Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ ΜΑΡΤΙΟΥ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2011 ΕΛΑΤ ΝΤ ΛΕΜ Ν13


Recommended Posts

Α ναι ξέχασα να σου πω ότι να περπατάς αυτο μου είπαν και εμένα και σηκώθηκα την ίδια μέρα που γέννησα μετα απο μερικές ώρες και την αλλα μέρα σηκωνομουν συνέχεια .....

Σας ευχαριστω κορίτσια για τα νινακια μου ......πάω για ταισματα τα λέμε πάλι Έχει πέσει πολυ υσυχια στο ποστακι μας ε??? καλε έχετε στολίσει τα σπιτάκια σας????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 909
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Κι εγώ περπατούσα στην αρχή, αλλά αυτές τις μέρες πονάω αρκετά, και νόμισα μήπως ήταν απ' την κούραση.

Όταν βγάλουμε τα ράμματα περνάνε οι πόνοι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εδω κι εμεις..

Τι κάνετε κοριτσακια μου?

Εμεις ευτυχως δεν κάναμε πυρετο απο το εμβόλιο αλλα η γκρίνια που είχε χθες το βράδυ δεν περιγράφεται..έκλαιγε μέσα στον ύπνο του το καημενουλι και ξυπνουσε καθε σαράντα λεπτά..και σήμερα ήταν λίγο ανήσυχος ..τώρα προσπαθεί να τον βάλει για ύπνο ο άντρας μου γιατι εγω κουραστικά παρα πολυ..δεν φαντάζομαι να τα καταφέρει βέβαια , όπου να ναι θα με φωνάξει..

Δωράκι τι κάνει η νυφουλα μου, εχει ακόμα κολικους?

Αναστασακι, έχω την εντύπωση ότι το κοριτσάκι σου εχει κολικους..την ώρα που κλαίει μαζεύει και τινάζει τα πόδια της?

Άννα Μαρία, σε καταλαβαίνω απόλυτα..εγω είχα φρίκτους πόνους μετα την καισσαρικη και έμεινα έξι νύχτες μέσα..δεν με έπιαναν φυσικα τα παυσίπονο ούτε οι ενέσεις ούτε τα υποθέτα.καιξεκίνησαν να περνάνε οι πόνοι μετα απο δυο βδομάδες ..δυσκολία στο περπάτημα είχα κι εγω..και δεν μπορουσα ούτε να σηκώθω απο το κρεβάτι, με τραβούσαν να φανταστείς και το χειρότερο είναι ότι ούτε τις σκάλες του σπιτιού μου δεν μπορουσα να ανέβω τις πρώτες μέρες..τώρα τρέχω βέβαια αλλα μούδιασμα ακόμα υπάρχει και κάποιες μέρες με πονάει η τομή , ακόμα και πριν λίγο με πόνουσε ..δεν με πειράζει που έκανα καισσαρικη, το έχω ξεχάσει πλέον αυτο που πέρασα με τους πόνους και ειλικρινά δεν ξέρω τι είναι καλύτερο..ίσως κάνω και την επόμενη φορα καισσαρικη ..πάντως στην δική μου περίπτωση η καισσαρικη δεν ταλαιπώρησε καθόλου το μωρο γιατι αν γεννουσα με φτ υπήρχε κίνδυνος και για τους δυο..

Ααα και μην ξεχνάς ότι καθε φορα που θηλασεις αυτές τις πρώτες μέρες θα ποναω περισσότερο λόγω των συσπασεων που κάνει η μήτρα για να παει στην θέση της..κι επειδη στην καισσαρικη σε κόβουν τρεις στρωσεις και υπολόγισε και ποσα ράμματα σε καθε στρώση λογικο να πονασ λίγο παραπάνω..υπομονη..να κοιτάς τον αντρικο και θα τα ξεχάσεις όλα..

Λυδιακι, βλεπω κι εσυ στα χνάρια των υπολοιπων κοριτσιών..βάλατε στόχο να ακουμπησετε την 40η!!

Τελικα μόνο εγω γέννησα 37+2!α , και το αναστασακι!ολες οι υπόλοιπες στην αναμονή!χιχιχι..

