Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου 2012!Νο3!γεννάμε!!!


Recommended Posts

korina ήμουν στις 3:30.Σε ποιό τμήμα είσαι ?Εγώ στο Β1.

Κι εγώ ενδιαφέρομαι για παιδίατρο και μένω Αμπελόκηπους αν γνωρίζει καμία κανέναν καλό προς τα'δω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 979
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ροζε μπραβο!! μια χαρα η μπεμπα... :)

να ρωτησω και κατι.. ολοι λενε να βρουμε απο τωρα παιδιατρο αλλα πως λειτουργει αυτο ακριβως δευτερομανυλες? Επικοινωνουμε απο τωρα και τον ενημερωνουμε για το ποτε γενναμε κλπ? Μπορει να ερχεται στο μαιευτηριο και μετα επισκεψεις στο σπιτι τον πρωτο καιρο?

Δειτε και αυτο το σιτε http://www.birthchoices.gr/ επι την ευκαιρια... πολλα φιλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι εμενα μου φαινοταν περιεργο να πω την αληθεια αλλα μου το προτειναν πολλες κοπελες που το εκαναν πριν γεννησουν και δεν μετανιωσαν καθολου,εμενα αυτο που με καιει περισσοτερο ειναι ο θηλασμος μια που οι θηλες μου ειναι επιπεδες και επισης κανω και τις ενεσεις και καπου διαβασα οτι καποιοι παιδιατροι λενε να μην θηλαζουμε αν παιρνουμε ηπαρινες..αυτος ειναι υπερ παντως!Αν πας στο σαιτ του λεει για προγεννητικη επισκεψη κι εξηγει ακριβως για τι θεματα μιλαμε και γιατι ειναι καλη αυτη η επισκεψη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοιλουμπίτσες!

Γιωτούλα καλώς ορισατε σπιτάκι σας! Πως αντεδρασε ο μικρούλης μολις ειδε την μπεμπούλα???

Μαράκι είναι πραγματικά δυνατο αντράκι ο μικρούλης σου. Αντε με το καλό να πατε σπιτάκι σας!

Μπήκα για ενα τσακ γιατι είμαστε μαζεμένοι οικογενεικώς.. καλο βράδυ να έχουμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalnmera omorfes!!!!ola kala??mpnka gia mia kalnmera gt prepei na fugw gia diafores e3wterikes douleies twiggy m an me exoun plnrofornsn swsta ap't maieutnrio t koitazei paidiatros o opoios einai konta stnv perioxn s wste se periptwsn p sou aresei kai ok ola na mporeis na t kratnseis

ta leme argotera filoumpes :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια. Τι κάνετε;; Εμεις είδαμε εχθές τη μπεμπουλα!! Είναι μια χαρά, 1550γρ, μου είπε ο γιατρός ότι αν είναι τελειομηνη και συνεχίσει να παίρνει βάρος με τον ίδιο ρυθμό θα γεννηθεί γύρω στα 3200γρ. Κατα τα αλλα εγω ειμαι καλυτερα, επιτέλους κοιμηθηκα αποψε [smilie=blob10.gif][smilie=blob3.gif][smilie=blob6.gif] . Αν και ξύπνησα με πόνο (σα περιόδου) χαμηλά στη κοιλιά που κράτησε κανένα μισάωρο. Αλλα εντάξει τώρα πέρασε.

Twiggy μου για τον παιδίατρο εγω ήρθα σε επαφή μαζί του την δευτερη μέρα που γέννησα και ήρθε σπίτι περίπου μια εβδομάδα μετά που γυρίσαμε. Μου τον είχε συστήσει η φαρμακοποιός μου. Αλλα θεωρώ ότι μπορεις να πάρεις κάποια τηλεφωνα από γιατρούς που σου έχουν συστήσει να τους ζητήσεις τις συμβουλές τους για τις πρωτες μέρες μέχρι να έρθει να το δει απο κοντά το μωρό. Και ανάλογα με τις απαντησεις τους κρίνεις εσυ τι είναι το καλύτερο.

