Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ ΧΕΙΜ. 2010/2011 ΠΙΑΣΤΕ ΜΑΣ ΑΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ - Η ΣΠΟΡΟΣΤ


Recommended Posts

Eυγενια!! καλυτερα να κοψεις το καπνισμα και να αρχισεις το filicine και μετα δωσ'του να καταλαβει :YMHUG::YMHUG::x:x

ο Νωντακος παλι βηχει;γαμω τις ιωσεις!! και πού να αποφυγεις να τον φιλανε;μετα κρατανε και μουτρα οι συγγενεις και σε θεωρουν και υποχονδρια!!η χοντρη η δικη μου,συνεχεια του παιρνει το χερακι και του κανει διαφορα,σχεδον του το φτυνει..μια δυο φορες που της το εχω πει να μη το κανει,το εχει συζητησει απο πισω μου με τον Μανο...κι ενω της λεει οτι ειναι ηλιθιο να το κανει στο παιδι,εκει αυτη [smilie=banghead.gif] [smilie=banghead.gif] [smilie=violent1.gif] [smilie=violent1.gif] [smilie=violent1.gif] μα πώς μπορει να ειναι τοσο ΗΛΙΘΙΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Αλικη μηπως το παιδι σου βγαζει πρωτα τους τραπεζιτες; :lol::lol::lol: λεω,μηπως;;;;

παντως αν θες,ξεκιναμε μαζι διαιτα...και οποια αλλη κοπελα ειναι ευπροσδεκτη!!τι λετε;ξεκιναμε;αλλα δε θα κλεβουμε!!!

Νατασσακι!! :YMHUG::YMHUG::YMHUG:

ρε συ Σαρα;ενταξει,τοσο καιρο ειχες διαβασμα και μας εγραφες...τωρα που εγραψες,γιατι συνεχιζεις και μας .....γραφεις;μουλαρα!!!!!

Γιωτα!!!χρονια πολλα!!!καλως ορισες και παλι!!!

Ευη!!!χρονια πολλα για τον αντρα σου!!να ειστε παντα ευτυχισμενοι και του χρονου τετοια εποχη να ειστε Σουηδια!!!η Φλωρα πώς ειναι;το Τριανταφυλλακι σου;

η Ρουλα χαθηκε!!!η Μαρια μαγειρευει γλυκα και φαγητα...ξερει τι κανει!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Αλικη μηπως το παιδι σου βγαζει πρωτα τους τραπεζιτες; :lol::lol::lol: λεω,μηπως;;;;

παντως αν θες,ξεκιναμε μαζι διαιτα...και οποια αλλη κοπελα ειναι ευπροσδεκτη!!τι λετε;ξεκιναμε;αλλα δε θα κλεβουμε!!!

Λες???? :lol::lol::lol:

Μέσα….. άφησέ με μόνο μέχρι την πρωτοχρονιά γιατί κ να θέλω δεν μπορώ…. είμαι καλεσμένη σε τραπέζι κ δεν είναι σωστό να πάρω ταπεράκι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ταπερακι να παρεις οταν θα φυγεις απο τους καλεσμενους,φορτωμενη με φαγητα ;;;

ή ταπερακι για να πας με δικα σου φαγητα νεροβραστα; :lol::lol::lol::lol:

ενταξει!! ΔΙΑΙΤΑ ΑΠΟ 02/01/2012....εκλεισε!!!

αποκλειονται απο την διαιτα οι παρακατω:Αναστασια,Ελενη,Αννα

με τιποτα δεν τις δεχομαστε!!!!

τωρα οι υπολοιπες δε ειχα προθεση να σας προσβαλλω!!! :oops::oops::oops:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αλικη!! εκτος απο το οτι νυσταζω,πειναω κιολας!!! πειραζει;

κοριτσια οπως καταλαβαινετε,αν δε με απολυσουν σημερα που ειμαι στο internet,δε θα το κανουν ποτε!!!ευτυχως λειπει αρκετος κοσμος με αδεια κι ετσι δεν εχει πολυ δουλεια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ταπερακι να παρεις οταν θα φυγεις απο τους καλεσμενους,φορτωμενη με φαγητα ;;;

ή ταπερακι για να πας με δικα σου φαγητα νεροβραστα; :lol::lol::lol::lol:

ενταξει!! ΔΙΑΙΤΑ ΑΠΟ 02/01/2012....εκλεισε!!!

