Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου 2012!Νο3!γεννάμε!!!


Recommended Posts

Μαράκι μου, πραγματικα ότι και να πω θα είναι λιγο :cry: Εύχομαι και ελπίζω ο Θεός και το αγγελουδι σας να σας δώσει κουράγιο και δύναμη!!!! Σε σκεφτόμαστε πολυ ολες!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 979
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

kalhmera se oles....ti asxhma nea einai auta..eixa liges meres na mpw kai eixa skopo na grapsw polla..twra to mono pou mou vgainei na pw einai "kouragio sthn maria mas"..

eimaste oles dipla sou kai euxomai o 8eoulhs na sas dwsei to kouragio pou xreiazeste..ti allo na pw den kserw..makari na mporousa na voh8hsw me kapoio tropo...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρακι μου............πραγματικα δεν ξερω τι να πω.......ειλικρινα σοκαριστηκα......δεν καταλαβαινω......γιατι;;;;;;;;

λυπαμαι παρα πολυ.........κουραγιο φιλεναδα...........και μην ξεχνας οτι θελησεις θα ειμαστε εδω για σενα........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν ξερω τι να πω.... :cry: κατι τετοιες στιγμες δεν υπαρχουν λογια να εκφραστεις.Εχω σοκαριστει.Μαρακι κουραγιο,λυπαμαι πολυ...Κατι τετοιες στιγμες ειναι που λες"γιατι να ειναι ωρες ωρες τοσο αδικη η ζωη με καποια πραγματα..." :(:(:(

Οτι χρειαστεις να ξερεις οτι θα ειμαστε διπλα σου!Δε ξερω τι αλλο να πω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έχω σοκαριστεί...Μαρία κουράγιο..εύχομαι ο νέος χρόνος να απαλύνει τον πόνο σου και μόνο ευχάριστα να σου συμβαίνουν απο'δώ και πέρα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι πηγε βρε μαρακι τοσο στραβα.......;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;

εσυ τον πηρες αγκαλιτσα............τι εγινε;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;

εχω λιωσει.........δεν μπορω απλα να το πιστεψω......................

συγνωμη.......αλλα γιατι αυτες τις αγιες μερες να γινονται τοσο θλιβερα πραγματα.......

μαρακι κουραγιο κουκλα μου......κουραγιο........σου ετυχε το χειροτερο.......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κορίτσια καλησπέρα μπήκα με χαρά να σας γραψω τα νεα μου τα σημερινά αλλά μου εφυγε με μιας. Μπορει να μην γνωριζεις εναν ανθρωπο αλλά η τραγικότητα του θέματος ειναι μεγάλη.

Καλό σας βράδυ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπήκα/βγήκα 3-4 φορές σήμερα μη ξέροντας τι να πω... μόνο κλαίω. Μαράκι μακάρι να σου δίνει ο Θεούλης μέρες που είναι όλη τη δύναμη του κόσμου, όχι για να το ξεπεράσεις γιατί δεν πρόκειται, αλλά για να το αντέξεις.

Φιλιά πολλά, ότι χρειστείς είμαι εδώ, σ'αγαπάμε πολύ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

XRISTOULI MOU TWRA DIAVASA TO POST THS MARIAS...DEN EXW LOGIA PRAGMATIKA.....EXW STENAXWRETHEI AFANTASTA...NOMIZW PWS DEN YPARXOUN LOGIA SE TETOIES PERIPTWSEIS... :cry::cry::cry::cry::cry: KOYRAGIO MARAKI MOY!!!!!O AGGELOS SAS THA EINAI PANTA STIS KARDOULES SAS!!!!!!!!!LYPAMAI TOSO POLY!!!!!!!! :|:|:|

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΜΟΥ. ΜΠΗΚΑ Κ ΓΩ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΤΑ ΝΕΑ ΜΟΥ ΑΛΛΑ ΟΤΑΝ ΤΟ ΔΙΑΒΑΣΑ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΤΟ ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΝΑ ΓΡΑΨΩ. ΑΧ ΜΑΡΑΚΙ ΜΟΥ ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ ΤΙ ΑΛΛΟ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΩ ... ΕΧΟΥΜΕ ΣΟΚΑΡΙΣΤΕΙ ΟΛΟΙ... ΛΥΠΑΜΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΠΟΛΥ ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια...

