Μετάβαση σε περιεχόμενο

Χριστουγεννιάτικος Οκτώβρης 2009 Vol:30


Recommended Posts

geia σου καλυψω....

εμεις πηγαμε σε 1 φιλη σε 1 χωριο πιο πανω!!γυρισαμε νωρις...

καναμε μπανιο...

ρε παιδια να σας ξανα ρωτησω..τα παιδια σσας...

τρωνε συχνα απο κατι μικρο η κρατατε το 3-4ωρο;;

εγω νομιζω οτι ειναι σδυσκολο να το κρατησεις..τι λετε εσεις;;

σας το λεω γιατι το ειπε διαιτολογος χθες στη συναντηση!!

καθε μερα κρεςα καλυψω11πως γινεται αυτο;;

πως παει η δουλεια;;

βαγκ που εισια φιλεναδα;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 935
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Γειααααα!!!!!

Σωσω ο δικος μου τρωει μοσχαρι με την κανονικη του μορφη 1 φορα στις 15 γιατι δεν τρελαινεται..αλλα καθε εβδομαδα μοσχαρισιο κιμα ή σε γιουβαρλακια ή με μακαρονια ή μπιφτεκια..

επισης για τα διαστηματα φαγητου..το 4ωρο το κραταει απο το πρωινο μεχρι το μεσημεριανο που εινα παιδικο..μετα το μεσημερι ολο και θα τσιμπαει...μηλα τρωει πολυ τα απογευματα, κανενα κρακερακι , κριτσινακι και μετα φαγητο και αργοτερα γαλα..

Τζουλια τον ειχαμ παει στον Παπανδρεου στο Παιδων οταν ηταν 3 μηνων γιατι ειχε κανει μια μικρη ομφαλοκοιλη και οταν του ανοιξε φορμσακι να τον εξετασει μου ειπε αυτολεξει"ειναι η τελευταια μερα που του φορας φανελακι κουμπωμενο"τον ρωτησαμε φυσικα και απαντησε οτι ειναι το χειροτερο μακροπροθεσμα για τα μπαλακια και το πουλακι...δεν το εψαξα παραπανω --δεν τα ξανακουμπωσα και ειδικα απο τοτε που περπατησε του αγοραζω κανονικα..του τα παιρνω ενα νουμερο μεγαλυτερο --ειναι μακρια και μια χαρα μπαινουν μεσα στη φορμα...

καμια σχεση δηλαδη με τη διακριση βρεφικης και παιδικης ηλικιας!!!! :D:D:D

Χαρα με το καλο να μετακομισετε!!!!!

το μονο ευκολο ειναι να σε κλεψει με το πετρελαιο :evil::evil:

υπομονη!!!

τωρα κοιμηθηκε ο μικρος...ευτυχως γυρισα νωριτερα σημερα και τον ευχαριστηθηκα...

για μια ακομα μερα ειμαι πτωμα...αυριο θα τον παω κατα τις 10.30 παιδικο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμείς σήμερα πήγαμε εκδρομή με το σχολειο. Ωραία ήταν.

Χαρά φύγε από κει να ηρεμήσεις. Κι αφού φύγεις μην της δίνεις τα χρήματα για το πετρέλαιο.

Τί θα κάνει; Θα σε πάει στο δικαστήριο; Αφού σε κοροϊδέυει ολοφάνερα.

Τζουλ τρομοκρατήθηκα με το παράθυρο. Βλέπω συχνα τέτοιους εφιάλτες με τα παιδιά και σοκαρίστηκα.

Τα φανελάκια αυτά εγώ τους τα έκοψα γιατί ναρέθηκα να κουμπώνω :lol: .'

Για πείτε για τους κύβους; Τί κακό έχουν; Ενημερώστε μας!

Πάντως το ρύζι ότι κι αν του βάλεις χωρίς κύβο δεν τρώγεται. Θυμίζει νοσοκομείο.

Αυτός που παίρνω δεν έχει συντηρητικά, τεχνικές ουσίες και ελάχιστο αλάτι.

Αθηνά θα το ακούσεις το Σάβατο το μωρό να ηρεμήσεις.

1 τελικά ε; Καλή ανάρρωση στη μανούλα σου.

