Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου 2012!Νο3!γεννάμε!!!


Recommended Posts

Κορίτσια πριν από λίγο μίλησα με την κουμπάρα μου και είπε ότι είναι ο χειρότερος αυτός ο γυναικολόγος, και σε αυτήν έχει κάνει πολλές μαλακίες (ουπς σόρρυ) είπα και εγώ έπαιρνα μία μέρα πιο πριν και έβρισκα ραντεβού για την επόμενη μέρα και ότι ώρα ήθελα...τυχαίο?????

Άντε Σοφάκι καλορίζικη η κούνια σας και καλά ψώνια από δω και πέρα.......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 979
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Κικη μου η αλήθεια είναι ότι δεν μου το πρότειναν, βέβαια δεν το ζήτησα κι εγω. Είχα κάνει όμως στο γιο μου και αν θυμάμαι καλα είχε στοιχίσει 50 ευρώ παραπάνω τότε. Εσύ έκανες τρισδιάστατο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακια καλησπερα!

μαντι να την χαιρεσαι την μικρουλα!!!! πραγατικα μια κουκλα ειναι...φτου φτου...!!! παντα γερη και καλοτυχη!!!

μπουρικ ειδες η μικρουλα... σου λεει ας βοηθησω την μαμα που εχει 3 μωρα! :D

κικη τους εχουν βαλει χερι στο ικα να μην γραφουν πολλα φαρμακα! μου ειπε ο γυναικολογος στο ικα! ασε που ακουσα οτι απο τον καινουργιο χρονο θα πληρωνουμε ολα τα φαρμακα μονοι μας! ισχυει αραγε??? :shock:

εμεις εχθες καναμε το dopοpler! ολα φυσιολογικα μας ειπε ο γιαρος! ο μικρος μου ειναι 2200 και εχει βρει για παιχνιδι τον ομφαλιο λωρο! :lol: επειδη δεν μπορουσε ο αντρας μου ηρθε μαζι μου η αδερφη μου και ξετρελαθηκε!!! απο εχθες λεει σε ολο τον κοσμο οτι ειδε το ανηψακι της!!! χαζοθεια!!! :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλήσπέρα και απο εμένα. Τα χθεσινά νεα μου φάνηκαν σοκαριστικά γιατί δεν ήταν οτι γεννήθηκε τωρα το μωρό 2 μηνες γαμώτο ήταν στο νοσοκόμειο τι στο καλό πήγε στραβα?

madi η μικρή σου ειναι κούκλα να σας ζησει!

εχθες στο doppler όλα καλά μου τα βρήκε ο γιατρός λίγο μεγάλος ο μπέμπης 2620 μου τον βγάλανε αλλά με ρώτησε ειναι και ο συζυγος ψηλός? του ειπα ειναι 1 82 και το πρωτο μου ειχε γεννηθει 3600 όποτε μου λεει όλα φυσιολογικά. Και στο στομαχάκι του ειναι λίγο μεγάλο αλλά μεσα στα φυσιολογικά και αυτό. Σε τρισδιαστατο μου το βγάλανε αλλά ειναι λιγο η μουριτσατου πλακωμένη απο χαρακια και λωρο και δεν φαίνται πολύ καλα δεν πειραζει σε λίγες εβδομαδες θα το δουμε απο κοντά.Α επισης ειναι αρκετα χαμηλά με το κεφάλι κατω.

μετα πηγαμε mall και ο γιος μου ξετρελλάθηκε με τους δεινοσαυρους αλλα και εμας μας αρεσε. Απλά ειχε γενικά τοσο κοσμό που σημερα εχω βγει off den αντέχω καθόλου.

Γιώτα λες να βρεθηκαμε χωρίς να το ξερουμε στους δεινοσαυρους? μπήκαμε απο τις 1 παρα το μεσημερι μεχρί τις 1 και μιση. Ημουν αυτη που στο τέλος ο φυλακας ειδε την κοιλιά τουρλα και μας ανοιξε και περασαμε γλυτώσαμε τα τελευταία 10 μετρα της ατελείωτης ουράς.

Καλό σας απογευμα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

nan οχι δεν σε ειδα.....εμεις πηγαμε σημερα το πρωι......μια χαρα ειναι βρε.....εμενα σε αυτη τη βδομαδα ητανε 2500.....και ειναι και κοριτσακι..... ;):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μadi είναι απλα πανεμορφη η μικρούλα σου!!! Να είναι γερή κ καλότυχη σας εύχομαι!!! Εσυ πως είσαι?

