Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΑΠΙΣΤΕΥΤΕΣ ΦΑΤΣΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ-ΜΑΙΟΥ!ΤΑ 1α ΜΑΣ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ


Recommended Posts

γεια σας κοριτσακια.ολες καλα?εγω καπως φρικαρισμενη με τον μικρο.κλαιει συνεχεια.ηρεμει μονο οταν τον εχω αγκαλια.και αυτο δεν μπορει να γινει παντα.το πρωι ξυπνησε 10.τον αλλαζω τον αφηννω κατω και αρχισε το κλαμα.τον βαζω καρεκλακι φαγητου παλι τα ιδια.εγω να θελω να κανω φαγητο(δικο μας κ του μικρου),να φτιαξω γαλα μεγαλο κ να του δωσω κ φρουτα.τον αφησα να κλαιει επι 20 λεπτα.δοντια ακομα δεν εχουμε.δεν ξερω τι φταιει.αυτο το καμει απο προχθες που γυρισαμε απο τις διακοπες.καλομαθε στιςαγκαλιες λετε??γεωργιαννα σταματησες τον θηλασμο.και εγω θελω σιγα σιγα.αλλα το παλικαρι μου το μπουκαλι το εχει μονο για να τροχιζει τα δοντια του.ουτε νερο δεν πινει.χθες εβγαλα δικο μου γαλα ουτε να το φτυσει λεμε.αχ τι θα κανω.αφηστε που το βραδυ 3,30 ξυπναει.ουτε ρολοι να ειχε καταπιει. :evil: .αχ σας πηρα μονοτερμα αλλα δεν την παλευω με την γκρινια.ηταν ενα πολυ ησυχο μωρο ΗΤΑΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 996
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΚΑΙ ΜΠΕΜΠΑΚΙΑ ΓΛΥΚΑ ΧΑΡΗΚΑ ΠΟΛΥ ΠΟΥ ΣΑς ΓΝΩΡΙΣΑ,ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΟΛΕς ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΝΑ ΕΧΕΤΕ ΜΙΑ ΧΡΟΝΙΑ ΓΕΜΑΤΗ ΥΓΙΕΙς ΚΑΙ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΕς ΣΤΙΓΜΕς,ΕΥΧΟΜΑΙ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΙΣΩς ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΤΟΝ ΙΟΥΝΙΟ ΝΑ ΤΟ ΕΠΑΝΑΛΑΒΟΥΜΕ......ΕΣΕΙς ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΚΑΙ ΠΙΟ ΣΥΝΤΟΜΑ ΦΥΣΙΚΑ......ΣΤΑ ΜΠΕΜΠΑΚΙΑ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΟΥς ΧΑΙΡΕΤΙΣΜΟΥς ΑΠΟ ΤΟΝ ΛΕΥΤΕΡΑΚΗ ΠΟΥ ΕΥΤΥΧΩς ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ......ΠΟΛΛΑ ΦΙΛΙΑ ΚΑΙ ΣΤΙς ΥΠΟΛΟΙΠΕς ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΑΝ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα :D

Τελικά όλες περάσαμε όμορφα στις συναντησεις μας,μακάρι όμως να ήμασταν όλες μαζί.

Χαίρομαι πολύ όταν συναντώ μανούλες με κοινές ανυσηχίες γτ όπως κ να το κάνουμε δεν μας ενδιαφέρει τίποτα άλλο πέρα απο τα παιδιά μας,οπότε αλληλο καταλαβαινόμαστε κ αυτό είναι τέλειο!

Ευχομαι λοιπόν μωράκια σε όσες το επιθυμούν κ ειδικά στην κουμπάρα μου,πόσο πολύ το περιμένω!

Χάρηκα που σε γνώρισα Γλυκερία μου κ έσενα κ την υπεροχη κορούλα σου,μπράβο που είναι καλύτερα ο Λευτεράκης,φιλια να του δωσεις!Επίσης σε ευχαριστούμε για την βασιλόπιτα ήταν πάρα πολύ καλη η σκέψη σου αντε κ του χρόνου να ειμαστε ολες κ το μωράκι σου να τον γνωρίσουμε.

Ο Αρούλης μας παραμένει ο μικρούλης γλυκούλης,ο Αλεξης έχει γίνει τσαχπινούλης κ ζωηρούλης, έλεγε η φίλη μου σήμερα που ηρθε να γνωρίσει την παρέα "τα μάτια του Αλεξη μοιάζουν με 2 γαλάζιες λίμνες" τόσο όμορφα ειναι.