ελπιζω να ειστε λιγο καλυτερα.. οσο μπορουμε μετα απο αυτο που συνεβη. Θελω απλα να γραψω πως η Μαρια μας ειναι πολυ σπουδαιος ανθρωπος , με απιστευτη δυναμη και ειμαι σιγουρη πως αγκαλια με τον αντρα της καποια στιγμη θα καταφερει να συνεχισει.. Της ευχομαι ολοψυχα να μην το βαλει κατω και συντομα να βρεθει , με ενα σπορακι στην κοιλιτσα.. το αδερφακι του μικρου της Αγγελου που θα ερθει για να τους δωσει την ευτυχια που τοσο αξιζουν...

Θα σας βρω παλι αργοτερα, θα ειμαι εξω σημερα για διαφορες δουλιτσες... πολλα φιλια σε ολες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου.......

Έχεις δίκιο Twiggy μου, ας ευχηθούμε όλες μαζί, πολύ σύντομα, ένα σποράκι να απαλύνει, όσο μπορεί, τον πόνο που περνάει το Μαράκι μας!!!!! η σκέψη μας μαζί σου Μαράκι μου!!!!

Σας στέλνω την αγάπη μου :x σε όλες και να προσέχεται πολύ!!!!!

Θα τα πούμε αργότερα......φιλάκια πολλά!!!! :-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια! Χθες ήταν δύσκολο για όλες μας να συνηδειτοποιήσουμε αυτό που έγινε. :( Κάθε λίγο και λιγάκι σκεφτόμουνα την Μαρία και έκλαιγα. Είχαμε πιστέψει όλες στην δύναμη του μικρού Ραφαηλάκου και είμασταν σίγουρες ότι θα τα καταφέρει. Ελπίζω μόνο αυτό που συνέβει να μην ευθύνεται σε ανθρώπινο λάθος και να είναι απλά θέλημα θεού! Μακάρι με το νέο έτος ο Άγιος Ραφαήλ να τους δικαιώσει και να τους χαρήσει ένα υγιαίστατο αδερφάκι που θα τους απαλήνει τον πόνο!

Κορίτσια μου όσο και αν πονάει το τραγικο αυτό γεγονός, για το καλό των ζουζουνιών μας πρέπει να προχωρήσουμε μπροστά. Ειδικά οι εγκυούλες που πλησιάζεται στο τέλος πρέπει να σκέφτεστε μόνο θετικά. Όσο σκηρό και να ακούγεται η ζωή συνεχίζεται και πρέπει να συνεχίζεται.

Δεν είμαι ακόμη σε φάση να σας πω λεπτομέρειες για την εμπειρία της γέννας μου (ίσως το αναρτήσω σε άλλο ποστ γιατί εδώ τη συγκεκριμένη χρονική στιγμή το θεωρώ εντελώς άκυρο), απλά είπα να σας βάλω μια φωτογραφία της μικρής (για όσες δεν έχουν facebook και δεν την είδαν) για να ελαφρύνω λίγο το κλίμα.

Φιλιά πολλά σε όλες!

post-14040-13873938421977_thumb.png

post-14040-13873938422274_thumb.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ MADI έχεις δίκιο είναι δύσκολο και ίσως καλά έκανες και έκανες μια αρχή να ελαφρύνεις λίγο το κλίμα.......

τι χειλάκια είναι αυτά? είναι για ρούφηγμα..... είναι πανέμορφη η μπεμπούλα!!!!! νομίζω ότι έχει πάρει και από τους δύο χαρακτηριστικά....φτου φτου..... κουκλάρα!!!!!!