Αλέκα περαστικά στα κοριτσάκια σου. Υπάρχουν και χειρότερα :lol: να έχεις 3 άρρωστα μαζί.

Ισμήνη!!!!!!!!!! Χρόνια πολλά και ευτυχισμένα. Είμαι σίγουρη ότι θα περνάτε τέλεια!

Μαράκι αυτό με το κουάκερ μου αρέσει πάρα πολύ και το τρώει ο δον. Εγώ βάζω μέλι αντί για ζάχαρη.

Οι μικροί όμως το αηδιάζουν.

Από κρέας ο Χριστ. δεν τρώει καθόλου. Και να του το "κρύψω" μέσα στο φαγητό το ανακαλύπτει και φτύνει ίνες. Ο Φίλ. τρώει 1-2 φορές την εβδομάδα μοσχάρι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φροσω απο σενα ειχα παρει καποια στιγμη την ιδεα των κυβων ..

κουακερ δεν εχω δωσει ακομη..θα το δοκιμασω αν και δεν τον κοβω να του αρεσει...

Φροσω ο Χρ σιγουρα δεν θα μπορουσ ενα ειναι δικο μου παιδι...μπορω να τρωω συνεχεια κρεας.... :lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

νανουκα μου με το καλό όλα να ερ8ουνε κ μη στεναχωριέσαι , να εχεις πίστη !

ρε απλά οι κυβοι εχουν πολλά συντηρητικα και πολλά Ε .

αα για το πουλι λέτε τα φορμάκια ... σωστό δε λέω ...

Σωσω ενδιάμεσα μια χαρα τσακιζει φρουτα κ τωρα μου ειπε κ η αναπτυξιολογος να δινω κ σα σνακ τα δημητριακα οποτε δεν τον ξενηστικωνω 3 ωρες (ουτε εγω δεν αντεχω 3 ωρες καλέ , 8α αντεξει μωρο παιδι με τόση ενέργεια???) ;)

ρυζι ειπαμε ουτε σε γεμιστα :lol:

λυσσαει πάλι μεσα δε κοιμάται ... :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χρυσούλα όπως είπα το ρύζι δεν τρώγεται αλλιώς, τα άλλα κάποια νοστημιά έχουν.

Αλλά αν είναι να κάνουμε και κακό στα παιδιά... γι'αυτό ζήτησα να μας ενημερώσουν τα κορίτσια.

Έχω διαγωνίσματα για διόρθωμα και βαριέμαι.

Ασέ που θα συγχιστώ με αυτά που θα διαβάσω βραδιάτικα :o

Πάτησα υποβαλή και είδα Τζοθλ το μήνυμά σου.

Δηλ. πάνω που λέει χωρίς καθόλου συντηρητικά και δεν έχει Ε στα συστατικά λες να είναι μούφα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα!!!!

Σημερα ξυπνήσουμε με μυξες! Θα γίνω γραφική το ξερω αλλα τη κυριακη ειχαμε παει σε παρτυ μεγάλων αλλα και με τα μωρα μας και ενα απο αυτα ειχε μυξα μακαρονι νο10 κίτρινη πυχτη απο τη καλη ξέρετε..... Φυσικα ηταν θέμα ημερών είχα παρει τα χάπια μου και περίμενα.... Σημερα μας ήρθαν ευτυχώς οπως παντα σε ήπια μορφή αλλα αρκετα σπαστικες Για το παιδι τραβά ρούφα κλπ

Που πας κυρά μου το παιδι σου με τη μυξα;;;; Τα αλλα τι φταίνε;;;;

Και αυτο το κακομοιρο μες τη ταλαιπωρία!!!! Δε μπορούσε να ανασάνει!

Ναναουκακι μου γλυκό το Σάββατο θα ακούσετε τη καρδούλα!!! Ητανε νωρίς καρδούλα μου!!! Ξερω εχεις αγωνία σα πρωταρα!!!!! Χαχαχαχα

Η Μανουλα ειναι κουρασμένη....... Θα πας και θα εισαι δίπλα της και θα δεις ποσο γρηγορα θα αναρρώσει με τη Χαρα που της δώσατε!!!!!!!