Ο Αλέξανδρος ο προστάτης κ τζέντλεμαν της παρέας κ ο Διονυσακος χαλαρός απολάμβανε τις φάτσες μας,ποιος ξέρει τι σκεφτόταν...αντε να μπουσουλήσω να την κάνω απο δω πέρα :lol: που με τραβάει η μάνα μου! :lol:

Ηταν κ η φίλη μου η Ζακλίν με τον Νικόλα 9 μηνών,περάσανε πολύ όμορφα μαζί μας κ χαίρομαι.

Η Ζήνα κουράστηκε σήμερα κ κοιμήθηκε νωρίς.

Ηρθε ο γιατρός κάναμε το εμβόλιο,εχει πάρει 500 γρ οποτε τωρα είναι 7,5 κιλά κ 75,5 ύψος.

Μου εξήγησε για πιο λόγο να τρώει βραστο κ οχι μελάτο το αυγό,για τον κίνδυνο της σαλμονέλας λοιπον είναι καλύτερα μεχρι τον 12ο μηνα να βράζεται καλά κ να γίνεται σφιχτό.

Απο αυριο κρόκο με λίγο ασπράδι κ την επόμενη εβδομάδα ολόκληρο.3-4 φορες την εβδομάδα να της δίνω εκτός αν είναι χωριάτικο τότε κάθε μέρα.

Όσπρια οπωσδήποτε 2 φορες την εβδομάδα κ φρούτα πολτοποιημένα αν δεν τα τρώει ως φρουτόκρεμα.

Αρχηγε είσαι πολύ μπροστα :lol:

Αναστασια μου έλειψες,μόνη μου κοίταγα για τσιμπιδάκια όλες αγορομάνες σήμερα,είχαν βάλει κ την Χριστίνα στην μέση,ο Αλέξης της Γιούλης να δείς χαρές :lol:

Εμμμ δεν θυμάμαι κάτι άλλο,εδώ είχα ξεχάσει κ το ραντεβού του γιατρου κ χτυπησε ξαφνικά το κουδούνι,έμεινα παγωτό χαχχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας!! Διάβασα τα "της συνάντησης",χαίρομαι που περάσατε όμορφα!Γλυκερία μου ελπίζω να ξαναέρθεις σύντομα να γνωρίσουμε εσένα και τα υπέροχα παιδάκια σου οι υπόλοιπες!!

Εμείς τραβάμε ζόρι,προσπαθούμε να κόψουμε σταδιακά το θηλασμό γιατί πρέπει να ξεκινήσω μια θεραπεία αλλα το έχει πάρει άσχημα.Ούτε να φτύσει το μπιμπερό,προτιμάει να μείνει νηστικός και τελικά καταλήγουμε πάλι να τον θηλάζω. Ούφ!

Καλα να περάσετε αύριο ότι κάνετε!Αν έχετε κάποιον που γιορτάζει να τον χαίρεστε!!

φιλιά σε όλα τα ζουζούνια κ τις μαμάδες τους!! :-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βασιλική υπομονή με τον μικρούλη..ελπίζω να ηρεμήσει..Όσο για τον αποθηλασμό εμένα μου φαίνεται βουνο..είναι βέβαια κ στο παιδί πώς θα το πάρει. Άν ξεκινησεις προσπάθειες πές μου πώς θα το πήρε..φιλιά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ελενα μου κι εγω θα χαρω να σας γνωρισω,εσενα και τον κουκλο σου.

Γωγω τωρα συνειδητοποιησα οτι ειχες τη μοναδικη νυφη της παρεας,βεβαια....εχειςτη δυνατοτητα της επιλογης,δεν ειναι κακο....στην ηλικια της Μαριέττας οι πιο πολλες γεννησεις ηταν κοριτσια τωρα βλεπω το αντιθετο,,,,τυχερο το αστερακι σου...πολλα φιλιά!!!!!!!!!!!!!!! :P:P:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γωγω δεν καταλαβα για ποιο πραγμα ειμαι μπροστα;

Αβγο πολυ νωρις δεν σε ξεκινησε; Εγω ξερω οτι γενικα απο τον 10 και μετα κλεισμενο.

Βασω τον εκοψα τελειως και τωρα δεν θελει με τπτ το βυζι μου. Μηπως μπορει να του ξεκινησει λιγο λιγο ο μπαμπας να του δινει;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!!

