Μετάβαση σε περιεχόμενο

το εξπρές του βυζονυχτίου νο.57-ΉΡΘΕ ΤΟ ΜΑΪΜΟΥΔΑΚΙ!


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 942
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημεραααα

Τι κανετε;;;;

σας διαβαζα τις γιορτες αλλα δεν προλαβαινα να σχολιασω..

περασαμε κατι γιορτες..ονειρο..τι να σας πω..

Βικυ ξεκουρασου επιτελους...αλλιως θα ερθω εκει και θα σε δειρο..μην ταλαιπωρεις το βαφτιστηρι μου!!!

Εκτος απο ολα τα αλλα που ειχαμε το ΠΣΚ...χτες τον Χριστοφορο τον δαγκωσε σκυλος στο μαγουλο...ποσο τσουρομαδημα να αντεξη τοε ρμο το σκυλι...

Σας ευχαριστω οολλεεςς για τις ευχες..να χαιρεστε οτι αγαπατε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρύσα Χρόνια Πολλά και πάλι :x

μετά το δάγκωμα τον πήγατε νοσοκομείο για έλεγχο?

ο Φωφός 'εκανε κάτι στο σκυλί? :o:o:o , όχι αδέσποτο ε? :roll:

γωγώ ήθελα να σου πω ότι η μπέμπα μοιάζει πολύ για αγοράκι!!! :roll::roll::roll: μ'ηπως αυτό σημαίνει ότι τοο 3ο θα είναι αγοράκι!!! :roll::roll::roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αργυρουλα μοθ ευχαριστω πολυ..χαιρομαι που εισαι παλη πισω!!!

Ναι εννωειται τον πηγανε στο λοιμοδων για προληπτικους λογους γιατι ναι μεν το σκιλακη ηταν σπιτισιο και εμβολιασμενο και ο Χριστοφορος εχει ολοκληροσει τον δικο του.

Δεν χρειαστηκε επαναλληπτικο αντιτεττανικο μονο αντιβιωση και αυτο μονο και μονο επειδη ειναι κοντα στο ματι.

Δεν ειναι μεγαλη η πλιση, εκανε ενα ελαφρο σκισημο του δερματος στο μαγουλο κοντα στο ματι γιατι παιζανε με το σκιλακι..

φανταζομαι οτι το τσουρομαδουσε το σκιλι..ε ποσο να αντεξει το ερμο... :lol::lol::lol:

μικρο ηταν το σκιλακι και το δαγκωμα ηταν μαλλων παιχνιδιαρικο ..

Αν και οταν μου το ειπε ο Ο κοντεψα να λοιμοθυμισω ΟΚ δεν ηταν τιποτα

Το σκιλακι ειναι του Θειου του Ο που μενουν λαγκαδα και ο μεν φοφος τρελαινετε να πηγαινε εκει γιατι εχουν ζωα απλα, χωμα κλπ οι δε παπουδες τον λατρευουν

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πω πω ειμαι χαλια ...κομμενη εντελως ....και με υπνηλια ...καλα μετα απο 3 χρονια θηλασμου την επαθα !!!

χρυσα καλημερα .

αργυρο τα θελει ο απαυτος σου να σε μισησει για παντα η γωγω !!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol: ακου αγορακι :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια

σας διαβασα αν και

ειχαμε πολυ δυσκολο βραδυ χθες

ο μικρος εχει τρελαθει στην διαροια

εμετοι και πυρετος σταματησαν και μας εμεινε αυτο

φυσικα δεν τρωει τιποτα και εχει μεινει μισος..

εν τω μεταξυ παιρνω την παιδιατρο του και δεν το σηκωνει :evil::evil:

αφροδιτακι πολυ χαιρομαι με τις περιγραφες του πανουλη σου εχετε φτασει τα 3 δοντακια??? σουπερ!!!!

βικακι για ασε τις δουλειες και τα τρεξιματα και ξεκουρασου

αληθεια τι φυλλο ειναι? εχω χασει επεισοδια :(

αργυρουλα χαιρομαι που σε ξαναδιαβαζω!!!!!!

χρυσα μου χρονια σου πολλα να χαιρεσαι τα αντρακια σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα Αναστασια!!

Ιωσουλα θα ειναι μωρε..περαστηκα στον Σπυρακο..

ηταν που ηταν σαμιαμιδη..ηρθε και εδεσε...