Συμπεθερα εισαι χείμαρρος!!!!!!! Χαχαχαχα

Δε μπορω να σχολιάσω αλλα ειμαι κομμάτια και δε ξερω τι θα μου ξημερώσει με τον μικρο και τις μυξες του! Τα λεμε αυριο!!!!!!!!!! Σμουτς!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

περιέχουν τo γλουταμινικό νάτριο που σε συνδυασμό με το αλάτι, προκαλεί κατακράτηση υγρών και δυσκολεύει τη μεταφορά (ανταλλαγή) των ιχνοστοιχείων στα κύτταρα, που ρυθμίζουν τον ύπνο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα!

ευχαριστώ για τα καλά σας λόγια!

μου δίνουν δύναμη!!!

σωσώ, τρώει τα γεύματά του κανονικά, αλλά ενδιάμεσα τσιμπολογάει.

έτσι είμαι κι εγώ.

είναι κακό λέτε;

αλλά και τι να κάνω;

αφού μου ζητάει να τρώει να μην του δίνω;

ποτέ μου δε μέτρησα 3ωρα και 4ωρα για το γεύμα...

φρόσω, ο κύβος είναι θέμα συνήθειας στη γεύση.

στο ρύζι μπορείς να βάζεις ένα ολόκληρο κρεμμύδι και μετά να το βγάζεις.

δίνει πολύ ωραία γεύση!

χθες του έλεγα ότι θα του αγοράσουμε ένα μεγάλο κρεβάτι και θα το βάλουμε στο δωμάτιό του... και τι μου απαντάει;

"τούτο δικό μου!!!"

δείχνοντας το δικό μας...

σήμερα ξύπνησε από τις 5:30 γιατί ένιωσε τον μπαμπά του που σηκώθηκε για να πάει δουλειά.

έχει αρχίσει να λέει το σίγμα και το όνομα του κανονικά...

αλλά... μιλάει κυπριακά... χαχαχα!!!

προχθές έψαχνε το κράνος του πλέιμοπλιλ και μου λέει: "μάμα, πούντο ελέν του;"

ελέν= κελέ= κεφάλι...

ποια κελέ βρε; ΚΕ ΦΑ ΛΙ!!!

χαχαχα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερααααα!!!!

Νανουκα πολυ γελιο τα μικρα που μιλανε κυπριακα :D:D:D:D

εσυ εχεις επηρεαστει καθολου στη γλωσσα σου????

και εγω εν εχω κρατησει ωραριο στο φαγητο γιατι απο μωρο ετρωγε οποτε πεινουσε --ελευθερο ωραριο...

γμτ τερμα οι κυβοι..πιο πολυ στο δικο μας φαγητο εβαζα....ακομα και σε οσπρια :(:(:(:(

Φροσω ελπιζω να μη διαλυθηκε το βραδυ σου με το διορθωμα!!! :lol::lol::lol:

Μαρακι στον παιδικο η μυξα ειναι το καθημερινο αξεσουαρ αλλα αν δουλευει η μαμα που να το αφησει???

παντως το Σαββατο στον παιδοτοπο ηταν ενα με ακατασχετο βηχα.. :(:(:(

ο μικρος αργησε να κοιμηθει σχετικα με αλλες μερες..στις 10 παρακαλω ..ξυπνησε στις 4 για γαλα

ακους Καλυψωωωωωω????αρχισαμε παλι τα ιδια :(:(:(:( και ξανακοιμηθηκε στις 5 :(:(:(:(

κοιμαται ακομα :?:? ο αντρας σχολειο και εμτα εχω φασινα οσο προλαβω(θα εχω και βοηθεια :oops::oops::oops: )

καλη μερα σε ολες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!!!!

Σωσω σας κουνησε ο σεισμός;;;;;;

Εμεις στο πόδι απο τις 7 με τον γαιδουροβηχα!!!!

Μπορείτε να κανετε μόνες σας ζωμο. Να βρασετε μοσχαρακι με λαχανικά για παράδειγμα και μετα να κανετε παγκάκια τον ζωμο. Ετσι θα έχετε για καθε σουπιτσα και θα γίνεται πεντανοστιμη.

Μπορει να γίνει και μονο με κρέας μοσχάρι η κοτόπουλο η μονο με λαχανικά.

