Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΤΙ ΓΜΩΜΗ ΕΧΕΤΕ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΡΑΣΧΟ;


Recommended Posts

Πηγαίνω σον Παράσχο. έχω κάνει 3 εξωσωματικές αποτυχημένες. Όσες ξέρετε κάτι για το Κέντρο πείτε μου σας παρακαλώ. Ετοιμάζομαι να κάνω και 4η και δεν ξέρω τι να κάνω......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ πήγα μία επίσκεψη πέρσι αλλά η αλήθεια είναι ότι ένιωσα ότι με ξεπέταξε....και δεν προχώρησα εκεί...

τώρα μετά από 2 αποτυχημένες αλλού λέω να ξεκινήσω με τον Παντο που στην πρόσφατη επίσκεψη μου με κάλυψε περισσότερο....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστώ κορίτσια. anoyla35 σου έχω στείλει πμ

tha_gino_manoyla και εγώ όταν πάω για επίσκεψη είναι πολύ γρήγορη. Όταν παρακολούθεί τα ωάρια στην εξωσωματική σε ένα λεπτό έχουμε τελειώσει τον υπέρηχο. Πιστεύω όμως οτι με τόση εμπειρία δεν χρειάζετε και περισσότερο. ΕΤΣΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΙΣΤΕΥΩ. όταν όμως πάμε μετά στο γραφείο να μιλήσουμε, μπορώ να τον ρωτήσω ότι θέλω. Εκεί δεν βιάζετε. πάντως έχει πολύ κόσμο. και να θέλει να ασχοληθεί περισσότερο δεν έχει τον χρόνο. Κακό αυτό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βοηθήστε λίγο. Δεν ξέρω από φορουμ. όταν μου απαντάτε και θέλω να σας απαντήσω, πατάω απάντηση στην ερώτησή μου ή κάτι άλλο;;;; όπως έχω απαντήσει τώρα είναι σωστό ή όχι;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλως ηρθες,

σωστα απαντας και για να δεις τα pm = μηνυματα βλεπεις δεξια στο Νεα μηνυματα εκει σου στελνουν μηνυματα μονο για σενα!

Το θεμα ειναι εσυ τι γνωμη εχεις γι αυτον.Ο δικος μου καλυτερος γιατρος μπορει για σενα να ειναι ο χειροτερος.

Σου εχει πει για πιο λογο δεν πετυχε τις προηγουμενες φορες?Αν δεν εμπιστευεσαι τον γιατρο σου δεν ειναι ευκολο!Εγω διαλεξα εναν γιατρο που δεν ηταν γνωστος γιατι ειμαι της αποψης οπου ακους πολλα να κρατας μικρο καλαθι(θεσσαλονικη)

Εμενα δεν με νοιαζει αν γι αυτον ειναι ενα θεμα ρουτινας απο την στιγμη που τον πληρωνω θελω να εχω και την αναλογη προσοχη.

Εγω σου προτεινω να μην βιαστεις την επομενη προσπαθεια σου πρεπει να την ξεκινησεις και να πεις οτι τωρα θα πετυχει.

Καλη επιτυχια σε οτι και αν αποφασισεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

INA 2006 Γεία σου. Για τις αποτυχίες μου είπε στην πρώτη οτι έτυχε, στην δεύτερη οτι δεν ήταν καλής ποιότητας τα ωάρια και στην τρίτη οτι ήταν πολύ καλά και μάλιστα πρίν κάνουμε την τρίτη εξωσωματική έκανα την λαπαροσκόπηση γιατί φοβόταν μην έχω συμφήσεις ή ενδωμητρίωση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστώ κορίτσια. anoyla35 σου έχω στείλει πμ

tha_gino_manoyla και εγώ όταν πάω για επίσκεψη είναι πολύ γρήγορη. Όταν παρακολούθεί τα ωάρια στην εξωσωματική σε ένα λεπτό έχουμε τελειώσει τον υπέρηχο. Πιστεύω όμως οτι με τόση εμπειρία δεν χρειάζετε και περισσότερο. ΕΤΣΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΙΣΤΕΥΩ. όταν όμως πάμε μετά στο γραφείο να μιλήσουμε, μπορώ να τον ρωτήσω ότι θέλω. Εκεί δεν βιάζετε. πάντως έχει πολύ κόσμο. και να θέλει να ασχοληθεί περισσότερο δεν έχει τον χρόνο. Κακό αυτό.