αποκλειονται απο την διαιτα οι παρακατω:Αναστασια,Ελενη,Αννα

με τιποτα δεν τις δεχομαστε!!!!

τωρα οι υπολοιπες δε ειχα προθεση να σας προσβαλλω!!! :oops::oops::oops:

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Επιτρέπεται να βλέπεις, να μυρίζεσαι, να νιώθεις αλλά να μην ακουμπάς!!!!! :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τα κορίτσια που αναφέρει η Μαριέττα θα παραλαμβάνουν πακετάκι με αυτά που θα μαγειρεύουμε κ δεν θα ακουμπάμε….. να πάρουν κανένα κιλό γιατί είναι αδύνατες κ να φτάσουμε κ εμείς πιο γρήγορα στο επιθυμητό αποτέλεσμα!!!! :lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

επειδη εχουμε να παμε για εμβολια απο τελη Οκτωβρη κι επειδη τοτε ο Ηλιας ειχε μονο τεσσερα δοντακια,ενω τωρα εχει οκτω και παμε για εννια,δε ξερω απο ποτε αρχιζουμε και χρησιμοποιουμε οδοντοβουρτσα βρεφικη...ειχα ρωτησει τοτε την γιατρο,αλλα ειχε πει οτι ηταν νωρις ακομα...τωρα ομως;

σε εσας,τι εχουν πει οι παιδιατροι;

ο,τι θυμαμαι χαιρομαι θα μου απαντησετε... :roll::roll:

Αλικη ποιο γαλα δινεις τωρα στο παιδακι σου;ειπες για φρεσκο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αλλη μια ερωτηση:οσα παιδακια περπατανε πια καλα,τα παρκα τα εχουν μαζεψει οι μανουλες τους;

το ρωταω γιατι εδω και καιρο πια το παρκο μας ειναι αχρηστο,οποτε το εχουμε σαν αποθηκευτικο χωρο για τα παιχνιδια του και μας πιανει και χωρο στο σαλονι...ολοι μου λενε να το κρατησω λιγο,αλλα δε βλεπω τον λογο...

μαζεψαμε πριν καιρο την στρατα,θα μαζεψουμε τωρα το παρκο...

σαν να κλεινουν κυκλοι περιοδων αναπτυξης των μωρων μας...μετα τι αλλο θα εχουμε να μαζευουμε; τα παιχνιδια τους, γιατι οι αντρες μας θα πανε φανταροι =))=)):-?:-? (ισχυει για τις αγορομανες)....

εκει να δειτε τι κλαμα θα πεφτει απο την .....μανουλα :roll::roll::roll:

κοριτσια σταματηστε με γιατι πιανω την παρλα και λεω βλακειες... :oops::oops:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαριέττα,είσαι τρελοκομείο,το ξέρεις ε?!!!

Οδοντόβουρτσα ξέρω ότι πρέπει να χρησιμοποιούμε στα μωρά από το 1ο δοντάκι...αλλά δεεεεεενννν το δέχονται!Είναι πιο εύκολο να πάρεις αποστειρωμένες γαζούλες,να τυλίγεις στο δάχτυλο και να του τρίβεις απαλά τα δοντάκια!Εγώ έτσι κάνω!Αλλά πρόσεχε μην σε δαγκώσει!!!!!!

Όσο για το πάρκο,μάζεψέ το!Κι εγώ θα το μαζέψω μόλις γυρίσουμε από Χαλκιδική!!

Παρεπιπτόντως,από το Σάββατο που γυρίσαμε από το πάρτυ της Σάρας,ο Άκης έχει πάρει φορά και περπατάει κανονικά!!Έμαθε να παίρνει και της στροφές!!!Και προσπαθεί και να σκύψει να πάρει τα παιχνίδια του αλλά καμιά φορά χάνει την ισορροπία του και μπουμ!!Είδε τα άλλα παιδάκια και ξεθάρρεψε ο σκατούλης μου!!

Ευγενία,δεν πειράζει,την άλλη φορά το σποράκι!!Αχ πόσο θα ήθελα κι εγώ να βάλουμε μπρος για το δεύτερο.....Με γεια και το καινούριο του του!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας και απο εμενα κοπελιες......