Ο πεθερος μου εχει κοτοπουλακια ντόπια και κανω καθε 3 μερες απο ενα δυο κομμάτια. Δηλαδη ενα μπουτακι μια φτερούγα και εχω καθεστώς βραδυ φρέσκια σούπα.

Αλλα για να μη ξεμενω κανω και μια θηκη παγακια με ζωμο.

Χρυσουλα εννοειτε στον παιδικο το καταλαβαίνω....... Αλλα στο παρτυ τι το φέρε;;;;; Ολα τα αλλα δε πήγαιναν παιδικο έπρεπε να κολλήσουν;;; Και σου λεω υπέφερε και αυτο και ζήτημα η γαιδουρα αν σηκώθηκε μια φορα απο τη θέση της!!!! Με εσωτερική σκάλα το Σπιτι και κάγκελα με κατι τρύπες στο πλάι αστα!!!!!

Του χρόνου που θα παμε παιδικο δε θα χω την απαίτηση γιατι ξερω τη λογική αλλα και το οτι μια Μαμα εργαζόμενη δεν εχει τη πολυτέλεια να κρατήσει το παιδακι της σπιτι αλλα αυτο με τα παρτυ και τη μυξα δε το καταλαβαίνω!

Εγω και ο αντρας σου βαγκ!!!!! Χαχαχαχαχχαα

Του εμπορίου οπως και να χει ειναι ετοιματζιδικοι. Εχω χρησιμοποιήσει 2 φορές που ξεμεινα εντελως αλλα καμια σχέση η νοστιμιά και ένιωθα και καπως που του εδινα κυβο και μαλιστα απο αυτου τους νέους που λεει η Φροσω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρακι οκ στον παιδικο αλλα στον παιδοτοπο με τον βηχα?????????

Απαραδεκτοι γονεις για χίλιους δυο λόγους!!!!!!!!!!!! Ταλαιπωρούν και το παιδακι τους..... Και τι παιχνίδι να κανει μωρε με το βήχα;;;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημεραααα

εμεις καλα....

γεωργια και εγω του δινω κανονικα τα γευματα...και ενδιαμεσα ολο και κατι τσιμπαει,κουλουρακι,μπισκοτακι,φρυγανια....

μαρακι περαστικα, τι βλακεια το καημενο να υποφερη...δεν το εβλεπε η μαμα του;

χρυσουλα και εμενα συχνα ξυπναει,κατα τις 5 και ξανακοιμαται κατα τις 7 η και καθολου μετα κατευθειαν το μεσημερι....

νανα πλακα θα εχει ο ανθυμος να μιλαει κυπριακα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι Χρυσούλα μου, έχω επηρεαστεί.

και λέξεις χρησιμοποιώ και προφορά έχω αποκτήσει.

κάποιες φορές το κάνω για πλάκα και κάποιες άλλες μου βγαίνει αυθόρμητα.

όταν θέλω, όμως, να το ελέγξω το ελέγχω.

το άλλο που παθαίνω είναι να μπερδεύω κάποιες λέξεις/ προτάσεις... δε θυμάμαι αν τις λέμε στα ελληνικά ή στα κυπριακά... χαχαχα!!!

κι εμένα μου έχει τύχει πολλές φορές να πάω σε χώρο με παιδάκια και να έχει άρρωστα μωρά.

και οι μαμάδες να είναι στην καρακοσμάρα τους...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ....

ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ???????? ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΣΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΚΑΙ ΒΡΗΚΑ ΛΙΓΟ ΧΡΟΝΟ ΝΑ ΣΑΣ ΕΝΗΜΕΡΩΣΩ ΓΙΑ ΤΑ ΝΕΑ ΜΑΣ..

ΕΓΩ ΤΕΛΙΚΑ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΣ... ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ ΤΟΝ ΑΛΛΟ ΜΗΝΑ ΞΑΝΑ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΕΣ..

