Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ ΜΑΡΤΙΟΥ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2011 ΕΛΑΤ ΝΤ ΛΕΜ Ν13


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 909
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

αναστασια εαν δεν αρχισεις να κοβεις το ξενο δεν θα σου λυθει η απορια.....εφοσον πλεον ειναι 3 κιλα μια χαρα μπορει να θηλασει...κανε βρε μια προσπαθεια.....οι πρωτες μερες θα ειναι λιγο δυσκολες μετα θα στρωσει.....

ανναμαρια στις αρχες δυστυχως δεν μπορεις να ξερεις ποτε ποτε θα ξυπνησει.....δεν υπαρχουν προγραμματα........φιλια στον αντρικο σου.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια φίλες μου αγαπημένες!!!

Γιωτούλα ακόμα εδώ βλέπω......έρχεται η ζουζουνίτσα σου όπου να'ναι και σήμερα αύριο

το πολύ λέω εγώ!!!!!

Άννα Μαρία μια χαρούλα ο Αντρίκος, πολύ καλός, φτου φτου!!!

Αναστασάκο μην αγχώνεσαι καλή μου, αφού παίρνει βάρος η φραουλίτσα όλα είναι καλά.

Θέλει μόνο λίγο χρόνο το πράγμα για να στρώσει!

Λυδία μου και εσύ στην αναμονή της εκπληξούλας σου, με το καλό φιλενάδα!!

Νια μου τα καραμελάκια σου είναι απίθανα!!

Χριστινάκι δεν το συζητώ για το αγοράκι σου, φοβερός γαμπρούλης!!

Λενάκι φίλησέ μου το μπεμπάκι!!

Αγγελικούλα συμπεθέρα μου τι κάνει ο γλυκός μου Χάρης;φιλιά και στους δυο σας!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασία μου μην ανχωνεσε αν πεινάνε κλαίνε οπότε τους δίνουμε και άλλο ...εμένα τρώνε γύρω στα 500με 600 ml to 24 όρο μισο περίπου ξένο και μισο δικο μου....

Αννα μαρια μια χαρα τα πάτε και εσείς φιλια στον αντρικο σου..

Γιωτακι λίγο έμεινε και θα την έχεις αγκαλιτσα .......με το καλο κόυκλα μου.....

Συμπεθερα ναι ευτυχώς είναι υσυχουλια μέχρι στιγμής πολλα φιλια στα μαγουλακια του γαμπρουλι μου...

Δωράκι μου Σε ευχαριστω πολα φιλακιαααααααα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακιααα καλησπεραααα..

τι κανετε? εμεις χθες πηγαμε στον παιδιατρο το απογευμα μας εκανα το Infanrix Hexa, ολες αυτο κανατε?

δεν μας εκανε πυρετοοοοοο ΔΩΞΑ ΤΟ ΘΕΟΟΟ, η γκρινια μας αυξηθηκε λιγοο αλλα παλι καλα το περασαμε ελαφρια, ελπιζω και σημερα να ειναι ενταξειιι :D

χθες ειχα λιγα καφετια , τι στο καλο να ναι? απο τωρα περιοδοος? :?:?

αννα μαρια μου τι ησυχο παιδι εκανες εσυυ? τι καλουλης που ειναι μωρεε :D τα πεταχτα φιλακια μας δωστου :D:D

λυδιακι περιμενεις ακομαα εεεε? αντε λιγο εμειινεε :D

γιωτα 3-4 μερες ΤΟ ΠΟΛΥ ΕΜΕΙΝΑΝ και θα κρατας την κουκλα σου.. τι κακαα.. ο,τι καλυτερο ευχομαι, με το καλο να γεννηθει γερη και δυνατη :D

σας διαβαζα με διακοπες και δεν θυμαμαι πολλα :oops:

Α! νιακι μου τι κουκλια ειναι αυτααααα? παναγια μου σκετοι ερωτεες.. αχ να μας τα φιλησειιις :D:D

ευχαριστω πολυ και για τα καλα σας λογιααα :oops: να στε καλα :)

σας φιλωωω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου μαρακι μου ...ευχαριστω για τα όμορφα λόγια για τα μωρακια μου....εσείς τι κάνετε πως τα περνάτε??? με το εμβόλιο κι μια χαρα ε???

