Μετάβαση σε περιεχόμενο

Φθινοπωρινές & Χειμωνιάτικες μανούλες 2011!!!!Νο2!Ελάτε!


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 997
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Κοριτσια μου ηρθε περιοδος και μου ειπε ο γιατρος θα ειναι λιγο βαρυα αυτη τη φορα!Ηδη εχω πολυ αιμα και πονακια! :?

Η μικρη μετα απο 2 εβδομαδες κοιμαται μεσημερι......ειναι λιγο αδιαθετο το μαναρακι μου,εχει και μυξες :( μολις ξυπνησει θα της βαλω ορο παλι!!Το καταλαβαινει και χτυπιεται!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασάκο καλώς τα δέχτηκες.... :lol::lol::lol: ...... για την μικρούλα σου που λες και μένα έχει μυξούλες και κάνει σαν γουρουνάκι......αλλά της βάζω ορό για να μπορεί να τρώει άνετα χωρίς να ζορίζεται......και η δικιά μου καταλαβαίνει ότι θα της βάλω ορό και λίγο διαμαρτυρεται αλλα το δεχεται γιατί την βοηθάει....σας φιλούμε γλυκά...;)

Βανεσσάκι να ετοιμάσω ένα εξωδικάκι στα γρηγορα για το ζήτημα αυτό?....δεν μπορεί να το ανεχεσαι πλέον.... :lol::lol::lol::lol: ...σε φιλώ κουκλάρα μου...;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λυδια κι εμενα ετσι εκανε,ολη την ημερα υπνο και το βραδυ γαριδα.....της το αλλαξα,ξυπνουσε την ταιζα και την επαιζα να την κραταω ξυπνια μεχρι το επομενο γευμα,ετσι ωστε να ειναι κουρασμενη να κοιμηθει το βραδυ.Αντε πανε στο γιατρο και ποτίστε τον μαιντανο επιτελους! :lol:

Εμεις τον ποτισαμε τις προαλλες και δεν ενθουσιαστηκα ιδιαιτερα :oops::? ,ειχε και μια δυσκολια η πραξη....λενε ετσι ειναι τις πρωτες φορες μεχρι να παρει μπρος η μηχανη! :lol:

Ουφ ουτε πολυ τρωει σημερα,δεν εχει ορεξη.....παλι σε αλμα ειμαστε μηπως?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

οποτε γραφω μεγαλο μηνυμα, με πεταει!!!νομοι του murphy!!! :twisted::twisted::twisted::twisted:

τα ξαναγραφω εν συντομια!!!

αννα μαρια¨το μεανη το σιχαινομαι!!!!δεν προκειται να το πω ετσι το παιδι μου!!!!προτιμω να την πω αφροξυλανθη!!! :lol::lol:

λυδιακι, εγω παντως δεν εχω καμια ορεξη :roll::roll:

νασιουλα, να χαιρεσαι και τον αντρα σου!!!ελπιζω να φερεται καλυτερα τωρα!!!

μαρακι-γιωτακι σε κουρασε ο μικρος, ε???ατακο παιδι!!!εμοιασε στη μανουλα φαινεται :lol::lol::lol:

γιωτακι αν εχεις γενικα προβλημα δυσκοιλιοτητας παρε ιπποφαες και θα με θυμηθεις!!εγω σωθηκα!!!

τι αλλο???α απο το εμβολιο ενταξει ως τωρα.κοιμηθηκε μια χαρα δεν εκανε πυρετο.σημερα εχει ενα 37 αλλα δεν της εδωσα τιποτα ακομη.ελπιζω να μην ανεβασει!!!

λυδιακι, εξωδικο επειγοντως!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

α, αναστασια κι εμενα μου ρθε προχτες περιοδος, αλλα πολυ χαλαρα!!!ενω πριν την εγκυμοσυνη σφαδαζα απο τους πονους και επαιρνα feldenτωρα ουτε καν ντεπονακι!!!διαβασα καπου δε θυμαμαι που, οτι μετα την εγκυμοσυνη, βελτιωνεται το θεμα τη περιοδου!!!

