Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΝΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΙΟΥΛΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2012


Recommended Posts

Koριτσόπουλα τί μου κάνετε?Εχετε πεί πολλά και τι να πρωτοθυμηθώ!

Delphine τα πήρα κι εγώ!Έχει μιλήσει καθόλου με το γιατρό?

Χτινάκι κι εγώ που ήμουν τρελή νεροφίδα και κατέβαζα μπύρες σαν οικοδόμος( :D ) τα έκοψα!Και τσιγάρα και ποτά!Φοβάμαι να πιω έστω και μπυρα light,θα έχω τύψεις μετά.Καμιά φορα πίνω μπύρα χωρίς αλκοολ αλλα είναι ΑΠΑΙΣΙΑ για τα γουστα μου,έπινα μαύρη και κόκκινη και μου έχει λείψει η ιδιαίτερη γευση τους.

Μετα στο θηλασμό,πάλι δεν μπορούμε να πιούμε καθόλου?

Κορίτσια η καούρα όσο πάει χειροτερεύει.Έκανα πολύ χάλια ύπνο,αν μπορει κανεις να το πεί ύπνο αυτό.Και κουτουλάω.Πετάχτηκα πολλές φορές απο τον πονο,ήπια 2-3 φορές αντιόξινο,Εβαλα 4 μαξιλάρια..τίποτα.Είχα πρόβλημα πριν την εγκυμοσύνη αλλα τώρα έχει γίνει εφιάλτης.Και διαρκεί και όλη τη μέρα,ακομα και σε κθιστή στάση αρκετές φορές.

ΑΠΟΡΙΑ:Τους μήνες που γεννάμε θα χρειαστούμε φόρμα εξόδου για τα μωράκια?'Η θα είναι πολύ ζεστη γι'αυτα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 999
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

γειας κοριτσια μου!!!!!!!!!! λοιπον.....ηταν ενα απαισιο πρωινο ταλαιπωριας για παρινγκ στην Αγιας Σοφιας που ειναι ο γιατρος..το αποτελεσμα.....????? :(:(:(:( πηγαμε κανονικα στο ραντεβου μας 11:30 και περιμεναμε..εντωμεταξυ ηταν αλλες 2 κοπελες που περιμεναν.η γραμματεας μου δινει ενα εντυπο να γραψω με τα στοιχια μου κτλ και παμε να καθησουμε να περιμενουμε..αφου περασε 1 ωρα ρωταει μια κοπελα ο γιατρος θα ερθει τελικα??και τι λεει η γραμματεας,τον παιρνω κ δεν το σηκωνει λεει..ο αντρας μου τα πηρε στο κρανιο γιατι δεν μας ειπε τιποτα η γραμματεας αν ειναι εκει,η αν ειχε μια γεννα εστω κ να περιμενουμε..γιατι θα περιμεναμε αλλες 2 ωρες με τις εγκυες που ειχαν ραντεβου πριν απο μας κ ο ανδρεας στις 2 ειχε δρομολογιο.ακυρωσαμε το ραντεβου κ εκλεισα σε μια αλλη εμβρυολογο στις 8-2 στις 11 το πρωι..μου ειπαν οτι ειναι η καλυτερη στην θεσσαλονικη.στεναχωραθηκα πολυ,γιατι περιμενα να δω την μπεμπουλα μου σημερα. :cry::cry:

Αν πηγες στον Αθανασιαδη τετοια κανει αυτος ,οπως εχω ακουσει και απο αλλες κοπελες.

Εγω στην πρωτη εγκυμοσυνη μου ειχαμε ραντεβου 4:30 και μας πηρε 19:00 γιατι εβαλε πρωτα ολες τις πελατισσες του που καποιες ειχαν ιδια ωρα ραντεβου με μας και αλλες αργοτερα.Και η εξεταση ηταν 10 λεπτα με το ρολοι πηρε τα 150 τοτε και δεν θελαν να κοψουν και αποδειξη,το παιζε η γραμματεας χαζη.