Γιωτούλα ειδες η κορούλα σου, καταλαβαίνει οτι η μανούλα εχει αλλα δυο μπεμπάκια κ είναι κουλ τυπάκι;) !!! Πολυ χαίρομαι, πρέπει να είναι πολυ γλυκιά!!!

Εχουν ερθει οι ανηψούλες μου απο Αγγλία κ μένουν εδω μαζι μας κ δεν εχω πολυ χρόνο να γράψω..φιλια σε ολες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όχι Φλωριάννα δεν μου έκανε, έτσι κι αλλιώς ήταν γυρισμένα με πλάτη, οπότε δεν είδαμε προσωπάκι, αλλά στις 25/01 θα ξανακάνω γιατί στα δίδυμα μου είπε τα παρακολουθούμε πιο συχνά....

Τελικά κορίτσια τις πήρα της ενέσεις είχαν μόνο 4 ευρώ και ο φαρμακοποιός μου είπε ότι γράφονται κανονικά.....

Μαρία θα ρωτήσω αύριο τον φαρμακοποιό τι θα γίνει με τα φάρμακα, πάντος θα έχουν απεργία από Δευτέρα και μάλλον στις 5 θα ανοίξουν μου είπε πάλι, οπότε πάρτε φάρμακα να έχετε ;)

Η χαζοθεία ξετρελάθηκε ε? :lol::lol: καλά και όταν θα γεννηθεί να δεις, και εγώ στο πρώτο του αδερφού μου έτσι ήμουν τρελαμένη, το καημένο το δεύτερο νομίζω το παραμέλησα λίγο, είμασταν και στην προσπάθεια..... ο μικρούλης μας μια χαρούλα, αυτό με τον λώρο το κάνουν και τα δικά μου, εκεί που είναι ο αφαλός μου έξω πεταχτός, ξαφνικά μου τον τραβάνε μέσα και κάνει λακούβα..... :lol::lol:

Νάνσυ θηρίο ο μπέμπης!!!!! τώρα το πρόσεξα με την Μαρία είστε ίδια εβδομάδα και έχουν 400γρ. διαφορά :lol::lol::lol: ωραία μια χαρά.....πολύ χαίρομαι που περάσατε τέλεια στην βόλτα σας, το χρειαζόσασταν να ξεφύγετε λίγο......

Στην πολυκατοικία μας μένει μια νοσηλεύτρια και θα μου κάνει αυτή την ένεση γιατί γίνεται στον ποπό (και πονάει η άτιμη πολύυυυ ουφ) και μου έλεγε ότι το πρώτο τις παιδί γεννήθηκε 4 κιλά και η καημένη είναι πολύ κοντούλα :lol::lol:

Α πέρασα και από ένα μαγαζί με εισώρουχα στην Πετρουπόλεως και είχαν σε όλα -50% και πήρα 2 πολύ απλά σουτιέν θηλασμού άσπρα τα είχε 10 ευρώ...... ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακια γεια!! μολις μπηκα μετα απο μεγαλη βολτα και χαρηκα που γραψατε τοσα πολλα! ;)

Μαντι μου τι κουκλα ειναι αυτη!!?!!! δεν μπορω.. πεθαινω!!! να σας ζησει και να ειναι καλοτυχη και γερη και να την πνιγετε στα φιλια :):)

Μαριαπαπα μια χαρα ο μπεμπης... κι εσενα Ναν.. πωπω κατι μωρα που ερχονται!!

Μπουρικ μπραβο κανατε μεγαλη βολτα, με 'γεια και τα ρουχαλακια.. και η μικρη κυρια ε? οχι παιζουμε!!!

Κικη καλη τυχη με τις ενεσεις.. για το ΙΚΑ τι να πω.. ουδεν σχολιο!!!

Εμεις καναμε τρελη βολτα σημερα για τα δεδομενα μας :P Πηγαμε τζαμπο οπου αντεξαμε πολυ λιγο, γινοταν χαμος, χανομασταν συνεχεια και δεν μας αρεσε τιποτα.. Πηραμε μονο κατι λευκα σελτεδακια.

Μετα πηγαμε στο Motherbaby οπου χαζεψαμε λιγο απο ολα, πηραμε πανες αγκαλιας και δωρακι το μαξιλαρι θηλασμου που με ενθουσιασε!! Νομιζω τελικα θα παρουμε απο εκει και το στρωμα με κοκοφοινικα, ειναι σε πολυ καλη τιμη! Τελος περασαμε και απο mothercare οπου ειδαμε ενα καροτσι που μας ταιριαζει πολυ, μαρκας του καταστηματος και πολυ οικονομικο.. μαζι με το καθισματακι αυτοκινητου 260 ευρω! Αν και υπαρχει μια περιπτωση να την γλιτωσουμε και να μας δωσει ο αλλος αδερφος του αντρα μου που εχει γιο 18 μηνων και αλλαξανε καροτσι το καλοκαιρι.. Βεβαια εγω εχω τις αμφιβολιες μου γιατι η γυναικα του ειναι λιγο μαλ....κω!! :o Θα δουμε...

