Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΝΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΙΟΥΛΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2012


Recommended Posts

Ax bre Aleka kai egw skeftomoun auto akribws...an den dw to fulo tin Triti tha skasw.

Opoios me blepei kai me rwtaei ti einai to mwro tous lew oti tha mathw tin Triti. Les na min fanei pali? Ena mina perimenw na to dw, giati kai tin alli fora pou peiga prin ena mina nomiza pws tha to doume alla tipota!

Egw sti thesi sou tha pigaina ksana alli mera na tous pw na ksanadoune.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 999
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

το κακο ειναι οτι αυριο ειναι σαββατο και δεν ξερω αν θα βρω καποιον εστω εξωτερικο γυναικολογο για να το δουμε παλι... παντως μεχρι στιγμης μονο μια φορα με σκουντηξε! ειμαι σκατοπεριεργη αυτο ειναι το ελαττωμα μου το μεγαλο και τωρα θα που μου ειπανε ή κοριτσι ή αγορι εχω σκασει πιο πολυ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

E tote kai ntropalo tha sou einai alla mallon kai isixo mwro, auto einai thetiko. E apo bdomada bre ksanapigaine...kai egw sou lew apo twra skeftomai...an den ton doume tha tou pw oti tha ksanagurisw meta apo liges imeres. Den tha anteksw allon ena mina me tipota.

Egw den to exw niwsei akoma.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια μου καλησπερα!

μπηκα βιαστικα παλι γιατι πρεπει να τελειωσω μια δουλειτσα.

πηγαμε γιατρο κ ακουσαμε καρδουλα!τωρα σε 3 εβδομαδες περιπου θα ξαναπαμε κ εχω να κανω κ εξετασεις αιμα ουρα κτλ.μου εγραψε κ τα γνωστα φαρμακα.

απο οτι ειδα καποια κοριτσια ειναι περιεργα για το φυλο ε;λογικο κ εγω θα σκασω μεχρι να μαθω.α το μωρακι ειχε 138 παλμους,λιγοι δεν ειναι;ο γιατρος ειπε μια χαρα ηταν.απο 120 εως 160 ειναι φυσιολογικο.

αυτα κοριτσια μου,συγνωμη που δε σχολιαζω αλλα αυτη τη στιγμη δε προλαβαινω απλα μπηκα να πω τα νεα.απο βδομαδα εχω αδεια κ θα τα λεμε.

φιλια πολλα σε ολες κ καλο βραδυ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δευτερα θα παω ετσι και αλλιως να με δει και ο γιατρος μου για τα γνωστα κιλα, πιεση και τις μετρησεις του μωρου απλως μεχρι τοτε τι κανουμε!!!

μπραβο σου βρε βικακι μου ολα καλα θα σου πανε! εμενα το bebe μου εχει 180παλμους απο την αρχη που το ειδαμε ενω η σαντυ ειχε 160παλμους

πασχαλιτσακι μου στη σαντυ δεν ειχα τιποτα αν δεν εβλεπα ονειρο οτι ειμαι εγκυος χαμπαρι δεν θα επερνα αλλα σε αυτο μεχρι και το τριτο ειχα συνεχεια εμετους και ιδιαιτερα απο τα κακα της μικρης. οταν μπηκα στο τεταρτο (15βδομαδων περιπου) ελαττωθηκαν μεχρι που εκανα αραια και που. δηλαδη μπορει να μη εκανα εμετο για 2μερες αλλα τη τριτη μερα οπως πεταγα το χαρτι στο καλαθακι τουαλετας εκανα εμετο(στο ασχετο δηλαδη)!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καπου πηρε το ματι μου μια καινουργια κοιλιτσα!!! καλως τη happy7 περιμενουμε νεα σου να μαθουμε για σενα και για το σπορακι που εχεις στη κοιλιτσα σου!!! μη ντρεπεσαι θα εχουμε ολο το καιρο μπροστα μας να τα λεμε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

E kala an einai na to deis Deutera den to suzitame, kane ligo upomoni ma tosi ekanes.

