Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΑΠΙΣΤΕΥΤΕΣ ΦΑΤΣΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ-ΜΑΙΟΥ!ΤΑ 1α ΜΑΣ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ


Recommended Posts

Ψάχνοντας για παιχνίδια για παιδιά στο σπίτι βρήκα αυτό που μου φάνηκε ενδιαφέρον

http://www.paidiatros.gr/index.php?cid=3&id=664&st=2

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 996
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δανάη πολύ ενδιαφέρον το αρθρο με το IQ,μου άρεσε πολύ η ιδέα να βάλουμε τα γνωστά πρόσωπα σε φώτο κ να τα κολλησουμε σε χρωματιστά χαρτόνια...παιχνίδι αναγνώρισης φοβερο!

Τα αλλα τα κάνουμε γενικότερα,εμεις κρύβουμε κ παιχνίδια στο πάρκο για να τα ανακαλύπτει μόνη της.

Δεν ήξερα ότι δουλεύεις στο ΚΕΘΕΑ.Θα σε ρώταγα κάποια πραγματάκια.

happy έχεις απόλυτο δίκιο για τις δίαιτες,εγώ έχω την δικιά μου που είναι πολύ αποτελεσματική αλλά θα ηθελα να συγκρίνω κάποιες τροφές.

Δεν μπορώ να ξεκινήσω όμως,είναι πολυ δυσκολο να το πάρω απόφαση :(

Αναστασία πως τα πήγε με το μοσχαράκι?

Εμενα μου κοιμάται 1η φορά απο τις 15.30 μέχρι τώρα,καλά ξενυχτια σημερα,θέλω να δώ κ τον Πειρασμό κ αυτή θα ξυπνήσει μες στην τρελη ενέργεια....!!!

Αχ τελειωνει κ ο Πειρασμος γμτ!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μια φίλη μου συνέστησε κ αυτό:

125 ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ ΓΙΑ ΕΞΥΠΝΑ ΚΑΙ ΧΑΡΟΥΜΕΝΑ ΜΩΡΑ(1-12 ΜΗΝΩΝ)

Το βιβλίο 125 Παιχνίδια για έξυπνα και χαρούμενα μωρά αποτελεί έναν εμπεριστατωμένο οδηγό για γονείς και εκπαιδευτικούς αφού η κάθε δραστηριότητα ολοκληρώνεται με πληροφορίες από τις τελευταίες έρευνες στον τομέα του εγκεφάλου αλλά και με οδηγίες για τη σωστή εφαρμογή των δραστηριοτήτων.

γωγώ,μπορείς να ρωτήσεις ό,τι θέλεις.σήμερα τελειώνει ο Πειρασμός;;;;αχχχ μου λείπει :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Giouli se euxaristw!!! Pira to e-mail..Egw den 8a kanw tin diaita kata gramma giati den 8elw na xasw k ta polla kila eimai 58 ws ta 50 an paw 8a eimai poli xaroumeni, vasika igieini diatrofi 8a kanoume me ton andra mou alla 8a simvouleutoume k ligo tin diaita tis Gioulis..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μια φίλη μου συνέστησε κ αυτό:

125 ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ ΓΙΑ ΕΞΥΠΝΑ ΚΑΙ ΧΑΡΟΥΜΕΝΑ ΜΩΡΑ(1-12 ΜΗΝΩΝ)

Το βιβλίο 125 Παιχνίδια για έξυπνα και χαρούμενα μωρά αποτελεί έναν εμπεριστατωμένο οδηγό για γονείς και εκπαιδευτικούς αφού η κάθε δραστηριότητα ολοκληρώνεται με πληροφορίες από τις τελευταίες έρευνες στον τομέα του εγκεφάλου αλλά και με οδηγίες για τη σωστή εφαρμογή των δραστηριοτήτων.

γωγώ,μπορείς να ρωτήσεις ό,τι θέλεις.σήμερα τελειώνει ο Πειρασμός;;;;αχχχ μου λείπει :lol::lol::lol:

Oxi την παρασκευη τελειώνει :(

Σε ευχαριστώ....

