό του ρυθμό ανάπτυξης..! Εγώ μαζί σου πάντως ότι και αν αποφασίσεις! 😘😘😘 Τα ultro να συνεχίσεις να τα παίρνεις!! Εννοείτε ότι έχει νόημα!! Αν ήταν το δικό του το μωρό θα σου έλεγα εγώ..!!! Πόσα σου δίνει;;; Να ρωτήσεις μήπως και έναν άλλον γιατρό;;
    • Καλημέρα κοριτσάκι μου!!! Τι ωραία το σπορακι γιγαντώνεται!!! 😍😍😍😍😍😍. Με το καλό υγιέστατο να είναι πάνω από όλα!!! 🙏🙏🙏🙏🙏🙏 Καλά έκανες και πήγες να το δείς! Ούτε εγώ θα άντεχα και για να είμαι απόλυτα ειλικρινής ήθελα να το γράψω κιόλας... Με τα άσχημα γεγονότα των προηγούμενων ημερών επιρρεαστηκα πολύ όσο και αν προσπάθησα να είμαι αισιόδοξη.. και την Παρασκευή που μας πέρασε δεν άντεξα και πήγα να το δω και εγώ μόνο που αυτή τη φορά ήταν ακίνητο και πέρασα αστραπιαία 2 μικρά εγκεφαλικά μέχρι να μου εξηγήσει ο γιατρός ότι το βλέπουμε να κοιμάται και μάλιστα με το δάχτυλο στο στόμα!!! 😅😅😅 Εκεί που είσαι δεν κάνουν την Papp-A μαζί με την αυχενική; Κανονικά λένε πρέπει να γίνεται ταυτόχρονα ή έστω 1-2 μέρες διαφορά για να συμβαδίζουν οι μετρήσεις χρονικά.. 
    • Δυστυχώς εδώ μου είπαν ότι είναι επικίνδυνο να το γυρίσει ο γιατρός.. για να δούμε σε δύο βδομάδες που θα πάμε πώς θα μάστε και θα ξαναρωτήσω..γτ κι εγώ αυτό έχω ακούσει! Ότι υπάρχει τρόπος..
    • Δλδ κι εσένα σε ένα σημείο πετρώνει δηλαδή στνήθως η κοιλιά σου ασχέτως με το πού είναι το μωρό; Με βοηθάς πολύ να καταλάβω!
    • Ευχαριστω πολυ Ελισσαβετ μου για τις ευχες!!!❣️❣️❣️ Μακαρι να πανε ολα καλα αυτη τη φορα κ να ερθει/ουν τ@ θαυματακι@ μας γερ@ στην αγκαλια μας!!!!🙏🥹✨️🧿 Κ να γεμισει η ομαδα μας απο δακρυα ευτυχιας κ τελειομηνες εγκυμοσυνες!!🙏🙏🙏🌈
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...