Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΑΠΙΣΤΕΥΤΕΣ ΦΑΤΣΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ-ΜΑΙΟΥ!ΤΑ 1α ΜΑΣ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 996
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

γεια σας τα στειλε με μαιηλ η μικροβιολογος στην παιδιατρο ειπε ιωση απλα το νου μας μην αφυδατωθει ειναι πολυ καλο οτι θηλαζει μου ειπε να της βρασω ρυζι με καροτο να φαει εφαγε μια κουταλια εκανε μια γκριματσα απογοητευσης και καμια συναινεση τι κουκλοθετρο τι τραγουδια μεχρι και παιδικα ντι βι ντι εβαλ τιποτα αυτη τρωει πατατα καροτο κολοκυθι με λαδι αλλα τωρα δεν κανει με τη διαρροια εχει χασει μισο κιλο το δολιο παλι καλα που θηλαζει και συμπληρωμα δοκιμασα να δωσω τιποτα βλεπει το μπιμπερο και αφηνιαζει το ιδιο και στο νερο και στα αφεψηματα, και μπανανα αλεσα τιποτα καμια προταση? για φαγακι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ούτε εγώ δεν δίνω φρέσκο.

Παστά εννοείς τα αποξηραμένα, σαν τα sunsweet?

Εγώ αυτά δίνω. Ένα με δύο είναι μια χαρά αν δυσκολεύεται πολύ. Αλλιώς ένα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ούτε εγώ δεν δίνω φρέσκο.

Παστά εννοείς τα αποξηραμένα, σαν τα sunsweet?

Εγώ αυτά δίνω. Ένα με δύο είναι μια χαρά αν δυσκολεύεται πολύ. Αλλιώς ένα.

Nai gia auta milaw..Ok se euxaristw..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ανδρια,κ εγώ της δίνω κάθε μέρα 2 δαμάσκηνα αποξηραμένα (τα sunsweet παίρνω αλλά εχει κ άλλα)τα αφήνω κ εγώ στο βρασμένο νερό κανένα μισάωρο,τα κοβω στα 4 και τα βάζω μέσα στο μπλεντερ με τα υπόλοιπα φρούτα.κ μπανάνα προς το παρόν γιοκ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αφρο αν βαλεις πατατα καροτο κολοκυθακι σε μικροτερη ποσοτητα κ προσθεσεις περισσοτερο ρυζακι????εγω οταν ηταν αρρωστουλα κ δεν ετρωγε τιποτα φοβομουν πολυ για αφυδατωση κ της εδινα γαλα με συριγγα ειχαμε κλαμματα βεβαια αλλα τι να εκανα...

στειση ειστε κουκλες!!!!!!!!!!!

δαμασκηνο φρεσκο δεν εχω δει ποτε!!!!τεον!!!!!

δεν της εχω δωσει ως τωρα δαμασκινο αλλα θα το βαλω σιγα σιγα κ αυτο...

παει η φασολαδα μου την εκαψα...ξεχαστικα με την μικρη την εβγαζα φωτογραφιες με την φουστιτσα κ παει το φαγητο μας :lol::lol::lol: γιουπι!!!!!!χαρες που θα κανει ο αντρας μου :lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

http://www.sintagespar....html

κορίτσια ανακάλυψα μια συνταγή για μπισκότα οδοντοφυίας....για δείτε την...

Αφροδίτη να χαίρεσε την κορούλα σου σαν τα ψηλά βουνά :D

Δανάη την πήρα κ εγώ την συνταγή σου,μια φορά έφτιαξα μελομακάρονα κ μοιάζαν με παστίτσιο χαχχα

τόσο χάλια....μακάρι να πετύχει...

Βρε Ηαppy παρα είσαι happy με την μικρή οκ ειπαμε,όχι να πεινασει κ ο αντρας κρίμα είναι!!!

κοριτσια εγώ όταν βάζω πατάτα αποφεύγω ζυμαρικό η το αντίθετο....αμυλο κ γλουτενη μαζί δεν χρειάζεται....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλέ που χαθήκατε όλες???η Μυρτώ μόλις κοιμήθηκε,εγώ έφτιαξα μια σουπερ σαλάτα κ χαζεύω Πειρασμό.ο κώστας έχει μεχρι τις 10 μάθημα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δαναη μου εγω ειχα επισκεψεις την νονα του Διονυση!

