Μετάβαση σε περιεχόμενο

Χριστουγεννιάτικος Οκτώβρης 2009 Vol:30


Recommended Posts

Τζουλ τελικά τον έβγαλες το μαρκαδόρο;

Ο δον σήμερα έβαψε τα μάτια του όπως η μαμά λέει :shock: και πάλι με μωρομάντηλο βγήκε.

Ισμήνη ξέχασα να σχολιάσω την τούρτα. Καταπληκτική!

Αν και περίμενα βασιλόπιτα υπερπαραγωγή.

Γιορτάζει καιο Χρ. μου σήμερα. Το δεύτερο όνομά του!

Χρυσούλα ζήλεψα με τον Παρνασσό.... :cry:

Η βόλτα μας στέφθηκε από αποτυχία...μια που λυσσάξανε στην γκρίνια, δεν τους πήραμε και καρότσι και κυνηγούσαμε. ουφ στο σπίτι εντωμεταξύ έχει κυρηχθεί κανονικός πόλεμος. :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 935
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Φροσω να τον χαιρεσαι!!!!!

αντε που νομιζα οτι μονο ο δικος μου τρεχει στις βολτες..γιατι βλεπω κατι παιδακια καθονται τοσα ησυχα διπλα απο τους γονεις τους..στηα 2 μη σας πω και μικροτερα...

θα ανεβουμε αν καταφερω και κοιμηθω σαν ανθρωπος...

πανω στον παρνασσο δε μου αρεσει..παμε συχνα στο Αραχωβιτικο λιβαδι που πλεον εχει γινει κανονικη πολη με τοσα σπιτια-μαγαζια!!!!μεσα στην Αραχωβα παλι δε λεει γιατι γινεται ασχημος πανικος, δε βρισκεις να παρκαρεις ουτε να κατσεις αλλα ουτε με ανεση αν περπατησεις γιατι τα πεζοδρομια χωρανε ενα καθε φορα.. :mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:

φαντασου τι βασιλοπιτα εφταξε η Ισμηνη.. :D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι Χρυσούλα έχεις δίκαιο. Φάε μια φορμαέλα για μας.

Έχω να ανέβω πολύ καιρό πριν τα παιδιά σίγουρα θα έχει αλλάξει πολύ.

Άρχισε και ο δικός μου λαιμός να πονάει. Και τη Δευτέρα ανοίγουν τα σχολεία.

Χαρά είσαι εδώ βλέπω. Πώς είναι ο Στέφανος;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πω πω παει και αντρας μου σχολειο μετα απο ενα τριμηνο καθισιο..και ενα διμηνο το καλοκαιρι..καλομαθα!!!!αυτος βεβαια δε βλεπει την ωρα :D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας

γυρισαμε απο Γιαννιδες

να χαιρεστε τους δικους σας.

τζουλ εαν σε αγχωνει να πας ρε συ να το δει το παιδι.καλυτερα να το εχεις κοιταξει νωριτερα.παρε μια γνωμη δεν πειραζει.

εγω ειπα για την ημικρανια-σιγουρα ηταν και πρωτη φορα σου λεω εφτασα στο αποκορυφομα -ρε τι αντεπον-πονσταντ και οτι υπηρχε πηρα -ρε τι μου εκανε μασαζ 800ωρες ο κωστας

ξεκινησε εντονα 10το βραδυ των παρασκευη - υπεφερα σου λεω -εκανα εμμετο απο τον πονο -δεν κοιμηθηκα ολο το βραδυ - υπεφερα πραγματικα και περασε περιπου το σαββατο το μεσημερακι ενω ακομα εχω ενα ελαφρυ πονο στα μυλιγγια.

πρεπει να το κοιταξω γιατι ενω με επιανε 2 φορες τον χρονο εντονα χωρις να φτανω στον εμμετο -μονο με ταση

τωρα με πιανει εδω και 2 μηνες καθε εβδομαδα εντονος που φευγει με αναλγητικα και τωρα αυτο

εαν ξερετε κανα καλο νευρολογο πειτε μου.

Χρυσουλα και τα δικα μας ετσι κανουν - νομιζω τα περισσοτερα - εαν κανουν και ξεφυγουν δευτερολεπτα -τρεχουν και δεν κοιτανε πισω και απο πισω εμεις να τους φωναζουμε.

