Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΠΟΙΕΣ ΞΕΚΙΝΗΣΑΜΕ ΠΑΡΕΟΥΛΑ Νο14


Recommended Posts

κοριτσια εμενα σημερα με εχει πιασει η απαισιοδοξία μου...

εχω κοιμηθει χάλια έχω ξυπνησει χαλια και ήδη έχω κάνει τα 5 τσιγάρα της μέρας δηλαδη τα 8 θα τα φτάσουμε σίγουρα.

μονο από λιγουρα τα πάω καλα. εχω τεστ εγκυμοσυνης στο σπιτι και κοιταζομαστε ολη μερα :evil: βεβαια ξερω οτι θα βγαλει μουντζα (ουτε καν αρνητικο) αμα το κανω τοσο νωρις αλλα ...τρελη ανυπομονησια....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Τα δικά μου τώρα νέα... κάναμε την εβρυομεταφορα την Πέμπτη με 3 εμβρυάκια 2ης μέρας 3-4 κυττάρων. Έχει κάνει καμιά αλλη με εμβρυα 2ης μέρας; Από τα άλλα 2 που ααφήσαμε έξω το 1 έγινε 8 κυτταρων και το καταψυξαμε. Από την Πέμπτη είμαι ξάπλα με εναλλαγες κρεβατι-καναπε. Από ύπνο καλά πάω, από συμπτώματα τίποτα, μόνο το έντερό μου παρουσιάζει μια δραστηριότητα...Μακαρι Παναγίτσα μου να πάνε όλα καλά και να καταφέρει έστω ένα γατζωθεί στην κοιλίτσα μου!!

Φιλια!!!

Diaz μου ευχομαι μια τεραστια χοριακη κοριτσακι μου! Ολα να σου πανε καλα και να εχεις μωρακια στην κοιλιτσα σου!

Φυσικα στελνω τις καλυτερες ευχες μου σε ολες τις μελλουσες μανουλες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

annou mou, άμα σου πω ότι έχω και εγώ ένα που μου έμεινε από προηγούμενο μήνα;;;;;;; Το κοιτάω και με κοιτάει.....το κοιτάω...με κοιτάει.........η νευρικότητα αυξάνεται.....

Για τον ύπνο δεν το συζητώ ...από τις τέσσερις τα ξημερώματα έως τις έξι...κρατούσα τσίλιες..

Ευτυχώς σήμερα το πρωί ο αντρούλης μου με πήγε βολτίτσα και ξέφυγε λίγο το μυαλό μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αnji και εγω εχω μαλωσει με τον υπνο ....σχεδον την ιδια ωρα με εσενα 4κ30 με 6 ουτε ξυπνητηρι να ειχα :shock:

diazaki καλη επιτυχια κουκλιτσα!!Και σε εμενα τα εμβρυα ηταν δυο ημερων.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

lil mou, εσύ τι έπαθες και έχεις αϋπνίες;;;;;Δε σε αφήνει το θαυματάκι σου;;;;;;;;; Κλωτσάει- κλωτσάει;;;;;;;;;;; ;););)

annou πόσες μετράμε;;;;;;Το Σάββατο έφυγε...την Τετάρτη δεν τη μετράμε.....οπότε τρεις μερούλες....έτσι;;;;;;;; [smilie=icon_thumright.gif] [smilie=icon_thumright.gif] [smilie=icon_thumright.gif]

vango,πως είσαι;;;;;;;; είσαι η επόμενη!!!!!Περιμένουμε τα ευχάριστα Παναγίτσα μου!!!!!!!!!!!! :ympray::ympray::ympray::ympray::ympray::ympray:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ουυφφ :roll: Ρε κορίτσια εσάς σας ζαλίζει κανένας απο τους δικούς σας όταν λέτε οτι προσπαθείτε για παιδάκι;Πριν λίγο που μιλούσα με την αδερφή της μητέρας μου και με έπρηξε πως αφού δεν δουλεύω δεν ειναι καιρός για τέτοια και άλλες μ@λ@...ς.Και μ αρέσει που της κάνωοτι απο εδώ και πέρα έτσι χάλια θα είναι τα πράγματα και μου λέει:Ε και μ'αυτό δεν θα είναι χειρότερα τα πράγματα;;;(Αυτό = το παιδί μου :roll: )

Παιδιά τα νεύρα μου και πήρα και την μάνα μου μετά τηλέφωνο και την έστειλα κι αυτή μαζι!!! :evil: Τι ζόρια τραβάνε δεν έχω καταλάβει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

littledancer, το πρήξιμο είναι δεδομένο...αλλά παίζει ρόλο σε τι φάση σε βρίσκει......

