Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΠΟΙΕΣ ΞΕΚΙΝΗΣΑΜΕ ΠΑΡΕΟΥΛΑ Νο14


Recommended Posts

Καλημέρα!!!!!!

Γιουλάκι πώς αντέχεις μάτια μου; Εγώ που πρέπει κανονικά να την κάνω Κυριακή και ο γιατρόσ μου πρότεινε να την κάνω Δευτέρα για να δείξει σίγουρα, αποφάσισα να την κάνω μια μέρα νωρίτερα δηλαδή Σάββατο γιατί τα νεύρα μου είναι ήδη κρόσσια!!! Βάλαμε εμβρυάκια 4ης μέρας και αύριο θα είναι 12 μέρες αποπ την εμβρυομεταφορά!!! Εύχομαι να δείξει και πιο πολύ εύχομαι μα είναι θετική!!!!

Εσύ πώς μπορείς; Τί ατσάλινη θέληση είναι αυτή!!!!!!!!!! Όποτε κι αν την κάνεις εύχομαι να είναι θετική και οι κλωτσιές να ήταν για το καλωσόρισμα!!!!

Βάγκο μου πήγα στον γιατρό την 8η μέρα (μετράμε 1η την 1η μέρα που μου ήρθε περίοδος - ευτυχώς πρωί για να μην μπλεκόναστε!!!!), μετρήσαμετο βοθηλάκιο και το ενδομήτριο και μου είπε ότι σε 3-4 μέρες θα έχω ωορηξία και να ξεκινήσω τεστάκια ωορηξίας από την επόμενη! Όντως την 12η μέρα του κύκλου χαμογέλασε το τεστάκι- βγήκε θετικό και της hometest που είχα παταγγείλει και με έστειλε για LH η οποία έδειξε ότι σε 24-48 ώρες θα γίνει η ωορηξία! Οπότε επειδή τα εμβρυάκια μας ήταν 3ης μέρας και τα αφήσαμε να γίνουν 4ης τα βάλαμε 4 μέρες μετά την ωορηξία! Δηλαδή την 17η μέρα του κύκλου το μεσημέρι, έτσι ώστε να ακολουθήσουμε ακριβώς την πορεία και τις μέρες μιας φυσιολογικής σύλληψης! Ελπίζω να σε διαφώτισα! Λογικά εσύ που έχεις βλαστοκύστες θα τις βάλεις 5η μέρα από την ωορηξία!!!

Άντζι μου μια χαρά θα είναι κι αύριο η χοριακή!!!! Τώρα που ξέρεις στα σίγουρα ότι υπάρχει στην κοιλίτσα σου να το χαϊδεύεις και να του μιλάς (κι ας μην ακούει ακόμα!!!) και να σκέφτεσαι θετικά!!!!

Φιλάκια και καλημέρα και Γιουλάκι μην μας ξεχάσεις!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

pedia kalimera ti kanete ? pos ise oi fouskokoilitses? kero na mpo ke emina piso na me sigxoeresete alla mpeno otan mporo ke sas diavazo ke xairome ama akouo omorfa nea !

xekiname me tin voithia tou Theou ke tis Agias Eirinis nees prospathies gia 2o moraki !!! :):):):) to apofasisame me tin gineka mou , xero ine poli diskoloi kairoi me tin krisi , exoume ke to danio gia to diamerisma pou ine arketa lefta :? , omos afta tha iparxoun panta . etsi apofasisame me ton neo mina me to kalo na xekinisoume gia na xarisoume ston mikro mas agoraki ena adelfaki :):) i mia adelfoulla ;););) pantos ton vlepo ama vlepi alla morakia xairetai poli ke gelai kai eine poli xaroumenos!

pedia iste oi protoi pou to anakoinono den tha to anaferoume se kanena allo.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

newlife καλή επιτυχία για την νέα προσπάθεια!!! Με το καλό το αδελφάκι στο σούπερ αντράκι σας!!!!!!!!