Νιά, κούκλακια και τα δυο..πολυ γλυκουλια!πολλα φιλία

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αγγελική, δεν το είχα σκεφτεί αυτό με τον πόνο και το θηλασμό! Δίκιο έχεις! Την πρώτη φορά που θήλασα, παρ' όλο που δεν πιστεύω ότι είχα γάλα τότε, πονούσα χαμηλά κι άρχισε να τρέχει πολύ αίμα. Η μαία και οι νοσοκόμες μου έλεγαν ότι αυτό σημαίνει ότι γίνεται δουλειά και κατεβαίνει το γάλα, και τώρα πάλι, κάθε φορά που θηλάζω, βγαίνει λίγο αιματάκι. Κι ο γιατρός μου είπε ότι με το θηλασμό η μήτρα θα έρθει πάρα πολύ γρήγορα στη θέση της, ενώ αν δε θήλαζα θα αργούσε πολύ. Άντε, να ξαναμείνω έγκυος σε έξι μήνες. :P

Εγώ δεν είμαι τόσο χάλια όσο εσύ τις πρώτες μέρες. Αλλά το βράδι δυσκολεύομαι να γυρίσω πλευρό, γιατί πονάω αρκετά, ενώ σήμερα πέρασα το μεγαλύτερο μέρος του μεσημεριού και του απογεύματος ξαπλωμένη, και κοιμόμουν επειδή πονούσα, και είχα πέσει σαν κούτσουρο και δεν μπορούσα να κουνηθώ καθόλου. Την υπόλοιπη μέρα σέρνομαι...

Εμείς δεν είχαμε άλλη επιλογή από την καισαρική, αλλά ελπίζω να μην χρειαστεί να ξανακάνω. Είχα ονειρευτεί τόσες φορές τη γέννα... :( Τώρα ούτε καν το ρήμα "γέννησα" δεν μπορώ να χρησιμοποιήσω. Μου φαίνεται ότι το χρησιμοποιώ καταχρηστικά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι εγω ονειρευομουν την γέννα με φτ αλλα δεν το διακινδυνευα..και μου έπεσε βαριά η καισσαρικη γιατι ήρθε ξαφνικά..αλλα τι σημασία εχει πλέον?!τα μωρακια μας να είναι καλα..κι εγω τις πρώτες μέρες ένιωθα κάπως άσχημα που δεν έκανα φτ ( ένιωθα σαν να ήμουν ανίκανη νε γέννησω με φτ) αλλα μου πέρασε..κι έβλεπα και κάτι τρελους εφιάλτες μετα την καισσαρικη ..ότι μου άρπαζαν το μωρο κι εγω δεν μπορουσα να κινηθώ για να το προστατέψω , έβλεπα ότι ήμουν παράλυση κι έπεφτε το μωρο κι εγω πάλι δεν μπορουσα να κάνω τίποτα..κι αυτα μάλλον είναι λόγω της αν αισθήσεις..εγω τους έβλεπα όταν έβγαλαν το μωρο κι ένιωσα αυτο το τράβηγμα, σαν αρπαγή..αυτο είναι το άσχημο της καισσαρικης ότι το μωρο στο παίρνουν, δεν το βγάζεις εσυ..καλα εσυ γιατι έκανες ολική αναισθησια?

Καλα, πλευρό εγω ένα μου πήρε αρκετές μέρες να γυρίσω..

Προσπάθησε να περπατάς, καθε μέρα που θα περνάει θα νιώθεις καλύτερα ..σε λίγες μέρες θα είσαι μια χαρα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι εγω ονειρευομουν την γέννα με φτ αλλα δεν το διακινδυνευα..και μου έπεσε βαριά η καισσαρικη γιατι ήρθε ξαφνικά..αλλα τι σημασία εχει πλέον?!τα μωρακια μας να είναι καλα..κι εγω τις πρώτες μέρες ένιωθα κάπως άσχημα που δεν έκανα φτ ( ένιωθα σαν να ήμουν ανίκανη νε γέννησω με φτ) αλλα μου πέρασε..κι έβλεπα και κάτι τρελους εφιάλτες μετα την καισσαρικη ..ότι μου άρπαζαν το μωρο κι εγω δεν μπορουσα να κινηθώ για να το προστατέψω , έβλεπα ότι ήμουν παράλυση κι έπεφτε το μωρο κι εγω πάλι δεν μπορουσα να κάνω τίποτα..κι αυτα μάλλον είναι λόγω της αν αισθήσεις..εγω τους έβλεπα όταν έβγαλαν το μωρο κι ένιωσα αυτο το τράβηγμα, σαν αρπαγή..αυτο είναι το άσχημο της καισσαρικης ότι το μωρο στο παίρνουν, δεν το βγάζεις εσυ..καλα εσυ γιατι έκανες ολική αναισθησια?