Ειπα στον αντρα μου οτι σ'αυτον δεν προκειτε να ξαναπαμε ακομα κι ηταν ο καλυτερος απ'ολους.

Γινανε ολοι απληστοι και εμας μας αντιμετωπιζουνε σαν αντικειμενα

jTBrp2.png

IEkup2.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βετα απο θεσσαλονικη εισαι? η πλακα ειναι οτι κανονικα ειχα κλεισει ραντεβου για τις 2-2 και με παιρνει η γραμματεας τηλ κ μου λεει να το κανουμε πιο νωρις,δλδ 31-1 κ εγω ειπα οκ..χαρηκα κιολας που θα ηταν κ πιο νωρις το ραντεβου,ο αντρας μου ειπε μαλλον γι'αυτο μας ειπε πιο μπροστα ημερομηνια,μαλλον λεει ειχαν ακυρωσει κ αλλες εγκυες τα ραντεβου κ μας εβαλαν στην θεση αλλης.μολις το ακουσαμε οτι δεν ειναι δρομοοοοοοοοοοο εμεις!!!!!τον βλακα..νομιζουν οτι μας κανουν οτι θελουν..δεν πειραζει..καθε εμποδιο σε καλο λενε!!εκλεισα στην ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ ΨΑΡΑ,την ξερετε η σαλονικιες?η αδερφη μου πηγαινε σε αυτην κ ειπε οτι ειναι η καλυτερη...4 εχει κανει η αδερφη μου..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

venus εγω τα εβαψα προχτες με μια βαφη του κορρε κ καλα φυτικη στο φυσικο μου γιατι ηταν ανταυγιες ξανθες..αλλα ακομα κ με αυτη τη βαφη δεν ακουμπησα καθολου ριζα.....ξερω οτι δε πρεπει γιατι λενε περναει στο μωρο...τι να σου κ μενα μου το εχουν πει αυτο...δεν ξερω αν ισχυει.....βλεπω γενναμε μαζι.....σε νοσοκομειο θα γεννησεις...εγω εχω κανει κοιλιτσα....απο 48 κιλα εχω παει 51....η φιλη μου που ειναι στον 5ο δεν χει κανει..μαλλον ειναι στο σωμα....

αλεκα στην αυχενικη μου αλλαξαν πητ απο 06/08 σε 05/08 χαχαχχαχαχαχ κερδισα μια μερα μωρε...... :lol::) :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ντελφιν κριμα για την ταλαιπωρια και με αυτο το ψοφοκρυο, υπομονη μια βδομαδουλα ειναι θα περασει.

Λιακι ξερω οτι το γαλα κανει καλο στις καουρες...Οσο αφορα τα αναψυκτικα και εγω το ρωτησα και μου ειπε να τα αποφευγουμε.

Κοριτσια εγω προλαβα και τα σκουρινα λιγο τα μαλλια μου πριν μεινω εγκυος οποτε τωρα δεν εχουν και μεγαλη διαφορα.Καλο θα ειναι να αποφευγονται οι βαφες τους πρωτους μηνες και καποιες βαφες υποτιθεται ειναι φυτικες ακομα και απο το φαρμακειο δεν ειναι και τοσο αθωες οπως μας κανουν να πιστευουμε. Π.χ.φυτικες ειναι η χενα, το χαμομηλι κ.α. Καλυτερα να προτιμησετε λιγες ανταυγες .

Κangaroo τι κανεις γλυκια μου? Εγω ειμαι με φοβερο πονοκεφαλο απο εχθες.Τολμησα και πηρα ντεπον αφου ειναι το μονο που επιτρεπεται γιατι δεν το παλευα αλλο...εχω και τις αυπνοιες και ηρθε και εδεσε και αυτο.