Γεωργιάννα εννοώ για τον αποχυμωτη που συζητάγαμε πως πρέπει να πάρω.

Αυγό δεν είναι καθόλου νωρίς,πρίν 10 χρόνια δινανε απο τον 6ο μήνα,απο την στιγμή που βράζεται καλά δεν διατρεχει κινδυνο,μόνο σε περίπτωση που οι γονείς έχουν ιστορικό αλλεργίας σε αυγό η ψάρι ξεκινάνε αργότερα.

Ψαρι θα ξεκινήσουμε 11ο με 12ο μήνα.

Θυμαμαι κ η μητέρα μου μας έδινε αυγό νωρίς.

Επίσης μου είπε ότι σε ενα συνεδριο που πήγε έγινε αναφορά για τα γιαούρτια,προσπάθησαν λένε μέσω υπουργού να απαγορευτει η ταμπέλα απο 6 μηνων κ άνω που αναγράφεται,κάτι το οποίο έμεινε σε εγκρεμότητα λόγω γραφειοκρατίας κ ηλιθιότητας κάποιων συμφερόντων,οπως καταλαβαίνετε.

Οι γιατροι κ οι γαστρεντερολόγοι επιμένουν πως πρέπει να δίνετε μόνο σε 1 περίπτωση,όταν το παιδι αρχίζει να μειώνει το γάλα που πίνει,μόνο τότε.

Δεν προσφερει τιποτα αλλο πέρα απο το ασβέστιο κ ειναι κρίμα να το αντικαταστούμε π.χ απο την κρεμα που περιέχει χρήσιμα συστατικά κ οφέλη,αναγραφονται κ πίσω απο την συσκευασία.

Κρέμες μου είπε ότι έχει ακούσει κ ο ίδιος για τις μυνήσεις στην ΝΟΥΝΟΥ αλλά πάνω κάτω όλες οι κρέμες πέρα απο τις βιολογικές είναι ιδιες...

Οι βιολογικές χρησιμ. περισσότερο όταν υπάρχει παλινδρόμηση ή κ αλλεργία αν θυμαμαι καλά...

Αυτά προς το παρόν...α κολοκύθα επίσης θα της φτιάξω σήμερα,Δανάη εσύ πως την έφτιαχνες?

Ηπια το γαλατάκι μου τωρα θα ξυπνήσει η μικρή κ θα την ταίσω,η ώρα είναι 6.45....ούτε φανταροι να μασταν :lol:

Σας φιλώ γλυκά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!

Γωγω πολυ χρησιμα αυτα που μας γραφεις και στα 2 μνμ. Απλα εχθες επρεπε να κλεισω γρηγορα.

Και εγω συμφωνω με τον γιατρο σου για το αυγο οτι πρεπει να ειναι καλα βρασμενο και οχι μελατο!! Περασανε οι εποχες που μπορουσαμε να δινουν πιο "αθωα" καποια φαγητα.

Τα φρουτα μηπως εαν βαλεις μεσα ρυζαλευρο τα τρωει η μικρη; Εγω τελικα εκει κατεληξα. και του φτιαχνω που και που χυμο φρεσκο.

Εχθες που γυρναγα απο την συναντηση εφτασα μαζι με τον ανδρα μου!! :evil::evil::evil: Με κοιταξε μ'ενα βλεμμα!!!!! Δεν πολυ τρομαξα ομως! χαχαχα

Ο Διονυσακης ακομη κοιματε το μωρο μου, ξυπνησε στις 7.40 για φαι αλλα κοιμηθηκε στις 23.00.

Το βραδυ ειχαμε παει στην συνηφαδα μου για τα γενεθλια της. ειδα και την πεθερα μου και της ειπα οτι θα καθισει με τον μικρο μια εβδομαδα νωριτερα στο σπιτι για να συνηθισει ο ενας τον αλλον και μου ειπε οτι δεν χρειαζετε ξερει απο παιδια. εγινα τουρμπο!!!!! Και θα απαιτησω να καθισει για να κανω και του μικρου καινουργιο προγραμμα. Αδικο εχω;

Αφροδιτη πως ειναι η μικρη;

Γλυκερια χαιρομαι που ειναι καλυτερα ο Λευτερακης μας!! Ελεγε ο Αλεξανδρος στον ανδρα μου για την Μαριεττα και αυτος του απαντησε οτι ετσι ειναι να εχεις αδελφουλα!!! Δεν θελω η απαντηση του γιου μου.

Παω να δω τι θα κανω μες στο σπιτι!! Γινετε της .........

