Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΑΠΙΣΤΕΥΤΕΣ ΦΑΤΣΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ-ΜΑΙΟΥ!ΤΑ 1α ΜΑΣ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 996
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Λοιπόν,ύστερα από απαίτηση πολλών φίλων (χιχιχιχ)σας παραθέτω τη συνταγή για τα κάτωθι εξαίσια χριστουγεννιάτικα μπισκότα,τα οποία ετοιμάστηκαν ειδικά για να ταξιδέψουν στην όμορφη Θεσσαλονική!οι Θεσσαλονικείς λοιπόν,που σχολίασαν,Ηλιάς,Βάσω κτλ,να πάρουν το ταπεράκι τους κ να περάσουν μια βόλτα...

Υλικά:

-250 γρ βούτυρο αγελαδινό

-250 γρ ζάχαρη

- 1 αυγό

... -500 γρ αλεύρι

-1 βανίλια

Ζυμώνω καλά το μείγμα,ανόιγω με πλάστη σε πάχος περίπου 3 εκ. και ψήνω σε προθερμασμενο φούρνο στους 200οC (πάνω- κάτω) gia 20'.Ενδιάμεσα ελένξτε αν εχουν ροδίσει κ σβήστε το φούρνο.Η ζύμη αυτή βγάζει περίπου 3 ταψιά.

Για το γλάσο/πάστα ζάχαρης:

- 1 ασπράδι αυγού

-200 γρ άχνη ζάχαρη

Τα αναμειγνύω καλά με μίξερ ή συρματινο,Στη συνέχεια αν θέλω χρώμα,προσθέτω χρώμα ζαχαροπλαστικής (1-2 κουτ.γλυκού)και ανακατεύω.Αυτό γίνεται ενα παχύρευστο μείγμα,το οποίο μπορώ να αλείψω πάνω στα μπισκότα με κουταλάκι.Αν θέλω να το κάνω πιο συμπυκνωμένο προσθετω λίγη άχνη.

καλή επιτυχία και καλά Χριστούγεννα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπορείτε στη ζαχαρόπαστα να προσθέσετε κ άρωμα.εγω έβαλα 2-3 σταγόνες πικραμύγδαλο.

Αναστασία,τέλεια φαίνονται τα μελομακάρονα κ χορταστικάααααα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια κι από μένα!

Χάθηκα γιατί με είχε στο τρέξιμο ο Αρούλης! Γκρίνια, στήθος και ύπνος, έτσι ήταν όλο το ΣΚ και χθες μου έκανε και δέκατα κι αναρωτιόμουν τι έχει... Τον ενοχλούν βέβαια πολύ τα ούλα του, πολύ όμως! Τελικά χθες το βράδυ η θερμοκρασία του ήταν μια χαρά, κοιμήθηκε και σήμερα ξύπνησε άλλο παιδί! Χαρούμενος, ενεργητικότατος, ούτε δέκατα, ούτε τίποτα, δε γκρίνιαξε καθόλου όλη μέρα αλλά δεν είχε και καμία διάθεση για ύπνο και τελικά κοιμήθηκε στις 11.30. Τι να πω? Άβυσσος! :lol::lol::lol: Είναι όμως πολύ γλυκός και πολύ ζουζούνος και πολύ τρυφερός και πολύ όμορφος και τον λατρεύω! Κου κου βααα!!!