φιλακια σε ολες :-*:-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα στις κοιλιτσες,

Ευχομαι να ολες να ειστε καλα.Delphine πρεπει ν'απογοητευτηκες πολυ σημερα..παντως η photo σου ειναι πολυ ωραιες...κ γω θεσσαλονικη ειμαι αλλα δεν ξερω που θα κανω β επιπεδου ακομα..περιμενω να μου πει ο γυναικολογος μου αυτος θα μου κλεισει το ραντεβου...ειναι πολυ φιλος οικογενειακος εδω κ χρονια οποτε περιμενω τηλ του.Εσυ που θα γεννησεις???

Μαρια γιωργος κ οι δικες σου photos πολυ μου αρεσαν...ωραιο ζευγαρακι....

Κοριτσια εγω παντως εχω κανει κοιλιτσα δεν ξερω μερικες πως τα καταφερνετε κ δεν εχετε ακομα..κ δεν μπορω να πω οτι εχω αλλαξει τις διατρφικες μου συνηθειες ιδιαιτερα...τυχερες αυτες που δεν εχουν κοιλιτσα.!!!

Αυτα για τωρα σας φιλω ολες......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσια.

ΣΑς ευχαριστω ολες μεσα απο την καρδια μου για τη συμπαρασταση και τα λογια παρηγοριας που μου λετε :YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG: Τι να πω....... ας με λυπηθει ο θεουλης γιατι εχω και ενα παιδακι απο πισω που με εχει αναγκη και δεν μπορει να μεγαλωσει με μια μανουλα που σερνεται απο την αδυναμια, την αυπνια και την κακη διαθεση......

Καλως μας ηρθες καινουργια μανουλα :-ss:-ss:-ss:-ss:-ss:-ss Με το καλο να ερθει το μπεμπακι σας.

Delphine μου πολυ μ@λ@κ@ς ο γιατρος :x:x:x:x:x:x:x Αλλα ετσι ειναι. Ολα στο βωμο του χρηματος. Δεν υπολογισουν οτι υπαρχουν μανουλες που ηρθαν απο μακρια. Οφειλε να τηλεφωνησει και να σας ενημερωσει οτι θα αργησει. Υπομονη μεχρι την αλλη εβδομαδα. Καθε εμποδιο σε καλο, ετσι λεω εγω :):):):):):) Εγω ειχα παει στην Ιατρικη Εμβρυου της Ψαρρα και τον υπερηχο μου τον ειχε κανει ο Σωτηριαδης, ο οποιος απ' οτι εχω μαθει εχει ανοιξει δικο του εργαστηριο. Παντως ειχα μεινει πολυ ευχαριστημενη.

Λια μου το γαλα και το παγωτο εμενα με ανακουφιζαν πολυ με τις καουρες, εννοειται το κρυο γαλα. Δοκιμασε. Επισης δεν νομιζω να χρειαστειτε φορμα εξοδου. Καλοκαιρι θα ειναι και να ξερεις οτι τα μωρακια ζεσταινονται οσο και εμεις και ειναι λαθος αν τα ντυνουμε πιο χοντρα απ΄οσο πρεπει....

Αχ να ειχα και εγω μια μπυριτσα ;);););););););) Αραγε κανει να πινουμε χωρις αλκοολ? Θα ρωτησω τον γιατρουλη την αλλη εβδομαδα....

Αλεκα πηρα μειγμα για λουκουμαδες να τους κανω αλλα περα απο το οτι γινονται 50-60 λουκουμαδες!!!!!!!!!! θελει και 45 λεπτα αναμονη η ζυμη και ποση ωρα να ψηθουν και αλλη ποση ωρα να κανω το σιροπι. Οποτε θα τους παω στην μαμα μου το Σαββατο να τους κανει αυτη και να τους φαμε ολοι μαζι :-*:-*:-*:-p:-p:-p:oops:

xtinaki μου μηνα αλλαζουμε την ημερομηνια της ΠΗΤ, δηλαδη εγω καθε 17 του μηνα. Την Παρασκευη κλεινω 12 εβδομαδες και μετα σε 14 μερες κλεινω τον 3ο μηνα. Ελπιζω να μη σε μπερδεψα :shock::shock::shock::shock::shock:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι οντως...υπομονη αλλη μια βδομαδα,αλεκα στης 8-2 ειναι! :( ελενα καλως ηρθες..με το καλο το μωρακι σου!!! boud απο που εισαι? θεσσαλονικη?θα μας πει η κικιτσα αυριο τα νεα της!!! :):) μαρια ναι ασε..ξενερωσα κ λυπηθηκα συγχρονως.ο αντρας μου ειπε: οτι ηταν υποχρεωμενος να ενημερωσει και στο κατω κατω λεει 160ε θα επαιρνε,δεν θα πηγαιναμε τζαμπα. μενουμε εξω απ'την θεσσαλονικη.δεν ειμαστε κοντα για να καθομουνα κ να περιμενα μετα μονη μου.αλλα κ παλι τελικα με πηγε στο αμαξοστασιο πηρα λεωφορειο και γυρισα στο χωριο γιατι δεν προλαβαινε ο αντρας μου λογου δουλειας να με γυρισει πισω.

γειά σου delphine, σου μιλαω από το χιονισμένο σπιτάκι μου στην Αθήνα. Συμμερίζομαι απόλυτα την απογοήτευση σου σχετικά, εγώ θα είχα σκάσει, μπορεί και να είχα τσακωθεί με την γραμματέα.. Ο δε άντρας μου δεν είναι πολύ της αναμονής, εδώ σε κανονικές συνθήκες με αφήνει και βολτάρει μέχρι να τον πάρω οτι πλησιάζει η σειρά μας, που να τον είχα σε τέτοια περίπτωση. Προσωπικά ανυπομονώ για την β επιπέδου, θα πάω σε 10 μέρες...Θέλω να δω πρώτα πρώτα το μωράκι μου, αν κουνιέται και πως περνάει εκεί μέσα, και επίσης να ακούσω από τον γιατρό πως όλα είναι καλά και πως είναι όντως κοριτσάκι...Γενικά με τρώει λίγο το άγχος μου γιατί δεν έχω καθόλου συμπτώματα, μόνο κάτι τάσεις λιποθυμίας και μία κοιλίτσα που νομίζω πως μεγαλώνει..Οχι πως παρακαλάω για καούρες και πόνους, αλλά μίας και δε νιώθω και στα σίγουρα το μωρό, πάει ο νους μου στο κακό...Τώρα πότε υπολογίζεις να πας για την εξέταση? Και το οτι έχεις κοριτσάκι πότε στο είπανε?Εμένα στην αυχενική μου είπαν αγόρι, αλλά 17 εβδομάδα ο γιατρός είπε κορίτσι..Άντε να δούμε... :D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!

Καλωσόρισαν και οι καινούργιες μαμάδες στην παρέα μας!

Άντε βρε Αλέκα...πολλές μέρες εκτός ήσουν! Πασχαλιτσάκι υπομονή, δεν ξέρω τι άλλο να σου πω!Ελπίζω σύντομα να σου περάσουν οι ναυτίες, να νιώσεις και εσύ καλύτερα!

Αχ βρε delphine τι ταλαιπωρία ήταν αυτή σήμερα για σένα! Ελπίζω να μην σου ξανασυμβεί.

Εγώ ακόμα κοιλίτσα δεν έκανα...ούτε στο πρώτο μου παιδάκι είχα κάνει πολύ κοιλίτσα, ακόμα φοράω τα τζιν μου. Αν θυμάμαι καλά περίπου στον 5ο είχε αρχίσει να μου φαίνεται η κοιλίτσα. Να πω την αλήθεια όμως έτσι δεν το καταλαβαίνω ότι είμαι έγκυος... :( Τέλος πάντων, θα δείξει.