μετα απο πόσο καιρο ερχετε περίοδος ???

εμένα περισι μου ήρθε στους δυο μήνες αλλα όμως το γάλα το είχα κόψει το ίδιο βράδυ που γέννησα και απο ότι ξέρω όσο θυλαζουν τα μωρα μας δεν ερχετε ...έτσι δεν είναι ???

Που είστε ολες καλεεεεεεεεε πολυ νεκρά στο ποστακι μας.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιωτούλαααααααααααααα μουυυυυυυυ...ακόμη εδώ και εγώ με την εκπληξούλα μου....χιχι...δε λέει να κάνει την εμφάνιση του το μικράκι μου.... :lol::lol::lol::lol: ....αν και έχω πιεστεί πολύ ψυχολογικά γιατί ειλικρινά πλέον δεν αντέχω....αλλά αυτό είναι που θα αποφασίσει πότε θα μας κάνει "τζααααααααα"....:)....μάλλον...από ότι βλέπω η μπεμπούλα σου θα μας προλάβει...:)

Αναστασάκι μου.....σε ευχαριστώ πολύ για το μηνυματάκι σου....;)....όταν με το καλό θα έχω νεάκια θα σε ενημερώσω...;)....πολλά φιλάκια στην φραουλίτσα σου...:)

πολλά φιλάκια σε όλες........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσια.

Εμείς πήγαμε σήμερα στην εκκλησία και πήρε ο Αντρέας την ευχή! Τώρα πλέον είναι και επισήμως κατά την Εκκλησία και την Πολιτεία, Ανδρέας Παπαδόπουλος! Έχω μια απορία: όσοι αποφασίζουν τι όνομα θα δώσουν στο παιδί σε πεντέξι μήνες, πώς το δηλώνουν; Ανώνυμο;

Του άρεσε πολύ η βολτίτσα και η αγκαλιά του παπά! Ήταν πολύ συνεργάσιμος!

Μετά πήγαμε στο γιατρό για τα ράμματα. Μπρρρρρρρρρρ.............. Είμαι αξιοθρήνητη εκεί πέρα... Ευτυχώς η κοιλιά μου μάζεψε αρκετά. Το Σαββάτο που ήρθαμε σπίτι έμοιαζα έγκυος έξι μηνών. Τώρα μοιάζω ότι απλά έχω φάει πολλή φασολάδα!!! Φυσικά, είναι αρκετά χαλαρή.

Πριν που πήγαμε στο γιατρό ήρθε η μάνα μου να προσέχει τον μικρό. Επιστρέφουμε και βρίσκουμε στο σαλόνι μας την υπάλληλο που έχουν στο μαγαζί, με μάσκα κιόλας! Η μάνα μου είχε αρρυθμίες αυτές τις μέρες, σήμερα πήγε και για καρδιογράφημα και ήταν καλό. Αλλά αυξήθηκαν και πήγε στα Επείγοντα. Τώρα περιμένουμε να μάθουμε νεώτερα.

Νία, νομίζω ότι μπορεί να έρθει περίοδος και κατά τη διάρκεια του θηλασμού, απλά αργεί λίγο. Άλλωστε, πολλές γυναίκες μένουν έγκυες ενώ θηλάζουν και το συνεχίζουν μάλιστα κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης.

Λυδία, ακόμα ε; Κάτι μου θυμίζει αυτόοοοο..........

