Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΠΟΙΕΣ ΞΕΚΙΝΗΣΑΜΕ ΠΑΡΕΟΥΛΑ Νο14


Recommended Posts

Το καταλαβα, απλα δεν φαινεται απο τις εικονιτσες τοσο ,σε μπερδευει λιγο, ενω ειναι πολυ ωραιο. Βαλε ενα για την επετειο σας και αργοτερα για το μωρακι σας :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

diazaki mou SUXGARITIRIA!!!!!!!!!!!! [smilie=blob1.gif][smilie=blob1.gif][smilie=blob1.gif][smilie=blob3.gif][smilie=blob3.gif][smilie=blob6.gif][smilie=blob6.gif][smilie=blob6.gif][smilie=blob6.gif][smilie=blob6.gif][smilie=blob9.gif][smilie=blob9.gif][smilie=blob9.gif] ti teleia nea!!!!xarika para polu!!!o theos na sas prostateuei!!!!filakia polla!!!

morouli euxomai na gonimopoiithoun k ta duo k na piaseis dudimakia!!! ;)

gioulaki se ti fasi briskesai?exo xasei mallon ta nea sou!!

lil teleio sunaisthima???agoraki eipame e???filakia polla stin koilitsa sou!!!

cuando sou euxomai me enan pono k ena ugeiestato k kalotuxo paidaki!!!

filakia polla k sta upolipa koritsia!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κι από μένα κορίτσια μου! Τρομερές οι εξελίξεις! Βέβαια τις παρακολουθώ από την προηγούμενη εβδομάδα γιατι δεν άντεχα την αγωνία, απλά δεν μπορούσα να γράψω, ο υπολογιστής τα είχε παίξει!!!

Λοιπόν τι να πρωτοευχυθώωωωωωω ή μάλλον σε ποιά :?:

Μέλι μου τι να πω :?: Είμαι πολύ χαρούμενη για σένα! Εύχομαι να πάνε όλα καλά και να έχεις μια τέλεια εγκυμοσύνη!!!!και φυσικά να μεγαλώνει μέσα στην κοιλίτσα σου ένα τέλειο και γερώ μωράκι!!! :ymparty::YMHUG::-*:-*:ympray::ympray::ympray::-bd

Αντζι μου και σε σένα εύχομαι το ίδιο! Να προσέχετε! Μπράβο, μπράβο!!!!

Diazaki τι ωραία νέα? Συγχαρητήρια και σε σένα! :-bd:-bd:ympray: Εύχομαι να πάνε όλα καλά!

Μωρούλι εύχομαι να γ'ινουν μωράκια και τα δυο τα εμβρυάκια! Να έχεις πολύ καλά αποτελέσματα αύριο. Θα περιμένουμε νέα σου!!!!

Twiggy 38 οι βδομαδούλες! Μάλλον έφτασε η ώρα ε?

αντε ρε κούκλα! Εμείς μαζί θα τα κάμουμε και με το Μαρινάκι!!!

Αννού μου, λυπάμαι πολύ. Ειναι δύσκολο! Είμαστε όμως δίπλα σου και είναι αυτό που λέμε πάντα εμείς οι εξωσωματικούλες, "δεν υπάρχει τέλος αλλά πάντα μια νέα αρχή" έτσι είματε όλες δυνατες και ας μην το ξέρουμε! και πάντα πάμε για άλλα....Θα τα καταφέρουμε και εσυ που πιάνεις :lol: ακόμα πιο γρήγορα!!!!

Γιουλακι μου σε θέλω δυνατη και θετική! Ευχομαι να γαντζωθει τόσο γερά που στο τέλος να μην θέλει να βγει!!!!!

Δεν ξέρω αν ξεχασα καμία. Φιλιά σε όλες!

