Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΠΟΙΕΣ ΞΕΚΙΝΗΣΑΜΕ ΠΑΡΕΟΥΛΑ Νο14


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Aννου,εμένα μου είχαν πει κάποιες άλλες κοπέλες ότι το ασανσερ που τραντάζεται πολύ δεν κάνει να το χρησιμοποιούμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

katia emena anteksane k ta 4 pou eixa k tora to ena einai stin koilitsa mou k megalonei!!

vango k melipicto sas euxomai mia TERASTIA xoriaki k ugeiestata paidakia!!!

lia mou upomoni kopela mou,liges ebdomades emeinan!!!filakia polla k stous duo sas!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τα εχω σχεδον 7μηνες αλλα λεω να παω τωρα τον μαρτη ειναι τρια και λω να τα βαλω και τα τρια εχω κανει ηδη δυο φορες πιστευω τριτη και καλυτερη???ευχομαι να μας πανε σε ολες καλα κοριτσια???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

meli akribos τα ίδια κ γω!!!! πρώτη φορά που έβαζα ουτροτζεσταν κ δεν εβγαινε τιποτα για μέρες...1 βδομάδα νομίζω....εδώ και 2 μέρες άρχισ να βγλαζω.... vango μαζί οι χοριακές!!! ωραία!!!

κορίτσια εμένα το μόνο που μου ειπε ο γιατρός είναι όχι βάρη κ σκάλες........προσέξτε τισ σκάλες....

annou καλύτερα να μη πας....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βάγκο μου καλή επιτυχία κοριτσάκι μου!!! Κι εγώ έχω πει ότι θα κάνω χοριακή την Δευτέρα 20/02 σε όλους! Αν είναι θετική έχω μια πολύ ωραία ιδέα πώς να το ανακοινώσω στον καλό μου! Κι αυτός ξέρει για Δευτέρα γιατί έβαλα στο κόλπο και τον γιατρό!!! Σκέφτομαι να αγοράσω μια πιπίλα και όταν θα κοιμηθεί θα κατέβω στο αυτοκίνητό του και θα την δέσω στο τιμόνι με δύο κορδελίτσες ροζ και μπλε και ένα σημειωματάκι που ακόμα το επεξεργάζομαι τί θα γράφει!!!! Στους γονείς μου έχω πάρει ένα ημερολόγιο-άλμπουμ για τον παππού και την γιαγιά που γράφουν μέσα οι ίδιοι διάφορα για την ζωή τους, το παιδί τους(δηλαδή εμένα) και τί νιώθουν για τον ερχομό του πρώτου εγγονιού!!! Οπότε θα τους το πάω στα ξαφνικά!!!!

Ξέρω ότι όταν κάνουμε σχέδια λένε ότι ο Θεός γελάει αλλά εύχομαι ολόψυχα να έρθει η θετική χοριακή χωρίς άλλη ταλαιπωρία....

Αννού, στην πρώτη εξωσωματική είχε πλημμυρίσει το φρεάτιο του ασανσέρ και δεν έιχαμε ασανσέρ για 10 μέρες! Και μένω στον τέταρτο!!!!!! Αφελέστατα κατέβαινα σχεδόν τρέχοντας τα σκαλοπάτια για γυμναστική και καλά!!! Το ζωντόβολο!!!!!

Κάτια μου καλή επιτυχία στην νέα σου προσπάθεια!!!

Θα γίνω μανούλα δεν είμαι η μόνη τελικά,ε; Τελικά τα πήγαμε ανά εξάωρο γιατί νιώθω συσπάσεις ρε γαμώτο πάλι... Προσπαθώ να μην το σκέφτομαι αλλά επχω κατααγχωθεί...

Άντζι κι εγώ ανεργούλα!!!! Πάνω από χρόνο και είπα να το εκμεταλλευτώ!!! Βέβαια μετά θα ειπναι δυσκολότερο να βρω δουλειά αλλά ας κάνουμε παιδάκια και έχει ο Θεός για όλους!!!

Μαράκι φιλάκια στην κοιλίτσα!!!!