Στην ανακούφιση από τα δόντια βέβαια έπαιξαν μεγάλο ρόλο τα τρομερά μπισκότα που έφτιαξα χθες το βράδυ! Την είχα δει καιρό τώρα τη συνταγή, νομίζω την είχε αναρτήσει κι εδώ η Αναστασία, αν θυμάμαι καλά, είναι τα μπισκότα οδοντοφυΐας από τις συνταγές τς παρέας. http://www.sintagespareas.gr/sintages/m ... fiias.html Απλώς επειδή ο Άρης δε τρώει καθόλου έτοιμες κρέμες, εγώ έβαλα φρέσκια φρουτόκρεμα (μια μπανάνα, ένα αχλάδι και δύο μανταρίνια στο μπλέντερ!) αντί για φαρίν λακτέ και νερό. Βγήκαν πράγματι πολύ σκληρά και ο Άρης ενθουσιάστηκε. Πολύ δύσκολο να κόψει κομμάτι (ούτε εγώ καλά καλά δε μπορώ), απλώς το έξυνε στα ούλα του και αυτό λίγο λίγο λιώνει (πολύ αργά, ακόμα ολόκληρο είναι). Ε λερώνει λίγο χέρια, πρόσωπο και μπλούζα αλλά χαλάλι.

Τα γλυκά σας Δανάη και Αναστασία είναι τέλεια! Ζηλεύω! Δεν έχω ασχοληθεί πολύ με τη ζαχαροπλαστική, η αλήθεια είναι...

Γωγώ με γεια τα ψώνια της Χριστίνας, είμαι σίγουρη πως θα είναι μια κουκλίτσα στην επίσημη εμφάνισή της. Αχ θέλω πολύ να δω αυτό το μικρό θηλυκό ταρζανάκι σου!!!

Άντρια μη δώσεις φρουτόκρεμα σε σκόνη, κρίμα είναι, δεν προσφέρει τίποτα κι έχει και ζάχαρη!

Έλενα ελπίζω να μη χρειαστεί να ακυρώσεις όλα τα σχέδιά σου για τις γιορτές και να μπορέσεις να καθυστερήσεις την παράδοση της νέας δουλειάς. Χαίρομαι πολύ που όλα είναι καλά με το μωρούλι, φιλάκι στη κοιλίτσα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τρώγοντας πατάτα και αβοκάντο με το χέρι! Μ' αρέσει ν'αναποδογυρίζω το μπωλ!! Κι από κάτω η ζωντανή σκούπα του σπιτιού, δεν αφήνει τίποτα να λερώσει! Ο Μαμπρουκάκος μας! :lol::lol::lol:

post-14188-13873938408337_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!

Δάφνη,γλυκύτατος ο Άρης μας!!!μόνος του σηκώθηκε δηλ στο κρεβάτι??μπράβο!!αυτα τα μπισκότα οδοντοφυίας δεν κινδυνεύουν να γίνουν κομματάκια κ να πνιγούν?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ωραία ιδέα,Δαφνη,το αβοκάντο,ειναι πολύ θρεπτικό και εδώ πέρα τα κόβουμε τσάμπα από τα δέντρα μαζί με τα πορτοκάλια!ρώτησες τον παιδίατρο κ ειναι οκ να τα τρώνε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!

Η χθεσινή νύχτα είχε πολύυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ ξενύχτι! Η δεσποινίς Γεωργία με είχε στο πόδι από τις 3:30 μέχρι τις 7 :shock:

Δεν μπορούσα να καταλάβω με τίποτα τι την ενοχλούσε και δεν κοιμόταν.. δούλευε και ο άντρας μου και τα "λούστηκα" όλα μόνη μου!

Πάλι καλά που υπάρχει και η επόμενη μέρα και τα ξεχνάω λίγο.

Σήμερα λέμε να πάμε Ιασώ να πάρουμε το βιβλιάριο της μπέμπας (είχαμε βγει με προσωρινό) και μετά να πάμε Mall έτσι για να μην πάει άδικος τόσος δρόμος! :lol:

Δάφνη, κούκλος ο Άρης! Μεγάλωσε!!! Σου μοιάζει νομίζω!

Με την σκούπα του σπιτιού τρελάθηκα θέλω να σου πω! :lol:

Τη συνταγή για τα μπισκότα την έβαλε η Γωγώ.

Πάω να φτιάξω το μαμ της μικρής μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας και από εμένα!!!!!!!!!!

