Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ ΜΑΡΤΙΟΥ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2011 ΕΛΑΤ ΝΤ ΛΕΜ Ν13


Recommended Posts

λενακι :lol::lol::lol::lol::lol::lol: ασε παλι καλα που ημουν σπιτι...ρομπα λεμε........η γιωτα η κατρουλου :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

λοιπον...

πηγα στη γιατρο..... ο τραχηλος ειναι πληρως εξαλλημενος,εξου και τα καφετια που εχω και η διαστολη πηγε στο πεντε......αναμενουμε απο ωρα σε ωρα μπορει και να γεννησω,αλλιως την παρασκευη θα πρεπει να ειμαι στο μητερα στις 6 και μιση το πρωι.......ειδωμεν λοιπον.....να πω την αληθεια προτιμω να ερθει απο μονη της.....και ας μην ειναι κοντα μας ο μπαμπας μας......η μπουμπα εφτασε τα 3220....μια χαρα κατ αλλα ειμαστε......αχ!!!!!!!!μακαρι αυριο να εχω γεννησει.......θελω τοσο να τη δωωωω :D:D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 909
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

giwtakiiiiiiiiiiii exrxete h mpempaaaaaaaaaaaaaaa!!!!!!!!!!!!eimai sigourh pws mexri ayrio tha thn exeis ferei ston kosmo!!!!!!!!!!!!me to kalo apote kai na apofasisei h mpempoula!!!!!!!

pwpw koritsia poly nystaaaaaaaaaaaaaaaaaa shmera!!!!!!!!!!!! :(:(:(:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άντε, Γιώτα, είναι θέμα ωρών πλέον!

Ρε κορίτσια, τώρα που τον θήλασα παρατήρησα το δεξί μου βυζί, κι από πάνω έχει κοκκινίσει. Όχι στη θηλή, από πάνω. Ξέρει καμία τι είναι αυτό;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αννα μαρια μπορει καπως να σε κραταγε ο μικρος...μου εχει τυχει και μενα...βεβαια αυτο μπορει να ειναι και μαστιτιδα αλλα θελει και αλλα συμπτωματα...δες πως θα παει...μπορει μεχρι αυριο να εχει φυγει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ουφ, αγχώθηκα τώρα... Ελπίζω να μην είναι μαστίτιδα... Τα πάμε τόσο καλά με το θηλασμό, δε θέλω να έχω προβλήματα... :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δεν νομιζω ρε...πολλες φορες το ειχα και εγω και ποτε δεν εκανα μαστιτιδα...συνηθως πρεπει να ποναει εκεινο το σημειο και να ειναι ζεστο...μην αγχωνεσαι ολα μια χαρα θα πανε....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπα, δεν πονάει, ούτε είναι πολύ ζεστό... Για να δούμε πώς θα εξελιχθεί. Αν δε φύγει θα το δείξω και στο γιατρό αύριο που θα πάω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννα Μαρια κι εμενα κοκκινιζει ,ειναι απο το ρουφηγμα που κανουν αν λεμε το ιδιο σημειο,στο καφε γυρω απο την θηλη.Εμενα η δικια μου κοιμαται ηδη 3,5 ωρες...δεν ειναι πολυ ρε κοριτσια?Ξυπνησε στις 3 εφαγε 10 λεπτα στηθος και ξανακοιμηθηκε....τι γινεται με εχει μπερδεψει...τα φωτα σας η μανουλες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια μπηκα να διαβασω αλλα δεν τα κατφερα ενα θα σχολιασω Αναστασια μου..ετσι ειναι τα κακα δεν κανουν για παντα ολημερα το κοβουν και κανουν καθε 2-3 μερες...και ιεναι κιτρινα υγρα και πολλααα τωρα για το κλαμα τι να σου πω το παθαινει και εμενα κυριως αμα ειναι δυνατος ο θορηβος την ωρα που τα κανει και και φοβηθει επισης οταν τα κανει αμα εχει αερια μπορει να καει λιγο ο ποπος και να κλαψεις...Αννα Μαρια ο Χριστοφορος δεν παιζεται...εχει διαφορες ιδιοτροπιες...αστα να πανε...το τοστ πρεπει να ειναι κομμενο τριγωνο γιατι αμα ειναι τετραγωννο δεν το τρωει..εχεουμε προβλημα και με τα κακα δεν παει τουαλετα να τα κανει...τωρα φτασαμε στο μεγαλυτερο ρεκορ...2 βδομαδες...χωρις πλακα..δεν εχει δυσκιλοιοτητα απλα δεν παει..εχτες βαλαμε υποθετο και ναι...δεν πηγεεε το διανοηστεεε..σημερα μιλησα με τη γιατρο και μου ειπε να του δωσω ενα συροπη για μια βδομαδα ειδικο για να μην παθει ειλεο εντερου,,,αυτο μας ελειπε τωρα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μπουρεκι μουυυυυυυυυυυυυυυυ αντε αντε κοριτσαρα μου!!!! με το καλο κ χωρις κανενα απροοπτο η γεννα!!! αντε να περασουν οι ωρες να την εχεις αγκαλια!!