Καπου διαβασα για κουκλαρες πρην και λεω να κανω μια παρεμβαση, στην δικη μου περιπτοση βουβαλες θα τεριαζε καλιτερα.... :oops::oops::oops:

Μαριεττα μην τολμισεις και σταματισεις τις μακακιες, ευτυχος που εισαι και εσυ και χαμογελαει το χιλακι μου....

Εγω το παρκο το μαζεψα εδω και κατι μηνες γιατι δεν εμπενε μεσα ουτε για 5 λεπτα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οπος καταλαβενετε μολις εφαγα μεσημεριανο και με επιασαν τα ψυχολογικα μου παλι..... :cry::cry::cry:

Δεν θελω να ειμαι χοντρελοοοοοοο ρε γαμοτο.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννα σ'αυτην την φωτογραφια ο Ακης ειναι μια τρελα, θελω να τον ζουλιξω....

Τελικα που λετε να βρεθουμε οταν θα ερθεις??? Σπιτι μου η καπου αλου??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετέχω και εγώ στην διαίτα απο 09/01/2012, γιατί το τριήμερο θα είμαι εκδρομούλα και δεν θα έχω ταπεράκι μαζί μου!! Είναι και άλλο ένα θέμα που πρέπει να διορθώσω πριν μείνω έγκυος!! :oops::oops::oops: 4 κιλάκια τουλάχιστον!! Βλέπω την νύφη μου και ζηλεύω. Στον 6ο μήνα και έχει πάρει 4,5 κιλά... Εγώ αυτά τα είχα πάρει στο πρώτο τρίμηνο μόνο!!! :lol::lol:

Σήμερα έμαθα ότι μιας γνωστής μου ο γιος είναι νοσοκομείο με πνευμονία - τον παρακολουθούσε ο παιδιάτρος που έχω και εγώ και δεν τον είχε δει καθόλου και τις έδεινε ετσι αντιβίωση... πρέπει να ψάχνω για άλλον και ας είναι μακριά μας..

Το πάρκο το έχω μαζέψει εδώ και καιρό - εντελώς άχρηστο πλέον. Τα μαζεύω όλα και θα τα παραδώσω στον αδερφό μου με το καλό όταν έρθει ο Στέλιος (το μωράκι τους).

Για τα δόντια το έχω σκεφτεί και εγώ ότι πρέπει να ξεκινήσουμε να τους τα καθαρίζουμε. Θέλει και οδοντόκρεμα μερικές φορές - ειδικά όταν τρώει ψάρι που βρομάει ολόκληρος ψαρίλα....μπιαξ και εγώ ψάρι έχω σήμερα αλλά την ώρα που θα γυρίσω σπίτι δεν θα το θέλω με τπτ!! Και χθες το ίδιο έπαθα και προτίμησα να φάω φασόλια κοκκινιστά χάντρες (στις 10 το βράδυ) και μετά υπέφερα...Υποφέρω υποφέρω πολύ!!! Έχει γίνει το στομάχι σαν βαρίδι.....

πάω σπιτάκι μου - καλό απόγευμα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η Άννα έχει δίκιο από το πρώτο δοντάκι τα πλένουμε!!!! Εγώ είχα πάρει από 9 μηνών ένα πάνινο κουνελάκι ειδικό… στα αυτάκια βάζεις το δάκτυλο κ τρίβεις τα δοντάκια. Πήρα όμως συγχρόνως κ μία παιδική οδοντόβουρτσα που του την έβαζα μία φορά την ημέρα στα δοντάκια αφού πρώτα έπλενα τα δικά μου (με τη δική μου εεεε!!!) με το Σπύρο αγκαλιά για να βλέπει!!! Το κουνελάκι το χρησιμοποίησα ένα μήνα περίπου…. Μετά κ μέχρι κ τώρα κάθεται να του τα πλένω μετά από κάθε γεύμα μια χαρά!!!! Βέβαια χωρίς οδοντόκρεμα κορίτσια γιατί απαγορεύεται μέχρι δεν θυμάμαι πότε??Αν θες με γάζα μπορείς το ίδιο απλά το κουνελάκι το βλέπει κ σαν παιχνίδι!!!!