Να χαιρεστε τους γορταζομενους εαν εχετε!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Που εισαστε σημερα; Ε βεβαια γιορτη σημερα και βγηκατε εξω σε συγγενεις;

Εμεις εδω περα οτι κανει κρυο ο μπαμπας δουλευει και ετσι σπιτακι!!! Πολυ χαιρομαι γτ απο Δευτερα με περιμενει ΠΟΛΥ τρεξιμο!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα σε ολοες....

Δαφνουλα μου σε ευχαριστω παααρα πολυ για τη βοηθεια σου και τις πληροφοριες σου....Σου ειμαι ευγνομων....

Χαρηκα πολυ χτες που συναντηθηκαμε....Επισης μ αρεσε πολυ το river west...Θα ξανα παμε με τον αλεξη.....

Κι εμεις σημερα σπιτι ειμαστε....Με τετοιο κρυο που να βγουμε να παμε??

Αυριο γιορταζει ο πεθερος οποτε ΑΝΑΓΚΑΣΤΙΚΑ θα παμε και θα ειναι ολο το σοι!!!!

ΧΡΗΣΤΕ ΜΟΥ ΠΩΣ ΘΑ ΤΟ ΑΝΤΕΞΩ?????απο τωρα το σκεφτομαι....

Γεωργιαννα μου θελω να μου στειλεις το λινκ με το μπωλακι απο το αμαζον...εψαξα αλλα δεν μπορω να θυμηθω ποιο ειναι απ ολα που εχει....

Σημερα θα φαμε μπιφτεκια κοτοπουλο με σαλατουλα,το απογευμα ποδηλατακι μιση ωρα,σιδερωμα μετα.....

ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΧ ποοοοοοσο μου τη δινουν αυτες οι μουντες μερες????Δεν τις αντεχω!!!!!

ΘΕΛΩ ΗΛΙΟ ΕΠΕΙΓΟΝΤΩΣ ΗΛΙΟ [smilie=glasses1.gif] [smilie=glasses1.gif] [smilie=glasses1.gif] [smilie=glasses1.gif] [smilie=glasses1.gif] [smilie=glasses2.gif] [smilie=glasses2.gif] [smilie=glasses2.gif] [smilie=glasses2.gif] [smilie=glasses2.gif] [smilie=icon_sunny.gif] [smilie=icon_sunny.gif] [smilie=icon_sunny.gif] [smilie=icon_sunny.gif] ....

Αυτα απο εμενα!!!Σας φιλω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ,ΦΩΤΙΣΗ ΣΕ ΟΛΟΥς,ΝΑ ΕΧΕΤΕ ΜΙΑ ΥΠΕΡΟΧΗ ΧΕΙΜΩΝΙΑΤΙΚΗ ΜΕΡΑ.

ΕΜΕΙς ΣΤΗ ΒΑΦΤΙΣΤΗΡΑ ΜΟΥ,ΣΤΟ ΧΑΙΔΑΡΙ,,ΦΑΓΗΤΟ ΓΙΑ ΣΚΑΣΙΜΟ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΠΕΡΝΑΜΕ ΣΤΟ ΓΛΥΚΟ,Η ΚΟΥΜΠΑΡΑ ΜΟΥ.....ΣΕΦ!!!!!!!!!!!!!!ΤΗς ΠΗΡΑ ΩΡΑΙΑ ΔΩΡΑΚΙΑ ΑΠΟ ΤΟ ΡΙΒΕΡ ΚΑΙ ΧΑΡΗΚΕ ΠΟΛΥ,ΚΙ ΕΓΩ ΠΟΛΥ

ΠΟΛΛΑ ΦΙΛΙΑ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιουλη να προσεχεις οταν το παραγγελεις να ειναι απο το αμαζον. ειναι στα δεξια στο κατω κουτακι. Γραφει ορι το στελνουν 3 με 5 εβδομαδες.

http://www.amazon.co.uk/Brother-Max-Tra ... 681&sr=1-4

Γλυκερια τι γλυκο;

Εγω κοριτσια τωρα βγηκα απο την κουζινα απο το πρωι!!!! να σας πω τι εφτιαξα;;; καλυτερα οχι γτ θα με πειτε τρελη!!!!!!!!!!!!!! Για γλυκο εφτιαξα σου με κρεμα ζαχαροπλαστικης, τρια τρια τα τρωω. ο ανδρας μου περνει το πιατο και εαν δεν τα τελειωσει δεν το αφηνει το πιατο , ειναι και ελαφρυα τα ατιμα!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γιουχου!!!!εχω ιντερνετ επιτελους!!!!!!!!γιουπιιιιι!!!!