Να σας ρωτήσω κάτι κορίτσια? Εσείς έχετε βάψει καθόλου τα μαλλιά σας? Εγώ επειδή τα είχα ξανθά τα μαλλιά μου, όταν έμαθα ότι ήμουν έγκυος τα έβαψα στο φυσικό μου (καστανά) αλλά φοβάμαι να μην έκανα βλακεία... :( κάπου διάβασα ότι δεν κάνει να τα βάφεις στο πρώτο τρίμηνο...

γειά σου venus82, καυτή η ερώτηση σου... :) Έχω αγοράσει εδώ και κάτι μέρες μία βαφή από το φαρμακείο και θέλω τόσο πολύ να την περάσω...Τι θα πάθει το μωράκι από μία φορά..? Αυτό λέω συνέχεια στον εαυτό μου. Μία φορά μόνο λέω να την βάλω, τώρα είμαι στον 5ο μήνα, και άντε άλλη μία φορά σε άλλους 5 μήνες, έτσι να φρεσκάρω λίγο την ψυχολογία μου και να φύγει και καμία άσπρη τρίχα..Ο δε φαρμακοποιός όταν μου έδωσε την βαφή μου είπε πως το μάυρο μαλλί έχει και την γοητεία του όταν υπάρχουν άσπρα..Φαντάσου πόσες είδε! και εκεί μου ήρθε να του πω πως αυτό ισχύει για τους άντρες και μόνο! :D Νομίζω πως οι καταχρήσεις πειράζουν, και κυρίως αυτές που σχετίζονται με την διατροφή..Περισσότερο φοβάμαι τα χημικά που ψεκάζουν φρούτα και λαχανικά παρά μία apivitta στα μαλλιά μου...Εσύ τι σκέφτεσαι να κάνεις σχετικά?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναμαι και εγω περιμενω να ζεσταθει ο ηλιακος να κανουμε οικογενειακως μπανακι!!! δεν ξερω τι λετε για τα συπτωματα της εγκυμοσυνης αλλα το πιο τελειο συπτωμα το εχω εγω και θα κανω και φαν κλαμπ!!!!

λοιπον ο κολοκυθας με κανει και κατουριεμαι πανω μου. μη φανταστειτε να τρεχει κατουρο στο πατωμα απλως βρακι και πυτζαμα μουσκεμα!!!

και μπυριτσες πινω μεχρι 2 τη βδομαδα(οι υπολοιπες χωρις αλκοολ) και κρασακι κοκκινο με κοκακολα πινω καθε κυριακη (ενα μπουκαλακι με τον αντρα μου τσακιζω) και το μαλλακι μου εβαψα στους 3 1/2μηνων με κολλεστον αλλα επειδη τα ανοιξα πολυ θα τα ξαναβαψω στον 7ο στο κομμωτηριο στο φυσικο μου!

αυτη που ρωτησε για το φορμακι οσο και ζεστη να κανει το μωρο μεσα στο νοσοκομειο και το πρωτο καιρο στο σπιτι πρεπει να φοραει μακρυ μανικι και ποδαρακια!!!! τα θυμαμαι απο τη σαντυ που γεννηθηκε μαιο

ρε ντελφιν τι κοιλιτσα ομορφη ειναι αυτη? αχ εμενα ξεχωριζει αλλα δεν φαινεται ετσι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσια!

Το όνομα μου είναι Ράνια και είμαι νέο μέλος.Είναι πολυ γλυκό αυτό που συμβαίνει μεταξύ σας -εννοώ φυσικά την ανταλλαγή απόψεων και εμπειρίων μεταξυ ατομων που βιώνουν την ίδια κατάσταση.

Διανύω την 13η εβδομάδα εγκυμοσύνης με ναυτίες καούρες φουσκώματα και τώρα τελευταία και εμετούς και ανυπομονώ να τελειώσουν όλα αυτα και να χαρώ επιτέλους την εγκυμοσύνη μου.

