Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ ΣΤΗ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

gerani

Recommended Posts

kalhμερα μανουλες :D

ειμαι μελος στο μαμμυ αρκετο καιρο τωρα αν και δν συμμετεχω συστηματικα

(πως τακαταφερνω και ολο τρεχω.. :roll: )

σκεφτομαι αρκετο καιρο τωρα να κανουμε μια συναντηση οι μανουλες της θεσσαλονικης

και να γνωριστουμε απο κοντα,να φερουμε και τα παιδακιαμα ςνα παιξουν!

τι λετε;

θα χαρω πολυ να σας γνωρισω!

ελπιζω να τα καταφερουμε να συναντηθουμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΧ τι καλα κοριτσια!!!!!!!!

χαιρομαι πολυ μακαρι να βρεθουμε!

ποτε λετε;αυτο το σκ η μεσα στην αλλ βδομαδα;

επισης δυτικα ανατολικα κεντρο;

εμεις ειμαστε ευελικτες,δν εργαζομαι οποτε δεν με περιοριζει κατι..

μαιμουδακι 38βδομαδων ε;στο τσακ προλαβαινουμε μου φανεται!με το καλο!

αναστασια τι παιδι καλε!μα τιομορφη φωτο! χαρηκα πολυ που σε ειδα! :D

σεσιλια μακαρι να μπορεσεις και συ με τα ζουζουνια σου!

μαμαχρις καλως ηρθες στο μαμμυ !

αντε και αλλες σαλονικιες να μαζευτουμε!

Yπαρχει περιπτωση να μπορειτε καθημερινη απογευματακι?

Αν ναι τι λετε για πεμπτη.Αλλιως ΣΚ καποια μερα...

Σε παιδοτοπο ε?Να μπορεσουμε να τα πουμε!

Επισης αν μπορειτε θα προτεινα δυτικα για να μην τρεχει η εγκυουλα Λενα ουτε η μικρομανουλα Χρυσα μεγαλη αποσταση!

Θα ειναι ωραια να γνωρισουμε κ αλλα κοριτσια! :D

Υγ>Σ'ευχαριστω Ζωη!!!

καλησπερα κοπελες!!!!!

λοιπον εμεις οκ για πεμπτη κανενα προβλημα

επισης για δυτικα οκ απλα θα πρεπει να με κατατοπισετε λιγουλακι γιατι δεν γνωριζω απο δυτικα

δεν ειμαι και απο θεσνικη οποτε..

νομιζω πεμτη καλα ειναι μηπως δουν το θεμα και αλλες σαλονικιεςνα ερθουν..

λοιπον τι λετε οι υπολοιπες;

Καλημερα!

Μαλλον ειναι λιγο δυσκολο καθημερινη...

Ζωη θα σου στειλω μνμ οταν κανονισουμε! ;):D Ετσι κ αλλιως δεν υπαρχουν νεα μελη που να θελουν καφε...!

• 1 year later...

καλημερα,.....εγω γραφω απο το 2009....ημουν σε νησι τοτε τωρα ειμαστε θεσσσαλονικη ομως...αντε να συντονιστουμε και να πιουμε κανα καφεδακι....

:lol::lol::lol::lol::lol::lol:

to ποστ είναι από το 2011!! :shock::shock::shock:

τελικά συναντηθήκατε? :P:P

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Απαντήσεις

• Αχ τι ωραία! Πολύ καλά το κάνεις. Όσο περνάνε τα χρόνια τόσο καταλήγω ότι τα περισσότερα είναι ψυχοσωματικα. Λογικό να έχει πεταχτεί η κοιλίτσα βρε. Και έχεις και αγόρι οπότε ξεπεταγεται πιο γρήγορα. Στα κορίτσια πάει όλη στην περιφέρεια. Να το πιστέψεις,  στα αλήθεια συμβαίνει. Τα πονακια είναι επειδή μεγαλώνει η μήτρα πχ, μπορεί να είναι το έντερο, μπορεί να είναι και δειλά δειλά το μωρό.  Ένα θα σου πω. Όταν είμαι σπίτι πολύ σπάνια καταλαβαίνω τη μικρή. Δεν έχω ιδέα αν είναι πονακια, αν είναι το έντερο ή αν είναι το μωρό. Είναι μικρή και αδύναμη η καημένη και παρόλο που είναι κινητική όπως μου λένε, οι κινήσεις της είναι ανεπαίσθητες οπότε είναι δύσκολο να τις αισθανθώ. Το σκ που πάω θάλασσα και χαλαρώνω και χαλάω και τη διατροφή εξήγησε μου σε παρακαλώ πολύ πώς τη νιώθω.  Μετά από κάτι κρουασάν και πατατάκια (χωρίς αλάτι) πάρτι έκανε η καημένη. Ξεκάθαρα δικό μου παιδί. Και πού να φαω και κανένα Μπέργκερ δηλαδή, θα βγει κατευθείαν έξω. Όλα λοιπόν είναι στο μυαλό μας και όσο πιο καλά είμαστε εμείς , τόσο καλύτερα είναι και τα μωράκια μας! Όσο για τα  αποτελέσματα μην σε αγχώνει που δεν έχουν βγει ακόμα, καθυστερούν γενικά. Και εμένα μου το είχαν τονίσει ότι αν αργήσουν να μην  ανησυχήσω. 
    • Μια χαρά είμαστε πιστεύω! Εγώ για καμπύλη θα πάω σε 4 εβδομαδες μου είπε! Εσυ θα ξανά κανεις τώρα; Κ εμένα το σάκχαρο μου είναι εντάξει κυμαίνεται 82-90 πάντα! Αλλά θα δούμε και στην καμπύλη…
    • Δεν έχουν βγει…κοιτάω κάθε μέρα τα μεηλ μου αλλά από Τρίτη πλέον το βλέπω. Αίμα μου πήραν στις 29, χτες δηλαδή έκλεισα 2 βδομαδες…πολύ δεν είναι??? Μας έχει φαει η αγωνία!!! Κατα τα άλλα ναι φύγαμε, είμαι μια βδομάδα διακοπές και έχει αλλάξει όλη μου η ψυχολογία, είμαι άλλος άνθρωπος πραγματικά. Προσπαθώ να μην κουράζομαι γιατί είχα κάτι πονάκια τα οποία πλέον δε μπορώ να προσδιορίσω αν είναι το έντερο μου ή κάτι γυναικολογικό οποτε είμαι πολύ επιφυλακτική αλλά έκανα και μπάνιο στη θάλασσα και γενικα δεν έχω εδώ όλες αυτές τις ατέλειωτες ανακατωσούρες που είχα στην Αθήνα ή αυτό το κακό που όλα μου μύριζαν άσχημα και μου έφεραν αναγούλα…τώρα επιστρέφω Τετάρτη και τρέμω μήπως με την επιστροφή με ξαναβρούν όλα αυτα που άφησα πίσω…Την επόμενη Παρασκευη έχω κι έναν υπέρηχο να τσεκάρουμε ότι όλα είναι καλά. Έχει ξεμυτίσει και η κοιλιά, πλέον δεν μπαίνω σε κανενα ρούχο και έχω αγωνία μήπως εδώ στις διακοπές πήρα και βάρος γιατί είμαι σε αυστηρό προγραμμα διατροφής…αυτα τα νέα μου. Γενικα προσπαθώ να είμαι ψύχραιμη και πιστεύω ότι ακόμα, παρότι από Δευτέρα μπαίνω 17η βδομάδα, δεν το έχω πιστέψει ότι συμβαινει στ αλήθεια!
