Μετάβαση σε περιεχόμενο

Φθινοπωρινές & Χειμωνιάτικες μανούλες 2011!!!!Νο2!Ελάτε!


Recommended Posts

Μαρία-Γιώτα-ή-δεν-ξέρω-κι-εγώ-πώς-θα-μας-πεις-την-άλλη-βδομάδα-ότι-σε-λένε, από τα λάθη που γράφεις, εγώ κάνω μόνο το νούμερο τρία. Τα υπόλοιπα δεν τα κάνω. Αλλά ρε κορίτσια, πώς να τηρήσω ρουτίνα; Δηλαδή πρέπει να κοιμάται συγκεκριμένες ώρες κάθε μέρα, π.χ. να ξυπνάει το πρωί στις εννιά, να τρώει, να ξανακοιμάται μέχρι τις εντεκάμιση, να κοιμάται κάθε βράδι στις δέκα, κ.ο.κ.; Πολύ δύσκολο μου φαίνεται αυτό. Δε νομίζω ότι μπορώ να κάνω κάτι τέτοιο, γιατί μετά θα διαπράξω το λάθος νούμερο ένα, δηλαδή να τον ξυπνάω για να φάει... Εκτός κι αν κάτι άλλο κρύβεται πίσω από τη λέξη "ρουτίνα"...

Νάσια, το πρόβλημά τους δεν ήταν ότι θα έκανα μπάνιο τη Μεγάλη Βδομάδα. Ήταν ότι θα έκανα μπάνιο. Τελεία.

Ελπίζω να είναι καλύτερα τα πράγματα με τον άντρα σου. Κι ο δικός μου πολύ γαϊδούρεψε τελευταία.

Λυδία, περαστικά...

Γιώτα, κι εμείς μια απ' τα ίδια. Επισκέψεις... Την Τετάρτη θα δώσω και τη δεξίωση του πρέσβη (=θα έρθουν οι φίλες της θείας μου..). Ήρθε σήμερα η μάνα μου και μου είπε ότι πρέπει να καθαρίσω για την Τετάρτη, λες και είμαι πέντε χρονών ή η πεθερά μου και δεν ξέρω από κόσμο.

Άντε, σας φιλώ όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 997
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα, κοριτσάκια.

Χτες ήρθα με τη μικρή στη μαμά μου, γιατί ο άντρας μου έχει απανωτές υπηρεσίες. Θα μείνω τουλάχιστον δύο εβδομάδες. Από τη μια στενοχωριέμαι που θα είμαστε χώρια, από την άλλη εδώ έχω μεγάλη βοήθεια. Είναι και η αδερφή μου εδώ. Λέω να καταφέρω να πιω κανένα καφεδάκι έξω. Σήμερα είχε μια τέλεια μέρα και βγήκαμε έξω με την μπεμπούλα. Πολύ μου άρεσε.

Όσο για την υγρασία, το σπίτι που μένουμε τώρα έχει απίστευτη υγρασία, μέχρι νερά που τρέχουν. Είναι τα κουφώματα χαλιά, είναι κι αυτό χάλια κατασκευή, πρέπει να έβαψαν και τα ταβάνια με πλαστικό χρώμα, ε, δεν θέλει κι άλλο. Πάρουμε δεν πάρουμε μετάθεση έχει πάλι μετακόμιση φέτος. :?

Φιλάκια προς το παρόν!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εδώ είμαι κι εγώ........

Λοιπόν, από τα 7 θανάσιμα αμαρτήματα του ύπνου των παιδιών εγώ σίγουρα κάνω το 2, το 3, το 6 και το 7...... :? Κοιμόμαστε μαζί τους αφού η Μαρία αρνείται πεισματικά να κοιμηθεί στο κρεβάτι της (την κοιμίζουμε και την βάζουμε στο κρεβάτι της αλλά κάπου στο μέσο της νύχτας ξυπνάει και έρχεται σε μας) και η μπέμπα αναγκαστικά κοιμάται μαζί μας για να την "ελέγχω"......Δεν τηρούμε πιστά την ρουτίνα τους γιατί πάμε σύμφωνα με τις ορέξεις του μωρού (π.χ. δεν ορίζω εγώ τις ώρες που θα κοιμηθεί, θα ξυπνήσει για να φάει κτλ.).....Εγώ την βάζω στην σωστή στάση ύπνου αλλά πλέον γυρνάει μόνη της......Το δωμάτιο είναι παιχνιδότοπος, που αλλού να βάλω τα 766574364323 παιχνίδια που έχουμε?????????