Ντιαζάκι όλα καλά; Πώς είσαι; Τα αυγουλάκια;

Δεν θυμάμαι τί άλλο διάβασα....

Φιλάκια!!!! Τί βροχή είναι αυτή; Μουλιάσαμε 2 μέρες τώρα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

melipikto, η αλήθεια είναι ότι με συγκίνησες με τα γλυκά σου σχέδια.......

Σου εύχομαι από ψυχής να τα πραγματοποιήσεις την επόμενη κιόλας εβδομάδα...... :ympray::ympray::ympray::ympray::ympray:

...βέβαια, να παίρνουμε ιδέες και οι υπόλοιπες...ε, κορίτσια;;;;;;;;; ;);););)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

melipikto πολυ ωραιες ιδέες. εγω όλα τα χω πει δε μπορω! αν και φοβαμαι και το κακο το ματι αλλα ελπιζω να μην το εχουν μαθει οσοι δε θελω :?

αντι να κανω σχεδια για εκπληξεις κανω σχεεδια για τη χοριακη γιατι βγαινει μετα απο 2 ωρες και θα παω απο τις 7 για να μαι εκει μεχρι τις 9 για να παω γραφειο. ετσι και αλλιως δε με βλεπω να κοιμαμαι εκεινο το βραδυ απο την αγωνια!! εκτος και αν ειμαι εγκυος και εχω τρελες υπνηλιες :D:D:D:D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ήρθα κι εγώ!!! Άφησα τα αυγουλάκια μου και τώρα περιμένω να δω τι κάνουν τα εμβρυάκια μας. Μου πήραν 10 αυγουλάκια αλλά μου είπαν ότι 3-4 δεν ήταν πολύ ώριμα. Για να δούμε τι θα έχουμε αύριο. Η νάρκωση ήταν τέλεια!! Δεν ήξερα που βρισκόμουν μετά... ό,τι να'ναι τους έλεγα όταν με ξύπνησαν. Βέβαια όταν πέρασε η επίδραση άρχισαν τα πονάκια στην κοιλία κι ακόμα δεν έχω ηρεμίσει. Ελπίζω αύριο να είμαι καλύτερα. Το έντερο είναι;, η μήτρα; οι ωοθήκες; Δεν ξέρω... έναν τυμπανισμό νιώθω και όταν κάθομαι δυσκολεύομαι. Ξεκίνησα κι εγώ κολπικά τα utrogestan και από αύριο και σαλοσπιρ. Πάντως σήμερα μου έφυγε μεγάλο άγχος! Κι εγώ νόμιζα ότι θα έχουν σπάσει τα αυγά μου αλλά ευτυχώς όλα εκεί ήταν! Μακάρι να πάνε όλα καλά και να έρθουν τα μωράκια μας. :ympray::ympray::ympray:

Littledancer καλή ωοληψία αύριο! :-bd

Μελίπικτό μου μην αγχώνεσαι!! Προσπάθησε να ηρεμίσεις για να ηρεμίσει και η μήτρα! Οκ; Όλα θα πάνε καλά. :ympray: Αυτό να σκέφτεσαι!

Λία υπομονή! Ο αγόραρος κάνει κόλπα... ανυπόμονος άντρας!!

Κοριτσάκια που κλωσσάτε υπομονή και θετική σκέψη πάντα! %%-%%-%%- Για τις σκάλες πάντως στις οδηγίες που μου δώσανε μου είπαν να τις αποφεύγω, τουλάχιστον τις πρώτες 5 μέρες.

Φιλιά!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου κι εγώ εδώ είμαι! Έκανα βέβαια μια ώρα για να τα διαβάσω όλα τα νέα! Νομίζωφ ότι η επόμενη εβδομάδα "απλά δεν υπάρχει"!!!! Σε ποια θα πρωτολέμε συγχαρητήρια? Κορίτσια πραγματικά σας εύχομαι κάλλές όχι μόνο χοριακές αλλά και εγκυμοσύνες, μέσα από την καρδιά μου!!!

