Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΑΠΙΣΤΕΥΤΕΣ ΦΑΤΣΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ-ΜΑΙΟΥ!ΤΑ 1α ΜΑΣ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ


Recommended Posts

Kalimera..

Danai mou se euxaristw gia tin apantisi sou..

Gwgw mou oi voltes 8eloun xrima xexe :))..Se euxaristw gia ta logia sou..

Gewrgianna mou na sou zisei o Alexandros sou, na ton xerese...Xronia polla kala k me ugeia..Oso gia ton andra sou dwse mia eukairia afou les pws twra arxise deila deila k kanei 2 pragmatakia sto spiti , merikoi den paradexontai sta logia to "la8os" tous alla me tis pra3eis tous deixnoun pws simfwnoun me osa tous eipes..

Akomi na me parei ekeini i kiria gia tin douleia..Tin pira egw stis 10 k mou eipe pws einai ektos grafeiou k 8a me parei mia alli kiria girw stis 11 alla i wra einai 1 k akomi tipota :shock:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 996
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Μπισκοτάκια της NUTRICIA από τον 7 για να μάθει food fingers. Εγώ είχα άλλο φόβο, μην πνιγεί , μην της σταθεί κανένα κομματάκι από μπισκότο στο λαιμο και της έδινα μπισκοτάκια ΜΙΡΑΝΤΑ που λιώνουν πιο γρήγορα στο στόμα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δαναη τελικα γιορταζεις σημερα;

Και εμενα μου ειπε να του δινω κατσικακι. του εδωσα μια φορα και του αρεσε.

Ανδρια μπορει να ειχε δουλεια και να σε παρει αργοτερα. υπομονη!!!!

Ιωαννα πως την φωναζεις την κορουλα σου;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι κανετε γλυκες μου???που εισαι βρε γιωργοοοο????σμουτς

δεν εχω ιντερνετ στο σπιτι ειμαι σε ενα νετ καφε τωρα η αληθεια ειναι οτι διαβασα λιγα απο τα νεα σας γιατι με την ελενα αγκαλια ειναι δυσκολο...

γεωργιαννα μου να χαιρεσε τον πριγκιπα σου...πιστευω οτι ολοι περναμε τετοιες φασεις κ εμεις με τον αντρα μου σκοτωνομαστε δεν εχουν ερθει πιστευω ακομη οι ισσοροπιες στην θεση τους..

ποσες φορες του ειπα οτι θα φυγω ως τωρα εχασα το μετρημα :lol::lol::lol:

σαμανθακι μου γλυκο να σου πω για 1000878766 φορα ποσο σε ζηλευω με την καλη εννοια παντα :D αρχισαμε να ειμαστε λιγο απροσεχτη με τον αντρα μου χι χι :oops::oops::oops:

ιωαννα καλως ορισες κ εγω συμφωνω με τον γιατρο σου της δινω να δοκιμασει απο ολαμεχρι να γινει ενος ετους θελω να τρωει τα παντα :D

μου λειψατε πολυ

φιλια πολλα σε ολες ελπιζω να ερθει γρηγορα το ιντερνετ παλι

ααα δαναη εκανα τα μελομακαρονα εγιναν νοστιμα δεν εβαλα ομως κονιακ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ιωάννα,πόσο είναι η μικρή σου?ξέχασα να σου πω πως είμαστε κ συμπατριώτισσες,άσχετα αν μένω στα Χανιά,ο άντρας μου είναι κρητσικάκι.

Γεωργιάννα,δεν γιορτάζω,γιορτάζω τον 15αύγουστο γιατί το δεύτερό μου όνομα είναι Δέσποινα.το Δανάη δεν είναι χριστιανικό,κάποιοι γιορτάζουν 11/12,άλλοι 12/12 υπάρχει ενα μπέρδεμα.ευχαριστ'ω για τη σκέψη πάντως!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεωργιανννα, χρονια πολλα για τον αλεξανδρο!!!να'ναι γερος και χαρουμενος!!!και καλη προοδο!!!

δαναη, καπου πηρε το αυτι μου οτι γιορταζεις..ισχυει;;;χρονια σου πολλα ,τοτε, να χαιρεσαι την κορουλα σου και τον αντρα σου!!

