Μετάβαση σε περιεχόμενο

Φθινοπωρινές & Χειμωνιάτικες μανούλες 2011!!!!Νο2!Ελάτε!


Recommended Posts

Ο θηλασμός για μένα ήταν μια πολύ πικρή ιστορία. Ήμουν υπέρ του αποκλειστικού θηλασμού και είμαι δηλ. Περίμενα πώς και πώς να τη θηλάσω. Αλλά δεν είχα γάλα. Την πρώτη μέρα που γυρίσαμε σπίτι ξεκίνησα να θηλάζω τη μικρή. Αλλά δεν σταματούσε να θηλάζει και ούτε κοιμόταν καθόλου. Την είχα συνέχεια στο στήθος και αυτή έκλαιγε γοερά. Το βράδυ έκλαιγε ακατάπαυστα από τις 11-4. Νόμιζα ότι πονούσε. Λέω θα δοκιμάσω γάλα ξένο. Της έκανα 60μλ, τα ήπιε μονορούφι και κοιμήθηκε. Συνέχισα να το παλεύω με το θηλασμό αλλά δεν χόρταινε με τίποτα. Εν τω μεταξύ οι θηλές μου είχαν σκιστεί και ματώσει και πονούσα αφόρητα. Έκλαιγα από τον πόνο, έκλαιγα και γιατί δεν μπορούσα να τη θηλάσω. Το στήθος μου ποτέ δεν πρηζόταν και ποτέ δεν πονούσε, ακόμα και μετά από 24 ώρες. Το δοκίμασα για να δω τι γίνεται. Η παιδίατρος εδώ μού είπε "ε, τι να κάνουμε, δεν μπορούμε να θηλάζουμε όλες". Νευρίασα και πήρα το γυναικολόγο μου που είναι πολύ υπέρ του θηλασμου. Μου είπε να το προσπαθήσω. Συμβαίνει σε κάποιες γυναίκες να μην έχουν γάλα. Αλλά να της δώσω ό,τι έχω. Κέρδος είναι για το μωράκι μου. Έτσι θήλαζα για περίπου δύο μήνες, ή καλύτερα προσπαθούσα. Την έβαζα στο στήθος και ότι έπαιρνε. Μετά από ένα τέταρτο όμως είχαμε κλάματα, οπότε και το σταμάτησα. Είναι και πολύ φαγανή η μπεμπούλα μου. Τώρα τρώει από 650-790μλ και χτες έφαγε 860. Γεννήθηκε 3500κιλά και 51 εκ και τώρα είναι 5200 και 59 εκ. Η αποτυχία του θηλασμού με έκανε να νιώθω πολύ άχρηστη και ανίκανη μάνα και είχα τύψεις. Ακόμα έχω αλλά βλέπω την καραμελίτσα μου να μεγαλώνει καλά και ξεχνιέμαι. Αυτά περί θηλασμού!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 997
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ενταξει,ξυπνησε πριν και εφαγε 150 :D μη βαρατε.... :lol::lol:

Ο κουραμπιες βλεπω παει κι ερχεται!! :P φατε και κανενα μελομακαρονακι αν εμεινε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιωτάκι μου θα θέλαμε πολύ και τρίτο αλλά με το χάλι μας το οικονομικό (εγώ κολλάω και στην ηλικία μου, είμαι πλέον 36) το βλέπω κατάχλωμο έως ανύπαρκτο το ενδεχόμενο ενός τρίτου παιδιού....εκτός αν έρθει από.......το παράθυρο όπως η μπέμπα (που καλώς ήρθε βέβαια!) Εννοείται ότι θα χρησιμοποιούμε προφυλακτικό...........δεν είναι να ξεγελιόμαστε, ο γιατρός μου είπε ότι κάνω πολλές ωορρηξίες μέσα στον μήνα και είμαι στο 12% των γυναικών που κοινώς πιάνουμε με τον αέρα παιδί!!!!!!! Δόξα το Θεό ήμουν πολύ τυχερή σ'αυτό το θέμα!!!!!!!!