Άλλες φορές και εγώ το αγνοώ, άλλες φορές γελάω μαζί τους , άλλες όμως πονάει.........γιατί κανείς φυσικά δεν γνωρίζει τι τραβάμε και δε το μαρτυράμε......

Έτσι, είναι η ζωή.... :-??:-??:-??:-??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα, να μη δινεις σημασια σε κανεναν. Τι ζορι τραβανε δεν καταλαβαινω??

Εγω κοριτσια μαλλον τιποτα.Μπηκα στο "εξωσωματικη ποις ξεκινησαμε παρεουλα Νο6" τοτε που εγραφα και ειδα οτι δεν εχω κανενα συμπτωμα της προηγουμενης φορας.Δεν νοιωθω τιποτα,ντιπ.Ουτε τσιμπηματα ουτε τραβηγματα ουτε πρηξημο στο στηθος....τιποτα τιποτα.

Το μονο που νιωθω ειναι το βρακι μου μουσκεμα συνεχεια απο τα ουτροτζεσταν και πολυ μεγαλη κινητικοτητα στο εντερο μου :oops::oops::oops::oops: , παλι απο τα υποθετα.

Ευχομαι να ειστε πιο τυχερες οι υπολοιπες.

ΥΓ και μη κανει καμια τεστ νωριτερα,κρατηθειτε ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ κορίτσια αυτοί που "χώνονται" είναι για να "χώνονται".

Πάντα θα έχουν άποψη.

-Γιατί κάνεις παιδί, γιατί δεν κάνεις.

-Να κάνεις εξωσωματική, να σε στείλω στον τάδε...

-Γιατί κάνεις εξωσωματική, τόσες ορμόνες, δεν ξέρεις πόσο επικίνδυνο είναι?

Και μόλις τελειώσει το θέμα του παιδιού, έχουν κι άλλα:

-Γιατί να φύγετε για δουλειά στο εξωτερικό (για εμάς που "ψαχνόμαστε")

-Γιατί να μην φύγετε για δουλειά στο εξωτερικό?

-Γιατί κάνετε αυτό? γιατί το άλλο?

μπλα μπλα μπλα...

Γνώμη μου: Κρύβουν τα δικά τους χάλια πίσω από τα δικά μας γιατί πολύ απλά δεν θέλουν να τα αντιμετωπίσουν (τα δικά τους).

Ψυχραιμία κ προσήλωση στο στόχο σας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλημέρα! Άλλη μια μέρα υπερβολικής ξεκούρασης και έχω ήδη κουραστεί!!

Από συμπτώματα τίποτα απολύτως 3 μέρες μετά την εμβρυομεταφορά. Μόνο το έντερό μου όπως λες κι εσύ Γιουλάκι παρουσιάζει μια υπερδραστηριότητα. Τα νεύρα μου τσίτα!

τι δύσκολη είναι αυτή η περίοδος ρε κορίτσια; Πόσο δίκαιο είχατε όταν τα λέγατε και δεν το πίστευα!!!

Μακάρι να έχουμε θετικές χοριακές!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα και από μένα!!!!!

Από το πρωί έχω πάει τουλάχιστον 15 φορές στην τουαλέτα με την αίσθηση ότι αδιαθέτησα...χωρίς να έχω ευτυχώς αδιαθετήσει....έλεος........

Έχω ακριβώς τους πόνους περιόδου μου, πονάει το κεφάλι μου, το στομάχι μου ...... και λόγω των προηγουμένων πολλά νεύρα......... :-ss:-ss:-ss:-ss:-ss:-s:-s

'Οντως η δυσκολότερη φάση της εξωσωματικής διαδικασίας......

Vango πως είσαι; Αύριο ξεκινάει μία πολύ σημαντική εβδομάδα.....

tha_gino_manoula μήπως άλλαξε κάτι;;;;...

η λίστα μας:

tha_gino_manoula, vango--> 13/2

annou, anji--> 15/2

gioulaki-->17/2

melipikto-->18/2

Diaz--> 23/2

littledancer,lagonisi-->παρεούλα τα Πάσχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Cristy καλά το οτι είπε το μελλοντικό μου παιδί "αυτό" δεν μπορώ ακόμα να το καταπιώ.... :| Λένε που λένε βλακείες δεν προσέχουν και πως τις λένε.Τέλος πάντων θα μου περάσει και απο τις ορμόνες δεν έχω συνέλθει ακόμα.

Gioulaki μπορεί να μην νιώθεις τίποτα αλλά δεν έχεις πάρει και ορμόνες διέγερσης για να έχεις διάφορα.Εγω νιώθω τόσα που αν είχα κάνει την εμβρυομεταφορά θα έλεγα οτι είναι συμπτώματα. ;)

Μακάρι όλες να είστε έγκυες!!!