εγω κορισια δεν το σκεφτομαι ακομη για δευτερο...ειναι πολυ νωρις!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

έφτασεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε....ιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι...το εξωδικάκι.... :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol: .........αχ Αναστασάκι μου δεν ξέρω αν μπορώ να την κρατάω ξύπνια.......γιατί μια φορά το έκανα και μετά είχε μια νευρικότητα άλλο πράγμα....έδν μπορούσαμε με τίποτα να την ηρεμήσουμε....οπότε προτιμώ να περιμένω να αλλάξει από μόνη της το ωράριο και να μπει σε πρόγραμμα....τί να πώ....!!!... :roll::roll::roll:

Βανεσσακι μου και εγώ δεν μπορώ να πω ότι τρελαίνομαι αλλά οι άντρες μας έχουν κάνε απίστευτη υπομονή και πρέπει με κάποιο τρόπο να τους γυκάνουμε λιγουλάκι.... :lol::lol::lol::lol::lol: ....αλλά πρώτα θα πάω στον γιατρό και μετά στο ψητό....:))

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Την ημερα να εχεις πολυ φως και φασαρια και το βραδυ να της μιλας ψιθυριστα....μηπως και καταλαβει την διαφορα...

Δευτερο?χμμμμμ εεεεεεχουμε ακομαααααααααα 8-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χχαχα...... :lol::lol::lol::lol::lol::lol: .....μου ειχε πει να παω οποτε θελω μετα τον σαραντισμο...... :lol::lol::lol: ....βλεπω να με παιρνει σηκωτη ο αντρουλης μου προκειμενου ν α ξεσκονιστει η κατασταση... :lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν την γλιτωνεις κοπελιαααααααα :lol::lol:

Ρε γμτ δεν εφαγε πολυ η μικρη μου σημερα,κοντα στα 200 και κατι απο το πρωι και ειπε ο παιδιατρος οτι καθημερινα πρεπει κατω απο 430 να μην πεφτει και ειμαστε καλα....θα μου πειτε εχουμε ακομα μπροστα μας ωρες.....και μαλιστα κοιμαται και δεν παιρνει και χαμπαρι απο φασαρια,πρωτακουστο!!!

Μηπως να την ξυπνησω να φαει?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια, κι εγώ δεν τρελαίνομαι για ξεσκόνισμα κουραμπιέ... Ενώ πριν την εγκυμοσύνη δεν έβλεπα την ώρα να γεννήσω για να το κάνουμε, τώρα δε θέλω... Μάλλον απ' τις ορμόνες μου έπεσε η λίμπιντο, ξέρω γω... :( Τώρα κάπως μου φαίνεται έχει αρχίσει να παίρνει μπρος η μηχανή. Αλλά δεν μπορώ να το κάνω με τον Αντρέα δίπλα απ' το κρεβάτι. Θα νιώθω πολύ απαίσια... Ίσως τον βάλουμε στο σαλόνι για να έχουμε το πεδίο ελεύθερο. Άλλωστε, αν κλάψει θα τον ακούσουμε.

Για τον ύπνο που λέτε, εμείς δεν έχουμε παράπονο. Ξυπνάει μία ή καμία φορά μέσα στη νύχτα. Π.χ. χτες βράδι κοιμήθηκε κατά τις 12.30, ξύπνησε περίπου 5.40, ξανακοιμήθηκε 6.20 περίπου και ξύπνησε πάλι γύρω στις 9 και κάτι. Συνολικά κοιμόμαστε αρκετές ώρες. Να τον κρατήσω ξύπνιο όλη μέρα για να κοιμηθεί το βράδι, δύσκολο. Όταν θέλει να κοιμηθεί, θα κοιμηθεί δεν πα να βαράνε κανόνια. Αλλά αν δε θέλει, άστα βράστα... Σε κάποια φάση, το βράδι, όποτε πήγαινε να κοιμηθεί, τον έβαζα στο πορτ μπεμπέ και δεν τον κρατούσα αγκαλιά, οπότε ξυπνούσε, έτσι ώστε να μείνει ξύπνιος και να κοιμηθεί πιο αργά και να πάει μέχρι το πρωί. Αλλά όταν είναι να κοιμηθεί, κοιμάται με κάθε τρόπο...