Καλα, πλευρό εγω ένα μου πήρε αρκετές μέρες να γυρίσω..

Προσπάθησε να περπατάς, καθε μέρα που θα περνάει θα νιώθεις καλύτερα ..σε λίγες μέρες θα είσαι μια χαρα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έκανα ολική γιατί πρέπει να κάνω αντιπηκτικές και ο αναισθησιολόγος και ο γυναικολόγος είπαν ότι είναι καλύτερα να μη γίνει επισκληρίδιος.

Μετά την καισαρική πέρασα τις πρώτες μέρες χωρίς να μπορώ να συνειδητοποιήσω τι είχε συμβεί. Ούτε που καταλάβαινα ότι γέννησα, ότι έχω παιδί, ότι είμαι μαμά. Αλλά τι να έκανα; Να το έβλεπα εγωιστικά και να έκανα φυσικό τοκετό, και μετά να έχανα τη ζωή μου; Αυτό δεν είναι εγωισμός, είναι αυτοκτονική ηλιθιότητα!!! :P

Ο γιατρός πάντως μου είπε ότι η προεκλαμψία είναι συνήθως ασθένεια της πρώτης εγκυμοσύνης και είναι σπάνιο να συμβεί και την επόμενη φορά, οπότε, αν δεν υπάρχει πρόβλημα, όταν με το καλό ξαναγεννήσω, θα γεννήσω φυσιολογικά! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φυσικά, μη γίνομαι κι αχάριστη! Τόσες γυναίκες αγωνίζονται να κάνουν παιδί και θα έκαναν τα πάντα για να το αποκτήσουν, οπότε κι εγώ ας μην γκρινιάζω για την καισαρική. Αλλά τσαντίζομαι γιατί φροντίζω τον Αντρέα με δυσκολία και κόπο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοπελιτσες!

νιακι τι κουκλακια ειναι αυτα?καλεεεε πολυ ομορφα!να σας ζησουν κοριτσι μου!να ναι παντα υγιη και ευτυχισμενα!

αννα μαρια μου ζοριζεσαι με τους πονους της καισαρικης ε?οσο σκεφτομαι οτι θα τα περασω και γω τρομαζω!καλα να ναι ομως τα μπεμπακια μας και οι πονοι θα περασουν!τι να κανουμε. . . !

αγγελικουλα τι κανει ο μικρουλης?καλα ειναι?τωρα θα χει προσαρμοστει καλυτερα ε?οι πρωτες μερες ηταν οι δυσκολες!

λυδιακι ποτε πας γιατρουλη να δουμε αν θα γεννησουμε μαζι?χαχα!

σε αναμονη ειμαστε η λυδια, η γιωτουλα, η λενα, η madi!ξεχναω καμια?

αναστασουλα μου τι κανεις?η φραουλιτσα ηρεμησε καπως κοριτσι μου?με το θηλασμο διαβασα οτι τα πατε καλυτερα!μπραβο!

εγω παω αυριο για καρδιοτοκογραφο παλι και να μας δωσει τις λεπτομερειες για το χειρουργειο την αλλη τριτη!αχ εχω αγχωθει ειναι η αληθεια!θα παω να κανω και βυθοσκόπηση αυριο γιατι ηταν λιγο τσιμπημενη η πιεση μου την τελευταια φορα και θα ελεγχξουμε και την πιεση των ματιων!για να δουμε . . . !

φιλακια κοπελιτσες μου!

να χετε μια ομορφη βδομαδα!