Άννα Μαρία γελάω πάρα πολύ με την βρωμίλα την πεθερά σου, τον μπιχλιάρη τον πεθερό και την γιαγιά που λούζεται σαν τον Ζήκο (ξέρεις την ταινία του Χατζηχρήστου "της κακομοίρας?) κάθε Πάσχα :lol: Αααααα για την υγρασία που έλεγες.....κι εμείς έχουμε, η κουζίνα και το μπάνιο έχουν κοινό τοίχο και από κακοτεχνία της μπανιέρας πέρναγε νερό στην μεριά της κουζίνας με αποτέλεσμα να μουχλιάσουν όλα τα κάτω ντουλάπια της κουζίνας! Το είπα άπειρες φορές στην σπιτονοικοκυρά....έστειλε υδραυλικό και υποτίθεται ότι έθεσε σε έλεγχο το πρόβλημα (ξήλωσε την μπανιέρα και διόρθωσε από μέσα το πρόβλημα) αλλά τα ντουλάπια συνεχίζουν να μουχλιάζουν και δεν τα χρησιμοποιώ πλέον καθόλου!!!!! Ξαναενόχλησα την σπιτονοικοκυρά (που είναι και ξαδέρφη του άντρα μου) ότι σε λίγο καιρό θα μείνουμε χωρίς κουζίνα γιατί θα σαπίσουν όλα αλλά με γράφει κανονικά............

Μίκι μου περαστικούλια.......άτιμες ιώσεις.....κυκλοφορεί μια ίωση με πυρετό, ατονία, εμετούς και διάρροια (χωρίς να είναι απαραίτητο να τα έχεις όλα) σαν γαστρεντερίτιδα που κρατάει μία μέρα μόνο!

Πήρα τηλέφωνο το Ηλιαννάκι μας......είναι στο νοσοκομείο, εδώ και μερικές μέρες ανεβάζει 40 πυρετό και της κάνουν εξετάσεις!!!! :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ωχ, Νάσια, σοβαρά; Τι έπαθε βρε η Ηλιάννα; :( :( :( Μακάρι να της περάσει γρήγορα και να επιστρέψει υγιέστατη στα μωράκια της!

Για την υγρασία που λες, κι εμάς όπως φαίνεται, από κακοτεχνία της μπανιέρας προκαλείται το πρόβλημα... Αλλά κατά τα άλλα, μου σπάσανε τον τοίχο... Ουφ, για τον Αντρίκο αγχώνομαι πιο πολύ... Μην πάθει τίποτα... :(

Για τον ύπνο που λες, εγώ δε θέλω να τον μάθω να κοιμάται στο κρεβάτι μας. Πολλές φορές έχω τον πειρασμό να τον βάλω δίπλα μου, μήπως και αποκοιμηθεί χωρίς γκρίνια, κάτι τρελές ώρες που ξυπνά κατά τα χαράματα, αλλά πάλι αντιστέκομαι. Βλέπω την ανηψιά του άντρα μου που έχει μάθει και κοιμάται στο κρεβάτι με τους γονείς της αρχικά, και τώρα που χώρισαν με όποιον να 'ναι. Με τη μάνα της, τη γιαγιά της, την προγιαγιά της, τον παππού της, τον πατέρα της, τον πατέρα και τη μητριά της. Τώρα οκτώ χρονών παιδί, είναι νορμάλ να κοιμάται κάθε βράδι στο ίδιο κρεβάτι με πατέρα και μητριά; Μη σας πω ότι δεν μπορεί καθόλου να κοιμηθεί μόνη της σε κρεβάτι, γιατί από μηνών την είχαν στο κρεβάτι τους, γιατί την κούνια της την είχαν κάνει παιδότοπο. Αυτά βλέπω και θέλω να τον μάθω να κοιμάται μόνος του. Τώρα όταν μεγαλώσει λίγο, αν έρχεται κάποιες φορές στο κρεβάτι μας για χουζούρι, δε θα με πειράζει καθόλου!