Τι κάνετε?

Όλες οι φωτογραφίες είναι υπέροχες!

Δάφνη σου μοιάζει πάρα πολύ ο γιος!!! Να σας ζήσει!!!

Δανάη τα είπαμε και από το fbook για τις....ψεύτικες φωτογραφίες σου :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Στέιση πολύ ωραία τα γλυκά σας να είστε καλά και του χρόνου!!!!!

Λοιπόν η μικρή σου μπορεί να κλαίει γιατί βγάζει δοντάκια. Η δικιά μου εδώ και 2-3 ημέρες ξυπνάει μέσα στην νύχτα και κλαίει αρκετά και της δίνω πιπίλα και κοιμάται...Μπορείς αν θέλεις (εγώ το αποφεύγω) να της δώσεις λίγο ντεπόν (αν συμφωνήσει και ο γιατρός).

Δεν ήξερα ότι βγήκαν ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ βιβλιάρια στο Ιασω...Σου το είπε κάποιος? Ψάχνω βιβλιάριο εδώ και 9 μήνες..................................................Που μπορώ να πάρω να ρωτήσω? Και εγώ θέλω να πάω στο mall μετά αν και έχουμε πει ότι θα ενισχύσουμε τα τοπικά μαγαζιά και όχι τα πολυκαταστήματα...συν του ότι γίνεται χαμός....απλώς να ώρες ώρες βολεύει πολύ γιατί τα βρίσκεις όλα μαζεμένα...

ααα επίσης τσίμπησε γύρω στις 5 φορές ένα παλιο-κούνουπο την μικρή μου και την έχει κάνει χάλια...έχει και άσπρο δερματάκι και στενοχωριέμαι πολύ όταν τα βλέπω....μου το έφαγε το παιδί............ :(:(:(:(:(:(:(:( δεν μπορώ να καταλάβω που βρέθηκαν τα κουνούπια στον Χολαργό Δεκέμβριο μήνα...Είναι η 3η-4η φορά που συμβαίνει....

:shock::shock::shock::(:(:(:(:(:(:(:(:(

αυτά από εμένα! Σήμερα δουλεύω και από αύριο αρχίζω τα μαγειρέματα !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

γεια σας :D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalimera!!!

Exw poli ponokefalo k vlepw k to spiti xalia k trellainome, einai gemato skones mas daneise mia geitonissa mas ena parko opws to i8ela mikro tis Graco k ligo poli to vole4a stin kouzina mas avrio an ta kataferw 8a agorasw k strwmataki k 8a mou to ka8arisei k o george me afro gia ifasmata giati itan filagmeno stin apo8iki tis k mou to anoi3e o aderfos mou stin kouzina k mou ekane to patwma xalia ekane k o george kati douleies stin taratsa me ton kilindro pou espase k 8elw epeigonwts geniki alla simera 8a ertei mia kopela na me voi8isei me ta tzamia k avrio 8a kanw to ipoloipo spiti..

Daphne kouklos o Aroulis na ton xereste!!! Euxaristw gia tin apantisi sou..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελενα,κ εδώ έχουμε ακόμη κουνούπια κ δυστυχώς θα πρέπει να βγάλουμε πια την κουνουπιέρα...

Αναστασία,κ η Μυρτώ χθες το βραδυ ξύπνησε δυο φορές (δεν ξέρω γιατί) αλλά χωρίς να τη σηκώσω,τη χάιδεψα,της έβαλα μουσική κ έφυγα.σε 1' ξανακοιμήθηκε.ποιος ξέρει...

Η παιδίατρος μας είπε ότι μπορεί να βιώνει κ άγχος αποχωρισμού ή να της λείπω στον ύπνο της γι'αυτο να ξυπνάει.