Ενδιαφερον βιβλιο!like!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια, μ'εχει βγάλει νοκ-άουτ η Γεωργία σήμερα. Και αυτή βέβαια ταλαιπωρείται.. Αν είναι δυνατόν! Πριν καλά-καλά μεγαλώσει το 6ο δοντάκι βγάζουμε το 7ο.. :o Πολύ κλάμα λέμε.. όχι γκρίνια, αλλά ΚΛΑΜΑ! Έχω παρατηρήσει ότι τα κάτω δόντια βγαίνουν πιο δύσκολα. Τα πάνω τα αντέχουμε ( η Γεωργία και εγώ). Τα κάτω όμως μας βγάζουν την ψυχή! 3 μέρες κρατάει σε 'μας η ταλαιπωρία για το κάθε κάτω δοντάκι :shock:

Αν ισχύει αυτό που λένε ότι όσο πιο αργά τόσο πιο ανώδυνα, είστε τυχερές όσες έχετε φαφούτικα μωράκια!!

Δεν ξέρετε τι γλιτώνετε!!!!!!!

Γωγώ, το μοσχαράκι μια χαρά το έφαγε! Αν σου πω ότι ήταν η μοναδική στιγμή που ηρέμησε λίγο θα με πιστέψεις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασία!!!!καλέ κροκοδειλάκι σωστό η Γεωργία μας!!! :lol::lol::lol: φτου φτου φτου!υπομονή,θα περάσει!εμενα σήμερα με δάγκωσε καθώς τη θήλαζα 4-5 φορές!!!κ τωρα έχει βρει νέα στάση θηλασμού!θηλάζει μπρούμυτα!!!! :lol:

παω να φαω τοστάκι κ φρεσκοστυμμένο χυμό κ να δω grey's anatomy!!!καλή ξεκούραση!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

7o dontaki Anastasia? :shock::o

Emeis OUTE ena :? ok tin sophie allo ligo 8a tin valei oli sto stoma apo tin mania pou tin dagkwnei alla den vlepw kanena dontaki ston orizonta..Episis exoume polla salia..

Avrio einai me adeia o andras mou k an den parei to autokinito mou ston mixaniko 8a pame oikogeneiakws stin pe8era mou o george na kanei kati idravlika pou xreiazontai sto isogeio (ta pe8erika mou exoun 2orofi idioktiti polikatoikia) pou xtizei i aderfi tou k egw me tin pe8era mou 8a kanoume spanaxopitta..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στο καλο σου βρε δαναη εσκασα στο γελιο!!!!!ακου κροκοδειλακι =)):))=))=)):)):)) μα πολυ πετυχημενο!!!!!!!!

οταν πηγαινα β κυκλο στην αλεξανδρουπολη μας πηγαν εκπαιδευτικη εκδρομη στο κεθεα μας μιλησαν κατι κυριες μας ειπαν για την δουλεια που κανουν με αυτα τα ατομα κ τι μπορουμε να κανουμε εμεις αν ζουμε μια τετοια κατασταση στην οικογενεια μας...ειχα εντυπωσιαστη πολυ!!!!μπραβο δαναη υπεροχη δουλεια!!!!!!!

αχ αναστασια μου υπομονη τι να πω εξω απο τον χορο πολλα τραγουδια λεμε...πολλα δοντακια εχει βρε το νινι αντε να βγουν οσα ειναι να βγουν να ηρεμησετε ειναι δυσκολα το εβλεπα απο την κουνιαδα μου!!

αυτο το βιβλιο απο ποιες εκδοσεις ειναι για τα 125 παιχνιδια???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Fagame, simmaze4a, efera se mia ta3i tin kouzina k ka8isa k eplina fullo-fullo to spanaxi 7 desmes mou vgike o k@los apo to pono stin mesi mou ir8e na ourliazw k na ta afisw ola ekei..Den to 3ana kanw!!!

I mama mou prin kammia 15aria meres ekane party gene8liwn ston mpampa mou k ena apo ta fagita pou ekane itan spanaxi me feta k krema sto fourno ka8arise 16 desmes k tin perasmeni kiriaki i pe8era mou ka8arise 12 desmes k ekane spanaxi me kreas pws ante3an :o apapapa diskolo ergo..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασία!!!!καλέ κροκοδειλάκι σωστό η Γεωργία μας!!! :lol::lol::lol:

Αχ, Δανάη μ'έκανες και γέλασα =))=)) πολύ καλή η παρομοίωση! Χι,χι!

Σήμερα είναι μία άλλη μέρα και παίρνω κουράγιο :) . Ευτυχώς κοιμηθήκαμε ( να'ναι καλά το ντεπόν) αν και νιώθω λίγες τύψεις που δεν της έδωσα και μέσα στην ημέρα και την άφησα να κλαίει...