αντρια,κι εγω συμφωνω μαζι σου ,καλα ειναι να ξεφευγουμε λιγο απο το ρολο της μαμας, γιατι ειχαμε και προσωπικοτητα πριν τα παιδακια μας :) κι εγω εχω βαλει τη μαμα μου στην επαρχεια να ψαχνει μοσχαρι!!!μου ειπε οτι βρηκε,για να δουμε...

εμεις φαγαμε πρωτη φορα αλεσμενη μπανανα σημερα, και της εκανα μια για αρχη αλλα μολις τελειωσε αρχισε να κλαιει και της αλεσα αλλη μια ,δεν την εφαγε ομως ολη,αρα συνολικα εφαγε περιπου 150 γρ.φαγανο το βλεπω το μωρο μου!!!τελικα την εφαγε στις 11.30 γιατι γκρινιαζε, και μολις με εβλεπε εκλαιγε :lol: στις 2 τη θηλασα και τωρα κοιμαται :) πηραμε και την κρεμα ρυζαλευρου της φριζιλακ, θα προσπαθησω να της τη δωσω μεχρι τις 5, για να κοιμηθει χωρις υπερενταση το βραδυ!

δαναη,ζηλεψα,κι εκανα κι εγω πενες με μανιταρια!!!επισης,αν σου ειναι ευκολο, στειλε μου τη συνταγη για το γλυκο λεμονι που φτιαχνεις, οπου θελεις, εδω η στο φεισμπουκ η στο afrolex@hol.gr ευχαριστω!!

αντε σουλακι,ευχομαι ο αη-βασιλης φετος να σας στειλει ενα πολυ πολυ μικρο δωρο....ενα σπορακι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Xexe Soula mou join the club =)) anipomonw na meinw egkios 3ana..Apo oti fenete douleia den 8a vrw, ok 4axnw ka8e mera k an vrw prin meinw kalws..Fisika eleu8era den 3ekinisame akomi 4inw ton androuli mou..Ee twra 8a mou peite xtes eisoun xalia 4ixologika epeidi 8es na vreis douleia na 3efigeis k twra 8es k 2o paidaki na kleidw8eis teleiws spiti? Exei 3 mines pou koitazw KA8E MERA tis efimerides, ta internet k akomi tipota..8a meinw na 4axnw douleia k na afisw gia ligo stin akri tin 2i egkimosini k an den vrw? Axxxx eimai poli mperdemeni...

Simera eipame na metaferoume k to krevvataki tis mikris sto dwmatio tis, tis ana4a k to swma 8ermansis na zesta8ei to dwmatio k apo4e 8a koimi8ei monaxoula..Apo ta xtes 8a tin pername alla me tis voltes den prolavame na tis etoimasoume to dwmatio..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

παιδια να ρωτησω κατι η παιδιατρος μας ειπε 3 φορες την εβδομαδα να του δινουμε να τρωει τον κροκο του αυγου ( βραστο) αλλα φοβαμε πως να του το δωσουμε ? να του το λιωσουμε δεν ξερω????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αφροδίτη,ευχαριστώ για τις ευχές αν κ δεν γιορτάζω!σου έστειλα τη συνταγή με mail!

Aνδρια,με το καλό στο δωματιάκι της!

Δεν μου είπατε,το κρέας το ζυγίζετε ωμό ή βρασμένο?ευχαριστώ Δαφνη για την απάντηση!αγχώθηκα λίγο μήπως μου κοπεί το γάλα,διάβαζα κ αυτά που έγραψε η Αφροδίτη κ σκέφτηκα μήπως βγάζω με το θήλαστρο μια φορά την ημέρα κ για να μην το πετάω να το φυλάω για περίπτωση ανάγκης.τον αποστειρωτή ομως των δάνεισα στη φίλη μας που γέννησε προχθές.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αφροδίτη,ευχαριστώ για τις ευχές αν κ δεν γιορτάζω!σου έστειλα τη συνταγή με mail!

Aνδρια,με το καλό στο δωματιάκι της!

Δεν μου είπατε,το κρέας το ζυγίζετε ωμό ή βρασμένο?ευχαριστώ Δαφνη για την απάντηση!αγχώθηκα λίγο μήπως μου κοπεί το γάλα,διάβαζα κ αυτά που έγραψε η Αφροδίτη κ σκέφτηκα μήπως βγάζω με το θήλαστρο μια φορά την ημέρα κ για να μην το πετάω να το φυλάω για περίπτωση ανάγκης.τον αποστειρωτή ομως των δάνεισα στη φίλη μας που γέννησε προχθές.