Εύχομαι πραγματικά η λίστα σου να γράψει και τα δικά μας ονόματα!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπράβο newlife!!! Με το καλό η νέα προσπάθεια και εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να σας φέρει το μικρό αδελφάκι για τον πιτσιρίκο σας!!!!

Όσο για τα έξοδα πάντα θα υπάρχουν αλλά τί να κάνουμε; Αν ήταν δεν θα κάναμε τίποτα στην ζωή μας! Θα μέναμε στάσιμοι και μόνοι! Καλά κάνετε και ξεκινάτε!!!

Φιλιά πολλα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

newlife78 καλή επιτυχία στην νέα σας προσπάθεια και εύχομαι το αδερφάκι του Χρυσοβαλάντη να μην σας παιδέψει και να έρθει αμέσως,εδώ θα είμαστε και θα τα λέμε!!!!!!!!!melipicto εμένα μου είπε να πάω για υπέρηχο την 10η ημέρα περιόδου να δούμε το ενδομήτριο κτλ,δεν μου είπε την συνέχεια και για να πω την αλήθεια ούτε εγώ είχα ρωτήσει γιατί την ημέρα που πήγα ήταν μόλις είχα μάθει για την χοριακή,και το μυαλό μου μόνο στη θέση του δεν ήταν!!!!!!!!gioulaki,περιμένουμε,βέβαια μην σκέφτεσαι εμάς,εσύ θα κάνεις ότι νιώθεις.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια σας ευχαριστω παρα πολυ γι αυτες τις ομορφες ευχες σας και αναταποδιδω μεσα απο την καρδια μου !!! :x@};- το καλο η Αγια Ειρηνη Χρυσοβαλαντου και η Παναγιτσα να μας βοηθησουν να τα καταφερουμε !!! οπως βοηθησαν και στην πρωτη φορα και μας εστειλαν τον μικρο Χρυσοβαλαντη μας!!! Βοηθεια μας σε ολους !!! η Χαρη Της Αγιας Ειρηνης να μας δινει κουραγιο και δυναμη , με την προσευχη και την πιστη μας να πιστευουμε και να επικαλομαστε την βοηθεια της στις προσευχες μας , για να μας στειλει αυτο το ομορφο δημιουργημα της ζωης μας! :ymparty:8-} ΔΟξαζω την Χαρη Της γιατι και εμεις περασαμε απο πολλα (οι πιο παλιες τα ξερουν ) αλλα δεν εχω παραπονο μετα απο πολλες προσπαθειες , υπομονη , κουραγιο , πιστη , ακουσε τις προσευχές μας και μας εστειλε το πολυποθητο μωρακι μας !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νew life με το καλο να ξεκινησετε, να πανε ολα καλα, και να χαρισετε στο μικρουλι σας ενα αδερφακι!

diazaki κλωσουλα μην το κουνας καθολου.Το μωρακι ερχεται!

Μαρινα με το καλο το ξεκινημα σας!

Αγγελα δεν ηταν τρομερο οταν ακουσατε την καρδουλα? Και που να δεις αργοτερα που θα βλεπεις μωρακι να κουνιεται θα ξετρελαθειτε! Μπραβο κοριτσακι, και κοιτα να μην στεναχωριεσαι, εχεις τωρα ενα μωρακι στην κοιλιτσα σου και πρεπει ολα να τα κανεις στην ακρη, και να σκεφτεσαι το μωρακι σου!

Αnji και Annou ευχομαι οι χοριακες σας να ειναι σουπερ!!!Αν και πιστευω οτι θα πανε ολα καλα γλυκουλες!!

φιλακια σε ολες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιωργο με το καλο η νεα προσπαθεια σας!!!!!!!!!!!!!1

πηγα και θα παρω το απογευμα τα αποτελεσματα!

Και εμενα την 10η ημερα μου ειχε πει να παω αλλα επειδη ηταν κυριακη πηγα την 11η.Μετρησαμε το ωοθηλακιο και μετα απο 2 μερες εκανα την πρεγκνυλ. Τα μπαρμπασταθακοεμβρυακια ηταν 3ης ημερας και τα βαλαμε την 12η μερα απο την περιοδο.

