Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΠΟΙΕΣ ΞΕΚΙΝΗΣΑΜΕ ΠΑΡΕΟΥΛΑ Νο14


Recommended Posts

καλημέρα και καλή Σαρακοστή στις μεγάλες φουσκολοιλίτσες, στις μικρές φουσκοκοιλίτσες και στις μέλλουσες φουσκοκοιλίτσες!!!!!!!! :P:P:P:P:P

Αγγέλα , για την αμνυοπαρακέντηση όλοι οι γιατροί είναι υποχρεωμένοι να μας ενημερώσουν για την μία έστω πιθανότητα αποβολής και αυτό φυσικά είναι ανατριχιαστικό και τρομακτικό...το λιγότερο....Ο δικός μου γιατρός μου είπε πως όλα θα εξαρτηθούν από τις δύο εξετάσεις αυχενικής που γίνονται και οι πιθανότητες που βγαίνουν για την κάθε γυναίκα.

Ήμουν παρούσα όταν η αδερφή μου έκανε αμνιοπαρακέντηση πριν 6 χρόνια. Το βασικό είναι η βελόνα που εισχωρεί ο γιατρός για να πάρει αμνιακό υγρό να μην αγγίξει το έμβρυο. Περιμέναμε αρκετή ώρα να ησυχάσει η μικρούλα, γιατί πρέπει να τα πετυχαίνεις(τα έμβρυα) σε φάση ηρεμίας για να ελαχιστοποιηθεί η πιθανότητα να τους ακουμπήσει η βελόνα.Η διαδικασία χρονικά εφόσον το έμβρυο είναι ήσυχο διαρκεί ελάχιστα. Μετά δεν έπρεπε να περπατήσει καθόλου και την πήγα σπίτι της για να ξεκουραστεί.

Εσύ πότε με το καλό έχεις πιθανή ημερομηνία τοκετού;;;;

Diaz όλα καλά θα πάνε σήμερα. Περιμένουμε νέα σου!

Morouli....σου επιτρέπουμε το πολύ να αλλάξεις καναπέ...χι!χι!

lil, πραγματικά ανυπομονώ να ακούσουμε καρδούλα!!!Ελπίζω την Παρασκευή που θα πάω πάλι στον γιατρό να τα καταφέρουμε.Εσύ πως πας;;;;;Κλωτσάει;;;;;;

heaven καλή επιτυχία στην εξέτασή σου!!! Ούτε εγώ έχω μπει σε αυτή την διαδικασία η αλήθεια είναι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Κορίτσια μου καλημέρα και καλή σαρακοστή!!!!

Αποφασίσαμε ξαφνικά να πάμε στο χωριό του άντρα μου για 3μερο μπας και ξεχαστούμε λιγάκι και αλλάξουμε παραστάσεις... Καλό μας έκανε!!! Γελασα πολύ με την γιαγιά του που ούτε να σκεπαστώ μόνη μου δεν με άφηνε για να μην τρανταχτεί το μωρό!!!! Μου είπε να τρώω πολλές φράουλες και κεράσια για να έχει κόκκινα μάγουλα το μωρό!!! Πολύ γελιο!!! Η ίδια έχει γεννήσει καμια 10αριά και πάνω παιδιά στα χωράφια αλλά με εμένα ήταν τόσο περιποιητική!!!!!!

Γράψατε τοσα πολλά που τα έχω ήδη ξεχάσει!!!

Αγγέλα μου έχω πάρα πολλές φίλες που έκαναν αμνιοπαρακέντηση και δύο που έκαναν λήψη χοριακής λάχνης και ευτυχώς καμία δεν είχε πρόβλημα! Έχεις χρόνο να το αποφασίσεις και σίγουρα το τί θα δείξει η αυχενική με τις αιματολογικές θα σας βοηθήσει να παλρετε την σωστή απόφαση!!!

Ντιαζάκι εσύ σήμερα έχεις την επαναληπτική,ε; Εύχομαι να έχει εκτοξευτεί στα ύψη ματάκια μου!!!

