Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΝΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΙΟΥΛΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2012


Recommended Posts

Κοριτσάκια καλησπέρα και Χρόνια Πολλά σε όλες. Είναι τέλειο που γίναμε πολλές!!! Εχω φοβερό τρέξιμο στη δουλειά και μπαίνω σπάνια δυστυχώς αλλά σας σκέφτομαι πολύυυυυυυυ.

Εγώ είδα εχθές τον μικρούλη μου. Είναι τέλειος. μου φάνηκε απίστευτο πόσο έχει μεγαλώσει. Ο γιατρός μου είπε ότι είναι πάρα πολύ καλά όλα :D Θα πάω για β επιπέδου αρχές φλεβάρη. ΠΗΤ έχω στις 18/6

Aleka ευχαριστούμε για τη λίστα και για την οργάνωση γενικά :D:D:D

Κορίτσια εμένα ο γιατρός μου είναι super ψύχραιμος, το μόνο που θέλει είναι να μην καπνίσω και να μην πέσω πουθενά...ααα και όσο να ναι να αποφευφω τις σαβούρες χιχι. Να σας πω την αλήθεια εγώ τρωω ότι θέλω απλά προσεχω όχι ωμά (που βέβαια 'ετσι και αλλιώς τα απέφευγα..) και να τρώω περισσότερα φρούτα λαχανικα κτλ

Καφέ μου είπε να πίνω 1 με 2 φλυτζάνια την ημέρα αλλά ΟΧΙ ντεκαφεινέ γιατί η επεξεργασία που τους κάνουν είναι χημική και ενδεχομένως κάνει μεγαλύτερη ζημιά από αυτή που υποτίθεται ότι μπορεί να προκαλέσει η καφείνη. Γενικά μου είπε τα πάντα θέλουν μέτρο (προφανώς). αυτό που θέλει είναι να μην τρώω πολλές άχρηστες τροφές

Σας φιλώ στις κοιλίτσες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 999
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καλημερα κορίτσια!!!

ΠΗΤ εχω στις 30 Αυγουστου (μαλλον ειμαι η τελευταια και καταιδρωμενη ε??) χαχαχα!!!

εχω ενα μικρο αγορακι 18 μηνων, και θα ηθελα να ρωτησω τις κοπέλες με παιδακια ηδη, πως τα βγαζετε περα??? κορίτσια ειδικα απο χτες που ξεκινησα δουλεια, και το απογευμα γυρισα σε ενα μικρουλι που του ειχψαμε λειψει και εσκουζε και ηθελε ολο παιχνιδια και ειχε πολύ γκρινια και εγω ημουν τοσο κουρασμενη και δεν μπορουσα να παιξω (και ενιωθα τυψεις γι αυτο). Μετα κατα τις 8 το βραδυ με επιασαν και οι αναγουλες μου και οι ζαλαδες μου!!! και ο πριγκηπακος εχει 3 εβδομαδες που ξυπναει την νυχτα για γαλα, και ολο αυτο με εχει κουρασει τοσο1!!! θα τα βγαλω περα αραγε???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Υπομονη Ρενα μου,περασα κι εγω πριν αρκετους μηνες αυτην την αγρυπνια με το γαλα,ποσο μαλλον εσυ που εισαι και εγκυος.Εμενα ο μικρος σηκωνοταν επι 1 χρονο και κατι καθε βραδυ για γαλα και καμια φορα και 2 φορες αλλα αυτο δεν ηταν τιποτα ,επειτα τον επιανε μια γκρινια αλλο πραμα αφου σε καποια φαση νομιζαμε οτι κατι εχει το μωρο η να φερναμε εναν παπα να τον διαβασει καμια ευχη.

Ελεγα τοτε στον αντρα μου,μην μου πεις για αλλο μωρο μεχρι ο Σωτηρης να μεγαλωσει και να κοψει αυτην την συνηθεια.Η αληθεια οτι ολο αυτο "βραδινο γλεντι "τελειωσε οταν ο Σωτηρης εγινε 2,5 χρονων!!! και επιτελους κοιμοματαν ανετα χωρις γκρινιες.

Απλα θελει υπομονη οπως σου ειπα γιατι καθε μωρο ειναι διαφορετικο,αλλα ειναι πολυ ησυχα και συνεργασιμα το βραδυ αλλα την ημερα σε βγαζουν off και αλλα το βραδυ σου το κανουν μερα.

jTBrp2.png

o4S4p2.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσια κι απο εμενα!!!