Εμείς πήγαμε στο γιατρό σήμερα! Αν και είμαι ακόμα πολύ θυμωμένη με όλους ( εμένα, τον άντρα μου, τον γιατρόμου, την Παναγίτσα, με την τ'υχη, το σύμπαν, τα ζόδια ε :?: )πήρα καλά νέα! Κορίτσια άρχισε να δουλευει το συστημά μου. Εχω ήδη ένα καλό ωάριο και άλλα 3 που έποντε. Ποιος εγώ που έκανα 1 με το ζόρι! Θα περιμένουμε μέχρι το Πάσχα και μετά βουρ! Στο διάστημα αυτό θα ντοπαριστούμε με βιταμινούλες καλή διατροφή και έλεγχο της ωορηξίας θα ελπίζουμε σε νέο θαυματάκι!

Αυτά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Teri μου!

Μπράβο!

Δεν ξέρεις πόσο χαίρομαι :):):):):) !!!

Κάθε εμπόδιο είναι πράγματι για καλό. Λίγο υπομονή κορίτσι μου και θα κοκκινήσουμε κι εμείς!

Μπράβο για τη θετική ψυχολογία, είναι Η βάση!

Αχ! Αύριο-μεθαύριο θα ξέρουμε κι εμείς τι γίνεται... Σας κουράζω, συγνώμη, αλλά κάντε και για μένα μια μικρή ευχή να είναι θετικά τα αποτελέσματα, ναι; Τουλάχιστον να είναι η τελευταία υστεροσκόπιση... Ε, μακάρι κι η προλακτίνη να έχει συμμορφωθεί επιτέλους!

Φιλάκια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρινάκι μου γλυκό, ΟΛΑ θα πάνε ΚΑΛΑ, ΤΕΛΕΙΑ στο έχω πει, θα δεις που όλα θα είναι όπως τα περιμένεις γιατί κοπέλα μου έχεις προσπαθήσει τόσο πολύ, το έχεις παλέψει, η θεραπεία σου θα έχει αποτέλεσμα θα το δεις και δεν θα ο πιστευεις.

ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΥΓΕΙΕΣ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΚΑΙ ΕΣΩ ΕΤΟΙΜΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΟΙΟ ΤΥΧΕΡΗ ΚΑΙ ΠΟΙΟ ΟΥΣΙΑΣΤΙΚΗ ΣΟΥ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ. ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΜΑΡΙΝΑ ΜΟΥ. %%-%%-%%-

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φιλενάδες μου γλυκές σας ευχαριστώ όλες πάρα πολύ. Με συγκινείτε πολύ. Ολα να πάνε κατ ευχήν.

Ειδα και την γλυκειά μου ΜΑΝΟΥΛΑ στον ύπνο μου, και μου χαμογελούσε. Με φυλάει απο εκεί που είναι.

Σας ευχαριστώ ΟΛΕΣ μα ΟΛΕΣ πάρα πολύ.

Diaz πολλές ευχές για σένα,

Gioulaki και εσύ μην φοβάσαι, το μωράκι σου είναι εκεί!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φιλενάδες μου σας ευχαριστώ όλες για τις ευχές σας! Τις διαβάζω και δεν μπορώ να το πιστέψω ότι είναι για μένα!

Μελίπικτό μου, Άντζι, Αγγέλα τώρα θα μιλάμε για τις κοιλίτσες μας που θα φουσκώνουν!!! Εγώ ακόμα προσπαθώ να το συνειδητοποιήσω! Χαϊδεύω την κοιλίτσα κι προσεύχομαι να πάνε όλα καλά! :ympray: Κρύωσα κι από πάνω κι έχω δέκατα κι όλο φτερνίζομαι!! Μακάρι να μην κάνω κακό στο μωράκι!

Μαρία και Λιλ πολλά φιλιά στις κοιλίτσες σας!

Cuandaki μου τον έφαγες τον γάιδαρο! Σε λίγο καιρό θα κρατάς το μωράκι σου! Πως πάνε οι ετοιμασίες;

Το Twiggaki μας προηγείται ε; Πρέπει να μετράει μέρες πια!! Με το καλό να έρθει!!

