Μετάβαση σε περιεχόμενο

Φιλενάδες μου γλυκιές σας αποχαιρετώ με αγάπη


Recommended Posts

Μαρικακι μου κανε υπομονη, τα δυσκολα περασανε και συντομα θα τελειωσει η ταλαιπωρια σου.Σε σκεφτομαστε και ημαστε διπλα σου. :x:-*:-*:-*:YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοπέλα μου,λόγω έλλειψης χρόνου δεν μπαίνω πολύ κι έμπαινα μονο και μόνο για να βλέπω νέα σου!Χάρηκα πάρα πολύ που φτάνεις στο τέλος της θεραπείας σου,είσαι πραγματικό παληκάρι!Έμεινε πολύ λίγο και τελειώνουν τα δύσκολα!Περιμένουμε νέα σου,όταν ξαναβρεις χρόνο!Φιλάκια πολλά! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Είμαι νέα στην παρέα του mammyland και πραγματικά έμεινα όταν διάβασα την δική σου ιστορία. Έχεις πολύ κουράγιο και το θαυμάζω αυτό. Μα περισσότερο ακόμα θαυμάζω την επιθυμία σου να ποστάρεις την ιστορία σου περισσότερο για να προστατεύσεις τόσες και τόσες κοπέλες που είναι στην ίδια θέση. Πραγματικά για το utrogestan έμεινα γιατί το δίνουν έτσι κι αλλιώς σε μία αποκόλληση ανεξάρτητα εξωσωματικής κλπ. Για φάρμακα παρόμοια του gonal το περίμενα. Πάρα πολλές κοπέλες γνωστές μου και μη προσπαθούν απεγνωσμένα και κάνουν την μία εξωσωματική μετά την άλλη, χωρίς να έχουν τσεκάρει βασικά πράγματα υπογονιμότητας. Όταν έκανα την 1η εξωσωματική με βαριά καρδιά λόγω των φαρμάκων και όχι της διαδικασίας και απέτυχε, είχα άλλη μία ευκαιρία χωρίς ορμόνες με τα κατεψυγμένα. Όλοι μου λέγανε μην το καθυστερείς πήγαινε το συντομότερο. Τελικά πήγα μετά από ένα χρόνο σχεδόν και αφού είχα ψάξει κι άλλα πράγματα. Προτίμησα να δώσω ακόμα περισσότερα λεφτά σε ακόμα περισσότερες εξετάσεις πριν κάνω κι άλλη προσπάθεια και απ'΄οτι φάνηκε στην πορεία πολύ καλά έκανα γιατί βγήκαν αν όχι πολλά κάποια σημαντικά συμπεράσματα που με κάνουν να πιστεύω ότι αν βιαζόμουν τότε δεν θα είχα τα σημερινά ευχάριστα αποτελέσματα. Γιἀυτό κι εγώ θέλω να βγω και να φωνάξω στις κοπέλες που πάνε και κάνουν την μία εξωσωματική μετά την άλλη να σταματήσουν και να το ψάξουν καλύτερα και ότι επίσης υπάρχει και η δυνατότητα γονιμοποίησης με φυσικό κύκλο. Είτε γονιμοποιώντας το ένα ωάριο που βγάζει ο οργανισμός μας, είτε καταψύχοντάς το τον ένα μήνα και στον επόμενο με 2 (ένα του προηγούμενου και ένα του επόμενου) και με μεγαλύτερες πιθανότητες και καθόλου ορμόνες. Εγώ στην 2η και επιτυχημένη προσπάθεια χωρίς ορμόνες με 2 κατεψυγμένα και ένα του φυσικού κύκλου (που όλοι γιατροί και εμείς πιστεύουμε ότι το 1 του φυσικού μου κύκλου γονιμοποιήθηκε) έφτασα στα ευχάριστα αποτελέσματα.

Τέλος καλό θα είναι και όλα καλά Marinaki μου. Τον έφαγες τον γάιδαρο και καλά του έκανες. Εύχομαι ότι καλύτερο στην υγεία σου από δω και πέρα. Καλή συνέχεια και καλή ανάρρωση. Φιλιά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρικάκι,

Σου στέλνω την αγάπη μου και η σκέψη μου θα είναι κοντά σου αν και δεν σε ξέρω.

