Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΑΠΙΣΤΕΥΤΕΣ ΦΑΤΣΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ-ΜΑΙΟΥ!ΤΑ 1α ΜΑΣ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ


Recommended Posts

Ααα κι εγώ ζηλεύω αυτή τη Σαλονικιώτικη συνάντηση! :) Να περάσετε όμορφα!

Για εδώ συνάντηση την Πέμπτη θα σας πω αύριο, πρέπει να δω τι θα γίνει με μια συνεδρία...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 996
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημερα!!!!

Σήμερα έχει πλυντήρια,μαγειρέματα κ λαική πφφφφ,πόσο την βαριέμαι!

Κορίτσια θα συναντηθείτε στην όμορφη Θεσσαλονίκη ε????Τι ωραία!Γεωργιάννα λες να πάρουμε το αεροπλάνο να πεταχτουμε???

Θελουμε κ φωτο,φιλιά σε όλες!Καλα να περάσετε!

Δάφνη προσπάθησε για αύριο,μάλλον γύρω στις 11 με 12....μας έλειψε ο Αρούλης.

Το βράδυ θα επιβεβαιώσουμε την ώρα,να μιλήσουμε κ με τον αρχηγό...

Γλυκερία αύριο θα γνωριστούμε τι καλα να δούμε τα παιδάκια σου :D

Αφροδίτες κ εσείς προσπαθήστε !!!!

Τα λέμε μετα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!η ζουζού μόλις κοιμήθηκε!μετά θα την ταίσω φρουτόκρεμα κ μετά θα πάμε τη βολτιτσα που λέγαμε με τα κορίτσια.ευτυχώς είναι μια ηλιόλουστη μέρα κ σήμερα γιατί από παρασκευή θα χαλάσει ο καιρός.εσεις τι κάνετε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αρχική / Βιβλία / Παιδικά / Εικονογραφημένα Βιβλία / Για παιδιά 6-8 ετών /

Πριγκίπισσες άγνωστες και ξεχασμένες

Φιλίπ Λεσερμέιερ

Πριγκίπισσες άγνωστες και ξεχασμένες

Εικονογράφος: Ρεμπέκα Ντοτρεμέρ

απόδοση: Μελίνα Καρακώστα

Λίγα λόγια για το βιβλίο

Υπάρχουν πριγκίπισσες άγνωστες και ξεχασμένες, που διαφέρουν πολύ από τις διάσημες φίλες τους. Η Ρομ Τσιγγάν δεν έχει καν πύργο, η Κούσκοβα έχει συναντήσει το φοβερό Ρασπούτιν, η Ζουλού Ζαζού τρελαίνεται για δαντέλες και φρου φρου, όσο για την Αθέατη, δεν την έχει δει ποτέ κανείς.

Μοναδικές, υπέροχες πριγκίπισσες περιμένουν να ξετυλίξουν τα μυστικά τους: ποια είναι τ' αγαπημένα τους αντικείμενα, πότε μουτρώνουν, πού κοιμούνται, πού πάνε τα πολύτιμα δάκρυά τους, τι κάνουν ακριβώς με τις βεντάλιες τους.

Ένα βιβλίο που θα παρασύρει μικρούς και μεγάλους σε έναν υπέροχο, διασκεδαστικό, απροσδόκητο κόσμο, χάρη στην εξαιρετική εικονογράφηση της Ρεμπέκα Ντοτρεμέρ: σε κάθε σελίδα του βρίσκεται ένα μικρό έργο τέχνης.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερουδια κ καλη χρονια!!!

Ακομα μια χαμενη.. Σημερα θα γνωρισω ασπο κοντα την Δαναη & την Αναστασια με τ ακουκλια τος!! επιτελους εχουμε κι εμεςι στη β. ελλαδα επισκεπτες αμεεεε :) :) :)

Καποθ διαβασα για τα νινακια σας.. κι εμενα δν μπουσουλαει κ δν εχει βγαλει δοντια!! Χαλαρωνω κ σταματαω να συκγρινω..καθε παιδι θελει το χρονο του :) Καλως η κακώς !! Σας σκεφτομαι ολες σορρυ που δεν γραφω κ πολυ.... οπως ολες .. εχω κ εγω διαφορα.. το κυριοτερο ειμαι ΑΥΠΝΗ εδω κ μηνες!! αχ θελω να κοιμηθω σερι γινεται παρακαλω???χεχε!!!

φιλακιααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακια καλημερα!!!σας γραφω αγκαλια με την αθηνουλα.....χτες απο το βηχα δεν μπορουσε να κοιμηθει το καημενο, μεχρι που εκανε εμετο στισ 4 και ψιλοηρεμησε.... :( μπορει να ειναι ιωση, αν και δεν εχει αλλα συμπτωματα, το λεω μηπως εχετε προβλημα για την αυριανη συναντηση....πειτε μου, να ξερω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Xerete!!

Kali xronia me ugeia k polla xamogela..

Olo elega na sas gra4w alla olo k kati ginotan, ligo oi giortes, ta trapezia eixa k tin mikri arrwsti gemise pantou to kormaki tis me e3an8imata fouskwse ligaki, eixe fagoura k piretous k piname siropaki antiallergiko,antiknismwdes k antistaminiko k twra einai mia xara alla me tin 1i eukairia 8a kanoume analiseis gia allergies..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!! Μακαρι να ηταν αλλα πηγα τζαμπα στην Αθηνα για κατι χαρτια και θα ξαναπαω το μεσιμερι. Ακουστε υπηρεσια δημοσιου δουλευει ΜΟΝΟ Δευτερα και Παρασκ. 9.30- 1.00 και Τεταρτη 13.00- 17.00. Ωρες ωρες σκεφτομαι κακιες, δηλ. καλα κανουν και τους κοβουν τους μισθους σε καποιους!! Με 4 ωρες δουλειας θελουν μισθο που εμεις ουτε 8ωρο να δουλευουμε δεν το παιρνουμε!! ΕΛΕΟΣ ΠΙΑ!!!!!!!

Για αυριο τωρα νομιζω οτι κατα τις 11.00 ειναι καλα για να προλαβουμε να τα πουμε. Θα προτεινω στο Ριβερ για να δουμε και λιγο τα μαγαζια. Εχω να παω μετα και στο Ικεα χα χα.

Αφροδιτη δες αμα ειναι ιωση ή μηως την ενοχλησε κανενα φλεμα και γι' αυτο εκανε εμετο. Το κανουν καμια φορα τα παιδια επειδη δεν ξερουν να φτυνουν.

Ειρηνη μηπως θελει στο δωματιο της να κοιματε μονη της; το λεω επειδη την επαθα εγω.

Ανδρια περαστικα στην μικρη σου.

Δαναη ωραιο βιβλιο!!!

Ειδατε και εμεις θα συναντηθουμε!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριιιτσια....Αχ τι ωραια που θα συναντηθουμε κι εμεις....Ποιες θα ειμαστε???

Σημερα ξυπνησα στις 0730...Μερα με τη μερα θα ξυπναω ολο κ νωριτερα γιατι οπως σας ειπα σε 2 βδομαδες ξεκιναω δουλεια και θα πρεπει να ξυπναω στις 0600,να ετοιμαζω τον αλεξη,να ετοιμαζομαι κι εγω,να τον αφηνω στη νταντα και να φευγω για δουλεια...Απο δευτερα θα παω να αλλαξω γαλονια στις στολες γτ τον νοεμβριο προαχθηκα,και να δω τι χρειαζομαι να συμπληρωσω τι μου ερχεται κ τι οχι....Αλλα εξοδα απο εκει γαμωτο....

Χτες πηγαμε παιδιατρο,ο αλεξης ειναι 8530 και 71εκ υψος,την ξαναρωτησα για το αυγο κ μου ειπε μελατο να του το δινω μιας κ τα αυγα βλαχακη ειναι πιστοποιημενα και ελεγμενα καθως δινουν στις κοτες αντιβιωσεις για τα μικροβια της σαλμονελας...Σε 2 βδομαδες απο σημερα προσθετουμε σπανακι,μπροκολο,παντζαρι....Σημερα εχει τελεια μερα παντως για καφεδακι στη παραλια.....Αχ τι τελεια...Θυμαμαι τις μερες που ημουν σολο και πηγαινα οπου λαχταρουσα,το πρωι μπορει να ημουν πειραια,το απογευμα στο καβουρι και το βραδυ στη πετρουπολη με φιλους....Τελεια χρονια τα νοσταλγω και μου λειπει η παλια ζωη μου....Τεσπα!!!Δε θελω να τα σκεφτομαι γτ πεφτω....Εσεις τι αλλα???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιουλη ακομη δεν του εχεις δωσει αυτα τα λαχανικα; Γτ τοσο αργα; Εμεις ειδικα το μπροκολλο το τρωμε πολυ συχνα.