Μαρίνα μου εύχομαι να πάνε όλα καλά και είμαι σίγουρη ότι σύντομα θα έρθει και σε σας το σποράκι! :ympray: Θα περιμένουμε νέα σου!

Μορούλι εύχομαι να έχεις 2 τέλεια εμβρυάκια και να γίνουν γερά μωράκια!!! :ympray:

Τέρι μου χαίρομαι που τα πράγματα βρίσκουν μια σειρά! Το σποράκι θα έρθει και θα μείνει!

Tha gino manoula, Lagonisi, Littledancer, Annou, Μερεντάκι λίγη υπομονή ακόμα και η Παναγίτσα θα κάνει το θαυματάκι και για σας! :ympray: Τα μωράκια θα έρθουν!

Γιουλάκι μου σήμερα εύχομαι να πάνε όλα καλά με τη χοριακή και να σε κοκκινήσει επιτέλους η Μέλι μας!!

Φιλιά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ντιαζακι γλυκο ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ!!!!! :ymparty::ymparty::ymparty:

Σου ευχομαι μια υπεροχη εγκυμοσυνη, με το καλο να δειτε το σπορακι σας...

Τι συγκινηση βρε κοριτσια, τοσες συζητησεις εδω, τοση απογοητευση αλλα και χαρες! Λιγες εχετε μεινει και θα κοκκινησετε συντομα!! Καλη επιτυχια στις υπολοιπες, να θυμαστε οτι εδω ξερουμε πολυ καλα να σηκωνομαστε καθε φορα που κατι μας ριχνει και να συνεχιζουμε με αισιοδοξια! Τελικα τα καταφερνουμε με πιστη και θετικη σκεψη!!! :):)

Εμεις περιμενουμε τη μπουμπου με ανυπομονησια και χωρις ακομα να το συνειδητοποιουμε πληρως... Λοιπον , οσο θα λειπω απο το μαμμυ με τη γεννα κλπ θελω να εχουμε και αλλες πολλες χαρουμενες ανακοινωσεις!!Να μην σας προλαβαινουμε!! πολλα φιλια κουκλες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Twiggaki μου σε ευχαριστώ για τις ευχές!! Με το καλό να έρθει η μπεμπούλα σας! Θα έρθει στην αγκαλίτσα σας και θα το συνειδητοποιήσετε για τα καλά! Όλα να πάνε καλά!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τwiggy με το καλο να ρθει το μωρακι, καλη λευτερια!!!

Εισαι στη σκεψη μου!!! :x:x:x:x

Τερι μου πολυ χαρηκα που εχει ανεβει η ψυχολογια σου!!!

Πολυ συντομα θα σας ερθει το μωρακι θα δεις!!! :YMHUG::YMHUG::YMHUG:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Diazaki περαστικά!!!!!! Δεν θα πάθει τίποτα το σποράκι, μην φοβάσαι.....τώρα που το τσακώσαμε....... :D:D:D:D:D

Τwiggy σου εύχομαι πραγματικά μία εύκολη γέννα....!!!!!!! Με το καλό να κρατήσεις το υπέροχο θαυματάκι σου στη αγκαλιά σου!!!!!! :YMHUG::YMHUG::YMHUG:

Τeri , μακάρι με την Ανάσταση του Κυρίου να σηματοδοτηθεί και η σημαντικότερη και ποιο ευχάριστη περίοδος της ζωής σου! :ympray::ympray::ympray:

Μετά το Πάσχα άλλωστε θα περιμένουμε αρκετά ευχάριστα, ε κορίτσια;;;;;;;;

Μαρινάκι , περιμένουμε με αγωνία τα ευχάριστα από τις εξετάσεις !!!!!Είμαι σίγουρη πως όλα θα πάνε καλά!!!!