πάντως έχουν δίκιο που λένε τα παιδιά που γεννιούνται με καισαρική είναι πιο όμορφα γιατί δεν ταλαιπωρούνται, ενώ αυτά με φυσιολογικό τοκετό αργούν λίγο να στρώσουν, είμαι λίγο κακιά ε? αλλά και τα ανηψάκια μου όταν γεννήθηκαν ασχημούλικα ήταν και μετά από λίγες μέρες ξεζάρωσαν :lol:

Εγώ έχω αγχωθεί λίγο, γιατί ο αιματολόγος και ο γιατρός μου είπαν να κάνω ένεση neurobion για 6 εβδομάδες 1 κάθε εβδομάδα μέχρι εκεί ήμουν χαλαρή, χθες όμως πήγε στο ΙΚΑ ο καλώς μου και του είπε εκεί ο γιατρός του ΙΚΑ, ότι αυτά δεν γράφονται και αυτός δεν θα τα έγραφε ποτέ σε εγκυμονούσα και μας άγχωσε, και πήρα τον γιατρό και με καθυσήχασε και μου είπε ότι είναι μόνο βιταμίνη συμπλεγμα Β. Έχει ακούσει κάποια κάτι για αυτές τις ενέσεις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια.

Κικη μου το neurobion δεν είναι τίποτα κακό, το επερνε και μια γνωστή μου είναι για ενδυνάμωση των νεύρων. Νομίζω πως δεν θα σου κάνει κακο. Αλήθεια γιατι στο έδωσε ο γιατρός; Κάτι θα ξέρει αυτός, άλλωστε δυο γιατροί είναι καλύτερα απο έναν και αφού οι γνώμες τους συμπίπτουν δεν έχεις θέμα. Καλα στο ΙΚΑ μου έλεγε ο γιατρός να μην περνω σίδερο γιατι δεν θα μου πεοσφερει τίποτα και να φανταστείς ότι ο αιματοκριτης μου πήγε στο 26 :shock: . Δεν καταλαβαίνω γιατι δεν τις γράφει το ΙΚΑ, είναι πολυ ακριβές;

Madi μου η κοράκλα σου είναι για ρουφιγμα. Μια κουκλαρα !!! Να σου ζήσει, να είναι πάντα γερή και δυνατή!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα......

πηγαμε στο mall και περασαμε πολυ ωραια.....τελικα πηρα και τον μικρο δεν μου πηγαινε η καρδια να τον αφησω σπιτι...οι δυνοσαυροι ωραιοι ηταν,αλλα ο γιωργος φοβοταν και ελεγε παμε εξω θα με φανε......τι να του λεω οτι ειναι ψευτικοι..τιποτα δεν καταλαβαινε...... :lol::lol::lol::lol: η εισοδος μεχρι τις 12 ειναι 5 ευρω για ολους και μετα ειναι 9 ευρω για τους μεγαλους και 7 ευρω για τα παιδια......εγω δεν πληρωσα για τα μικρα.....αλλα δεν καταλαβαινω γιατι πρεπει απο τις 12 και μετα να εχουν αλλη τιμη....ελεος.....ο χωρος μεσα δεν ειναι πολυ μεγαλος και φυσικα τα εκθεματα δεν ειναι πολλα......αλλα ειναι πολυ ωραια....

η μικρη αγγελουδι.....κοιμαται σχεδον ολη μερα..... :D:D:D:D:D τρωει,χεζει και κοιμαται......τελειο μπεμπε.......με λυπηθηκε ο θεος......και μενα καθεται με τις ωρες που λεμε στο ριλαξ......τις αρεσει και ο υπνος εκει και να χαζευει......

καλα τα ρουχα που αλλαξα δηλαδη ενα φορμακι τις μικρης και μια μπλουζα του γιωργου κανανε 107 ευρω...τρελαθηκα.....και μετα σου λεει γιατι δεν ψωνιζει ο κοσμος.......τεσπα......πηρα ενα πουκαμισακι του γιωργου και ενα φορεματακι της μικρης και ενα καλσον.....

κικη οντως βιταμινες ειναι.....

μαντι μια κουκλα η μικρη σου :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Madi φέρτην εδώ να την ζουλήξω ΤΩΡΑ!!! πωπω τι κουκλίτσα είναι αυτή!!! Πάντα γερή να είναι να τη χαιρόσαστε. Περιμένω να μας πεις και τις λεπτομέρειες της γέννας!!