Να ρωτήσω τελικά Gioulaki και Μελιπικτο που βάλατε κατεψυγμένα πόσο σας κόστισε και τι φάρμακα πήρατε;Cyclacur;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα κορίτσια....τίποτα δεν άλλαξε...μαζεύω τα κομμάτια μου για να μαι έτοιμη για την επόμενη...καθώς κ ψάχνω τρόπους να βρεθούν τα χρήματα....να ξαναγράψω φάρμακα κτλ.....είναι η τελ φορά που δικαιούμαι φάρμακα από το ίκα....καθώς θα χρειαστώ πάλι έξτρα γκονάλ κ μενοπούρ.... αν έχει καμία απόθεμα κ δε τα χρειάζεται......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

THA_GINO_MANOULA πραγματικά σε σκέφτομαι πολύ....λυπάμαι...

Δυστυχώς δεν έχω χρησιμοποιήσει gonal και menopur......εγώ έπαιρνα puregon, αλλά η αλήθεια είναι πως ούτε από αυτό έχω απόθεμα......

Εφόσον χρειαστεί επόμενη προσπάθεια , δεν μας ξαναγράφει την συνταγή ο γιατρός για να ξαναπάρουμε τις ορμόνες μέσω ταμείου;;;;;;;Γιατί θα σου χρειαστεί extra;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γιατί δεν έχω έγκριση από επιτροπή και τα παίρνω σας σπερμετ....και δίνουν 3000 μονάδες το πολύ.... και εγώ χρειάστηκα 4000....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

tha_gino_manoyla

Είμαστε εδώ!

Κι είμαι σίγουρη ότι όλα τα κορίτσια θα σε στηρίξουμε και θα σε βοηθήσουμε όπως μπορούμε!

Ας περάσει λίγο ο καιρός να ανασυγκροτηθείς και όλα θα γίνουν!

Εγώ σε έχω ήδη υπ΄όψιν...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

littledancer

κουράγιο κ υπομονή.

Δυστυχώς οι ορμόνες μας κάνουν πολύ ευαίσθητες...

Μπορείτε να μη μιλάτε σε κανέναν για να μη συγχίζεστε?

Αν διαθέτετε, ρίχτε το στη καλωδιακή, αν όχι, video & dvd. Ή βιβλία - περιοδικά - εφημερίδες.

Εγώ τη "βρίσκω" με το κέντημα... πραγματική απομόνωση...

Κορίτσια εγώ μάλλον με τα κορίτσια του Απριλίου θα πάω παρέα...

Εναλλακτικά θα κάνω σπ/ση τον Μάρτη

Ή διέγερση για σπ/ση κι αν "κάτσουν" αρκετά αυγά, να κάνω απόπειρα (για IVF)

κουλουβάχατα τάχω στο μυαλό μου...

Μήπως γνωρίζει καμμιά σας για σπ/ση, αν θες πχ puregon λιγότερες μονάδες, πρέπει πάλι να περάσεις επιτροπή? και πόσο συχνά σου εγκρίνουνε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

για σπερματέγχυση δε χρειάζεσαι επιτροπή σου εγκρίνουν νομίζω κάθε 2 μήνες...4 προσπάθειες συνολικά... cristy πάλι μαζί θα είμαστε τον Απρίλιο.... Μαρίνα μου σε ευχαριστώ πολύ...είναι πολύ παρήγορο και πολύ όμορφο όλο αυτό που στηρίζουμε η μία στην άλλη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου!

Θα γίνω μανούλα λυπάμαι οραγματικά πολύ... Χαίρομαι όμως που δεν το βάζεις κάτω και εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να σας αποζημιώσει η επόμενη προσπάθεια και να σας χαρίσει και ένα και δύο και τρία θαυματάκια... Και εγώ για διέγερση τα έγραψα τα φάρμακα για να μπορώ να γράψω για όσες φορές χρειαστεί και όχι μόνο 4 που καλύπτουν τα ταμεία για εξωσωματική...

Γιουλάκι έχεις μια εβδομάδα ακόμα μπροστά σου, μην απογοητεύεσαι τόσο νωρίς! Άλλωστε κάθε εγκυμοσύνη είναι διαφορετική και μπορεί να έχει άλλα συμπτώματα!

Λιτλ ντάνσερ εγώ τα έβαλα σε εντελώς φυσικό κύκλο, κάναμε υπέρηχους και τεστ ωορηξίας και μια εξέταση LH για να είμαστε σίγουροι ότι έγινε ωορηξία και εξέταση προγεστερόνης την μέρα της εμβρυομεταφοράς για να δούμε αν έχει αρκετή ο οργανισμός μου και επειδή δεν είχε τελικά παίρνω τώρα ουτροτζεστάν! Το κέντρο μας πήρε 600€ και ο γιατρός 200€!!!!