Παντως κι εμεις Σοφακι τα ειδαμε ολα!! Μας επιασε ενας μικρος πανικος και γιατι βγηκαμε βολτα πρωτη φορα και χασαμε τον μπουσουλα , αλλα και γιατι αρχισαμε να το συνειδητοποιουμε οτι θα ερθει ενα μωρο και τρομαξαμε!! :o Ψυχραιμια ομως.. θα τα καταφερουμε κι εμεις!!

Σας φιλω ολες, καλο βραδυ...

οσο για τον μικρο της Μαριας.. δυστυχως ενω ηταν να τον παρουν σπιτι αυτη τη βδομαδα, επαθε νοσοκομειακη λοιμωξη που του προκαλεσε εγκεφαλικη αιμορραγια.. Αυτο για να μην μενουμε με την απορια και να μην ξεχναμε το αγγελουδι που μας κοιτα απο ψηλα..

Η ζωη συνεχιζεται , να ειναι καλα οι ανθρωποι να το αντεξουν και να προχωρησουν..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαγεία τα σουτιενακια Κικη μου, καλοφορετα. Θα σου κάνει τρισδιάστατο, τουλάχιστον μια φωτο θα την έχεις. Μου έκανε κι εμένα χωρίς να το ζητήσω, αρκεί να φαίνονται καλα τα μουτρακια και τους. Δε μου λες ο νέος ο γιατρός σου κάνει τους υπέροχους; Ο ψαρομαλλης; Καλα κούκλος ε;;; ;) η πεθερα μου θέλει να έρχεται μαζι μας για να τον βλέπει!!! :lol::lol:

Ανθρωπακι καλα να περάσεις με τις ανηψουλες σου!!!

Μπουρεκακι πολυ χαίρομαι που είναι ήσυχη η μικρούλα σου. Ελπίζω να είναι και η δικιά μου με το καλο, γιατι ο μικρός θα ξεσαλωσει τις νύχτες αν κλέει αυτη κάθε τρεις και λιγο :shock:

Twiggy μου μεγεια και σε σας τα πραγματάκια σας!!! Με το καλο να τα χαρείτε με την μπουμπου.

Καληνύχτα κοριτσάκια μου. Πάω να την πεσω γιατι με τις καουρες πάλι ολονυχτια βλέπω. :shock::?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φλωριάννα ναι αυτός ο ωραίος, κούκλος, όταν με ρώτησε η μαμά σε ποιον κάνεις τους υπέρηχους της είπα είναι ένας πολύ γοητευτικός κούκλος γιατρός, και το ψώνιο ο δικός μου είπε:" σιγά τον ωραίο? σ' αρέσει εσένα ε? " δεν με αφήνει μόνη να πηγαίνω :lol::lol::lol: για να δούμε θα γυρίσουν τα χρυσά μου να δούμε μουτράκι?Αχ αυτός ο Ελευθεριάδης έχει κάψει καρδιές.....και της πεθερούλας ε? α την πονηρούλα ;)

:lol::lol:

TWIGGY μεγειά τα πραγματάκια, δεν πήρες θήκη για το μαξιλάρι? παίρνα και από το baby avenue έχει λίγο πιο καλές τιμές στα στρώματα αυτό πήρα εγώ έχει 60 κοκοφοίνικα με ένα κάλυμμα και στο άλλο νομίζω 80 ή 90 μας είχαν πει.

Ανθρωπάκι καλως τα δέχτηκες, καλά να περάσετε!!!!

Φιλάκια κορίτσια και καλό βράδυ!!!!

"Το αγγελουδάκι μας είναι συνέχεια στη σκέψη μας!!!!"

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπήκα και χθες και πραγματικά δεν μπορούσα να γράψω... Δεν έχω λόγια απλά... Με έπιασε λυγμός. Μαρία μου κουράγιο και σύντομα με ένα υγειές σποράκι. Ο άγγελός σου θα σε κοιτάζει από ψηλά και θα σου χαμογελά...

Madi μου κούκλα η κόρη σου!!! Να σας ζήσει!!!