Όσο για τα πεθερικά, ούτε καν κάθε Πάσχα, αφού Πάσχα ήταν και έκαναν ολόκληρη φασαρία που θα κάναμε μπάνιο...

Έφη, κι εσείς υγρασία; Τι γίνεται ρε παιδιά; Κολλητικό είναι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας!

αναστασια οταν τα μωρα εχουν μυξες σχεδον παντα εχουν κ βηχα, γιατι κυλανε οι μυξες πισω στο λαιμο τους κ πνιγονται.. πολλες φορες επειδη καταπινουν τις μυξες τους φαινεται οτι εχουν κ βλεννες στα κακα τους η κανουν διαρροια

τιποτα δε θα εχει η μικρη

αννα μαρια να χαιρεσαι τους αντρες σου!

ελπιζω να ξεμπερδεψετε γρηγορα με την κωλουγρασια

πολυ γελαω με τις ιστοριες μετην πεθερασου!!

παντως κ εγω νομιζω οτι κανεις πολυ συχνα μπανιο..

ςγω μια χαρα ειμαι παντως, κανω χριστουγεννα, πασχα, στα γενεθλια μου, κ το καλοκαιρι ξεφευγω λιγο, λογω ιδρωτα! :lol::lol::lol: κανε κ λιγο οικονομια βρε κοριτσι μου! :lol::lol::lol::lol:

μαρια γιωτα στο διπλανο δωματιο???? μουααχαχααχα!! θα καλοπερνουσατε!

μιριαμ εγω ξερω κρεμες απο τον 6ο μηνα, κ με φρουτα η λαχανικα

στον ανασταση δεν ειχα δωσει καθολου εμποριου (η μαμα μου επεμενε οτι πρπει να τις τρωει το παιδι αλλα ο αναστασης δεν τις ηθελε :mrgreen: ) κ ουτε σε αυτον εχω σκοπο να δωσω τιποτα ετοιμο..

δωρα μια χαρα εισαστ με τον 5ωρο υπνο!

μπουρεκι τι κανεις? πολυς κοσμος ε? να ερθω κ εγω να με τραταρεις?? :mrgreen:

νασια τι κανετε?

αχ περαστικα στην ηλιαννα.. τι σκατα, ολοι κατι παθαινουν!!

μιας κοπελας απο εδω απο το μαμυ καηκε η μικρη της (επεσε πανω καυτο νερο κ γεμισε εγκαυματα το παιδι) μιας αλλης το βρηκαν αναισθητο κ μελανιασμενο κ ειναι στο νοσοκομειο...

αχ την υγεια μας να εχουμε ολοι..

για τη ρουτινα που λετε κοριτσια, καλο ειναι να υπαρχει μια υποτυπωδης αλλα οχι αυστηρη

γιατι αν τυχον κ βγει λιγο το παιδι απο το προγραμμα του (πχ κανει μπανιο μιση ωρα αργοτερα => κοιμηθει μιση ωρα αργοτερα) ακολουθει Η κρινια κ η καταστροφη!

νομιζω οτι καλο ειναι να ειμαστε πιο ευελικτες για να αντιμετωπιζουν κ τα παιδια μας πιο ευκολα καποιες αναστατωσεις στο προγραμμα τους, η αποψη μου φυσικα ειναι αυτη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ δεν ξέρω τί έπαθε το Ηλιαννάκι μας μωρέ......οι μέχρι τώρα εξετάσεις που της έκαναν είναι όλες φυσιολογικές και δεν έχει πλέον πυρετό αλλά ξέρεις τώρα.....άμα μπείς στο νοσοκομείο σε περνάνε από ψιλό κόσκινο!!!!!!!! Αλλά μου είπε ότι θα της κάνουν και καλλιέργεια στο αίμα (δεν ξέρω και αν το λέω σωστά) για να δούν αν υπάρχει εκεί κάποιο μικρόβιο, και θα της κάνουν και αξονική στο κεφάλι επειδή την πονούσε πολύ αλλά εγώ το βρίσκω πολύ λογικό που την πονούσε το κεφάλι αφού είχε 40 πυρετό η καλή μου!!!!!!!!! Εύχομαι να είναι όλα περαστικά....θα την ξαναπάρω αύριο, μεθαύριο να μάθω τί έγινε.........τα μωρά της είναι καλά!