Έφη ακριβώς τα ίδια με σένα έπαθα κι εγώ με τον θηλασμό.........στην μεγάλη μου κόρη το πήρα κατάκαρδα αλλά αυτή την φορά δεν έκατσα να σκάσω κιόλας!!!!!!!! Τί να κάνουμε.....προσπάθησα πάντως!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εφη, τα ιδια ακριβως επαθα κι εγω με το θηλασμο!!!διαβαζα το κειμενο σου και ηταν σαν να το ειχα γραψει εγω!!!τι να κανουμε...τουλαχιστον το παλεψαμε οσο μπορουσαμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλα αυτο το παιδι θα με τρελανει,κοιμαται απο τις 6.30 ακομα.....δεν πειναει?Ευτυχως δεν εχει πυρετο και αν εχει κολικους μεσα στον υπνο της δεν τους νιωθει....αλλα φοβαμαι μην εχουμε οργανα αργοτερα..... :?

Ο θηλασμος το ιδιο και για μενα...δεν ειχα και τις καλυτερες συνθηκες για να το παλεψω,δεν ημουν ηρεμη....κι εμεις με ξενο μεγαλωσαμε και τα παιδια μας το ιδιο,γερα να ειναι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πω πω, πολύ κρύο σήμερα...

Κατερινούλα, κρίμα για τη φίλη σου... :(

Νάσια, συλλυπητήρια για το θείο σου.

Για τον κουραμπιέ, ο γιατρός μου λέει όχι πριν τις έξι εβδομάδες. Εμείς όμως πάμε να κλείσουμε τις οκτώ εβδομάδες και ακόμα. Πάντως, λίγο μετά τη γέννα είχα οργασμό στον ύπνο μου και όπως ξύπνησα εκείνη την ώρα, πόνεσα αρκετά εσωτερικά. Μετά, όταν κάναμε κάτι παιχνιδάκια, όλα οκ.

Ρε συ Αναστασία, τρεις ώρες κοιμάται η μικρή, δεν είναι και τόσο πολλές. Εμένα κοιμήθηκε πριν λίγο, όλη μέρα ζήτημα αν κοιμήθηκε δυο ώρες σπαστά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εντάξει βρε, μην αγχώνεσαι!

Ο δικός μου τα δύο πρώτα βράδια στο σπίτι κοιμήθηκε εξάωρο συνεχόμενο και τον ξυπνήσαμε για να φάει, γιατί νόμιζα ότι έτσι πρέπει. Άσε που είχα διαβάσει ότι τις πρώτες δύο εβδομάδες πρέπει να τα ξυπνάμε τη νύχτα κάθε τρεις ώρες, αλλά βαριόμουν να σηκωθώ!! :P Μετά κατάλαβα ότι δεν υπάρχει λόγος να τον ξυπνάω. Τα παιδιά δεν είναι χαζά. Όταν πεινάσουν, μας το δηλώνουν, μην ανησυχείς! Όταν πεινάσει θα ξυπνήσει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