Εύχομαι σε όλες μια οσο το δυνατόν ανώδυνη εγκυμοσύνη και με το καλό να χαρούμε τα μωράκια μας φέτος το καλοκαίρι.

kISSES

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

rania kalos irthes!!!!me to kalo to nikaki sou!!!!!!!!!!!!!boyd rantevou ekleisa se alli giatro stis 8-2..alli mia vdomada tha perimeno.stin ayxeniki mou eixe pei oti einai 80% koritsi k meta stin 17 vdomada to sigourepse oti einai koritsi.i plaka tha einai na mou to allaksoun stin epipedou..tha exei polu plaka..ola roz einai ta pragmata!koritsia ego stous protous mines ta ebafa me tin korre apo to farmakeio,meta piga ston ksaderfouli pou einai kommotis k ekana antaygies(eimai ksanthia) ;) koritsia eseis pou exete nayties,emetous ti na po...kalo kouragio..einai apaisia aisthisi.mono kaoures me exoun piasei alla k ayto apo polu fai to vradu.oso gia tous loukoumades exoume ena zaxaroplasteio edo pou kanei,alla otan mpika eida tous mpampades freskous me mpoliko siropi k etrexan ta salia mou,phra 4 kommatia!!! aleka strogguli einai i koilia mou,entometaksi i plaka einai oti den vlepo pia apo kato tipota sto mpanio..(kathreftaki)xixixiixixxixi...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κούκλες

Πάλι πτώμα νιώθω, αφού ώρες ώρες ξεχνάω οτι είμαι έγκυος, ευτυχώς δεν έβαλα την μικρή για ύπνο το μεσημέρι και κοιμήθηκε απο τις 8μιση...με περιμένει όμως και ένα βουνό για σίδερο...

Κοιλίτσα και εγώ έχω κάνει μικρή είναι βέβαια αλλά σε σχέση με την πρώτη φορά τη λες μεγάλη. Στην πρώτη μέχρι τον 5ο μήνα δεν καταλάβαιναν οτι ήμουν έγκυος. Προς το παρών έχω πάρει ένα φορεματάκι εγκυμοσύνης και δύο μπλούζες αλλά θέλω να πάρω και ενα παντελόνι ή κολάν για τώρα γιατι έχω ήδη ένα τζιν αλλά είναι για λίγο αργότερα οταν θα έχει μεγαλώσει κι άλλο η κοιλίτσα.

nene νομίζω επιτρέπονται τα αεροπορικά απλά κάποιες εταιρίες δεν επιτρέπουν οταν κοντεύεις για το φόβο μη σε πιάσουν οι πόνοι στον αέρα, ρώτα όμως γιατι θέλω να ρωτήσω και εγώ πόσο μακρυνό ταξίδι μπορείς να κάνεις. Επίσης οταν περνάς απο έλεγχο τους λές ειμαι εγκυος και δεν περνάς απο το μηχάνημα ή πρέπει να έχεις χαρτί μαζί σου.

Mariagiorgos καλή η ιδέα σου για να συναντηθούμε το λέγαμε και με την LIL. Με τις μανούλες απο το ποστάκι της μικρής μου έχουμε συναντηθεί αρκετές φορές, πάμε τα μικρά σε παιδότοπους και με κάποιες που ταιριάξαμε πιο πολύ συναντιόμαστε και οικογενειακώς πλέον.

Ελενα γιαυτό σε ρώτησα για το άλφα τεστ γιατι δεν το είχα κάνει στην πρώτη εγκυμοσύνη και γενικά δεν ξέρω κάποια άλλη κοπέλα εγώ προσωπικά που να το έχει κάνει πριν τη β επιπέδου, μάλλον είναι αυτό που λεει η Αλέκα και ίσως ο δικός σου γιατρός το περιλαμβάνει στις εξετάσεις. Οτι και να ναι καλά αποτελέσματα θα έχεις.