αυτη η παιδιατρος ειναι λιγο τα ζωα αργα σε οτι αφορα τα φαγητα....τα δινει ολα πολυ αργα και με επιφυλαξη...ειναι αλλεργιολογος και φοβαται για τυχον αλλεργιες αλλα εγω πολλα φαγητα του τα δινω....πχ τις προαλλες του εβαλα φασολακια πρασινα,του αρχισα μονη μου τα γιαουρτια κ τη φαριν λακτε κ τη μπισκοτοκρεμα και αυτη μου τα ελεγε πιο μετα...ε,δεν γινεται....

τελικα ισχυει για αυριο???μην παω κ ειμαι μονη μου....ποιες αλλες θα ερθουν???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ.ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ να εχουμε με υγεια.να χαιρομαστε τα ζουζουνια μας.χθες γυρισαμε και εμεις κ σημερα εχω ξεπατωθει στο να βαζω πληντυρια ,να καθαριζω.εχω κ τον μπεμπη 2 μερες τωρα μεσα στη γκρινια.....δεν την παλευω με την γκρινια.ολο αγκαλια θελει.δεν καθετε πουθενα.δεν ξερωσε τι εχει παθει.τωρα τον εχω εχω κατω κ τσιριζει.επανερχομαι .......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλα να περασετε αυριο!!εμεις τα ειπαμε σημερα.γνωρισα κ τις μπουμπουδες ταπο κοντα κ η μυρτω εκανε χαρες!!!πηρα κ ενα κοτλε μωβ πουα στη μικρη απο το h&m πολυ ωραιο μονο 10 ευρω.αυτα...το μεσημερι εφτιαξε ο κωστας μυδια με μια ωραια στσα με κρασι μουσταρδα ανηθο κρεμμυδακι κ ηταν τελεια κ μια μακαροναδα με σολωμο η μαμα κ σκασαμε.αργοτερα θα ερθει η κουμπαρα μας για τσα τσα κ φοντυ τυριων...αχχχ

σας φιλω.δοκιμασα το αστερακι σλινγκ της ειρηνης κ ειναι τελειο!!!το σκεφτομαι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλα να περασετε αυριο!!εμεις τα ειπαμε σημερα.γνωρισα κ τις μπουμπουδες απο κοντα κ η μυρτω εκανε χαρες!!!πηρα κ ενα κοτλε μωβ πουα στη μικρη απο το h&m πολυ ωραιο μονο 10 ευρω.αυτα...το μεσημερι εφτιαξε ο κωστας μυδια με μια ωραια στσα με κρασι μουσταρδα ανηθο κρεμμυδακι κ ηταν τελεια κ μια μακαροναδα με σολωμο η μαμα κ σκασαμε.αργοτερα θα ερθει η κουμπαρα μας για τσα τσα κ φοντυ τυριων...αχχχ

σας φιλω.δοκιμασα το αστερακι σλινγκ της ειρηνης κ ειναι τελειο!!!το σκεφτομαι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα ζουζούνες!

Σήμερα περάσαμε μια πολύ ωραία μέρα! Πήγαμε Θεσ/νίκη, σε ένα ωραίο εμπορικό κέντρο που το λένε City gate και συναντηθήκαμε με την Δανάη και την Ειρήνη! Τα μωρά τους είναι κουκλιά! Ξετρελάθηκα και με την Μυρτούλα και με τη Νεκταρία! Έχουμε πολύ όμορφα μωρά στο φόρουμ! Και δεν είμαι κουκουβάγια γτ θα έβλεπα μόνο την δική μου κούκλα, αλλά βρε κορίτσια είναι τέλειες και οι δύο (Μυρτώ και Νεκταρία)! Ήθελα να τις ζουλήξω αλλά ντρεπόμουν :lol:

Αύριο έχετε κι εσείς συνάντηση, έ?

Να περάσετε τέλεια και να δώσετε πολλά φιλιά στη Γλυκερία και τα μωρά της!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επεστρεψα!!! Εβαλα τον μικρο για υπνο.