σωσω η αυπνια ειναι ατιμο πραγμα -ουτε εγω μπορω να συγκρατησω τα νευρα μου τετοιες μερες.

ναι βρε χαρα ο μικρος καλα;

εσενα η μεση φροσω;

Χρυσουλα θα δεις με την κορτιζονη σε 2 μερες θα εισαι περδικι.φαντασου εμενα μου ειχε πει η επομενη λυση ειναι η νεσιμη ποου κανουμε στους τραγουδιστες για να μπορουν να τραγουδισουν αυθημερον :lol:

εχθες γιορταζε και η φωτεινη με τον Βασιλακη - πωπω τωρα τους θυμηθηκα -χρονια πολλα - η newmama

τι αλλο;

ααα σαλατα και εμεις τρωμε -αλλα οχι μαζι με το φαι

τους βαζω το φαι τους το τρωνε και μετα ενω τρωμε εμεις τρωνε και αυτα

ή το απογευμα κοβω αγγουροντοματα με φετα και τρωμε

την ψαροσουπα εγω την κανω βελουτε παντα και για εμας δλδ το ψαρι και τα λαχανικα τα λιωνω μεσα στο ζουμακι και βγαινει πηκτη οποτε δεν εχω τετοιο θεμα

μμμμμ Μαρακι καλα τ=που το ειπες μποκολο και κουνουπιδι εχουμε καιρο να φαμε -τα παιδια δλδ γιατι σε εμας δεν αρεσουν

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα..καλή Κυριακή!

Τζουλ να χαίρεσαι το στεφάνι σου και το μπαμπακα σου..

κι εσυ Φροσακι τον Χριστοφοράκο σου!!!

Κι οι υποιλοιπες τους Γιαννηδες σας...

την τουρτα την εκανα για την κορη μιας απο τις κολλητες μου..

και πρωτη φορα στη μια εκανα γευση καστανο..λογω χριστυγεννων και βγηκε πολυ νοστιμη...

Βασιλοπιτα εκανα τσουρεκι...την ειχα διακοσμησει ομως παιδικη με ζαχαρωτα και ασπρο γλασο αλλα δεν εβγαλα φωτο..

θα σας βαλω κι ενα απο τα σπιτακια που εκανα με την Ιολη μαζι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλε που είστε;

εμεις σημερα πηγαμε στο allou το πρωι-περασαμε πολυ ομορφα

τους αρεσει και καθονται πολυ καλα -αλλα ειναι ακριβη διασκεδαση ρε γμτ μου.να κανει καλο καιρο μπας και παμε στο αττικο παρκο καποια στιγμη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια και απο εμας...

Μαρια ειμαι ηδη τελεια γιατι δεν ειχα ξαναπαρει κορτιζονη και με επιασε αμεσως..απο αυριο θα την ελαττωσω...χθες κοιμηθηκα πουλακι 10 ωρες..ξυπνησα επειδη ξυπνησε ο μικρος ..

Φροσω η αδεια του αρχισε να μετραει απο 23/9 ωστε να κλεισει 23/12 που κλεινουν τα σχολεια ;););)

Ισμηνη δεν εχω φτιαξει τσουρεκι ποτε και για πρωινο ειναι ο,τι πρεπει ...θα δοκιμασω κατι απλο για αρχή...

Σωσω με τιποτα δεν θα επαιρνα δανειο αυτη την περιοδο..γιατι την ακριβεια ουτε μικρο αυτοκινητο δεν θα επαιρνα..

Ελπιζω ο Στεφανος να ειναι καλα...

εμεις τα ιδια..πηγαμε παιδοτοπο αλλα ψιλοβαριοταν και νυσταζε και μαζευτηκαμε νωρις...κατα τις 8.30 ανοιξε το ψυγειο και εβγαλε το γαλα :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γειαααααα

γεια σου χρυσουλα...πολυ χαιρομαι που εισαι καλα...

ο στεφανος ειναι καλυτερα, μαλλον τον πειραξε η αντιβιωση γιαυτο εχει διαρροιες..

εγω γεωργια δεν το σκεφτομαι καν για δανεια...και ποσο μαλιστα αυτη την εποχη, ετσι που ειμαστε :mrgreen:

ετσι και αλλιως αφου μπηκαμε στο νομο κατσελη,μπηκαμε και στη μαυρη λιστα :mrgreen:

ισμηνη πολυ ωραια η τουρτα..μπραβο...