Του εφερε πολυ ωραια ρουχαλακια απο το Ζαρα. Τι ωραια ρουχαλακια εχουν!! Σιγουρα οταν θα χρειαστει εκει θα παω να δω.

Αφρο μου στο ειπα και στο μνμ ειναι πολλες μερες με πυρετο. Ευχομαι να πανε ολα καλα και να τελειωσει συντομα αυτο!!!

Παντα κοριτσια θα θυμαστε οτι πανω απο 3 μερες με πυρετο θα ΠΡΕΠΕΙ να τα παμε στο νοσοκομειο!!!

Ειναι κατι που παντα θυμαμαι απο την περσυνη ιωση και γενικα απο τους διαφορους γιατρους.

Ανδρια εισαι απιστευτη πολυ δαμασκηνο η μικρη!! Τωρα τι εγινε που εφαγε το απογευμα;

Γωγω μου παντα θα δοκιμαζεις και δευτερη φορα; Παντα ειμαστε πιο εμπειρες την δευτερη φορα!!!!!

Ο Διονυσης κοιμηθηκε και λεω να παω και εγω!!!! Αναστασια μην διααζεις αυτη την προταση!! :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αφρο περαστικα στο κοριτσουδι σου ;) ευχομαι να γινετε συντομα καλα :)

σουλα θελουμε φωτο απο τν φουστααααα

αναστασια ειστε κουκλες :)

εμεις προσπαθουμε να στρωσουμε τον υπνο :)

διαβασα πριν κατι σε λιδες για τον παπαβεντση... δαναη σου απαντησε μονολεκτικα γιατι ετσι ειναι σαν ανθρωπος.. καποια πραγματα αφηνει να τα σκεφτουμε εμεις.. κ εγω δν θεωρω οτι θα; σου κοπει το γαλα αν το μωρο ζηταει πρωι βραδυ...εμεις ας πουμε θλαζουμε κ εδιαμεσα..αφου τραβαει μπλουζες !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας και από εμένα!!!!!

διάβασα και εγώ τον "περιβόητο" παπαβεντση :D:D:D:D

δεν μπορώ να πω ότι συμφωνώ μαζί του στο θέμα που διάβασα (για τον θηλασμό) αλλά και ούτε πιστεύω ότι ένας άντρας μπορεί να δώσει απόλυτες συμβουλές σε μια γυναίκα σχετικά με αυτό το θέμα...ούτε και να γράψει βιβλίο...δεν το έχω διαβάσει και για αυτό δεν είμαι απόλυτη στην γνώμη μου αλλά αυτή την αίσθηση έχω...όπως και να το κάνουμε είναι κάτι για το οποίο μπορεί να εκφέρει γνώμη μόνο από περιγραφές που έχει συγκεντρώσει...και όχι από κάποιο βίωμα (που είναι και το πιο βασικό κατά την γνώμη μου στην περίπτωση του θηλασμού).

όπως ο γιατρός μου όταν ήμουν λίγες ημέρες πριν γεννήσω μου και ανυπομονούσα να φτάσω στο τέλος, μου έλεγε: μα δεν μπορώ να καταλάβω γιατί βιάζεσαι να γεννήσεις :lol::lol::lol::lol::lol:

ε μαααααααα απ έξω απ΄τον χορό πολλά τραγούδια λέγονται πηγα να του πω :lol::lol::lol::lol::lol:

καμιά καλή συνταγή με κιμά ξέρετε? γιατί έχω να φτιάξω αύριο και βαριέμαι τα μακαρόνια με κιμά και τα μπιφτέκια....παστίτσιο έφτιαξα την Κυριακή...ουφ είμαι και έγκυος και δεν μου αρέσει τίποτα για φαγητό................................................ακόμα δεν έχω πάρει κιλά...ΓΙΟΥΠΙ!! Επόμενο ραντεβού με τον γιατρό στις 19....................θα 'μπαίνω' και στον 5ο...

αχ μακάρι να πάνε όλα καλα!!! (θα το γράφω σε κάθε μήνυμα χιχι :lol::lol::lol: )

Δανάη τι είναι ο Πειρασμός? Πότε θα πάτε στα πάτρια???????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Xerete!!!!!!!!!