Καλέ όλες στο mall πήγαμε σήμερα;;; Κι εμείς τους δεινοσαυρους είδαμε. Ο Ν στην αρχή φοβήθηκε αλλά μετά δεν ήθελε να φύγουμε. Μεχρι να κοιμηθεί, αυτό μου έλεγε... :):) Είχε απίστευτο κόσμο και κουράστηκα, θα έσκαγα πραγματικά...

Αύριο λέω να πάω στο motherbaby να πάρω φορμάκια και να μου δώσουν το μαξιλάρι θηλασμού ;););)

Το τέντωμα συνεχίζεται και οι κλωτσιές το ίδιο αλλά μετα την πρωτοχρονιά θα πάω πάλι να με δει.

Παίρνετε όλες σίδηρο;;; Εγώ ακόμη δεν έχω πάρει γιατί ο αιματοκρίτης μου είναι 38,5, μηπως όμως έπρεπε να πάρω;;; :?:?

Καλό βράδυ σε όλες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φλωριάννα ναι αυτός ο ωραίος, κούκλος, όταν με ρώτησε η μαμά σε ποιον κάνεις τους υπέρηχους της είπα είναι ένας πολύ γοητευτικός κούκλος γιατρός, και το ψώνιο ο δικός μου είπε:" σιγά τον ωραίο? σ' αρέσει εσένα ε? " δεν με αφήνει μόνη να πηγαίνω :lol::lol::lol: για να δούμε θα γυρίσουν τα χρυσά μου να δούμε μουτράκι?Αχ αυτός ο Ελευθεριάδης έχει κάψει καρδιές.....και της πεθερούλας ε? α την πονηρούλα ;)

:lol::lol: !"

:lol::lol::lol:

Κοριτσια θα πάω κι εγω στο mother baby απο την άλλη εβδομάδα να πάρω κάποια πράγματα που θέλω και να μου δώσουν και το μαξιλάρι θηλασμου. Αλήθεια η μαξιλαροθηκη πόσο έχει κοριτσια, θυμόμαστε;;;

Μόλις μου εφεραν το ring sling!!!!! Πάω να το δω και θα τα πούμε μετα.

Φιλακια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιορτινες καλημέρες κοριτσακια,

Κικι πολυ γελιο ο αντρας σου..... και Ελευθεριαδης ειπες ο γιατρος? χαχαχα ειδες ομορφοσογο ειμαστε βρε παιδι μου :lol::lol::lol::lol::lol: .Μεγεια τα σουτιενακια τα πηρες σε πολυ καλη τιμη !!υπομονη με την ενεσουλα !!

twiggy μου μεγεια τα πραγματακια και το μαξιλαρακι....ειδες ειδες ποσα πολλα πρεπει να παρουμε ουφφ???!! και ο αντρουλης μου το ιδιο ειπε τωρα λει που βλεπω τα φορμακια και τα πραγματακια που αγορασαμε αρχιζω και συνηδητοποιω οτι θα ρθει ενα μικρο πλασματακι και θα ναι δικο μας ? (και δοστου πανικο κι αυτος,και φυσαγε και ξεφυσαγε!!)

Καλε νινακι πλακα κανεις :lol::lol: ? 38,5 χωρις να παιρνεις σιδηρο?εννοειτε οχι τι να παρεις μια χαρα εισαι εγω εχω λιγοτερο και το πηγα εκει παιρνωντας 3 την ημερα!! η κολλητη μου γεννησε με 25 αιματοκριτη με καισαρικι.... μην ανησυχεις αν ειναι θα σου πει ο γιατρος σου αλλα δεν νωμιζω να χρειαζεσε!!

Μαριπαππα εχει βρει παιχνιδακι ε χαχααχ πλακα εχει και η αδερφουλα σου τι γλυκια μωρε αχου!!

Ναν μια χαρα ο μπεμπουλης πωπω μεγαλουτσικος τελεια!! και η βολτα σας μια χαρα.....

Ανθρωπακι φανταζομαι ανηψουλες - μαιμουδακι πανικος θα γινετε,

Δεν το πιστευω !! τοσο καιρο μεσα και την τελευταια εβδομαδα πριν φυγουν ετυχε αυτο :shock::shock::shock::shock: ειναι πραγματικα ασυληπτο !! :cry::cry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα και χρονια πολλα και καλα σε ολες!!!

Εχω πααααρα πολυ καιρο να γραψω.... δυστυχως στη δουλεια μου ελεγχομαι και δεν μπορω :( ..... αλλα μπαινω καθημερινα (κρυφα) και διαβαζω τα νεα σας !!!