ΤΕλος κι οι γιορτες και η αδεια κι ολα!Ξεστολισαμε και την Κυριακη!Αντε και του χρονου με το καλό και με τα 2 ζουζουνακια μας να στολισουμε και παλι!!!Ξανα δουλιτσα αλλα ολα οκ!

Renaki αυτο με το βραδινο ξυπνημα το εχω κι εγω με το Μαρινακι μου που ειναι 20 μηνων τωρα.Ενώ ειχε στρωσει κι ημασταν ολοι καλα, εδω και 1-1,5μηνα σχεδόν ξυπναει το βράδυ και κλαιει. Το κακό είναι οτι κανα δυο φορες την έχω παρει μαζι μας να κοιμηθει, και το εχει μαθει και λεει "κρεβατακι μαμα οχι κουνια"!!!Είναι τωρα καποιες μερες που προσπαθω να την κοιμησω στην κουνια της οταν ξυπναει, καποιες φορες τα καταφερνω αλλες δεν αντεχω και την παίρνω αγκαλια και κοιμομαστε σε μια κουνιστη πολυθρονα που εχει στο δωματιό της μεχρι που συνειδητοποιω οτι κοιμαται (κι εχω κοιμηθει κι εγω βεβαια :? !) και την βαζω στην κουνια!Δεν ξέρω τι να κανω και πρεπει να το φτιαξουμε παλι, γιατι σε λιγο, ουτε πολλες αγκαλιες θα μπορω ουτε και πολλα πολλα!!Ελπιζω κι ευχομαι να ειναι ολα οκ σε αυτον τον τομεα οταν θα ερθει και το δευτερο μωρακι μας με το καλο!

Τουλαχιστον είμαι καλα οργανικά, οσον αφορα ζαλαδες και αναγούλες δεν έχω κι ακόμα δεν με εχει πιασει κι αυτή η τάση υπνηλίας που είχα στην πρώτη μου εγκυμοσύνη! ;)

Φιλάκια πολλά κοριτσια, θα τα πούμε και πάλι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσια!!!!!!!!πηγαμε σημερα στον γιατρο και ειδαμε το νινι μας!!!!!!ειναι παρα πολυ καλα,ειναι 246γμρ και........ειναι 100% ΚΟΡΙΤΣΙ!!!!!!!!!!!!!!!πολυ χαρηκα,αν και περιμενε ο αντρας μου να ακουσει αγορι,χιχιχιχιχιχι....αλλα κ παλι χαρηκε!!!για β επιπεδου κλεισαμε στις 2-2-12 το απογευμα..το καλιο θα βοηθησεις να ερθει στα φυσιολογικα με μπανανες..εγγυηση..!γι'αυτο πολλες φορες κ η δυσπνοια ειναι πιο εντονη..και ειναι λογικο αυτο γιατι δουλευει ο οργανισμος ις διπλουν,λογων ορμονων κτλ...εμενα ο γιος σταματησε να ξυπναει νυχτα απο 2,5 μηνων,τωρα ειναι 11χρον..ημουν τυχερη σε αυτο.ο γιατρος με μαλωσε που εβαλα 3 κιλα σε ενα μηνα..μου ειπε να προσεχω για να μη παρει λιπος το μωρο κ για το ζαχαρο..ρωω κανονικα.δεν τρωω περισσοτερο..τους πρωτους μηνς ετρωγα παρα πολυ κ ολη μερα..γενικα εβαλα 7 κ.απο την αυχενικη κ μετα 3κ με κανονικες μεριδες..επισης μου ειπε οτι ενιωσα το μωρο τοσο νωρις γιατι ημουν πολυ λεπτη(χωρις λιπος)..απο δω κ περα ειπε να προσεχω να μην εχω πονους περιοδου η αιμα.μου εδωσε ενα παυσιπονο να εχω παντα στην τσαντα μου κ σε περιπτωση που εχω τετοιο συμπτωμα να παρω μισο χαπι κ να κατσω καπου 1 ωρα.γιατι,φερνει ελαφρυ τρεμουλο στα χερια,ταχυκαρδια για 20 λεπτα.μετα εισαι ενταξει.αν δεν με πιασουν αυτα συμτωματα θα μου αλλαξει δοσολογια..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας μανουλίτσες

Μ΄αρέσει που είπα οτι μάλλον υποχωρούν τα συμπτώματα...χθες το βραδυ είχα τρελή ανακατωσούρα μέχρι που τα βγαλα και ηρέμησα. Σήμερα πάλι μέχρι ώρας είμαι μια χαρά. Το πρωί πήγα και άλλαξα κάτι που μου είχε φέρει δώρο η αδερφή μου για τις γιορτές και πήρα ένα φορεματάκι και δυο μπλούζες εγκυμοσύνης.