Τοστάκι, χυμό και greys anatomy? Πολύ μου αρέσει το πρόγραμμά σου Δανάη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η Γεωργία,η μικρή κροκοδειλίτσα :lol: Πεθαινωωωωωω!!!!

Τι όμορφη φωτο μωρέ με το μπουφανακι της,φαίνεται τόσο ήρεμη κ αθώα,αλλά στην μάνα της τα κάνει ολα :lol:

Δεν νομίζω να την γλυτωσουμε την γκρίνια με τα δόντια,μακαρι δλδ.

Μοσχαράκι μας αρεσει ε??Μια χαρά!

Εγώ κορίτσια χόρεψα για τα καλά στον χορό,είχα τον αδερφό μου αρρωστο με αυτές τις ηλιθιες ουσίες,αλλά εδώ κ 2 χρόνια είναι καλά.Το τι τραβήξαμε,δεν περιγράφετε....

Δανάη είπα να βαζω καθε εβδομάδα κ μια διαφορετική φωτο για να δούμε σε τι εξελίσσεται η Ζηνα φαφούτα....αν ανακαλυψει ο αντρας μου οτι βαζω φωτο στο ιντερνετ,την εβαψα!

Ωραια λοιπόν θα βγάζουμε ψευδωνυμα στα μωρά μας,για να ξεκινήσουμε!!!

Πως θα λέγατε τα δικά σας?Αντε να γελασουμε κ λιγο!

Φιλιαα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άντρια, σπανακόπιτα, έ? Πολύ μου αρέσει!

Σούλα,εσείς δεν έχετε βγάλει ακόμη δοντάκι?

Δανάη, πως καταφέρνει και θηλάζει μπρούμυτα?

Πολλές απορίες μαζεύτηκαν :lol:

Γωγώ, ωραία ιδέα να αλλάζουμε πιο συχνά φωτογραφίες!

Ζήνα Φαφούτα! Καλόοοοοοοοοοο!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εδώ είμαι πάνω στο αγωνιστικό αυτοκίνητο του θείου μου!

Χχμμμ.....από μικρή θα κάνω drift! Λίγο ακόμη να μεγαλώσω και ραντεβού στις πίστες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalimera!!!

Anastasia emena oti exei spanaxi den mou aresei..

Se agwnistiko autokinito? M'aresei!!!!!!! O andras mou exei subaru agwnistiko k se mia ekdromi pou pigame ola ta subaru tin pirame mazi mas k koimi8ike se oli tin diadromi mallon o ixos tou e3wst tin nanourise :lol::lol:

Efiga exw na paw se ena kivernitiko grafeio gia na mpw se ena programma gia anergous AN TA KATAFERW giati 8eleis meson...Sas lew meta leptomereies..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατι ασχετο βρε κορίτσια.....σας εχει τυχει να χαλάσει ο θερμός αέρας στο πιστολάκι?

Πωπω τωρα αλλα λεφτά απο κεί ρε γμτ!

Πως θα λουζομαι τωρα????? :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σούλα μου,εκδόσεις ΔΙΟΠΤΡΑ είναι,

ωραία δουλειά,παίρνουμε ικανοποίηση αλλά και πολλή ματαίωση κ δυσλειτουργία...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασία,είναι μπρούμυτα,γυρνάει το κεφάλι στο πλάι κ πιάνει το στήθος!εντωμεταξύ δεν με αφήνει να πιάνω το στήθος μου από κάτω για να το στηρίζω,μου αρπάζει το χερι σαν να λεει "αυτό ειναι δικό μου!!!"πάντως είναι πολύ διεκδικητική!!! :lol:

Εμείς τη δικιά μας την λέμε Αϊνστάιν γιατι θεωρούμε ότι είναι η μικρή μας διάνοια!!!!! :lol::lol::lol::lol: κουκουβάγια,ποιος;;;;εγώ;;;;; :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Den ginete na mpw se kanena programma ekpaideusis..

Einai 4 programmata:

1. Se steloun se ergodoti gia 10 evdomades na doule4eis gia na pareis ergasiaki peira gia douleies pou zitane peira

2. Ma8aineis genikes gnwseis agglikwn

3. Ma8aineis genikes gnwseis ilektronikou ipologisti

4. Ma8aineis genikes gnwseis grammateikawn

Exw i8ela gia grammateiaka alla epeidi apo to 2007 mexri k to 2011 douleva se grafeia den me egkrinan, prepei na min exeis ka8olou gnwseis p.x na paei mia pwlitria k na tou pei vare8ika auti tin douleia k 8elw na ma8w grammateika etsi ok se dexontai..