Λιλ εύχομαι να περάσουν όλα γρήγορα! Το ταλαιπώρησες λίγο το σποράκι αλλά με λίγη ξεκούραση θα είναι μια χαρά, θα σας το πει την Πέμπτη!

Diaz, dancer εύχομαι να μπείτε και σεις στη τέλεια λιστούλα!

Και για τα μπαρμπασταθάκια μην τρελένεστε, αυτά θα σας τρελάνουν στο τέλος όταν θα γίνουν ανθρωπάκια! Μελι πολύ χαρηκα, τώρα υπομονή! Γιουλάκι για μένα δεν παίζει κανένα ρόλο τι φαίνεται! Εμένα την προηγούμενη ήταν τέλειο και δεν επιασε, είπαμε αν είναι να γίνει θα γίνει!

Κρίστη μου λυπάμαι πολύ, αλλά είπαμε για μας δεν υπάρχει τέλος αλλά μια νέα αρχη!

Είμεις κορίτσια πήγαμε το Σάββατο και το βγάλαμε! Πονέσαμε, κλάψαμε αλλά έγινε και δεν μπορούμε να κάνουμε τίποτα! Ακόμα βέβαια δεν μπορώ να το πιστέψω γιατι έγιναν και όλα πολύ γρήγορα, αλλά ο θεός αποφάσησε... Θα μου πάρει λίγο χρόνο αλλά που θα πάει! Θα κάνουμε ένα διάλειμμα 3 μηνών και μετά θα δούμε. Αντε τελείωσαν τα ασχημα, πάμε για την εβδομάδα την καλή! Εγώ θα σας διαβάζω και θα γελάω που θα σας φαντάζομαι όλες μαζί τις κλώσσες να λύνουν τις απορείες τους :D:D:D φιλιά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ήρθε κι εμένα η ώρα μου!!Τη νάρκωση σκέφτομαι...Έχει κάνει καμια σας υστεροσκόπηση να με διαφωτίσει πως θα είμαι μετά;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Littledancer,

Με το καλό αύριο κ μην αγχώνεσαι, η νάρκωση θα είναι όπως και στην ωοληψία, δεν θα διαρκέσει πολύ. Γύρω στο μισάωρο. Μετά θα είσαι λίγο ζαλισμένη, κάτι πολύ συνηθισμένο που θα σου περάσει. Γι' αυτό κ πρέπει να μείνεις στην ανάνηψη μέχρι να συνέλθεις - θα σου τα πουν κι εκείνοι.

Τώρα για την υστεροσκόπηση: το πως θα είσαι μετά έχει να κάνει κ με το πρόβλημα που υπάρχει. Εγώ έκανα επεμβατική 12/01 λόγω συμφύσεων κ μετά πονούσα πολύ, ευτυχώς που μου έβαλαν στον ορό παυσίπονη για να ηρεμήσω. Αλλά αυτό συνέβη σε μένα (που υπέφερα κ με τη διαγνωστική...). Αν το πρόβλημά σου είναι π.χ. ένας πολύποδας, τα πράγματα θα είναι πολύ καλύτερα. Το ζήτημα είναι όποιο πρόβλημα έχει εντοπιστεί να λυθεί ώστε μετά να είσαι έτοιμη και "καθαρή-καθαρή" να προχωρήσεις σε εγκυμοσύνη!

Εύχομαι καλή επιτυχία αύριο - ΟΛΑ ΚΑΛΑ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

littledancer καλή επιτυχία αύριο!!!! Εύχομαι όλα να πάνε καλά και η εξέταση να βγει καθαρή. Υστεροσκόπηση έκανα και εγώ το καλοκαίρι. Θα συμφωνήσω με τη Μαρίνα. Η νάρκωση είναι ακριβώς όπως και στην ωοληψία. Διαρκεί μόλις λίγα λεπτά. Εμένα ήταν διαγνωστική αλλά μόλις συνήλθα είχα έντονες ενοχλήσεις, σαν πόνους περιόδου. Κράτησαν μόνο λίγα λεπτά (5 με 10). Περιμενουμε με αγωνία τα νέα σου :P:P:P

Καλησπέρα σε όλα τα υπόλοιπα κορίτσια!!!!! Στέλνω φιλάκια στις φουσκοκοιλίτσες μας, εύχομαι υπομονή στα κορίτσια που αναμένουν χοριακές, εμβρυομεταφορές και ωοληψίες, καθως και καλό κουράγιο σε όλες εμάς που είμαστε ακόμα στην προσπάθεια!!!!