ποιο υποτίθεται ότι είναι το πρόβλημα????κ γω πάντως σου εύχομαι καλή επιτυχία όπου κ αν αποφασισεις...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δηλαδη για να δει αν εχεις ενδωμητριωση η συμφησεις επρεπε να κανεις λαπαροσκοπηση?Γιατρος δεν ειμαι γυρισα ομως αρκετους εκανα 2 εξωσωματικες πετυχε η δευτερη.Αλλα κατι δεν μου αρεσει σε αυτες τις απαντησεις!εγω θα εκανα μια ερευνα αγορας καλυτερα να χασω 100ευρω παρα 3000€

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ενιωθα εγώ κάποια ενόχληση χαμηλά στην κοιλιά και μου είχε γίνει εμμονή. Μου είχε προτείνει λαπαροσκόπηση διαγνωστική και δεν ήθελα να ρισκάρω. πίστευαν οτι αν είχα κάνει και αυτό, δεν θα είχα πλέον αμφιβολία οτι μπορεί να έχω κάτι και οφείλετε εκεί η αποτυχία. Δεν ξέρω κορίτσια τι να σας πω. Στην αρχή πίστευα οτι το πρότεινε για τα λεφτά, αλλά μου έκανε διαγνωστική λαπαροσκόπηση και υστεροσκόπηση και μου τα χρέωσε σχεδόν όσο μια υστεροσκόπηση. Είμαι λίγο χαμένη. Δεν μπορώ να ξέρω που οφειλετε η αποτυχία και η αλήθεια είναι οτι μια ξεκάθαρη-ξεκάθαρη απάντηση δεν εχω πάρει. Ήταν πολύ αισιόδοξος στην τρίτη εξωσωματική.

Είχα πολύ δυνατούς πόνους χαμηλά στην κοιλιά την δεύτερη μέρα της εμβρυομεταφοράς. Δεν είχα υπερδιέγερση γιατί ενώ είχα πρηστεί τις προηγούμενες μέρες, από την ίδια κιόλας μέρα που έγινε η εμβρυομεταφορά είχα αρχίσει να ξεπρίζομαι και δεν είχα και πολλά ωάρια. δεν έπαιρνα παυσίπονα και υπέφερα. Μόλις πήρα ένα υπόθετο βολταρέν την δεύτερη μέρα το βράδυ, κόπηκε μαχαίρι ο πόνος. Αυτό που με βασανίζει είναι πως αν το έπαιρνα από την πρώτη στιγμή που με έπιασε ο πόνος, ίσως να είχα άλλο αποτέλεσμα.....ίσως πάλι και όχι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου Σοφία και εγώ στον Παράσχο θα κάνω την 4η εξωσωματική.......και εγώ ένιωσα ότι ήταν λίγο βιαστικός όταν πήγα την πρώτη φορά αλλά οι απάντησεις του στις απορίες μου ήταν πιστικές.....για μένα..

Εγώ έχω κάνει 3 στη Θεσ/νίκη και αποφάσισα να πάω στον Παράσχο γιατί μου τον σστησε μία γνωστή μου...

Θέλω να σε ρωτήσω....μετά απο την τελευταία σου εξωσωματική δε σου πρότεινε τίποτα διαφορετικό???? δηλ.εμένα στη Θεσ/νίκη μου προτεινε ο γιατρός που έκανα την 3η εξωσ. να πάρουμε ωάρια και σπέρμα από δότες.....φυσικά είπε άν θέλουμε μπορούμε να ξαναπροσπαθήσουμε με τα δικά μας αλλα με μικρές πιθανότητες....αυτό μου το είπε στις 11/2/2011......τον Μάρτιο δεν αισθανόμουν καλά εκανα β χοριακή...ήταν 80 είχα μεινει έγκυος.....τελικά την τρίτη περίπου εβδομάδα έκανα εξωμήτριο χειρουργίο....όταν ρώτησα αν άλξαν τα δεδομένα ο γιατρος μου ηταν αρνητικός ....ο Παρασχος έχει άλλη άποψη για αυτό.....ΘΑ ΔΟΥΜΕ....τελικά μετά από τόσα χρόνια προσπάθεις για μενα ο καλήτερος γιατρός θα είναι αυτός στον οποίο θα τα καταφέρω.......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχομαι να ερθουν ολα βολικα και να κρατησεις το μωρακι σου αγκαλια συντομα.Βαλε ολη σου τη δυναμη και θα βρεις την ακρη.Καλη επιτυχια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δεν ξέρω τι να πω....αλλά γιατί δεν παίρνεις κ άλλη μία γνώμη??? πάντως μία γνωστή μου στον Παράσχο πέτυχε με την πρώτη και έχει δίδυμα τώρα...κ απ ότι ξέρω και η νατάσα καραμανλή εκεί τα έκανε.... τη συναντούσε τότε συνέχεια η φίλη μου...

ινα2006 .... κ γω γι αυτο δεν είχα πάει τότε γιατί πίστευα αυτό που λες εσυ κ έτσι πήγα σε ενα μη γνωστό γιατρό.... και σε πολλά ταλαιπωρήθηκα άδικα...κ τίποτα δεν έγινε...κ τελικά χάλασα περισσότερα λεφτά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου Σοφία και εγώ στον Παράσχο θα κάνω την 4η εξωσωματική.......και εγώ ένιωσα ότι ήταν λίγο βιαστικός όταν πήγα την πρώτη φορά αλλά οι απάντησεις του στις απορίες μου ήταν πιστικές.....για μένα..