Gioulaki, morouli έχετε κάτι νεότερο;;;;;;

Εννοείται πως θα κοκκινήσουμε την λίστα!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

twiggy μου βλεπω το τικερακι σου, σαν τη σημερινη μερα σου γεννησα τη κορη μου.Πταν εχουμε περασει τοσα για να γινουμε μανες η ωρα του κλαμματος ειναι συγκλονιστικη.Με ξεγεννησε ο εξωσωματικος κ με το που ακουσα κλαμμα αρχισα να κλαιω τον κοιτουσα σαν Θεο μου και φωναζα ευχαριστω ευχαριστω!!!

Με ενα πονο κοριτσι μου αλλα κ παραπανω να ειναι χαλάλι ;)

Τερι πολυ ενθαρρυντικα τα νεα σου.Με το καλο να συνεχισετε και να τα αφησετε τα αλλα πισω!

Μωρουλι ειχες νεα?Σε πηραν απο το κεντρο τηλεφωνο?Αν καταλαβα καλα εχεις χασει τη μανουλα σου ε? Να δεις ποσο θα σε βοηθησει.και εγω την εχω χασει και πιστευω πως αυτη μου εστειλε τη κορη μου.Γι'αυτο κ της εδωσα το ονομα της,της το χρωστουσα ;)

Δυναμη χρειαζομαστε κοριτσια κ ολα θα πανε καλα.Τα νευρα μας να ειναι γερα κ η υπομονη μας γαιδουρινη. Ειμαστε τοσες πολλες που περασαμε απο σαραντα κυμματα αλλα ειμαστε εδω για σας δινουμε κουραγιο και να βλεπετε πως ο πελαργος εεεεερχεται.Σε ολες μας και τα κλαμματα,οι ενεσεις,οι συνεχεις εξετασεις , οι αποτυχιες οοοολα ξεχνιουνται.Καλη συνεχεια λοιπον σε ολες σας

Εγω εδωσα αιμα κ περιμενω να δω τι θα γινει τελικα.

καταλαβαινω οτι αυτη τη φορα δεν περναω οτι κ εσεις αλλα σας καταλαβαινω γιατι τα εχω περασει ξανα κ ξανα μεχρι να ερθει η μπουμπου. και πολυς κοσμος με ρωταει αφου εχω ενα παιδι γιατι ξαναμπηκα σε αυτη τη διαδικασια."Γιατι δεν με νοιαζουν οι ταλαιπωριες,ξεπληρωνονται οπως σας ειπα με ενα χαμογελο"

Απο την ωρα που γεννησα, δεν γκρινιαξα ποτε ουτε για κλαμματ ουτε για αυπνια ουτε για πονους για τιποτα.Γιατι εμεις κοριτσια ΔΕΝ ειμαστε αχαριστες, αυτο να το θυμαστε παντα.

Και θα το δειτε ολες αυτο το χαμογελο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

....Gioulaki, με έχουν πιάσει τα ζουμιά με αυτά που διάβασα...........είναι τόσο όμορφα και αληθινά.......

μακάρι να πάνε όλα καλά και να ξαναζήσεις την όμορφή αυτή εμπειρία της εγκυμοσύνης και να φέρεις στον κόσμο το δεύτερο παιδάκι σου...... @};-@};-%%-@};-@};-%%-

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Anjiμου ο ανθρωπος εχει ολα τα καλα αλλα εχει κ αχαριστια.Ολοι μας, ετσι ειμαστε φτιαγμενοι.

Απλα προσπαθω πολυ πανω σε αυτο. Οταν χασαμε το διδυμο στην εγκυμοσυνη δεν "τολμισα"να ριξω ουτε ενα δακρυ.Ελεγα το αλλο να τα καταφερει.Το ιδιο ειπα κ στον εαυτο μου αυτη τη φορα."Μη τολμισεις να στεναχωρηθεις,κοιτα τη κορη σου"

Πρεπει να θυμομαστε τα ασχημα για να εκτιμαμε.