Nomizw 8a kopei i mesi mou...Alla3a ta sentonia mas k evala ka8ara, evala 2 plintiria perimenw to 1o stegnwtirio na teleiwsei gia na valw to 2o, simmaze4a tin kouzina pou fagame k ka8arisa ton fourno k tin estia k 3eskonisa to spiti...Avrio hoover, sfoggarisma k sidero den antexw na kanw tipota allo simera eimai kommatia..

Daphne mou simera edwsa 2 damaskina k 1 axladi alla ws tin wra pou tin koimisa (i wra 9) den mou ekane tipota girw stis 6 tis ta edwsa, mono kati aeria mou eri3e..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

...αλλά και ούτε πιστεύω ότι ένας άντρας μπορεί να δώσει απόλυτες συμβουλές σε μια γυναίκα σχετικά με αυτό το θέμα...ούτε και να γράψει βιβλίο...δεν το έχω διαβάσει και για αυτό δεν είμαι απόλυτη στην γνώμη μου αλλά αυτή την αίσθηση έχω...όπως και να το κάνουμε είναι κάτι για το οποίο μπορεί να εκφέρει γνώμη μόνο από περιγραφές που έχει συγκεντρώσει...και όχι από κάποιο βίωμα (που είναι και το πιο βασικό κατά την γνώμη μου στην περίπτωση του θηλασμού).

Είναι παιδίατρος, πιστοποιημένος σύμβουλος γαλουχίας και πατέρας δύο παιδιών... Δεν εκφράζει τυχαίες προσωπικές απόψεις, ούτε συμβουλεύει γενικώς κι αορίστως. Γράφει επιστημονικά δεδομένα και μεταδίδει γνώσεις τις οποίες σπούδασε και εμπειρίες από τη καθημερινή ενασχόλησή του με παιδιά και μαμάδες. Με αυτή τη λογική θα πρέπει να ακυρώσουμε πολλά επαγγέλματα επειδή δεν έχουν προσωπικά βιώματα...

Τέλος πάντων δε θέλω να συγχύζεσαι, είσαι κι εγκυούλα και σ'αγαπάω!

Σουτζουκάκια να φτιάξεις!! Με κύμινο και κόκκινη σαλτσούλα και με ρυζάκι ή πουρέ! Μμμ, άνοιξε η δική μου όρεξη τώρα...

Καληνύχτες κοριτσάκια μου, όνειρα γλυκά να έχουμε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!!

έλενα,συμφωνώ με την πρόταση της Δάφνης για σουτζουκάκια,εγώ θα τα έκανε σμυρνέικα,δηλ θα πρόσθετα μέσα στη σάλτσα 2-3 φύλλα δάφνης,κανέλλα,λίγη ζάχαρη κ κανονικά βαζεις κ λίγο κρασί κόκκινο,νομίζω ότι μπορείς εφόσον το αλκοόλ εξατμίζεται με το βρασμό....εννοείται πουρέ για να τον περιχύσεις με τη σαλτσούλα!!!αμάν βρε Δάφνη,μας άνοιξες την όρεξη,άλλη είναι έγκυος άλλη λιγουρεύεται :lol::lol::lol:

Ο Πειρασμός,που λες,είναι μια τούρκικη σειρά που προβάλλεται στον Αντ1 :oops::oops::oops: εγώ επειδή έχω ήδη δει online περισσότερα επεισόδια από αυτάπου παίζονται τωρα,παίρνω τα DVD....άσε,πόρωση....Μου αρέσει κ η γλώσσα,μου είναι κ οικεία λόγω του οτι στη Θεσσαλονίκη χρησιμοποιούμε πάρα πολλές λέξεις τούρκικες.

Μπραβο που δεν πήρες κιλά,αλλά να μην στερείσαι κ τα απαραίτητα για σενα κ το μωράκι σου!!!ούτως ή άλλως κούκλα είσαι!! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έλενα,φεύγουμε σε 14 μέρες,19 ώρες,39 λεπτά και 57''!!!χαχα έχω βάλει στον υπολογιστή το timeleft.δυστυχώς,βέβαια,έτσι μετράω κ την αντίστροφη μέτρηση για την επιστροφή στη δουλειά!! :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Είναι παιδίατρος, πιστοποιημένος σύμβουλος γαλουχίας και πατέρας δύο παιδιών... Δεν εκφράζει τυχαίες προσωπικές απόψεις, ούτε συμβουλεύει γενικώς κι αορίστως. Γράφει επιστημονικά δεδομένα και μεταδίδει γνώσεις τις οποίες σπούδασε και εμπειρίες από τη καθημερινή ενασχόλησή του με παιδιά και μαμάδες. Με αυτή τη λογική θα πρέπει να ακυρώσουμε πολλά επαγγέλματα επειδή δεν έχουν προσωπικά βιώματα...