Parallila plirwnese gia to programma 1 sou dinoun 200evro evdomadaiws k gia ta programmata 2,3,4 sou dinoun 8evro tin wra..

Diarkoun 10 evdomades k simplirwneis 160 wres...

Poli kai fasi alla gmt den me pirane :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και η δικια μας διανοια λεμε οτι ειναι λοιπον θα πω κι αλλο κατορθωμα η μανα:χθες εχει ερθει η γιαγιακα μας να μας δει, περα απο παλαμακια και γεια κουνωντας το χερι και λεγοντας το , ελεγε κλασικαααα μπαμπα, κ η γιαγια μου της ελεγε: πες μαμα, μαμα ,μαμα,μαμαμα τιποτα η δικια μου εκανε παλαμακια ( με χειροκροτουσε το παιδι), απελπιζεται η γιαγια μου και της λεει ΜΙΑ ΦΟΡΑ :πες Φατσα(το σκυλο μου) και λεει φατσα. ΣΟΚ ΚΑΙ ΔΕΟΣ. αφου η γιαγια μου επιβεβαιωσε οτι δεν εχω παραισθησεις ελιωσα στο γελιο βεβαια δεν το ξαναπε απο χθες αλλα οκ....

Σημερα εψησα σαργους για εμας στη σχαριτσα... μαζι με χορτα. Και η μικρη εχει μοσχαρακι με βιολογικη τριμμενη ντοματουλα κ μακαρονακια....

εμας μας πρηζει για να φαει βεβαια η μικρη μουχριτσα το σαββατο εφαγε λιωμενο με το πιρουνι ενα απο τα σουτζουκακια της πεθερας μου ευτυχως δεν τα ειχε τηγανισει η γυναικα τα χε κανει στο φουρνο τι υγιεινο... και μια χαρα μασουλησε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αναστασια τωρα βγαζουμε το τεταρτο δοντακι!!!!!!

καλα δαναη ακομη γελαω με το κορκοδειλακι!!!!!

μπραβο βρε αφρο λεει λεξουλες ε!!!!φοβερη η μικρη!!!!!!!η δικια μου τιποτα πριν κανα μηνα οταν ηθελε να φαει ελεγε μαμ τωρα τιποτα λεει τα δικα της ακαταλαβιστικα :lol::lol::lol:

βρε αντρια γιατι τους το ειπες????πανε σε κανα μηνα ξανα να σε ξεχασουν κ πες πως δουλευες σε καφετερια :lol::lol::lol:

γωγω μου μαλλον θα καηκε η αντισταση παρε καινουριο πιστολακι :lol:

σημερα εμεις πηγαμε στην εκκλησια ειναι του αγιου αθανασιου του μεγαλομαρτυρος κ του κυρριλου οσοι εχετε θανασιδες κ αθανασιες να τους χαιρεστε!!!!!

εδινα λιγο την μικρη στον μπαμπα της κ εβαζε τα κλαμματα πιαστηκαν τα χερια μου να την κραταω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας!!!

Γωγω βρες στον πριγκιπα μου ενα παρατσουκλι! δεν ειμαι και τοσο καλη σ'αυτα!!

Δαναη τι δουλευεις σημερα;

Αφρο ετσι ειναι αλλος φροντιζει και αλλος εχει την χαρη!!!!

Σουλα μου εγω καθε μερα το τραβαω αυτο . δεν θελει σε κανεναν τις περισσοτερες φορες, ειδικα εαν νυσταζει.

Πηγα στην δουλεια και δυστηχως θα δουλευω 8ωρο, δηλ. 8 με 4 παρα τεταρτο. το πρωι θα τρεχω σαν τον Βεγγο!!!! τι να κανουμε η δουλεια προηγητε, και πληρωνει παντα στην ωρα του!!! τις ωρες του μειωμενου θα τις παιρνω σαν αδεις μαζεμενες, πολυ χαιρομαι που δεχτηκε σε αυτο.

Παω να ξαπλωσω και τα λεμε μετα.

