Μετάβαση σε περιεχόμενο

Φιλενάδες μου γλυκιές σας αποχαιρετώ με αγάπη


Recommended Posts

γλυκο μου Μαρικακι, αργησα λιγο να διαβασω τα νεα σου κι εχω συγκλονιστει! Η μοιρα σου επιφυλασσε κι αλλους αγωνες.. ισως επειδη εισαι τοσο δυνατη και γενναια που σε δοκιμαζει κι αλλο!! Ειμαι σιγουρη οτι θα το ξεπερασεις κι αυτο με την ηρεμια και το σθενος που σε χαρακτηριζουν.... και μετα ολα θα ειναι ενα κακο ονειρο. Να ξερεις οτι ειμαστε εδω για σενα φυσικα, σου στελνουμε ολη μας την αγαπη και τη θετικη ενεργεια. Χιλια μπραβο σου που μας ενημερωνεις και ετσι βοηθας και αλλες γυναικες ωστε να προσεχουν και να ειναι υποψιασμενες..

Κουραγιο κοριτσακι... να μας γραφεις τα νεα σου , δεν μας μαυριζεις καθολου.. ισα ισα που μας δινεις δυναμη να συνεχιζουμε και να εκτιμαμε την καθε στιγμη!! :x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρικακι σου ευχομαι από την καρδιά μου να ξεπεράσεις το πρόβλημα που δημιουργήθηκε και να δεις που κ το μωράκι, και υιοθετημένο ακόμα καλύτερα, θα έρθει και θα σας αλλαξει τη ζωή. Όλα θα πάνε καλά από ό,τι καταλαβαίνω είσαι δυνατός και αισιόδοξος άνθρωπος και αυτό μετράει.

Πες μας όμως, εχεις στο ιστορικό της οικογένειας γενικότερα κάποια γυναίκα με παρόμοιο πρόβλημα ή είσαι η πρώτη; Γιατί οι γιατροί πάντα ζητούν πληροφορίες και αναλόγως δίνουν την αγωγή. Θέλω να πω πως ίσως δεν θα έπρεπε να κατηγορείς τον εαυτό σου που τους εμπιστεύτηκες γιατί μπορεί να είναι και τυχαίο γεγονός και να μην φταίνε τα φάρμακα γονιμότητας. Ή αν υπάρχει κάποιο ιστορικό τότε θα επιδεινώθηκε από τα φάρμακα. Δε σημαίνει ότι οπωσδήποτε αυτά προκάλεσαν από το μηδέν τον καρκίνο.

Και το λέω αυτό με όλη την κατανόηση προς αυτό που αντιμετωπίζεις αλλ'ά και με κάθε διάθεση να μην πανικοβάλλουμε τις γυναίκες που αναγκάζονται να υποβληθούν σε τέτοιες θεραπείες τις περισσότερες φορές όχι γιατί αυτές έχουν θέμα υπογονιμότητας αλλά ίσως ο σύζυγός τους, και γιαυτό είναι εγκλωβισμένες. Ο πανικός δε θα βοηθήσει και κανέναν έτσι δεν έίναι; Αλλωστε η κάθε περίπτωση είναι μοναδική και ο καρκίνος χτυπάει άνετα και τον πιο υγιή άνθρωπο που δεν έχει πάρει ποτέ ούτε ασπιρίνη!!

Μακάρι να έχουμε ευχάριστα νέα σου πολύ σύντομα και να μην εγκαταλείψεις το μαμυ γιατί είμαι σίγουρη ότι και εσύ θα βοηθηθείς αλλά και οι άλλες κοπέλες καλό είναι να είμαστε ενημερωμένες για όλα και να μη ζούμε στον κόσμο μας.

Πολλά φιλιά..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

juliet, ΣΩΣΩ, twiggy και lenitsa σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια για την υποστήριξη μέσα από την καρδιά μου :x:x:x:x:x:x:x:x:x:x:x:x:x

Αγαπημένη μου lenitsa ο σκοπός αυτής της ανακοίνωσης δεν ήταν να πανικοβάλλω τις γυναίκες που κάνουν θεραπείες υπογονιμότητας. Εξάλλου και εγώ ήμουν μια από αυτές. Εάν διάβασες προσεκτικά την ανακοίνωσή μου σας ζήτησα να είσαστε ψιλιασμένες και σε εγρήγορση.