Τέλος πάντων δε θέλω να συγχύζεσαι, είσαι κι εγκυούλα και σ'αγαπάω!

Σουτζουκάκια να φτιάξεις!! Με κύμινο και κόκκινη σαλτσούλα και με ρυζάκι ή πουρέ! Μμμ, άνοιξε η δική μου όρεξη τώρα...

Καληνύχτες κοριτσάκια μου, όνειρα γλυκά να έχουμε!!

καλημερα!!!συμφωνω σ'αυτο το θεμα με τη δαφνη, κυριως γιατι στο θεμα του θηλασμου ενιωσα να με στηριζει περισσοτερο ο παπαβεντσης που ειναι αντρας παρα η παιδιατρος μου, που ειναι γυναικα... και απορω γιατι κανεις τετοιο διαχωρισμο, αναμεσα στα φυλα, για να αποδειξεις την εγκυροτητα των θεσεων καποιου.... :?: επισης,χωρις παρεξηγηση,δεν καταλαβα γιατι ησουν ,ας πουμε , λιγο επιθετικη στη σελιδα του παπαβεντση.....ηθελες να θηλασεις και δεν τα καταφερες;;; στο δευτερο, δηλ, θελεις να ξαναπροσπαθησεις;;; αν θελεις απαντας, απλα, μου κινησε την περιεργεια η απαντηση σου, γι'αυτο ρωταω....

μηπως να εκανες κανελλονια;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εχω ευχαριστα... χθες κλεισαμε το τριτο 24ωρο πυρετου και ..... ΤΕΛΕΙΩΣΕ !!!! ειμασταν κανονικες ολο το βραδυ και τελικα ειχε δικιο η γιατρος εβγαλε σημερα το πρωι εξανθημα... προκειται για τον ιο RASH ελληνιστι αιφνιδιο εξανθημα, ειναι παιδικη και ταλαιπωρει τα μπεμπακια... και εδω θελω την προσοχη σας: Σε ατομα κατω των 15 εκδηλωνεται ετσι , 1-2 μερες δεκατα προαιρετικα (εμεις ειχαμε), 3 μερες ψησιμο στανταρ ισως και λιγο διαρροια και επειτα το εξανθημα που ειναι σα κοκκινωπα μπιμπικακια εμενα εβγαλε απο τη βαση του κεφαλιου ως την πλατη και φευγει ΑΛΛΑ σε ατομα ανω των 15 και ενηλικες συνηθως συνανταται ως συναχακι ισως με λιγο βηχα.... Προσεξτε γιατι εμεις απο ενηλικο κολλησαμε τα δηθεν αλλεργικα συναχακια... Ειμαι τοοοοοοοοοοοοοοοοοσο χαρουμενη που ειμαστε απυρετες...

η γιωργιαννα εχει δικιο μετα απο τις 3 μερες πυρετου υψηλου νοσοκομειο εμεις αμα ειχαμε κ σημερα θα πηγαιναμε αφου το βραδυ μου πε η γιατρος καθε 2 ωρες εβαζα ξυπνητηρι μηπως ειχε για να παμε κ ειχαμε κανει κ εξετασεις αιματος. μολις γινουμε καλα καλα θα παρουμε κ σιδηρο.

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΟΛΕΣ ΠΑΡΑΑΑΑΑΑΑΑ ΠΟΛΥ ΣΑΣ ΑΓΑΠΩ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα!!!!!!!!!!!!!