Venus απ΄όσο ξέρω η δυσπνοια είναι σύμπτωμα της εγκυμοσύνης οχι απο τα αρχικά αλλά εμφανίζετε λόγω των αλλαγών που συμβαίνουν στο σώμα μας

Πασχαλιτσάκι οι μπανάνες έχουν κάλιο, τώρα για την εγκυμοσύνη δεν ξέρω να σου πω τι πρέπει να ισχύει.

Για τον καφέ κορίτσια σίγουρα ο νες και ο ντεκαφεινέ είναι οτι χειρότερο, για πειτε για τον καπουτσίνο τι ισχύει. Εγώ έπινα 1-2 την βδομάδα αλλά τώρα τον έκοψα τελείως είχε και το μπεμπε υψηλούς παλμούς και είπα μην το επιβαρύνω και εγώ.

Για μας που είναι η δεύτερη εγκυμοσύνη με ένα μικρό στο σπίτι σαφώς είναι πιο δύσκολα απο την πρώτη φορά. Και η δικιά μου ξυπνάει για γάλα το βράδυ, αχ μου δίνετε ελπίδες οτι στα 2,5 το κόβουν αυτό, μακάρι γιατι θα είναι 2,5 οταν με το καλό γεννηθεί το αδερφάκι της.

Πολλά έγραψα... να είστε όλες καλά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalispera koritsia!!to prwto mou paidaki meta apo 2 atuxies mexri stigmis ola kala kai mallon koritsaki mas eipan stin auxeniki :) prin mathw oti eimai egkuos epina espresso fredo kathe mera mexri pou me piasane paxupalmies kai pinw kathe prwi elliniko.filakia se oles

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΕτα απο οσα διαβασα απο εσας και λιγο απο το ιντερνετπου το εψαξα ΠΕΤΑΞΑ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΚΑΦΕΔΕΣ ΠΟΥ ΕΙΧΑΜΕ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ. Ειχα ντεκαφεινε : ελληνικο, γαλλικο και νες. Θα αγορασω ελληνικο και γαλλικο κανονικο και αν τοοοοοοοοσο πολυ τον χρειαζομαι θα πινω εναν ελαφρυ με γαλατακι. Θα ρωτησω βεβαια και τον γιατρουλη μου αν κανει....... ΜΑλλον στις 20/1 θα κλεισουμε ραντεβου. Οταν το σιγουρεψω θα σας ενημερωσω για να το βαλουμε και στη γκαστρολιστουλα μας!!!

Για τα κοριτσια που ρωτανε πως τα καταφερνουμε εμεις που εχουμε και αλλο παιδακι, εγω θα πω οτι η Παναγια μας δινει δυναμη και κουραγιο. Εγω που γενικα ειμαι ευαισθητουλα και η μαμακα μου με ειχε καλομαθημενη απορω πως τα καταφερνω :shock::shock::shock::shock::shock::shock: . ΚΑι ο μικρος μου εχει 1 μηνα που κοιμαται το βραδυ. ΜΕχρι να γινει 1 1/5 χρονων υποφεραμε οικογενειακως. Και οπως εχω ξαναπει επειδη ζουμε με τον αντρα μου μονοι μας,μακρια απο οικογενειες δεν ειχα βοηθεια απο πουθενα. Αλλα η Παναγιτσα δεν αφηνει καμια μανουλα ετσι. ΚΑτι γνωριζει περισσοτερο απο εμας και μας βοηθαει. ΚΑθε βραδυ προσευχομαι να μας δινει υγεια και να μου δινει δυναμη να μπορω να ανταπεξελθω στις αναγκες του πριγκιπα μου και ειμαι σιγουρη οτι με βοηθαει :):):):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!!

Δυστυχώς η δύσπνοια εδώ και κάποιες μέρες με ταλαιπωρεί όλη την ημέρα. Έπινα έναν καφέ στην δουλειά μάλλον θα τον κόψω και αυτόν να δω μήπως και καλυτερέψει...