οταν γυρίσω στη δουλειά λέτε να είναι ανησυχη?θα είναι με τον μπαμπά της βέβαια,αλλά 6 ώρες δεν θα με βλέπει... :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν ήξερα ότι βγήκαν ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ βιβλιάρια στο Ιασω...Σου το είπε κάποιος? Ψάχνω βιβλιάριο εδώ και 9 μήνες..................................................Που μπορώ να πάρω να ρωτήσω? Και εγώ θέλω να πάω στο mall μετά αν και έχουμε πει ότι θα ενισχύσουμε τα τοπικά μαγαζιά και όχι τα πολυκαταστήματα...συν του ότι γίνεται χαμός....απλώς να ώρες ώρες βολεύει πολύ γιατί τα βρίσκεις όλα μαζεμένα...

Πήρα τηλέφωνο στο Ιασώ και μου είπαν ότι ήρθαν τα βιβλιάρια και να περάσω να το πάρω.

Ρώτησα αν πρέπει να έχω κάποιο χαρτί μαζί μου και μου είπαν όχι. Θα βρουν τα στοιχεία μου από τον υπολογιστή και θα μου το ετοιμάσουν επιτόπου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασία,κ η Μυρτώ χθες το βραδυ ξύπνησε δυο φορές (δεν ξέρω γιατί) αλλά χωρίς να τη σηκώσω,τη χάιδεψα,της έβαλα μουσική κ έφυγα.σε 1' ξανακοιμήθηκε.ποιος ξέρει...

Η παιδίατρος μας είπε ότι μπορεί να βιώνει κ άγχος αποχωρισμού ή να της λείπω στον ύπνο της γι'αυτο να ξυπνάει.

οταν γυρίσω στη δουλειά λέτε να είναι ανησυχη?θα είναι με τον μπαμπά της βέβαια,αλλά 6 ώρες δεν θα με βλέπει... :(

Δανάη, κι εγώ το προσπάθησα. Την έβαλα στο λίκνο και τη χάιδεψα. Έκατσε λίγο μόνη της και τραγούδαγε ατα-τα, μα-μα, αλλά μετά από 10 λεπτά άρχισε να κλαίει.

Την πήρα αγκαλίτσα, την κοίμησα και μόλις με πήρε κι εμένα ο ύπνος ξαναξύπνησε. Και ξανά χαδάκια, έπαιξε λίγο με το μουσικό φεγγαράκι, την έβαλα λίγο στο στήθος μήπως πεινούσε και κάπως έτσι κύλησε η νύχτα.... Τι να πω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πολύ ενδιαφέρον άρθρο του παπαβέντση (με κόλλησες,Δάφνη,χιχιχι) "Ο Θηλασμός δεν είναι μόνο για θρέψη"

http://www.mitrikosthilasmos.com/2010/0 ... t_459.html

http://www.mitrikosthilasmos.com/2011/1 ... st_21.html

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φιλενάδες τι κάνετε??Ετοιμάζετε τραπεζια ,τρεχετε για ψωνια κ βολτες πολλές :D

Δάφνη μου πολύ τον καμαρώνω τον Αρούλη,αχ πως μεγάλωσε κ στεκεται ...πολύ γλυκος.

Πρεπει να βρεθούμε ρε γμτ....τωρα όμως δεν προλαβαίνουμε,μαλλον με το καινούργιο έτος,του χρόνου που λένε :lol:

Τα μπισκότα οδοντοφυιας τα εφτιαξα κ εγώ αλλά μάλλον δεν έκανα αρκετα λεπτή ζύμη κ μου βγήκαν μαλακα κ η Χριστίνα τα εκοβε κομματακια,πολυ ωραια η ιδεα σου με φρούτα,θα τα κάνω πάλι έτσι.

Καλές βόλτες Αναστασία μου,είπαμε η Γεωργία είναι για νυχτερινές καταστάσεις,ετοιμάσου να την κυνηγάς στα μπαράκια.

Εμένα πάντως κοιμάται όταν της δίνω το γάλα στην αγκαλια μου,αλλιως την κυνηγάω στο κρεββάτι μεχρι να κουραστει,μόνη της να κοιμηθει μόνο όταν είναι πολύ κουρασμένη.