Αρκετα πριν παντρευτουμε με τον αντρα μου ειχαμε χωρισει για λιγο κ ειχα αρρωστησει κυριολεκτικα.

Οταν λοιπον θυμωνω μαζι του σκεφτομαι ποσο πολυ τον αγαπαω κ τι εχω περασει μαζι του.

Πραγματικα πρεπει να θυμομαστε τα ασχημα αλλα νοσταλγικα κ οχι με πονο.Για καλο κ μονο για καλο!

Οι φιλες μου που εχουν παιδια μου λενε οτι ειμαι πολυ χαλαρη μαμα, σαν να ειναι το τριτο μου.Ξερεις τι τους απανταω "Εριξα τοσο κλαμμα πριν, εγινα νευρικη κ υστερικη τοσο πολυ που στερεψα πια"

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κι απο μενα!!συγκινηθηκα με οσα γραφετε!!!τουιγγι ερχεται η μπεμπουλα ε;αντε με το καλο!!!!!κι εμεις ναι ειμαστε κοντα!!! χτες σιδερωνα ολα τα ρουχαλακια που της εχω παρει για τον πρωτο καιρο και ειναι μια μεγαλη συγκινηση!!μωρουλι ειδες τη μανουλα σου;ολα καλα θα πανε!!!κι εγω εχω χασει τον αγαπημενο μου μπαμπα και ξερω οτι κι αυτος με βοηθησε να τα καταφερω και η μπεμπουλα θελουμε να παρει το ονομα του (στο θηλυκο χεχε)...Γιουλακι πολυ συγκινηθηκα με τα δικα σου..νιωθω κι εγω το ιδιο..ειναι δωρο,και πιστευω οτι καμια μας δεν θα γκρινιαξει ουτε μια φορα για τα ξενυχτια και την κουραση!!το χουμε παλεψει ολες το χουμε ονειρευτει και το χουμε επιθυμησει οσο καμια μανουλα!!!ειναι τα πιο επιθυμητα μωρακια πανω στη γη!και τα περιμενουμε με παααααααααααρα πολυ αγαπη μονο για κεινα!!!ευχομαι Γιουλακι να πανε ολα καλα!!θα ερθει το αδερφακι θα δεις..δε θα μεινει μονη η κορουλα σου!καλη συνεχεια σε ολες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αντε μωρε κοριτσια με πηραν τα ζουμια!! Ειναι και ευκολο τελευταια...

Γιουλακι να χαιρεσαι τη μικρη σου και με το καλο το αδερφακι. Εχεις τοσο δικιο σε αυτα που λες.. Δεν ειμαστε αχαριστες, οχι, εχουμε περασει πολλα και θα παλεψουμε να γινουμε σωστοι γονεις, να δωσουμε αγαπη στα παιδια μας, δεν θα κλαψουριζουμε για ανουσια πραγματα! Λιλακι σε ευχαριστω κι εγω σας σκεφτομαι ολες φυσικα και χαιρομαι τοοοσο πολυ που η μια μετα την αλλη τα καταφερνετε!!

Κουαντο γλυκο, η μικρη σου ερχεται συντομα... θυμαμαι περυσι τετοιο καιρο που αγωνιουσαμε με τις σπερματεγχυσεις και κοιτα τωρα γενναμε!! Με το καλο κοριτσακι!

Καλη δυναμη σε ολες που περιμενουν τα θαυματακια τους!! :):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου έχω τα πρώτα νέα, τα όμορφα νέα που περίμενα, όπως μου ευχήθηκε η καλή μου η Anji 2 στα 2 είμαστε!!!