νασιουλα,το θειο σου τον λεγαν γρηγορη???
Ναι Βανεσάκι μου Γρηγόρη τον έλεγαν.....και την "θεία" μου (αδερφή του πατέρα μου) Σταυρούλα......μην μου πείς ότι γνωρίζεις την οικογένεια!!!!!!!! Νομίζω στην Σπερχειάδα πέθανε.....δεν έμαθα και πολλές λεπτομέρειες...
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσαρες τι μου κάνετε ?? εμείς χάλια εδω και 3 μέρες δεν σταματάνε τα κλάματα και οι τσιριδες δεν ξέρω και εγω τι έχουν .......σας φιλω και σας σκέφτομαι ολες.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νασιακι μου φιλενάδα γλυκια χρόνια σου πολλα και καλα για χτες ....δεν μπήκα να σου ευχηθώ να είσαι πάντα καλα να χαίρεσαι τα μπουμπούκια σου και να είσαι πάντα ευτυχισμένη ........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΟΥ ΟΛΟ ΧΑΝΟΜΑΙ ΤΟ ΞΕΡΩ ΑΛΛΑ ΤΩΡΑ ΜΕ ΤΟ ΜΩΡΟ ΟΛΟ ΤΡΕΧΩ Κ ΑΥΤΕΣ Η ΕΠΙΣΚΕΨΕΙΣ ΔΕΝ ΣΤΑΜΑΤΑΝΕ ΜΕΣΑ ΣΤΙΝ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΕΙΧΑ 2 ΕΠΙΣΚΕΨΕΙΣ ΕΧΩ ΚΟΥΡΑΣΤΕΙ ΠΛΕΟΝ....ΤΕΛΟΣ ΠΑΝΤΩΝ ΑΥΤΙΝ ΤΙΝ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΕΧΩ ΠΟΛΛΕΣ ΔΟΥΛΕΙΕΣ ΕΞΩΤΕΡΙΚΕΣ Κ ΕΥΤΗΧΩΣ Ο ΑΝΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΘΑ ΠΑΡΕΙ 1 ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΑΔΕΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΚΡΑΤΑΕΙ ΤΟΝ ΜΙΚΡΟ Κ ΚΑΤΙ ΑΛΛΕΣ ΔΟΥΛΕΙΕΣ ΚΟΙΝΕΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΜΕ ΘΑ ΦΩΝΑΞΩ ΑΝΑΓΚΑΣΤΙΚΑ ΤΙΝ ΠΕΘΕΡΑ ΜΟΥ....ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΓΕΝΝΗΣΑΜΕ Κ ΣΚΕΦΤΕΣΤΑΙ ΓΙΑ ΜΩΡΑΚΙ ΕΓΩ ΑΥΤΟ ΤΟ ΕΝΔΕΧΟΜΕΝΟ ΔΕΝ ΤΟ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΑΝ Κ ΕΙΧΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΕΙΧΑ ΟΜΟΣ ΔΥΣΚΟΛΟ ΤΟΚΕΤΟ Κ Ο ΜΙΚΡΟΣ ΜΕ ΤΟΥΣ ΚΟΛΙΚΟΥΣ ΜΕ ΕΧΕΙ ΤΡΕΛΑΝΕΙ ΟΠΟΤΕ ΤΟ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΠΟΛΥ ΠΟΙΟ ΜΕΤΑ......ΑΝ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ Κ ΒΟΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΔΡΑΜΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΩΣ ΤΟ ΒΛΕΠΕΤΕ ΕΣΕΙΣ ΑΛΛΑ ΕΓΩ ΜΕ ΚΟΛΙΚΟΥΣ Κ ΟΜΦΑΛΟΚΗΛΗ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΚΑΝΕ Η ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΜΙΝ ΤΟΝ ΑΦΗΝΩ ΝΑ ΚΛΑΕΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΑΠΟ 5 ΛΕΠΤΑ ΟΠΟΤΕ ΜΑΘΑΜΕ ΣΤΙΝ ΑΓΓΑΛΙΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΟΥ Κ ΜΟΝΟ ΟΤΑΝ ΚΟΙΜΑΤΕ ΚΑΝΩ ΔΟΥΛΕΙΕΣ Κ ΦΑΓΗΤΟ Η ΟΤΑΝ ΠΑΙΖΕΙ ΛΙΓΟ ΜΕ ΚΑΤΙ ΔΑΡΜΕΣ Κ ΤΕΤΟΙΑ ΠΟΥ ΤΟΥ ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ Κ ΑΥΤΟ ΟΧΙ Κ ΠΟΛΥ ΓΙΑΤΙ ΜΕ ΘΕΛΕΙ ΑΠΙΚΟ ΝΑ ΠΑΙΖΟΥΜΕ ΝΑ ΜΙΛΑΜΕ ΝΑ ΤΡΑΓΟΥΔΑΜΕ ΚΛΠ.ΟΠΟΤΕ ΟΤΑΝ ΚΟΙΜΑΤΕ ΤΡΕΧΩ ΣΑΝ ΤΟΝ ΒΕΓΓΟ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΜΙΑ ΔΟΥΛΕΙΑ.