ΔΕΝ ΣΑΣ ΚΡΥΒΩ ΟΤΙ ΜΕ ΕΧΕΙ ΠΑΡΕΙ ΛΙΓΟ ΑΠΟ ΚΑΤΩ ΓΙΑΤΙ ΠΑΙΡΝΩ ΑΓΩΓΗ ΓΙΑ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΜΟΥ ΒΡΗΚΑΝ ΚΑΙ ΕΧΩ ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ ΟΠΩΣ ΖΑΛΑΔΕΣ, ΕΜΕΤΟΥΣ ΚΛΠ. ΚΑΙ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ, ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΕΓΚΥΟΣ ΚΑΙ ΝΑ ΤΑ ΕΧΕΙΣ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ ΑΛΛΑ ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΣΑΙ ΚΑΙ ΝΑ ΤΑ ΕΧΕΙΣ ΔΕΝ ΠΑΛΕΥΕΤΑΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΜΑ ΚΑΘΟΛΟΥ....

ΕΥΤΥΧΩΣ ΕΧΩ ΤΟ ΡΙΡΗ ΠΟΥ ΜΟΥ ΦΤΙΑΧΝΕΙ ΤΗ ΔΙΑΘΕΣΗ..ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΟΣΟ ΘΑ ΑΝΤΕΞΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΘΕΡΑΠΕΙΑ..ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΔΡΑ ΜΟΥ ΕΙΠΑΜΕ ΜΕΧΡΙ ΤΟ ΠΑΣΧΑ..ΜΕΤΑ ΘΑ ΠΟΥΜΕ ΤΕΛΟΣ ΓΙΑ ΔΕΥΤΕΡΟ...ΚΑΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΑΣ ΓΙΝΕΙ...ΑΜΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΓΡΑΦΤΟ ΝΑ ΑΠΟΚΤΗΣΕΙ Η ΚΟΡΗ ΜΟΥ ΑΔΕΡΦΑΚΙ ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ.....

ΝΑΝΟΥΚΑ ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΜΕ ΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΣΟΥ... ΦΙΛΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Ελένη μου!!!!

Θα μείνεις βρε χαζουλι μη μου στεναχωριεσαι!!!! Αφου εμεινες εύκολα τις αλλες γιατι οχι τωρα που κανεις και τις θεραπείες;;;;; Θα δεις ολα θα πάνε οπως επιθυμείς και θα κρατήσεις για ακομη μια φορα μπεμπακι στην αγκαλια σου!!!!

Η ειρήνη σου τι κανει;;;; Να της δώσεις γλυκά φιλακια!!!

Και να μπαίνεις πιο συχνά! Θα σου κανει καλο να μιλάς και με αλλες γυναίκες που αντιμετωπίζουν το ίδιο!!! Τουλάχιστον σε μενα λειτουργεί αυτο!

Είστε το παρεακι μου πως να το κανουμε!!!!!!!! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΧ ΒΡΕ ΜΑΡΙΑ ΜΟΥ.....ΘΑ ΜΕΙΝΩ ΤΟ ΞΕΡΩ....ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΞΕΛΙΞΗ ΑΓΧΩΝΟΜΑΙ ΟΧΙ ΓΙΑ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ....

ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΙΟ...ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ ΚΑΛΟ ΝΑ ΜΙΛΑΩ ΜΑΖΙ ΣΑΣ....ΑΛΛΑ ΕΠΕΙΔΗ ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΕΙΣΤΕ ΚΑΙ ΠΟΝΟΨΥΧΕΣ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΕΣΤΕ ΜΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΜΟΥ ΣΥΜΒΑΙΝΟΥΝ..ΓΙΑΥΤΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΑ ΛΕΩ ΟΛΑ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΑΣ ΚΑΤΑΠΛΑΚΩΝΩ...

Η ΕΙΡΗΝΗ ΚΑΛΑ ΕΙΝΑΙ... ΠΗΡΑΜΕ ΚΑΙ ΠΡΟΟΔΟ ΑΠΟ ΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ..Η ΔΑΣΚΑΛΑ ΜΑΣ ΕΔΩΣΕ ΣΥΓΧΑΡΤΗΡΙΑ...ΑΨΟΓΟ ΠΑΙΔΙ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΜΟ..ΠΟΛΥ ΧΑΡΗΚΑ....