αντε σιγα σιγα να μπω στο κλιμα ξανα!!!!

χρονια πολλα κ καλη χρονια!!!!ο νεος χρονος ας ελπισουμε να ειναι οπως ο περσινος...καρπερος :lol::lol::lol: για οσες θελουν κ αλλο σπορακι..

ειχατε συναντησεις ζηλευωωωωω τι καλα να μπορουσα να σας γνωρισω κ απο κοντα!!!

εμεις αλλαξαμε χρονο στον σπιτι με τους κουμπαρους μας ησυχα πραγματα..

απο λαχανικα τις δινω τα παντα μεχρι κ φασολαδα της εχω δωσει κ γιαουρτακι τρωει τουλαχιστον μια φορα την εβδομαδα,το αυγο θα το αρχισουμε μολις κλεισει τους εννια μηνες...εκτος απο τα πρωτα δυο δοντακια αλλα δεν εβγαλε...μα που ειναι τα υπολοιπα?? :?:shock::lol::lol:

μπουσουλαει κ με την περπατουρα παει σφαιρα δεν εχει αφησει ουτε ενα επιπλο ορθιο ειμαι κ εγω υπερ της περπατουρας με ελενχο δεν αφηνουμε το μωρο μονο του αυτο εννοειτε!!!στο παρκο η ελενα παει γυρω γυρω κ πιανετε με το ενα χερι επισης παει απο την μια ακρη στην αλλη χωρις να πιανετε,το καθε παιδακι εχει την δικη του αναπτυξη κ οπως πολυ σωστα εγραψε η ειρηνη δεν πρεπει να κανουμε συγκρισεις γιατι τζαμπα στεναχωριομαστε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια δας κ απο τη βροχερη θεσσαλονικη!ακομη χωνευω το ψαρονεφρι στρογγανωφ που εφαγα εξω το μρσημερι!!!πηαγαμε οικογενειακως σε μια πολυ ωραια ταβερνα στο λαγκαφα κ σκασαμε!απο δευτερα αποτοξινωση...το ζουνακι μου μεγαλωνει.χθες εκλεισε τπυς 8 μηνες κ μας εχει ξετρελανει!ειρηνη μκυ σ ευχαριστουμε για τα καλα σου λογια.

Γωγω την γλυκοκολοκυθα την ξεφλουδιζω την κοβω σε μεγαλους κυβους κ την προσθετω προς το τελος γιατιβραζει γρηγορα.εγω σημερα της εδωσα πρωτη μερα μανιταρια champignon.γωγω μου θα διαφωνησω οτι μας νοιαζουν μονο γα παιδια μας.εννοειται πως απασχολουν το μαγαλυτερο μερος της ημερας μας αλλα προσωπικα με ενδιαφερει κ ο αντρας μκυ κ η φιλοι μου κ οι γονεις μκυ κ η επιστημη μκυ κ τα βιβλια μκυ κ πολλα αλλα.δεν ειμαστε μονο μητερες.θεωρω οτι εχουμε κ αλλους ρολους...κυριακη επισττεφουμε χανια κ δευετρα δουλεια.μου φαινεται περιεργο μετα απο 10 μηνες αποχης...τεσπα.σας φιλω γλυκα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βασιλικη κουραγιο με τον μιμρο.τι να πω; συχνα τα παιδια αλλαζουν συνηθειες.παλινδρομουν σε προηγουμενες συμπεριφορες.σιγουρα δεν ειναι ρομλοτακια.μηπως ετοιμαζετακ για δοντια;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!

Επιτέλους συνήλθα κάπως,μετά την συνάντηση την επόμενη ημέρα ξεκίνησα να κάνω πυρετό 37,5 με 38...ευτυχώς είχα τον αντρούλη μου κ με βοηθησε πολύ.

Το κυριότερο το μωρό είναι καλά.

Δανάη μου το πήρες αλλιώς,αλλά αυτά εχει ο γραπτός λόγος.

Φυσικά κ η ζωή μας έχει κ άλλα ενδιαφέροντα αυτό εννοείται,αλλά στις συναντήσεις κ στο mammyland συζητάμε περισσότερο για τα παιδιά μας,τα υπόλοιπα προσωπικά μας τα μοιραζόμαστε με τους υπόλοιπους ανθρώπους που μας περιβάλλουν.