Αναστασία, πλάκα κάνεις; Άσε καλέ το παιδί να κοιμηθεί!!! Μην κάθεσαι να μετράς και το τελευταίο μλ. Για να κοιμάται σημαίνει είναι χορτασμένη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μανουλοφιλαναδες με τα ομορφα μωρακια γεια σας..

Εκανα κατι δουλιτσες σημερα και πριν λιγο ξεμπερδεψα..

Μπηκα να δωσω το παρον και παω να βοσκησω λιγο σαλατα..θα μπω πιο μετα να διαβασω τα νεακια σας ..

Απο οτι βλεπω γλωσσα δεν βαλατε μεσα..χαιρομαι που επιστρεφουμε στις παλιες καλες εποχες..

Επιστρεφω σε λιγο..(τα ρολλα μου κλειστα..θελω μονο να φυγω κι ας γυρισω μετα....λαλαλα λαλαλα..)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αγγελικουλα κατσικες εχουμε καταντησει και οι 2 απο την πολλη βοσκη!!!!θελω να ζυγιστω αλλα δεν πεπει τωρα.μου ειπε ο διατροφολογος 1 φορα την εβδομαδα να ζυγιζομαι!!!οποτε τωρα τη δευτερα θα δουμε τι καναμε!!!

αναστασια μου, μην τρελλαινεσαι αν δεν τρωει μια μερα καιοπως ειπε και η αννα μαρια, μην κολλας με τα μλ.οταν θα πεινασει θα ξυπνησει απο μονη της!!!

καλα τα παμε , αλλα σαφως λιγοτερες!!!!δεν πειραζει εννοειται!!!! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμπεθερούλα μου ούτε εμένα τρώει καλά σήμερα, και εγώ προσπαθώ να μην κοιμάται την ημέρα πολύ για να κοιμηθεί το βράδυ....αλλά πίστεψέ με χτες δεν έπιασε το κόλπο....!!!!

Μου άρεσε το ξεσκόνισμα του κουραμπιέεεεεεεε!!!!!

Βανεσάκι 38 και πάνω είναι πυρετός για τα μωρακια μας!!!!!! Μην δώσεις σιρόπι ανευ λόγου.

Κορίτσια εμένα δεν μου έχουν έρθει ακόμα.

Λυδιάκι διαβάζω έτοιμο το εξωδικάκι!!!!!!!!!!! Αναλαμβάνεις και εξώδικα για πεθερές;;;;;;;;;;

Άννα Μαρία έτσι είναι όταν θέλουν να κοιμηθούν .......τελείωσε θα κοιμηθούν ο κόσμος να χαλάσει!!!!!!!

Αγγελικούλα βοσκάς;;; εγώ ούτε αυτό μπορώ....τα πολλά λαχανικά πειράζουν το μωρό.....άστα!!!!!!!

Gprip3.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα μανουλιτσες!!

Τι κανετε?Εμεις σχετικα καλά..Εχω στενοχωρηθει λιγακι γιατι μια φιλεναδιτσα μου ηταν εγκυος στον 3ο κ εχασε το μωρακι της..

Κατα τα αλλα εχουμε τη γκρινιτσα μας παλι σημερα, αλλα κανουμε και τα χαμογελακια μας που κ που κ ισορροπει λιγακι η κατασταση.

Εμεις κοριτσια ολο κ κατι κανουμε σχετικα με τους κουραμπιεδες κ τους μαιντανους αλλα η αληθεια ειναι οτι ειδικα τις πρωτες φορες ποναγε αρκετα.Καπου διαβασα οτι ο θηλασμος δημηιουργει ξηροτητα στον κολπο γι αυτο..Περιοδο ακομα δεν ειδα.Ευχομαι οντως να ειναι καλυτερα μετα τη γεννα γιατι παντα πριν ποναγα πολυ κ ειχα κ πολυ αιμα..

Φιλια σε ολες!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα, κουκλίτσες

Άννα-Μαρία, η μικρή μου είναι σχεδόν 2,5 μηνών, ίση με της Αναστασίας.