Εχουν υπαρξει πολλες φορες που ηθελα να σας γραψω .... αλλα ......:cry:

Εχω σοκαριστει με αυτο που συνεβει στη Μαρια ... ο,τι και να πω ειναι λιγο... το μονο που ευχομαι ειναι σιγα σιγα ο χρονος να απαλυνει τον πονο τους και ο Θεος να τους χαρισει ενα καινουργιο σπορακι ...

Κικη μου τελεια τα ζουζουνακια σου !! αρκετα μεγαλοι! :)

εμεις εχτες τους ειδαμε τους μαγκες μας και ειναι ο μικρουλης μας 950gr και ο μεγαλος 1129gr... και ο γιατρος μου "ορυεται" οτι ειναι πολυ μεγαλοι .... βεβαια δεν με νοιαζει καθολου γεροι να ναι :)

Μου εδωσε και εμενα neurobion οχι ομως ενεσεις αλλα χαπακια απο τα οποια θα παιρνω καθημερινα απο ενα ... απο οτι μου ειπε ειναι συμπληρωμα βιταμινων και το παιρνω προληπτικα για να μην πεσει ο αιματοκριτης μου .... (τωρα ειναι 35).

Οσον αφορα για τις καουρες .... κοριτσια εγω σωθηκα απο το ΠΑΣΤΕΛΙ !!! μου το ειπε μια φιλη μου , και ενω ειχα δοκιμασει τα παντα (μηλα,ξινομηλα, μπανανες, γαλα, καροτα,παγωτο ακομη και malox) με εσωσε τελικα το παστελι !!!!! ενα κομματακι οταν με πιανει στην αρχη ... ή λιγο περισσοτερο αν με εχει πιασει κανονικα και .....τελος !!!! :)

MADI η μικρουλα σας ειναι κουκλααααααααααα (χωρις υπερβολες) ειναι πολυ ομορφη !

Να σας ζησει !!! :)

Bourique επισης να σας ζησει η μικρουλα σας , καλοτυχη να ναι!! :)

Θα ηθελα να ευχηθω σε ολες μας με το καλο το νεο ετος, με υγεια και με τα σπορακια μας γερα στην αγκαλια μας.

ΥΓ: Ευχομαι να μπορεσω να ξανα κλεψω χρονο και να ξαναμπω .... μεχρι τοτε ... φιλακια πολλα σε ολες !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γλυκες καλημερες!!!

Madi μου κουκλιτσα η κορουλα σας!Να σας ζησει!Στα εχω γραψει και στο ποστακι σου!Εμεις πηγαμε χθες στο Ηρα και πηραμε καλαθουνα και βαση,σελτεδακια,πανακια μικρα,μεγαλα,πανες αγκαλιας,κουβερτουλα,μπουρνουζακι,επιστρωμα και ενα σωρο αλλα πραγματακια...πηρα και εγω δυο σουτιεν θηλασμου,πολυ θηλυκα της εταιριας hotmilk,αλλα αρκετα ακριβουτσικα 50Ε το ενα,αλλα ειναι τοσο ομορφα μου φοριουνται και για μετα!Τωρα μενει καροτσακι,καθισμα αυτο/του,μαρσιπος,μπανακι και μπιμπερο με τον εξοπλισμο τους!Τελειωνω σιγα σιγα,ωστε μετα τις γιορτες να ετοιμασουμε και τη βαλιτσα! :D Μεγια τα καινουργια πραγματακια σε οσες πηραν!Σημερα αποφασισα να φτιαξω βασιλοπιτα κεικ,για να δουμε...θα πετυχει!?!Παω να ξεκινησω γιατι εχω και μαγειρεμα μετα,μπριζολιτσες μοσχαρισιες!

"Ο αγγελακος σου Μαρια μου θα ειναι παντα στις καρδιες μας,δε ξερω τι να πω...κουραγιο και συντομα με ενα υγιες σπορακι στην κοιλιτσα,μονο χαρες για το 2012 ευχομαι με ολη μου την ψυχη!!!"

Φιλιααα σε ολες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Gina μια χαρα τα μωρακια σου, αυτο για το παστελι το εχω ακουσει κι εγω αλλα δεν το δοκιμασα να δω αν πιανει τωρα που μου πες οτι δουλευει θα το δοκιμασω....