Δυστυχώς είμαι η πρώτη στην οικογένειά μου με καρκίνο στο μαστό. Δεν υπήρχε απολύτως κανένα ιστορικό. Όσο από υγεία, νομίζω ότι ήμουν υγιέστατη όλα αυτά τα χρόνια. Δεν καπνίζω, δεν πίνω, δεν ξενυχτάω, πρόσεχω πολύ την διατροφή μου, γυμνάζομαι, ζω στη φύση και ως αρχαιολόγος ήμουν για πολλά χρόνια στην επαρχία και στη φύση. Εάν έβλεπες τα ερωτηματολόγια που μου έδωσαν να συμπληρώσω, οι απαντήσεις μου ήταν ΝΟ, ΝΟ, ΝΟ, ΝΟ...

Η βιοψία έδειξε ότι ο καρκίνος μου τρέφεται με εστραδιόλη και προγεστερόνη. Οι θεραπείες που έκανα το το 2010 και 2011 ήταν όλες ακατάλληλες σε περίπτωση καρκίνου του μαστού, των ωοθηκών, ή της μήτρας. Έχω κρατήσει τις οδηγίες των φαρμάκων και τις ξαναδιάβασα πριν απο λίγες ημέρες. Ούτως ή άλλως, είχα μια ανησυχία και την είχα συζητήσει με τον Έλληνα γιατρό, όταν ήρθα Ελλάδα για εξωσωματική και για αυτό το λόγο εκείνος μου μείωσε τις ποσότητες. Οι Αμερικάνοι όμως με είχαν φλομώσει στα φάρμακα.

Ασφαλώς και τα φάρμακα δεν δημιούργησαν τον καρκίνο. Πουθενά δεν έγραψα αυτό! Αλλά τον έθρεψαν καλά! Εάν ήταν να εμφανιστεί π.χ. στην εμμηνόπαυση, εμφανίστηκε τώρα.

Ο σκοπός της ανακοίνωσης ήταν να σας αφυπνίσω και να σας θέσω σε εγρήγορση. Οι θεραπείες αυτές δεν είναι άκακες. Καλό είναι να κάνετε κάθε χρόνο μαστογραφία και ενδιάμεσα να σας εξετάζει ο γιατρός στο στήθος. Εάν δείτε οποιαδήποτε αλλαγή στο στήθος σας, να τρέξετε. Η μαστογραφία δεν πιάνει όλα τα ήδη καρκίνου. Ψάξε το στο ίντερνετ και θα δεις. Ονομάζεται "διηθητικό λοβιακό καρκίνωμα".

Από εκεί και πέρα, σκεπτώμενοι άνθρωποι είμαστε. Η κάθε μια από εμάς πράττει κατά βούληση. Λαμβάνουμε αποφάσεις και παίρνουμε ρίσκα.

Εύχομαι καμία από εσάς να μην βρεθεί στη θέση μου. Είναι μια πολύ άγρια πραγματικότητα...!!!! Αλλά όπως έγραψες, ο καρκίνος μπορεί να χτυπήσει και τον ποιό υγιή άνθρωπο. Δυστυχώς δεν κάνει διακρίσεις!

Γι'αυτό τα μάτια σας δεκατέσσερα... Η πρόληψη σώζει ζωές.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΑΡΙΚΑΚΙ ΜΟΥ!!!!!!!ΧΡΟΝΙΑ ΣΟΥ ΠΟΛΛΑ ΠΟΛΥΧΡΟΝΗ ΥΓΕΙΑ ΕΥΤΗΧΙΑ Κ ΑΓΑΠΗ ΝΑ ΠΛΥΜΙΡΙΖΟΥΝ ΤΙΝ ΖΩΗ ΣΟΥ!!!!!!!!!! [smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion1.gif] [smilie=occasion1.gif] [smilie=occasion18.gif] [smilie=occasion18.gif] [smilie=occasion18.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλη δυναμη και καλο κουραγιο σου ευχομαι...!!!!!μαρικακι μου δε ξερω τι να πω , :cry::cry::cry::cry: ... :oops: :oops: :oops: εχω μεινει αφωνος , μολις τωρα διαβασα τα νεα σου κι εχω συγκλονιστει παρα πολυ!!!! :-\ :-\ εχεις ολη μας την αγαπη :x:x:x:x:x:x:x:x:x και την θετικη μας ενεργεια ευχομαι να βοηθησει Παναγιτσα να πανε ολα καλα !πολλες ζεστες αγκαλιες :YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG:@};-@};-@};-@};-@};-@};-@};-@};- !!!Ο Θεος μαζι σου !!! πολλα φιλια :-*:-*:-*:-*:-*:-*:-* θα προσευχομαι για σενα να γινεις καλα! :ympray::ympray::ympray::ympray::ympray::ympray: ευχαριστουμε για τις συμβουλες σου και το εκτιμαμε πολυ αυτο !!!