Όσο για τους μαιντανούς και τους κουραμπιέδες, εμείς ξεκινήσαμε πριν σαραντίσω και πριν με δει ο γιατρός. Του τηλεφώνησα και μου είπε αν δεν έχω αίμα να ορμήσουμε :lol: Και δεν πόνεσα καθόλου. Άλλωστε τα ράματα δεν με πονούσαν καθόλου, από την πρώτη μέρα της γέννας. Τι να πω. Η αλήθεια είναι ότι έχω εξαιρετικό γιατρό. Πρώτα είναι άνθρωπος και μετά γιατρός. Ακόμα και μετά τη γέννα με έπαιρνε συχνά τηλ για να δει τι κάνουμε η μπέμπα κι εγώ. Αφήστε που είναι νέος, μικρότερος από μένα, και πολύ ευχάριστος άνθρωπος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα φιλενάδες μου!

Πάλι μόνη μου είμαι????? Πωπωωωω έχω μια κούραση σήμερα......και νυστάζω απίστευτα αλλά μέχρι να συμμαζευτούμε στο σπίτι και να κάνω κάτι κουτσοδούλια, έκατσα τώρα και όπου να'ναι θα ξυπνήσουν τα θηριάκια μου!

Στεναχωρέθηκα κιόλας σήμερα γιατί πέθανε ένας θείος μου.....βέβαια ήταν μεγαλούτσικος και είχε καρκίνο εδώ και χρόνια οπότε είμασταν προετοιμασμένοι αλλά στεναχωρέθηκα περισσότερο επειδή δεν μιλιόμασταν οικογενειακώς εδώ και χρόνια (η γυναίκα του είναι αδερφή του πατέρα μου και πολύ μεγάλη γαϊδούρα) και ο πατέρας μου δεν θέλει να πάει στην κηδεία από πείσμα πιστεύω! Βέβαια είναι και μακριά (στην Λαμία) αλλά και πάλι αν τα είχαμε καλά σίγουρα θα πήγαιναν με την μαμά μου! Αυτός ο θείος πάντως ήταν πολύ καλός σε σχέση με την βλαμμένη την "θεία" μου και ποτέ δεν ανταλλάξαμε πικρή κουβέντα!

Λοιπόν πήγα και στον γυναικολόγο.....η μεγάλη κύστη που είχα εξαφανίστηκε και το τεστ παπ βγήκε φυσιολογικότατο! Τώρα με πρήζει ο άντρας μου να "ξεσκονίσουμε" κι εμείς τον κουραμπιέ, οι δικαιολογίες τελείωσαν αλλά πωπωωωωωω δεν θέλω καθόλου....ιδίως επειδή είμαστε μονίμως "φαγωμένοι"!!!!!!! Άσε που πέρσυ μετά από μία τέτοια κατάσταση βρεθήκαμε μία μόνο φορά (με προφυλάξεις υποτίθεται) και έμεινα έγκυος στην μπέμπα!!!! Σήμερα που πήγα να πάρω τα αποτελέσματα του τεστ παπ μου έκανε πλάκα ο γιατρός μου "τί έγινε? ήρθες για το τρίτο?" και του λέω "γιατρέ τα ίδια μου είπες και πέρυσι τον Ιανουάριο (εκεί γύρω στην γιορτή μου το κάνω πάντα) μετά το τεστ παπ και τον Φεβρουάριο ξαναήρθα γιατί ήμουν έγκυος....." :shock:

Κατερινούλα κρίμα για το μωράκι της φίλης σου......

Πάω να ταϊσω την μπέμπα.......θα επιστρέψω......λέω τώρα........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερινούλα λυπάμαι πολύ για τη φίλη σου!!!!!!!!

Εύχομαι σύντομα να έρθει ένα νέο σποράκι!!!

Βανεσάκι θα βοσκήσω και εγώ που θα πάει!!!!!

Εφούλα και εγώ έχω πολύ καλό γιατρό και άνθρωπο, φαντάσου κάνουμε και πλάκα, ευτυχώς..!!!!!!

Νάσια συλληπηρήρια για το θείο σου!!!!

Μια χαρά το τεστ παπ!!!!!!!! Εάν θες τρίτο στο εύχομαι , αν όχι πάρε προφυλάξεις!!!!!!!!