τελικα τον παπαγαλο τον δωσαμε στην κουνιαδα μου..τελοοος

αυτο ηταν... :cry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ante kale αγχωθηκα

ΚΑΛΑ ΔΗΜΕΡΑ ΓΙΟΡΤΑΖΩΩΩΩ!!!!

κοιμηθηκαν χωρις ΠΙΠΙΛΑΑΑΑΑΑΑΑ στο κρεββατι τους!!!!!!!!!

καλα οχι μονοι τους εμεις ειμασταν διπλα και περιμεναμε να κοιμηθουν

ο Νικος ουτε που την ζητησε και ο Στελιος μια φορα μου λεει η πιπιλα και του λεω

κατσε να πουμε παραμυθι και θα σου την δωσω μετα και αυτο ηταν

ΤΕΛΟΣ!!τις εκρυψα να δουμε εαν θα κρατησει.

μπραβο πυο ειστε καλυτερα χαρα μου.ποια αντιβιωση περνετε; συνηθως η ογκμεντιν κανει διαρροιες

γιατι μωρε η παπαγαλινα τι εγινε;

Ανεξαρτησια ο δικος σου χρυσουλα

εμεις εχουμε αρχισει εκπαιδευση να τρωνε μονοι τους

καλα παραλληλα ταιζω και εγω γιατι θα τελειωσουν μεθαυριο ή γενικα κλασικα ξεχνανε να φανε :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

την οκμεντιν παιρνει μαρια..

την δωσαμε στην κουνιαδα μου γιατι ειχε παθει μελαγχωλια...ζηλευε το στεφανο...

και το σπιτι ειναι πολυ μικρο, οποτε δεν ηταν τοσο ευκολο...

πιστευω οτι εκει ειναι καλυτερα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πότε τελειωνει;

να του πεις να μην την ξαναπαρει

ή να την παρετε πολυ αργοτερα

εμας πλεον δεν μας πειραζει αλλα τα θεριζε στην αρχη και περναμε την σεκλορ -ειναι πολυ καλη και δεν τους πειραζε καθολου

να του το πεις την επομενη να σας δωσει αλλη

εαν ειναι να ειναι καλυτερα καλα εκανες.

εαν ψαχνετε για σπιτι ακομα και σας βολευει κοντα σε μας υπαρχουν πολλα σπιτια σε καλη τιμη

παρε με τηλ ή στειλε πμ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Hello ladies

Τι κανετε κοριτσακια μου?Σας διαβασα αλλα ειμαι τοσο κουρασμενη που δεν συγκρατησα τιποτα για σχολιασμο...

Να πω περαστικα μονο σε αρρωστακια και μαμαδες.

Χρονια πολλα στην Φωτεινη και να χαιρεστε τους Γιαννηδες σας.

Εμεις καλα ,ξεστολισαμε και η Λυδια ολη μερα με ρωταει μαμα που πηγε το δεντρακι μας?που ειναι τα χιστουγεννα?αχ τι να της πεις ...σχεδον ηθελε να κλαψει το μωρο μου ειχε μια εκφραση απογοητευσης...

Θα επανελθω δυναμικα για την ωρα σας αφηνω,αυριο εχω τραπεζες,εφορια τρεξιματα γενικα.Εχει και ενα καιρο ολο βρεχει, ευτυχως θα μας παει η κουμπαρα μου.

Ερωτηση ποιο στεγνωτηριο ρουχων προτεινετε οσες εχετε?Καποια στιγμη παλιοτερα το συζητουσατε αλλα δεν θυμαμαι τιποτα.Πλιζ πειτε μου.

Αυτα καλο βραδυ κορες.Καλο ξημερωμα σε ολες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πω πω.. μεχρι να σας διαβασω.....

ρε Μαρκερ ετσι απλα χωρις πιπιλα;;;;;

εμενα μου φαινεται οτι θα μαθουμε χωρις πανες πιο ευκολα απο το νακοψουμε πιπιλες....

Νανα ξεμαθες νομιζω... βαρυχειμωνια το 5-15;;;;;

εσυ που στη Δραμα το 0 το ειχες για καλοκαιρία τ χειμωνα;;;;;;

καθε τοπος με τις παραξενιες του στα σπιτια παντως....