Φιλάκια σε όλες σας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φλωριάννα, μου είπε να βοηθήσει επειδή δεν ανεβαίνει ο αιματοκρίτης και επειδη γενικά μου έλειπε μία βιταμίνη και θα πρέπει να παίρνω για πάντα filicine είχε πει ο αιματολόγος..... αυτός συνεργάζεται με τον Χασιάκο και τους έχω εμπιστοσύνη και τους δύο, αλλά όταν σου λέει ένας βλάκας έτσι σε βάζει σε σκέψεις...και γενικά αυτός στο ΙΚΑ μου δημιουργεί συνέχεια θέματα, πηγαίνω κάθε εβδομάδα να γράψω σίδηρο, δεν μου γράφει ποσότητες ενώ παίρνω 3 την ημέρα μπορεί να τα δικαιολογήσει, όπως έκανε στην αρχή μου έγραφε 10 κουτιά (όταν έπαιρνα 1 την ημέρα) και τώρα 4 κουτιά με το ζόρι(που παίρνω 3 την ημέρα) είναι πολύ καραγκιόζης........ ο Χασιάκος είπε ότι δεν είναι πολύ ακριβές, οπότε το απόγευμα θα πάω να τις πάρω......

Να σου πω σε είχα ρωτήσει και δεν θυμάμαι να μου απάντησες πριν μέρες αν στο embryocare σου έκανε ψηφιακό υπέρηχο στο DOPPLER...

Μπράβο μπουρεκάκι ωραία η βολτούλα σας, βρήκαν ευκαιρία οι απαταιώνες να βγάλουν λεφτά..... πολύ ακριβά ρε :o με γεια και τα ρουχαλάκια!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κικι μου δεν ξερω για'υτο που σου γραψε ο γιατρος (αλλα για να σου λενε και οι δυο οτι ειναι απλα μια βιταμινη τοτε τι κακο να σου κανει? μονο καλο θα μπορουσε...) φλωριανα και στο δικο μας ικα ειναι βλακας ο ανθρωπος !! Τι να πεις !!και μετα σου λενε πατε στους ιδιωτικους και χρεωνεστε ρε δε μας παρατανε....

Μπουρικ ωραια η βολτουλα σας μπραβο αλλα για τις τιμες που λες ναι φαρμακειο και μετα κριση σου λει ελα για ψωνια καλες τιμες ναιιιιιι??? πουντες??

κλεισαμε και το κρεβατακι επιτελους (αλλα θα ρθει τελη Ιανουαριου :cry::cry: )παραγγειλαμε και την προικα αντε σιγα σιγα να μαζευομαστε κι εμεις γιατι πολυ αργησαμε(βεβαια μενουν και τα ψιλολια μετα που ναι πολλα πολλα) τι πραγμα βρε κοριτσια αγχωθηκα ειναι πολλα που πρεπει να παρουμε..... μεχρι τωρα ειμουνα χαλαρη αλλα τωρα.... βλεπω τη λιστα και με λουζει κρυος ιδρωτας...

Μπουρικ και μαντι πως τα βαζετε τα νινακια για υπνο πλαι η ανασκελα??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

geia sas kouklitses m kai apo mena

MaDi m ftou skorda an eixa gious 8a tnv zntousa gia nufn einai kouklara bravo koritsaki m na znsei na eutuxisei panta gern kalotuxn kai eutuxismevn!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

aaaaaaaaaaaaaaaaaa 8elw k egw na er8ei n wra na gevvnsw...................

kiki m mono t giatro s n'akous kai kanenan allo!!

bourique teleia arxisan oi voltoules!!!!ouououou twra p anoigei k o kairos euxomai gurovolies oln mera me ta zouzounia!!!

me geia me geia sofaki ante viasou(poia milaei vevaia p mono ta epipla k egw exw paraggeilei...alla leme twra)!!!!!!!!!

filakia se oles koritsakia m

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...