Γάλα του δίνω το αντβάνς το εμπλουτισμένο…. Όμως σκέφτομαι όταν συνηθίσει να τρώει καλά από τα δικά μας φαγητά να του δώσω το απλό αντβανς που δεν έχει ζάχαρες κ τέτοια…. όπως μου είπε κ η Ίνα γιατί αλλιώς τι σκόνη τι φρέσκο το ίδιο είναι!! Αυτό χωρίς να το πω στην παιδίατρο γιατί θα με πρήξει…..

Γειά σου Εύηηη!!!!!

Για πάρκο δεν έχω ιδέα γιατί ούτε που το χρησιμοποίησε ποτέ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια γειαααααααααααααα!!!!

Κοιμαται και δεν εχω δουλειες και σας διαβαζω,,τι καλα!!!

Καταρχην να ρωτησω κατι την Ευγενια η και τις αλλες τι ειναι το feritine???ετσι το γραψατε καπως???Γιατι το παιρνουν πριν μεινουν εγκυες???δεν εχω ιδεα καν τι ειναι και για ποιο λογο το παιρνεις εγω δεν πηρα κατι τετοιο...

Και κατι ακομα εμεις εχουμε 4 δοντια και ο γιατρος ειπε οτι δεν χρειαζεται πλυσιμο ακομα...τεσπα..θα δω τι θα κανω,μπορει να παρω αυτο το κουνελακι σαν παιχνιδι που λεει η Αλικη για αρχη..

Κοριτσια καμια σας δεν καπνιζει γιατι εγω καπνιζω οσο προλαβαινω βεβαια οχι οπως παλια ημουν φουγαρο..στην εγκυμοσυνη το εκοψα και στο θηλασμο,,,οσο θηλασα βεβαια ..και μετα δειλα δειλα απο κανενα το ξαναξεκινησα...τωρα κανω 1 πακετο σε 2-3 μερες..αλλα δεν μπορω να το κοψω βρε κοριτσια...και στην εγκυμοσυνη περιμενα πως και πως να γεννησω για να καπνισω ελα ομως που δεν ειχα υπολογισει το θηλασμο....οποτε η αντιστροφη μετρηση ειχε αυξηθει για το τσιγαρο...

Ρε κοριτσια που ειναι η Μαρια,,,πολυ χαθηκε....αντε Μαρακι βιασου μπες να μας πεις κανενα νεο...

Μαριεττα ειλικρινα τελικα εχεις πολυ γελιο μωρε...ετσι να μας τα λες ολη την ωρα γιατι εισαι φοβερη...

Αχ καλε ξυπνησε το σκασμενο ακομα δεν κοιμηθηκε...το βραδυ κοριτσια!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΙ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ- ΕΧΩ ΧΑΘΕΙ ΤΕΛΕΙΩΣ ΤΟ ΞΕΡΩ - ΤΡΕΧΩ ΤΩΡΑ ΜΕ ΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΜΙΚΡΗ-ΚΛΕΙΣΑΜΕ ΤΟΝ ΠΡΩΤΟ ΜΑΣ ΧΡΟΝΟ ΣΤΙΣ 9/12 ΤΗΣ ΑΓΙΑΣ ΑΝΝΑΣ-ΚΑΝΑΜΕ ΕΝΑ ΜΙΚΡΟ ΠΑΡΤΥ ΟΧΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ ΑΤΟΜΑ-ΟΛΑ ΚΑΛΑ-ΗΤΑΝ ΥΠΕΡΟΧΑ-ΣΥΓΚΙΝΗΘΗΚΑ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΤΟ ΖΟΥΖΟΥΝΑΚΙ ΜΟΥ ΕΚΛΕΙΣΕ ΤΟΝ ΠΡΩΤΟ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟ---ΤΩΡΑ ΞΕΚΙΝΗΣΑΜΕ ΕΒΑΠΟΡΕ ΕΥΤΥΧΩΣ ΤΗΣ ΑΡΕΣΕΙ ΠΟΛΥ!!- ΜΟΥ ΛΕΙΠΕΙ ΟΜΩΣ ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΤΩΡΑ ΕΙΧΑ ΜΕΡΙΚΕΣ ΜΕΡΕΣ ΑΔΕΙΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΘΗΚΑ-ΑΡΧΙΣΑΜΕ ΚΑΙ ΤΟ ΚΥΝΗΓΗΤΟ-ΠΕΡΠΑΤΑΜΕ ΦΟΥΛ-ΔΕΝ ΣΑΣ ΠΡΟΛΑΒΑΙΝΩ ΝΑ ΔΙΑΒΑΣΩ ΤΑ ΝΕΑ ΣΑΣ-ΕΛΠΙΖΩ ΟΛΕΣ ΝΑ ΕΙΣΑΣΤΕ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΕΥΧΟΜΑΙ ΟΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΣΕ ΕΣΑΣ ΚΑΙ ΣΤΙΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΕΣ ΣΑΣ