Φιλάκια πολλά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ....ΕΜΑΣ Ο ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑ...ΜΟΥ ΤΟΝ ΣΎΣΤΗΣΑΝ ΔΥΟ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ ΑΤΟΜΑ.......ΗΤΑΝ ΚΑΙ ΣΤΟ ΑΧΕΠΑ ΑΥΤΟΣ....ΑΦΟΥ ΤΩΡΑ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ Η ΚΌΡΗ ΤΟΥ ΤΗΝ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ ΓΙΑ ΝΑ ΤΗΝ ΒΑΛΕΙ ΜΕΣΑ......ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΗ....ΤΟΝ ΕΙΧΑ ΠΑΡΕΙ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΚΑΙ ΕΝΩ ΤΟΝ ΕΙΠΑ ΝΑ ΠΑΩ ΑΠΟ ΤΟ ΙΑΤΡΕΙΟ ΤΟΥ ΣΕ 10 ΜΕΡΕΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΩΡΑ ΠΟΥ ΒΓΗΚΑΜΕ ΑΠΟ ΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΝΑ ΦΕΡΕΙΣ ΕΔΩ ΛΕΙΧΟΥΔΑΚΙ ΜΩΡΟ....ΘΑ ΕΡΘΩ ΕΓΩ ΕΚΕΙ....ΚΙ ΟΤΙ ΩΡΑ ΤΟΝ ΧΡΕΙΑΣΤΩ ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΤΗΛΕΦΩΝΙΚΩΣ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΣΥΝΝΕΝΟΗΣΙΜΟΣ.ΑΥΤΟΝ ΣΚΟΠΕΥΩ ΝΑ ΕΧΩ ΚΑΙ ΤΩΡΑ...ΑΠΛΑ ΕΜΒΟΛΙΑ ΔΕΝ ΜΑΣ ΚΑΝΕΙ ΑΥΤΟΣ ΜΑΣ ΣΤΕΛΝΕΙ ΣΤΟ ΙΚΑ ΓΙΑΤΙ ΛΕΕΙ ΜΗΝ ΤΟΝ ΦΟΒΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΙ ΕΦΟΣΟΝ ΕΧΟΥΝ ΑΣΦΑΛΙΣΗ ΓΙΑ ΠΟΙΟ ΛΟΓΟ ΝΑ ΠΛΗΡΩΝΩ ΤΖΑΜΠΑ.....ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΤΟΤΕ ΠΟΥ ΕΙΧΕ ΓΙΝΕΙ Ο ΝΤΟΡΟΣ ΜΕ ΤΟ ΕΜΒΟΛΙΟ ΤΗΣ ΓΑΝΣΤΡΕΝΤΕΡΙΤΙΔΑΣ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΤΟ ΑΚΟΥΣΑΤΕ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΧΙ ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ...ΛΕΦΤΑ ΚΟΙΤΑΝΕ ΝΑ ΒΓΑΛΟΥΝ.ΟΠΟΤΕ ΑΝ ΣΑΣ ΑΡΕΣΕΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΤΟΥ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟΥ-ΚΛΙΝΙΚΗΣ ΠΟΥ ΘΑ ΓΕΝΝΗΣΕΤΕ ΤΟΝ ΚΡΑΤΑΤΕ ΑΝ ΟΧΙ ΟΤΑΝ ΦΥΓΕΤΕ ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΨΑΧΝΕΤΕ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΟΝ ΠΟΥ ΘΑ ΤΟΝ ΕΜΠΙΣΤΕΥΕΣΤΕ.ΑΑΑΑ!ΞΕΧΑΣΑ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΜΟΛΙΣ ΜΙΛΗΣΑ ΜΕ ΤΗΝ ΔΙΟΙΚΗΣΗ ΤΟΥ ΙΚΑ ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΣΕ ΔΗΜΟΣΙΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΔΕΝ ΠΛΗΡΩΝΕΙΣ ΤΙΠΟΤΑ ΕΙΤΕ ΜΕ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΕΙΤΕ ΜΕ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ.......ΑΠΛΑ ΔΕΝ ΠΑΙΡΝΕΙΣ ΤΟ ΒΟΗΘΗΜΑ ΤΟΚΕΤΟΥ......ΚΙ ΑΝ ΣΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΜΑΝΟΥΡΑ ΓΙΑ ΠΛΗΡΩΜΗ ΛΕΣ ΟΤΙ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΕΝΤΟΛΗ ΕΧΩ ΑΠΟ ΤΟ ΙΚΑ ΚΑΙ ΑΝ ΠΑΛΙ ΛΕΕΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΑΠΟΦΥΓΕΙΣ ΤΟ ΝΑ ΠΛΗΡΩΣΕΙΣ(ΔΗΛΑΔΗ ΜΗΝ ΜΠΛΕΧΤΕΙΣ ΣΕ ΦΑΣΑΡΙΕΣ ΚΙΟΛΑΣ) ΕΡΧΕΣΑΙ ΜΕ ΤΗΝ ΑΠΟΔΕΙΞΗ ΚΑΙ ΤΑ ΠΑΙΡΝΕΙΣ ΠΙΣΩ.