δαναη μου δεν ξερω ακομα απο κρεας, και η παιδιατρος δεν μου ειπε ποσοτητα... μην αγχωνεσαι για το γαλα σου, εισαγωγη στις στερεες δεν σημαινει αποθηλασμος, αλλα σταδιακος απογαλακτισμος, εξαλλου δεν δινεις ξενο, αρα δεν στερεις τιποτε απο το στηθος σου...αλλα, αν εχεις χρονο και διαθσεη, γιατι να μην το κανεις;;;αποστειρωση μπορεις να κανεις και σε μια κατσαρολα ,βραζοντας τα μπουκαλια 10 λεπτα νομιζω,αλλωστε δεν χρειαζεσαι πολλα μπουκαλια,ενα την ημερα..ας μας πει και μια μανουλα που εκανε πολλες αποστειρωσεις..εγω λογω του θηλασμου το ειχα γλιτωσει!! ;)

παντως για το κρεας, εγω ωμο θα το ζυγιζα..

ευχαριστω για τη συνταγη!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας σουπερ κοριτσια κ γιωργο.σε χασαμε.ολα καλα.δαναη αυτη την απορια με το κρεας ειχα κ εγω.εγω το ζυγιζω αβραστο.9ο γραμμαρια.η παραπανω ποσοτητα πρωτεινης δεν ειναι καλο στα μωρα.θα την ξαναρωτησω σημερα που θα παω.εχουμε εμβολιο.γεωργιαννα να χαιρεσε τον αλεξανδρο.πολυχρονος να ειναι το αγορι σου.μη μασας.κριη ειναι κ θα περασει.συμβαινει σε ολα τα ζευγαρια καποια στιγμη.δυστυχως οταν αρχισεις δουλεια θα λες συνεχεια την φραση'''τρεχατε ποδαρακια μου''''.ξερω πως ειναι 2 παιδια ,δουλεια,σπιτι,υποχρεωσεις κ βοηθεια 000000000000.καλωσηρθε το καινουργιο κοριτσι στην παρεα.να σου ζησει το κοριτσακι σου.η αννουλα μας τι κανει?ειναι καλυτερα?εγω στο κρεββατι με τα 2 μου αγορια.κοιμουνται. ;) λεω και εγω να κλεισω τα ματακια μου,νυσταξα.ο μικρος ρε παιδια εχει 1 βδομαδα που ξυπναει το βραδυ.χθες κοιμηθηκε 10 .3 ξυπναει παω το ταιζω λιγο.γυριζω κοιμαμαι.4 ξαναξυπνησε.τα νευρα μου.σηκωθηκε ο αντρας μου κ τον εφερε στο κρεββατι μας χαζοκοιμηθηκαμε.γιατι τοο κανει αυτο.μηπως εμαθε το αγορακι μου κ ξυπναει για να τον παρουμε στο κρεββατι μας?? :twisted::twisted:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας σουπερ κοριτσια κ γιωργο.σε χασαμε.ολα καλα.δαναη αυτη την απορια με το κρεας ειχα κ εγω.εγω το ζυγιζω αβραστο.9ο γραμμαρια.η παραπανω ποσοτητα πρωτεινης δεν ειναι καλο στα μωρα.θα την ξαναρωτησω σημερα που θα παω.εχουμε εμβολιο.γεωργιαννα να χαιρεσε τον αλεξανδρο.πολυχρονος να ειναι το αγορι σου.μη μασας.κριη ειναι κ θα περασει.συμβαινει σε ολα τα ζευγαρια καποια στιγμη.δυστυχως οταν αρχισεις δουλεια θα λες συνεχεια την φραση'''τρεχατε ποδαρακια μου''''.ξερω πως ειναι 2 παιδια ,δουλεια,σπιτι,υποχρεωσεις κ βοηθεια 000000000000.καλωσηρθε το καινουργιο κοριτσι στην παρεα.να σου ζησει το κοριτσακι σου.η αννουλα μας τι κανει?ειναι καλυτερα?εγω στο κρεββατι με τα 2 μου αγορια.κοιμουνται. ;) λεω και εγω να κλεισω τα ματακια μου,νυσταξα.ο μικρος ρε παιδια εχει 1 βδομαδα που ξυπναει το βραδυ.χθες κοιμηθηκε 10 .3 ξυπναει παω το ταιζω λιγο.γυριζω κοιμαμαι.4 ξαναξυπνησε.τα νευρα μου.σηκωθηκε ο αντρας μου κ τον εφερε στο κρεββατι μας χαζοκοιμηθηκαμε.γιατι τοο κανει αυτο.μηπως εμαθε το αγορακι μου κ ξυπναει για να τον παρουμε στο κρεββατι μας?? :twisted::twisted:

Βασιλική,ρώτα αν είναι κ πες μας κ εμάς!εμείς θα παμε για ζύγισμα σε μια εβδομάδα.έχεις δοκιμάσει απλά να πας να τον χαιδέψεις κ να του βάλεις μουσική?η δικιά μου έτσι ξανακοιμάται.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δαναη και εγω σου απαντησω, μαλλον σου ξεφυγε μια απαντηση μου!!! χα χα

Το ζυγιζω ωμο 65-80γρ μου ειπε εμενα.

Δαφνη πηρα τηλ. στο ενα με την λιμνη. Το ειπα στον ανδρα μου και τωρα περιμενω να δουμε εαν θα πληρωθει. Θελουμε να παμε ενα τριημερο αλλα τα λεφτα που δεν πληρωνετε κανονικα ειναι προβλημα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Basilki mou mporw na fantastw pws mporei na einai me 2 paidia k douleia k gi'auto mperdeutika gia to ti 8elw pragmatika..8elw na paw douleia gia na 3eskasw apo to spiti k logw oikonomikis katastasis ennoeitai alla apo tin alli 8elw na kanw k 2o mwraki oso pio sintoma ginete einai poli diskoli apofasi eee? Sas trellana sorry :oops: ..

Koimi8ike i mikri kanena misawro k ekana tis pio epeigwn douleies giati arga to apogeuma mporei na ertei i 3aderfi mou me ton arravwniastikio tis (autoi pou mou eipane na mpw 1o koumera tous) gia na feroune ena dwro tis mikris..2i fora pou 8a mas feroune dwro xwris na iparxei kapoios idiaiteros logos p.x i giorti tis k den mou aresei auto..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Sorry, Γεωργιάννα,μάλλον θα μου ξέφυγε :oops: ευχαριστώ!σήμερα εγώ της εβρασα 90γρ βρασμένο!αν δεν βάλει βάρος κ αυτές τις δυο βδομάδες πάει να πει πως εχει ταινία!!τρώει τα πάντα :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δαναη δεν πειραζει συμβαινει και στις καλυτερες οικογενειες!!!!! χαχα

Νομιζω πως εβαλες πολυ μοσχαρι.

Σπανακι εσεις βαζετε στην σουπιτσα τους;

Τα μικρα μου κοιμηθηκανε, ξεβρομισα και εγω!!!! Και παω σε λιγο για υπνο. Ο ανδρας ειναι για καφε μ'εναν φιλο του που τωρα πια ευτυχως δεν μου ερχετε με τις φαινες ιδεες του και να με τρελανει!!! Φανταστιτε οταν ημουνα εγκυος οποτε βγαινανε ερχοτανε μετα και με ρωταγε ασβεστιο πηρες; σιδηρο πηρες; Τα πηρα και εγω και του λεω ο φιλαρακος σου να κανει κουμαντο στην γυναικα του και οχι σε μενα!!!! Δεν μου ξαναειπε τπτ!!!! σας το ειπα ετσι για να γελασουμε!! ΑΑΑΑ ο φιλος του (για να δειτε ποσο παραλογος ειναι δηλ.) ειπε στην μανα του και γενικα στους γυρω του την ημερα που γεννουσε η γυναικα του οτι περιμενει παιδι!!!! Και η γυναικα δεν ειναι καμια κακια αλλα καλη απλα φοβοταν το ματι μαλλον!!!!