Μαρία, μια χαρά ο μπεμπούλης σας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:lol::lol::lol::lol::lol::lol: ...Άννα Μαρίααααααααααααααααααα........ακόμη εδώωωωωωωωωωω...χιχιχιχιχιχι.........εξαντλούμε όλες τις ημέρεςςςςςςςςςςςςςς...χιχιχιχιχι...
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ως προς το όνομα...αυτή την απορία είχα και εγώ......όταν πηγαίνουμε το μωρό στο σαραντισμό λέμε και το όνομα στον παπα....αν εν τω μεταξύ το ζευγάρι δεν έχει αποφασίσει ή αν αλλάξει μετά τί γίνεται?....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

anna maria mou mia xara o antrikos kyrios...kai egw thn prwth fora pou ton evgala eksw eixa anxos oti tha arxisei na klaiei den tha mporw na kanw tipota alla mia xara koimatai kathe fora pou vgainoume volta kai einai para poly hshxos....

na se rwthsw esena den sou evale ayta ta ramata pou favgoun mona tous???????giati etsi?????

lydiaki ante na genithei h ekplixoula sas!!!!!!!!!!eimai poly periergh gia to fyllo :P:P:P ante den sas emeine kai poly me to kaloooooooo!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσακια μου!!!!σημερα ειχαμε πολλες γκρινιες.με ξεπατωσε η μικρουλα μου!!!μαλλον ποναει η κοιλιτσατης γι αυτο.της εδινα και κιντερτε αναμεσα στα γευματα,αλλα δεν εγιε και τιποτα!!παντως ειναι πολυ γλυκουλι το ψυχουλακι μου!!!

αννα μαρια,εσεις απο τωρα πηρατε την ευχη????οταν 40ντισουν δεν την παιρνουν??

γιωτουλα που εισαι???μηπως γεννησες??

λυδιακι, υπομονη.....κι εγω ετσι ανυπομονουσα και τελικα γεννησα τελευταια μερα!!!σε καταλαβαιω παντως!!!οταν γεννησεις με το καλο,ενημερωσε μας οσομπορεις πιο γρηγορα για την κιντερ εκπληξη!!

αννα μαρια, πως πας με την τομη??περαστικα στη μανουλα σου ευχομαι!!!

εμενα σημερα πεσαν και τα τελευταια ραμματα και ειμαι πολυ καλυτερα!!!

χριστινακι τι κανεις??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χριστινακι τελειο φαγητο!!!ζηλεψα τωρα!!!αν και απο τοτε που γεννησα δεν εχω καθολου ορεξη και εχω ηδη χασει 10 κιλα!!!μου μενουν αλλα 7 απο τα 17 που ειχα παρει ως το τελος!!!καλα παω πιστευω!!!

με τα μαλλακια σου τι γινεται???ο μικρουλης??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kai egw thn prwth evdomada den eixa orexh eta mou ksanaanoikse...xaxaxaxaxa

o mikroulis einai poly ala thn pemph pame gia to deytero emvolio....

ta mallia mou poly xalia perimenoume ta apotelesmata se 3 evdomades apo thn viopsia pou ekana exthes,,,tha doume!!!!! :cry::cry::cry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λυδία, δεν εννοούσα μόνο στο σαραντισμό, αλλά και όταν δηλώνουμε το παιδί στο Ληξιαρχείο. Εμάς πήγε χτες ο άντρας μου και τον δήλωσε και έβγαλε πιστοποιητικά γεννήσεως. Αυτό μπορούσε να το κάνει μέσα σε ένα μήνα από τη γέννηση. Γι' αυτό απορώ τι γίνεται με αυτούς που αποφασίζουν το όνομα πολύ καιρό μετά.

Η ευχή που πήραμε σήμερα είναι η ευχή της όγδοης μέρας που την παίρνει μόνο το παιδί. Είναι ευχή ονοματοδοσίας και εκκλησιασμός του μωρού. Η μισή ευχή δεν ισχύει. Υπάρχουν τρεις ευχές, της πρώτης μέρας, της όγδοης και της τεσσαρακοστής.

Τα ράμματα που μου έβαλε πέφτουν από μόνα τους, απλά είχε ένα πλαστικό σε κάθε άκρη και μου το έκοψε, μου έβγαλε την αυτοκόλλητη γάζα, και μου είπε πώς να το φροντίζω.

Κι εμένα μου έχει κοπεί η όρεξη... Προσπαθώ να τρώω επειδή θηλάζω, αλλά δεν έχω όρεξη..

