Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ ΜΑΡΤΙΟΥ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2011 ΕΛΑΤ ΝΤ ΛΕΜ Ν13


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 909
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Αναστασάκο καλά είμαι, λίγο με έχει πειράξει η κλεισούρα...

και έχω και εγώ αυτό που δεν θέλω να μένω μόνη μου για πολύ ώρα!!

Η μπεμπούλα είναι καλά, ευτυχώς μειώθηκαν οι γουλίτσες και οι κολικοί!!

Κατά τα άλλα εκεί που νομίζω ότι μπήκαμε σε σταθερό πρόγραμμα τσακκκκκκκκκκ

αλλάζει το πρόγραμμα την επόμενη μέρα!!!

Φίλησέ μου τη φραουλίτσα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας και από εμένα!

Βλέπω ακόμη στα ίδια είμαστε! Αύριο βεβαια θέλει δε θέλει το μικρό μπουρεκάκι θα κάνει την εμφάνισή του! Και κάτι μου λέει ότι και η Λυδία αύριο θα μας κάνει την έκπληξη! Οι δύο νέες συμπεθέρες θα πάνε μαζί μου φαίνεται! Εγώ Λυδία όπως είχα πει νομίζω είναι αγοράκι. Άντε να δούμε! Πάντως όποτε και να σκάσουν μύτη τα ζουζούνια σας εύχομαι να είναι γερά και δυνατά μωράκια, με υγιαίστατες μανούλες!

Αναστασία σε ακούω λίγο καλύτερα και λίγο πιο ψύχραιμη και χαίρομαι. Προσπάθησε να μην πανικοβάλεσαι με το παραμικρό. Τα λέω για να τα ακούω και εγώ για αργότερα γιατί και εγώ δε ξέρω πως θα αντιδράσω. Αυτά που κάνει πάντως η μικρή σου μου ακούγονται φυσιολογικά για νεογέννητο. Με τον καιρό νομίζω θα στρώσουν. Υπομονή.

Α δεν μας είπες με το ζάχαρο τι έγινε; Μετά τη γέννα όλα καλά; Έπεσες με τα μούτρα στα γλυκά ή δε σε άφησε η φραουλίτσα σου;

Συμπεθερονι σήμερα ακούω είσαι η καλή νοικοκυρά δούλα και κυρά ε; Βρήκες ευκαιρία που λείπει ο μικρός; Λείπει η γάτα και χορεύει η μαμά ποντικίνα! :D Θες αύριο να σου κάνω εγώ babysitting και να καθαρίσεις και το δικό μου σπίτι; :P

Βασούλα την άλλη εβδομαδα έρχεται και η δικιά σου η σειρά! Άντε με το καλό να πάνε όλα καλά!

Νια αφού βρήκες χρόνο να πας και στα μαγαζιά, είσαι μια χαρά! Μπράβο έτσι ήσυχα να είναι πάντα τα μικρά σου!

Άννα Μαρία πολύ αλάνι ακούγεται ο μικρός. Και λαίμαργος ακούω ε; Θα μεγαλώσει γρήγορα το παλικαράκι σου!

Δώρα σαρραντίσατε; Γιατί δε βγαίνεις καμιά βολτούλα με την μικρή τα πρωινά που έχει καλο καιρό αυτές τις μέρες;