Προσωπικά μου αρέσει να ενημερώνομαι πάνω απ'ολα για την σωστή αναπτυξη του παιδιού μου κ οι προσωπικές εμπειρίες είναι το καλύτερο.

Το παιδί μου κ ο αντρας μου είναι το Α και το Ω,η οικογενειά μου οι φίλοι μου επίσης ,αυτό δεν αλλάζει με τίποτα κ σε αυτό έχω σκοπό να δίνω πάντα προτεραιότητα,τα υπόλοιπα είναι απλά ενδιαφέροντα,άλλο η διασκέδαση η ψυχαγωγιά η δουλειά κτλ.

Το παιδί μου όμως έχω έννοια γτ το έχει ανάγκη περισσότερο απ'ολους.Κτλβαινεις τους λόγους.

Σε ευχαριστώ για την συμβουλή της κολοκύθας.

Καλημέρα !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!

Η μαμά μου ταίζει τη Γεωργία και εγώ βρήκα ευκαιρία να μπω! Τι ωραία να έχεις τη μαμά σου κοντά!!!!!! Πρέπει να το χαρώ όσες μέρες μου απομένουν ;)

Δεν μπαίνω πολύ συχνά γιατί βρήκα ευκαιρία να κάνω όσα δεν μπορούσα στην Αθήνα. Κάθε μέρα και κάτι κάνουμε ( να 'ναι καλά η μανούλα μου)! Προχθές πήγαμε στη λαική το πρωί. Εδώ είναι διαφορετικές απ'την Αθήνα. Εκτός από φρούτα-λαχανικά, έχουν και ρούχα, είδη σπιτιού κτλ (ελληνικά προιόντα και πολύ λίγα κινέζικα). Το βραδάκι πήγαμε σε ένα φιλικό ζευγάρι να τους κάνει "ποδαρικό" η μικρή Γεωργία!

Χτες το μεσημέρι φάγαμε μαζί με τον αδελφό μου και την κοπελιά του που γιόρταζε, και το απόγευμα πήγαμε σε φίλους πάλι. Είχαν παιδάκια και περάσαμε πολύ καλά!

Σήμερα γιορτάζει ο αντρούλης μου και είναι μόνος του στην Αθήνα... κλαψ! Αλλά ξέρει ότι τον αγαπάμε και τον σκεφτόμαστε!

Να χαίρεστε όσους γιορτάζουν!

Δανάη, χαρούμενα μηνογενέθλια! Και καλό ταξίδι αύριο!

Γλυκερία, γλεντήστε το όσο μπορείτε, τώρα που είστε διακοπούλες στην Αθήνα!

Σούλα και Έλενα, χάρηκα που ξαναμπήκατε και μάθαμε τα νέα σας!

Ειρήνη να χαίρεσαι τον αντρούλη σου κι εσύ!

Κόλησα και δεν θυμάμαι ποιες άλλες έχετε εορτάζοντες..

Λέμε να πάμε τζάμπο με τη μαμά μου και τη μικρή!

Γωγώ, Γεωργιάννα,Γιούλη,Ιωάννα,Αφροδίτες,Δάφνη,Βασιλική, και όσες ξεχνάω, πολλά φιλιά!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα-καλημέρα!! Χρόνια πολλά όσους γιορτάζουν σήμερα αλλά και χθες.. ωραία νέα διαβάζω, διακοπούλες,βολτούλες, γλυκά της Γεωργιάννας...δεν μου λέτε βρε κορίτσια έσεις τι κρέμα τους δίνετε το απόγευμα γιατί προβληματίστηκα λιγάκι με τη ΝΟΥΝΟΥ που του δίνω έγω..βλέπω εσείς αρχίσατε και τους δίνεται και άλλα στο μεσημεριανό.. εμείς τρώμε κοτοπουλάκι-μοσχαράκι-μανεστρούλα-τραχανά-αστεράκι και λαχανικά σπανάκι-σέλινο-καρότο-πατάτα-κρεμμύδι-κολοκύθι. Νομίζω αυτά αν δεν ξεχνάω τίποτα..Την βδομάδα αυτή ήταν να πάμε παιδίατρο αλλά έτσι όπως μας τα έχει κάνει το κολοκάτρος έπρεπε να πληρώσουμε και το εμβόλιο και την επίσκεψη.. μίλησα με τη παιδίατρο και μου είπε να πάω την βδομάδα που μας έρχεται γιατί τουλάχιστο θα μπορεί να μου γράψει το εμβόλιο, να πληρώσω μόνο την επίσκεψη.. Γεωργιάννα ρίξε καμιά ιδέα για κανένα γρήγορο και εύκολο γλυκό..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ιωαννα χρονια σου πολλα!!!!!!!!!