ΠΟΛΛΑ ΦΙΛΙΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα μανουλες!!τι κανετε???ετοιμαζεστε για νεες μασες πρωτοχρονιατικες??? :lol::lol::lol: εμεις εδω σπιτακι...αντε να παμε και καμια βολτιτσα στη παιδικη χαρα να σπασει η μονοτονια (στο τσακιρ κεφι αυτα!).σημερα εκατσα οταν κοιμηθηκε και εβγαλα ενα μενου για το παρτυ.μαρεσει που θελω να τα κανω και ολα μονη μου με τη κοιλια τουρλα τρομαρα μου....να δω πως θα τα καταφερω!με εχει πιασει ομως τρελη ορεξη!!

φωτεινουλα που χαθηκες??εισαι τυχερουλα που η δικια σου εχει αρχισει και μετακινηται μονη της...εγω δε τη παλευω αλλο να τον κραταω απο τα χερακια τι να κανω????κοιλια και μεση τα εχουν παιξει... :shock: τι να κανω???και σα να μην φταναν ολα αυτα θελει να περπαταει και συνεχεια!

ρε κοριτσια πειτε μου σας παρακαλω...και τα δικα σας θελουν να πηγαινουν συνεχεια και να πειραζουν ντουλαπια και συρταρια η ο δικος μου μονο ειναι ετσι???θα μου πειτε τι σε νοιαζει αφου δε μπορει να παει μονος του....εμμμ αμα δε τον παω εκει που θελει γινεται χαλασμος!εχει γινει ο μικρος εξερευνητης του σπιτιου!

επειδη ειδα οτι λεγατε για δοντακια και καθαρισμο.εμενα ο παιδιατρος μου ειπε οτι δε χρειαζονται καθολου καθαρισμο τα δοντακια γαλακτος αλλα εγω δεν τον ακουω...τα καθαριζω καθημερινα.μετα το φρουτο ειδικα που ειναι οξινο και κανει το περισσοτερο κακο στα δοντακια.τα εχω δοκιμασει ολα...τελικα δε με βολεψε καθολου η οδοντοβουρτσα.του πηρα το γαντακι οδοντοβουρτσα που εχουν στα φαρμακεια baby bioextra fingerbrush και οδοντοκρεμμα του βαζω ελααααχιστη ,λεγεται zendium και δεν υπαρχει προβλημα αμα δε ξεπλυθει.εγω προσωπικα τη βγαζω μετα οσο μπορω με μια βρεγμενη γαζουλα.

αναστασια μου oλα καλα με το παππου σου τελικα μπραβο,σε καταλαβαινω εχω και γω μια γιαγια στη ναξο...που κανονικα δε μπορει να μεινει μονη της γιατι δεν μετακινηται ευκολα..αλλα απο την αλλη δε θελει να ερθει να κατσει αθηνα με τιποτα.ειναι τρελο αγχος ομως για εμας εδω...χαιρομαι που ειστε ολοι καλα!

συμπεθερουλα μου δε πειραζει για το σπορακι.εξαλλου απο'τι θυμαμαι δεν το ειχατε βαλει ακομη μπρος σωστα?κανε τη προετοιμασια σου και ξεκινα να ριχνεις τα μπετα οπως λες κι εσυ!!! :lol::lol::lol::lol::lol:

θα επιχειρησω να μπω βραδακι να δω και τα υπολοιπα νεακια σας γιατι δεν προλαβα ,φιλακια!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου Γιωτούλα

filicine = φολλικό οξύ

α)βοηθάει στην απορρόφηση του σιδήρου κ

β) είναι απαραίτητο για την ανάπτυξη της ράχης του εμβρύου

λογικά κ εσύ έπαιρνες στην εγκυμοσύνη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπέρα κορίτσια τώρα σας είδα!!!!