Pu1hp2.png

uJBhp2.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κουκλες!!

Φλωριανα τελεια, μια χαρα η μπεμπα!!Ευχαριστω για τις πληροφοριες, κι εσενα Ευακι!

Μολις γυρισα απο την καμπυλη ζαχαρου.. οκ,δεν ηταν τοσο τραγικα οσο νομιζα! Ειχα και το βιβλιαρακι μου και περασε η ωρα.. και η γλυκοζη μη σας πω οτι μου αρεσε! :shock: Τα αποτελεσματα αυριο ομως..

Αυριο θα παμε και στη γιατρο επιτελους, την πεθυμησα τη μικρη αν και τη νιωθω ολο και πιο εντονα πια.. κανει σβουρες σε ολη την κοιλια!! :):)

φιλια σε ολες, καλη σας μερα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

epitelous 3ekourastnkes floriana e???mia xara n mikroula s na'nai gern kai duvatn!!

einai avnsuxntikoi oi ponoi autn???rwtaw an 3ereis gt egw eixa prin liges meroules kai skeftomai oti eimai stnv 24n evdomada...

ax twiggy tn deutera egw paw gia kampuln k exw agwniaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσακια,

Φλωριανα επιτελους νιωθεις καλυτερα και η μπεμπα σουπερ!! twiggy σου αρεσε ? μπλιαχ πολυ γλυκο βρε παιδι μου εμενα μου γυρναει το στομαχι,αρχισε η μικρουλα να τριγυρναει ε τελειααα....

Κι εγω πηρα απαντησεις τελικα ολα οκ και καμπυλη και γεν αιμ (ανεβασα επιτελους και λιγο τον αιματοκριτη μου) και ορμονες και ουρα ουφφφφφ αμαν πια με τις εξετασεις....

σημερα εχουμε και γιατρο να τον δουμε τον μπεμπακο κι εμεις....εγω σημερα θα τον ρωτησω για την παιδιατρο γιατι ειναι η γυναικα του και εχω ακουσει πολυ καλα λογια οποτε μ εναν σμπαρο δυο τ.....

δεν θυμαμαι πια το ειπε αλλα αυτο με τις επιπεδες θυλες το εχω ακουσει αλλα και σε αυτη την περιπτωση λει μπορεις να θηλασεις κανονικα αρκει να θες το παν ειναι η θεληση......ακουσα λει οτι αυτο που λενε δεν εχω γαλα η μου κοπηκε το γαλα δεν ισχυει ....σε ολες τις περιπτωσεις με κοπο μεν αλλα επιτυγχανετε ο θηλασμος ......