Μέσα από την καρδιά μου, σου εύχομαι ότι καλύτερο!!!

daddycool

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρικάκι μου σου εύχομαι καλή δύναμη και μέσα από τα βάθη της καρδιάς μου να βγείς γερή και δυνατή από όλο αυτό %%-%%-%%-

Μην ξεχνάμε πως η μητρότητα δεν έρχεται μόνο με τα παιδάκια που γεννάμε αλλά και με τα παιδάκια μου μεγαλώνουμε κ δίνουμε αγάπη...

Όλα θα πάνε καλά και θα βρεις τον δρόμο σου...

Ελπίζουμε να έχουμε τα καλά σου νέα...

Φιλιά πολλά και να προσέχεις τον εαυτό σου ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δεν εχουμε μιλησει αλλα σε εχω διαβασει... Με τον βρωμοκαρκινο ολα θα πανε καλα τα ατομα με τσαμπουκα παντα τον πατανε κατω και εσυ εχεις φαινεται απο χιλιομετρα...

Και η μητροτητα θα ερθει και μαλιστα πιο πολυτιμη απο τη συνηθισμενη καθως θα την απευθυνεις σε καποιο παιδακι που θα σε χρειαζεται και οταν σε αποκτησιε θα φανει πραγματικα τυχερο... Σε ευχαριστω που με αυτο το ποστ μου εδωσες την ευκαιρια να σου μιλησω. Σημειωτεον τα δυσκολα ειναι για οσους αντεχουν... Φιλια πολλα στο πολυπολιτισμικο Αμερικα... Ειδες κανεις και τουρισμο! Ολα θα πανε τελεια και εννοειται οτι δε μας αποχαιρετας αντε μην οργανωσουμε φορουμιακη πορεια... Τα λεμε :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γλυκιά μου muriam που το θυμήθηκες βρε θηρίο ότι γιόρταζα;;;;; Είσαι φοβερή!!! Σε ευχαριστώ πολύ φιλενάδα για τις ευχές σου :x:x:x:x:x:x:x:x:x Από το στόμα σου και στου Θεού το αυτί. Περιμένω να δω φωτογραφία του γιού σου....

Daddy Cool σε ευχαριστώ μέσα από την καρδιά μου :YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG: Να είσαι καλά εσύ και η πανέμορφη οικογένειά σου :x:x:x:x:x Ο γιόκας σου είναι γλύκα :x:x:x:x:x:x:x

elenakioo να είσαι καλά για τις ευχές σου και τη συμπαράσταση :YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG: . Άς γίνω καλά και μετά βλέπουμε. Ποτέ δεν απορρίψαμε την υιοθεσία ή το να γίνουμε ανάδοχοι γονείς σε μεγαλύτερο παιδάκι. Ας ξεπεράσουμε αυτή τη δοκιμασία και μετά έχει ο Θεός...

afro24 χαίρομαι που η ανακοίνωσή μου (αν και δυσάρεστη) μας έδωσε την ευκαιρία να επικοινωνήσουμε. Μου αρέσει το χιούμορ σου και γέλασα πολύ με την φορουμιακή πορεία :lol::lol::lol::lol::lol::)):)):)):))=))=))=))=))=)) Να είσαι καλά και να χαίρεσαι το ζουζουνάκι σου :x:x:x:x:x:x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΦΙΛΕΝΑΔΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ ΝΑ ΣΕ ΞΕΝΟΥΣΑ?ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΟΥ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΕΣΕ......ΦΩΤΟ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΝΑ ΒΑΛΩ ΑΛΛΑ ΘΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΩ ΕΙΜΑΙ ΛΙΓΟ ΜΕ ΤΙΝ ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑ ΑΣΤΑ ΝΑ ΠΑΝΕ.ΦΙΛΑΚΙΑ ΠΟΛΛΑ!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εύχομαι μέσα από την καρδιά μου αυτή σου η περιπέτεια να είναι απλά και μόνο περαστική, να βγεις ακόμη πιο δυνατή και αισιόδοξη από ότι είσαι τώρα (γίνεται αλήθεια κι άλλο; ) και να εκπληρώσεις το όνειρό σου να γίνεις μανούλα, σε υιοθετημένο ή ανάδοχο παιδάκι, γιατί η αγάπη που έχεις μέσα σου για τους ανθρώπους είναι κρίμα να μην διοχετευτεί σε μια ψυχούλα. Είμαι σίγουρη ότι σε λίγο καιρό θα αρχίσουμε να μαθαίνουμε ευχάριστα νέα σου ότι τον νίκησες κατά κράτος τον άτιμο τον καρκίνο!!!