Θα βγεις νικητρια απο αυτή τη μάχη γιατί το πιστεύεις πολύ.

Γνωρίζω τι περνάς... τα πέρασε πριν απο 4 χρόνια περιπου πολύ καλή μου φίλη.

Τώρα χαίρεται και πάλι τη ζωή της.

Η Παναγιά μαζί σου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακι μου,δεν ετυχε ποτε να διαβασω την ιστορια σου,περιεργο,αλλα δεν ετυχε!!

Μπραβο για τη δυναμη σου,ευχομαι να πανε ολα καλα,που ειμαι σιγουρη!!!Ευχομαι η Ανασταση Του Κυριου να φερει και τη δικη σου και την αρχη μιας καινουριας ζωης με υγεια!!

Μπραβο σου και για το ενδιαφερον σου μεσα στις δυσκολες στιγμες που περνας για τις αλλες κοπελες!!Ποσο δικιο εχεις σε αυτα που λες!!

Ευχομαι να μαθαινουμε μονο ευχαριστα πια απο εσενα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρικακι μου εδω και εγω σε σκεφτομαι εισαι μαχητης δεν σε φοβαμαι σε ξερω τοσα εχεις κανει..λιγο ακομα για το πασχα λιγο ακομα!!να εισαι καλα και καλη δυναμη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Με το καλο γλυκεια μου να τελειωσεις τη θεραπεια σου, γιατι σε περιμενει η ζωη σου! Να κυνηγησεις μετα τα ομορφα, τα ευχαριστα, τα ονειρα σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΑΡΙΚΑΚΙ ΜΟΥ....ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΩ ΤΗΝ ΠΟΡΕΙΑ ΣΟΥ........

ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΠΟΥ ΤΕΛΕΙΩΝΕΙ Η ΠΡΩΤΗ ΚΑΙ ΔΥΣΚΟΛΗ ΦΑΣΗ ΤΗΣ ΘΕΡΑΠΕΙΑΣ ΣΟΥ.

ΕΥΧΟΜΑΙ ΟΙ ΑΓΙΕΣ ΜΕΡΕΣ ΤΟΥ ΠΑΣΧΑ ΚΑΙ Ο ΧΡΙΣΤΟΥΛΗΣ ΝΑ ΣΟΥ ΔΩΣΟΥΝ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΠΟΥ ΘΕΛΕΙΣ..ΚΑΙ ΝΑ ΣΥΧΕΧΙΣΕΙΣ ΤΗΝ ΖΩΗ ΣΟΥ ΚΥΝΗΓΩΝΤΑΣ ΤΑ ΟΝΕΙΡΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΟΜΟΡΦΕΣ ΣΤΙΓΜΕΣ!

ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΛΕΣ ΔΙΠΛΑ ΣΟΥ......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πιστές μου φιλενάδες, σας αγαπώ πολύ και σας είμαι ευγνώμων για την υποστήριξη και το κουράγιο που μου δίνετε. Δεν με ξεχάσατε λεπτό τους τελευταίους 2,5 μήνες της θεραπείας. Δεν φαντάζεσται πόσο μεγάλο καλό μου κάνουν τα μηνύματα συμπαράστασης που μου γράφετε.

Την περασμένη Τετάρτη έκανα την 5η χημειοθεραπεία με ένα φάρμακο που λέγεται taxol. Οι βασικές του παρενέργειές είναι μούδιασμα των άκρων, πόνοι στα κόκκαλα και στις αρθρώσεις. Δυστυχώς σήμερα πονάει όλο μου το κορμί... Κάνω όμως υπομονή και κουράγιο. Τρεις ακόμα θεραπείες και τελειώσαμε. Η τελευταία είναι την Τετάρτη του Πάσχα. Εύχομαι να σημάνει και την δική μου Ανάσταση...

Ειλικρινά δεν βλέπω την ώρα να τελειώνω. Θα ήθελα να πέσω για ύπνο, να ξυπνήσω και να έχουν όλα τελειώσει... Γίνεται;;;;;;

Σας φιλώ φιλενάδες μου και να προσέχετε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν έτυχε να ανταλλάξουμε μήνυμα ποτέ....

εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να τελειώσουν όλα πολύ γρηγορότερα και από όσο φαντάζεσαι!

Έχεις μεγάλη δύναμη ψυχής και αυτό θα σε βοηθήσει!

Το αξίζεις!!!!!! Οι σκέψεις και οι ευχές μου να σε συντροφεύουν! Όλα θα πάνε κατ'ευχήν!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ κοριτσάκι μου, μόλις διάβασα τα νέα σου, είχα να μπω στο φόρουμ βλέπεις πολύ καιρό...

Πάντα ήσουν δυνατή κ μαχήτρια. Αυτή η περιπέτεια ήρθε για να το επιβεβαιώσει αυτό... Ψηλά το κεφάλι, όλα θα πάνε καλά, θα το δεις!

Εχεις όλες τις ευχές κ τις προσευχές μου για ταχεία κ οριστική ανάρρωση μέσα από την καρδιά μου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το ξερω πως τωρα περνας ενα μαρτυριο, ομως να το πιστεψεις πως και για σενα θα ερθει η Ανασταση!!!!!!

Κουραγιο λιγο ακομη. Η δυναμη που κρυβεις μεσα σου ειναι απιστευτη!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 3 weeks later...

Mαρικάκι μου!!!!!!!!!

Έχω να μπω πάνω από ένα χρόνο....και μπήκα και με άλλο όνομα...Είμαι η tanya (για όσες δε με ξεχάσατε) γιατί δεν μπορώ να συνδεθώ καθώς ξέχασα τον κωδικό μου και άλλαξα και την ηλεκτρονική μου διεύθυνση. Οπότε έχω μπει ως jigsaw πλέον και με το που μπήκα, έψαξα να βρω τα μηνύματά σου. Κεραυνός εν αιθρία, αλλά δε σε φοβάμαι εσένα! Έχεις δύναμη και θα νικήσεις... Όλο μου το είναι, είναι μαζί σου....να το ξέρεις αυτό....

Χάρηκα επίσης που είδα ότι σχεδόν όλες οι φιλενάδες μου έχουν γίνει πλέον μανούλες....Να σας ζήσουν τα μωρά σας και να τα χαίρεστε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πολλά φιλιά κοπέλα μου, σε θαυμάζουμε όλες για τη δύναμή σου.Πέρασαν τα δύσκολα κι η φετινή Ανάσταση θα σημάνει ένα νεο ξεκίνημα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Διαβασα και γω την ιστορία σου και συγκινήθηκα. Θα το ξεπερασεις, είμαι σίγουρη απλά χρειάζεται λίγος αγώνας όπως άλλωστε σε όλα τα πραγματα.

Εμενα η μαστολόγος μου μου είπε το εξής για τις ορμόνες: η προγεστερόνη είναι άφοβη, εκείνα που πειράζουν είναι τα οιστρογόνα και τα φαρμακα διέγερσης. Η κλομιφαινη δε είναι εξαιρετικά επικίνδυνη. Puregon, Gonal λιγότερο επικίνδυνα γι΄ αυτό είναι και πανακριβα.

Οπως το είπες πολύ σωστα οι ορμόνες δεν κανουν καρκινογενεση. Απλά αν έχεις προδιάθεση, δηλαδή το γονίδιο μπορεί να στο βγάλουν στην επιφανεια. Εσύ ίσως εμφανιζες αργότερα, ίσως και ποτε. Γιατί με όλα αυτά τα φαρμακα πέφτει το ανοσοποιητικό και τσουπ εμφανίζεται αν υπαρχει το πρόβλημα.

Επίσης καλά σου είπαν για τα δανεικά. Απαγορεύεται η εγκυμοσύνη γιατί είναι πολύ επιβαρυντική για την υγεία μετα τα 35 ειδικα με τέτοιο θεμα υγείας. Φαντασου ότι θα "ακτινοβολείσαι 9 μήνες με οιστρογόνα.