Ρένα μου και εγώ έχω έναν μικρό 20 μηνών που τους τελευταίους μήνες ξυπνάει 2 με 3 φορές το βράδυ... :( Με αποτέλεσμα μερικές φορές να ξυπνάω κατά τις 4 και μετά να μην μπορώ να ξανακοιμηθώ, μετά πηγαίνω κατευθείαν στην δουλειά με ένα κεφάλι καζάνι. Το μεσημέρι λόγω υπερέντασης μερικές φορές δεν μπορώ να κοιμηθώ και πάει λέγοντας...(Εκτός από πριν 2 εβδομάδες περίπου που είχα υπνηλία, αλλά πάει και αυτό). Είχα ρωτήσει την παιδίατρο σχετικά με το βραδινό γάλα και μου είπε ότι συνήθως κοντά στα 2 χρόνια στρώνει ο ύπνος τους (μακάρι!).Γενικά ο μικρός μου είναι ζωηρό παιδάκι...δεν είναι γκρινιάρης αλλά είναι ζωηρός! Μερικές φορές νιώθω τύψεις μήπως ξυπνάει το βράδυ για να με δει, γιατί το τελευταίο διάστημα λόγω δουλειάς δεν τον έβλεπα και πολύ... Έφευγα το πρωί πριν ξυπνήσει και επέστρεφα όταν ήδη κοιμόταν για μεσημέρι, με αποτέλεσμα να τον βλέπω 5:30 με 9:00. Βέβαια τις τελευταίες μέρες επιστρέφω πιο νωρίς αλλά δεν σταματάω να σκέφτομαι ότι δεν τον βλέπω πολύ.

Να πω την αλήθεια καμιά φορά σκέφτομαι πώς θα τα καταφέρω όταν θα έρθει και το δεύτερο παιδάκι (ιδίως με τον ύπνο) αλλά πιστεύω ότι όλα καλά θα πάνε. Ευτυχώς έχω αρκετή βοήθεια από τον άντρα μου.

Αχ....σας είπα όλα τα εσώψυχα μου...ελπίζω να μην σας κούρασα! Φιλάκια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσια.....ειμαι νεα στην παρεουλα σας εδω....απ οτι ειδα λιγο βιαστικα ειστε αρκετες κ δεν μπορεσα να συγκρατησω πολλα....

Εγω ειμαι στην 10 εβδομαδα της 2ης εεγκυμοσυνης, ολα πανε καλα μεχρι τωρα χωρις συμπτωματα..εχω ενα αγορακι 2,5 χρονων κ κατι...

πολλα φιλια σε ολες κ ελπιζω να τα λεμε......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalws orises barbie me to kalo to mwraki sou... pes mas k ti πητ exeis gia na se valei i aleka stin listoula mas... elena egw arxisa na to niwthw k einai apisteuti aisthisi san na gourgourizei i koilia sou einai o antras mou exei ksetrelathei oli tin wra vazei to auti tou stin koilia gia na to akousei... exei kamia treis meres pou to katalavenw kala.. pasxalitsa steile mou πμ me to face sou na se steilw k esena aitima....duspnoia eixa k egw stin arxi alla twra mou exei perasei k ta sumtwmata mou perasan...... koritsia wres wres niwthw tin koilitsa mou oti tha skasei me travaei toso poli pou den kserw ti na kanw...uplhlia me pianei ta apogeumata alla mporei na einai k epidi ksupnaw ppoli nwris to prwi simera pali 6:30 ksupnisa......ante 5 meroules meinane gia na dw to zouzounaki anipomono toso poli.... sas filw oles

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalimera manoyles!!!barbie kalos irthes k me to kalo to neo melos tis oikogeneias!!!!ego eimai i maria,exo ena gio 11xr.eimai 34xr meno thessaloniki k perimenoume tora to koritsaki mas!!! maxim etsi akribos enoitha k niotho akoma fovero travigma stin kolia..eidika otan troo niotho oti tha kanei mpam i koilia..simera ro proi apo to moraki ksupnisa..eixe to podaraki sto stomaxi mou k eixe ena eksoggoma pros ta ekso..to patoysa na mpei mesa gia na ksanakoimitho..giati plaka plaka me ponouse..2 fores mou to ekane..xtes pou piga sto giatro to kefalaki itan kato k ta podia pano sto stomaxi..makari na einai etsi ston 9o mina.maxim apo oti eida stis foto ontos k esu lepti eisai!!k ego etsi akrivos eimai..tha to niotheis apo do k pera..an den evales k kila pio polu tha to katalavaineis..den exoume tsi tsi..an k me malose o giatros pou evala 3 k.se ena mina,emena den me peirazei pou vazo,alla fovithika pou me eipe oti einai kako gia to moro.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalimera koritsia!!