Μπορεις να του βαλεις ντοματα και μπροκολλο. οσο για ωραιο και ευκολο γλυκο γιαουρτοπιτα.

Αναστασια να χαιρεσε τον ανδρα σου!! Γλυκερια , Ειρηνη και Αφρο να χαιρεστε και εσεις τους ανδρες σας!!!!! ΔΕν ειμαι σιγουρη για τον ανδρα σου Αφροδιτη. Εγω εχω την αδελφη μου και τον μπαμπα μου να τους χαιρομαι!!! :lol::lol::lol: Εχω βεβαια και πολλους αλλους οπως και εσεις!! Το βραδυ παλι στην συνηφαδα μου γτ γιορταζει ο μικρος ανιψιος, ευτυχως τα παμε πολυ καλα και χαιρομαι που θα παω.

Σημερα του εδωσα πρασσο και εφαγε ο μικρος!!

Δαναη χαρουμενα μηνογενεθλια και με το καλο να γυρισετε σπιτι σας!!!

Σουλα αντε να ερχεσε πιο συχνα στην παρεα γτ μας ελλειψες. Η Ελενα βλεπω σφαιρα παει, εγω απολαμβανω ακομη την ηρεμια μου με τον μικρο που δεν μπουσουλαει.

Παω να ετοιμασω ενα κεικ μαλλον θα βαλω πορτοκαλι και μετα να κοιμησω την γρινια μου!! ΔΕΝ θελω να ερθει η Δευτερα με ΤΙΠΟΤΑ!!!!! Θα αρχισω και παλι το τρεξιμο!!

Αναστασια απολαμβανε την μαμα σου οσο μπορεις γτ μετα παλι το βαρος θα πεσει σε σενα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ιωάννα,χρόνια σου πολλά!!!αναστασια κ ειρηνη,να χαίρεστε τους άντρες σας!!!γεωργιάννα τον πατέρα σου κ όποιον άλλο γιορτάζει!!ευχαριστούμε για τις ευχές!

γωγω μου,εχεις δίκιο ότι στο γραπτό λόγο πολλά παρεξηγουνται,δεν κατάλαβα ότι αναφερόσουν αποκλειστικά στο mammyland.κατά τα άλλα συμφωνώ...περαστικά σου κιολας!

εμείς σήμερα πήγαμε να αλλάξουμε κάποια δώρα της μικρής από το λατρεμένο μου dpam,της πηρα μια σαλοπετα μέχρι 23 μηνών κ μια μπλουζα,γιατί για φετος εχει τιγκαρει η ντουλάπα της!!!σιγα σιγα ετοιμαζόμαστε.να δω που θα χωρέσουμε όλα τα δώρα...σημερα απολαύσαμε κ τα θεικά τρίγωνα πανοράματος του ΕΛενίδη!!μπουκιά κ συγχώριο που λένε!!!ειδα κ το τελευταίο επεισόδιο του Πειρασμού!!κλσψψψψ!!γωγω.σοδομα κ γόμορρα!!!το βραδυ θα παμε για ενα ποτακι με φίλους κ αυριο μεσημεράκι πετάμεεεεε!μου φαίνεται ότι λείπουμε πολύ καιρό.πολλά φιλιά!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια!!χρονια πολλα στις εορταζουσες και εορταζοντες!!!

χαθηκα, γιατι εκτος απο μια φιλη φιλοξενουμενη, ειχα και την αθηνουλα με φοβερο μπουκωμα, μυξες ατελειωτες και βηχα :( πολυ δραμα, εβλεπα το παιδακι μου να βασανιζεται και να μην μπορω να κανω τιποτε...δεν μ'αρεσει καθολου να αισθανομαι ανημπορη :twisted: σημερα ειμαστε λιγο καλυτερα ( κι εγω ετσι ειμαι) αλλα απο προχτες αρνειται να φαει στερεες και να πιει απο το μπουκαλι... θελει μονο στηθος, και το κακο ειναι οτι τοσο καιρο που θηλαζα πρωι-βραδυ, η παραγωγη μου μειωθηκε και μετα απο αρκετη ωρα βρισκει να φαει αλλα το καημενο επιμενει και δεν θελει να το αφησει..σημερα τη θηλαζω πιο τακτικα μπας και αυξησω την παραγωγη μου...εφαγε αρκετη φρουτοκρεμα το πρωι, αλλα απο τη χορτοσουπα στην πρωτη κουταλια εβαλε τα κλαμματα και δεν το συνεχισα, ειπαμε με το γιωργο να μην την πιεζουμε, για να επανελθει μονη της....βαθια μεσα μου ξερω πως ο,τι κανει το κανει απο ενστικτο και ηδη πιστευω πως παει καλυτερα....θα δουμε, τωρα κοιμαται, και παω να διαβασω τα νεα σας!!! στεναχωρηθηκα που εχασα και τη συναντηση,αλλα δεν γινοταν αλλιως, ειναι κριμα να κολλουσε κανενα μωρακι :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σας ευχαριστω κουκλιτσες για το καλωσορισμα!!!!!