Δαναη σταματησα τον θηλασμο. Σκεφτομουνα να το κρατησω εστω ενα γευμα αλλα ο Διονυσης δεν θελει, προτειμαει το μπιμπερο. Δεν νιωθω τυψεις, το μονο που ειδα ειναι τα λεφτα μου να μειωνονται και λιο στεναχωρηθηκα. Περιμενα οτι θα θελω 1 κουτι, 600γρ. , για 2 εβδομαδες αλλα θελω το πολυ 10 μερες.

Ο Διονυσης πινει γυρω στα 180γρ. κατα τις 6, 150γρ. μετα το μεσιμεριανο(οχι ακριβως μετα) και το βραδυ 210γρ.

Αληθεια εσας ποσο γαλα πινουν τα μωρα σας;

Κοριτσια χαιρομαι που περασατε ομορφα. Ειρηνη περιμενω φωτο στο μαιλ μου!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας και απο μένα.. Βασιλική και μένα ο καημένος μάλλον βγάζει τα πάνω δόντια και έχει γκρίνια.. δεν κοιμάται και το βράδυ.. ευτυχώς με βοηθάει η μαμά μου και το απόγευμα τον κρατάει και κοιμάμαι κανένα 2ωρο γιατί αλλιώς δεν την πάλευα με τίποτα.. μπρόκολο,παντζάρι ούτε εγώ του τα άρχισα ακόμη θα τη ρωτήσω αύριο που ελπίζω να ξεκλέψουμε λίγο χρόνο το πρωί απο το μαγαζί να πεταχτούμε..Γιούλι καλή αρχή στη δουλειά..και εγώ μερικές φορές νοσταλγώ την παλιά μου ζωή αλλά μετά σκέφτομαι πως τότε δεν είχα αυτό το υπέροχο πλασματάκι και παρηγοριέμαι..έχω βάλει κάτι τυροπιτάκια στο φουρνο γιατί μου περίσεψε λίγη φέτα και δεν ήθελα να τη πετάψω, περιμένω να γίνουν και να ξαπλώσω όσο προλάβω...καλό ξημέρωμα να έχουμε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερουδια!!

Κι εμεις περασαμε πολυ ομορφα εχθες χαρηκα πολυ πουγνωρισα τα κοριτσια παο κοντα..ανταλλαξαμε αποψεις κ συμβουλες κ εφυγα πολυαναλαφρη! η μαμα της αναστασιας ειναι σουπερ!!! Μοιαζει πολυ με τη μαμά μου και μου εδωσε συμβουλες καλες :) Η Γεωργια ειναι φοβερη εχει τελεια μαλλακια κ ειναι πολυ ανεπτηγμενο μωρακι.. χαδακια παλαμακια μη πω για το μποι... η Μυρτώ ειναι ενα πολυ χαρουμενο νινι..φαινετε η αγαπη που παιρνει απο τους γονεις τς..επισης σπορρυ αν σας τα ματιασα .. κοριτσια εχετε κανει καλη δουλεια με το φαγητο !! μπράβο!!

Καλα να περασετε σηνμερα στη συναντηση οι αθηναιες.. κ ποθυ κ που να ανεβαινει καμια σας εδω πανω!! αντεεεε

τις φωτο θα της στειλω με την πρωτη ευκαιρια ναι? φιλακιααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλη χρονιαααααααααα.... κοριτσακια δε σας εχω ξεχασει τρεχω σαν το βεγγο κατεβαινω κ φαρμακειο και μιλαω με ενα κατασκευαστη γιατι φτιαχνουμε ιστοσελιδα και ηλεκτρονικο καταστημα.. και φτιαχνω ηλεκτρονικη αποθηκη μου κανουν εκπαιδευση κλπ. Και ξεκιναω σε μια εβδομαδα φροντιστηρια γιατι θα δωσω κατι εξετασεις του χρονου... Αυτα αφηστε τα και ειμαι με τη μικρη κι ολα τ αλλα τα χωραω σε ενα τετραωρο... σημερα το ειδα για τη συναντηση... :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Περασαμε πολυ ωραια και εμεις!!!

Η Γλυκερια μας εκανε εκπληξη και εφερε μια βασιλοπιτα. Εγω μαζι με τον Διονυση κερδισαμε το φλουρι. Ευχαριστουμε!!!

Καλα η Μαριεττα πολυ γλυκια!!

Αφρο δεν ειχα το τηλ. σου να σε παρω. Εαν θέλεις στειλτο μου σε πμ.

Εννοειτε θα μας βαλεις την ηλεκτονικη διευθυνση του φαρμακειου γτ με ενδιαφερει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...