Α ελινουλινι καναμε πολλα ψωνια βλεπω μεγεια τα πραγματακια, και απο βδομαδα βαλιτσα??? :shock::shock: ειμαστε στην ιδια βδομαδα κι εγω δεν εχω τελειωσει τιποτα ακομα :?:? καλη επιτυχια με τη Βασιλοπιτα !! παλια ευτιαχνα κι εγω τυπου κεικ βασιλοπιτα βγαινει πολυ ωραια ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κουκλες!! ετοιμαζομαστε για το ρεβεγιον? ;)

Κικη δεν πηρα θηκη για το μαξιλαρι, μου ειπε κι αυτη οτι δεν χρειαζεται, οτι μπορω να χρησιμοποιω πανα αγκαλιας ή να φτιαξω μια θηκη μονη μου! Να σου πω εν μου αρεσε και πολυ αυτη που ειχε, οποτε.. Πηραμε ομως πανες αγκαλιας για να αφησουμε και κατι... Αληθεια στο baby avenue εχει πιο οικονομικο στρωμα? Μμμ κριμα δεν περασαμε γιατι δεν ειχαμε πολυ χρονο, αλλη φορα! Με γεια τα σουτιενακια...

Ελινουλινι τρελες αγορες, μπρεβο με 'γεια και καλες ετοιμασιες...

Νινακι φτου φτου ο αιματοκριτης... εμεις που παιρνουμε σιδηρο ειμαστε στον πατο καλε, μην ανησυχεις!

Σοφια κι μενα ξεφυσουσε..ασε που τον επιασε αγωνια με τα καθισματακια αυτοκινητου κι ολο τα εδενε και τα ξεδενε με τη ζωνη!! :lol:

Τζινα καλα να εισαστε και γραφε μας οποτε μπορεις!! μια χαρα οι μπομπιρες..

Φλωριανα με γεια το σλινγκ. και καλοφορετο!!! Εχθες ειδα μια ξαδερφη και μου ειπε οτι θα μου δωσει ενα που δεν χρησιμοποιησε.. για να δουμε μπορει να το γλιτωσω αυτο το εξοδο!

φιλια σε ολες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κουκλίτσες!!!!

Σήμερα είδα όνειρο, ότι είχα ένα αγοράκι και ένα κοριτσάκι :roll: λέτε να μας κάνει καμιά έκπληξη το 1 νινάκι? πάντως η μανούλα μου έχει (κρυφές) ελπίδες ακόμα(σσσ δεν λέμε τίποτα σε κανέναν) :lol::lol: και έχει αγοράσει και λίγα ροζ, ε δεν θα πάνε χαμένα θα τα δωρίσουμε αν δεν μας κάτσει.......

Φλωριάννα 10ευρώ έχει η θήκη, και εγώ θα πάω ΄την άλλη εβδομάδα να την πάρω ;)

Ελίνα με γειά τα πραγματάκια, άντε σιγά - σιγά τελέιώνεις και εσύ ;)

Καλή επιτυχία με την Βασιλόπιτα, εγώ αύριο θα την κάνω τύπου κεϊκ κάνω και εγώ πάντα, αλλά φέτος μου άρεσε πολύ αυτή που έκανε στο MEGA ο Άκης και λέω να κάνω αυτήν ;)

Σοφούλη ναι Ελευθεριάδης, σόι ε? :lol::lol::lol:

Τζίνα βλέπω μια χαρά και δική σου λεβέντες!!!! :shock: πιο μεγάλα από τα μπουχεσάκια μου :lol::lol:

Εμένα σε ένεση μου έγραψε ...... :?

Νινάκι μια χαρά ο αιματοκρίτης σου, καλέ δεν χρειάζεσαι σίδηρο....εμένα ήταν 32 στην αρχή τις εγκυμοσύνης, μετά 29 και τώρα 28....

Θα πάμε λίγο jumbo για δωράκια σήμερα ;)

Θα τα πόμε αργότερα φιλάκια πολλά κουκλίτσες μου!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!

Σας ευχαριστώ για τα καλά σας λόγια για την μικρούλα μας! :x:x:x Και εγώ η κουκουβάγια η μάνα κάθε μέρα την βλέπω και πιο όμορφη. Αν και νομίζω όλα τα μωρά είναι όμορφα! Ακομη και αυτά που είναι με φυσιολογικό τοκετό και είναι η φατσούλα τους πλακουτσωμένη και αυτά έχουν την γλύκα τους μωρε! Όσο για τον ποιον μοιάζει πλέον έχουμε μπερδευτεί. Στην αρχή όλοι λέγαν μοιάζει στον μπαμπά αλλά τώρα έχουν αρχίσει να φαίνονται και πολλά δικά μου χαρακτηριστικά. Γερό να είναι και ας μοιάζει όποιον θέλει. Στην πεθερά πάντως δε μοιάζει ευτυχώς! :lol:

Έγραψα και την εμπειρία του τοκετού μου σε ξεχωριστό πόστ να μη σας πρήζω εδώ.