Εγώ έχω κάνει 3 στη Θεσ/νίκη και αποφάσισα να πάω στον Παράσχο γιατί μου τον σστησε μία γνωστή μου...

Θέλω να σε ρωτήσω....μετά απο την τελευταία σου εξωσωματική δε σου πρότεινε τίποτα διαφορετικό???? δηλ.εμένα στη Θεσ/νίκη μου προτεινε ο γιατρός που έκανα την 3η εξωσ. να πάρουμε ωάρια και σπέρμα από δότες.....φυσικά είπε άν θέλουμε μπορούμε να ξαναπροσπαθήσουμε με τα δικά μας αλλα με μικρές πιθανότητες

Μετά από την τρίτη εξωσωματική μας πρότεινε σε φυσικό κύκλο. Μόνο αυτό. Δεν θέλω προς το παρόν να σκεφτό για δωρεα ωαρίων. Δεν μας το έχει προτείνει αυτό. Εσύ πάντως που έμεινες έγκυος και χωρίς εξωσωματική, άσχετα άν τελικά ήταν εξωμήτριο, έχεις πολλές πιθανότητες να μείνεις ξανά. Και χωρίς εξωσωματική αλλά φυσικά με τα δικά σου ωάρια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δεν ξέρω τι να πω....αλλά γιατί δεν παίρνεις κ άλλη μία γνώμη???

έχω πάρει και άλλες γνώμες. Αυτό που με κρατά στον Παράσχο είναι οτι του έχω εμπιστοσύνη, και με βοηθάει και οικονομικά. έχουμε δώσει πολλά λεφτά (20.000€) σε 3 εξωσωματικές, (αγόραζα και πολλά φάρμακα), λαπαροσκόπηση-υστεροσκόπηση, εξετάσεις θρομβοφιλίας, και άλλες πολλές εξετάσεις και μας κάνει τις καλύτερες τιμές. Μου είναι λίγο δύσκολο να κάνω νέα αρχή κάπου αλλού. Πάντως έχω τις επιφυλάξεις μου. Προς το παρόν δεν μπορών (για οικονομικούς λόγους) να κάνω άμμεσα την 4η. Μέχρι να μπορέσω... θα το σκεφτό πολύ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • κι εμενα παντως μπανια με αφηνει κανονικα.. μου ζητησε απλα να προσπαθω να πηγαινω σε καθαρες θαλασσες και να αλλαζω κατευθειαν μαγιο. επισης μου ειπε οτι ειναι μια απο τις καλυτερες ασκησεις για τις εγκυους. απιστευτο ε; δεν το ηξερα.. το αντιθετο φοβομουν γτ πολλοι γυναικολογοι δεν επιτρεπουν τα μπανια.. για τα νυχια που τον ρωτησα, μου ειπε οπου κ να ψαξεις δεν θα βρεις επιστημονικη βιβλιογραφεια με αποδεδειγμενα θετικη είτε αρνητικη επίδραση.. το αφησε πανω μου... τα μαλλια μου ζητησε να μην βαψω μεχρι την 13η εβδομαδα.. για τα υπολοιπα δεν εχω ρωτησει, την Τεταρτη αν ολα ειναι καλα θα τον ρωτησω 2-3 πραγματα..
    • Καλησπέρα Λευκη μου!!! Χαιρομαι που εισαι τοσο καλα!!! αυτη η ψυχολογια ειναι η καλυτερη για το μπεμπακι σας!!!🥰 Με το καλο η αυχενική σου!!! 🙏❤️🧿
    • Γνωρίζοντας τα κουκούνια μας 👶 @elenitsa2. Επόμενος υπέρηχος 10/07 @Antonia2 Επόμενος υπέρηχος 10/07 @annitakianna Επόμενος υπέρηχος 15/07 @Xrisa95 Υπέρηχος 18/07-Αυχενική 06/08 @Elenaki_ Αυχενική 24/07 @ΛΕΥΚΗ Αυχενική [μεταξύ 30/07-05/08] @Mboo Επόμενος υπέρηχος ;;
    • Ευχαριστω Ελενακι μου για τις συμβουλες!!! ετσι ειναι οπως τα λες!! και στατιστικα να το παρουμε λογικα θα πανε ολα καλα.. Σε 15 μερες σχεδον η αυχενικη σου!!!! με το καλό!!!! 🙏❤️🧿
    • @_piripiri_ & @Kallia.Geo τι τυχερές που είστε που νιώθετε τις κινήσεις του μωρού! Κι εγώ ανυπομονώ να έρθει αυτή η στιγμή! @Kiddo μου την Πέμπτη έχω τον επόμενο υπέρηχο και Παρασκευή φεύγω για διακοπούλες! Την Πέμπτη και επίσημα 15 εβδομάδες και προχωράμε! Πάντως κορίτσια αν και ακόμα δυσκολεύομαι με ναυτίες, αναγούλες και εμετούς, τώρα οι μέρες περνάνε πιο εύκολα, καμία σχέση με τις πρώτες εβδομάδες που η κάθε μέρα μου φαινόταν αιωνιότητα!!!! 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...