Καλή μου Δάφνη δεν στενοχωριέμαι ούτε συγχύζομαι αλλά ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον!!! :D:D:D (και για την πρόταση για το φαγητό) :x:x:x Αλίμονο! Τις απόψεις μας λέμε :D

Το βιβλίο του ανθρώπου δεν το έχω διαβάσει, για αυτό και είπα ότι δεν εκφράζω απόλυτα την γνώμη μου! Ο ίδιος μου φάνηκε πολύ καλός και σωστός. Απλώς πιστεύω ότι το θέμα του θηλασμού είναι αρκετά υποκειμενικό. Δηλαδή 2 γυναίκες που έχουν περάσει από την ίδια διαδικασία μπορεί να έχουν τελείως διαφορετικές, απόψεις, εμπειρίες και αποτελέσματα (για διάφορους λόγους) και όταν πχ θα θελήσουν να συμβουλεύσουν κάποια 3η κοπέλα, τότε να πουν τελείως διαφορετικά πράγματα και να μην μπορέσουν να την βοηθήσουν καθόλου. Πόσο μάλλον εάν κάποια/ος δεν έχει καμία σχετική προσωπική εμπειρία. Για παράδειγμα, η μαία μου στο Ιασώ, δεν είχε θηλάσει ποτέ λόγω του ότι δεν είχε δικά της παιδιά. Έτσι, όλες οι συμβουλές της ήταν τελείως ΘΕΩΡΗΤΙΚΕΣ και ακουγόντουσαν ωραίες αλλά στην πράξη δεν ήταν αυτές που θα μπορούσαν να με βοηθήσουν.

Έτσι και κάποια από τα πράγματα που έγραψε ο Παπαβέντσης μου φαίνονται άσχετα και πολύ θεωρητικά, για την δική μου περίπτωση και ίσως και για άλλες περιπτώσεις! Κατά την γνώμη μου, για δώσει κάποιος/α μια συμβουλή σχετικά με τον θηλασμό, θα πρέπει όχι μόνο να έχει προσωπική εμπειρία ΑΛΛΑ να τύχει να έχει και παρόμοια προσωπική εμπειρία!

Δηλαδή: κάποια γυναίκα είχε πολύ γαλα, από την αρχή, ενώ κάποια άλλη είχε ελάχιστο (και ας ακολουθούσαν την ίδια διαδικασία). Πώς μπορεί η εμπειρία της μίας να σχετίζεται με την εμπειρία της άλλης? Κάποια έπρεπε να γυρίσει στην δουλειά σύντομα και να βγάζει στα διαλείμματα γάλα με το θήλαστρο και να τρέχει να το πάει σπίτι (και ξέρετε αυτό γίνεται στην Ελλάδα .... ουυυυυυυυυυυ :lol::lol::lol: ). Ενώ άλλη είχε 10-12 μήνες άδεια και ήταν πιο ήρεμη και χαλαρή! Πάλι δεν μπορεί να ισχύουν οι ίδιες συμβουλές!!! :?:? Άλλη γυναίκα μπορεί να έχει κατάθλιψη και να δυσκολεύεται ακόμα και από το κρεβάτι να σηκωθεί! κλπ κλπ κλπ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

http://www.paidiatros.gr/index.php?cid=4&id=206&st=2

τσιμπηστε και το λινκ... δεν το κανω για πρηξιμο αλλα για ενημερωση οκ;

κ αυτο εχει κ φωτο

http://www.paidiatre.gr/index.php?id=25,186,0,0,1,0

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΦΡΟ ΤΕΛΕΙΑ!!!!!!!!!!!!! Μπράβο! Άντε τώρα είσαι πιο έμπειρη, αν μας τύχει κάτι θα τρέξουμε σε εσένα για συμβουλές :lol::lol::lol:

Αφροδίτη μου χαίρομαι που σε βοήθησαν οι συμβουλές του! Είναι πολύ σημαντικό να βρεις την κατάλληλη καθοδήγηση. Σε εμένα, αυτά τα λίγα που διάβασα στην σελίδα του δεν είχαν εφαρμογή. Γνώρισα πολλούς παιδιάτρους και μαίες και από πχ τους/τις 50 μόνο 1-2 μου έδωσαν χρήσιμες συμβουλές και αυτό το κατάλαβα εκ των υστέρων μέσα από την προσωπική μου εμπειρία. Ήταν και οι 48 άσχετοι και άχρηστοι? Όχι φυσικά, απλώς δεν ταίριαζαν οι περιπτώσεις/εμπειρίες μας!