Κι εγώ αγχώνομαι πάρα πολύ για την υγρασία και την μούχλα...για τα μωρά περισσότερο γιατί είναι πολύ ύπουλη για το αναπνευστικό τους ρε γμτ!!!!!!!! Αλλά το σπίτι δεν είναι δικό μου (νοικιάζουμε) οπότε δεν μπορώ να κάνω τίποτα........μόνο να τα λέω στην σπιτονοικοκυρά και να περιμένω μήπως κάνει κάτι!!!! Τσαντίζομαι ρε γμτ γιατί έχουμε δύο σπίτια δικά μας (ένα του άντρα μου εδώ κι ένα δικό μου στο πατρικό μου) και είναι και τα δύο στα μπετά και επειδή ο άντρας μου δεν έχει μόνιμη δουλειά δεν μπορούμε να πάρουμε δάνειο να φτιάξουμε τουλάχιστον το ένα και να φύγουμε από αυτό το σκατόσπιτο.........μονίμως πρέπει κάτι να φτιαχτεί, έχει πάρα πολλές κακοτεχνίες!

Μαϊμουδάκι μου από πού το συμπεράνατε ότι ο μικρός έχει αλλεργία?????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λένα, είδες, σα δε ντρέπομαι, όλο μπάνια κάνω και καταστρέφω το περιβάλλον. Λες να είναι χίπυς τα πεθερικά μου και να έχουν οικολογικές ανησυχίες και να τους έχω παρεξηγήσει;

Για τις κρέμες, είναι νωρίς για τα δικά μας τα μωρά. Κι εγώ δε θα ήθελα να δώσω κάτι έτοιμο. Έχω όμως τον άντρα μου, που αρχίζει τα γνωστά "εμείς μ' αυτά μεγαλώσαμε" κι άλλα τέτοια. Θέλει να δίνουμε και γάλα εβαπορέ, γιατί "εμείς μ' αυτά μεγαλώσαμε". Και θα έχουμε και τη μαμάκα του να παίρνει και να μας λέει "εσείς μ' αυτά μεγαλώσατε". Νομίζω πήρατε το μήνυμα: εμείς μ' αυτά μεγαλώσαμε.

Πω πω, το διάβασα αυτό με την κατσαρόλα που έκανε έκρηξη. Είχε τύχει και στη μάνα μου μια φορά, ανατινάχθηκε η χύτρα και εκτινάχθηκε το καπάκι στον απέναντι τοίχο. Αν βρισκόταν στην πορεία του καπακιού, ποιος ξέρει τι θα παθαινε...

Όσο για τη ρουτίνα, εγώ δεν είμαι ευέλικτη. Είμαι χύμα. Δεν ξέρω αν είναι καλό αυτό, αλλά δεν μπορώ τη ρουτίνα. Άλλωστε, ο μικρός μια μέρα κοιμάται πολλές ώρες, άλλες λίγο, μια μέρα πάμε βόλτα, άλλη όχι, μια μέρα έρχεται κόσμος, άλλη όχι, καταλαβαίνετε... Αυτή η φίλη της μάνας μου που είχε έρθει τις προάλλες, μου έλεγε ότι η κόρη της τη δεύτερη κόρη της την έμαθε να κοιμάται από την αρχή στο δικό της δωμάτιο και με ελάχιστο φως και λέει "ξέρει η μικρή ότι με το που θα φάει, σβήνει το φως και πέφτει για ύπνο". Είναι και οι δύο νηπιαγωγοί (και η γιαγιά και η μάνα), και ίσως κάτι παραπάνω ξέρουν. Εγώ, όμως, ρε κορίτσια δεν τα μπορώ αυτά. Δεν είμαι άνθρωπος της πειθαρχίας και δεν μπορώ να επιβάλω στον άλλο πειθαρχία. Δε θέλω τα παιδιά μου να ζουν λες και είναι σε στρατόπεδο με αυστηρά ωράρια. Το ξέρω ότι θα το μετανιώσω, αλλά δε νομίζω να τα καταφέρω να τον βάλω ποτέ σε πρόγραμμα...