Εγώ επαναληπτική την Πέμπτη όπου πρέπει να είναι πάνω από 1600 μονάδες... Έχω άγχος αρκετό και προσπαθώ να μην το σκέφτομαι...συνέχεια!!!! Θα δούμε!!! Δεν ξέρω πως νιώθω πάντως, αισιόδοξη ή όχι, έγγυος ή όχι... Από συμπτώματα μάλλον δεν έχω τίποτα!!! Λίγο ευαίσθητο στήθος αλλά όχι ιδιαίτερα πρησμένο, ελάχιστα πονάκια πολύ σπάνια μέσα στην μέρα! Εξαφανίστηκε η συχνοουρία, δεν νιώθω ναυτία καθόλου, πάνε και οι ζαλάδεσ και οι λιποθυμίεσ και κατα τα αλλα είμαι φυσιολογικά... Δεν ξέρω τί να υποθέσω... Απλά αναμένω την Πέμπτη...

Άντζι μου μπράβο που το είδατε!!!! Τώρα θα το ακούσετε κιόλλας και ποιος σας πιάνει!!!! <3

Για υστεροσκόπηση δεν θυμάμαι ποιο κορίτσι ρώτησε, δεν έχω κάνει και δεν μπορώ να βοηθήσω! Καλή επιτυχία όμως με τα πιο καλά αποτελέσματα!!!!

Γιουλάκι εσύ πότε έχεις γιατρό;

Μαρινάκι συγχαρητήρια για τα καλά αποτελέσματα! Ένας κύκλος αργότερα ειναι το λιγότερο μπροστά στο μωράκι που έρχεται,ε; Όλα θα πάνε καλά!!!!!

Συγχωρέστε με αλλά δεν θυμάμαι τί άλλο διάβασα! Θα αλλάξω το όνομά μου σε χρυσόψαρο μιας και τέτοια μνήμη έχω!!!!!

Σας φιλώ όλες γλυκά!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μελι καλα κανατε και φυγατε σιγουρα εχουμε αναγκη και απο αποδρασεις!Η γιαγια σου οπως το περιγραφεις θα ειχε πολυ πλακα :lol: Κανε υπομονη και να ξεκουραζεσαι, ειναι σημαντικο.

heaven μου σε ευχαριστω πολυ!Τωρα για την υστεροσκοπηση δεν ξερω να σου πω γιατι δεν εχω κανει,να σκεφτεσαι οτι ειναι για καλο και ευχομαι να μην πονεσεις :YMHUG::YMHUG:

diazaki καλη επιτυχια με μια μεγαλη χοριακη!!!

Μωρουλι μου πως πας εσυ?

Αντζη με το καλο να ακουσετε την καρδουλα!!!

Το μωρακι το ακουω συνηθως το βραδυ που πεφτω να κοιμηθω αλλα οχι δυνατα ακομα και εχω και αυπνοιες οποτε δενει το πακετακι :lol::lol: Εδω και μια εβδομαδα εχω και καουρες προσπαθω να την παλευω πινοντας γαλα, ελπιζω να μου περασει...

φιλακια σε ολα τα κοριτσια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέραααα, καλή Σαρακοστή να έχουμε. Πως να τα πάω εγώ αφού άντε και μεχρι καναπά να αλλάξω με αφήνετε. :D

Είμαι καλά κορίτσια, πολύ ηρεμία , πολύ ξεκούραση, δεν έχω ακόμη αγωνία έντονη, μόλις όμως οι μέρες πλησιάζουν ποιος με βαστάει. Το Σάββατο θα πάω να με δει, θέλει να δει την οιστραδιόλη.

Μελι καλη αυξημένη χοριακή σου ευχομαι, ολα καλά θα πάνε. %%-

Lilaki κλωτσαει ε? αααααα θέλω και εγω :o

Anji με το καλό να ακούσεις την καρδουλα να ηρεμήσεις κοπέλα μου ακι εσύ, ααααα θέλω και εγώ :o

Μαρίνα λίγο έμεινεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε!!!! :D:x:x

annou όλο ξάπλα ξάπλα το βαρέθηκα....να προσεχεις @};-

φιλιά πολλά πολλά σε όλες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φιλενάδες μου καλημέρα και καλή σαρακοστή!!!