Αυτά που με ενόχλησαν στην σελίδα στο facebook δεν ήταν τα γραπτά του ιδίου αλλά η 'δαιμονοποίηση' του ξένου γάλακτος και η λογική που εκφράστηκε ότι κάποιες γυναίκες το κάνουν επίτηδες και δεν θέλουν να θηλάσουν!!! Δεν ξέρω αν διάβασες προσεκτικά αυτά που έγραψα!

Γενικά δεν μπορώ τον 'φανατισμό' γύρω από τέτοια θέματα....

την μπουμπού μου την θήλασα με πολύ κόπο για 2 μήνες...όσο δηλαδή έκανα για να επιστρέψω στην δουλειά μου. Με πληγωμένες και ματωμένες θηλές, με το να ζω διαρκώς με σούπες και τσάι και βιταμίνες για να αυξηθεί η παραγωγή, απλώς κάνοντας ΜΟΝΟ αυτό όλο το 24ωρο (εντάξει την άλλαζα κιόλας :lol::lol::lol: ). Η παραγωγή μου δεν αυξανόταν με τίποτα. Αν είχα μια εσωτερική γυναίκα να μου καθαρίζει και να μου φέρνει σούπες κλπ και να περιποιείται το μωρό (αν αυτό εννοούσε υποστήριξη ο Παπαβέτσης) τότε ίσως να είχα αυξήσει την παραγωγή. Αλλά και πάλι άλλες τα καταφέρνουν και χωρίς αυτα! Ή αν δεν έπρεπε να επιστρέψω στην δουλειά μου, πάλι να είχα καλύτερα αποτελέσματα! Τι να πω! Εγώ αυτό που πιστεύω ήταν ότι επειδή ήμουν/είμαι αδύνατη και δεν έτρωγα και υπερβολικά πολύ, δεν είχα αρκετό γάλα...Αλλά και άλλες κοπέλες είναι αδύνατες και έχουν μια χαρά παραγωγή! Για αυτό λέω ότι όλα είναι σχετικά!!!! και κυρίως σχετικά με την εμπειρία[/b ] πάνω σε αυτό το θέμα!!

Πάλι, εάν για 1 χρόνο είχα παρατήσει τα πάντα, δουλειές, δραστηριότητες κλπ, και αφιερωνόμουν στο παιδί, τότε θα ήταν όλα πολύ καλύτερα! Και θα ήμουν πιο "σωστή μάνα". Με όποιο τίμημα και αν συνέβαινε αυτό! Έτσι μου είπαν ορισμένοι ότι θα έπρεπε να κάνω. Και πολύ καλές μου φίλες αυτή την άποψη είχαν....Δεν τις κατηγορώ, ίσα ίσα μου αρέσει αυτό σαν ιδέα αλλά δεν θα μπορούσα ποτέ να το εφαρμόσω...Αλλά από μία άποψη το σωστό είναι αυτό!