Ουφ, μάλλον θα την κρατήσουν τη μάνα μου στο νοσοκομείο. Το έχει ξαναπάθει πριν μερικά χρόνια, για να δούμε τι θα πει ο καρδιολόγος...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χριστινάκι και Βανεσσάκι σας ευχαριστώ πολύ για τις ευχούλες σας.......όταν με το καλό δούμε το νινάκι μας ασφαλώς και θα σας ενημερώσω άμεσα......είναι δεδομένο κοριτσάκια μου όμορφα......:)

καλά Χριστινάκι θα μας τρελάνεις με το ντύσιμο του γιου σου......;)..είναι κούκλος...;).....

Άννα Μαρία μου εδώ εμείς έχουμε άλλη διαδικασία για το όνομα......μόλις γεννηθεί το παιδί το δηλώνεις άμεσα στο ληξιαρχείο του τόπου όπου γεννήθηκε σύμφωνα με το χαρτί που έδωσε ο ιερέας για το επώνυμο του τέκνου πριν γίνει ο γάμος......μόνο το επώνυμο δηλώνεις όχι το όνομα.......το όνομα ακολουθεί μετά την βάπτιση...αν όμως δεν ακολουθήσει βάπτιση του παιδιού τότε με κοινή δήλωση των γονέων ή με ειδικό συμβολαιογραφικό πληρεξούσιο δηλώνεις το 'ονομα του παιδιου.....έτσι γίνεται σε εμάς.......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

aaaaaa anna maria mou den hksera oti ginonte etsi ta rammata..emena ou ekane ayta pou fevgoun mona tous........ponese katholou????h tomh sou pws einai??????emena fenete poly ligo pleon...kai einai kai poly xamila.......eyxomai na pane ola kala me thn manoula sou pesastika na einai!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α, Λυδία, εσείς έχετε άλλο σύστημα! Εμείς δηλώνουμε το όνομα κανονικά από την πρώτη στιγμή. Αυτό με το επώνυμο τέκνου δεν υπάρχει εδώ.

Χριστίνα, είναι πρησμένο εκείνο το σημείο προς το παρόν, ίσως επειδή είχα την αυτοκόλλητη γάζα και το πίεζε.

Ουφ, δεν μπορώ, με έχουν πιάσει κολικοί και τρομερή δυσκοιλιότητα... Δε με φτάνουν όλα τ' άλλα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσάρες!!!!!!!!!

Δεν έχω διαβάσει πολλά, τρέχω και δεν φτάνω με τις κόρες μου....

......έχω την Μαρία μου με λαρυγγίτιδα (όταν την πιάνει βήχας νομίζεις ότι θα σταματήσει να αναπνέει το καημένο) και μύξες και κόλλησε και την μπεμπίκα μόνο μύξα ευτυχώς (το αντιμετωπίζουμε με μπόλικο φυσιολογικό ορό) γιατί αν κολλούσε και λαρυγγίτιδα το μωρό θα είμασταν να μας κλαίνε οι ρέγγες!!!!!!!!! Ευτυχώς δεν έκανε καμία από τις δύο πυρετό.........δεν αφήνουμε την μεγάλη να πλησιάζει την μπέμπα αλλά που την χάνεις που την βρίσκεις όλο πάνω από την καλαθούνα να χώνει την μουρίτσα της στα μούτρα του μωρού.....

.......από την άλλη, η μπέμπα δοκιμάζει τις αντοχές μας στο ξενύχτι!!!!!!! Μας έχει ξεπατώσει....όλο αγκαλιές θέλει και κούνημα!!!!!!! Κοιμάται πολύυυυυυυ δύσκολα!!! Είναι και δυσκοίλια η κακομοίρα, κάνει κακάκια μία φορά κάθε 2 με 2μιση μέρες με πολύ ζόρι και κλάμα..........παρουσίασε λίγο αιματάκι καναδυό φορές αλλά τελικά έχει πληγούλα στο πωπουδάκι της σε δύο σημεία (το ίδιο είχαμε αντιμετωπίσει και με την μεγάλη όταν ήταν βρεφάκι) και μάλλον πονάει! Κάναμε δύο φορές εξετάσεις μήπως τυχόν έχει καμιά αλλεργία αλλά βγήκαν αρνητικές......