Καλό βράδυ σε όλες!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σ ευχαριστώ Μαρίνα.Δεν είχα κάνει νάρκωση στη προηγούμενη ωοληψία γι αυτό τώρα το σκέφτομοαι πολύ.Την είχα κάνει με τοπική αναισθησία.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κον εγώ επεμβατική θα κάνω λογικά.Θα καλοπεράσω δλδ :| Να σου πω καλύτερα που σκέφτομαι αυτό και όχι τα ωάρια μου.Γιατί το άλλο θέμα το έχω εξαντλήσει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μη σκέφτεσαι έτσι, γιατί όλα είναι σχετικά. Και ο πονος είναι εντελώς υποκειμενικός. Όσο και αν πονέσεις θα περάσει. Ο γιατρός σου θα είναι στο πλάι σου και θα κάνει ότι καλύτερο για εσένα. Να σκέφετσαι το λόγο για τον οποίο τα "τράβαμε" όλα αυτά. Κάθε εξέταση, κάθε προσπάθεια μας φέρνει ένα βήμα πιο κοντά στο όνειρο. Καλή επιτυχία!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια!

ολες τα ιδια νιωθουμε.Εγω απο συμπτωματα τιποτα,αν μοε ελεγαν να τρεξω σε μαραθωνιο θα ετρεχα ανετα.

Εχω και την μικρη που θελει να ειναι επανω μου ολη την ωρα οποτε δυσκολα :roll:

Την προηγουμενη φορα το στηθος μου απο τη δευτερη μερα ειχε γινει "τουμπανο" :lol::lol::lol::lol: κ ολη την ωρα κοιμομουν.Τωρα τιποτα.ουτε τσιμπηματακια ουτε κραμπες τιποτα τιποτα.

τα ουτροτζασταν κ εμενα στην αρχη σαν να μην εβαζα τωρα αρχισαν οι γνωστς αηδιες να τρεχουν.Σας φιλω κλωσσες μου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φιλεναδίτσες καλημέρα!Μετά από την απουσία μου στη δουλειά τρέχω και δεν φτάνω,και μου τη σπάει πολύ ρε γαμώτο,ήθελα τόσο πολύ να είμαι σπίτι μέχρι τη χοριακή,βλέπω ότι όλες σας έχει πει για τις σκάλες να προσέχετε και αγχώνομαι ακόμη περισσότερο γιατί εμένα δεν μου είχε πει τίποτα ο γιατρός αλλά εγώ από μόνη μου προσέχω πάρα πολύ,τις ανεβοκατεβαίνω πάρα πολύ αργά.Δεν ξέρω τι θα γίνει,αλλά εγώ έχω αρχίσει και αγχώνομαι πολύ,νομίζω ότι δεν θα γίνει τίποτα πάλι.Melipicto τι ωραία που σκέφτεσαι,εγώ φοβάμαι να κάνω όνειρα....diazaki όλα καλά θα πάνε,σίγουρα κάποια θα γονιμοποιηθούν,εξάλλου 2-3 πολύ καλά χρειαζόμαστε για αυτή τη φορά,άντε έφτασε και η δική σου η σειρά!Μακάρι να πάνε όλα καλά ρε κορίτσια!!!!!!!!! :ympray::ympray::ympray::ympray::ympray::ympray::ympray::ympray::ympray:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

vango, μην αγχώνεσαι...Να σκέφτεσαι ότι αυτό δεν βοηθάει........Άλλωστε , τώρα στη δουλειά το μυαλό σου δεν θα είναι συνέχεια στην κοιλίτσα σου...... ;););););)

liitledancer καλή επιτυχία!!!

Diaz περιμένουμε τα νέα από τα ζουμπουρλούλικα αυγουλάκια σου!!!!