Ο ΘΕΟΣ ΚΑΙ Η ΠΑΝΑΓΙΑ ΜΑΖΙ ΜΑΣ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερούδιαααααααααα!!!!!!!!

Νιάκι μου πολύ χαιρόμαι που τα αστεράκια σου είναι καλά!!!!!!

Μια χαρά σε βρίσκω!!!!!!!

Κουκλιάααααααααααααααα!!!!!!!!!!!!!! Φοβεράααααααααα!!!!!! Τέλεια!!!!!!!!!!

Να μου τα φιλήσεις!!

Συμπεθέρα τέτοιο χρώμα έχουν τα κακά, αλλά εμένα κάνει όλη μέρα και όταν δε μπορεί να κάνει σφίγγεται περισσότερο, βογκάει και κοκκινίζει ώσπου να τα καταφέρει και να ησυχάσει!!!!

Λυδία μου αχ πλησιάζει η ωραιότερη στιγμή της ζωής σας!!!!!!!

Βανεσάκι πώς είσαστε σήμερα κοριτσάκι μου;; πώς τα πάτε με τους κολικούς;;;

Δωράκι πώς είσαι φιλενάδα;;;;;;;;

Τι κάνει το μαναράκι σου σε τρελαίνει;;;;;;;

Άννα Μαρία μου υπομονή!!!! Πώς είσαι σήμερα;;;

Σιγά μην σου θυμώσω μου με ξέχασεες;;;;;;;; όλο μαζί μου θα ασχολείσαι;;;; χα χα χα .σε φιλώ φιλενάδα!!!!!!!!

Μια χαρά ο Αντρίκος σου!!!!!!

Εμένα ευτυχώς για την ώρα δεν το πειράζει να τον αλλάζω και το μπάνιο του αρέσει και κλαίει όταν τον βγάζω, αλλά τον ταίζω αμέσως και έτσι όλα καλά!!!

Αγγελικούλα μου φαίνεται μόνο ο δικός σου βιάστηκε να δει την φατσούλα της μαμάς του!!!! Όλα τα άλλα μωράκια με το πάσο τους!!!!!!

Βασούλα περιμένουμε τα νέα σου!!!!!!!!!

Φιλάκια σε όλα τα κορίτσιααααααααα

Δε γράφω ονόματα γιατί κάποια θα ξεχάσω!!! Χι χι χι

url=http://lilypie.com]Gprip3.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια....

καλα θα σας πω τι επαθα χθες να γελασετε.....το απογευμα κανει κακα ο ιασονας και παω να τον αλλαξω,οπως τον επλενα στην μπανιερα βηχω και βουρ τα υγρα...μεχρι τα ποδια κατω μου εφτασαν....περνω τηλ τη γιατρο μου λεει πανε στο μαιευτηριο να σου κανουν το τεστ να δουμε αν ειναι αμνιακα....παμε και εμεις και αρνητικο το τεστ....αλλα ειχαμε πολυ γελιο...ο πατερας μου μες την τρελη χαρα.......χαχαχα!!!!!!!!!!και εγω να του λεω τσαμπα ηρθαμε....

τεσπα....σημερα εχω συνεχεια καφετια.......φτανει η ωρα......πηρα τηλ τη γιατρο και μου ειπε αν δεν με εχουν πιασει οι πονοι μεχρι το απογευμα να παω στο ιατρειο να με δει.......ειδωμεν λοιπον.......

εχω κατι ψευτοπονακια αλλα τιποτα το ιδιαιτερο....πολυ μου τι σπαει αυτη η αναμονη........

θα μπω πιο μετα.......φιλια......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια τι κανετε?

Η φραουλιτσα σημερα ολο στο βυζι και νομιζω οτι εχω και περισσοτερο γαλα αλλα ακομα διστάζω να κοψω το ξενο...μολις θηλασει και πιει κι εκεινο πεφτει ξερη!!Μηπως ειμαστε στο σταδιο αλματων γι αυτο?

Συμπεθερα αν και ο δικο σου κανει το ιδιο τοτε ειμαστε ενταξει, επειδη δινω το ξενο φανταζομαι αργει να κανει κακα...χθες το βραδυ τα εκανε μαζεμενα!!