αυτα προς το παρον

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα γλυκές μου κοιλουμπίτσες!!!!!!!

Χάθηκα, αλλά από Δευτέρα μας είχε χαλάσει το modem και δεν είχα ίντερνετ και σήμερα μας έφεραν καινούργιο..... έμπαινα όμως από το κινητό λίγο και διάβαζα!!!!!

Βρε μου λείψατε πολύ τόσες μέρες...........

Καταρχήν χρόνια πολλά σε όσες είχαν εορτάζοντες τις προηγούμενες μέρες!!!!!

Μπουρίκ καλώς ορίσατε στο σπιτάκι σας!!!!! πως αντέδρασαν τα αντράκια του σπιτιού?

Μαράκι πολύ ευχάριστα τα νέα σου!!!! μπράβο στον μαχητή.... είναι ένας μικρός ήρωας!!!!!!

Σοφούλα και εγώ Αλτσχαϊμερ από τώρα :lol::lol:

Ειρήνη και εμένα με πιάνουν το βράδυ κράμπες και αύριο που έχω γιατρό θέλω να τον ρωτήσω, μήπως χρειάζεται να πάρω μαγνήσιο.....

Εβάκι αύριο έχω γιατρό!!!!

Μάντι ενημέρωσε μας και εμάς όταν μιλήσεις με τον παιδιάτρο....

Εμάς μας σύστησαν τον παιδιάτρό τους οι κουμπάροι μας και έχει και ιατρείο εδώ στην Πετρούπολη.....

Σορρύ αν ξέχασα κάποια, αλλά είπαμε ΑΛΤΣΧΑΪΜΕΡ..... :lol::lol::lol:

Πάω να τελειώσω το φαί (έκανα μια ωραιότατη σούπα με μοσχαράκι και κρυθαράκι) και θα τα πούμε πιο μετά!!!!!

Φιλάκια πολλάααααα!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα εγκυουλες!!Twiggy νομιζω ειναι θεμα του ποσο αντεχεις το γλυκο,εμενα πχ με λιγωσε και ειδικα το τελευταιο ηταν απαισιο,αλλα ενταξει,τραγικο δεν ηταν,με το καλο τα αποτελεσματα τωρα :D φλωριανα κι εμεις στις μερες σας ειμασταν 1600,τα ιδια περιπου,μια χαρα η μπεμπουλα σου!Αχ μη μιλατε για αλτσχαιμερ,ξεχναω τα παντα πλεον,2 φορες εβαλα τα πιατα στο πλυντηριο πιατων και ξεχασα να το βαλω μπροστα και χθες εκανα κοτοσουπα και θα σηκωνομουν το πρωι για το αβγολεμονο,με την τσιμπλα στο ματι εψαχνα λεμονια και ειχα ξεχασει να παρω,γκρρρρ,και 7 το πρωι τι να βρεις ανοιχτο,τελικα πηρα λιγο κοτοπουλο που ηταν ετοιμο,το ριξα σε κριθαρακι που εφτιαξα εκεινη την ωρα και πηρε ο αντρας μου φαγητο,αλλιως νηστικος θα φευγε ο καημενος..για τις επιπεδες θηλες που λετε,κι εμενα ετσι ειναι και δυστυχως απο ο,τι μου παν στα μαιευτηρια τριβουν τα χερια τους και σου λενε δεν μπορεις να θηλασεις και τελος..δεν ειναι ετσι,θελει σιγουρα παραπανω προσπαθεια αλλα μια χαρα θηλαζεις.Απλα γι αυτο θελω να παρω μονοκλινο εγω και να χω μαζι μου τη μικρη,για να μην μου τη φερνουν ανα 4-5 ωρες και ταισμενη λεγοντας μου μα πως θα θηλασεις,θα εκραγω..δυστυχως για να θηλασεις εδω θελει ενημερωση,ειδικα στο πρωτο παιδι,στα σεμιναρια που πηγα ειχαμε μεχρι τωρα 4-5 δευτερομανουλες που ολες λεγαν στο πρωτο παιδι δεν ηξερα και δεν μπορεσα να θηλασω και θελω να το κανω τωρα!Εχω ακουσει μεχρι και κουλο απο συγγενη,γεννησε η κοπελα και της ειχε πει ο παιδιατρος το παιδι θα το ταιζεις ανα 4 ωρες και για 10 λεπτα απο το καθε στηθος,αν δεν χορταινει δωσε συμπληρωμα,γιατι θα αρρωστησει και θα χανει βαρος,φυσικα η κοπελα θηλασε ενα μηνα και μετα της κοπηκε και το γαλα,ε,γυρισαν οι συγγενεις και ειπαν η καημενη ειχε τοσο γαλα και τη ματιασαν και της κοπηκε :shock:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!!