ΜΑΣΙΑ ΜΟΥ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΓΙΑ ΧΘΕΣ ΠΟΛΥΧΡΟΝΗ ΜΑ ΧΑΙΡΕΣΑΙ ΤΙΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΣΟΥ!!!!!!!

ΛΥΠΑΜΑΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΘΕΙΟ ΣΟΥ...ΣΥΛΗΠΥΤΗΡΙΑ!!!!!!

ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΠΟΥ ΤΟ ΤΕΣΤΑ ΠΑΠ Κ Η ΚΥΣΤΗ ΕΙΝΑΙ ΟΚ!!!!!!!

ΕΓΩ ΝΑ ΔΩ ΠΟΤΕ ΘΑ ΠΑΩ ΓΙΑΤΡΟ.

ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ ΜΟΥ ΟΤΑΝ ΠΕΙΝΑΣΕΙ Η ΜΙΚΡΗ ΘΑ ΞΥΠΝΗΣΕΙ ΜΙΝ ΑΝΧΩΝΕΣΑΙ....ΕΓΩ ΔΕΝ ΤΟΝ ΞΥΠΝΑΩ ΟΤΑΝ ΚΛΑΨΕΙ ΤΟΝ ΤΑΙΖΩ.

ΑΣΕ ΜΙΝ ΛΕΣ ΓΙΑ ΓΛΥΚΑ....ΠΩΣ ΘΑ ΧΑΣΩ 7ΚΙΛΑ ΠΟΥ ΕΙΜΑ ΛΙΧΟΥΔΑ.

ΔΕΝ ΘΥΜΑΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΣΟΡΥ........

ΠΑΩ ΓΙΑ ΝΑΝΙ!!!!!!!

ΚΑΛΟ ΒΡΑΔΥ Κ ΦΙΛΙΑ ΠΟΛΛΑ ΣΕ ΟΛΕΣ!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νία, κουράγιο!

Μύριαμ, κουράγιο κι εσύ, τι να πω... Κι εγώ βοήθεια μόνο απ' τον άντρα μου έχω. Κι εγώ μια απ' τα ίδια, όλη μέρα μας θέλει απίκο. Αν κάθεται στο ριλάξ ήσυχος, τον παίζω, του μιλάω, του τραγουδάω, λέμε "αγου", γιατί δε θέλω να τον έχω να κάθεται κι εγώ να τον γράφω και να κάθομαι στον υπολογιστή. Μετά αρχίζει να κλαίει και θέλει αγκαλιές, κι όχι απλά αγκαλιές, αλλά θέλει χορούς και τραγούδια. Είναι διασκεδαστικό, αλλά από κάποια φάση και μετά κουράζομαι. Τουλάχιστον κάνω και περπάτημα μέσα στο σπίτι με βαράκια (= τον Αντρέα) και γυμνάζομαι έστω και λίγο!

Κι εγώ είχα δύο επισκέψεις αυτή τη βδομάδα, και μάλλον θα έχω και το Σάββατο, αν και, το Σάββατο το πρωί θα έρθει ο υδραυλικός να τρυπήσουν τον τοίχο μήπως και βρουν την αιτία της υγρασίας... Πολλή κούραση οι επισκέψεις, γιατί πρέπει να τρέχεις σαν τρελή να ετοιμάσεις πράγματα να κεράσεις και να καθαρίσεις, να συγυρίσεις και να έχεις και το μωρό να κλαίει. Ευτυχώς βοηθά και ο άντρας μου... Αλλά πάλι κι έτσι, εγώ γίνομαι πτώμα...

Κι εμένα έχει ομφαλοκήλη, αλλά ο γιατρός είπε να μην ασχοληθούμε καθόλου και θα περάσει από μόνο του.