Ελενα και Ράναι καλως ήρθατε στην παρέα μας και με το καλό το μωράκια σας, είμαστε πολλές αλλά θα μας μάθετε σιγά σιγά.

Αχ βρε Μαράκι και περιμέναμε τα νέα σου πως και πως. Υπομονή μια βδομάδα και θα την δεις την κουκλίτσα σου. Πάντως απαράδεκτη η γραμματέας σίγουρα ήταν ενημερωμένη και έπρεπε να σας το πει με το που πήγατε.

xtinaki εγώ καφεδάκι πίνω μέχρι δύο την εβδομάδα, αναψυκτικά και μπύρες καθόλου δεν ήμουν και ποτέ φαν τώρα κρασάκι μόνο κάνα ποτηράκι σε καμια γιορτή και τέτοια.

Για τις βαφές και εγώ ξέρω οτι δεν κάνει το πρώτο τρίμηνο οπου δημιουργούνται τα οργανα μετά που απλά μεγαλώνει το εμβρυάκι νομίζω οτι ανταύγιες επιτρέπονται. Και εγώ τα είχα κάνει βαφή στο φυσικό μου κοντά πριν μείνω έγκυος αλλά οι άσπρες άρχισαν να φαίνονται, και μακραίνουν και γρήγορα τα δικά μου.

LIL μην αγχώνεσε για το ντεπονάκι, επιτρέπετε έχεις κλείσει και το πρώτο τρίμηνο, είχα πάρει και εγώ την πρώτη φορά γιατι με είχαν πιασει οι φρονιμήτες μου και ο πόνος δεν παλευόταν με τίποτε άλλο.

Πολλά έγραψα αλλά και εσείς πόσα γράψατε σε μια μέρα.

Καλο βράδυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλωσόρισες ράνια στην παρέα μας!

Delphine πολύ ωραία η κοιλίτσα σου! :):) Άντε να μεγαλώσει και το δικό μου μπεμπε!!!!

Boub εγώ τα έβαψα όταν έμαθα ότι ήμουν έγκυος, από ξανθιά έγινα πάλι καστανή για να αποφύγω κάθε μήνα την βαφή, αλλά το σκέφτομαι ακόμα μήπως και δεν έκανα καλά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ρανια καλωσορισες στη παρεουλα μας γραψε μας την πητ σου για να μπεις στη λιστουλα μας!!!

νενε μου ταξιδευεις χωρις χαρτι απο το γιατρο μεχρι τον 7ο μετα μονο με υπογραφη γιατρου ταξιδευεις ή βαζεις ενα μεγαλο παλτο να καλυβει την κοιλιτσα!

καγκουρο μου εγω το αντιθετο στη σαντυ εκανε μπαμ η κοιλια μου οπως της ντελφιν αλλα στο κολοκυθι ετσι λιγο ξεφεγκει!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τη μέρα που έκανα το τεστ εγκυμοσύνης είχα βάψει τα μαλλιά μου!Και ενοιωθα μετά άσχημα μήπως έκανα ζημιά,γιατι ήμουνα και ψιλιασμένη οτι μάλλον είμαι εγκυος.Είχα και το γιατρο στις πρώτες επισκέψεις να μου τονίζει ''και μη β'αψεις τα μαλλιά σου!'' μα του λέω τα έβαψα ήδη και δεν το ήξερα,είπε οκ αλλα καλύτερα να το αποφύγω το πρώτο τριμηνο,και μετα με φυτική ,οχι στη ρίζα και με καλο εξαερισμό.Γιατι είναι και η μυρωδιά της βαφης που δεν πρέπει να εισπνέουμε.Ευτυχώς το φυσικό μου είναι πολυ σκούρο και το είχα περάσει απλως ένα μαυρο μπλε γιατι είχαν κοκκινίσει απο τον ήλιο τότε.Σπανίως τα βάφω,ευτυχώς δεν έχω να ασχολούμαι με ρίζες.