Γλυκές κλώσες...συνεχίστε να κάνετε αυτό που κάνετε.....

Αισίως Τετάρτη σήμερα...... :ymparty::ymparty::ymparty:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα κορίτσια...κ γω τίποτα δε νιώθω....και με έχει πιάσει μια απογοήτευση...δεν αντέχω και άλλο αρνητικό....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα και απο μενα :lol:

το γλυτωσα το γραφειο σημερα οποτε αλλη μια μερα στα αυγα μου!

το στηθος μου παντως εμενα πιο πολυ ειχε πριστει στις ενεσει παρα τωρα... κλαψ...

οπως καταλαβατε ψαχνω για συμπτωματα αλλα τιποτα

αααχχχχ ας φανει κατιιιιιιι

1 βδομαδα ακομα ουουουουφφφφ :arrow:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κλωσσούλες και μη!!!!!

Καλά όλες τα ίδια σκεφτόμαστε!!!!!!;;;;;;;!!!!!!!

Κι εγώ από συμπτώματα τίποτα! Οι συσπάσεις ευτυχώς τελείωσαν, το στήθος κανονικό και καθόλου ευαίσθητο! Μόνο το βράδυ ένιωσα κάτι τσιμπήματα αλλά ήμουν μπρούμητα και γύρισα αμέσως ανάσκελα από τον φόβο μου!!! Κι έχω άλλες 10 μέρες να περιμένω.... Σνιφ σνιφ... Πολλή αγωνία!!!!

Βάγκο μου εμένα δεν μου είπε για σκάλες τίποτα!!! Εγώ θα τις αποφεύγω! Ο γιατρός μου ήταν κάθετος, δεν είναι αρρώστια, είναι μια φυσιολογική κατάσταση και πρέπει να προσέχουμε τα στοιχειώδη!!! Αλλά καθώς όποιος καεί με τον χυλό φυσάει και το γιαούρτι είπα αυτή τη φορά να είμαι υπερβολικά προσεκτική μπας και πετύχουμε τον στόχο μας!!! Όσο για τα όνειρα έχω αποφασίσει ότι δεν μπορεί να μου τα στερήσει κανείς! Θα τα καταφέρω μια μέρα και θα τα πραγματοποιήσω, όσο κι αν φοβάμαι κι αν απογοητεύομαι στις αποτυχίες.... Απλά μια μέρα θα τα καταφέρω!!! Όλες θα τα καταφέρουμε!!! Ειπμαι σίγουρη!!!

Αννού μου άντε μπράβο κορίτσι μου, αλλη μια μέρα κλώσσιμα!!!!!

Άντζι μου 7+σήμερα,ε;

Little dancer καλή επιτυχία γλυκιά μου και καλή ανάρρωση!!! Σιδερένια και από εδώ και πέρα μόνο χαρές!!!

Ντιαζάκι σε πήραν τηλέφωνο; Όλα καλά καρδιά μου;

Γιουλάκι δύσκολο το κλώσσημα με την μικρή,ε;

Θα γίνω μανούλα φτάνουν οι μέρες σιγά σιγά!!!! Υπομονή γλυκιά μου!!!

Το παπάκι μας τί έγινε;

Κον μου σε φιλώ!!!

Μαρινάκι πότε ξεκινάς;

Τέρι μου δεν έχω λόγια... Σε καμιά να μην συμβαίνουν τέτοια πράγματα... Ο χρόνος ίσως βοήθησει μάτια μου... Σου στέλνω μια μεγάλη αγκαλιά κι ένα γλυκό φιλί...

Λαγονήσι, Λαμπρινή, κορίτσια και αγόρια πού είστε;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

7+1 ναι!!!!!!...βέβαια , προηγούνται άλλες με 5+1......!!!!!!!!!! :D:D:D:D:D:D:D:D:D

Πάντως κορίτσια, καλύτερα να είμαστε λίγο(...έως πολύ....χι!χι!) παραπάνω υπερβολικές, παρά να πιστεύουμε ότι δεν κάναμε ότι περνάει από χέρι μας!!!!!!!!! :-bd:-bd:-bd

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...