Αυτά θυμάμαι κορίτσια. Σας αφήνω για τώρα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εδω και εγω κατι καταφερα να διαβασω..Αννα Μαρια και εμενα βαζει τα χερια στο στομα απο την αρχη οχι ομως γιατι πειναει..επειδη κλαιει και βαζει και στο στομα δεν ειναι οτι πειναει παριγορια θελει και για αυτο το στηθος ειναι η παρηγορια του..αντρες αμεσως μηπως πεινασε γιατι καλε να πειναει καθε 3 και λιγο?Αφου πηρε και 40γρ σουπερ ειναι συνηθως επειδη χανουν πρεπει να εχουν απλα ανακτησει το βαρος της γεννησεις..αν εχουν παρει ουυυ ακομα καλυτερα οποτε μια χαρα τρωει ο δικο σου..οσο για τις θηλες ασεε δεν ειναι οτι δεν το πιανουν σωστα ειναι οτι πρεπει να σκληρινουν εμενα πια ειναι μια χαρα μονο οταν τις τραβαει λες και ειναι τσιχλα εεε εκει πεθαινω καλε..οσο για πληγεςς ..δεν μπορουσα να κοιταω..μιλαμε για αιμα εβαλα μια φορα σιλικονης να μην ποναω και καλα..και παλι ποναγα και εβλεπα και το αιμα οποτε λεω απαπαπαααα...αντε μουρεκακι καλα γεννητουριαααα αντε με το καλοο ποια αλλη εμεινε η μικη σιγουρα και δεν θυμαμαι ποια αλλη μπαχαλο..χαμος αλτσχαιμερ...εμενα πλεον η μικρη μιλαει με την τζαμποσακουλα μιλαμε τοο γελιο...αα και το νεοο εκανε κακα ο Χριστοφοροςςς ε ναι λοιπον λειτουργησε το φαρμακο επιτελους...αχ μακαρι να συνεχισει και να πηγαινει μας εχει τρελανει με αυτο το θεμα...φιλακια σε οοολες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μάντι μου..... :P:P:P ....σε ευχαριστώ καλή μου......μακάρι το ένστικτο σου να βγει αληθινό και αύριο να έχω το μπεμπεδάκι μου αγκαλίτσα....:)........και ασφαλώς σου εύχομαι και εγώ με την σειρά μου να πάνε όλα καλά και με σένα και το λιγότερο σε 30 μερούλες να έχεις το αγγελούδι σου κοντά σου,....:)....σε φιλώωωωωωωωωωωωωωω...:)

Εύη μου....μια χαρα ο Χριστόφορος.......ευτυχώς το μικρούλι σου πήγε τουαλετίτσα να ηρεμήσει λιγάκι.....όσον αφορά την μπεμπούλα.....!!!.....δεν έχω λόγια.....είναι καταπληκτική η φώτο που ανήρτησες στο φβ με την σακούλα...χιχιχιχι.... :lol::lol::lol: .....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χριστινάκι μου είσαι τυχερή που ξυπνάει και τρώει και κοιμάται γρήγορα….εμένα σπάνια κοιμάται αμέσως…αλλά και πάλι καλά ακόμα είναι μικρούλης!!!!

Είναι ένα κουκλί ότι και να του βάλεις, και εμένα τα κόκκινα και τα άσπρα του πάνε πολύ!!

Λενάκι μια χαρά πιστεύω θα τα πάει ο Αναστασάκος σου με το μπεμπάκι του!!!!!

Εμένα γελάει και στον ύπνο του με ήχους και τρελαίνομαι!!!!!!!

Βανεσάκι μου μια χαρά μανούλα είσαι!!!!!!!!!! Να χαίρεσαι την κοράκλα σου!!!!

Γιωτάκι με ένα πόνο!!!!!!!! Γερό να είναι πάνω από όλα!!!!!!

Δωράκι και εμένα λιγότερη ώρα τρώει τώρα ο μπέμπης, όλα έχουν γίνει πιο εύκολα!!!!

Συμπεθέρα μου μια χαρά είναι ο γαμπρούλης σου στέλνει τα φιλιά του στην φραουλίτσα του!!!!!!!!

Λυδιάκι πότε θα αποφασίσει η εκπληξούλα σου να έχει γενέθλια το μαναράκι μου;;;

Φιλάκιααααααααα

Άννα Μαρία μου είναι λογικό να τρώει πολλές φορές και επί ώρες…έτσι την περάσαμε και εμείς στην αρχή , υπομονή θα δεις τα πράγματα θα γίνουν πιο εύκολα όσο περνάει ο καιρός!!!!!!!

Νιακι φιλησέ μου τα μωρά σου!!!!!!

Gprip3.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τιτινα εχεις κρατησει τον αφαλο???????????? :shock::shock::shock::shock:

πω πω εγω περιμενα πως κ πως την ωρα κ τη στιγμη που θα επεφτε :lol::lol::lol:

αννα μαρια θα στρωσει το μαναρι σου μην ανησυχεις!!