Σωσω και εγω δε θα επαιρνα δανειο τωρα.... αν και νομιζω οτι γενικα ΔΕΝ δινουν και δανεια οι τραπεζες.

ηθελε ο αντρας μου να βγαλει μια visa Μασουτη που εχεις επιστροφη απο τα ψωνια και του ζητουν της Παναγιας τα ματια! που καποτε η Eurobank σε παρακαλουσε να βγαλεις καρτες!

εμεις απο αρρωστιες παμε πολυ καλα... αν και περιμενουμε ποτε θα αρχισει και η Μαριαννα παλι μετα το Σπυρο...

το απογευμα που πηγαμε Τουμπα να παρουμε τη μαμα μου, καναμε και επισκεψη στη νουνά μου. ζει μαζι με την 99χρονη μαμα της! ξετρελαθηκαν παλι με τα μωρα.... η μαμα της συγκινειται που βλεπει και τη ΜΑριαΑννα... αφου αν και ανυπαντρη η κορη της, ακουσαν σαν 2ο το ονομα....

χαρηκαμε που τους δωσαμε λιγο χαρα και ζωντανια...

και τα σκατουλικα εδωσαν ρεστα! τι αγκαλιες, τι χορους, τι θεατρα, πως περπαταει η γιαγια με το μπαστουνι κλπ κλπ.....

του χρονου, με το καλο, που θα ειναι 100 λεμε με τον αντρα μου να της κανουμε παρτυ γεννεθλιων...

η ταυτοτητα της λεει οτι γεννηθηκε 15-5-1913, αλλα μονο η χρονια ειναι σωστη... τα αλλα.... κατα τυχη...

και στο μυαλο τα εχει 400!!!! γερη ποντία!!!!

κατα τα αλλα.... απο τη μια εβλεπα την εκπληκτικη τουρτα..... και σκεφτομουν οτι το πρωι ανεβηκα στη ζυγαρια....

ειμαι οσο ημουν 5 μηνων εγκυος!!!!!

75 κιλα!!!!!

εχω ξεφυγει τελειως......

κατι πρεπει να κανω γιατι....

και ο αντρας ολο και παχαινει...

αρχιζουμε απο αυριο περικοπες....

παραφουσκωσε ο Εβρος ακουω.... πλημυρες παλι....

ευτυχως θα κοψει λιγο ο ρυθμος με τους λαθρομεταναστες....

Σοφη εμεις εχουμε bosch. καλο ειναι, αλλα τωρα που βαλαμε νυχτερινο ρευμα καταλαβαμε οτι αν και εχει καντραν με το χρονο που απομενει δεν εχει χρονοδιακοπτη για νε ξεκιναει εργοτερα και ξενυχταμε ως τις 2 για να το βαλουμε μπρος.....

ξεστολισατε;;

εμεις χθες βραδυ...

αντε και του χρονου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kορίτσια καλημέρα!!! Δεν έχω προλάβει να σας διαβάσω. Χρόνια πολλά στους εορτάζοντες!!!

Εμένα γιόρταζε ο σύζηξ του Αι Γιαννιού :D:D:D:D Γενικώς καλά.

Σφίγγουν λίγο τα πράγματα μιας και ο δικός μου ΟΑΕΔ τελειωσε κι έμεινε του συζήγου!!! Προσεύχομαι να πάει καλά η δουλειά αλλιώς θα έχουμε πρόβλημα :?:?:?:?:?

Ο μικρός εχθές κοιμήθηκε στις 7 και ξύπνησε σήμερα 5.30 τον ξανακοίμησα μέχρι 6.30 καλά ήταν!!! Η μεγάλη σχολείο σήμερα!

Σας φιλώ και τρέχω για να την ξυπνήσω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα και απο μας..χθες δε μπηκα..δε προλαβα..αχαχαχ...

το πρωι σηκωθηκσμε..μετα πηγαμε σε 1 τελεια ταβερνα..σε 1χωριο εδω πιο πανω..

μιλαμε φαγημε μεχρι σκασμου αλαλ αξιζε..

το μεσημερι πηγα σε 1 συναδελφου το σπιτι και το απογ ηρθαν κατι φιλοι..

χρυσουλα εγω δε μπορω ναπαω επισκεψη και να μη κραταω κατι..εκτος και να ειναι κοντινες οι ημερομ επισκεψης..

εγω ειμαι δουλεια..

πρωι και νυχτα...