Barbie kalw orises stin pareoula mas. Egw eimai h Eleni kai einai to prwto mou! Tha mas gnwriseis kalitera me ton kairo!

Venus mou egw me tis duspnoies twra exw pou kai pou alla kamia sxesi me tin arxi...me boithise polu to zesto gala, dokimase to. Eimai sigouri oti me epireaze kai h kafeini giati me epiane duspnoia akoma kai an etrwga polu sokolata pou exei kafeini kai as min exei polu.

Delphinaki mou xairomai pou eides to mwraki sou kai einai ola kala!! Ante kai egw metraw tis meres, opou nanai ftanei kai h diki mou, steile mou pm me to onoma sou sto face.

Maximaki mou egw den to exw niwsei akoma...anupomonw kai gia auto. Kathe mera prospathw na katalabw. Olo nomizw oti kati eniwsa alla einai to elafru pou nomizw oti einai h tremoula tou xeriou mou h kati allo. Den mporw na katalabw akoma. Pisteuw suntoma na to niwsw omws!

Maxim to fternisma sou perase?? Emena oxi akoma.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσακια μου.

Να ρωτησω κατι .............. Εχω διαβασει οτι ο ανανας ο φρεσκος βοηθαει πολυ στις ναυτιες και τις καουρες της εγκυμοσυνης. Ισχυει κατι τετοιο? Τον εχει δοκιμασει καμια απο εσας και ειδε αποτελεσμα? Ποτε ειναι η εποχη του ανανα???????

Σημερα λιμπιστηκα να φαω τσιζ κεικ. Βρηκα κατι συνταγες στο ιντερνετ αλλα μαλλον θα αγγαρεψω τον αντρουλη μου να παει να μου παρει απο εξω....... δεν εχω κουραγιο να κανω μονη μου και επιπλεον επειδη θα ειναι η πρωτη φορα σκεφτομαι οτι μπορει να βγει μαπα η συνταγη και να μεινω με την ορεξη!!!!!!!

Για τον πριγκιπα και τον αντρα μου εκανα φακες και εγω μαλλον θα φαω τραχανουλη της μαμας (οχι οτι εχω και ορεξη να φαω και τιποτα, απλα πρεπει κατι να μπει μεσα στο στομαχι για να φαει και το σπορακι........) Αχ ποτε θα ερθει ΠΑναγιτσα μου η ωρα που θα τρωω τα παντα :YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG:

ΥΓ. Αν εχετε να μου δωσετε καμια καλη και εγγυημενη συνταγη για τσιζ κεικ την περιμενω!!!!!!!!!! Ειδικα καποια που να γινεται σε ατομικα ποτηρακια.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Pasxalitsa exw mia suntagi pou tin kanw xronia kai opoios trwei mou ti zitaei! Einai kai eukolo polu.

Tha sto steilw sto face.

Oso gia ton anana...egw etrwga anana prin ti sullipsi gia na boithisei sti sullipsi kai stin emfuteusi (auti einai h diadikasia pou ginete sto gonimopoiimeno oario 6-12 imeres meta tin sullipsi gia na futeutei to mwraki sto toixwma tis mitras) exei mia ousia pou legetai bromamini kai boithaei genikotera. Twra gia tis nauties mporei na paizei kai auto. Psakse to sto internet den eimai sigouri.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

maraki zoumpliout einai to fac.. to fternisma to exo akoma..2 mines k parapano exo..den mou stamatise..ekana xtes ryzi me kotopoulo k exei k gia simera..alla gia mena ekana kofto makaronaki me mpoliko kaseri apo pano..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

A nomiza oti h Maxim eixe fternisma, mperdeutika.

Nai bre Delphine mou kai emena den mou exei stamatisei. Tha bgei polu tarakounimeno to mwro.

Olo to tinazw me to fternisma. Den kserw an einai kai toso kalo.

Rotises esu to giatro? Egw tha ton rwtisw tin Triti.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

eno rotisa gia polla,mono ayto ksexasa..se ena site pou diavasa egrafe oti logo ormonon exei ginei pio abestiti i osmi k dimiourgei fternisma..k ego to skeftomoun ayto,polu tarakounima..me fovizei k emena ligo ayto..an thymamai kala prepei na einai sto you tybe (national geografic)pos megalonei to moro stin koilia k pos allazei i gunaika..polu oraio video.sxedon 1 m 2 ores einai to video.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσάκια

Barbie καλως ήρθες στην παρέα μας με το καλό το δεύτερο μωράκι σου. Απ΄οτι βλέπω πρέπει να είμαστε περισσότερες οι δευτερομανούλες.