Ειναι ιωση που κραταει 24-48 ωρες..την ειχα παθει και εγω το Σαββατο..να φανταστεις οτι ακομα πονανε τα εντερα μου..σκεψου ζωριζομαι εγω που ειμαι μεγαλη ποσο μαλλων αυτος που ειναι μωρακι .

Αφρο κουραγιο μανααααα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λες βρε χρυσα???

κατα τα αλλα ειναι αρκετα ευδιαθετος και σκανταλιαρης χιχιχι

βεβαια φοραμε παμπερς αναγκαστικα γιατι εχουμε χεσει ολο το σπιτι :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστ. περαστικά στον Σπυράκο :x .....όταν θα γίνει καλά θα ξαναφάει, σιγά σιγά... :roll:

Χρύσα ελπίζω ο Φωφός να μην αντιπαθεί τα σκυλάκια εξαιτιας του γεγονότος :|

σήμερα έχουμε καλεσμένο με την φίλη του και ψιλοβαριέμαι να μαγειρέψω και γενικά να ασχοληθώ :?

σας αφήνω, πάω να δω το μενού για σήμερα .......

Αφρο όχι ρε δεν θα με μισήσει :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalhμερα κουκλες!

τι κανετε?

κουμπαρουλα ...περαστικα στο φοφο...

καπως επρεπε να δειξει και το σκυλι την αγανακτηση του εφ οσο το πειραζε συνεχως!

Μπεμπουλης περαστικα σας...!

υπομονη...

μη τον πιεζεις με το φαγητο...θα περασει και θα φαει!

χαιρομαι που μαθαινουμε νεα σας!

αααα το μωρο που περιμενω ειναι αγορακι!

Αφροδιτη...

σε περνει να δωσει 2πλο γευμα απο εκειν το στηθος?

αλλιως συχνα χλιαρα μασαζακια...και μετα θηλασμο αν για πολυ λιγο κομπρεσες με νερο βρυσης...

υπομονη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρύσα θα μαγειρέψω φαγητά που μόνο θα τα ζεστάνω όταν θα έρθουν :roll:

δλδ - μοσχαράκι κοκκινιστό :lol::lol::lol::lol::lol: εύκολο :lol::lol::lol: και πιλάφι

- λαχανάκια βρυξελλών με τυρί στο φούρνο (αυτό πρέπει να το κάνω τελευταία στιγμή γιατί σερβίρεται ζεστό)

- μπιφτεκάκια σουβλάκι με πιπεριές

- τυροπιτάκια

- σάλτσα γιαουρτιού με αρωματικά χόρτα (σκόρδο, μαιντανό, άνηθο)

- φέτα ψητή (ίσως) ή σαλάτα κοτόπουλου, έχω μία συνταγή πολύ ωραία!!!

- ραβανί!!!!

και καμμιά σαλάτα :lol::lol::lol::lol:

πολλά μου φαίνονται για λίγα άτομα γιατί τα παιδιά δνε πιστεύω να φάνε!!! :roll::roll::roll: ....οπότε 4 άτομα

και αν είναι και αυτοί, ΄'οπως ο άντρας μου στο φαγητό.....τότε μόνο 1 άτομο: εγώ!!!! :lol::lol::lol::lol::evil::evil::evil::evil:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχχχ αγορακι!!!!

με το καλο βικη μου με το καλο πολυ χαρηκα τωρα

τα λατρευω τα αγορακια

οσον αφορα το φαι του σπυρου κανω υπομονη καποια στιγμη θα φαει

απλα τωρα με τον παιδικο ειναι ολο ιωσεις και δεν καλοτρωει enyway...

χρυσα κι εμεις εχουμε ενα σκυλακι..ειναι 5 μηνων και ο σπυρος στις αρχες τον ταλαιπωρουσε παρα πολυ

ωσπου κι εμας τον δαγκωσε στο αυτι

εεεε απο τοτε παιζουνε αλλα δεν του κανει πια τα βασανιστηρια που του εκανε παλια :lol::lol::lol::lol::lol:

αρτζι τοσα πολλα θα φτιαξεις???? μιαμμμμ μηπως να ερθω εγω που το τρωω ολο το φαι μου χαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

symπεθερα...ελληνικοτατα φαγητα...γιατι να μην φανε?

μαλλον δεν θα ξερουν να φανε...