φιλάκιααααααααααααααααααααααααα (στρωνομαι στην δουλειά το παραέκανα σήμερα!!!)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα κορίτσια..τι κάνετε; Ο καιρός τι φάση; ζέστη είχαν πει και εδω Αθήνα σήμερα είμαι με ζακέτα και μια μουνταμάρα.. Και εγώ 50 δίνω για το ΠΑΠ που σε αυτή την τιμή περιλαμβάνεται το ΠΑΠ, ο κολπικός υπέρηχος και η ψηλάφηση..το λέω γιατί ο πρώτος γιατρός που είχα από μικρή  μου έπαιρνε πότε 50€ πότε 70€ μόνο για να πάρει το δείγμα του ΠΑΠ..και να τονίσω ότι ούτε καν στο ιατρείο του..πήγαινα εγώ στο ιδιωτικό νοσοκομείο που συνεργαζόταν μου έπαιρνε δείγμα και γεια σας..άντε να έκανε 5 λεπτά  φυσικά τον άλλαξα νωρίς και ηρέμησα..σε ερώτηση μου πριν χρόνια για να μου γράψει εξετάσεις πριν ξεκινήσω προσπάθειες για παιδί (έστω τις βασικές ορμονολογικές) μου είχε πει μείνε έγκυος πρώτα και μετά θα κάνουμε όλες τις εξετάσεις  ε είχαμε Thank You Next 👋
    • Οπότε @Ersi85 αν κατάλαβα καλά δεν έχεις γυρίσει στη δουλειά που έλεγες; Είχα μείνει στο ότι θα γυρνουσες στους 3 μήνες περίπου.
    • Καλώς σε βρήκαμε πάλι @Ersi85! Α έχετε πολλά δοντακια εσείς! Κανένα ψωμί του δίνεις; Ξεκίνησε τον έστω πατημένα γιατί συνηθίζουν λένε τα αλεσμένα και μετά δυσκολεύονται πολύ να περάσουν σε κομμάτια. Εγώ της έκανα μικτή διατροφή. Της έδινα και κομμάτια να εξερευνά και αλεσμένα για να τρώει 😅 8 μηνών την ξεκίνησα πατημένα και επειδή τα πήγαινε πολύ καλά μετά από μια εβδομάδα την ξεκίνησα κανονικά κομματάκια. Γενικά με τα φρούτα με έχει "βασανίσει" που δεν τα τρώει αλλά τώρα που μπήκε στον 10ο μήνα σαν να ξεκίνησε να της αρέσουν. Αφού πλέον της δίνω την μπανάνα και τρώει σχεδόν μισή μόνη της, ενώ πριν έκανε γκριμάτσα αηδιας και την πετούσε κάτω 🤣🤣 🤣 Αλλά τα πάει εξαιρετικά με τα κομμάτια από την αρχή, ούτε gagging ούτε τίποτα. Αχ κορίτσια εγώ το σκέφτομαι για 2ο αλλά λέω να περάσει λίγο ο καιρός γιατί 1) θέλω vback 2) ε να γυρίσω λίγο δουλειά να βρω τα πατήματα μου πριν έρθει η καταιγίδα του 2ου 😅 Να έχει μεγαλώσει λίγο και η μικρή να καταλαβαίνει περισσότερα. Κι εμείς μόνοι μας την μεγαλώνουμε, αλλά ευτυχώς έχω πολύ βοήθεια από το σύζυγό ❤️ Αφού καμία φορά που δεν την παλεύω του την δίνω 7 το πρωί που ξυπνάει η κυρία να μου την κρατήσει μέχρι τις 8 που φεύγει για δουλειά για να κοιμηθώ 😅 Τώρα ο ύπνος... Μία έτσι μία αλλιώς. Νομίζω έχω συνηθίσει πια και δεν με ενοχλεί 😅 Κάνει και ψιλοστανταρ αφυπνίσεις (12-4-6-7)  οπότε ίσως έμαθε ο οργασμός μου 🤣  Από κατορθώματα μπέμπας , έτοιμη είναι να περπατήσει 😅 Έχει ξεκινήσει να πατάει όλο το πέλμα (τόσο καιρό κινείται μόνο με τις μύτες) και κάνει πρόβες να σταθεί χωρίς να ακουμπάει κάπου! Έχω τρελαθεί! Δεν το περίμενα τόσο νωρίς. Καλά εννοείται θέλει καιρό ακόμα, αλλά μου κάνει εντύπωση πως προπονεί τον εαυτό της! Όταν ξεκινάει κάτι καινούργιο το κάνει συνέχεια μέχρι να το τελειοποιήσει και μου φαίνεται τόσο υπέροχο όλο αυτό!(Φαντάζομαι όλα τα μωρά το ίδιο κάνουν 😅)
    • Η αλήθεια είναι ότι πας με άλλο αέρα...και μπορώ να καταλάβω πόσο κουραστική είναι αυτή η διαδικασία...φτάνεις πολλές φορές σε σημείο να το κάνεις με το ζόρι, χωρίς να το απολαμβάνεις.. Και να ξέρεις ότι θα έρθει την πιο κατάλληλη στιγμή!!! Να ξεκουράζεσαι και να κάνεις πράγματα που απολαμβάνεις!!! Και μόλις έρθει θα τα ξεχάσεις όλα 🥰🥰
    • Καλά θα κάνεις κορίτσι μου!! Εύχομαι όλα καλά να πάνε! Είναι από μόνη της όλη αυτή η διαδικασία και η αναμονή στρεσογόνα οπότε τουλάχιστον να ξέρεις ότι είσαι σε καλά χέρια και πως έχεις έναν γιατρό που θα σε βοηθήσει να τα καταφέρεις! Θα δεις ότι θα κάνεις τα επόμενα βήματα και θα έρθει το μωράκι σου!! 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...