γεωργιαννα επειδη εχασα επεισοδια γιατι την δευτερα αρχιζει τρεξιμο????μηπως γυρνας ξανα στην δουλεια???

γιουλακι μου κ σε εσενα καλη αρχη!!!!

να χαιρεστε τα αγαπημενα σας προσωπα!!!!γιαννηδες ιωαννες χρονια πολλα!!!!!

αφροδιτακι περαστηκα σας κοριτσαρα μου!!!!καλα κανεις κ δεν την ζοριζεις την μπεμπουλα αρκει που πινει γαλατακι εστω κ λιγο καλα ειναι...

δαναη τελικα τι εγινε στο τελευταιο επεισοδιο???ειχα πελατησσα κ δεν το ειδα σνιφ σνιφ...με την ζωη της αλλης ξενερωσα τοσος ντορος για το τιποτα......ασε κ η δικια μας ντουλαπα ετοιμη να εκραγη ειναι αυριο θα ανοιξω λιγο χωρο στην δικη μας γιατι δεν παει αλλο...τα μισα ρουχακια της ειναι πανω στον καναπε...

χοανιτα εγω δεν εχω καποια συγκεκριμενη κρεμα αλλες φορες δινω φρουτα αλλες δημητριακα η γιαουρτακι η κ γαλα αναλογα τα κεφια :lol: δεν ηξερα οτι πληρωνουμε τα εμβολια...μονο της γαστρεντεριτιδας εχω πληρωση 10 ευρω...

αναστασια ετσι ετσι εκμεταλευσου την μανουλα μεγαλη βοηθεια!!!!ηρθε κ η δικη μου για τα χριστουγεννα λιγο να κρατηση την ελενα ολη μερα καφεδες επινα κ δημοσιες σχεσεις :lol::lol::lol: νομιζα οτι ολες οι λαικες ειναι το ιδιο...κ εδω πανω εχει τα παντα η λαικη μας μεχρι κ κουρτινες εγω απο κει της πηρα ασχετο :D:lol:

γωγακι κ εσυ αρρωστουλα???περαστηκουλιαααα!!!!! ~o)[smilie=sleepy1.gif] τσαγακι κ νανι!!!

σμουτς σμουτς!!!!!!!φιλια σε ολες κ γιωργο μου????που εισαι καλε???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σουλα μου δεν εχασες και τπτ το ενδιαφερον. Πολυ ξενερωτο το τελευταιο επισοδιο!!!! Κανανε παρτυ εκπληξη στην Ελπιδα και ο Γιαναρης της εκανε προταση γαμου. Η Ξενια δραπετευσε για αλλη μια φορα και αυτοκτονισε!!! Αυτα!!!!!!!!!!!!

Αρχιζει το τρεξιμο και παλι με το σχολειο- αγγλικα- κολυμβητηριο!! και κανω τα χαρτια μου για υπηκοοτητα και εχω τρεξιμο στα σχολεια που μου ειχανε λαθος τ'ονομα. Ο καθενας τελικα οτι θελουν γραφουν!!!! και μετα σου λενε μορφομενοι ανθρωποι!!!

Στην δουλεια παω τον Φεβρουαριο. Αχ χαλια ειναι τα νυχια μου και βαριεμε να τα κοψω δεν πεταγεσε να μου τα κανεις;;;; χαχα

Αφροδιτη περαστικουλια στην Αθηνα!!! Πολλα ζορια τραβαει η κακομοιρα!!

Σας ευχαριστω για τις ευχες!!

Ξεκινησα σημερα να προσθετω τις αποδειξεις!!! φρικη!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...