Οι "δάρμες" που παίζει ο μικρός, τι είναι; Τι παιχνίδια πρέπει να του πάρω ρε κορίτσια; Μόνο κάτι κουδουνίστρες έχει και ένα μουσικό της Fischer Prize.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακια μου, ηρθα κι εγω..λιγο αργα βεβαια αλλα ηρθα..

Τι μερα κι αυτη..δουλειες, μαγειρεμα ξανα καθαρισμα..κι ολα αυτα με τον μικρο σχεδον κολλημενο πανω μου..

Πολυ γκρινια βρε κοριτσια αυτα τα δοντια..αφου λεω χιλιες φορες καλυτερα ειμασταν με τους κολικους..τι θα γινει?ετσι θα γκρινιαζει μεχρι να βγουν?ο αντρας μου ειναι τελειως αναισθητος σε αυτη την φαση..βοηθεια μηδεν..απορω πως δεν εχω καταρρευσει ακομα..

Διαβασα τα νεακια σας αλλα ειμαι πολυ κουρασμενη για να σχολιασω..χαιρομαι που ειστε καλα..

Ελπιζω αυριο να ειναι πιο ηρεμη η μερα μας..

Γλυκα φιλια σε ολα τα μωρακια μας..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοπελες

υποφερει η φραουλιτσα μου με τις μυτες της..τωρα το πρωι την καθαρισα,δεν εβγαλε και πολλα αλλα εχει εκει στο λαιμο και πνιγεται και φυσικα εγω τα παιζω.....ο βηχας με ανυσηχει αρκετα.....δεν ξερω να ξεχωρισω αν ειναι απο μυξες ή τιποτα αλλο.....ααα οι μυξες ειναι διαφανες......το καημενο κοιμαται και ξυπναει με κλειστα ματακια απο το ζορι του που εχει μυξες...τι να κανω να την βοηθησω.... :( αχ ποτε θα περασει κι αυτο και σημερα θα ειμαι μονη.... :(

απο επισκεψεις χαλαρωσαμε λιγο εμεις αλλα εχουμε ακομα πολλους να ερθουν....ουφ!και σιγουρα σ/κ θα πλακωσουν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kahmera!!!

νασιουλα τους γνωριζω πολυ καλα!!!η μαμα μου ηταν διορισμενη στη σπερχειαδα και ειχε μαθητες και τα 2 τους παιδια.ετσι γνωρισε τους γονεις τους και μας ειχαν καλεσει και ειχαμε παει πολλες φορες στο χωριο...

απιστευτο,ε/??ο μπαμπας μου θα παει σημερα στην κηδεια, αλλα η μαμα μου με βοηθαει με το μωρο, οποτε δε θα παει.παντως ηταν πολυ καλος ανθρωπος....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ενα ενα α θυμαμαι!!

αννα μαρια, κι εγω δεν ηξερα τι παιχνιδια να της παρω.χτες λοιπον που ηταν και οι 2 γονεις μου εδω, ειπα να παω μια βολτα jumbo, να της παρω κατι.τελικα,μετα απο 1 ωρα κατεληξα να της παρω μια φαρμα της fischer price.Λοιπον φαινοταν στο κουτι (γιατι απαγορευεται να τα ανοιξεις) πολυ εντυπωσιακη!!!σαν ενα μεγαλο παπλωμα που καθεται πανω το παιδι, εχει πολλα ζωακια με ηχους μουσικη και φωτακια!!!ξετρελλαθηκα!!!λεω οκ, το πηρα!!!!30 ευρω.γυριζω σπιτι, το ανοιγω ολο χαρα και απογοητευτηκα οπως τα μικρα παιδακια.ηταν μια βλακεια και μιση.ουτε 5 ευρω δεν αξιζει!!!!ετσι σημερα θα στειλω τον αντρα μου να το αλλαξει!!!ελεος, κοροιδευουν τον κοσμο!!!οχι παπλωματακι, αλλα 10 επι 20 με μουσικη με στιχους που διακοπτονται πριν καν ολοκληρωθουν κτλ!!!!