Πω πω, τώρα του έβαλα ένα παιχνίδι της Fischer Prize, που προβάλλει μια εικόνα στον τοίχο και παίζει μουσική και ενθουσιάστηκε! Έχει ξεκαρδιστεί!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άννα Μαρία κι εγώ είμαι χύμα (όχι σε όλα βέβαια).......δεν μπορώ να έχω τα παιδιά μου σαν στρατιωτάκια, η μάνα μου μας είχε έτσι και το σιχαινόμουν!!!!!!! Βέβαια η μάνα μου ήταν γενικά ολίγον "Χίτλερ" και δεν μας άφηνε να πειράζουμε ούτε τασάκι (πόσο μάλλον φαντάσου για το πρόγραμμα του ύπνου, του φαγητού κτλ.) αλλά θυμάμαι ότι όποτε χρειάστηκε να διανυκτερεύσουμε αλλού είμασταν σαν τα καθυστερημένα που κλαίγαμε αν π.χ. μας έβαζαν για ύπνο το μεσημέρι με τα ρούχα κι όχι πυτζάμες 8-} Βέβαια η κόρη μου είναι το άκρο αντίθετο......δεν αφήνει τίποτα όρθιο μέσα κι έξω απ'το σπίτι......οπότε και να ήθελα δεν μπορώ να της επιβάλλω κανένα πρόγραμμα!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

νασια υπαρχει περιπτωση ειπα.. οχι ντε κ καλα

εχει βγαλει εκζεματακι στα μαγουλα κ στο μετωπο, εχει 4 μερες

ειναι πολυ χαλιαααααααααααα κοριτσια δε μπορειτε να φανταστειτε, αφου δεν αφηνω τον αντρα μου να τον βγαλει φωτογραφιες

κ σε συνδιασμο με το οτι κανει 1 φορα τη βδομαδα κακα λεω μηπως παιζει κατι τετοιο..

θα περιμενουμε καποιες μερες να δουμε αν προχωραει

αν απλωθει κ στο αλλο σωμα ειναι αλλεργια σε κατι που τρωω

αν μεινει στο προσωπο ειναι σε κατι περιβαλλοντικο (πχ μαλλινο ρουχο, καποια κουβερτα κλπ)

αννα μαρια πριν τους 4-5 μηνες δε μπορεις επακριβως να πεις οτι το παιδι εχει μπει σε προγραμμα ετσι κ αλλιως. ουτε εμενα μαρεσουν αυτα τα αυστηρα ορια κ δεν τα εχω κανει κ ποτε.. αλλα το παιδι σε προγραμμα οσον αφορα τον υπνο κ το φαι μπαινει ετσι κ αλλιως απο μονο του απο καποιο σημειο κ μετα

κ σιγα σιγα προσαρμοζεται στο δικο σας προγραμμα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λένα, κι εγώ αυτό απαντώ σε όσους μου λένε "δεν τον έχεις βάλει ακόμα σε πρόγραμμα;". Τους λέω δηλαδή "μόνος του θα μπει σε πρόγραμμα".

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλε 2 μηνων ειναι ακομα!

κ εγω ετσι απαντουσα...

ο αναστασης απο 2.5 μηνων μεχρι κ 7 μηνων κοιμοταν 10 ωρες σερι!

απο τοτε αρχισε να ξυπναει 203478241 φορες το βραδυ χωρις να κανω κατι διαφορετικο για να δικαιολογηθει το οτι "χαλασε" το προγραμμα του, απο μονα τους, οσο μεγαλωνουν, να ξερετε οτι θα αλλαζουν κ τις ωρες τους

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σκεφτείτε ότι η Μαρία μου είναι ΑΚΟΜΑ ξυπνητή....γκρρρρρρρρρρρρρ.....είπαμε χύμα αλλά το παράχεσε σήμερα!!!!!!!! Εδώ και πόση ώρα την παλεύουμε για ύπνο και μας δουλεύει ψιλό γαζί το σκατό!!!!!!!!!!

Μαϊμουδάκι μου μακάρι να μην είναι αλλεργία...........

Κοριτσάκια σας καληνυχτώ!!!!!! Ήρθε η ώρα να λάβω δραστικά μέτρα γιατί μου φαίνεται ότι θα την "περιλάβω" άσχημα την κόρη μου τώρα!!!!!!!!!!!!