Η ψυχολογια ακομα να συμαζευτει για να δουμε που θα παει....μετραω τις ημερες να παμε στον παιδιατρο για να βγουμε εξω!!

Εσεις τι κανετε?Δεν διαβασα τι γραψατε ειμαι λιγο πεσμενη ψυχολογικα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα φιλεναδες τι κάνετε ??? ευχαριστω για τα καλα σας λόγια για τα μωρακια μου .......εμείς είμαστε καλα ......ξενύχτια και Άγιος ο θεός χαχαχαχαχαχα ..........κορίτσια μια χαρα μανουλες είμαστε ολες τι σημασία έχει πως γέννησαμε να είμαστε καλα μόνο εμείς και τα μωρακια μας και δεν πεζει κανένα ρόλο η καισαρικη η ο φυσιολογικές τοκετος ........

Αναστασακι μια χαρα ε ?? με τον θυλασμο.......

και εγω βάζω τον μικρο μου απο εχτες και έχω πιο πολυ γάλα Απο ότι τις πρώτες μέρες που το έβγαζαν με το θηλατσρο.....πάω για ταισματα πάλι και τα λέμε πιο μετα φιλακια σε ολες......

Άντε κοριτσακια μου με το καλο να γεννήσετε και οι υπόλοιπες σας φιλω γλυκα στης κοιλουμπιτσες σας......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalhmera koritsakia mu!hrthame kai emeis!!!!

eixa paei gia thn viopsia....mou phran kommataki telika apo to kefali....mou ekanan tpiki anaisthisia alla htan ligo anatrixiastiko giati eniwsan ena kraaaatsss.....otan to evgazan......mprrrrrrrrrrr..apappapaa....twra exw mia gaza sto kefali me vamvaki kai einai san karoumpalo...teleia..mia omorfia eimai...me epiase mia stenaxwria...allo pragma...den mporw na to koitaw allo to kefali mou se ayto to xali....telos pantwn mhn sas stenaxwrw kai esas.......tha paroume tis apantiseis se 3 evdomades..kala xristougenna dhladh.......!!!!!!!!!!

anna maria mou o antrikos einai zorikos antras e???mhn anhsyxeis ola ta mwrakia etsi einai sthn arxh...,...koritsia kai emena sthn arxh ta kaka tou ta ekane me para poly zori......kokkinize oloklhros kai eperne ena yfos....poly plaka eixei...san megalos anthrwpos pou sfigete...xaxaxaxa alla twra mia xara ta kanei.....!!

sympetheraaaaaaaaa mou kale exw pathei plaka!!!!!!!ti kouklia ekanes kale???????????kala o mikros poly antrofatsa!!!!!!!!!!!!!e????pwpw kai h nyfh mou mia mikrh kyria...einai mikroutsika mwreeeeeeee!!!!!!!ti glykoulia ftou ftou!!!!!!ma pote htan kai o dikos mou etsi mikroulis...pwpwpwpw...

EMEIS GINAME 3 MNWN EXTHES KORITSIA MU!!!!!!!!!!!!!!!!!PERNANE OI MHNES GIA PLAKA!!!!!!!!!

GIWTAKI MOU LES NA GENNHSEIS SHMERA?????????TI EPATHES VRE ME TA NERA..XAXAXAXA FANTAZOMAI TOUS ANASTATWSES OLOUS E?MA EINAI POLY SPASTIKO STO TELOS..OLO LES ANTE THA GENISW SHMERA ANTE THA GENISW AYRIO KAI POUTHENA!!!!

SAS VAZW KAI FWTO APO TON GAMO POU PHGAME!!!!!!!!!FORAME TA KALA MAS :D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ασε ρε χριστινακι...μου εχουν σπασει τα νευρα......ολο καφετια εχω.....και παρα πολλα υγρα.....αντε να ερθει ο πατερας μου να του αφησω τα παιδια να παω στη γιατρο να με δει...... :?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σε όλες τις κούκλες!

Νια τι όμορφα κουκλάκια διδυμάκια είναι αυτά! Τέλεια να τα χαίρεστε!