μπουρεκι μου αντε κοριτσαρα μου,σε πολυ λιγες ωρες θα εχεις αγκαλιτσα τη μπουμπα σου!!!!!!

ειλικρινα κ ολοψυχα στο ευχομαι να πανε ολα τελεια!! (ποσες φορες το εχω γραψει?? εχω αγχος για σενα)

νια μια χαρα σε βρισκω!!

συμπεθερονι μουυυυυ σημερα ξεσκιστηκα η αληθεια ειναι!! :lol:

κ να φανταστεις επειδη με επιασαν κατι δυνατοι πονοι εκατσα, φοβηθηκα μη γεννησω :lol::lol: κ δεν τα τελειωσα ακομα :roll: απαραδεκτη ειμαι βασικα.. εχω αφησει τοσα πραγματα τοσο καιρο

ευη τι του εδωσες για τα κακα??

μαρακι μου φιλακια πολλα!! ανυπομονω να ακουσω κ τα δικα μας γελακια σε λιγο καιρο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λενάκι εμένα ο ομφαλός του έπεσε πολύ γρήγορα την τέταρτη μέρα...τον κράτησα και εγώ!!!!!!!

Εγώ πριν γεννήσω έλεγα ότι δε θα μπορώ ούτε να τον κοιτάζω αλλά ακόμα και αυτό το είδα διαφορετικά...ευτυχώς!!!

φιλάααααααααααααακιααααααααααα

Gprip3.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοιμούνται τα χρυσουλια μου και ψιλό διάβασα ...είδα και τις φωτο του γαμπρουλι μου τέλειος είναι συμπεθερα ....

γιωτακι με έναν πόνο κοριτσάκι μου αύριο...Θα σε περιμένουμε στο ποστακι μας χωρίς κοιλουμπιτσα πια.....

Λενακι μου και εγω τον έχω τον αφαλο της μίκρουλις μου αλλα του μικρουλι μου του έπεσε στο ιασω και έτσι δεν τον έχω....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κουκλες!!!

νιακουλινακι χαιρομαι πολυ που πηρες κ τον μικρο απο το νοσοκομειο!!!

μικι κ γιωτα με ενα πονο σου ευχομαι να γεννησετε!!!

Απο οτι βλεπω απο την λιστα η επομενη μετα τα κοριτσια ειμαι εγω!!!!Για να δουμε θα παρω κ τις 23 μερες που μου μενουνε!!!αχχχ δεν ειμαι κ πολυ καλα ποναω παντου....μεση,λεκανη,πλατη,κοιλια χαμηλα.Χαλια ειμαι θελω να γεννησω αμεσα!Την δευτερα θα παω στον γιατρο να δει αν εχει κατεβει χαμηλα ο μπεμπης κ αν πηρε βαρος,εχω μπει στο μηνα μου απο τις 24-11 αλλα πριν 12 μερες ειχε βαρος 2.5 κιλα,θα του παω αν γινετε κ εχει παρει βαρος να παμε για τεχνιτους πονους να βγει,δεν αντεχω με καταλαβαινεται??????ουφφφφφφφφφ

Αυτα τα νεα μου θα ξαναμπω την δευτερα να σας πω τα νεα μου!!!

φιλακια σε ολες σας!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πω πω, σήμερα δεν ηρεμεί με τίποτα... Κοιμάται για λίγο και μετά αρχίζει γοερό κλάμα. Τι έχει πάθει; Φοβάται τον παιδίατρο και του έμεινε τραύμα απ' το πρωί;

Λένα, σου λέω, ο άντρας μου πήρε το λώρο, τον τύλιξε σ' ένα χαρτομάντηλο και τον έβαλε στην τσέπη του! Γυρίσαμε σπίτι, μας άφησε και πήγε για κάτι ψώνια με το λώρο στην τσέπη, και μετά που γύρισε τον έβαλε σε ένα άδειο βαζάκι από νουτέλα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι του εκανε ο παιδιατρος??εμβολιο???

Αν εκανε εμβολιο σιγουρα δεν θα νιωθει κ πολυ καλα,δεν νομιζω να θυμαται τον γιατρο κατι αλλο το ενοχλει το μωρακι σου!!ποσο ειναι τωρα??