Παρ' όλο που δεν έχουμε μιλήσει ποτέ, η ιστορία σου πραγματικά με συγκίνησε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να είσαι καλά expectingmummy :YMHUG::x:YMHUG::x:YMHUG::x:YMHUG::x σε ευχαριστώ πολύ απο την καρδιά μου :YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG:

Η ημέρα της εγχείρησης πλησιάζει... 7 Δεκεμβρίου.

Απο την μια μονολογώ ότι "τα χρόνια της αθωότητας τελείωσαν"... και απο την άλλη βλέπω τον καρκίνο σαν την προσωποίηση όλων των αρνητικών σημείων της προηγούμενης ζωής μου (προ 2008) που βρήκαν διέξοδο και πρέπει να αφαιρεθούν. Για να ξεκινήσεις μια καινούργια ζωή, πρέπει πρώτα να έχεις ξεμπερδέψει με την προηγούμενη...

Ε, λοιπόν, αυτά είναι τα υπολείματα της προηγούμενής μου ζωής και γυρίζω σελίδα %%-%%-%%-%%-

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρικάκι αγαπημένο,

είμαι σίγουρη ότι όλα θα πάνε καλά φιλενάδα!!!!!!!!!!!!

όπως το λες καλή μου γυρίζεις σελίδα, θα το δεις από εδώ και πέρα

θα έχεις μόνο ευχάριστα πράγματα να περιμένεις!!!!!!!!

και είμαστε εδώ για να γιορτάζουμε μαζί σου!!!!!!!

Η Παναγίτσα θα είναι κοντά σου την Τετάρτη, όλα θα πάνε καλά

και θα βγεις πιο δυνατή από όλο αυτό αγαπημένη μου!!!!!!!!!

Προσεύχομαι για σένα, η σκέψη μου μαζί σου!!!!!

Σ'ΑΓΑΠΑΜΕ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρικακι, ευχομαι να πανε ολα καλα την Τεταρτη!! Μου αρεσει ο τροπος που το αντιμετωπιζεις και ετσι ειναι.. Ενα μεγαλο αντιο σε ολα τα αρνητικα και τις δυσκολιες της μεχρι τωρα πολυτιμης και αξιολογης ζωης σου!!Καλη επιτυχια!!!! :):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλη επιτυχια την τεταρτη Μαρικακι!θα χεις ολη την καλη μας ενεργεια απο δω και ολα θα πανε καλα!!!ετσι δες το σαν μια καινουρια αρχη και ολα θα πανε καλα!μια νεα σελιδα στη ζωη σου!ευχομαι να ειναι μια περαστικη περιπετεια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρικακι , γλυκια μου, ολοψυχα σου ευχομαι να πανε ολα τελεια την Τεταρτη ,γυριζεις σελιδα οπως λες και προχωρας παραπερα.

Χαιρομαι που το αντιμετωπιζεις ετσι, και ετσι θα επρεπε να ημαστε δυνατες στα δυσκολα.

Υπομονη θα περασει , ειναι για καλο και πανω απο ολα η υγεια μας!

Αν και ημαστε μακρυα σου, η σκεψη μας θα ειναι παντα διπλα σου!!!

Σε φιλω και θα περιμενω με αγωνια νεα σου!

:x:x:-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρικάκι μου γλυκό εύχομαι ο Χριστός και η Παναγία να είναι κοντά σου και να πάνε όλα καλά!!!!!!!! Θα ξορκίσεις όλα τα κακά και από δω και πέρα ΜΟΝΟ όμορφα πράγματα θα σου συμβαίνουν!!!! Είσαι στις προσευχές μου και θα περιμένω να μάθω νέα σου μόλις μπορέσεις!!!!!

Σε φιλώ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δεν το θυμάμαι πως ακριβώς το έγραφε αλλά θα το πω λίγο με δικά μου λόγια....