Εχω κ τη μικρη που τωρα που δεν μπορω ολο κακα κανει κ πρεπει να τη σηκωνω για την αλλαζω.

Της εχω πει να περιμενει να ερθει ο μπαμπας της αλλα δεν μ'ακουει :lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

θα ξεκινησουμε με μονες σπερματεχγύσεις καπως πιο χαλαρα ,σιγουρα δεν θα ειμαστε τοσο πολυ αγχωμενοι οπως την πρωτη φορα που ειχαμε μαθει και για το προβλημα μου και σιγουρα ηταν και το πρωτο μωρακι που θελαμε να αποκτησουμε τοσο πολυ και θα ητανε ακατορθωτο να το ειχαμε. τωρα πια ξερουμε τι ακριβως να κανουμε και δεν ψαχνομαστε τοσο οσο στην αρχη που ειμασταν απειροι σε ολο αυτο .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιουλάκι μήπως εννοείς 15η μέρα τα βάλατε αφού 11η πήγες στον γιατρό και 13η έκανες την πρεγκνύλ;

Καλά αποτελέσματα να έχεις μάτια μου!!!

Εμένα με είδε 8η μέρα γιατί έχω κύκλο 25 ημερών και κάνω νωρίς ωορηξία! Μάλλον είχα κύκλο 25 ημερών πριν την εξωσωματική! Γιατί μετά οι 2 πρώτοι κύκλοι ήταν τεράστιοι και τώρα ξαναφτιάχνει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ πώς σε καταλαβαίνω δεν ξέρεις!!!!! Πήγα να βάλω το ένα ασύρματο τηλέφωνο να φορτίσει και να πάρω το άλλο! Έφτασα στο σαλόνι και δεν θυμόμουν γιατί είχα πάει!!! Ξαναγύρισα στο υπνοδωμάτιο, είδα το τηλέφωνο, το πήρα, το πήγα στο σαλόνι, γύρισα στο υπνοδωμάτιο, ξάπλωσα και δεν είχα πάρει το άλλο τηλέφωνο μαζί!!! 100 βόλτες για ένα πράγμα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσάκια μου περιμένω μόνο ευχάριστες ανακοινώσεις,δεν δέχομαι δυσάρεστες!!!!!προς το πάρον σας χαιρετώ και σας εύχομαι καλό σκ!!!!πολλά φιλιά σε όλες!!!!!!!!!! :x:x:x:x:x:x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

gioulaki περιμενουμε με αγωνιααααααα

melipikto σου ευχομαι πραγματικα καλη επιτυχια για αυριο με μια τεραστι χοριακηηηηηη

anji και σε σενα καλη επιτυχια αυριο να εχει τρελη τρελη αυξηση και να πανε ολα καλα.

εμενα κοριτσια εχουν αρχισει οι υπνηλιες, εκτος αν ειναι επειδη δε πινω καφε και δε καπνιζω :lol:

εχω τρελη αγωνια για τη Δευτερα... ακριβως οπως στην πρωτη χοριακη αντε 2 μεινανε ...

φιλια σε ολες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ηρθα.

Δεν εχω ουτε καλα ουτε κακα νεα. Η χοριακη δεν ειναι μηδενικη ειναι ομως πολυ χαμηλη.

Ο γιατρος μου ειπε "δεν σου λεω συγχαρητηρια ακομα θα δουμε τη Δευτερα" ειναι προβληματισμενος που ειναι χαμηλη. Θα ξαναπαω τη Δευτερα να δουμε αν ανεβαινει.

Απο τι μου ειπε ο γιατρος "Το ενα προσπαθει να κρατηθει με νυχια κ με δοντια" συνεχιζω τη ξεκουραση κ ελπιζω τη Δευτερα να δω ευχαριστα.

Αυτα τα νεα μου...............