Σας ευχαριστώ για τις ευχές σας για τον Ν!!!! :):):)

Bourique περιμένουμε με αγωνία την τρίτη εμπειρία σου!!! Να χαίρεσαι τον μικρό που είχε γενέθλια!!!

Φλωριάνα τέλεια η μπεμπούλα!!! ;););)

Twiggy σου άρεσε, ε;;; Να σου πω την αλήθεια αυτό μου άρεσε κι εμένα, στην πρώτη εγκυμοσύνη ήταν μπλιαχ... :shock::shock::shock: Τώρα το έκαναν σαν πορτοκαλάδα :)

Τα υπόλοιπα μετά κορίτσια, πάω να φάω... :?:?:?

Καλό μεσημέρι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια να 'μαι πάλι...... κλαίω επί 2 ώρες....μου ήρθε το πακέτο από Γερμανία (που έστειλε η μανούλα), τι να σας πω..... έχω συγκινηθεί τόσο πολύ που με έπιασαν και τώρα πάλι τα ζουμιά :cry::cry::((:(( ..... τουλάχιστον για τους πρώτους 3 μήνες μου έχει πάρει τα πάντα..... μόνο σελτεδάκια θέλω, λαβέτες και όλα τα μικροπραγματάκια.... θα προσπαθήσω να κατεβάσω φωτογραφίες....... και λίγο από το δωμάτιο, έστω να δείτε τά χρώματα στους τοίχους.....

Στολίσαμε και το δεντράκι μας χθες!!!!!!

ΠΩ ΠΩ ΠΟΛΥ ΚΛΑΜΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ και όσο με έβλεπε ο αντούλης μου να κλαίω τον πήραν και αυτόν τα ζουμιά....... μας είναι ακόμα απίστευτο αυτό που ζούμε, με τόσα που έχουμε περάσει......

Πάω να τα φωτογραφήσω και να σας τα δείξω μετά....

φιλάκια πολλάαααααα :-*:-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αντε μωρε Κικη τι καλη η μανουλα... :) Ετσι θα γινεις κι εσυ γλυκια μαμα και θα σε λατρευουν τα ζουζουνια σου!!!

διαβασα για τη γεννα της μπουρικ, ειχε περιπετειες αλλα ολα καλα φυσικα!! με το καλο η σειρα μας!

ευακι ελπιζω να παει καλα η καμπυλη σου, για μενα δεν ηταν μεγαλη η ταλαιπωρια.. ε ειμαι και λιγακι γλυκατζου φαινεται!! ;) περιμενω και τα αποτελεσματα βεβαια..

ροζε να το παλεψεις με το θηλασμο, διαβασε πολυ, ολες μας πρεπει!! ολες οι γυναικες μπορουν να θηλασουν ακομα και με επιπεδες θηλες. Θελει λιγο επιμονη αλλα συντομα οι θηλες προσαρμοζονται και το μωρακι θηλαζει μια χαρα! Δεν χρειαζεσαι ψευδοθηλες κλπ...