Δεν προλαβαίνω να διαβάσω και ναγράψω αναλυτικά γιατί δεν προλαβαίνω, μπήκα όμως να σας πω τα νέα μου... 890 η χοριακή μου σήμερα από 190 την Παρασκευή. Δόξα το Θεό!!! Πιστεύω καλά ανέβηκε αν και δεν έχω βρει το γιατρό να μου πει. Έχω τρελαθεί από τη χαρά μου!!!! Ευχαριστώ Παναγίτσα μου που προστατεύεις το μωράκι μου!!

Φιλιά σε όλες!!!! Θα διαβασω και θα γραψω αναλυτικά το βράδυ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπράβο Ντιαζάκι μου!!!!!! Μπράβο!!!!!!!

Υπέροχη χοριακή!!!! Μπράβο!!!!

Μωρούλι καλή ξεκούραση καρδιά μου!!!! Θετική σκέψη και καλά κάνεις και είσαι ήρεμη και δεν αγχώνεσαι!!!! Έτσι πρέπει αν και είναι δύσκολο!!!!!

Λιλάκι σε ευχαριστώ πολύ!!!! Τί ωραία που είναι να το νιώθεις... Ανυπομονώ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

DIAZ ....Η ΧΟΡΙΑΚΗ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ...ΘΑ ΣΟΥ ΤΟ ΠΕΙ ΚΑΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ!! :):)

ΠΗΡΕ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΟΥ....ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟ ΣΤΑΜΑΤΑΕΙ ΤΙΠΟΤΑ............

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

diaz μου τελεια η χοριακη σου!!!

Καλως ηρθες στο κλαμπ!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :D:D:D:D:D

φφφφφφφφφφφφφφφοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ

και στις υπολοιπες!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Diaz μου τελεια η χοριακη σου μπραβο πήρε μπροστα το μωρακι ετοιμάσου για πολλες συγκινήσεις!!!

Meli περιμένω με αγωνια τα δικα σου ευχαριστα.

Morouli με το καλο.

Πολλα φιλια σε όλες!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου!!!

Όλες καλά;;;

Μωρούλι κλωσσούλα πώς πας;;;

Εγώ στην αναμονή για αύριο!!! Είδα πολύ όμορφα όνειρα και ξύπνησα χαρούμενη και αισιόδοξη!!!

Είδα ότι έβγαλα βόλτα την σκυλίτσα μου, που πέθανε το 2002, και μου έκανε χαρές και της χάιδευα το τρίχωμα και τσουπ νά σου ο γυναικολόγος μου με δύο σκυλάκια και με έπιασε από το χέρι να περάσουμε ένα δύσκολο πέρασμα και μόλις περάσαμε έβγαλε ένα αυγό και το έκοψε στα 3 και μου έδωσε ένα κομμάτι να το δώσω στην σκυλίτσα μου!!!

Το θεώρησα σημαδιακό! Γιατί 2 κατεψυγμένα εμβρυάκια που βάλαμε και 1 το ωαριάκι της ωορηξίας σύνολο 3 και από αυτά μόνο το ένα μεγάλωσε!!! Και ας πούμε την περιπέτεια με την χοριακή, που αύριο θα ξέρουμε, με πήρε από το χέρι και την προσπεράσαμε!!!

Και μετά είδα ότι ήμουν με τον άντρα μου στην θάλασσα και ήταν σαν τις Μαλδίβες, καταγάλανα νερά, διάφανα και λευκή άμμος και ένας ήλιος λαμπερός και όσο πρέπει ζεστός... Αφού ξύπνησα και χαμογελούσα!!!! Τόσο ευτυχισμένη ένιωθα!!!!

Παναγίτσα μου μακάρι να είναι όλα καλά με το μωράκι μας!!! Βοήθησε το και προστάτευέ το...

Σας φιλώ όλες γλυκά!!!!! Αφού σας ζάλισα με τα όνειρα πρώτα!!!! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

diazaki τέλεια η χοριακή, γιούπιιιιιι!!!είδες που πήγαν όλα καλά;θυμάμαι που έλεγες για το στήθος που μια φουσκώνει και μια ξεφουσκώνει κι ήθελα από τότε να στο πω, ακόμη υπάρχουν πρωινά που το στήθος πέφτει και τρελαίνομαι αλλά τελικά όλα καλά.