Ο ΔΙΟΝΥΣΑΚΗΣ ΣΟΥ??? ΔΙΑΒΑΣΑ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΡΥΩΜΕΝΟΣ...ΠΕΡΑΣΤΙΚΟΥΛΙΑ ΤΟΥ.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελένη μου δε μας ψυχοπλακωνεις!!! Μη το ξαναπεις!!! Τουλάχιστον εγω δε νιωθω ετσι!!! Ετσι κι αλλιως εχω περασει και γω τα ιδια πρόσφατα και σε νιωθω...... Οχι ακριβώς τα ιδια αλλα πραγματικά με φοβίζει η επόμενη εγκυμοσυνη οταν με το καλο έρθει. Φοβάμαι μη παθω τα ιδια γιατι δε ψάξαμε στη παλινδρομη τι έφταιξε κλασικά ειπε ο γιατρος τυχαιο γεγονός...... Αλλα ξερεις;;;;;;; Δε ξερεις.

Ολα μεσα στη ζωή ειναι οπως πολυ Καλα ειπε και η Μαρκερ τις προάλλες και στη τελική αν θελουμε να πουμε πιο εξειδικευμένα πράγματα υπάρχουν και οι αλλες κατηγορίες. Γι αυτο να μπαίνεις!!!!!!

Εχω διαβάσει πολλές περιπτώσεις εδω μεσα θρομβοφιλιας που ολα πήγαινε μετα ρολοι!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπράβο στο ειρηνακι!!!!!!!!!!!!! :D παντα χαρες να σας δινει!!!!!!!

Ο διονυσακης Καλα εχει μυξουλα... Τι να κανεις;;; Της εποχής ειναι αυτα θα περασει που θα παει γκρρρρρ!

Κατα τ´αλλα πολυ Καλα!!!!!! Ειναι πολυ καλο παιδακι!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κ απο μας !

η Μαρια ειναι καλα ...η παλια γνωστη Μαρια που δεν στεκετε ουτε ενα λεπτο στον κολο της . :oops:

χωρις πυρετο απο εχθες το βραδυ

Η Αγγελικη ομως...καιει!!!

φωτια μιλαμε το κορμακι της :( 38.8 :( .....εφτασε

τωρα εχει 38.2πηρε ντεπον κ νανι...ελεγε να παω στην κουνια μου θελω μαμα....

φαντασου ... πυρετο

να ρωτησω πονσταν δινετε? εγω οχι ακομα ...νομιζω πρεπει να πιασει τα 39++++ κ μετα ε?

παντος με το ντεπον ανα 4΄-5ωρες κανει πυρετο

μοσχαρι 2φορες την εβδομαδα

α! κ εμας μας κολησαν σε σπιτι που πηγαμε ...ηρθε μια μανα με το μικρο της κ μας ειπε οτι στο σπιτι τα αλλα δυο που εχει εχουν ιωση με πολυ πυρετο......κ λεω εγω..κ εσυ τι κανεις εδω???????????

ηρθα για καφε γιατι βαρεθηκα τις αρρωστιες τους :shock::shock::shock::shock:

αποτελεσμα ...τα δικα μου αρρωστα κ της κοπελας που μα ειχε καλεσει κ μιας ακομα κοπελας που ηταν εκει τα κοριτσακια της.......

τι να πω??????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ια σας κ από μας κοριτσάρες..

μαράκι περαστικά..γενικά ο κόσμος είναι γεμάτος με γαιδούρια

που προκειμένου να ξεφορτωθούν για λίγο το άρρωστο παιδάκι τους

και για να μην το έχουν συνέχεια κλεισμένο μέσα

θεωρούν ότι πρέπει να το πάνε σε πάρτυ!

εγώ δεν σας έχω πει ότι όποτε έχουμε να πάμε σε πάρτυ

περιμένω να αρρωστήσουμε μετά;;;;

αλλά μην το ψάχνεις..

το σάββατο ήρθε σπίτι η κολλητή μου με τη μικρή της

και δεν μου είπε ότι είναι κρυωμένη...

κ ήταν συνέχεια στο παιδικό δωμάτιο αντί τουλάχιστον

να μείνουμε στο σαλόνι μόνες μας

και η μικρή της συνέχεια φτερνιζόταν πάνω στην αγγελική!! :evil:

την άλλη μέρα η μικρή μου είχε μίξες!!!ευτυχώς μόνο μια μέρα κράτησαν....