Τις πήγαμε παιδίατρο σήμερα.....όλα καλά και με τις δύο (αν εξαιρέσουμε την λαρυγγίτιδα και την μύξα αλλά αυτά είναι μέσα στο πρόγραμμα), βάζουν βάρος κανονικά και μεγαλώνουν όμορφα!!! Η μπέμπα έφτασε τα 4700 σε βάρος (είμαστε 36 μερών, το Σάββατο σαραντίζουμε) και 57 εκατοστά ύψος!!!! Δηλαδή έβαλε ένα κιλό από τότε που βγήκαμε από την κλινική και 4 πόντους!!!!!!!!

Τιτινάκι μου εύχομαι να πάνε όλα καλά με την βιοψία και να διορθωθεί το πρόβλημα με τα μαλλάκια σου! Μου άρεσαν πολύ οι φωτογραφίες με όλη την οικογένεια και τον μπέμπη γαμπρούλη!!! Όσο για το tattoo.....με ξεσήκωσες να κάνω κι εγώ αλλά δεν μ'αφήνει ο αγροίκος ο άντρας μου.........

Νία μου τα διδυμάκια είναι κουκλιά!!!!!!!!!

Άννα Μαρία μου απ'ότι διαβάζω μια χαρούλα τα πάτε με τον Αντρεάκη!!!! Μπράβο κοριτσάρα.......

Μίκι μου έφτασε και η δική σου ώρα...με το καλό!!!!!!

Πού είσαι βρε συμπεθέρα????? Πάλι χωρίς κινητό είμαι γι'αυτό δεν σε έχω πάρει......μου έφτιαξαν το ακουστικό και μου χάλασαν την δόνηση οι ανίκανοι!!!!!!!!!!Και τους το ξαναέστειλα πίσω για σέρβις όσο είναι μέσα στην εγγύηση......Τί κάνει ο γαμπρούλης μου?????

Αγγελικάκι μου φιλενάδα τί κάνετε????? Ο Χαρούλης πώς πάει με τους κολικούς????? Εμείς μάλλον φθηνά την γλιτώσαμε, δεν παρουσίασε έντονους κολικούς η μικρή..........

Teddy μου που είσαι???? Η μπέμπα καλά????? Βολτάρετε??????

Ηλιαννάκι μου μέρες έχεις να φανείς.....μάλλον κι εσύ τρέχεις με τρία πιτσιρικάκια ε??????

Μαϊμουδάκι μου δεν φαντάζομαι να γέννησες και να μην πήρα χαμπάρι ε????

Μπουρέκι μου από μέρα σε μέρα γεννάς αν κατάλαβα καλά?????? Με το καλό κουκλίτσα.......Στις 5 Δεκέμβρη δεν έχει γενέθλια ο Ιασωνάκος????? Η Μαμία στις 9 Δεκέμβρη.....

Προχθές στόλισα τα χριστουγεννιάτικα......πρώτη χρονιά που δεν έχω καθόλου διάθεση αλλά το έκανα για το χατήρι της Μαρίας μου!!!!!!!! Αχχχχ το κοριτσάκι μου πόσο χάρηκε όταν μπήκε στο σπίτι (είχε πάει στην μαμά μου για το σαβ/κο) και τα είδε όλα στολισμένα!!!!!!!!! Δεν ξεκολλάει κάτω από το δέντρο...βέβαια είχαμε και απώλειες γιατί το παιδί μου είναι ταλιμπανάκι αλλά ΟΚ χαλάλι της !!!!!!!

Ξύπνησε πάλι η μπεμπίκα.........είναι η ώρα για μαμ......πάω...μακάρι να μπορούσα να μπαίνω συχνότερα, μου λείψατε!!!!!!!!!

Φιλάκια πολλά σε όλες!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

φιλεναδεςς εδω και εγωω διαβασα κατι λιγααα..δεν εχω και πολυυυ χρονοο παω μαγαζι ετοιμαζω τα χριστουγιεννιατικα στολιδια με το Χριστοφορο τρεχω απο εδω απο εκει δεν προλαβαινω..