μαιμουδακι κ εγω κρατησα τον λωρο της κορης μου,ετσι μου ειπε η μαμα μου κ το εκανα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όχι βρε, τι εμβόλιο! Απλή εξέταση του έκανε, ζύγισμα, περίμετρο κεφαλής, τέτοια πράγματα.

Δεν έχει κολικούς, δε σφίγγεται καθόλου. Κοιμάται και μετά από λίγο ξυπνά και κλαίει. Απλή γκρίνια είναι, αλλά δε βλέπω να κοιμόμαστε σήμερα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εδω είμαι πάλι αχχχχχχχ ταιζω και διαβάζω .....είναι πολυ γκρινιαρικα Απόψε ουφφφφ τι να τους κάνω δεν ξέρω όλο κλαματακια καμία άλλη στην ίδια κατάσταση????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα φιλενάδες μου, τι κάνετε?

Σήμερα παρα είμαι πρωινή!θηλασα τον μικρο κατα τις πέντε μιση και ειπα να μπω να δώ τα νεα σας..

Γιωτακι, με το καλο κορίτσι μου να υποδεχτεις το κοριτσάκι σου..

Λυδιακι, καλα ακόμα εδω είσαι?θα σου κάνω μήνυση για καθυστέρηση τοκετού..επίτηδες το κανείς για να έχουμε αγωνία για το φύλο..

Δωράκι τι κάνετε μαμα και κόρη?κι ο γαμπρουλης σας τρώει πιο γρήγορα τώρα..αλλα υπάρχουν και οι φορές που είναι με τις ώρες στο στήθος..απο κολικους εσείς πως πάτε?εμεις έχουμε μια σχετική γκρίνια 7-9 το απόγευμα..το βραδάκι ξυπνάει συχνά η νυφουλα μου?

Βάσω μου, τι κανείς κορίτσι μου?πονακια?στις 6/12 εχεις ραντεβού ?τελικα που θα γεννήσεις?ολα είναι έτοιμα?

Λενακι, βλεπω ζήτησες παράταση..θέλεις να περάσεις τις γιορτές με την κοιλουμπα για να δικαιολόγησεις την μασά?τι κάνει ο Αναστάσης?

Νιά πως πανε τα δίδυμα της παρεας?

Χριστινακι, πράγματι του παει το κόκκινο του γιου σου..κουκλι είναι..βρε πως τα καταφέρνεις να ανέβασεις φωτο εσυ..τι μέγεθος έχουν οι δικές σου φωτο?θελω να βάλω εδω φωτο να σας δείξω τον μικρο κι οχι στο φέις ..καλα κάπου διάβασα και τα δικα σου τα ατοπήματα ..ακπληξουλα ε?οχι εκπληξουλα..?αααασουπη που έλεγε κι ο χατζηχρήστος!

Ευη μου παει καλύτερα το αγοράκι σου?βρε τι πείσμα είναι αυτο?!διαβαζω και για κάτι τρίγωνο και τετράγωνα τοστ και λέω τι με περιμένει..

Άννα Μαρία, Αναστασία, μυριαμακι,μαντί, Ηλιαννακι,μαρακι12, Νασιουκο ..τα φιλία μου...

Αααα βρε κορίτσια θέλω εδω και μέρες να ρωτήσω κάτι αλλα όλο το ξεχνώ..τις τελευταίες μέρες ο μικρός κοιμάται πιο πολλές ώρες το βραδι..(ευχαριστω Παναγίτσα μου) ..τρώει κατα τις δέκα και μιση κοιμάται έντεκα και ξυπνάει 5-5μιση..το θέμα είναι ότι πιο παλια στο διάστημα αυτο ξυπνουσε δυο τρεις φορές και θηλαζε και τώρα στις πέντε το στήθος μου είναι τούμπανο και πονάει λίγο..αφήστε που ξύπναω μουσκεμα γιατι τα επιθεματα θηλασμου δεν κρατανε πολυ γάλα και σηκώνονται κι αλλάζω μπλουζάκι σουτιέν κτλ..

Τι να κάνω?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοπελιτσες!