Για αρχή ηρέμησα αλλά δεν σας κρύβω ότι η καρδιά μου πάει να σπάσει, μέχρι να δω χοριακή έτσι θα είμαι και δεν είναι καθόλου ωραίο αυτό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπράβο σου morouli μας!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ΤΕΛΕΙΑ ΝΕΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ΓΙΟΥΠΙ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Αλλά, αγάπη μου, ηρέμησε! Άσε εμάς να αγωνιούμε - απ' το πρωί είμαι "κολλημένη" :lol: !

Προσπάθησε να υπερνικήσεις την αγωνία σου για να βοηθήσεις καλύτερα τον εαυτό σου "από μέσα".

Εσύ μόνον ΗΡΕΜΙΑ & ΨΥΧΡΑΙΜΙΑ από εδώ και πέρα.

Τα υπόλοιπα, εδώ! Σ' εμάς!!!!! Κι είμαστε και πολλές, οπότε θα μοιραστούν :D:D:D

Σου εύχομαι, από τα βάθη της καρδιάς μου, τα επόμενα νέα σε 20 περίπου ημέρες, να είναι ακόμη καλύτερα και να έχεις μια ΤΕΛΕΙΑ χοριακή!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μπράβο morouli!!!!!!! Το πρώτο βήμα έγινε!!!!!!!!!! :-bd:-bd:-bd:-bd:-bd

ΟΝΕ STEP AT A TIME!!!!!!!! Πάμε τώρα για την εμβρυομεταφορά...!!!!!!!!!!!!!!!!!

Άλλωστε μέχρι την χοριακή σου και μεις εδώ θα είμαστε και θα σου κρατάμε παρεούλα!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Μπράβο, μπράβο, μπράβο!!!!! :ymapplause::ymapplause::ymapplause::ymapplause:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια τί κλάμα έριξα με όσα γράφετε.... Είναι όλα τόσο αληθινά και εγκάρδια...

Η αχαριστία δεν συμβαδίζει με εξωσωματική και κυρίως με την αγάπη κι εμείς έχουμε γεμάτη καρδιά από δαύτη... Τα μπεμπάκια μας να είναι γερά και τυχερά και τίποτα άλλο δεν μετράει...

Τουιγκάκι με έναν πόνο μάτια μου!!!! Όλα θα πάνε τέλεια!!!

Κουντάκι ρουχαλάκια ροζουλιά,ε;;; Μπράβο βρε κορίτσια! Χαίρομαι απίστευτα πολύ που φτάνετε στο τέλος της εγκυμοσύνης και στην αρχή του θαύματος!!!!

Γιουλάκι όσα τα δάκρυα που μας προκάλεσες σήμερα τόσες να είναι κι οι χαρές σας!!! (από εμένα τουλάχιστον καμια 200-300 χαρές θα έχεις,χαχαχα)!!! Καλά αποτελέσματα στην χοριακή σου!!!

Μωρούλι μου 2 στα 2!!!!!! Μπράβο καρδιά μου!!!! Καλή εμβρυομεταφορά και να θυμάσαι βήμα-βήμα και χέρι χερι όλες μαζί!!!!

Ντιαζάκι πώς είσαι σήμερα; Πώς να συνειδητοποιήσεις τέτοιο θαύμα;;; Εγώ ακόμα σαστίζω!!!

Μαρινάκι καλά αποτελέσματα γλυκιά μου! Όλα θα μπουν σε μια σειρά και το Πάσχα θα είναι γεμάτο εγκυμοσύνες!!! Να το θυμάστε!!!

Τέρι μου σε άκουσα καλύτερα! Χαίρομαι πολύ για σένα μάτια μου και εύχομαι σύντομα να έρθουν τα ευχάριστα νέα σου!!!

Αννού μου κι εσύ καλύτερα,ε;;; Ένας πολύ φίλος καρκινοπαθής μου είπε ότι η ζωή ξέρει ποιοι αντέχουν και πόσο αντέχουν και στέλνει διάφορα! Σημασία έχει να είμαστε δυνατοί και να ξεκινάμε πάντα με αισιοδοξία!!! Αυτός ο φίλος είναι καλά τώρα! Τα καλύτερα ειναι μπροστά μας!!!