    • Καλημέρα και καλώς ήρθες! Πολύ καλά το σκέφτηκες και ψάχνεσαι, συμφωνω με όσα σου έγραψε η twinklet, δεν έχεις κανενα λόγο να περιμένεις πριν κανεις κάποιες βασικές εξετάσεις, άσχετα από το τι λέει ο γιατρός σου. Κι εγώ όταν ξεκίνησα ήμουν 41 αλλά δεν είχε βρεθεί τίποτα, και το σπερμα του συζύγου ήταν μέτριο αλλά όχι τόσο κακό. Παρολα αυτα μετά την 1η αποτυχία και την πληροφόρηση από εδώ μέσα, έκανα κάποια βασική αναζητηση, πήγα στο Έλενα και σε εξειδικευμενο ουρολογο, ενδοκρινολόγο κλπ. Τελικά δεν ξέρω αν αυτό που μου βρήκαν στο  Έλενα ήταν το καθοριστικό πάντως τώρα (στα 43) ειμαι έγκυος.  Επειδή δε μας αναφέρεις τίποτα για το σπερμα, υποθέτω ότι πέρα από τα απλά σπερμοδιαγραμματα δεν έχετε ελεγξει κάτι άλλο οπότε να το δείτε και αυτό άμεσα. Υπάρχουν ζητήματα στον άντρα που βελτιώνονται πολύ μόνο με τη λήψη βιταμινών για παράδειγμα. Κρίμα δεν είναι να τα αφήσεις στην τύχη τους; Εξειδικευμένοι ουρολόγοι υπάρχουν τουλάχιστον 3-4, αν κανεις αναζητηση βρίσκεις τα ονόματα ή σου τα γράφουμε κι εμείς.  Επισης πρέπει να έχεις ελεγμένο τον θυρεοειδή σου οπότε αν έχεις χρόνια να πας σε ενδοκρινολόγο, βάλτο κι αυτό στο προγραμμα.  Ραντεβού στο Έλενα κλείνουμε από το 1535 και διαλέγεις νοσοκομείο και τμήμα αποβολών, δυστυχώς τα ραντεβού είναι λίγα, δηλαδή αυτή τη στιγμή πρέπει να σου βγάλει για Οκτώβρη αλλά αξίζει την αναμονή. Μην παρεις πάλι τόσα φάρμακα χωρίς να έχεις κάνει έλεγχο, είναι βασικό. Το μόνο που δεν θυμάμαι είναι κάθε ποτε ανοίγουν. Νομίζω κάθε 1η του μήνα είναι που πρέπει να μπεις και σου εμφανίζει πότε έχει ραντεβού. @troia αν έχεις κάποια πληροφόρηση γράψε μας.    Οσο για την ανεξήγητη υπογονιμότητα, ο προηγούμενος γιατρός μου έλεγε ότι στην ηλικία μου μόλις 1 στα 10 ωάρια είναι καλό (δηλαδή δεν έχει χρωμοσωμικες ανωμαλίες) οποτε φαντάσου τώρα ποσα μας παίρνουν, ότι αυτα μπορεί και να μην γονιμοποιηθουν κλπ κλπ, δηλαδή ποσο πέφτουν οι πιθανότητες αν τα βάλεις όλα αυτα μαζί. Θέλω να πω και τίποτα να μην βρεθεί από τον έλεγχο που θα κανεις (που στο εύχομαι), ήδη το να πετύχουμε το καλό ωάριο είναι σα να παίζουμε τζόκερ. Κατά πάσα πιθανότητα και οι δυο φαινομενικά άριστες βλαστοκυστες που έβαλες, μπορεί να είχαν τέτοια θέματα και γι αυτό να μην εμφυτεύτηκαν. Οπότε μην απογοητεύεσαι, τίποτα ανεξήγητο δεν υπάρχει απλά ναι η ηλικία μας είναι κάπως επιβαρυντική αλλά όχι απαγορευτική αρκει να έχουμε κάνει τις σωστές κινήσεις, στις οποίες δυστυχώς δεν μας κατευθύνουν αμέσως οι γιατροι….Και για τον άντρα εξίσου έτσι, δεν μένει αλώβητο και το σπερμα από τον παράγοντα ηλικία επίσης…  καλη τύχη, ξεκίνα άμεσα τις κινήσεις σου και θα την βρείτε την άκρη. 
    • Τι κάνεις εσύ κορίτσι μου? Βγήκαν τα αποτελέσματα? Φαντάζομαι θα μας είχες ενημερώσει αν είχαν βγει. Πήγατε τελικά διακοπουλες?
  • Νέες συζητήσεις

• Προσθήκη...