αγγελικουλα πρωινη πρωινη ε?ταισες τον μικρουλη σου?δωσε του φιλακια απο μενα!ναι την τριτη παω για καισαρικη κοριτσι μου!θα γεννησω στην πολυκλινικη υγεια κοριτσι μου!πονακια εχω τις τελευταιες 2 μερες αλλα πολυ ηπια!

ρε χριστινακι αυτο το μωρακι σας μας εχει παρει εμας τα μυαλα!φανταζομαι εσεις πως νιωθετε!ειναι κουκλακι ζωγραφιστο!

μαντι μου εισαι και συ στο μηνα σου πλεον ε?αντε αναμενεις και συ ε?για καισαρικη πας και συ ή φυσιολογικο τοκετο?

λενακι πως παμε απο πονακια?απο οτι βλεπω ειπες οτι ειχες πονους, μαζι θα γεννησουμε νομιζω:)

μπουρεκακι λογικα τωρα ισως και να κρατας την μπουμπου σου αγκαλιτσα!αχχχχχ ολα καλα να πανε κοριτσακι μου ευχομαι!

ευακι ευτυχως ο χριστοφορος σας πηγε τουαλεττα να νιωσει καλυτερα το μωρακι σας!

Αννα μαρια , μια χαρα πηρε και βαρος ο αντρικος σας ,τελειααα!γιατι και γω εχω ακουσει οτι χανουνε βαρος τις πρωτες μερες!

αυτα θυμαμαι κοπελες μου!

φιλακια σε ολες!αν εχει καμια νεακια απ τη γιωτουλα ας μας ενημερωσει!

Ο ΘΕΟΣ ΚΑΙ Η ΠΑΝΑΓΙΑ ΜΑΖΙ ΜΑΣ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια προσπαθω να αναβασω φωτο και μου βγαζει αυτο

Service unavailable: Connection to server failed

Connecting to the requested server (URL "http://www.mammyland.com:80/forum/post/reply?f=29&t=19120") failed: Connection reset by peer.

ξερει καμια σασ τι σημαινει?μπηκα κι απο explorer ki apo firefox

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

KALHMERA KORITSIAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA

EXW TO PIO KALO MWRAKI TOU KOSMOUUUUUUUU.AXXAXAXAXAXAX

PHGAME EXTHES STON PAIDIATRO KAI HTAN POLY HSYXOULHSTU EKANE TO EMVOLIO EKLAPSE KAI MOLIS TON PHRA AGGALITSA STAMATISE!!!!!!!!!!!

EINAI 6100 KILAKIA KAI 61 PONTOUS!!!!!!!O GIATROS TON VRHKE POLY KALA KAI ALLAZOUME GALA KOVOUME TO YPOALERGIKO KAI TA PERNOUME TO HUMANA TO 1!!!!

PYRETO DEN MOU EKANE KAI PRWTH FORA EXTHES KOIMITHIKE STI 8:30 KAI KSERETE TI WRW KSYPNISE????????????6:30 TO PRWI...APISTEYTOOOOOOO OUTE GRINIES APO TO EMVOLIO OUTE TIPOTA...FTOU FTOU FTOU TO POULAKI MOU.......KAI META KSANAKOIMITHIKE KIOLAS KANENA 2WRO!!!!!!!!!TI NA PWWWWWWWWW ME EXEI AFHSEI AFWNH!!!!!!!!!

SE 2 MHNES KSEKINAME KREMOULA!!!!!!GOUPI!!!!!!!!!!!!!!!!!! :P:P:P:P

AGGELIKH MOU OSO MEGALWNEI TO MWRAKI SOU TO VRADY THA KSYPNAEI LIGOTERO!!!!!!1OSO GIA TO STITHOS RWTA TA KORITSAKI POU THILAZOUN NA SOU POUN TI NA KANEIS!!!!!!!!!!!

AAAAAAAASOUPHHHHHHHHH XAXAXAXXA ENA LATHAKI EKANA KAI EGW..AXAXAXA

GIWTAKI MOU ME TO KALO KAI ME ENAN PONO NA DEXTEITE THN MIKROULA!!!!!!!!!!!LYDIAKI KAI ESY KORITSI MOU ME TO KALO H EKPLHXOULA!!!!!!!!!!!!!