Ανδρια θα την κοιμιζεις πια μονη της στο δωματιο της; πως και το πηρες αποφαση;

Εχω απογοητευτει απο τις τιμες που υπαρχουν στην αγορα για δωματια!!! Θελουμε για ενα 3μερο γυρω στα 1000ε!! Και δεν υπερβαλλω, μονο το δωματιο μας παει 300ε. Που βρισκουν τα λεφτα και πανε και ειναι γεματα για Χριστουγεννα; Απορια εεεε;;;;;;

Παλι με επιασε η πολυλογια μου!!! Ειμαι καλα και ηρεμη!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

[quote="georgi79"

Εχω απογοητευτει απο τις τιμες που υπαρχουν στην αγορα για δωματια!!! Θελουμε για ενα 3μερο γυρω στα 1000ε!! Και δεν υπερβαλλω, μονο το δωματιο μας παει 300ε. Που βρισκουν τα λεφτα και πανε και ειναι γεματα για Χριστουγεννα; Απορια εεεε;;;;;;

Παλι με επιασε η πολυλογια μου!!! Ειμαι καλα και ηρεμη!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Τέλεια! Ολα καλά, απόλαυσε την εγκυμοσύνη σ τωρα… ποσο εβδ εισαι ditaki μ; Εγω εχθες 20+1 κ την έβγαλε 350 g την μπεμπούλα μ
    • Καλησπέρα κορίτσια! Τώρα βρήκα χρόνο να μπω να γράψω… Λοιπον πήγαν όλα πολύ καλά στην β επίπεδου, όλα φαίνονται φυσιολογικά και δεν υπάρχουν ευρήματα. Βάρος 470γρ, και με το κεφάλι κάτω προς το παρόν. Μετρήσαμε τράχηλο και ήταν 27 όσο την προηγούμενη φορά (όχι 24 που έγραψα το πρωί, λάθος θυμόμουν…σορρυ) πράγμα θετικό! Επίσης έκανε εκτενή έλεγχο στην καρδιά και μου είπε ότι δεν βλέπει να έχει επηρεαστεί από το ζάχαρο και πήρα μια ανάσα!  Η μπουμπου είχε το πόδι στο στόμα…όλα καλά! 
    • @Kiddo μου είσαι;; Ελπίζω να πήγαν όλα καλά με το ραντεβού σου 🙏
    • Έλα ρε κορίτσι μου, τι υπέροχα νέα!!! Είχαμε καιρό να σ ακούσουμε αλλά μας κερασες αισιοδοξία κι εσύ ❤️❤️❤️❤️ Τι υπέροχο συναίσθημα αυτό που περιγράφεις! Κι εγώ θα πάω την ερχόμενη Τρίτη που θα είμαι 10+1 κι ευελπιστώ να δω αυτή την όμορφη εικόνα πάλι 🥰 ήδη μου λείπει απ' την περασμένη Πέμπτη που είχα πάει, λες και δεν είμαστε μαζί κάθε μέρα 🤣🤣🤣 Σήμερα η αλήθεια είναι ότι δεν έχω καθόλου αναγουλες, είναι μια σχετικά καλή μέρα μπορώ να πω 😅 πάντως με τον ύπνο εγώ δεν έχω πρόβλημα, με το που πάρω την ασπιρίνη ήδη με πιάνει μια νύστα, ε μόλις μπει και η προγεστερόνη στο παιχνίδι, σε 2 λεπτά είμαι στο 3ο όνειρο 🤣🤣  Η αιματολογος τι εξετάσεις σου έβαλε αν επιτρέπεται; Εμένα μου είπαν να μην επαναλάβω άλλες γιατί εδώ πιστεύουν γενικά ότι είναι ανούσιο λόγω του ότι η εγκυμοσύνη επηρεάζει όλες τις τιμές αυγών των εξετάσεων... Όπως και να χει τα βασικά αυτοάνοσα που προκαλούν αποβολές πρώτου τριμήνου βγήκαν αρνητικά οπότε με καθησυχασαν όλοι οι γιατροί που με παρακολουθούν ότι η ασπιρίνη με καλύπτει. Τώρα περιμένω τις γενετικές να βγουν για θρομβοφιλια που θα μας απασχολήσουν για το 2ο τρίμηνο αν είναι κάτι. Πάντως η οδηγία είναι μέχρι στιγμής να παίρνω ασπιρίνη μέχρι και την 34η εβδομάδα.
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...