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσι μου γλυκό εύχομαι να τα καταφέρει το σποράκι και την Δευτέρα να έχεις ευχάριστα νέα!!!

Ξάπλωσε, ξεκουράσου, κοιμήσου, χάιδεψε την μικρή σου και την κοιλίτσα και όλα θα πάνε καλά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ξεκούραση Gioulaki, ξεκούραση!!!!!!! Την Δευτέρα τα σπουδαία μαζί με την Annou!!!!

melipikto ήρθε και η δική σου ώρα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Να έχεις μία σούπερρρρρρρρρρρρρρ

χοριακή!!!!!!!!!!!!!! [smilie=icon_thumright.gif] [smilie=icon_thumright.gif] [smilie=icon_thumright.gif] [smilie=icon_thumright.gif]

Εγώ κανόνισα μόλις δώσω αίμα να πάω για καφέ με την κολλητή μου....να περιμένουμε μαζί τα αποτελέσματα...... [smilie=hello2.gif][smilie=hello2.gif][smilie=hello2.gif]

Θα σας ενημερώσω το μεσημεράκι!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άντζι μου σ'ευχαριστώ πολύ πολύ!!!

Βρε Γιουλάκι τώρα που το σκέφτομαι πολυπ νωρίς δεν έκανες χοριακή;

11η μέρα από την εμβρυομεταφορά ούτε σε βλαστοκύστες δεν κάνεις!!!

Εμένα που έβαλα 4ης μέρας εμβρυάκια μου είπε στις 13-14 μέρες χοριακή γιατί πιο νωρίς μπορεί το μηχάνημα να μην ανιχνεύει τόσο χαμηλή που θα είναι! Λογικό δεν είναι να ήταν χαμηλή σήμερα;;;

Όσο περνάει η ώρα αγχώνομαι και πανικοβάλομαι και νομίζω θα είναι πάλι 0 και θα στεναχωρεθώ πολύ...

Νομίζω θα πω στον άντρα μου να βγούμε για να μου φτιάξει λίγο η διάθεση! Θέλω αύριο να του κάνω την πιο ευχάριστη έκπληξη της ζωής του, όχι να τον στεναχωρήσω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νομίζω θα πω στον άντρα μου να βγούμε για να μου φτιάξει λίγο η διάθεση!

....νομίζω πως είναι το καλύτερο που έχεις να κάνεις!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

12η μερα ειναι με μπαρμπασταθακια 3ης μερας,τι να σου πω δεν ξερω.Ο γιατρος αυτα μου ειπε. :(

Αυριο τι ωρα θα πας,μη μας ξεχασεις.Χρειαζομαστε λιγη αισιοδοξια το ΣΚ μας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θα πάω το πρωί κατά τις 10 λέω! Μετά θα κάτσω για καφέ μέχρι να βγουν τα αποτελέσματα!

Επειδή όμως θέλω πρωτα να πω τα καλά νέα στον αντρούλη μου θα σας στείλω αν έχω κακά νέα! Αν δεν σας στείλω μέχρι το απόγευμα να χαρείτε! Αλλά θα σας στείλω την Κυριακή πρωί αν όλα πάνε κατ'ευχήν!

Μην με οαρεξηγήσετε παρακαλώ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να σε παρεξηγησουμε?????????????????????????????

Αν ειναι για καλα νεα μπες και τη Δευτερα να μας τα πεις :lol::lol::lol:

Αρ αα σου ευχομαι να μη ξανακουσουμε νεα σου μεχρι τη Κυριακη τουλαχιστον!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μελι, μην διανοηθείς να μπεις αύριο το πρωι :)

Γιουλάκι μου είναι πολύ νωρίς,υπομονή για Δευτέρα.Μέχρι τότε φαε λίγο μπουτάκι από τη μπουμπου για μένα κι εγώ θα σου αφιερώσω το έρμο το τικεράκι που προσπαθώ να βάλω :?

Τα υπόλοιπα κοριτσάκια πώς είστε;φιλάκια σε όλες :-*:-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...