Ζορίστηκα πάρα πολύ κορίτσια με τους πονοκεφάλους, αν και είμαι άτομο που αντέχει τον πόνο γενικά. Κάποια στιγμή φοβήθηκα αυτό που λέγαμε για την επιλόχειο! Οι ορμόνες τρελαίνονται! Γενικά πάντα είμουν άτομο ψύχραιμο και έκλαιγα σπάνια. Μετά την γέννα κλαίω με το παραμικρό. Είτε από χαρά, είτε από λύπη. Μου είπαν ότι μπορεί να πάνε και 1 μήνα οι πονοκέφαλοι και τρελάθηκα στην ιδέα και μόνο ότι θα έχανα όλες αυτές τις υπέροχες πρώτες στιγμές της κόρης μου. Ευτυχώς κράτησε μόνο γύρω στις 8 μέρες και πλέον είμαι καλά.

Η μικρή όσο ήμουν εγώ χάλια ήταν πάρα πολύ ήσυχη. Τώρα που είμαι καλά, άρχισε τις ζουζουνιές! Έχει μπερδέψει την νύχτα με την μέρα. Το βράδυ ξυπνάει κάθε 1-2 ώρες και την μέρα χτυπάει κάτι 4ωρα με 5ωρα ύπνου που δεν ξέρω αν πρέπει να την ξυπνήσω ή να την αφήσω να απολαμβάνει ύπνο. Μέσα στον ύπνο της μου πετάει κάτι χαμόγελα και μετά στο καπάκι κάνει κάτι μουτράκια και κάτι γκιμάτσες! Αχ λιώνω κορίτσια λιώνω!!!! Είναι μαγεία! Το χειρότερό της είναι η αλλαγή της πάνας. Όταν αρχίζω να την ξεντύνω αρχίζει η γκρίνια και μόλις ακουμπήσει το μωρομάντυλο πάνω της τινάζεται και χτυπιέται αλύπητα. Δεν το θέλει καθόλου το κρύο και υγρό μωρομάντυλο! Μια σταλιά σκατό και να το δείτε πόσο δυνατα χτυπάει τα ποδαράκια και τα χεράκια της! Μόλις την πάρω μετά αγκαλίτσα ηρεμεί στο δευτερόλεπτο.

Στον ύπνο εγώ την βάζω στο πλάι με μια κουβερτούλα στην πλατούλα. Το σφηνάκι δεν μας βόλεψε τελικά. Στην Αμερική έχω ακούσει ότι τα μωρά τα βάζουν ανάσκελα αλλά στην Ελλάδα νομίζω δεν έχει βγει επίσημη απόφαση για κάτι τέτοιο. Εμένα πάντως δεν βγάζει γαλατάκι και γουλίτσες καθόλου. Μόνο μια φορά το έκανε στο νοσοκομείο. Μάλλον λόγω αποκλειστικού θηλασμού αφού δεν παίρνει αέρα το μωρό στη διάρκεια του θηλασμού.

Κορίτσια για σουτιέν θηλασμού πάρτε σίγουρα μεγαλύτερο. Εγώ το δικό μου στήθος δε το αναγνωρίζω! Όταν ήμουν έγκυος δεν κλείναν οι ζακέτες στην κοιλιά και τώρα δεν κλείνουν στο στήθος! Εγω πάντως δεν έχω φορέσει ακόμη σουτιέν. Δεν το ανέχομαι καθόλου. Άσε που στην αρχή από τον πολύ θηλασμό πληγώθηκαν οι θηλές και για να σκληρήνουν έπερεπε να τα έχω έξω να παίρνουν αέρα. Α και κορίτσια να πάρετε στο νοσοκομείο και μια κρεμούλα για της θηλές της medela! Είναι πολύ καλή και βοηθάει πολύ ειδικά στην αρχή. Εμένα για 1 μέρα πονούσαν πάρα πολύ οι θηλές και το μόνο που με ανακούφιζε ήταν η medela και ο αέρας. Είναι φυτική και δε χρειάζεται να ξεπλύνεις το στήθος για να θηλάσεις μετά.

Ξύπνησε το ζουζούνι! Πάω να με ξεζουμίσει και επιστρέφω!

"Εύχομαι ο Άγιος Ραφαήλ να έχει κοντά του τον μικρό μας αγγελουδάκι και να δώσει δύναμη και κουράγιο στην μαμά και στο μπαμπά του να μπορέσουν να συνεχίσουν. Ήταν όμως τόσο άδικος ο χαμός του ... μα τόσο άδικος! Αχ κουράγιο βρε Μαράκι σε σκεφτόμαστε συνεχώς! :cry: "

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια τέλειο το sling!!!! Έχει και τα χρώματα που διάλεξα. Το αγαπώ.....