SYMPETHERAAAAAAAAAAAAAA ARXISAN GRINITSES TO ZEVGARAKI MAS???????YPOMONH....MWRAKIA EINAI THA KLAPSOUN ....PWS EINAI ARAGE NA KLAINE 2 MWRAKIA MAZI???????????/PARTY PREPEI NA GINETE E?????????????

GIRLMOU ME TO KALO KAI SE ESENA KORITSAKI MOU!!!!!!!!!

AGELIKH EGW MPAINW EDW KAI TIS ANEVAZW KANONIKA DEN KSERW TI EINAI AYTO POU SOU EVGALE!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

το καλο το παλλικαρι ξερει κι αλλο μονοπατι..

ειδα κι απο ειδα κι αφου δεν καταφερα να ανεβασω φωτο ,αλλαξα την φωτο του προφιλ..

αυτο ειναι λοιπον το αγορακι μου..αυριο θα σασ βαλω αλλη φωτο//

χριστινακι...αααασουπηηηηηηη.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χριστινακι στα εμβολια εχει μωρα που αντιδρουν και με υπνο..κι εμενα ο δικοσ μου οταν καναμε το πρωτο ,την πρωτη μερα ξεραθηκε στον υπνο και δεν το εκανε ποτε κατα την διαρκεια τησ ημερασ..

σε δυο μηνες κρεμουλα ε?μωρε αυτα μεγαλωνουν καθε μερα..πολυ καλα τα κιλακια σας..εμεισ το προηγουμενο σαββατο ημασταν 5200..

παντωσ οσο μεγαλωνουν κι αλλαζουν τοσο χαζομαμα γινομαι..ειναι φανταστικο να σε κοιταει να σου λεει αγουυυ και να σου χαμογελαει..κι οταν απομακρυνεσαι να ψαχνει να σε βρει κι αν ακουσει την φωνη σου να ξεκαρδιζεται στα γελια..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα γλυκες μανούλες...;)....και εγκυούλες...;)....

εμείς ακόμη εδώωωωω.......τί να κάνω.....αφού δεν θέλει να βγει.....αχχχ.....μακάρι σήμερα που θα με δει ο γιατρός να μας πει κάτι.....;).....

Αγγελική μου το αγοράκι σου είναι πανέμορφο.....τί γελάκι είναι αυτό βρεεε?.....μάγκικο?....χιχι....φτουυυ...φτουυυ...το κουκλάκι σου...;).....είδες τελικά που το μικράκι μου γνωρίζει ότι δεν ξέρουμε τί φύλο είναι και δεν λέει ναβγει για να το μάθουμε όλοι?....χιχιχιιχι....

Γιωτάκι μου???.....άραγε κρατάς την μπεμπούλσ σου αγκαλίτσα?.....σου στέλνω πολλά φιλάκια...;)....

σας φιλώ γλυκά όλες...;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσακια μου!!

Τι κανετε?Βλεπω λιγα κοριτσακια εμειναν για να γεννησουν!!Με το καλο κοριτσια μου!Με ενα πόνο!!

Οι υπόλοιπες βλεπω μια χαρουλα ειστε!!

Κ εμεις εχουμε μεγαλη βελτιωση!Εχουν μειωθει καπως οι γουλιτσες, πήγαμε χθες στον παιδιατρο κ μεχρι ωρας ειναι ολα καλα!Το γλυκο μας μωρακι αναπτυσσεται με γοργους ρυθμους!!Ετσι ειναι ομως τα παιδακια που θηλαζουν τους πρωτους μηνες!Παιρνουν μας ειπε πιο γρηγορα απο τα υπολοιπα που πινουν ξενο!Τουλαχιστον τεοιος πονος κ πρηξιμο στο στηθος της μαμας εχει καλα αποτελεσματα..Παρηγοριεμαι!Μου ειπε ν ατον ταιζω μονο απο το ενα στηθος γιατι εγω του εδινα κ απ το αλλο αφου κ εκεινος ειναι λαιμαργουλης κ το επαιρνε..Οποτε τωρα αρχισα να κανω κ τραπεζα γαλακτος, οσο βγαλω καλο θα ειναι..