Ξεκίνησε ο αντρας μου τα βραδυνά κ με μεχρι κ την πρωτοχρονιά θα φεύγει στις 12 το μεσημερι κ θα ερχεται στις 23.30 το βράδυ... :(

Θα αλλάξουμε τον χρονο μαζί ίσα ίσα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Poio sas aresei perissotero? 4ifiste :D 8imaste pou mou eipe i kouniada mou pws 8a mou parei dwro to parko epimenei k epeidi tin strata tin agorasame emeis den tis emeine kati allo na parei tis mikris k etsi mallon 8a to dwsw pisw auto pou mas daneisane an me rwtate kalitera giati den mou aresei na daneizome..

post-5713-1387393840848_thumb.png

post-5713-13873938408564_thumb.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

antria περιττα εξοδα,κανε υπομονη με αυτο που σου δανείσανε,7 μηνών εχει πάει το μωρό σου,τι νοημα εχει για 2 μηνες το πολύ ακόμα,μετα λογικά δεν θα το θέλει....

Ετσι κ αλλιώς το δανειστηκες δεν λέει κάτι η επιστροφή του μια ώρα αρχίτερα...δεν είναι κακό σε μια τελική,δεν το ζητιανεψες...

Ας παρει κατι αλλο που θα χρειαστεί πχ ασφαλιστικα μετρα τυπου καγκελα αν χρειαστείς που ειναι κ αυτα κανα 40 ευρώ περιπου...αυτη ειναι η γνωμη μου.

Η καμια κουνια για την πορτα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστούμε πολύ πολύ για τα καλά σας λόγια!!!

Κάνει μικρές απόπειρες να σηκωθεί μόνος του, το έκανε και στο μπάνιο, πιάστηκε από τη λαβή της μπανιέρας! Ακόμα όμως δε το έχει καταφέρει. Αν τον βάλω όμως εγώ όρθιο κοντά στο κάγκελο, αμέσως το αρπάζει και στέκεται και του αρέσει. Έτσι προέκυψε και η φωτογραφία.

πολύ ενδιαφέρον άρθρο του παπαβέντση (με κόλλησες,Δάφνη,χιχιχι) "Ο Θηλασμός δεν είναι μόνο για θρέψη"

:) Αυτό το άρθρο το λατρεύω αλλά έριξα πολύ γέλιο με τα απομνημονεύματα του μωρού, δε τα είχα διαβάσει!!!

Δανάη τα μπισκότα είναι πολύ σκληρά και δε κόβονται εύκολα, απλώς λιώνουν σιγά σιγά με το σάλιο. Προφανώς θέλει πάντα επίβλεψη αλλά αυτό ισχύει με όλα! Γωγώ εγώ έβαλα λίγο παραπάνω αλεύρι απ' ότι λέει η συνταγή και τα έψησα για 20 λεπτά στους 180 και βγήκαν σκληρά.

Ωραία ιδέα,Δαφνη,το αβοκάντο,ειναι πολύ θρεπτικό και εδώ πέρα τα κόβουμε τσάμπα από τα δέντρα μαζί με τα πορτοκάλια!ρώτησες τον παιδίατρο κ ειναι οκ να τα τρώνε?

Αβοκάντο ναι, είναι οκ να φάνε, το έχω επιβεβαιώσει. Αχ τι καλά που έχετε τόσα εκεί, εδώ δίνω μάχη για να βρω καλά και ώριμα...