Νινακι, Σοφια, Φλωριανα και στις υπολοιπες .. πολλα φιλια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kouklitses mou ti kanete???pw pw !!!xaroumena nea!!

giwtaki welcome back!!!fantazomai einai apo tis pio glukies empeiries na gyrnas spiti me to mwraki sou agkalitsa...perimenoume entupwseis. :P:P

maraki o mikros sta8erh dynamh mpravo!!!

gia xalaki koritsia kai egw kserw oti den kanei to malino..emeis einai to mono pou den phrame akoma giati 8elei kai kamposa xrhmata kai to exoume afhsei gia ligo..

kiki megeia ta pragmatakia sou..oso gia thn sugkinhsh kai egw to idio pa8ainw..potami to dakry..

emeis ex8es kaname dopler..h mikrh mas petakse sthn mourh to poulaki ths!!gelia pou kaname otan o kalos mou ths elege oti auta den ta deixnoume etsi... :lol::lol::lol: einai twra 1800 gr..kalh nomizw..

shmera ekana kai egw thn kampulh sakxarou elpizw na einai kalh gia na mporw na trww tis makaronades mou pou mou aresoun..gia gluka den trelenomai..

auta pros to paron

filia se oles tis koilitses!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

aaaa ksexasa..kapoia rwthse gia polu8rona krevati..egw to psaxnw edw kai kairo kai katelhksa oti den sumfairei na pareis polu8rona alla kanape an exeis ligo xwro akomh..einai pio akrives oi poly8rones kai mou fainontai polu mikres..an prospa8hseis na allakseis pleuro exeis fovo na vre8eis sto patwma :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστώ κορίτσια!!!!!

Προσπαθώ εδώ και μισή ώρα να κατεβάσω φωτο, αλλά δεν ξέρω μήπως κάνω κάτι λάθος..... ποια μπορεί να με βοηθήσει, πήγα να τις κατεβάσω πρώτα στις φωτογραφίες μου......

Για τον θηλασμό κορίτσια θέλει πολύ υπομονή και να μην ακούμε κανέναν από συγγενείς, σόι κλπ....δεν θέλει άγχος είναι ότι το χειρότερο, γι'αυτό είναι και πολύ καλά αυτά τα σεμινάρια που γίνονται, όταν πήγαινα στην σχολή θυμάμαι μας έλεγε μια καθηγήτρια, σε ένα ζεστό δωμάτιο γυμνή η μαμά από πάνω και και το μωράκι αμα γίνεται γυμνό (για να έρχεται σε επαφή με το δέρμα μας, έτσι νοιώθει ακόμα καλύτερα το μωράκι)

Άντε σχεδόν όλες βλέπω κάνατε την καμπύλη ζαχάρου, εμένα λογικά θα μου τα γράψει αύριο ο γιατρός. πάω ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσακια,

Ωραιο το δεντρακι σας κικκι μου , εδω εγω που διαβασα για σενα και πηγαν να με παρουν τα ζουμια !! μακαρι παντα να κλαις μονο απο χαρα και να χεις τετοιες γλυκιες στιγμες!!

ΓιΑ πολυθρονα κι εγω δεν βρισκω κατι αλλα εμεις ειχαμε απο πριν στο δωματιο που θα γινει τωρα παιδικο εναν καναπε απο ικεα που γινεται κρεβατι ημιδιπλο (για εκτακτες επισκεψεις το ειχαμε) ,150 € νομιζω το χαμε παρει τοτε, νομιζω αν χρειαστει θα το βολευτω μια χαρα ε δεν μπορω να τον παω κι αλλου ουτος η αλλως ....ισως να ειναι κι αυτο μια καλη λυση δεν θυμαμαι πια ρωταγε για πολυθρονα.....

φιλακια πολλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...