Αναστασια πατε για 7ο;;;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κύπρος

Αποσύρονται θηλές μπιμπερό και ψευδοθήλαστρα από την αγορά

ΠΗΓΗ: ΚΥΠΕ

Αποσύρονται από την αγορά θηλές μπιμπερό και ψευδοθήλαστρα καθώς δεν συνάδουν με την κοινοτική νομοθεσία για τις ολικές απελευθερούμενες Ν-Νιτροζώσιμες ουσίες, οι οποίες υπερβαίνουν τη μέγιστη επιτρεπτή συγκέντρωση.

Οπως αναφέρεται σε ανακοίνωση των υγειονομικών υπηρεσιών, πρόκειται για τη θηλή μπιμπερό με τα ακόλουθα χαρακτηριστικά.

Ονομασία: Θηλή μπιμπερό

Εμπορική Επωνυμία: NUK First Choice, ΑΝΤΙ-ΚΟΛΙΚΗ ΦΑΡΔΥΛΑΙΜΗ ΘΗΛΗ, Μεγάλη Τρύπα Τροφής, Φυσικό Ελαστικό, 6+Μην. Νο 2

Παραγωγός: Mapa Gmbh, Γερμανία

Παρτίδα: 268246

Γραμμοκώδικας: 4008600070184

Συσκευασία: Χαρτόνι με διαφάνεια

Στην ανακοίνωση αναφέρεται ότι στο πλαίσιο της διεξαγωγής επίσημων ελέγχων στην αγορά, οι υγειονομικές υπηρεσίες προέβηκαν σε δειγματοληψία του προϊόντος το οποίο, μετά από εργαστηριακές εξετάσεις που έγιναν από το Γενικό Χημείο του Κράτους με υπεργολαβία σε διαπιστευμένο εργαστήριο του εξωτερικού, έχει διαπιστωθεί ότι δεν συνάδει με την κοινοτική νομοθεσία όσον αφορά τις ολικές απελευθερούμενες Ν-Νιτροζώσιμες ουσίες, οι οποίες υπερβαίνουν τη μέγιστη επιτρεπτή συγκέντρωση.

Οι Υγειονομικές Υπηρεσίες έχουν ήδη ενημερώσει την εταιρεία που διακινεί το προϊόν, στην οποία δόθηκαν οδηγίες για άμεση ανάκληση/απόσυρση του συνόλου της συγκεκριμένης παρτίδας από την αγορά.

Επειδή, όμως, είναι δυνατόν κάποια ποσότητα να βρίσκεται ήδη στην κατοχή των καταναλωτών(γονέων), αυτοί προτρέπονται όπως αποφύγουν να το χρησιμοποιήσουν και να το επιστρέψουν στους χώρους από όπου τo αγόρασαν.

Πέραν του πιο πάνω δείγματος, οι Υγειονομικές Υπηρεσίες πληροφορούν το κοινό ότι έχει εντοπιστεί παρόμοια περίπτωση που αφορά δείγμα ψευδοθήλαστρου, για το οποίο η εταιρεία διανομής έχει ήδη εκδώσει ανακοίνωση που έχει σταλεί στα Μέσα Μαζικής Ενημέρωσης.

Στην εταιρεία έχουν επίσης δοθεί οδηγίες για άμεση ανάκληση/απόσυρση του συνόλου της συγκεκριμένης παρτίδας από την αγορά.

Οι Υγειονομικές Υπηρεσίες διαβεβαιώνουν το κοινό ότι θα συνεχίσουν τους ελέγχους στην αγορά με σκοπό να διαπιστώσουν την πλήρη συμμόρφωση των εταιρειών με τις πρόνοιες της ισχύουσας νομοθεσίας και αν κριθεί αναγκαίο θα λάβουν επιπρόσθετα μέτρα προστασίας της δημόσιας υγείας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δαφνη ευχαριστουμε. μολις αγορασα αυτη την θηλη αλλα με μεσαια τρυπα. τι να κανω να την πεταξω; εχω αυτο το μπιμπερο και δεν ειχα θηλη Νο 2 και προχθες την αγορασα και σημερα την αποστειρωσα να την δοκιμασω στο μικρο εαν μπορει να πιει.