ευη κ ο δικος σου βλεπω καθολου ιδιοτροπος!! :lol::lol::lol::lol: ετσι κανει κ ο δικος μου τραβαει κατι κολληματα..

αλλα αυτο με την τουαλετα.. τι να πω... πως το βλεπει αραγε κ δεν θελει να παει?

αννα μαρια αν δεν εχεις πονο πυρετο η αλλα συμπτωματα το πιο πιθανο ειναι να μην ειναι τιποτα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασία, όχι, δε λέμε στο ίδιο σημείο. Εμένα κοκκίνησε πάνω από τη θηλή, στην επιφάνεια του στήθους.

Λένα, τον έβαλα και θήλασε αρκετή ώρα από εκεί και υποχώρησε το κοκκίνισμα. Μετά επανήλθε, και μετά ξαναθήλασε πολλή ώρα και πάλι υποχώρησε. Άλλα συμπτώματα δεν έχω.

Εύη, κι η κόρη μιας φίλης μου είναι όπως ο Χριστόφορος με την τουαλέτα. Κι αυτή πάει περίπου μια φορά την εβδομάδα, επειδή βαριέται να πάει. Σκληραίνουν τα κακά της έτσι όπως τα κρατάει μέσα τόσες μέρες, κι άντε να πάει μετά!

Τώρα τον θήλαζα δυόμιση ώρες, δηλαδή δεν τον θήλαζα μόνο, τον άλλαξα στα μισά, επειδή έκανε κακά, μετά τον έπιασε λόξυγκας, μετά προσπαθούσα να τον κοιμίσω στο στήθος και όλο ξυπνούσε, τώρα προσπαθεί να τον κοιμίσει ο άντρας μου, για να δούμε... Ελπίζω να τα καταφέρει, γιατί κουράστηκα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερουδιαααααααα φάγαμε βγάλαμε τα κακάκια μας και τώρα νάνι πάλι..... Σήμερα είχαμε υσυχο βράδυ μόνο στις 03.30 φάγανε και οι δυο και μετα στις 06.30 και χωρίς κλάματα.....παρακαλώ....

Εσείς πως περάσετε το βράδυ σας???

Αναστασακι πεσμου σε παρακαλώ πόσο τρώει η φραουλιτσα ????

Εμένα η μικρη τρώει 100 ml

Και ο μικρός 50 με 65 θέλει βέβαια και άλλο αλλ μετα μου κάνει εμετο οπότε του δίνω λιγότερο κι περιοτερες φορές."....

Με το καλο μπουρεκακι μου με έναν πόνο.......

Φιλακια σε ολεσσσσσσσσς

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερουδια σας!

Νια μου η δικια μου ξενο τρωει 60 σε γευμα που δεν την εχω βαλει στο στηθος και 40 οταν την βαλω αλλα βλεπω ζηταει κι αλλο!!Φοβαμαι μηπως την φουσκωνω αν την δωσω παραπανω!Εσυ ειπαμε τον βγαζεις και τα δινεις ετσι δεν ειναι?προσθετο δεν δινεις...καλα θυμαμαι?

Μονο τη μαμα σου εχεις για βοηθεια ή και την πεθερα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και πόσο βάρος έχει ??? εμένα 2700 2500 αντίστοιχα .... Όχι μόνο την Μαμα αλα τα κατάφερνε και Μονή μου πλάκα πλάκα απλα η Μαμα θέλει να ερχετε συνέχεια χαχαχααχαχα .....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

KALHMERA KORITSIAAAAAAAAAAAAA!!!!!!!!HRTHAME KAI EMEIS!!!O MPEMPOULIS MOLIS KOIMITHIKE!!!!!!

KAI EGW PINW KAFEDAKI!!!!!

SYMPETHERA MIA XARA TO ZEYGARAKI MAS DEN SE TALAIPWREI POLY!!!!MPRAVO XAIROMAI!!!!!

ANASTASI MOU MHN ANXONESE KORITSAKI MOU GIATI TO KATALAVAINEI KAI TO MWRO KAI GIAYTO SWS EINAI KAI ANHSYXO PIO POLY.....!!!