τι αλλα νεα?μυριαμακι τραβας ζορι κι εσυ ε???υπομονη κοριτσακι μου!!!

αγγελικουλα, μη με απογοητευεις με τα δοντακια!!!κι εγω ελεγα θα περασουν οι κολικοι και θα ειμαστε οκ!!!αλλα οχι, ε??

αναστασια μου κι εγω το προηγουμενοσκ δεν πηρα ανασα πο τις επισκεψεις!!!βεβαια ηταν επιθυμητες οποτε περασα καλα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βανεσσακι κι εμενα τα δοντια με αγχωνουν,απο την αποψη μολις φυγουν οι κολικοι μην ξεκινησουν! :?

Πειτε μου ρε κοριτσια για την ψυχολογια σας....πως ειστε?Ζοριζομαι πολυ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα φίλες μου εδω και εγω πάλι χιχιχιχι δεν θέλω απουσίες εεεεε...

Περασμένο δύσκολο βράδυ απαπα ...πολυ γκρίνια ....τώρα είναι ήρεμα πάω να κάνω μπανακι και μετα θα τους βγάλω βολτουλα με το καρότσι τρελενονται για καρότσαδες χαχαχαχαχ και στο αυτοκίνητο τους αρέσει πολυ όλο κοιμούνται....και εγω για ψώνια χαχαχαχαχα εχτες χάλασαν 400 ευρώ για ρούχα χαχαχαχαχχα και σήμερα έχουμε παπούτσια και μπορέσω χαχαχαχαχ ο άντρας μου θα με σφαξει.....

Σας ευχομε μια όμορφη μέρα και ένα τέλειο Σαββατοκύριακο....φιλακια σε ολες και στα μπεμπινια σας....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα κορίτσια.....από ότι βλέπω όλες είμαστε κάπως από θέμα ψυχολογίας......πωπω....πάντως προσωπικά εγώ είμαι πολύ πιεσμένη με το μωρό σε συνδυασμό με την δουλειά....πάλι σήμερα δεν μπόρεσα να πάω δικαστήριο και τηλ σε μια πολύ καλή μου φίλη συνάδελφο να πάει να πάρει κάτι αντίγραφα δικογραφίας προκειμένου την Τρίτη να καταθέσω απολογητικό υπόμνημα για τον πελάτη μου....είναι απίστευτα δύσκολο να δουλεύεις και να έχεις τόσο μικρό μωρό....πωπω...τί θα κάνω....!!!!.....μακάρι να είχα την δυνατότητα της άδειας....αλλά δυστυχώς....είναι πολύ δύσκολο....!!!!.....και τα ζόρια αρχίζουν από βδομάδα....ουφφφφφφφφφφφφ...πολύ άγχος...!!!!....έχουν την ανάγκη μας τα μωράκια μας.....είναι ακόμη πολυ μικρά....δεν πρέπει να τα αφηνουμε μόνα τους....!!!!.....

κατα τα άλλα.....είχαμε μια σχετικα πιο καλή νύχτα...θέλω να πω ότι κοιμηθήκαμε λιγάκι σαν άνθρωποι...όχι βέβαια πολλες ώρες....αλλά κοιμηθηκαμε...κάτι είναι και αυτό...!!!

Βανεσσάκι, Αναστασάκι, Άννα Μαρία, Νιάκι μου, Αγγελική μου πολλά φιλάκια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λυδακι μου αυτος ο κακος καιρος που δεν μπορουμε να βγουμε μου εχει γυρισει η βιδα!!!Πως θα περασουν οι μηνες.... :( Κλαιτε καθολου?εμενα μου βγαινει συνεχεια....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι θα κανουμε δεν ξερω...νιωθω μονη....νιωθω φυλακισμενη...δεν ξερω κι εγω πως να το περιγραψω.. ο αντρας δουλευει ωρες,η μαμα Ναουσα δεν μπορει να ερχετε συνεχεια...οι αλλοι τους βαρεθηκα....

ποτε θα φτιαξει ο καιρος να την παιρνω και να βγαινω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...