Φιλάκια!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμένα κατά τις δώδεκα κοιμήθηκε. Συνήθως τέτοια ώρα κοιμάται, αλλά μπορεί και νωρίτερα, μπορεί και αργότερα (συνήθως αργότερα). Αν προσαρμόζει το πρόγραμμά του στο δικό μας, τότε ζήτω που καήκαμε! Κουκουβάγια θα γίνει το παιδί. Θα το γράψουμε σε εσπερινό νηπιαγωγείο, μαζί με τους σαραντάρηδες που δουλεύουν και δεν μπορούν να πάνε σχολείο το πρωί. :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερουδια τι κάνετε???. Εμείς ξενύχταμε χαχαχαχαχ κορίτσια θα πεσω κάτω στο τέλος πολυ αϋπνία και πολυ κουρασει. Ποτε θα στρωσουννννννννν αχ δεν ξέρω τι να τους κάνω όταν τα πιάνει και τα δυο μαζι χαχαχαχαχαχ.

Κορίτσια εγω πολυ θα ήθελα να μάθουν έκλεισε το φως άρα κοιμόμαστε αλλα δεν νομίζω ότι είναι και τόσο εύκολο είναι και στο παιδάκι να είναι πιο υπακουο και πιο ήρεμο.....

Φιλακια σε ολες καλο πρωινο.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρααααααααα σε όλα τα κορίτσια!!!!

Φιλάκια σε όλα τα πατουσάκιαααααα!!!!!!

Λυδιάκι μου περαστικούλιαααααα σου!!!!!να προσέχεις την εκπληξούλα σου!!!

Γιωτάκι μου έλειψες!!!!!!!!φιλιάαααααα

Άννα Μαρία εγώ απλά τηρώ την ρουτινα του βραδυνού, δηλαδή μπάνιο, φαγητό και ύπνος, και τα κάνω με την ίδια σειρά .

Εντάξει στα λόγια όλα εύκολα είναι, την προηγούμενη φορά την ώρα του μπάνιου κοιμόταν , εννοείται περίμενα να ξυπνήσει....

Και εγώ δεν είμαι καθόλου του προγράμματος , είμαι χύμαααααα!!!!

Εφούλα μετακομίσατε με τη μικρή σου ε;;

Τουλάχιστον πήγατε και βολτούλα και το χαρήκατε μαμά και κόρη...!

Καλά Νασιούλα πολύ γέλασα με το μήνυμά σου!!!!!!!

Ειδικά με τα7893875858 παιχνίδιαααααααα!!!!!!!

Θα πάρω και εγώ την Ηλιάννα να δω τι κάνει!!!!

Λενάκι μου εύχομαι να μην είναι αλλεργικό το μαναράκι σου!!!!!!

Νιάκι μου φιλάαααααααακιαααα

Gprip3.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια!!

τελικα αυτα που εβγαλε ο μικρος υποχωρησαν.. του εβαλα κ χτες το βραδυ κ τωρα που σηκωθηκαμε ενυδατικη (την ακουαθενολ) κ εχουν μεινει λιγοτερα απο τα μισα

ευτυχως!

πω πω νια κουραγιο... θελω να δω τι θα μας γραφεις κ οταν με το καλο περπατησουν!

πισω απο ποιο θα τρεχεις? :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα στα κορίτσια!!!!!!!!

Λενάκι χαίρομαι που ο μικρούλης είναι καλύτερα, μπράβο μπράβο!!

Ηλιαννάκι περαστικά!!!!!

Λυδία μου τι περαστικά και σε σένα φιλενάδα!!!!!!!!!!!

Εμείς εχθές είχαμε ένα ξύπνημα στις 1 και ένα στις 5 ...

αχ αυτό το 1 δεν το μπορώ καθόλου....

Επιστρέφω σε λίγοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσόπουλα!!!!!!

Τα νεύρα μου κρόσσια........από τις 7 το πρωί είμαστε στο πόδι, πλησιάζουν Απόκριες κι εμείς βλέπουμε dvd χριστουγεννιάτικα κινούμενα σχέδια, διαφορετικά η Μαρία ορύεται........(και να τα βλέπαμε τουλάχιστον μία φορά θα το άντεχα, αλλά τα βλέπουμε, τα ξαναβλέπουμε, τα ξαναβλέπουμε.....χειρότερα κι απ'τις επαναλήψεις Κων/νου & Ελένης κατάντησε!!!!! :evil: ) Αυτή την στιγμή τραγουδάμε Jingle Bells......εεεε ρε γλέντια........ \:D/ \:D/ \:D/

Μαϊμουδάκι ευτυχώς που είναι καλύτερα ο μικρός!!!!!