KAI EMENA APO TO MEEYTIRIO ALMIRON MOU EIXAN PEI NA TOU DINW ALLA TO ALLAXAME GIATI TOU EKANE DISKOILIOTHTA...TWRA PINOUME TO HUMANA TO YPOALERGIKO...KAI PRWTH TOU MHNOS POU PAME GIA TO DEYTERO EMVOLIO THA MAS ALLAXEI TO GALA...THA STAMATISOUME TO YPOALERGIKO!!!!!!GIA NA DOUME!!!!AAAA THA MAS DWSEI KAI VIVLIARIO EPITELOUS!!!!!!!!!!!!

AX ELPIZW NA MHN TALAIPORITHEI POLY TO MANARAKI MOU GIATI LENE OTI TO DEYTERO EMVOLIO PONAEI PIO POLY!!!!!!AX...GIA NA DOUME!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τιτινακι μου προσπαθω να ειμαι ηρεμη....κι εμεις το humana πινουμε αλλα βλεπω αργει να κανει κακα λες να το πειραζει?εχει να κανει απο χθες το πρωι....μεχρι ποσες ημερες δικαιολογείται η καθυστερηση?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας.....

εγω ακομη εδω....ξυπνησα στις 5 και 30 με πονους.....αλλα τιποτα.....τσαμπα εχασα τον υπνο μου....τεσπα.....

αναστασια δεν υπαρχει στανταρ ποσες φορες κανουν κακα....ειναι και στο παιδι....εμενα ο ιασονας με μητρικο παντα γαλα ειχε να κανει τρεις μερες....απολυτα φυσιολογικο.....

το λυδιακι εχεις μου φαινεται να μπει 2 μερες λετε να γεννησε;;;;;εχει καμοια το τηλεφωνο της;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας!

Πεσμένη η κίνηση βλέπω!

Ο Αντρεάκης είναι ανησυχούλης και γκρινιαρόυλης από χτες βράδι. Δέκα παρά δέκα ξύπνησε, τον αλλάξαμε, τον τάισα, τον κοίμησα, ξυπνούσε, τον έβαζα στήθος, έκανε κακά, τον αλλάζαμε, τον ξανάβαζα στήθος, ξανακοιμόταν, ξαναξυπνούσε, τον έπαιρνε ο άντρας μου, του έδινε πιπίλα, τον κουνούσε, τέλος πάντων, πήγε τρεισίμιση να κοιμηθεί τελικά. Εφτά ξύπνησε, αλλά δε με ταλαιπώρησε. Τον τάισα, οκτώ κοιμήθηκε και ξύπνησε εντεκάμιση. Τον αλλάξαμε, τον τάισα, τον κοίμισα, ξύπνησε, τον ξαναέβαλα στο στήθος, όλο πήγαινε να κοιμηθεί και πάλι ξυπνούσε. Εν τω μεταξύ, έκανε κάτι τσαλίμια. Λες και δοκίμαζε φάτσες. Άνοιγε τα μάτια του με διαφορετικούς τρόπους, χαμογελούσε, είχε πολλή πλάκα. Τελικά τον κούνησα και κοιμήθηκε, ελπίζω να μην το γρουσουζέψω και ξαναξυπνήσει!

Αυτό που δεν μπορώ είναι που δεν μπορούμε να πούμε ότι αυτή την ώρα θα πάμε εκεί ή θα κάνουμε αυτό, γιατί μπορεί να ξυπνήσει ο Αντρέας και να θέλει βυζί. Σήμερα έχω ραντεβού με το γιατρό για τα ράμματα και θα πάμε και τον Αντρέα στην εκκλησία για να πάρει την ευχή. Για να δούμε πώς θα πάνε τα πράγματα...

Αναστασία, εγώ όσες φορές και να τον βάλω στο στήθος, αυτός θα φάει, σταματημό δεν έχει!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννα Μαρια μια χαρα το βλεπω το προγραμμα σας με τον Αντρικο σας!Κι εμενα το ιδιο το εχει κανει φαγητο-πιπιλα το βυζι και δεν ξερω αν χορταινει και ποσο να δινω ξενο!!!Περιμενω την Νια να μου πει τι γινεται με τα δικα της να βγαλω ενα συμπερασμα!!

Γιωτακι αν ειναι ετσι με τα κακα να μην ανυσηχω τοτε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασία, εγώ τον θηλάζω αποκλειστικά, κι απ' τη στιγμή που κάνει κακά και κοιμάται, θεωρώ ότι χορταίνει. Αν έδινα και ξένο δε θα μπορούσα να ξέρω από ποιο γάλα χορταίνει ή πόσο δικό μου τρώει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...