αχαχχαχαχ

πολυ μου αρεσουν αυτα τα φαγητα....αν μεινει τιποτα...στειλε και απο εδω!

παω σουπερ και μετα σε μια φιλη για καφεδακι στο τζακι...

αχ γιατι να μην εχω και εγω τζακι?

ολη μερα εκει θα ημουν....ποσο μου αρεσει ...!

αχ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κουμπαρουλα πως εισαι;;;; συνεχιζουνται τα πονακια;;;;;

Αργυρουλα μου μνιαμ μνιαμ.....

καλε μου τρεχουν τα σαλια...

εγω ειχα φτιαξει το μελομενο κοτσι της Ερης ειχε γινει μουρλιααααα

το συνδιασα με ριζοτο μανηταρια

Παντως ο Χριστοφορος λατρευει τα ζωα..αφου τωρα κοιταζω τις φωτος που τσουρομαδαγε και την γατα..με αγαπη ομως και παιχνιδιαρικη διαθεση ..οχι με κακια και να πληγωσει επιτιδες το ζωο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμείς περάσαμε πολύ ωραία αυτές τις μέρες, βολτίτσες ξεκούραση και πολύ φαγητό

Πήραμε και τα δώρα που θα φέρει ο Αγ Βασίλης. του Μιχάλη του πήραμε ένα κάστρο από playmobil, δεν είχα σκοπό να του πάρω τόσο ακριβό αλλά έπειδή η δασκάλα του στο σχολείο είπε τα καλύτερα είπα να τον ανταμείψουμε, και στην Έλενα ένα λαπτοπ του μικυ.

Αναστασία περαστικά στον Σπυράκο, μην τον ζορίζεις με το φαγητό

Χρύσα επεισοδιακό Χριστούγεννα περάσατε???? Περαστικά στον Φώφο

Βίκυ πότε σταματάς από την δουλειά?

Αφρο αν έχει γρουμπαλάκια μασαζάκι και βάλε το πιγουνάκι του να ακουμπάει εκεί.

Αργυρώ μπράβο στην πεθερά ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!! Τι κανετε?

Αντε να μαζευομαστε ολες σιγα σιγα! Εμεις καλα, ξυπνησαμε 9:40!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Βεβαια ξυπνησε μια στης 6:30 αλλα τον ξανακοιμησα με το ζορι στης 7:30!

Αργυ ποσο χαιρομαι που ξαναγραφεις!! Χαιρομαι επισης που φετος περασατε καλυτερα! Τι λες να φτιαξεις σημερα? Α. Βασιλης ειναι ο Παυλος! :lol: Θα βαλω φωτο να δειτε πως τον κοιτουσε η μικρη :lol:

Αναστασια περαστικα στον Σπυρακο,ταλαιπωριεται η ψυχουλα μου...

Χρυσα χρονια πολλα!! Δεν θυμαμαι αν σου ευχηθηκα η οχι :oops: Περαστικα στον μικρο για το δαγκωμα, καλα και εγω θα εμενα καγκελο αν παθαινε κατι τετοιο ενα παιδι μου.

Αφροδιτακι ο μικρος θα βγει το αντιθετο του Μ.! Θα σας κανει ολους αυτος αλογα! :lol: Κανε χλιαρες κομπρεσες και μασαζακι και θα περασει. Και εγω προχθες βραδυ ξυπνησα μουσκεμα απο την μια μερα μεχρι την κοιλια, ειχε ωρες να θηλασει απο εκει και ακομα με ποναει λιγο, επισης μου αυξησε την παραγωγη και γεμιζουν πολυ γρηγορα οπως στην αρχη, αρχισα και επιθεματα γιατι γινομαι μουσκεμα συνεχεια :twisted:

Νατασα αν εφαγα λεει!!! Ακομα δεν ανεβηκα στην ζυγαρια :P

Καλα εκανα καμια ωρα να το γραψω και γραψατε και αλλα. Ποσταρω και σας διαβαζω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

νατασουλα στειλε μου σε παρακαλω τη διευθυνση σου με πμ.