Κοριτσια τι θα κανατε εσεις; εχεις και 2,5ε η βλαμενη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Οπότε @Ersi85 αν κατάλαβα καλά δεν έχεις γυρίσει στη δουλειά που έλεγες; Είχα μείνει στο ότι θα γυρνουσες στους 3 μήνες περίπου.
    • Καλώς σε βρήκαμε πάλι @Ersi85! Α έχετε πολλά δοντακια εσείς! Κανένα ψωμί του δίνεις; Ξεκίνησε τον έστω πατημένα γιατί συνηθίζουν λένε τα αλεσμένα και μετά δυσκολεύονται πολύ να περάσουν σε κομμάτια. Εγώ της έκανα μικτή διατροφή. Της έδινα και κομμάτια να εξερευνά και αλεσμένα για να τρώει 😅 8 μηνών την ξεκίνησα πατημένα και επειδή τα πήγαινε πολύ καλά μετά από μια εβδομάδα την ξεκίνησα κανονικά κομματάκια. Γενικά με τα φρούτα με έχει "βασανίσει" που δεν τα τρώει αλλά τώρα που μπήκε στον 10ο μήνα σαν να ξεκίνησε να της αρέσουν. Αφού πλέον της δίνω την μπανάνα και τρώει σχεδόν μισή μόνη της, ενώ πριν έκανε γκριμάτσα αηδιας και την πετούσε κάτω 🤣🤣 🤣 Αλλά τα πάει εξαιρετικά με τα κομμάτια από την αρχή, ούτε gagging ούτε τίποτα. Αχ κορίτσια εγώ το σκέφτομαι για 2ο αλλά λέω να περάσει λίγο ο καιρός γιατί 1) θέλω vback 2) ε να γυρίσω λίγο δουλειά να βρω τα πατήματα μου πριν έρθει η καταιγίδα του 2ου 😅 Να έχει μεγαλώσει λίγο και η μικρή να καταλαβαίνει περισσότερα. Κι εμείς μόνοι μας την μεγαλώνουμε, αλλά ευτυχώς έχω πολύ βοήθεια από το σύζυγό ❤️ Αφού καμία φορά που δεν την παλεύω του την δίνω 7 το πρωί που ξυπνάει η κυρία να μου την κρατήσει μέχρι τις 8 που φεύγει για δουλειά για να κοιμηθώ 😅 Τώρα ο ύπνος... Μία έτσι μία αλλιώς. Νομίζω έχω συνηθίσει πια και δεν με ενοχλεί 😅 Κάνει και ψιλοστανταρ αφυπνίσεις (12-4-6-7)  οπότε ίσως έμαθε ο οργασμός μου 🤣  Από κατορθώματα μπέμπας , έτοιμη είναι να περπατήσει 😅 Έχει ξεκινήσει να πατάει όλο το πέλμα (τόσο καιρό κινείται μόνο με τις μύτες) και κάνει πρόβες να σταθεί χωρίς να ακουμπάει κάπου! Έχω τρελαθεί! Δεν το περίμενα τόσο νωρίς. Καλά εννοείται θέλει καιρό ακόμα, αλλά μου κάνει εντύπωση πως προπονεί τον εαυτό της! Όταν ξεκινάει κάτι καινούργιο το κάνει συνέχεια μέχρι να το τελειοποιήσει και μου φαίνεται τόσο υπέροχο όλο αυτό!(Φαντάζομαι όλα τα μωρά το ίδιο κάνουν 😅)
    • Η αλήθεια είναι ότι πας με άλλο αέρα...και μπορώ να καταλάβω πόσο κουραστική είναι αυτή η διαδικασία...φτάνεις πολλές φορές σε σημείο να το κάνεις με το ζόρι, χωρίς να το απολαμβάνεις.. Και να ξέρεις ότι θα έρθει την πιο κατάλληλη στιγμή!!! Να ξεκουράζεσαι και να κάνεις πράγματα που απολαμβάνεις!!! Και μόλις έρθει θα τα ξεχάσεις όλα 🥰🥰
    • Καλά θα κάνεις κορίτσι μου!! Εύχομαι όλα καλά να πάνε! Είναι από μόνη της όλη αυτή η διαδικασία και η αναμονή στρεσογόνα οπότε τουλάχιστον να ξέρεις ότι είσαι σε καλά χέρια και πως έχεις έναν γιατρό που θα σε βοηθήσει να τα καταφέρεις! Θα δεις ότι θα κάνεις τα επόμενα βήματα και θα έρθει το μωράκι σου!! 
    • Ναι εγω τόσο έδωσα την τελευταία φορά αφού παίρνει 50 ευρώ επίσκεψη + 50 για το παπ 🤷‍♀️  Εσυ 40 ευρω πληρώνεις σε ιδιώτη γιατρό Αθήνα ; 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...