Gprip3.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Και γω ποτέ δε το προτιμούσα, ας ελπίσουμε οι υπόλοιπες επαφές να είναι καλές και να έρθει το σπορακι🤞 Εμένα υπάρχουν διάφορες καταστάσεις που είχαν τύχει και είχαν συνδεθεί με την εγκυμοσύνη αυτή, που νομίζω συνεχώς θα μου περνάει από το μυαλό, τουλάχιστον όσο περνάει ο καιρός λίγο λίγο απαλύνουν, Συνέχεια βλέπω πεταλουδιτσες να με περιτριγυριζουν και σκέφτομαι πως αυτές οι πεταλουδιτσες είναι τόσο μικρές όσο και αυτό το μωρακι όταν έφυγε και πέταξε ψηλά στον ουρανό, είναι στιγμές που περνάει από το μυαλό μου έντονα και σκέφτομαι πωπω πως μπορεί να αλλάξει η ζωή έτσι....πως να μην είναι δύσκολο ψυχολογικά μετά; πραγματικά έχουμε τόση δύναμη μέσα μας 
    • Κοριτσια μ πως είστε; Εγω εισαγωγή νοσοκομειο λόγω συσπάσεων. Εχθες το βραδυ εκανα μια μεγαλη πέτρωσε ολη η κοιλιά κ κράτησε καποια λεπτα. Σημερα πρωι μιλησα με την γιατρό μ κ μ ζήτησε να με δει. Οντως μ ειπε κανω συσπασούλες κ με κράτησε μεσα για ενδοφλέβιο μαγνήσιο. Εχω απο τις 5:30 το απογευμα να κανω, θελω μα πιστευω πως εκανε δουλεια το Mg κ δεν θα ξανακάνω. Κοριτσια εσεις παίρνετε μαγνήσιο; Εμενα δεν μ είχε ξεκινήσει
    • Γλυκούλα μου!! 🥹🥹🥹   Καλό μήνα κορίτσια!!! Καλό καλοκαίρι!! Σήμερα πήγαμε σε ένα παραλιακό μαγαζί με τον άντρα μου και τους κουμπάρους μας και τα παιδιά μας και ήταν μαγικά!! Μου ρθε επιθυμία για μπύρα βαρελίσια, πήρα μια μεγάλη το ευχαριστήθηκε η ψυχή μου!! Και μετά σκεφτόμουν λες αυτή να ήταν η τελευταία μπύρα του καλοκαιριού;; Να μην μπορέσω να πιω άλλη;; Χάχαχα του τρελού!! 
    • Ρένα μου κ η μεγάλη μου η κόρη από τη μια στιγμή στην άλλη άλλαξε από αλεσμένα σε κομμάτια! Οπότε μην ανησυχείς! Λίγο προσοχή μόνο, μην την αφήνεις μόνη της να τρώει! Κάποιος να είναι συνέχεια μαζί της!    Εμείς τρώμε και φρούτα κ μεσημεριανό σαν μεγαλύτερες 😂😂😂😂😂  Τώρα που πάμε κούνιες η δικιά μου είναι από τις μεγαλύτερες! Ενώ πριν 1 χρόνο ήταν από τα μικρότερα κ φοβόμουν μην την πάρει κανένας αμπαριζα καθώς έτρεχε 😂😂 πως αλλάζουν οι καιροί 😂😂
    • Πόσο γλυκιά κίνηση αυτή που έκανες κορίτσι μου..... Δεν θα ξεχάσω όσο ακόμα πενθουσα το μωρό μου και ανάρρωνα από την αποξεση, σε μια βόλτα με τον καλό μου είδα ένα μικρό κοριτσάκι με την μαμά του. Το κοίταξα στιγμιαία, γιατί με πονούσε πολύ η εικόνα, ήταν σαν να μου έστριβαν το μαχαίρι στην πληγή, αλλά ο άντρας μου το κατάλαβε. Μην στεναχωριέσαι μου είπε, σύντομα θα έχεις και εσύ το παιδάκι μας. Μου φάνηκαν τόσο κενά λόγια, λόγια παρηγοριάς, αλλά είχε δίκιο. Η υπέροχη κορούλα μου ήταν πολύ κοντά, το μόνο που χρειάστηκε ήταν να μην το βάλω κάτω 🫶🌈🌈
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...