Γιωτάκι12 τί κάνετε???? Ο μπεμπούλης????

Δωρούλα μου κι εμείς συνήθως δύο ξυπνήματα κάνουμε μέσα στην νύχτα.......γύρω στις 2 και μετά κατά τις 5μιση με 6. Εγώ πάλι θεωρώ βάρβαρο το 5μιση με 6 γιατί μέχρι να την ταϊσω, να ρευτεί (που συνήθως τσάμπα περιμένω γιατί ρεύεται πάααααρα πολύ σπάνια ή μετά από 2 ώρες :shock: ), να την αλλάξω και να την ξαναπάρει ο ύπνος περνάει η ώρα και ή που δεν θα ξανακοιμηθεί ή θα ξυπνήσει η μεγάλη και πάει ο δικός μου ύπνος περίπατοοοοοοοοοο i-)i-)

Θα την ξαναπάρω τηλέφωνο την Ηλιάννα σήμερα να δώ πώς πάει.....μου είπε ότι ίσως βγεί σήμερα, ή την Τετάρτη (αν θυμάμαι καλά.....)

Σήμερα έχουμε μηνογενέθλια!!!!!!!!!!! :ymparty: Γινόμαστε 3 μηνών!!!!!!!!!!! Για παντρειά......... :lol:

Τί μαγειρεύετε σήμερα???? Εγώ έχω κοκκινιστό μοσχαράκι από χθές....εχθές το φάγαμε με ρύζι, σήμερα λέω να τηγανίσω πατάτες....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα και απο μας......ευχαριτω κοριτσια για τα περαστικα....σημερα ειμαι καπως καλυτερα..αλλα καθολου διαθεση.....

Ηλιαννακι μου περαστικα και γρηγορη αναρρωση...σε περιμενουμε...πολλα φιλια σε ολες.....δεν μπορω να γραψω αλλο... :|:|:|

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δωράκι μου γλυκό φιλάκια στο κοριτσάκι σου!!

Λυδιάκι μου πάλι καλά που μπήκες και εγραψες και αυτά.....περαστικούλιαααα

τα φιλιά μας στην εκπληξούλα!!!!!

Νασιούλα μου ακόμα Χριστούγεννα επικρατούν σπίτι σας;;;; από τη μια καλό είναι αυτό....

πήρα και εγώ την Ηλιάννα δε το σήκωνε της έστειλα και μήνυμα, δε μου έχει απαντήσει. Εύχομαι να επιστρέφει σπίτι της στα παιδάκια της!!!!!

τα φιλιά μου στα κοριτσάκια σου!!!!

Ακούσατε ειδήσεις;;; στη Χαλκιδική νομίζω .... νύφη μαχαίρωσε 62 φορές την πεθερά της!!! γιατί άραγε;;;;;;;; :roll::roll::roll:

Gprip3.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Κοριτσάκι μου!!!! ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️ Τι χαρά είναι αυτή!!! Αχχ Μπράβο!!! Όχι να σου πω ότι στα έλεγα αλλά είδες ότι δεν πρέπει να χάνεις την πίστη στο σπορακι σου!;!;! Δεν ήθελα να επιμείνω τις προάλλες γιατί καμιά φορά και το ένστικτο είναι ισχυρό και εγώ στη θέση σου δεν θα άκουγα κανέναν.. Δεν σου λέω να χαρείς, λογικό να κρατάμε μικρό καλάθι, απλά σου λέω να έχεις πίστη στο σπορακι και να μην το καταδικάζεις, η φύση είναι απρόβλεπτη και θαυμαστή και όσο και να προσπαθούμε να την βάλουμε σε κουτάκια και σε βιβλιογραφίες και να προσπαθήσουμε να την εξηγήσουμε ακόμα και οι γιατροί παραδέχονται ότι δεν μπορούν να τα εξηγήσουν όλα!! Πέρσι στην εγκυμοσύνη είδα έμβρυο με χοριακη 500, άκουσα καρδούλα με χοριακη 900!!! Σκέψου ότι βάση βιβλιογραφίας συνήθως μεταξύ 5680-13660mIU/ml εμφανίζεται ο αμνιακος σάκκος και μεταξύ 11230-25640mIU/ml εμφανίζεται ο καρδιακός χτύπος..! Δεν υπήρχε καμία απολύτως λογική εξήγηση!! Και όμως αυτό μέχρι και τη 12η εβδομάδα αναπτυσσόταν κανονικά!! Άσχετα που μετά σταμάτησε η καρδούλα του για άλλο λόγο.. σε άλλες γυναίκες που διάβαζα τότε παρόμοιες περιπτώσεις είχαν κρατήσει τα μωράκια τους υγιέστατα! Κάποια πράγματα δεν μπορεί να τα εξηγήσει η επιστήμη και το μόνο που μπορούμε να κάνουμε είναι να μην χάνουμε τη πίστη μας και να κάνουμε υπομονή.. ότι είναι να γίνει θα γίνει άλλωστε και θα το αντιμετωπίσουμε όταν έρθει..! Μέχρι τότε συνέχισε να πιστεύεις στο θαύμα που συντελείται μέσα σου και μακάρι Παναγίτσα μου να πάνε όλα κατ'ευχήν!!! 🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏 Άντλησε δύναμη από τα παιδάκια σου και στείλε θετική σκέψη και ενέργεια στο μικρό σπορακι!! ❤️❤️❤️❤️ Καλά το σκέφτεσαι πάντως, δώστου λίγο χρόνο παραπάνω..! Το κάθε εμβρυακι έχει το δικό του ρυθμό ανάπτυξης..! Εγώ μαζί σου πάντως ότι και αν αποφασίσεις! 😘😘😘 Τα ultro να συνεχίσεις να τα παίρνεις!! Εννοείτε ότι έχει νόημα!! Αν ήταν το δικό του το μωρό θα σου έλεγα εγώ..!!! Πόσα σου δίνει;;; Να ρωτήσεις μήπως και έναν άλλον γιατρό;;
    • Καλημέρα κοριτσάκι μου!!! Τι ωραία το σπορακι γιγαντώνεται!!! 😍😍😍😍😍😍. Με το καλό υγιέστατο να είναι πάνω από όλα!!! 🙏🙏🙏🙏🙏🙏 Καλά έκανες και πήγες να το δείς! Ούτε εγώ θα άντεχα και για να είμαι απόλυτα ειλικρινής ήθελα να το γράψω κιόλας... Με τα άσχημα γεγονότα των προηγούμενων ημερών επιρρεαστηκα πολύ όσο και αν προσπάθησα να είμαι αισιόδοξη.. και την Παρασκευή που μας πέρασε δεν άντεξα και πήγα να το δω και εγώ μόνο που αυτή τη φορά ήταν ακίνητο και πέρασα αστραπιαία 2 μικρά εγκεφαλικά μέχρι να μου εξηγήσει ο γιατρός ότι το βλέπουμε να κοιμάται και μάλιστα με το δάχτυλο στο στόμα!!! 😅😅😅 Εκεί που είσαι δεν κάνουν την Papp-A μαζί με την αυχενική; Κανονικά λένε πρέπει να γίνεται ταυτόχρονα ή έστω 1-2 μέρες διαφορά για να συμβαδίζουν οι μετρήσεις χρονικά.. 
    • Δυστυχώς εδώ μου είπαν ότι είναι επικίνδυνο να το γυρίσει ο γιατρός.. για να δούμε σε δύο βδομάδες που θα πάμε πώς θα μάστε και θα ξαναρωτήσω..γτ κι εγώ αυτό έχω ακούσει! Ότι υπάρχει τρόπος..
    • Δλδ κι εσένα σε ένα σημείο πετρώνει δηλαδή στνήθως η κοιλιά σου ασχέτως με το πού είναι το μωρό; Με βοηθάς πολύ να καταλάβω!
    • Ευχαριστω πολυ Ελισσαβετ μου για τις ευχες!!!❣️❣️❣️ Μακαρι να πανε ολα καλα αυτη τη φορα κ να ερθει/ουν τ@ θαυματακι@ μας γερ@ στην αγκαλια μας!!!!🙏🥹✨️🧿 Κ να γεμισει η ομαδα μας απο δακρυα ευτυχιας κ τελειομηνες εγκυμοσυνες!!🙏🙏🙏🌈
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...