Ντιαζάκι αν δεν το βιώσεις δεν το νιώθεις! Φτάνεις να αναπολείς τις ενεσούλες!!!! Δύσκολη φάση αλλά αν έρθει το μπεμπέ ποιός νοιάζεται;;; Ε;;;

Άτζι μου ούτε 3 δεν έμειναν !!!!!!!! Λίγη υπομονή ακόμα!!!!

Αννού μου κι εσύ το ίδιο, ε;

Βάγκο μου αύριο η μεγάλη μέρα!!!!!! Ανυπομονώ για τα ευχάριστα!!!! Άντε να κοκκινίσει η λίστα μας!!!!!

από την Παρασκευή το στήθος μου άρχισε να φουσκώνει και κάθε μέρα λίγο πιο πολύ και πονάει ελαφρά! Η κοιλιά μου με πονάει χαμηλά, λίγο πιο πολύ δεξιά (γιατί άραγε;) και το έντερό μου χάλια! Σκέφτομαι μην τα φαντάζομαι και απογοητευτώ αλλά σε γενικές γραμμές είμαι αισιόδοξη... Εμένα το Σάββατοθα είναι η 12 μέρα! Κανονικά έπρεπε Κυριακή αλλά δεν γίνεται και δεν έχω υπομονή ως την Δευτέρα...

Αγγέλα μου πού χάθηκες; Όλα καλά;

Κρίστυ μου εσείς θε ξαναπροσπαθήσετε άμεσα;

Φιλάκια σε όλες!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

tha_gino_manoyla δυστυχως δεν εχω αλλα φαρμακα τα ειχα δωσει ολα, το εχω πει πολλες φορες οτι κανονικα θα επρεπε να μας πληρωνουν να κανουμε παιδια και οχι να σκαμε μια περιουσια. Αλητες να θες να κανεις παιδι κ να μη σε αφηνουν.

Anji κοριτσακι μου ακριβως ετσι ενιωθα 3-4 μερες πριν τη χοριακη.Ετρεχα στη τουαλετα με την αισθηση περιοδου.Να μη την δεις για τους επομενους 10 μηνες τουλαχιστον ;)

littledancer μας κοστισε 1000 ευρω οοολα μαζι.Ουτροτζεσταν κ σικλακουρ παιρνω μετα την εμρυομεταφορα. Πριν εκανα μονο τη πρεγκνυλ κ φυλλικο οξυ τιποτα αλλο.

Καλο κουραγιο κοριτσιαααααααααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κρίστυ μου εσείς θε ξαναπροσπαθήσετε άμεσα;

Την Τετάρτη έχω ραντεβού με τον ντοκ για να τον "ζαλίσω" με τα πιθανά σενάρια, υπέρ, κατά, κλπ κλπ.

Πιο πιθανό βλέπω το σενάριο της "ήπιας" κατάστασης = πρωτόκολο σπερμ/σης από Μάρτη... κατά τις 20 Μαρτίου η (τότε) αναμενόμενη περίοδος... κι ανάλογα με την αυγουλοπαραγωγή IVF... αρχές Απρίλη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Melipikto πολλα σας πήγε 2600 ε;Μακάρι να έρθει το μωράκι σας και δεν πειράζει.

Christy μήπως σας πει να κάνετε σε φυσικό κύκλο την επόμενη;Εγώ αν χρειαστεί να ξανακάνω θα το σκεφτώ μόνο για τροποποιημένο ή φυσικό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλέ όχι 2600!!!! 200 ο γιατρός και 600 το κέντρο, σύνολο 800!!!!

Δεν ήταν πολλά! Μάλλον καλά μας πήγε μιας και γύρω στο 1000 ζητάνε!!!

Βάγκο μου πολύ πολύ καλή επιτυχία αύριο!!!

Κρίστυ μου βάλτον κάτω τον γιατρό και λύσε κάθε σου πιθανή και απίθανη απορία και για κάθε προοπτική! Ρωτα και για φυσικό ή τροποποιημένο που λέει και η λιτλ ντάνσερ!! Μην παίρνεις τσάμπα ορμόνες αν δεν ανταποκρίνεται ο οργανισμός σου!!!

Όσο βραδυάζει με πιάνει μια μελαγχολία... Νιώθω ότι όλο μου το κεφάλι είναι γεμάτο δάκρυα (;!;!;!) και από στιγμή σε στιγμή θα βγουν όλα μαζί από τα μάτια μου... Είδα και τον ντόκτορ Χάουζ και έριξα κι επνα σχετικό κλάμα και μου έμεινε η μελαγχολία...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...