Δεν θυμάμαι τί άλλο διάβασα μιας και είχα μείνει πίσω πολλές σελίδες!!!

Άντζι μου πώς πας εγκυούλα;;;

Ήθελα να σας ρωτήσω κάτι: το Σάββατο η χοριακή μου ήταν 107,1 και την Τρίτη 230 και σήμερα 315,7! Σας φαίνεται φυσιολογική η άνοδος γιατί εμένα μου φαίνεται λίγη και τα'χω παίξει! Ξέρω ότι πρέπει να διπλασσιάζεται κάθε 48 ώρες και εμένα δεν διπλασσιάζεται! Ο γιατρός ήταν ευχαριστημένος με της Τρίτης! Σήμερα δεν το ξέρει ότι πήγα και έκανα κι άλλη! Όλο νομίζω ότι κάτι δεν πάει καλά... Ξέρω ότι είναι κακό αυτό που κάνω αλλά δεν μπορώ να το βγάλλω από το μυαλό μου... Πήγα και στον ενδοκρινολόγο γιατί είχα στα όρια την γλυκόζη νηστείας και για να δει κι αν με καλύπτει το χάπι του θυρεοειδή που παίρνω! Μου είπε να κάνω την μεγάλη καμπύλη ζαχάρου στην 14η εβδομάδα και εγώ έβαλα τα κλάμματα και του είπα κάτσε να φτάσουμε ως εκεί πρώτα! Και βέβαια με μάλωσε αλλά μου είπε ότι είναι λογικό μετά από τόσα που έχουμε περάσει να μην πιστεύω ότι όλα θα πάνε καλά αλλά πρέπει να το παλεύω κάθε μέρα και να θεωρώ νίκη κάθε μέρα που περνάει για να νιώθω καλύτερα! Πώς σας φαίνεται εσάς η χοριακή; Υπάρχει περίπτωση να είναι εξωμήτριο ( παρά την εξωσωματική) και για αυτό να μην διπλασσιάζεται η χοριακή κάθε 48 ώρες; Κι όλα τα συμπτώματα που εξαφανίστηκαν είναι φυσιολογικό εκτός από κάτι πονάκια;

Σας μαύρισα το ξέρω αλλά δεν έχω με ποιόν να τα μοιραστώ! Ο καλός μου με μαλώνει που αγχώνομαι και λέει θα πάνε όλα καλά και είναι σίγουρος! Ο γιατρός δεν ξέρει για τις φοβίες μου γιατί φοβάμαι μην με πάρει για υπερβολική και αγχώδη (που δεν είμαι ;-ρ ) ...

Ξέρω ότι είναι χαζό και υπερβολικό και τρελό αλλά σκέφτομαι να πάω και την δευτέρα για χοριακή... Θα με δείρει βέβαια ο άντρας μου και ο γιατρός μου αν το μάθει αλλά θα ανησυχώ αλλιώς... Λέτε να τα χάνω; Είμαι υπερβολική πολύ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

melipikto mou εγώ είμαι μία χαρά, πολύ χαρούμενη αν και περιμένω με αγωνία την αυριανή μου επίσκεψη στον γιατρό!!!

Πάντως , γιατί δεν μιλάς με τον γιατρό σου να σε ηρεμήσει;;;και να σε μαλώσει δεν πειράζει, εξήγησέ του γιατί το έκανες και θα καταλάβει και θα σου δώσει ιατρική απάντηση και θα σε καθησυχάσει . Με το να αγχώνεσαι τόσο πολύ σίγουρα δεν θα βοηθήσει το σποράκι σου. Λες να ξεκίνησαν δύο και μετά στην πορεία να γαντζώθηκε το ένα, οπότε να βγαίνουν έτσι οι τιμές;;;;;;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...