Κατερίνα άφησε ένα ντουλάπι ανοιχτό με μπολ κ πράγματα ακίνδυνα κ άφησέ τον να εξερευνεί!!!!!!!!

εμένα δεν ανοίγει ντουλάπια αλλά θέλει να βάζει cd στο στέρεο να δυναμώνει την ένταση.. κτλ!!

:?:?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΣΥΝΑΓΕΡΜΟΣ!!!!!!!!

το μηνυμα αφορα τα παιδακια που συναναστραφηκε ο Ηλιας το Σαββατο στο παρτυ της Σαρας:

ο Ηλιας το απογευμα ανεβασε πυρετο 38...πηρα την παιδιατρο και λογικα μου ειπε οτι κολλησε ενδεχομενως απο παιδακι του παρτυ..της ειπα οτι η νταντα τον εβγαλε βολτα σημερα κι ειπε οτι σε καμια περιπτωση δεν κολλανε το μωρα σε εξωτερικο περιβαλλον και καλα εκανε και τον εβγαλε (βολτα...ετσι;μη παει το αρρωστο μυαλο σας αλλου :lol::lol::lol: )...οποτε αρχισαμε depon και βλεπουμε!!!

Αννα,Σαρα και Ελενη να ειστε σε επιφυλακη!!!

εις το επανειδειν!!!νεοτερα απο το μετωπο (και του Ηλια)...αργοτερα!!!!

ΜΑΝΑ ΚΟΥΡΑΓΙΟ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εδω ειμαι παλι κοριτσαρες....σαν αρχισα δεν φευγω ετσι...την κοιμησα και μπηκα να διαβασω γιατι ειχα απορια για το felicine..καλε ναι και εγω επαιρνα αλλα αφου εμαθα οτι εμεινα εγκυος οχι πριν να μεινω που εγραφε η Ευγενια,για αυτο παραξενευτηκα...

Αχ Κατερινιω κανεις λαθος...Και εμενα μεση ποδια αστα να πανε..γιατι ο ζβιγκος (τσαρλατανος) μπουσουλαει αλλα θελει και να εξερευνει πιανοντας της τα χερακια να κανει βηματακια και φυσικα ρε κοριτσια ακομα παει ΣΤΙΣ ΜΥΤΕΣ βηματακια ειναι φυσικο αυτο????????????Που ρωτησα το γιατρο μου ειπε δεν πειραζει τιποτα περισσοτερο να μου εξηγησει κατι...

Και κατι ακομα να ρωτησω,,,αν την βαλω να χοροπηδησει πιανοντας την απο τη μασχαλη και την τιναζω πανω κατω πανω στο κρεβατι να καταλαβεται τα ποδια της τα εχει τεντωμενα δεν τα λυγιζει οπως αλλα παιδια που χοροπηδανε αν τα πιανεις απο τις μασχαλες...να αγχωθω λετε ????μηπως επρεπε να το κανει αυτο εδω και καιρο..γιατι ακουω οτι το κανουν απο τον 6-7 μηνα τα μωρα...

αυτα κοριτσια ηρθε ο συζυγος θα μπω αργοτερα..φιλια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βρε φωτεινουλα το μωρακι σου ειναι ακομα 10 μηνων και μπουσουλαει!!μια χαρα ειστε!θα σου περπατησει και γρηγορα πιστευω.

εγω τι να πω βρε που ο δικος μου εκλεισε χρονο και το μονο που κανει ειναι να τον κραταω απο τα χερακια να περπατα?αν τον βαλω καθιστω δε κουνα ρουπι....δε γουσταρει το παιδι θελει πρωτα να περπατησει μαλλον πρεπει να το παρω αποφαση...βεβαια καθε μερα βλεπω διαφορά..ειναι πιο σταθερος και περπατα καλυτερα αλλα ετσι και τον αφησω ακομα θα πεσει με τη κεφαλα κατω στανταρ...!καμια ισορροπια!επισης αρχισε στο κρεβατι να σηκωνεται στα τεσσερα αλλα και παλι ακουνητος ο τυπος!