Καλωσήρθατε οι καινούριες!!Χαιρετίστε μου τις κοιλίτσες σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalimera koritsia k kalo mina na exoume... zhlepsa k egw tis koilitses k evala k egw fwto.. egw den ta vafw genika ta mallia, k kafedes k pota ta apofeugw anapsiktika etsi k alliws den polu epina opote k auta ta stamatisa..

rania mou kalws irthes stin parea mas me to kalw to mwraki sou...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα κοριτσάκια και καλωςηρθατε οι καινουριες! πόοοοοοοοσα γράψατε χθες το απόγευμα - βραδυ?! εμένα η κοιλίτσα φαίνεται πολύ!και πήρα 7 κιλά! :( πρέπει να το ράψω το στοματακι μου!το ραντεβου σήμερα ειναι 6 το απόγευμα!μακάρι να είναι όλα καλά και θα μπώ να σας πω τα νεάκια μου!

εγω τα μαλλία μου τα βαψα στη 16 εβδομάδα με φυτική βαφή, ετσι ωστε να μην εχω τύψεις!μεχρι τοτε εκανα υπομονη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημέρα!!Καλο μήνα χιονάτες μου!!

Κικίτσα ήρθε η μέρα!!Μακάρι να περάσουν οι ώρες σα νεράκι,αλλα να κολλήσει το ρολοι όταν θα βλέπεις το ζουζούνι σου!

Το δικό μου το μαμούνι απο χτες κανει κατι τέτοια [smilie=bootyshake.gif] ,και μου τις ριχνει σε ακατάλληλα σημεία..ΘΑ ΤΑ ΚΑΝΩ ΠΑΝΩ ΜΟΥΟΥ!!! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοιλιτσες μου ομορφες και στρουμπουλες! η μικρη σχολειο ο μπαμπας στο σουπερμαρκετ και εγω περιμενω να περασει η ωρα για το γαλατακι μου και το τσοτ. χθες κοριτσια επαθα αμοκ +2,5κιλα!!!!!!! τι το θελα και ανεβηκα στη ρημαδιασμενη ζυγαρια η γουρουνα!

κικιτσα μου με το καλο κοριτσι μου να δεις το αγγελουδι σου!!!! θα περιμενουιεται με αγωνιωδως τα νεα σου!

καλα καμια δε κατουριεται πανω της????? η μοναδικη ειμαι ????

χθες δεν τους εκανα λουκουμαδες γιατι τους εφτιαξα λουκανικοπιτα και εφαγαν μπαμπας και κορη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι κικιτσα μου απο την αρχη εμεινα εγκυος 70κιλα και τωρα ειμαι 72,5! δεν εφαγα το τοστ μονο γαλα ηπια!

ειμαι παχουλιτσα δεν εχασα τα κιλα που ειχα απο τη σαντυ! στη σαντυ εφτασα 72 και τωρα τα ξεπερασα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

οταν ειναι πρωτο μωρακι και εγω ημουνα ελευθερη στο φαι οτι ηθελα ετρωγα αλλα επειδη ηθελα να ξαναμεινω γρηγορα εγκυος δεν υπεβαλλα τον εαυτο μου σε πολυ αυστηρες διαιτες (μαλλον καθολου διαιτα δεν εκανα) αλλα τωρα πρεπει να προσεχω γιατι σιγουρα αφου γενησω οσα κιλα και να παρω πρεπει να χασω τα διπλασια!

και εγω παρασυρομαι πολυ ευκολα!!!!!!!!! απολαυσε τη κοιλτσα σου εχεις χρονος οταν γεννησεις να τα χασεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια λεω να την πεσω για νανι αν και εχει εναν ωραιο ηλιο εδω θα προτημισω το κρεβατακι μου. ετσι και αλλιως θα φτιαξω μακαρονια με κιμα σημερα να ξενοιασω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...