μέλι μου τι ωραίο όνειρο! να μην έχεις καθόλου αγωνία, είμαστε όλες σίγουρες για σένα.Και δεν μας ζαλίζεις :x σου μιλάει εγγυημένα η αρχιυστέρω της παρέας :)

Lil ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημεραααα.

meli και εγω νομιζω οτι ειναι τελειο το ονειρο. το διαβαζα και χαμογελουσα και εγω!!! ολα τελεια.

κοριτσια εγω ακομα δεν εχω παει να συζητησουμε τι πηγε στραβα. ή αυριο ή τη Δευτερα θα παω. θα ήθελα τα φώτα σας για τα κατεψυγμενα για να είμαι έτοιμη! κανεις θεραπεια για να στα βαλουνε η απλα σε παρακολουθουνε με το φυσικο κυκλο? αν κάνεις και εσυ αυγο στο παιρνουν με ωοληψία οπως στην εξωσ., ναρκωση κτλ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια σας ευχαριστώ πολύ!!!!!!

Αννού αν δεις στα νέα θέματα απάντησα κι εγώ και το γιουλάκι για εμβρυομεταφορά κρυοσυντηρημένων! Πριν λίγο!!!

Δεν στο παίρνουν το ωάριο όχι! Το χρησιμοποιούν σαν φυσικό κύκλο για να βάλλλουν τα κατεψυγμένα! Εμάς μας είπε να έρθουμε σε ελεύθερη επαφή μήπως γονιμοποιηθεί κι αυτό! Στην αρχή είχε πει μάλλον όχι μην μείνω με τρίδυμα αλλά εγώ του είπα ότι μπορεί να είναι αυτό το τυχερό και μας άφησε! Αν και με τόσο χαμηλή προγεστερόνη που είχα την μέρα της εμβρυομεταφοράς αποκλείεται να γονιμοποιήθηκε το καημενούλι!!!!

Αγγέλα μου, φουσκοκοιλίτσα!!!!! Σε φιλώ γλυκά γλυκά!!!! Και να ξέρεις μια υστερία την έχουμε όλες όταν φτάνει η ώρα μας! Για τις υπόλοιπες είμαστε ήρεμες και αισιόδοξες και συμβουλεύουμε μια χαρά!!! Για τον εαυτό μας τα καταργούμε όλα όσα λέμε!!!! Χιχιχι!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ Μελί μου τι φανταστικο ονειρο ηταν αυτο!!!!

Φανταζομαι ολες χαμογελασαμε!Σημαδιακο σιγουρα.Αυριο θα πας για χοριακή?Γιατι δεν πας κατευθειαν για υπερηχο να σου φυγει τελειως η αγωνια?

Αννου οπως λεει κ η Μελι απαντησαμε σε νεο θεμα σε μια κοπελα.Εγω πηγα σε φυσικο κυκλο χωρις φαρμακα.Εχω ακουσει κ περιπτωσεις που περναν φαρμακα πιο πριν αλλα θα σου πει κ γιατρος.Συνηθως ομως τα μπαρμπασταθακια σε φυσικο κυκλο πηγαινουν!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιουλάκι ο γιατρός μου είπε ότι αν η χοριακή δεν είναι πάνω από 1.200-1.500 δεν μπορεί να δει κάτι!

Επίσης είπε ότι μάλλον η δικιά μου διπλασιάζεται κάθε 3 μέρες οπότε την Πέμπτη θα πρέπει να είναι τουλάχιστον 1500-1600!!! Αν δεν είναι κάτι δεν πάει καλά...

Μου είπε αν θέλω να περιμένω μέχρι την Δευτέρα και να πάω να μας δει!

Αλλά δεν έχω τόση υπομονή και του είπα ότι θα παπω για άλλη μια χοριακή (το ήξερε άλλωστε αφού ξέρει πόσο ανυπόμονη είμαι!!!) και μου είπε να την καπνω αύριο και να τον πάρω τηλ!!!

Εσύ πότε θα πας για υπέρηχο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

το βραδυ θα παω να δω τι γινετε εκει κατω!!