Egw nomiza oti prepei na perimeneis kanena mina pali mexri to epomeno rantebou. Emena ta rantebou einai psilo araia nomizw...peripou mia fora to mina me bazei, tha eprepe na pigainw pio suxna??

Oso gia tous palmous...egw den rwtisa pote oute kai mou eipe posous malmous exei. Exw akousei oti palia blepane to fulo aptous palmous. Sta koritsia xtupaei pio grigora, sta agoria pio siga. H mama mou leei etsi tis eipan kai ekeinis ti einai to kathe paidi kai itan kai ekswteriko, opote pantou mallon etsi to kanane.

Bikaki mprabo pou to akousate...se kalo dromo eisai! Bale ena tikeraki kai esu na kseroume poso eisai!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αλεκα μου κ εγω στον αντωνακη ειχα 160 αν θυμαμαι καλα.γι'αυτο μου φαινονται λιγοι.μηπως επειδη ακομα ειναι 7 εβδ.;δηλ στον αντωνη νομιζω ακουσαμε καρδουλα στις 8 εβδ.βασικα καπου 8 με 9 εβδομαδες αλλαξα γιατρο στον αντωνη κ εμεινα με αυτον μεχρι κ που με ξεγενησε κ θυμαμαι οτι οταν πρωτοπηγα δεν ημουν κ 5 εβδ.αλλα ουτε κ 10.κ μου εχει μεινει στο μυαλο το 160.αρα μπορει να ημουν κ 8 η 9 εβδ.σας μπερδεψα; :lol::lol::lol: αγχωθηκα παλι... :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και εγω μια φορα το μηνα παω στο γιατρο γιατι δεν υπαρχει λογος για πιο συχνα!!! απλως ειμαι περιεργη πρεπει να ξεκινησω να φτιαχνω δωματιο και ας ειναι ετοιμο!!!

αυτο δεν ισχυει με τους παλμους μπορει να εχει 120 και να ειναι κοριτσι εγω πιστευω πως ειναι εκεινη την ωρα το μωρο οταν το ακουμε δηλαδη αν κοιμαται αν παιζει και τετοια

βρε βικακι γιατι αγχωνεσαι καθε υπερηχο που εχει ο γιατρος ειναι διαφορετικος αλλος πιο συχρονος αλλος πιο παλιος και ετσι ακους πιο γρηγορα(πιο νωρις δηλαδη) ή πιο αργα τη καρδουλα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αυτο το μηχανημα που εχει ο γιατρος ειναι πολυ συγχρονος ειναι ενας βασικος λογος που πηγα! :D:D ειδικα στου αντωνη την εγκυμοσυνη ημουν τρελαμενη,πολυ αγχος γιατι η πρωτη μου ηταν πολυ τραυματικη.τελοσπαντων,ναι ας μην αγχωνομαι,σημασια εχει οτι ακουσαμε καρδουλα κ οτι ολα ως τωρα πανε καλα.

οσο για το τικερακι προσπαθω ποση ωρα να το βαλω κ δε μπαινει,παρα μονο εμφανιζονται τα γραμματα αυτα που πατας για το κωδικο.ελεος. :cry::evil:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αν το κανεις απο το pregnology αντιγραφεις αυτο που λεει BBCODE και το κανεις επικολληση στο πινακα ελεγχου σου στο προφιλ σου και πατας ΥΠΟΒΟΛΗ αρκει απο κατω τα τρια κουτακια να ειναι χωρις ΤΙΚ(ν)!!!

ελπιζω να σε βοηθησα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσάκια

happy7 καλως ήρθες στην παρέα μας με το καλό το μωράκι σου. Πότε έχεις ΠΗΤ, το πρώτο σου είναι?