Τιτίνα κούκλος ο μικρός γαμπρός! Τώρα που γεννήθηκε και η νύφη σας ποιος σας πιάνει! Εύχομαι να είναι καλά τα αποτελέσματα της βιοψίας, να βρεθεί γρήγορα η θεραπεία που χρειάζεσαι και με το νέο έτος να χαίρεσαι και τα μαλλάκια σου!

Άννα Μαρία να σας ζήσει και πάλι ο Αντρίκος και καλως ήρθατε στο σπίτι σας! Για την καισαρική νομίζω αυτό που σε χάλασε περισσότερο είναι ότι έκανες ολική αναισθησία και δε μπόρεσες να ζήσεις αυτές τις πρώτες στιγμές του μωρού. Αν μπορούσες να κάνεις επισκληρίδιο νομίζω δεν θα ήταν τόσο χάλια εμπειρία. Τώρα για τους πόνους που έχεις ακόμη υπομονή λίγες μερούλες και σύντομα θα φύγουν και αυτοί. Μη νομίζεις και με φυσιολογικό καμιά φορά πονάει μετά χειρότερα και από την καισαρική. Εμένα η μαμά μου στη 2η γέννα με φυσιολογικό (σε εμένα) έπαθε μια μόλυνση και δεν της έδωσαν εγκαιρα αντιβίωση και επί 3 μήνες δε μπορούσε να καθίσει σε καρέκλα από τον πόνο.

Εγώ κορίτσια τελευταίες 2 μέρες να μη με ματιάξω αλλά τα πάω πολύ καλύτερα. Έχω ανακτίσει δυνάμεις μου φαίνεται. Μπήκα πλέον και επίσημα στον 9ο! Χθες στολίσαμε και το δέντρο και πολύ το χάρηκα.

Α δε σας είπα πήγαμε και στο γιατρό το Σάββατο και έχουμε φτάσει τα 2800! :D Μου έδωσε και τελική ημερομηνία καισαρικής την 19/12! Αν όλα πάνε καλά λίγο πριν τα Χριστούγενα θα είμαστε με την μπεμπούλα σπίτι. Αυτά τα Χριστούγεννα θα είναι πολύ διαφορετικά και πρωτόγνωρα για εμάς. Εύχομαι να μην είμαι πολύ χάλια λόγω καισαρικής και να μπορέσω να τα χαρώ και το μωρό αλλά και τα Χριστούγεννα!

Γιωτούλα νομίζω θα την φας την Λυδία! Εγώ προβλέπω αυτή την εβδομάδα να γεννάτε κοντά με την Λυδία και την άλλη εβδομάδα η Βάσω με την Λένα. Και τελευταία και καταϊδρωμένη εγώ μετά από 2 εβδομάδες. Με το καλό να πάνε όλα καλά για όλες μας!

Οι υπόλοιπες μανούλες να δώσετε φιλάκια πολλά στα ζουζούνια σας!

Κοριτσια σας αφήνω να πάω να φάω πατατούλες στο φούρνο με λουκανικάκι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια!!

ρε αναστασακο μην αγχωνεσαι καλε τοσο πολυ! τα περισσοτερα μωρα κλαινε στις αρχες, τωρα εχει αρχισει κ λειτουργει το εντερακι της, ειναι τοσο πρωτογνωρα ολα αυτα.. επισης ολα τα μωρα κλαινε, για πολλους κ διαφορους λογους! αν τα κακα της δεν ειναι σκληρα (σαν της κατσικας) δεν τιθεται καν θεμα δυσκοιλιοτητας.. για τους κολικους.. υπομονη! θα περασουν!

μπουρεκακι μουυυυυυυυυυυυυυυ δε μπορω να σου περιγραψω ποσο πολυ γελασα μαυτο που επαθες!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol: αντε αντε κοριτσαρα μου θα δεις τη μπουμπα σου! ολα να πανε τελεια!!

τιτινακι καλα αποτελεσματα κοριτσι μου... κ η κουμπαρα μου μου ειχε πει οτι η βιοψια ηταν πολυ ανατριχιστικη!!