ελα ρε βαγκ..πο παχυνες;;

εισαι και ψηλη εσυ..μη μασας..

και μεις ειχαμε χθες συζητηση με το λευτ για τα κιλα..ακρη δε βγαλαμε παλι!!

χρυοσυλα ελπιζωνα εισαι καλυτερα..

ισμηνη γιατι δεν εβγλαες φωτο ρε τη βασιλοπιτα;;κριμα

περιμενουμε τα σπιτακια..

μαρκερ και συ χρωστα φωτο..

και μη ξανα δωσεις πιπιλα..πηγαινε και πεταξε τες.τελος οι πιπιλες..

παιδια και γω δυσκολο τοειχχα της πιπιλας...αλλα επιασε..

2 φορες την ζητησε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα!!!

τι κάνετε όμορφες;

πρέπει να πάω να γράψω τον Α. σε κοινοτικό σχολείο για του χρόνου.

πληρώνεις ένα μικρό ποσό.

πρέπει, όμως, να βρω μέσον για να τον πάρουν...

Βαγκ, είπα ότι δεν κάνει βαρυχειμωνιά στην κύπρο.

αν έγραψα το αντίθετο, τότε έκανα λάθος.

αλλά, είμαι κρυουλιάρα και μπορώ να σου πω ότι έχω ξεσυνηθίσει...

χαχαχα!!!

σήμερα έπεσεω πάλι το ρεύμα και μας έκλεισαν τις αλλογόνου.

ε όσο και να αντέχεις το κρύο... κρυώνεις όταν έχεις καθιστική δουλειά σε ένα παγωμένο κτίριο...

Ισμήνη, όπως πάντα, πολύ όμορφη η τουρτίτσα σου!

πολύ σικάτη!!!

ζζζ;

είναι και ο άνδρας σου άνεργος;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

την Παρασκευή πήγαμε σε ένα παιδικό πάρτυ που έκανε η δουλειά του Π.

ο μικρός κοιμήθηκε μέσα στο αυτοκίνητο και ξύπνησε μέσα στην αίθουσα που είχε δυνατή μουσική και πολύ κόσμο.

δεν ήθελε να πάει στον ταχυδακτυλουργό και ήθελε να είναι στην αγκαλιά μας.

αυτή η κουβέντα κράτησε κανένα 20λεπτο.

σε κάποια φάση έρχεται η γυναίκα ενός συναδέλφου του Π και με ρωτάει:

- ποιος προσέχει τον Α;

- μία θεία του Π.

- α, γι' αυτό... να τον στείλετε σχολείο να κοινωνικοποιηθεί γιατί είναι πολύ αντικοινωνικός.

- κι εσύ πού το ξέρεις;

ήθελα να την πλακώσω στο ξύλο!

πρώτη φορά φέρνω κάποιον σε δύσκολη θέση, αν και δε μου αρέσει...

αλλά, δεν μπορώ να επιτρέψω στην κάθε άσχετη να κριτικάρει το παιδί μου κι εμένα.

με ποιο δικαίωμα ρε μαντάμ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

plaka ανεις;;;σου ειπε τετοιο πραγμα;;στη φωτια!!!χαχαχαχ!!!

ε καλα δε λεγονται..εκτος και αν σε ειχε θαρρος!!

σας ειπα οτι ετοιμαζω μπλογκ;;οχι τιποτα σημαντικο..

καποια πραγματα που εχω κανει!!

κατι θα σας ελεγα αλλα δε θυμαμαι!!\

καλη βδομαδα!!

εμενα με τρελαινει να φερνω τον αλλον σε δυσκολη θεση αμα χρειαστει..αληθεια!!

η τεςλος παντων ξερω να απανταω!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κ καλη εβδομαδα!

καλα ξηγη8ηκες Νανα! ;)

Φροσω βγηκαν , αλλα απο τον τοιχο 8ελει ενα περασματακι κά8ε μέρα κ όσο πάει φευγει! :roll:

μαρκερ μαματο το τρέηλερ ! λυ8ηκα στα γελια ρε ! :lol:

σωσω τρωει αγγουρι κ ντοματα σχεδον κα8ε μερα αλλα ξεχωριστα οχι μαζι με φαι , ζηταει απο μονο του δηλ. κ μονο αυτα , τιποτα αλλο απο σαλατικο!