οπότε αν η ίδια μου η φίλη δεν με σκέφτεται,θα με σκεφτεί η ξένη;;;;

καλά εμείς παιδότοπο δεν πατάμε!!!!!!!

ελένη μου δεν έχεις κάτι σοβαρό..η φίλη που λέω παραπάνω

έκανε κάθε μέρα ένεση για το ίδιο που έχεις κ εσύ

και μια χαρά πήγε η εγκυμοσύνη της...

και εσύ δεν θα έχεις θέμα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαιρομαι που ειναι καλο παιδακι...

μαρακι καλα εισαι???? τι κανεις??

φιλια στην αγγελικουλα....

μαρακι δεν ειναι μονο η θρομβοφιλια...ειναι και υψηλα τα αντιπυρηνικα και μεταθεση χρωμοσωματων..οποτε γενετιστης μας ειπε 50-50 πιθανοτητα για να εξελιχθει κυηση...

σας ευχαριστω πολυ κοριτσια για το κουραγιο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαράκι περαστικά!

Ειρήνη αν συμβαίνουν όλα αυτά τότε να σκέφτεσαι ότι είσαι πολύ τυχερή που έχει τη μικρή.

Σκέψου αισιόδοξα και όσο αντέχεις προχώρα. Σε θέλει!

Για τους κύβους δεν με πείσατε :lol: γιατί σας είπα ότι αυτοί που παίρνω δεν έχουν τίποτα από όλα αυτά ούτε γλουταμινικό και νάτριο ελάχιστο. Πάντως εγώ μόνο όταν φτιάχνω σκέτο ρύζι τους βάζω (1 φορά την εβδομάδα και αν) πουθενά αλλού. Κι αν σκεφτώ τί τρώμε κάθε μέρα αυτό είναι το λιγότερο.

Για να φτιάξω Μαρία δεν υπάρχει περίπτωση. Με το ζόρι μαγειρεύω να φάμε... και κάποιες φορές παίρνω από την μάνα μου φαγητό.

΄0σο για τα άρρωστα παιδάκια δεν με ενοχλούν καθόλου και γενικά δεν τρελαίνομαι όταν αρρωσταίνουν τα δικά μου. Εξάλλου οι ιώσεις κολλάνε στην επώαση κυρίως.

Αυτό που κατακρίνω είναι ότι τα ταλαιπωρούν. Να πάρεις το παιδάκι άρρωστο για να πάρεις κι εσύ τον αέρα σου ε όχι, αμαρτία τα καημένα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια και απο μας...εγω συχαινομαι κυβους...

δε μπορω να σε πεισω για κατι .....φροσω και οι υπολοιπες απλα δε τους χωνευω!!

αυτο!!

εμεις καλα..θα παω οδοντ σε λιγο..βαριεμαι..

τζουλ ειμαστε στο 19 επεισοδιο..χαμος..αντε να τελειωσει γιατι οι δημιουργιες μου εχουν παει πισω..

πηγαμε ειδαμε αλλα 2 σπιτια..

ρε παιδια εμενα αυτα τα φανελακια ...δε θελω να τελειωσουν ποτε..ειναι τοσο βολικα..βεβαια η δικια μου δεν εχει και τσουτσουνι...