Ευχομαι να το αφήσεις πίσω σου και να βγεις νικήτρια. Και άσε τα παιδιά. Την υγεία σου πανω από όλα. Αλλωστε "αν έχεις παιδιά να τα χαιρεσαι αν δεν έχεις να χαιρεσαι"

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΑΡΙΚΑΚΙ ΜΟΥ ΓΛΥΚΟ ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΘΑ ΤΟ ΔΕΙΣ ΛΙΓΟ ΥΠΟΜΟΝΗ ΜΟΝΟ!!!!!!!!!ΝΑ ΞΕΚΟΥΡΑΖΕΣΑΙ Κ ΝΑ ΣΚΕΦΤΕΣΑΙ ΘΕΤΙΚΑ!!!!!!!ΕΙΜΑΣΤΕ ΔΙΠΛΑ ΣΟΥ!!!!!!!!!ΦΙΛΙΑ ΠΟΛΛΑ!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

υπομονη ΜΑρικακι...ευχομαι ολα να τελειωσουν συντομα και ολο αυτο να μεινει μια αναμνηση πισω σου!!Ευχομαι η ανασταση να σημανει και τη δικη σου ανασταση!!υπομονη!μια ζεστη αγκαλια και πολυ κουραγιο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακι ομορφο.. λιγο ακομα υπομονη και θα ερθει η μερα που θα ξυπνησεις και ολα θα ειναι πισω σου!!

Σου στελνω ολη τη θετικη μου ενεργεια και πολλα φιλια απο τη μικρη μου που ειναι πεισματαρα, δυναμικη και survivor οπως κι εσυ!!αχ και πολυ πονηρη!! ;);)

πολλα φιλια, να προσεχεις τον εαυτο σου..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φιλενάδες μου σας χαιρετώ :YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG:

Αύριο πηγαίνω για την 7η (προ-τελευταία) χημειοθεραπεία. Άν και οι παρενέργειες αυτού του φαρμάκου είναι επώδυνες, σφίγγω τα δόντια και χαίρομαι που βρίσκομαι τόσο κοντά στο τέλος!!!!

Πήρα και αποτελέσματα του DNA test. Ευτυχώς ο καρκίνος μου δεν είναι κληρονομικός. Δεν σας το κρύβω ότι ανακουφίστηκα, γιατί ανησυχούσα για τις δύο μου ανηψιές. Επίσης, εάν είχα τα μεταλλαγμένα γονίδια που προκαλούν καρκίνο στο στήθος, στις ωοθήκες και στη μήτρα, θα προχωρούσα σε αφαίρεση των πάντων. Αλλά ευτυχώς, δεν τα έχω...

Αυτά από το δικό μου μέτωπο!

Σας στέλνω πολλά φιλιά, πολύ αγάπη και πολλές ευχές για το Πάσχα :-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*

Φιλάκια στη ζουζουνίτσα σου Twiggy μου (δεν θυμάμαι να σου έχω ευχηθεί για τη γέννησή της...) και καλή λευτεριά cuando μου, γιατί νομίζω θα πρέπει να μετράς αντίστροφα. Πως περνάει ο καιρός... Μου φαίνεται σαν χθες που συνομιλούσαμε στο μάμμυ και μοιραζόμασταν τις ίδιες ανησυχίες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

Μαρικάκι μου??????

Κοριτσάκι μου τί κάνεις???????

Καιρό είχα να μπω στο μάμμυ (κολλάει πάάάρα πολύ & δε μπορώ να το περιμένω!!!!!)

Πώς τα πας????? Τελειώσανε οι χημειοθεραπείες?????

Καλό αυτό με το DNA-test!!!!!!!

Δόξα Τω Θεώ όλα καλά κούκλα μου!!!!!!!!

Συνέχισε τον αγώνα σου!!!!!!!!

Εμείς είμαστε εδώ (κι αν δεν μπαίνουμε ακόμη!!!!) κι αναμένουμε νεάκια σου!!!!!

Καλό Πάσχα να ευχηθώ!!!!!!!!

Μπορεί να έχετε ήδη κάνει Ανάσταση βέβαια..... με τη διαφορά της ώρας!!!!!

Σε φιλώ καλή μου!!!!!!!!

Να μου προσέχεις και να χαμογελάς!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κουράγιο Μαρικάκι κ σύντομα ολοκληρώνεις τη θεραπεία σου κ όλα θα μοιάζουν μακρινά! Χαίρομαι απίστευτα για όλα τα υπόλοιπα καλά και ενθαρρυντικά αποτελέσματα! Καλή Ανάσταση!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...