Η παιδίατρος μας είπε ότι μπορεί να βιώνει κ άγχος αποχωρισμού ή να της λείπω στον ύπνο της γι'αυτο να ξυπνάει. οταν γυρίσω στη δουλειά λέτε να είναι ανησυχη?θα είναι με τον μπαμπά της βέβαια,αλλά 6 ώρες δεν θα με βλέπει... :(

Λένε πως σ' αυτή τη φάση βιώνουν την απώλεια της μαμάς κάθε φορά που πέφτουν για ύπνο... Πιθανώς να είναι ανήσυχη στην αρχή, ίσως οι πρώτες μέρες να είναι λίγο δύσκολες αλλά θα συνηθίσει φαντάζομαι.

Ούτε εγώ ήξερα πως βγήκαν τα βιβλιάρια κι εμείς προσωρινό έχουμε. Έλεγα ν' ανέβω Μαρούσι την άλλη βδομάδα, θα περάσω κι από το Ιασώ επομένως, ευχαριστούμε Αναστασία!!!

Άντρια κι εγώ θα σου έλεγα να κρατήσεις το δανεικό και να σου πάρουν κάτι άλλο χρήσιμο. Δες κιόλας πρώτα αν η Βικτώρια κάθεται στο πάρκο γιατί ο Άρης δε θέλει καθόλου, το μάζεψα και το έβαλα στη ντουλάπα προς το παρόν και του έχω φτιάξει παιδότοπο στο πάτωμα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Den me prolavate piga sto katastima na parw times k na dw poia sxedia exoun..K paraggeila to 2o na mou to feroun avrio apo alli poli k egw Danai porotimousa to 1o alla den to fernoune Kipro..Edwse k mia prokatavoli, telika 8a mou to agorasoune ta pe8erika mou k i kouniada mou kati allo..

Gwgw mou etsi alliws 8elei strwmataki k simera ekana 2-3 tilefwna k den vrika to size pou efarmozete einai palio montelo k pio mikro apo ta kanonika..Mono 2 mines? Ligoi den einai? O gios tis kouniadas mou einai sxedon 2 xronwn k ton koimizoune ekei (i pe8era mou den exei krevvataki) k merikes fores mporei na ton 3egalasoune k ligo k na meinei..

Daphne mou ka8ete sto parko, exei i pe8era mou k opote pame ekei, ekei tin vgazei paizei k merikes fores koimate..

Etsi alliws 8elei k i mama mou parko k etsi 8a to pernw k ekei mallon (afou 8a einai diko mas), nai to autokinito mou egine van vazw tin strata exw k to karotsi k giati oxi k to parko :lol: ..Erxetai k se ligous mines k to paidaki tou aderfou mou kapou 8a xreiastei..

Sas euxaristw paaaaara poli gia tis apantiseis sas!!!!!!!!!

Kaname k tis douleies tou spitiou, telika para8ira den kaname fovi8ikame ton kairo k afou ir8e pou ir8e i kopela me voi8ise giati eixa k tin mikri ligo idiotropi..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι κανουν οι γλυκες μανουλες???

σας πεθυμησα!!!!!!

οπως καταλαβαινετε εχετε γραψει τοσα πολλα νεα κ δεν εχω καταφερει να τα διαβασω ολα ακομη δεν εχουμε ιντερνετ αχ αντε να γυρισει ο γειτονας :lol::lol::lol:

τα νεα μας τωρα η ελενα εβαλε 3 εκατοστα κ επιτελους εγινε 8 κιλα κ 350 γραμμαρια νομιζα οτι ποτε δεν θα τα ξεπερνουσαμε τα εφτα :lol::lol::lol: ειναι μια μικρη ζουλου δεν καθετε λεπτο στον ποπο της σηυκωνετε πεφτει χτυπαει κλαιει κ ξανα απο την αρχη μια σταλια ανθρωπακι κ κανει προσπαθειες να περπατησει οταν πιανετε πηγαινει γυρω γυρω μεσα στο παρκο κ στην γωνια του καναπε 40 εκατοστα καταφερε να περπατησει χωρις να πιαστει απο πουθενα αλλα εκανε τοσο γρηγορα βηματακια κ ξεσκηστικα στο γελιο :lol::lol::lol:

μας εφερε η γιαγια μας δωρο ενα κουνιστο αλογακι που βγαζει ηχους κ κουναει την ουρα πολυ γλυκα!!!!!