η ισχυει κατι αναλογο και στα κοριτσακια για το πιπι οτυς;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Κορίτσι μου, αν διάβασες και παραπάνω θα είδες ότι κι εμένα που είμαι στην 10η (δεν την έχω κλείσει καλά καλα) κάπως υποχώρησαν τα συμπτώματα, όχι πλήρως αλλά σίγουρα είναι πιο ήπια κι ανησυχώ εξίσου - ειδικά το στήθος που ήταν το μόνιμο "σύμπτωμα" για μένα μέχρι στιγμη΄ς, γιατί τα άλλα μια είναι μια δεν είναι. Το ίδιο αναφέρει κι η @Kiddo που είναι πιο κοντά σε σένα με βάση τις εβδομάδες. Δε θα σου πω να μην ανησυχείς γιατί ξέρω από πρώτο χέρι ότι αυτό δε μπορεί να το εφαρμόσει κανείς - ειδικά εμείς που έχουμε δυστυχώς και τις ατυχείς εγκυμοσύνες μας στο παρελθόν... Απλά θα αφήσω εδώ κάτι που μου υπενθύμισε ο μπαμπάς μου χθες που συζητούσαμε τους φόβους μου, κάτι που του είχα πει κι εγώ σε μια στιγμή που δεν ήταν καλά: "Ο άνθρωπος που ζει στο παρελθόν είναι πάντα δυστυχισμένος, ο άνθρωπος που ζει στο μέλλον είναι μονίμως αγχωμένος, κι εκείνος που ζει στο παρόν είναι απλά ευτυχισμένος". Εμένα αυτό με ξεκλείδωσε κάπως. Δε θα πω ψέμματα, κι εγώ αγωνιώ για το ραντεβού της Τρίτης που έχω, αλλά σήμερα επιλέγω να ζω στο παρόν, είμαι έγκυος, έχω μέσα μου το μωράκι μου που είναι μια ευλογία από μόνο του. Προσπάθησε να ζήσεις στο σήμερα λοιπόν και να σκέφτεσαι όσο πιο θετικά μπορείς. Είχα βάλει κι ένα βίντεο πιο πάνω αν θες να το τσεκάρεις (τώρα βεβαια θα μου πεις που να βρω το χρόνο και με το μωρό) και προσωπικά το συνδυάζω με ασκήσεις ανάσεων για να ηρεμώ. Σήμερα είμαι αρκετά πιο ανάλαφρη και ήρεμη 🙏 Είναι δύσκολος ο δρόμος της εγκυμοσύνης όταν ανήκουμε στο "1 στις 4" αλλά ωφείλουμε για τα μωράκια που κυοφορούμε να τα γιορτάζουμε κάθε μέρα που είναι μέσα μας ❤️ Δεν είμαι κοντά στη θρησκεία, αλλά κάθε μέρα νιώθω την ανάγκη να προσεύχομαι στην Παναγία να προστατεύει το μωρό μου. Εύχομαι να είναι όλα τα μωράκια μας καλά και να γεμίσουν τις αγκαλίτσες μας 🙏☘️🤱  
    • Κορίτσια καλησπέρα. Χάθηκα γιατί από την Κυριακή είμαστε στο χωριο του άντρα μου, στα πεθερικά, και έχουμε γονατίσει. Δυστυχώς δεν έχουμε την παραμικρή βοήθεια με την μπεμπα,την παραμικρή όμως παρόλο που ανακοινώσαμε την εγκυμοσύνη μου. Τελοσπαντων.... Σε άλλα νέα αυτήν την εβδομάδα τα συμπτώματα μου υποχώρησαν πλήρως, δεν είχα και πολλά εξάλλου. Είμαι 11+3 και την Τρίτη έχω αυχενική. Εννοείται έχω πανικοβληθεί, πιστεύω θα πάω για αυχενική και η καρδούλα θα έχει σταματήσει..... Δεν νιώθω απολύτως τίποτα, ούτε έστω μια αναγουλα να ησυχάσω κάπως. Απλά προσεύχομαι και αναμένω να έρθει η Τρίτη που ξέρω ότι μόλις ξυπνήσω το πρωί η ψυχολογία μου θα είναι πολύ κακή.  
    • Αχ κατάλαβα τι εχουμε να τραβήξουμε 🤣
    • Ναι δοκιμασε το να μας πεις την γνωμη σου εγω κύριος αυτό επαιρνα να σου πω την αλήθεια  αλλα κορίτσια όταν αρχίσαμε τις τροφες και λερωνόταν εεεε δεν καθαρίζουν με τίποτα τα ρούχα τους τι να πω έχω τρελαθεί.. αυτήν η μπανάνα και ντομάτα δεν βγαίνουν με ΤΙΠΟΤΑ 
    • Πήρα κι εγω πριν λιγο το  baby planet πριν λιγο που πηγα σούπερ να το δοκιμασω κι αυτο! Απο όσα μύρισα εκεί  μου αρεσε αυτο πιο πολύ! Θα δείξει!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...