Λενακη μου τιμισαμε δεοντων τις γευσεις;;;..τι καλο ειχε το δικο σας μενου;;;;

Ρε παιδια εμενα παλη με τον μικρο δε μου πριζετε καθολου το στηθος..δεν χρειαστηκα καθολου επιθεματα απο την αρχη, νομιζω πως μονο μια -δυο φορες που εμεινε το στηθος πολλες ωρες χωρις να θηλασω που με πονεσε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρυσακι μου παραμονη ειχαμε τηγανια με ριζοτο, τζατζικακι, σαλατουλες και τα Χριστουγεννα ειχαμε γαλοπουλα γεμιστη, παλι τζατζικακι :lol: σαλατα με φρεσκο σπανακι,καρυδια,σταφυδες,μηλο,μπαλσαμικο ξυδι, πιπιρεις γεμιστες με λιωμενη φετα, σκορδοψωμο. Γενικα ολοι μας ειμαστε λιγοφαγοι και ετσι εμεινε και για χθες. Εσεις γιατι ειχατε επεισοδιακα Χριστουγεννα?

Αργυ μια χαρα ολα αυτα για 4 ατομα! Αμα θελουν ας φανε αν οχι δεν θα σκασεις κιολας. Τι ωρα θα ερθουν? Μεσημερι η βραδυ?

Βικακι ξεκουραση χρειαζεσαι..χαλαρωσε λιγακι και θα νιωσεις καλυτερα.

Νατασουλα ωραια δωρακια θα τρελαθουνε τα μικρα!

Καλα μιλαμε εχει εναν μουντο καιρο..σηκωθηκα με ορεξη να βγουμε βολτα εξω αλλα επεσα αμεσως μολις κοιταξα εξω απο το παραθυρο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μια χαρα τα φαγητα σας...ΤΕΛΕΙΑ ΜΝΙΑΜ ΜΝΙΑΜ...

επεισοδιακα αλλα ΟΚ...το βλεπω χαλαρα..ειπαμε ειμαι ζεν ανθρωπος..αν και ο Ο ειπε πως οτνα μου το ειπε για το δαγκωμα κοντεψα να λυποθυμισω.

Ο αδελφος μου μαλλων θα αραβωνιαστει...Επιτελους...χιχιχ..πολυ χαρηκα...

πινω εναν καπουτσινο και τροω καριοκα...

Η καρολ δενε ιχε αδεια αυτη την ευδομαδα;;;;

επισης ο αδελφος μου πηρε ντολτσε γκουστο...μια χαρα καφε κανει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τελικά δεν θα κάνω τα λαχανάκια γιατί μου φάνηκαν πολλά!!! :?

Λενάκι μουντός είναι αλλά έχει ζέστη έξω, έχουμε 11 βαθμούς εδώ :o:o:o:o

Νατασούλα όχι μόνο πεθερά, αλλά πεθερικά, δλδ δεν ξέρω ποιανού ιδέα ήταν!!! :?

Χρύσα και εγώ σαν και σε΄να, σταμάτησα νωρίς τα επιθέματα στην Ρ., και το στήθος μου ήταν σαν άδειο :?

σας αφήνω πάω να μαγειρέψω!!!! :roll::roll::roll::roll:

ξέχασα να πάρω κεράκια για το τραπέζι :? και δεν βρήκα και λιαστές ντομάτες για την κοτοσαλάτα!!! :?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας όμορφες.... :D:D:D Τι κάνετε;;;;; :roll::roll::roll: Εγώ δουλειά και βαριέμαι....... i-)i-)i-) Δεν έχω όρεξη....

Καλέεεε πόσα φαγητά μαγειρέψατε;;;;;;;; :o:o:o:o:o:o Εμείς τα Χριστούγεννα τα περάσαμε σαν όλες τις υπόλοιπες μέρες.... :roll::roll::roll: Ο Γιώργος δούλευ.... :?:? Μόνο χθες το βράδυ βγήκαμε με τα ξαδέρφια και πήγαμε στο κρητικό, πλακώθηκα πάλι στα ρακόμελα και πέρασα τέλειααααααα.... :mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Χρυσάκι συγγνώμη ρε που δε σου ευχήθηκα... :oops::oops::oops::oops::oops: Ούτε καν μου πήγε το μυαλό.... :oops::oops::oops:

Αρτζι μου χαίρομαι που περάσατε καλύτερα από ότι περίμενες... :D:D:D:D Είδες που απογοητευόσουν;;;;;; :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρύσα γιόρταζες?