εγω αρχισα να δουλευω σιγα σιγα δυκτιονομε!!!!!

το κακο ειναι οτι δεν μπορω να ανεβασω φωτο...

αυτα τα νεα μας ελπιζω να ειστε ολες καλα κ συντομα να μπορω να ειμαι κ παλι κοντα σας!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα!! Μιας κι ο μπόμπιρας θηλάζει αυτή τη στιγμή βρήκα την ευκαιρία να σου απαντήσω.. Το βράδυ κι εγώ δίνω ξένο συμπληρωματικά από τον θηλασμό, γιατί τον βάζω μόνο από το ένα να ηρεμήσει κ λίγο η άλλη θηλή!! Εμάς ήρθε κι ο παιδίατρος την Παρασκευή το βράδυ τον είδε, τον ζύγισε, αλλά δεν πήρε όλο το βάρος που έχασε από την κλινική κ τώρα μου προσθέτει κι ένα γεύμα ξένο το μεσημέρι!!  Στην αρχή τη σύριγγα τη ρουφούσε σαν γατάκι, αλλά τώρα που το δοκιμάσαμε ξανά για να μη μπερδεύεται με τις θηλές είναι πιο δύσκολο, γιατί έχει γίνει πιο ζωηρός κι έτσι αφήσαμε το μπιμπερό!!
    • Εμένα τον πιάνει και την μέρα δυστυχώς! Υπομονή ναι πού θα πάει θα περάσουν! 🥴🥴 Σε λιγάκι ξεκινάμε βάρδια!! Χαχα Ευτυχώς πρόλαβα κι έκανα τώρα ένα ωραίο ζεστό μπανάκι και χαλάρωσα λίγο! 😊
    • Καλά είμαι 😊 Στη ρουτίνα μας. Καλά τα πάει η μικρή με την γυναίκα, έχουν βρει κι αυτές την ρουτίνα τους. Έχει προσαρμοστεί και δεν κλαίει όταν την αφήνουμε.  Είμαι στο στάδιο του αποθηλασμου. Τώρα της δίνω μόνο πρωί βράδυ και έχει ξεκινήσει και πίνει τώρα και αρκετό αγελαδινό γάλα, οπότε αυτό το μήνα σκέφτομαι να κόψω και τον πρωινό θηλασμό και τον επόμενο μήνα τον βραδινό. Για να δούμε... Θα σε συμβούλευα να κάνεις έστω και με βιντεοκλήση μία συνάντηση με σύμβουλο θηλασμού μπας και βρει τι φταίει. Είναι κρίμα τώρα να πονάς 😕
    • Κι εμείς έτσι ακριβώς...όλη μέρα κοιμόταν κάτι μισαωρα ένα τέταρτο και πάει λέγοντας και τ απόγευμα δεν άντεξε κοιμήθηκε απ' τις 6 μέχρι τις 9..μετά κοιμήθηκε κάνα τέταρτο και τώρα προσπαθώ να τον βάλω μπας και κοιμηθεί κάνα τετράωρο...εντάξει παρηγοριεμαι τουλάχιστον δεν είναι μόνο ο δικός μου
    • Τα άλματα ουσιαστικά θα καταλαβαίνεις γιατί το μωράκι φέρεται κάπως διαφορετικά..Εμείς ας πούμε περάσαμε τα 2 πρώτα και τα καταλάβαμε καλά 😂..Εμένα στηρίζει κεφαλάκι και έχουμε και οπτική επαφή αρκετή θα έλεγα...Μη σε αγχώνει αυτό,κάθε μωράκι θέλει τον χρόνο του 🙂🙂..Αχ και εμάς τα βράδια μας είναι λίγο περίεργα λόγω κολικών αλλά θα περάσουν που θα πάει..
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...