επισης τι παιδι ειναι αυτο καλεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε για τρελα ζουληγματα!!!!

αννα μαρια καλε θα αναρρωσεις κ θα αφοσιωθεις στον αντρικο σου! μη στεναχωριεσαι!!

μαντι ετσι ειναι, εγω οταν ειχα γεννησει τον αναστασακο μου ειχα πολλα ραμματα.. αφου νομιζα οτι με ειχαν ραψει κ στον κωλο :lol::lol::lol: για να κατσω σε καρεκλα (με σχετικη ανεση ετσι?) περασαν 2.5 μηνες!!!! :shock: ακομα το θυμαμαι κ φρικαρω!

πφφφφφ κοριτσια εγω ολο πονακια εχω.. ειναι πολυ εκνευριστικο...

ξυπναω κ το βραδυ απο τα πονακια ολη μερα δε μπορω να κατσω..

αλλα ειναι ακανονιστα κ πολυ ανεκτα κ μου τη δινουν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας!

Ευτυχώς σήμερα είμαι πολύ καλύτερα και δεν πονάω σχεδόν καθόλου. Αύριο έχω και ραντεβού με το γιατρό για να μου βγάλει τα ράμματα, να δούμε πώς θα οργανωθούμε με τον Αντρέα που όποτε του κατέβει ζητάει βυζί. Σήμερα που θα πήγαινα στην κλινική για την ένεση, θα με έπαιρνε η μάνα μου, αλλά μου είπε να μείνει αυτή στο σπίτι με τον μικρό, γιατί είναι κουρασμένη, και να με πάει ο άντρας μου. Κατά τις δώδεκα πηγαίνω για την ένεση, αλλά έλα που εντεκάμιση ξύπνησε ο Αντρεάκης και ήθελε φαΐ; Εν τω μεταξύ, τον άλλαξα πριν τον θηλάσω, είχε κάνει κακά, είχε βραχεί κιόλας, του άλλαξα και ρούχα, όπως τον άλλαζα άρχισε να κατουράει κάτι σιντριβάνια, μετά τον έβαλα στο στήθος, αλλά αυτός αργεί, θέλει με το πάσο του. Έρχεται η μάνα μου στις δώδεκα, κι άρχισε τη γκρίνια. "Μία η ώρα πρέπει να πάρω τον πατέρα σου απ' τη δουλειά" (έχουν ένα αμάξι), "άντε τελείωνε", λες και θα πω στον Αντρέα που είναι έξι ημερών να τρώει πιο γρήγορα, ενώ αυτή δεν μπορούσε να πει στον πατέρα μου που είναι 76 χρονών να περιμένει δέκα λεπτά (το ότι ο πατέρας μου είναι 76 και δουλεύει ακόμα το μαγαζί του είναι μια άλλη ιστορία). Τελικά πήγαμε και γυρίσαμε μία ακριβώς, ο μικρός έκλαιγε κι έπιασε να τον αλλάξει, κι έφαγε ένα τέταρτο. Τότε δε βιαζόταν... Τέλος πάντων...

Ρε συ Χριστίνα, επί Τουρκοκρατίας τα παντρεύανε μικρά τα παιδιά για να μην τα πάρουν στο παιδομάζωμα, αλλά εσείς το παρακάνατε λίγο! Από τώρα τον παντρέψατε βρε; :P

Ελπίζω να βρείτε το πρόβλημα και τη θεραπεία για τα μαλλιά σου!

Γιώτα, άντε, έρχεται η μικρούλα! Κάτσε, όμως, τα υγρά που σου φύγανε τι ήταν αν δεν ήταν αμνιακά;

Μαρία, εμένα απλά χτυπιέται στο μπάνιο και όταν τον αλλάζουμε. Γενικώς δεν του αρέσει όταν είναι γυμνός και αβοήθητος! :P

Μάντι, το ξέρω ότι μερικές φορές και το μετά του φτ είναι χάλια, αλλά αυτό δεν είναι απαραίτητο, ενώ στην καισαρική είναι ο κανόνας. Τέλος πάντων, αυτό πάει, πέρασε!

Λένα, κι εγώ έτσι, όλο ακατάστατα ανεκτά πονάκια είχα στο τέλος!