τα φιλια μου στις υπολοιπες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νανά καλά της έκανες!!! Ναι γι αυτό που με ρώτησες :oops:

Σωσώωωωωωωωωωω ο,τι θες για μπλογκ πες μου!!! Τις έλαβες τις χαρτοπετσέτες?

Τζουλιέτα καλημέρα!!! Μέσα στην εβδομάδα θα σας στείλω και φωτό απο τα φουλάρια πριν να εξαφανιστούν όλα! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

nai koριτσάκι !

πωπω δεν ξερω για σας αλλά εγω σημερα βαριέμαι να κουνησω ακομα κ ποτηρι... και το σπιτι μοιάζει με χιροσίμ... :roll:

post-6803-13873938434956_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

xaxaxaxκαι γαΜΩ ΤΙΣ ΦΩΤΟ!!δεν τις ελαβα ρε φιλεναδα!!!αλλιως θα σε επαιρνα τηλ!!

το κανω με τον ατρα μου μαζι το μπλογκ..και ο θεος βοηθος!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Κορίτσια καλημέρα....να ρωτήσω και εγώ κάτι;;;να μου πείτε τι πιστεύετε;;;; Λοιπόν εγώ είχα πονακια από νωρίς στο κύκλο μου σαν ωορρηξίας σχεδόν μόλις τελείωσε η περίοδος...αλλά δεν τα έδωσα σημασία γιατί είναι πολύ νωρίς για μένα...καθώς ο κύκλος μου κυμαίνεται από 26 έως 30 ημέρες....ξεκίνησα τα τεστ την 11η ημέρα...και τώρα είμαι 18η ημέρα...ακόμα δεν μου χαμογέλασε...ΑΛΛΑ μέσα η ταινία όσο πάει και φαίνεται πιο σκούρη η γραμμή... στο σχεδόν θετικό αλλά δεν χαμογελάει ακόμα!!τώρα οι μέρες φύγανε πολύ....έχω άλλα 4 τεστ... Τώρα η ερώτηση ... Λέτε να έγινε καμία σύλληψη πριν αρχίσω τα τεστ και τώρα για αυτό φαίνεται σκούρη η γραμμή στο τεστ ωορρηξίας;;;;🤔και εχθές και προχθές είχα πάλι πόνους και έλεγα να ωορρηξία αλλά δεν χαμογέλασε ποτέ.... Υπάρχει περίπτωση να έγινε ωορρηξία 7η με 10η ημέρα?🤔  
    • Ε δεν πειράζει…θα κάνετε μετά με τη Μπέμπα μια και καλή! 
    • Λεγαμε να κάνουμε κ εμεις φωτογράφιση αλλά με την αβεβαιότητα  το αφήσαμε  
    • Κορίτσια μου πήγα γιατρο το χθες το πρωι. Έπεσε από την καμπύλη στο 1% είμαστε ατα κατώτερα. Το βρήκε 1911 Παρολαυτα οι ροές ήταν αρκετά καλές φυσιολογικές, το αμνιακό μειώθηκε ομως φυσιολογικό. Μόνο το ποδι έμεινε στάσιμο στην ανάπτυξη…συνέστησε να κάνουμε CTG παρακολούθηση κ μπορούμε να το αφήσουμε μέχρι την ερχόμενη Πέμπτη ή Παρασκευή.    μετα πήγα στην γιατρο μου, έκανα μόνιτορ βγήκε καλό είχα συσπάσεις η καρδιά μια χαρά κινήσεις μια χαρά. Κ μετά μιλησαμε λίγο για τον τοκετό. Το πλάνο μας είναι να πάω ξανά την Κυριακή για μόνιτορ, μετά ξανά μόνιτορ την Τετάρτη κ μετά θα με ελέγξει κολπικά αν έχω διαστολή κ μαλακό τράχηλο θα το προσπαθήσουμε φυσιολογικά δεδομένου τον πρώτο μ τοκετό π ήταν πολύ εύκολος χωρις πολλά φάρμακα. Π κ τώρα πρόκληση θα κάνω αλλά με ελάχιστο φάρμακο για να αντέξει το μικρούλη. Σε περίπτωση π δεν έχω τίποτα ανοικτό εκεί κάτω θα πάμε καισαρικη την Πέμπτη.    μια εβδομάδα να περάσουμε οι 3 μας 💕 μετά θα γίνουμε 4
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...