Ωρες ωρες σκεδτομαι τι τυχερες που ειναι οι κοπελες που μενουν εγκυες δεν το καταλαβαινουν αμεσως και κανουν ενα τεστ κ μετα αμεσως ακουν καρδουλα.Το αγχος το δικο μας ειναι απο το μηδεν.Απο τη πρωτη μερα της συλληψης.και ειναι τοοοοσο ψυχοθφορα αυτη η αναμονη!!!Ουφ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πόσο δίκιο έχεις!!! Ένα άγχος για ολα από την αρχή! Από την πρώτη ένεση, να κάνεις πολλά καλά ωάρια αλλά να μην πάθεις υπερδιέγερση, να είναι καλά τα ωαριάκια, να γονιμοποιηθούν, να προχωρήσουν, να εμφυτευτούν, να απιψυχθούν καλά, να δεις θετική χοριακή, να πολλαπλασιάζεται σωστά, να δεις τον σάκο, να ακούσεις την καρδούλα.... Ποποπο... Μόνο που τα έγραψα ξαναγχώθηκα!!!!

Καλά νέα να έχετε Γιουλάκι μου!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι θυμάστε τώρα ρε κορίτσια..........τώρα είστε και η δύο σε άλλη φάση......... ;););)

Ας μείνουμε στα τέλεια όνειρα και στα χαμόγελα!!!!!!! :P:P:P:P

Annou mou, με το καλό η μεταφορά!!!! Πάνε με το καλό στον γιατρό σου και με θετική διάθεση προετοιμάσου ψυχολογικά για την τυχερή σου προσπάθεια!!! :-bd:-bd

Gioulaki με το καλό να δεις το σποράκι σου σήμερα! Περιμένουμε νεώτερα!

Melipikto με τέτοιο όνειρο , μην αγχώνεσαι καθόλου για την αυριανή σου χοριακή....την έχουμε στο τσεπάκι....

Morouli, δεν πιστεύω να μετακινήθηκες;;;;χι!χι!.....

Όσο για υστερία πάντως....εγώ δεν βλέπω πουθενά.. ^#(^^#(^ ......είμαστε γυναίκες που θέλουμε να γίνουμε μανούλες....οπότε όλα δικαιολογούνται....... [smilie=binkybaby.gif] [smilie=binkybaby.gif] [smilie=binkybaby.gif] [smilie=binkybaby.gif] [smilie=binkybaby.gif] [smilie=icon_thumright.gif] [smilie=icon_thumright.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Κορίτσια πηγα κ εγώ γιατρό σήμερα! Ολα καλά μας είπε.  Τράχηλο με εξέτασε κολπικά 36.  Πολύ ζωηρή μας είπε ήταν η μπεμπούλα μας👧🏼🎀 Βγήκαν κ τα αποτελέσματα απο Νιπτ ολα καλά κ εκει.  Για την καλλιέργεια μ είπε αφου αγχώνομαι κ το σκεφτομαι να παω σε δεκα μερες να την κανω γιατι δεν μπορούσε σημερα να συνταγογράφησει. Β επιπέδου μετα τις 18/6 μ ειπε να κλείσω ραντεβου 
    • Έλα ρρρεεεέ!! Να τα χαίρεσαι πραγματικά!! Αχχχχχ.. πόσο χαίρομαι για εσάς βρε Κατερίνα μου!!! Πολύ συγκινήθηκα και γέλασα με τις περιγραφές σου!! Φτου φτου φτου τα παιδάκια υγεία να έχουν πάντα στη ζωή τους!! Να είστε και εσείς πάντα καλά να τα καμαρώνετε για μια ολόκληρη ζωή!!🥰 Εγώ ακόμα εδώ στον αγώνα για ένα παιδάκι, όπως τα ήξερες, δεν άλλαξε κάτι.. αν και καταφέραμε μια εγκυμοσύνη πέρσι δυστυχώς σταμάτησε η καρδούλα του μερικές μέρες πριν την αυχενική.. αλλά έχει η ζωή..! Θα έρθει κάποια στιγμή! Και αν όχι, καλά να είμαστε με τον άντρα μου, υγιείς και αγαπημένοι..!
    • Καρότσι ψάχνω τώρα!!! Μάρσιπο και καλαθούνα θα μου φέρουν!
    • Ααα εγω μπρούμυτα δεν μπορούσα ποτε να κοιμηθώ νιωθω δεν μπορω να παρω ανάσα 😅 ναι είναι θέμα τώρα αυτό είναι η αλήθεια.. αν δεν βολεύεσαι για να κοιμηθείς.. και όσο μεγαλώνει η κοιλιά ακόμα πιο ζόρι
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...