κόλλησε το μυαλό μου ,από που βγαίνει το Χρύσα ,από το Χρυσούλα?ή το Χρυσούλα από το Χρύσα ,ή μήπως από το Χρυσάνθη? :? προτού να σας διαβάσω να σας πω ότι 11 Γενάρη και ώρα 18.20 θα πατάω το πόδι μου σε Μακεδονικό έδαφος ,σε περίπτωση που αναρωτιέσται που είναι αυτό ,στη Θεσσαλονίκη!!! :lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Νομίζω υπάρχει πάντα κάποιος εφημερεύον γιατρός! Εγώ είχα πάει σε αργία σκέψου…πάρε ένα τηλέφωνο κορίτσι μου κ δες αν συνεχίσεις να αγχώνεσαι, να πας για να σου φύγει!! 
    • Σ'ευχαριστώ! Εχω αλλα 3 παιδια και στα 3 ειχα τρελαθεί στις αναγουλες στους εμετούς κτλ. Απλα σε καποιες ξεκινησαν τα συμπτώματα απο τις 5+4 περιπου ενω σε αλλες μετα την 6+. Σημερα ειμαι 5+2. Ειναι καπως το στομάχι μου ειναι η αλήθεια αλλα οχι κάτι τρομερό. Πρέπει να σκέφτομαι θετικά. Το ξερω. Αργεί πολυ ο γιατρός ισως αυτο με εχει επηρεασει. 10/6 εχω το 1ο ραντεβού. Αλλα σίγουρα μια πιο ηρεμεί εγκυμοσύνη με 3 μικρα παιδια , θα ήταν προτιμότερο...
    • Κορίτσια μου σας χιλιοευχαριστω για τις απαντήσεις σας. @Rena92 δεν ήξερα ότι είχα την επιλογή να πάω σε αυτή την κλινική κ να ζητήσω στο άσχετο να μου κάνουν υπέρηχο!!! Αν αύριο ξανασηκωθω έτσι θα πάω εκεί.. σήμερα δυστυχώς πρέπει να φύγουμε εκτός Θεσσαλονίκης για μια υποχρέωση κ θα γυρίσουμε αργά το απόγευμα...μπορώ κ τότε να πάω?? Με εχει φάει η αγωνία αν κ βαθιά μέσα μου λέω ότι όλα είναι καλά... Όμως επειδή στην πρώτη εγκυμοσύνη δεν είχα κανένα σύμπτωμα ούτε καν στήθος ,δεν μπορώ να συγκρίνω... Τώρα εκτός από το στήθος δεν έχω τίποτα άλλο. Τώρα που έχασα κ αυτό πανικοβλήθηκα
    • Καλημέρα! Δεν είναι δεδομένο ότι πρέπει να έχεις κράμπες, δεν έχουν όλες οι κοπέλες ή σε όλες τις κυησεις δεν είναι ίδια τα συμπτώματα! Εγώ πχ στην προηγούμενη δεν είχα τίποτα πέρα από τα βασικά, πρήξιμο κούραση στήθος.. αυτά.. Τώρα.......;! Χαχαχαχαχα!! Για την κυστική ίνωση δεν έχω να πω πολλά πέρα από το να ευχηθώ να πάνε όλα κατ'ευχήν και το μωράκι σας να είναι υγιέστατο!! Καταλαβαίνω τους φόβους σου που είναι απόλυτα λογικοί αλλά επειδή μου αρέσει πολύ να στηρίζομαι στα μαθηματικά τα οποία ποτέ δεν ψεύδονται, να θυμίσω ότι οι πιθανότητες να νοσεί το έμβρυο είναι 25% οπότε στατιστικά οι πιθανότητες το μωράκι σας να φέρει απλά τη νόσο ή να είναι απόλυτα υγιές είναι πολύ περισσότερες συνδυαστικά!! Ξέρω βέβαια ότι επειδή το έχεις ήδη βιώσει μια φορά δυστυχώς, δεν πρόκειται να ηρεμήσεις μέχρι να βγουν τα αποτελέσματα της τροφοβλάστης.. μαζί θα αγωνιούμε να ξέρεις, ίδια μέρα έχουμε αυχενική! Μακάρι να μας πάνε όλα δεξιά με υγιή μωράκια πάνω απ'όλα! 🙏🙏🙏🙏 Εγώ έκλεισα σήμερα την 9η εβδομάδα και με το καλό μπαίνουμε στη 10η.. μαζί θα πηγαίνουμε!!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...