Ακομα δεν εχω πιστεψει οτι πια ειμαι μανουλα..Συγκινουμαι πολυ συχνα οταν το καλοσκεφτω!Κ σιγουρα ειναι μαγικη η περιοδος της εγκυμοσυνης αλλα τωρα συνειδητοποιω πιο πολυ απο ποτε οτι μανα ειναι εκεινη που μεγαλωνει κ ανατρεφει ενα παιδι οχι εκεινη που μονο το γενναει!

Α να ευχαριστησω κ οσα κοριτσακια που ευχηθηκαν στη γιορτη μου!!

Πολλα φιλια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Ελπίζω να πηγαίνουν όλα καλά σε όλες μας κορίτσι μου. Απλά αυτήν την εβδομάδα νομίζω ότι έχουν ευθυγραμιστεί οι πλανήτες βρε παιδί μου...  
    • Καλημερα κορίτσι μου, λυπάμαι πολυ για αυτά που έχεις περάσει… δυστυχώς για κάποιες από εμάς ειναι δύσκολο το ταξίδι αυτο. Ηθελα να σε ρωτήσω αν έχεις κανει ποτε καμπύλη ζαχαρου. Ξερω μια περίπτωση που είχε θέμα κ δεν το γνώριζε, και το ανακάλυψε ένας ενδοκρινολόγος. Όταν διορθώθηκε έμεινε φυσιολογικά έγκυος. Δεν είχε μπει καθολου στη διαδικασία εξωσωματικής η συγκεκριμένη. 
    • AX ναι βρε κορίτσια, να μπούμε 2ο τρίμηνο να ηρεμήσουμε! Βέβαια οκ, έχω ακούσει για περιπτώσεις που δεν πήγαν καλά και μετά το 1ο αλλά είναι πολύυυυ λιγότερες. Τώρα περνάμε το κρίσιμο στάδιο. Αυτό με το χαρτί κι εγώ, κάθε φορά, το ίδιο συναίσθημα. Πόσο ωραίο που καταλαβαίνουμε η μία την άλλη πάντως 🥰
    • Αχ κ εγω το ιδιο! Χτες το βράδυ, ξημερώματα και το πρωι κατά τις 6 που ξυπνούσα για τουαλέτα με κλωτσούσε συνέχεια. Ξύπνησα κατά τις 8 σημερα και ακομα να με κλωτσήσει. Ξερω; Μπορει να κουράστηκε απο το βράδυ 😊
    • Καλή μου Kiddo, καταλαβαίνω ότι έχεις περάσει πολλά και είναι λογικό να έχεις τόση αγωνία. Εγώ σκέψου ότι δεν ήθελα να ανοίξω το θέμα, ένιωθα κάπως..... Ήλπιζα ότι κάποια άλλη κοπέλα θα το ξεκινήσει για να γράφω κι εγώ, δεν ένιωθα ότι είμαι σε θέση να ξεκινήσω μια συζήτηση με αυτοπεποίθηση διότι έχω ταλαιπωρηθεί κι εγώ... Όμως οι κουβέντες που κάνουμε εδώ μας αποφορτίζουν και σίγουρα βρίσκουμε κατανόηση και αγάπη!❤️ Εσύ κορίτσι μου γιατί έχεις την αιμορραγία, σου έχει πει κάτι ο γιατρός σου?? Πάντως όταν βλέπεις αίμα, πώς να μην ανησυχείς??? Κι εγώ κάθε μα κάθε φορά που πάω τουαλέτα, κοιτάζω με ένα άγχος το χαρτάκι, και φαντάσου ότι δόξα το Θεό μέχρι τώρα δεν είχα κάποιο σημάδι. Αν όμως σου λέει ο γιατρός σου ότι είναι αισιόδοξος, προσπάθησε να τον ακούσεις και τον εμπιστευτείς. Σου στέλνω όλη μου τη θετική ενέργεια, αν πάνε όλα υπέροχα και να κυλήσει η εγκυμοσύνη σου ομαλά από εδώ και πέρα! Ένας μήνας έμεινε και μπαίνουμε στο 2ο τρίμηνο, θα τα καταφέρουμε όοοοοοολες!!!!! 🙏💪🌈
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...