Αχ βρε Αλέκα τι νάζια σας έκανε το σποράκι σας. Πάντως αφού θα σε δει ο γιατρός σου την Δευτέρα υπομονή και πιστεύω να είναι πιο συνεργάσιμο το μικρό και να λύσει το μυστήριο για να μην έχει άλλο αγωνία η μανούλα.

Ελενα νομίζω οτι και εσύ θα δεις το φυλο αρκει να είναι σε καλή θέση. Αν στην αυχενική το λένε με κάθε επιφύλαξη μετά τις 16 εβδομάδες νομίζω ξεκαθαρίζουν τα πράγματα, φάε πάντως μια σοκολατίτσα πριν πας :D

Βικάκι ολα καλά και για τους παλμούς μην ανησυχείς είσαι ακριβώς στο μέσο του φυσιολογικού. Αλέκα βλέπω και σένα έχει 180 παλμούς εμένα ήταν στην αυχενική 188 και βγαίναν εκτός φυσιολογικών ορίων. Σου έχουν πει κάτι για αυτό για πες γιατι μια αγωνία την έχω.

Επίσης έχω ακουσει οτι οι παλμοι δεν μπορούν να συσχετιστούν με το φύλο. Επειδή το έχω ψάξει λιγο οι παλμοι τις πρώτες εβδομάδες είναι πιο πολλοι και μειώνονται καθώς προχωρά η εγκυμοσύνη έτσι ώστε οταν γεννιούνται τα μωράκια να έχουν τους φυσιολογικούς παλμούς που έχουμε όλοι 70-75 πόσο είναι δεν θυμάμαι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καγκουρο μου και μενα σημερα ηταν 182 σα να το κυνηγαγε οι κακοι!γιαυτο δε γυρναγε...

εχω κανει οτι γιατροσοφι και πρακτικο υπαρχει για να δω το φυλο αλλα ολα βγαινουν αλλα νταλα!!!

οχι βρε μην ανυσηχεις για τους παλμους εγω ουτε καν ρωταω απλως το βλεπω στην οθονη και ησυχαζω οτι χτυπαει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Προσπαθώ να μην αγχώνομαι μου είπαν οτι μάλλον δεν πρόκειται για κάτι παθολογικό απλά οτι είναι εκτός ορίων.

Εσένα τον κυνηγάγανε εμένα είχε μια ταχυκαρδια τι να πω :lol::lol::lol:

Αντε καλο βράδυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalimera koritsia...kalos hrthes happy7 me to kalw to mwraki sou... telika tin arpaksa egw gia ta kala... xthes piga ekana genikh aimatos k ourwn pali xamili aimosfairini exw k oi eksetaseis ourwn den mou aresan mporei na paizei rolo pou eimai ligo kruomainei?

k egw anoiipomono na dw to zouzounaki mou ti einia elpizw na einai sunergasimo k na to doume... upomoni aleka tosi ekanes tha to deis tin deutera pali.. koritsia enw to enniwtha edw k duo meres den to niwthw katholou k anusuxo....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα και απο μενα!!! συννεφια εχει εξω και εχω απλωμενα ρουχα... θα περιμενω να τελειωσει το πλυντηριο που εβαλα να απλωσω, να φαω πρωινουλη και να παω για το καθιερωμενο μου καφεδακι!!!

μαξιμ μου οταν ειμαστε κρυωμενες ειναι λιγο χαμηλες οι τιμες απο τις εξετασεις να το ξερεις αυτο! επειδη δεν το ακους συχνα δεν σημαινει οτι δεν ειναι καλα απλως ξεκουραζεται πολυ και εχει ακομα απλα και γυρναει χωρις να σε χτυπαει!!! μη ανυσηχεις μια χαρα ειναι το μωρακι σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

wraia xairomai k egw auto skeftomoun epeidi eimai kruomeni vgikan etsi ta apotelesmata... k edw vrexei k ithela simera na vgw na parw dwraki ston antouli mou pou exei geneflia tin deutera alla eimai k xalia pou na paw tin deutera to prwi tha paw... kalo kafedaki aleka... egw ta aplwsa mesa ta rouxa giati eksw den paizei na stegnwsoun pote

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλα και εδω με τετοια υγρασια που εχει ουτε εξω θα μου στεγνωσουν!!! τουλαχιστον να στεγνωσα τα ρουχα της μικρης!!!