στο παρελθόν πρέπει να ρίχνουμε κλεφτές ματιές όπως όταν ήμαστε στο αυτοκίνητο και οδηγούμε

ρίχνουμε μικρές και κλεφτές ματιές απο το καθρέφτη πίσω μας και αμέσως κοιτάμε μπροστά !!!

Μαρικάκι μου καλή επιτυχία στης 7 του μηνός και καλή αρχή στην νέα ζωή !!!!

Φιλάκια πολλά και τεράστιες σφιχτές αγκαλιές :-*:-*:-*:YMHUG::YMHUG::YMHUG:

περιμένουμε νέα σου !!!!!

Σου έστειλα π.μ, δες το.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Teddy_Dion, twiggy, cuando, lil, Νάσια, merenta είσαστε οι καλύτερες φίλες που θα μπορούσα να κάνω ποτέ. Σας αγαπώ όλες πάρα πολύ :x:x:x:x:x:x:x:x και δεν φαντάζεσται πόση δύναμη μου δίνετε τούτη την δύσκολη στιγμή :YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG:

Συγκινούμαι μέχρι δακρύων και σας ευχαριστώ τόσο, μα τόσο πολύ :x:x:x:x:x:x:x:x

Merentoula μου γλυκιά, διάβασα το μηνυμά σου και απάντησα :-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαρικακι μου περιμενουμε τα ευχαριστα νεα σου συντομα.γιατι μονο ευχαριστα θα εχεις να μας πεις μετα το χειρουργειο!καλη δυναμη,που την εχεις,κ ευχομαι να αφησεις αφωνους τους γιατρους με την αποθεραπεια σου!η σκεψη μας θα ειναι μαζι σου την τεταρτη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρικακη μου ολα καλα θα πανε καλη δυναμη δεν θα σου πω εισαι πολυ δυνατη εσυ...μια πολυ πολυ πολυ μεγαλη αγκαλιααα και ενα πριτςςς να πανε ολα μακρια και να φυγουν!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗ ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΚΑΛΟ ΜΟΥ ΜΑΡΙΚΑΚΙ ΑΝ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ ΟΤΙ ΤΟΣΟ Η ΠΑΝΑΓΙΑ ΟΣΟ ΚΑΙ ΟΛΟΙ ΟΙ ΑΓΓΕΛΟΙ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΜΑΖΙ ΣΟΥ ΑΥΡΙΟ!!!

ΘΑ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ...ΣΕ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΠΙΣΩ...

ΦΙΛΙΑ ''ΠΑΛΙΚΑΡΙ''

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

marikaki27 ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΓΙΑ ΑΥΡΙΟ ΚΑΙ ΟΠΩΣ ΛΕΕΣ ΚΑΙ ΕΣΥ ΚΑΤΙ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ ΑΡΧΙΖΕΙ ΑΠΟ ΑΥΡΙΟ ΚΑΙ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΠΙΟ ΚΑΛΟ.

ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΣΤΙΣ ΠΡΟΣΕΥΧΕΣ ΜΟΥ.