Αρχίζετε και τα νιώθετε τα μωράκια σας είναι πραγματικά φοβερή αισθηση. Ανυπομονώ και εγώ να το νιώσω λένε οτι το δεύτερο το καταλαβαίνεις πιο νωρίς την κόρη μου την είχα πρωτονιώσει 18η εβδομάδα, για να δούμε ο μικρός πότε θα κάνει αισθητή την παρουσία του.

Σήμερα πήρα και τα αποτελέσματα απο το PAPP-A και είναι ακόμα καλύτερες οι πιθανότητες. Αχ είχα τόσο άγχος γιατι λόγω των υψηλών παλμών για την μια απο τις τρεις τρισωμίες που ελέγχουν οι πιθανότητες δεν ήταν πολύ καλές. Αντε να έρθει και η άλλη τετάρτη να ελέγξουμε πάλι τους παλμούς μπας και ηρεμήσω περισσότερο.

Α Μαρία για πες μας περισσότερα για το link που έβαλες τι θα ισχύει τελικά για τα μαιευτήρια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσια!τι κανετε;

εγω εχω χαθει λιγο,δε προλαβαινω κ πολλα με δουλεια,δουλειες κ δυο αντρες στο σπιτι! ;)

αντε να παρω καμια αδεια να μπαινω πιο συχνα..

βασικα δε ξερω τι να σχολιασω,εχετε γραψει πολλα κ δεν προλαβα να σας διαβασω,μπηκα κατευθειαν!οποτε παω να δω νεα σας!φιλακια πολλα σε ολες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα σε ολες..κ γω μια απ τα ιδια με την δουλεια δεν προλαβαινω να σας γραψω ισα ισα που προλαβαινω να τα διαβασω...δεν ξερω πια απο σας εχει ακουσει αυτο που λενε για τις ιδιωτικες κλινικες οτι πληρωνουμε μονο το γιατρο..αν καποια γνωριζει κατι η εχει διαβασει κατι ας μας ενημερωσει..πατησα το link που αναρτηθηκε πιο κατω αλλα δεν βγαζω ακρη..δεν βρισκω το αρθρο..

Αυτα για τωρα τα λεμε αργοτερα κοριτσια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα εγκυουλες μου.

Εκει που ειχα ναυτια τα πρωινα και μετα το απογευμα ηρεμουσα, εχω 2-3 μερες που γινεται το αναποδο :shock::shock::shock::shock: Το πρωι που ξυπναω ειμαι καλα μεχρι το μεσημερι (τρωω μονο 1 μπανανα και πινω νερακι που μου λειπει.....) και απο το μεσημερι και μετα ειμαι χαλια :(:(:(:(:( . Η ναυτια παει συννεφο και ουτε ο εμετος (που τον προκαλω μπας και ανακουφιστω) με ηρεμει.

Εχει συμβει σε καμια απο εσας να "αλλαξε" η ωρα που ειχατε ναυτια?

Με βολευει ετσι γιατι το πρωι ειμαι μονη, ο μπαμπας μας ειναι στη δουλεια, και οσο να' ναι πρεπει να ειμαι "καλα" γιατι εχω μαγειρεμα και τον μικρο απο πισω με τις αναγκες του. Για δουλειες κανω τα βασικα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalispera koritsia mou!kalwsirthes barbie me to kalo to deytero nini sou :) koritsia ta exw ftisei aptis anagoules edw kai mia vdomada...ti tha kanw?mhpws kserei kamia sas ti mporei na voithaei na tis metriasw ligaki?shmera hpia ligo coca cola mhpws kai (me mpolika pagakia gia na nerwsei mias kai den maresei genika..)alla den eida kalytereysi...exw trelathei..avrio pou tha pame sto giatro tha rwtisw mhpws yparxei kati an kai polu amfivalw...mallon to mpempaki mou apofasise na kanei aisthiti thn parousia tou :D to thema einai oti kiegw den polutrww gia na mhn varainei kiallo to stomaxi mou pio polu frouta trww(exw tsakisei ta portokalia pou prin thn egymisini oute na ta dw den ithela.. :? )an kserete kati peiteto mou tha me swsete!!!sas filw oles stis koilithes :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...