αλικη καλη η ιδεα σου για το ντουλαπι θα το επιχειρησω..μονο που υπαρχει ενα προβλημα.. δεν του αρεσει να πειραζει τα πραγματα τοσο στα ντουλαπια οσο το να τα ανοιγοκλεινει...τα χερακια τα εχουμε μαγκωσει 3 φορες! :shock:

γιωτα αυτο που λες για τις μυτες μηπως την εβαζες στη στρατα?γιατι συνηθως τα μωρακια που τα βαζουν στη στρατα περπατανε στις μυτες.εμενα δεν το κανει παρολο που τον εβαλα.παντως το εχω ακουσει πολλες φορες..δεν θα ειναι κατι μην ανησυχεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσάκια μου!

Τι κάνετε; Εμείς είμαστε μια χαρά!

Σήμερα είχαμε πάει στην Σάρα στην συμπεθερούλα μου και περάσαμε πολύ ωραία! Τα μικρά ξεσάλωσαν και πιστεύω ότι το ευχαρηστήθηκαν που ήταν μαζί περισσότερο από εμας!

Μαριεττάκι τρελοκομείο μου και να θελες να συμμετάσχω εγώ στην δίαιτα εννοείται ότι δεν θα το έκανα!

Εδώ καλέ εγώ κάνει διατροφή να παχύνω και τα πάω καλά δόξα το Θεό αλλά αν θέλετε να βοηθήσετε με ταπεράκια τα απογορευμένα σας φαγητά να μου τα στέλνετε κανένα πρόβλημα. Είναι καλοδεχούμενα!

Το πάρκο εγώ το έχω για εφεδρικό κρεβάτι πλέον. Το πέρνω όταν πάω κάπου Σ/Κ. Στο εξοχικό μας ας πούμε, στο χωριό της μάνας μου και όπου αλλού μας καλέσουν και πάμε εκτός σπιτιού μας τελοσπάντων.

Οδοντόβουρτσα χρησιμοποιούμε μία που της έχω πάρει από το cosy corner που είναι από σιλικόνη και μπαίνει στο δάχτυλό μου (στον δίχτη) και της τρίβω τα δοντάκια της χωρίς οδοντόκρεμα μόνο με νεράκι. Το εχουμε σαν παιχνίδι καθε μέρα.

Γιώτα μου κι εμένα στην αρχή στις μύτες πήγαινε. Μην σε ασνυσηχεί αυτό. Μόνη της θα πατήσει κανονικά όταν νοιώσει έτοιμη.

Κατερινάκι κι εμένα της αρέσει να ανοίγει ντουλάπια αλλά την έχω περιορίσει σ' ένα μόνο που 'εχει μέσα δικά της μόνο κουζινικά και κάθεται αρκετά εκεί και παίζει.

Μαρινάκι να την χαίρεσαι την μικρούλα σου που χρόνισε! Περπατάει ε; Καλές βόλτες λοιπόν.

Είναι πίκρα να μην ευχαριστιόμαστε τα παιδάκια μας όσο θέλουμε. Το νοιώθω κι εγώ δυστυχώς αλλά προσπαθώ να συμβιβάζομαι και να την χορταίνω τις ώρες που είμαστε μαζί.

Ανταποδίδουμε στις ευχές σου και ελπίζουμε να μαθαίνουμε νέα σου πιο συχνά.

Λέω να πάω να ξαπλώσω αλλά δεν είμαι και σίγουρη ότι θέλω παρ' όλο που νυστάζω. Είμαι μαζόχα έτσι;

Καμια ξεσηκώστρα εν όψη να μείνω λίγο ακόμη;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!

Το βράδυ ήταν δύσκολο, όπως και το ξύπνημα το πρωι..ο Νώντας μέχρι τις 11.30 έπαιζε και το πρωί ξύπνησε στις 6.30 για να φάει. Ολο το βράδυ ξυπνούσε από τον βήχα και εγώ επίσης για να τον ξαναβάλω για ύπνο...φυσικά άργησα να έρθω στην δουλειά.. :?:?