%%-%%-%%-%%-%%-%%-%%-%%-%%-%%-%%-%%-%%-

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα κορίτσια και καλή εβδομάδα να έχουμε. Δεν πρόλαβα να  μπω το σαββατοκύριακο με όλες τις προετοιμασίες του γάμου.  Σας ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σας, η αλήθεια είναι πως είμαι ανακουφισμένη από το ραντεβού της Παρασκευής. Ο γιατρός μου έβγαλε το μωρό 2 μέρες μπροστά σε ανάπτυξη και γενικά μου είπε πως όλα εξελίσσονται πολύ καλά. Δεν θα με ξανά δει μέχρι την αυχενική, δεν υπάρχει λόγος. Και εγώ δεν θέλω γιατί τα ραντεβού με αγχώνουν. Θα κάνω υπομονή μέχρι αρχές Αυγούστου και με την βοήθεια του θεού θα δούμε ένα ολοκληρωμένο ανθρωπάκι. Εντωμεταξύ απ' ότι έχω καταλάβει πλέον οι υπέρηχοι θα γίνονται από την κοιλιά @Antonia2 ναι χόρεψα κανονικότατα😁
    • Κορίτσι μου γλυκό πραγματικά μπορεί εν μέρη να πέρασα και εγω μια παλινδρόμηση  αλλά η αλήθεια είναι πως όταν διαβάζω αυτά που γράφεις καταλαβαίνω ποσο δύσκολα το πέρασες και το περνάς εσυ και λυπάμαι πολύ για αυτό που έπρεπε να περασεις όλο αυτο ίσως αν δεν σε αφηνε μόνη σου ο γιατρός να ήταν καλύτερα τα πράγματα  σωματικά σίγουρα αλλα ίσως και ψυχολογικά  Από κατάθλιψη δεν γνωριζω καθόλου αλλά θα μπορούσες να πας σε καποια δημόσια δομή που δεν θα χρειαζόταν να πληρώσεις κάτι, για να μπορείς λίγο να σταθείς και πάλι στα πόδια σου, τώρα προτεραιότητα έχει η ψυχική σου υγεία για να μπορέσεις να είσαι εσύ πρώτα καλα και μετά για να σταθείς δίπλα στο παιδάκι σου.. δεν είχες το χρόνο ελλη μου που χρειαζόταν δεν σε άφησαν οι καταστάσεις.. αλλά με τον καιρό θα μαλακώσει αυτό μέσα σου.. ο σύζυγος κάνει και αυτός ότι μπορεί θα στεναχωριέται που σε βλέπει έτσι και δεν μπορεί να βοηθήσει όποτε λογικό να υπάρχουν και λίγα νεύρα ..  Είπε Μαμαααα έλα ρε η γλυκουλα μου είδες ποσο γρήγορα μεγαλωνουν ; Είναι φοβερό !!! αχ και κάθε μήνας που παίρνεις θα κάνει όλο και περισσότερο πράγματα 🥰 οσο για τον γιατρό κορίτσια εγω ποτε δεν έχω δεθεί ποτε με κανένα πάντα κρατάω πισινή με αυτούς όπως και τον δικό μου τον αλλαξα ελλη μου πρέπει να σου δώσει απαντήσεις ναι και αν δεν σε καλύψουν να φύγεις ευτυχώς από γιατρους έχουμε μπόλικου απλά θέλει λίγο ψάξιμο αλλά σίγουρα θα βρεις κάποιον άλλον.. σου έδινε Σαλοσπίρ ;; Δεν περίμενε την μεγάλη αιμορραγία ; αχ ελλη μου ξέρω περιττό τώρα που το λέω αλλά το γράφω να το δει και καποια άλλη κοπέλα..κορίτσια να παίρνετε πάντα δεύτερη γνωμη όταν δεν σας καλύπτουν οι απαντήσεις τον γιατρο σας !  Εμένα ο γιατρός μου μέρα την παλινδρόμηση τον ρώτησα μήπως παρω και λέει από την στιγμή που δεν εκανες εξετάσεις να ξέρουμε ότι το χρειάζεσαι δεν μπορω να σε δώσω γιατί μια αιμορραγία να έχεις το Σαλοσπίρ δεν την αυξήσει πολύ είσαι και μακριά από νοσοκομείο δεν το ρισκάρουμε..   
    • Κορίτσι μου εγω πάντως τρώω φουλ αλάτι να σου πω την αλήθεια γιατί έχω αρκετά χαμηλή πίεση δεν μου είχαν πει κάτι τέτοιο να προσέξω αλλά είπαμε κάθε περίπτωση είναι διαφορετική μπορεί σε άλλες κοπέλες να ενοχλεί 🤷‍♀️
    • Καλημέρα κορίτσια ετοιμάζομαι να πάω γιατρό σιγά σιγά όποτε θα σας διαβάσω μεσημέρι που θα έχω γυρίσει  εγω από το moromou την είχα παραγγείλει την φωλιά έμεινα ευχαριστημένη γιατί έβλεπα και κάτι τιμές πανάκριβες και αν δεν έβρισκα μια πιο οικονομική δεν θα αγόραζα  μπαίνει και πληντηριο μια χαρά 😊
    • Καλημέρα κορίτσια!!  Εγώ όπως σας είπα διακοπές... για όλους τους άλλους βέβαια εκτός από εμένα! 🤣 είχε έρθει η αδερφή μου με δύο μικρά κ μου βγήκε το λάδι κορίτσια... από εχθές το βράδυ έμεινα πάλι μόνη!  @_piripiri_εμείς είμαστε πολύ κοντά! Εγώ έχω ΠΗΤ 11/12 , επειδή πάω για vbac όμως,  με βλέπω κάπου στις 20 να μπαίνω!  @Kiddoμου , από 13 Ιουνίου δυστυχώς! Κ όμως ναι το νιώθω,  σαν ψαράκι 😍🥰 Σ αυτή τη βδομάδα που πέρασε ήταν πιο έντονα!  Είμαι 17+5 σήμερα ❤️
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...