Ρε κορίτσια, για να σας ρωτήσω και κάτι άλλο. Ο μικρός το βράδι δεν ξυπνάει για φαΐ. Κοιμάται εξάωρο και τον ξυπνώ εγώ τελικά στο εξάωρο για να φάει, γιατί δεν πάει άλλο. Το πρώτο βράδι κοιμήθηκε 3-9 και το δεύτερο 1-7. Μήπως πρέπει να τον ξυπνώ ανά τρίωρο; Τρώει βέβαια συνέχεια κατά τη διάρκεια της μέρας, αλλά γιατί δεν τρώει το βράδι;

Α, όσο για τα κιλά, σήμερα που ζυγίστηκα πρώτη φορά, έχω χάσει τα μισά, δηλαδή έξι. Έχουν μείνει άλλα έξι. Αλλά η κοιλιά μου είναι σε αξιοθρήνητη κατάσταση...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μωρη αννα μαρια κατουρηθηκε πανω της!!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

για την κοιλια σου μην ανησυχεις κ μη βιαζεσαι, μετα απο καποιο διαστημα μπορεις να κανεις γυμναστικη κ να ξερεις οτι το σωμα μας για να επανερθει πληρως θελει 9 μηνες!

επισης να μετρας τις πανες του.. ποσες κατουραει κ ποσες κανει κακα

για να καταλαβεις την ποσοτητα μιας κατουρημενης πανας ριξε σε μια πανα ενα μετριο ποτηρι νερο, τοσο περιπου πρεπει να ειναι

δες κ αυτο http://www.familylife.gr/el/mwro-0-2/yg ... -mwrou-sas

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λενακι δεν ξερω ειμαι φουλ στο αγχος και δεν ξερω πως να το αποβαλλω....τρεμω σε κριση κλαματος μην τα παιξω και δεν καταλαβω τι θελει.....κολικους μαλλον δεν πρεπει να εχει ακομα....θα δουμε και σημερα πως πα παει....χθες ολα καλα ευτυχως!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λένα, τον είδα το σύνδεσμο που μου έστειλες, όλα καλά, είναι μέσα στα πλαίσια. Έχω την εντύπωση ότι αυτό το παιδί γεννήθηκε έχοντας διαβάσει όλα τα βιβλία για φροντίδα παιδιού, γιατί ακολουθεί τους κανονισμούς κατά γράμμα! Όταν κλαίει δεν κάνει "αααα", αλλά "ουά ουά" ως οφείλει ένα σωστό βρέφος. Στο θηλασμό κάνει τα πάντα όπως τα είχα διαβάσει. :) Τώρα για τσίσα δε μετράω πάνες, γιατί συνήθως τα κάνει μαζί με τα κακά ή (ακόμα συχνότερα) την ώρα που τον αλλάζω! :) Χτες που τον πήρε ο άντρας μου να τον κάνουν μπάνιο με τη μάνα μου, επειδή εγώ πονούσα και δεν μπορούσα, κατούρησε τα συρτάρια της συρταριέρας του!

Αναστασία, μωρό είναι θα κλάψει κι εσύ θα το νταντέψεις! Εμάς κλαίει και χτυπιέται όταν τον αλλάζουμε ή τον κάνουμε μπάνιο. Είναι λίγο υπερβολικός, στο κάτω-κάτω να τον περιποιηθούμε θέλουμε, αλλά τι να κάνω; Να τον αφήσω βρωμιάρη; Εγώ πάντως όταν κλαίει υπερβολικά, τον βάζω στο στήθος και ηρεμεί. Δεν έχω βρει καλύτερη μέθοδο προς το παρόν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αναστασακο μου θαδεις οτι οσο περνανε οι μερες θα αρχισεις να αποκωδικοποιεις το κλαμα της κ θα καταλαβαινεις σχετικα ευκολα τι θελει..μη μου αγχωνεσαι κοριτσαρα μου!! δε σε φοβαμαι εσενα, μια χαρα θα τα πας!

αννα μαρια μπραβο καλε!! φτου φτου φτου!!! μια χαρα σας βρισκω!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...