Έζησα όμως την πιο γλυκιά στιγμή - το βράδυ ο Νώντας με γέμισε φιλιά στο πρόσωπο..με αντιγράφει που τον τρώω...αχ το μαναράκι μου ήταν μια γλυκα σκέτη :x:x:x:x:x

Το felicine σύμφωνα με τον γυναικολόγο μου πρέπει να το πάρεις τουλάχιστον 2 μήνες πριν την σύλληψη και φυσικά στο πρώτο τετράμηνο της εγκυμοσύνης. Εγώ λεω να το ξεκινήσω τώρα και όποτε προκύψει το σποράκι. Περιόδος όχι ακόμα εννοείτε...όχι τπτ άλλο θα μου χαλάσει και το τριήμερο αν δεν μου έρθουν σήμερα. Και ήταν ευκαιρία για ζουζουνιές :cry::cry::cry:

Συμπεθέρα μου αρέσει που δίνεις συμβουλές για να μην έχει άγχος η Φωτεινή. Καλέ τα παιδιά μας δεν έχουν τπτ που δεν ακολουθούν την εξέλιξη των υπόλοιπων. Απλά είναι τεμπέλικα..ο δικός μου ναι μεν περπατάει αλλά από κουβέντες μονο μπα μπα και που και που μα μα.

Μαριέττα μου περαστικά στην Ηλία - ουτε ο δικός σου δεν την γλίτωσε.

Παω να κάνω καμια δουλειά και θα τα πούμε αργότερα. Φιλάκια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα μανουλες μου.

Μαριεττα τι κανει ο φιλος μου ο Ηλιας, εχει πιρετο ο καιμενουλης??? Περαστικα, ευτυχος που σημερα δεν δουλεβεις τελικα..

Ευγενια περαστικα και σε εσας, απο τον βηχα δεν κοιμηθικε εεε??? Και ο δικος μου απο εχθες εχει βηχα με φλεματα αλλα ευτυχος το βραδυ αν και αργα κοιμηθικε τελικα..

Ρε σι η περιοδος γιατι δεν σου ερχετε??? Εχεις πολλες μερες καθιστεριση??? Εχεις αστατο κικλο??

Μαρινα χρονισατε και εσεις εεε?? Να την χαιρεστε την μπουμπου σας..Αληθεια πως την λενε???

Ηρθε ο Ταρζαν στην αγγαλια μου τωρα και θελει να σας γραψει δυο κουβεντες..

χψχχψχσδΣδδδφζδδδδδδδδ δδ;2ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑαασαααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Κορίτσια πηγα κ εγώ γιατρό σήμερα! Ολα καλά μας είπε.  Τράχηλο με εξέτασε κολπικά 36.  Πολύ ζωηρή μας είπε ήταν η μπεμπούλα μας👧🏼🎀 Βγήκαν κ τα αποτελέσματα απο Νιπτ ολα καλά κ εκει.  Για την καλλιέργεια μ είπε αφου αγχώνομαι κ το σκεφτομαι να παω σε δεκα μερες να την κανω γιατι δεν μπορούσε σημερα να συνταγογράφησει. Β επιπέδου μετα τις 18/6 μ ειπε να κλείσω ραντεβου 
    • Έλα ρρρεεεέ!! Να τα χαίρεσαι πραγματικά!! Αχχχχχ.. πόσο χαίρομαι για εσάς βρε Κατερίνα μου!!! Πολύ συγκινήθηκα και γέλασα με τις περιγραφές σου!! Φτου φτου φτου τα παιδάκια υγεία να έχουν πάντα στη ζωή τους!! Να είστε και εσείς πάντα καλά να τα καμαρώνετε για μια ολόκληρη ζωή!!🥰 Εγώ ακόμα εδώ στον αγώνα για ένα παιδάκι, όπως τα ήξερες, δεν άλλαξε κάτι.. αν και καταφέραμε μια εγκυμοσύνη πέρσι δυστυχώς σταμάτησε η καρδούλα του μερικές μέρες πριν την αυχενική.. αλλά έχει η ζωή..! Θα έρθει κάποια στιγμή! Και αν όχι, καλά να είμαστε με τον άντρα μου, υγιείς και αγαπημένοι..!
    • Καρότσι ψάχνω τώρα!!! Μάρσιπο και καλαθούνα θα μου φέρουν!
    • Ααα εγω μπρούμυτα δεν μπορούσα ποτε να κοιμηθώ νιωθω δεν μπορω να παρω ανάσα 😅 ναι είναι θέμα τώρα αυτό είναι η αλήθεια.. αν δεν βολεύεσαι για να κοιμηθείς.. και όσο μεγαλώνει η κοιλιά ακόμα πιο ζόρι
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...