τι σκεφτεσαι να του παρεις???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalimera koritsia!!

Edw exei wraia mera kai polu ilio...den kserw an tha allaksei stin poreia bebaia...alla gia auto pou lete gia ta rouxa...emeis apofasisame na paroume ena stegnwtirio rouxwn giati sigoura argotera kai me to mwro tha to xreiastoume. Den kserw pote tha to paroume, isws na perimenoume na gennithei to mwro kai meta kata to fthinopwro na paroume ena.

Maximaki na xairesai ton antra sou! Afou einai ti Deutera ta gennethlia tou tha ton pareis mazi sou sto giatro na dei to mwro tou, auto einai to kalitero dwro afou ti Deutera exei rantebou!! Ante perasan oi meres. Ftanei kai h Triti!

Kangaroo mou exw skopo na faw osi sokolata xreiastei gia na doume to fulo!! Tha krataw sokolates sto iatrio!! Makari na einai se kali thesi! Perimenw na zugistw kiolas tin Triti na dw posa kila exw parei. Elpizw na min einai polla! Esena Aleka sou eipe posa exeis parei?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μεχρι στιγμης ουτε ενα αλλα προσεχω πολυ και πειναω ακομη περισσοτερο!

να ξερεις τη σοκολατα πρεπει να την εχεις φαει μιση ωρα πριν πας για την εξεταση!

αληθεια οι αντρες σας ερχονται μαζι σας στο γιατρο???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

den exw idea akoma ithela na katevo stin agora na dw k na apofasisw ekei petakste k eseis kamia idea?

nai exeis dikoi elena to kalutero dwro einai ama mathoume kiolas ti einai akoma kalutera... o antras mou pio poli trelenetai na mathei ti einai... e i giatros epitides mou kratise to rantevou tin deutera gia auto to logo iksere oti exei genethlia tin eipa na to allaksei alla den mou to allaze gia na tou to kanw san dwro

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Nai kai me emena erxetai mazi mou. Ws twra toulaxiston exei erthei se ola.

Eidika sto giatro den to xanei me tipota. Edw exei zitisei repo apo ti douleia tou tin Triti gia na erthei mazi mou!

Bre Aleka pws to exeis kataferei kai den exeis parei oute kilo?? Kai egw psilo prosexw alla kai pali pira kila.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμενα δεν ερχεται ποτε μαζι μου αλλα καλυτερα κιολας, γνωρισε το γιατρο στο 9ο μηνα και την επομενη μερα μπηκα μεσα για να γεννησω!!!

ελενα μου αφου τη βγαζω με καφε και νερο και σαλατα τι περιμενες??? που και που κανω και κανενα εμετο και εκει που δεν τρωω ολη τη μερα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσάκια

Maxim περαστικά οσο για τις εξεάσεις αφού ήσουν κρυωμένη όταν τις έκανες θα έχουν επηρεαστεί κάπως τα αποτελέσματα. Αντε με το καλό να δεις το σποράκι σου τη δευτέρα και να μάθαιτε και τι είναι.

Και μένε έρχεται πάντα μαζί μου στο γιατρό, και στην πρώτη εγκυμοσύνη και τώρα, και ήταν μαζί μου μέσα και στον τοκετό απο την αρχή μέχρι που βγήκε η ζουζούνα μας. Ηταν ότι ωραιότερο έχουμε ζήσει μαζί!

Εσείς οι πρωτομανούλες το έχετε σκεφτεί καθόλου, οι άντρες σας τι λένε θέλουν να είναι μαζί σας την ώρα του τοκετού.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...