Δεν έχω χρόνο να γράψω Πολλά, πάω να φτιάξω κορμό για το ρεβεγιόν αύριο γιατι όπως σας είπα θα το κανω σπίτι μου, δεν έχω αντοχές για έξω. Αφού να φανταστείτε ένα σφουγγάρισμα έκανα και κόντεψα να παθών έμφραγμα απο την ταχυπαλμια :shock: . Έχω ακόμα πολλές δουλειές, αλλα θα έρθει ο αντρουλης μου το μεσημέρι να με βοηθήσει. Ευτυχώς που έχω κι αυτόν βρε κοριτσια, κομμάτια γίνεται ο κακομοίρης για την χοντρουλα τη γυναίκα του :lol::lol: .

Μεγια σε όλα τα κοριτσάκια που αγόρασαν πραγματάκια. Καλοφορετα!!!!

Madi μου να τη χαίρεσαι τη μικρούλα σου. Μπράβο που τη θηλαζεις!!!! Αχ θέλω κι εγω να πάρω τη μοουμπου μου αγκαλιτσα!!!! Τη περιμένω πως και πως!!!!

Φιλακια, πάω να χωθω στο μιξερ!!! :-*:-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαντι μου τι γλυκα η μπεμπουλα!!! μπραβο που θηλαζεις αποκλειστικα παρα τις δυσκολιες.. Το βιβλιο μου λεει πως το πρωτο 40ημερο ειναι ζορικο, μετα θα βαλει προγραμμα η μικρη.. Για το βραδυ λεει να το ξυπναμε αν περασει 4ωρο, αλλα εσενα τα εχει αντιστρεψει, δεν πειραζει! Οποτε θελει να τρωει και οσο θελει! Μετα τις 15 μερες να την βαζεις σε ενα στηθος καθε φορα ωστε να παιρνει και ολο το λιπος και μετα να ξεραίνεται περισσοτερο!! :P Κι εμενα παντως εσενα μου θυμιζει περισσοτερο, αλλα αυτα δεν εχουν σημασια! Τα μωρα αλλαζουν και συνεχεια.. Αφου γλιτωσες τη φατσα πεθερας μια χαρα!! :lol::lol:

φιλιαααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalnmera koritsoudes m ola kala??

me geia ta kainouria pragmatakia se oles oses pngav gia pswnia!!!!

maDi bravo gia ola kai n zouzou nuxtwvia e????xaxaxa auto lew k egw gia tis dikes m klwtsane mexri tis 4 ta 3nmerwmata kai ta prwina 3ekinoun kata tis 11...ante lew kanoniste na eiste kai e3w ap'tnv koilia etsi na tnv trelanetai tn dolia mana!!!!xaxa

kiki m mn kaneis oneira...ston upno m vlepw panta oti kavw 2 agoria...kai emena n mama m m leei ela twra mn les tetoia einai epeidn vgainoun ta anti8eta xaxaxaxa 8elei koritsakia k emena

Gina bravo megala kai ta dika s ninakia kikiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii mono oi dikes m einai pio mikroules??????????pali agxos arxizei na me pianeiiiiiiiiii

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια,

χρόνια πολλά και καλή χρονιά σε όλες. Έχω πολλές μέρες να γράψω γιατί ήρθαν φίλοι που μένουν εκτός Θεσσαλονίκης για τις γιορτές και είμαι όλη μέρα στην γύρα για να τους δω. Από εκεί που με τον άντρα μου είχαμε γίνει σπιτόγατοι, την τελευταί βδομάδα ίσα που μας βλέπει το σπίτι... Το έχω χαρεί όμως γιατί αυτές τις φίλες τις βλέπω μόνο Χριστούγεννα - Πάσχα - Καλοκαίρι.

MaDi να σου ζήσει η ζουζούνα σου, είναι σκέτη γλύκα!!!

Εύχομαι να περάσετε όλες υπέροχα την παραμονή της πρωτοχρονιάς. Εγώ θα τη βγάλω οικογενειακά με γονείς και πεθερικά (είναι τα πρώτα Χριστούγεννα που περνάω παντρεμένη και βαλθήκαμε να ανταλλάσουμε επισκέψεις - Χριστούγεννα κάλεσαν οι γονείς μου τα πεθερικά, παραμονή πρωτοχρονιάς κάλεσαν τα πεθερικά τους γονείς). Η αλήθεια είναι ότι θα μου άρεσε να κάνω ρεβεγιόν με φίλους αλλά...

Πολλά φιλιά σε όλες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...