-Αναστασια μου μετα τις 4-5 μερες κανεις κλισμα αμα δεν εχει κανει κακα...εμενα καθε 2-3 μερες τα κανει..οσο για το γαλα σταματα το ξενο για να καταλαβεις ειναι μπερδεμα ετσι κοπελα μου...εγω νομιζω μια χαρα χορταινει η μικρη ασε που μπορει να δωσεις παραπανω και να αρχισει να κανει ρουκετες..

-Αννα Μαρια οπως σου τα ειπανε...δηλωνεις μονο το επιθετο και με τη βαπτιση το ονομα βεβαια μπορεις να δωσεις το ονομα μα θες με την δηλωση του μωρου κατι ομως που ο περισσοτερος κοσμος δεν το ξερει και εγω το εμαθα ψανοντας για το ονομα της μικρης που δεν την βαπτιζουν γιατι λεει δεν εχει γιορτη και τετοια...στο Χριστοφορο δηλωσαμε το ονομα με το βαπτιση μεγαλη ταλαιπωρια γιατι επρεπε να παω Αθηνα στο ληξηαρχειο που ανοικει στο νοσοκομειο που γεννησα να το δηλωσω και μετα να παρω χαρτι να το δωσω στο Δημαρχιο..πφφφ..τωρα δηλωσαμε αμεσως το ονομα και απλα οταν γινει η βαπτιση θα γραφτει το θρησκευμα..ακομα και αν δεν συμφωνει ο παπας με το ονομα ακομα και Κατερινα που λεει ο λογος να το βαπτισει το ονομα θα παραμεινει Μιλα δεν αλλαζει με τιποτα..αυτο ηθελα και εγω φυσικα αν και λεμε να την βαπτισουμε Σερβια οποτε δεν θα υπαρχει κανενα μα κανενα προβλημα..αν και βρικα οτι γιορταζει του Μιλωνος 10 Νοεμβριου αλλα οπως και να εχει δεν μπορει να κανει κατι η εκκλησια για το ονομα...ετσι βαπτισε η Μενεγακη τα παιδια της Λαουρα και Βαλερια...μα λεω και εγωωω...αντε λιγες εμειναν για γεννα...Χριστινααα δεν ηξερα οτι την εκανες την βιοψια...εμμ χαθηκα και εγωω ελπιζω να βρουν και γρηγορα να εχεις μαλλακια..

αρχισε ο Χριστοφορος να πινει το σιροπι..δεν ξερει οτι το πινει ..το ανακατευουμε με γιαουρτι..σημερα το βραδυ πηγαμε τουαλετα να και δενν ηθελε και με 1000 ζορια εκανε λιγοο αλλα εχει πολυ ακομα εμμ 2 βδομαδες ειναι αυτες...βαριεται παιδι μου να παει να μην χασει το παιχνιδι και μετα οπως ειπε η Αννα Μαρια πετρες γινονται πετρες..αχχχ προβληματα...αλλα απο παραξενιεςςς αλλο τιποτααα...τρωει μονο kinder pigui απο σοκολατες..μονο κεικ αυτο που φτιανουμε μαζι μονο συγκεκριμενα φαγητα που στην οψη τα ξερει...οτιδηποτε καινουργιο δεν υπαρχει περιπτωση να δοκιμασειι αααα πριν 2 μερες δοκιμασε μερεντα με φρυγανια και αυτο γιατι πειναγε πολυ και δεν του διναμε τπτ αλλο να φαει και απο την πολυ πεινα εφαγεκαι τελικααα τρελαθηκε ποσο ωραιο ειναι..αχχχ..αχχχ...θα τον φαωωω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Καλημέραααααα με άλλη ίωση στο καπάκι μετά την αμυγδαλίτιδα....τέλεια μπήκε η σχολική χρονιά και για μένα 🤧🤧🤧🤧🤧 κολλάω τα πάντα από τα παιδιά...δεν ξέρω αν συμπάσχει καμία μανούλα;;;😛 Επίσης κλείνω μια εβδομάδα από την ωορρηξία και προσπαθώ να κρατηθώ να μην κάνω τεστ,😛😛😛
    • Να το χαίρεστε το λουλουδάκι σας❤️ καλή επιτυχία και στη μεταφορά🙏🏻 εγώ έχω τρία έμβρυα αλλά δεν ψήνομαι για αδερφάκι. . θα φανεί😁
    • Καλημέρα!!  Μια χαρά η μπεμπουλα σου κοριτσάκι μου!!!😍😍😍😍 Είναι σούπερ στα 500γρ. +κατι!! Τόσο ήταν και η δική μου και των υπολοίπων κοριτσιών από ότι κατάλαβα είναι πολύ καλά!! Με το καλό!!❤️❤️❤️❤️ Εμένα με έχει από την αυχενική να μετράω πίεση γιατί είχα υψηλές πιθανότητες προεκλαμψιας χωρίς όμως να υπάρχει πρόβλημα με τις μητριαιες.. ήδη είχα ανεβάσει πίεση χωρίς να το έχω καταλάβει.. είχα μόνιμα 130-140 με 80.. οπότε και μου ξεκίνησε μικρή δόση salospir και έχει πέσει σχεδόν στα φυσιολογικά μου.. Για ρώτα το γιατρό σου μήπως σου δώσει salospir για να σε βοηθήσει.. στη Β επιπέδου πάντως ήταν όλα μια χαρά! Οι οδηγίες που μου έδωσε εμένα ήταν να μετράω πρωί βράδυ και θα κρατάω τη 3η μέτρηση.. αν δω πάνω από 2 μετρήσεις 140 με 90 και πάνω εκεί ανησυχούμε.. συζήτησε τα όμως με το δικό σου γιατρό τι θα σου πει..! Καλημέρα!!  Έλα ρε!!! Ξεχάστηκα τελείως και μας είχες πει ότι έχεις Doppler!! Μπράβο το αστέρι σας!!! Φτου φτου φτου το μωράκι!!!!😍😍😍❤️❤️❤️❤️ Με το καλό!!! Σούπερ είναι!!! Σε εμβρυομητρικο τη κάνατε; Σας έδωσε και τη καμπύλη ανάπτυξης του; Σε ποια εκατοστιαία βρίσκεται;! Ο πλακούντας; Πως τον είδε;  Ναιιιι!!!!!! Τελευταίο τρίμηνο!!!!! Απίστευτο!!! 😍😍😍😍 Αμήν Παναγίτσα μου να πάνε όλα κατ'ευχήν μέχρι τέλους για όλες μας!!! Να κρατήσουμε υγιή τα θαυματακια μας πάνω από όλα!!! 🙏🙏🙏🙏🙏 Ευχαριστούμε πολύ κορίτσια μου!!!! Αφήστε.. περνάνε τα χρόνια νεράκι και χαμπάρι δεν πήραμε..!! Παιδάκια ήμασταν.. Να είμαστε όλοι καλά και αγαπημένοι να γεράσουμε με τους ανθρώπους μας αγκαλιά!! ❤️❤️❤️
    • Καλημέρα, είδα την ερώτηση για τον πεσσό και μου έκανε εντύπωση το ποσό, για αυτό πετάγομαι εδώ στο θέμα σας, εγώ αγοράζω τον πεσσό 92 ευρώ (αν είχα μεριμνήσει νωρίτερα θα τον είχα βρει γύρω στα 50) και μου τον τοποθετεί ο γιατρός αλλά είναι ούτως ή άλλως σε δημόσιο νοσοκομείο, οπότε θα δώσω μια και καλή της γέννας μετά, δεν μου έχει πάρει κάτι έξτρα στις δύο εγκυμοσύνες που τον χρειάστηκα. Θα μπορούσες να τον ρωτήσεις ωστόσο γιατί τόσο υψηλό το κόστος για μια μη επεμβατική διαδικασία δέκα λεπτών! Καλή επιτυχία μέχρι τέλους εύχομαι!
    • @katerinayia είστε σε άλμα ανάπτυξης; ; Κι εμείς το ίδιο.  Όλο το βράδυ ήθελε να τρώει ήταν ανήσυχος και το μάτι γαρίδα  Τον πήρε τώρα ο άντρας μου να τον κάνει μια βόλτα με το καρότσι μπας και ηρεμήσει 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...