Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ ΜΑΡΤΙΟΥ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2011 ΕΛΑΤ ΝΤ ΛΕΜ Ν13


Recommended Posts

να μαι και εγω......

δεν μπορεσα να μπω καθολου χθες γιατι ειχαμε μια γαμοβαπτιση και φυγαμε στις 11 απο το σπιτι και γυρισαμε στις 7....μετα να κανουμε μπανιο τα μικρα να κοιμηθουν ημουν πτωμα......σημερα το πρωι πηγα τα κακα του γιωργου για εξεταση......και μου ζητησαν και κατι αλλες εξετασεις,οποτε παλι εκει θα ειμαι αυριο.......κοπηκε και το ρευμα το πρωι και ηρθε η δεη γιατι ειχε βλαβη το ρολοι......πηγα και στη γιατρο......διαστολη στο 3...ο τραχηλος πολυ καλος.....και κανονισαμε να παω για προκληση την αλλη παρασκευη,εκτος βεβαια αν η μπουμπα αποφασισει να βγει απο μονος της....ο λογος της προκλησης ειναι οτι λογω του πλακουντα που ειναι κολλημενος στη μητρα καλο ειναι να ειναι ετοιμη η αιμοδοσια και χειρουργειο για παν ενδεχομενο....και αν ερθει η μικρη βραδυ ολα θα πανε πισω......αλλα ουτως η αλλως ο πλακουντας εχει αρχιζει και τα φτυνει........η μικρη 3 κιλα και τα αμνιακα μια χαρα.....

αννα μαρια ακομα εδω;;;;;αντε το πολυ 2 μερες εμειναν.......με το καλο....

λενακι περαστικα σου.....ελπιζω να εισαι καλυτερα....

λυδιακι ξεκινησαν τα πονακια;;;;λογικο ειναι......

βασουλα ποτε εχεις γιατρο;;;;φιλια στην κοιλιτσα σου.....

αναστασακι πετα το θηλαστρο......και βαλε την μικρη στο στηθος......

χριστινακι και ηλιανα τα μικρα σας ειναι για ζουλιγμα....κουκλια να τα χαιρεστε....

νιακι αντε κουκλα να παρετε και το μικρουλη στο σπιτι σας........φιλιααα στη μικρη σου.....

μαντι φιλακια!!!!!!!!!

κισκα περαστικα στον μικρο σου.....ακου εκει μυαλα για τα ουλα......ελεος πια με τις μακακιες τους......

δεν θυμαμαι αλλα......

αγγελικουλα...δωρακι και μαρακι πολλα πολλα φιλια στα μπεμπινια σας....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 909
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

γεια σας κοριτσια!!

αναστασακο μην αγχωνεσαι κοριτσαρα μου, το σωμα σου μια χαρα εφερε εις περας μια πολυ καλη εγκυμοσυνη εχεις ενα υγιεστατο κοριτσακι, γιατι δεν το εμπιστευεσαι για το θηλασμο??

μια χαρα θα τα πας!!!!! ποσες πανες λερωνει τη μερα? τσισα κ κακα??

αααα ρε αγγελικουλα!!! πολυ σε θελω για συμπεθερα!!!!!!! θα εχουν κ πολυ καλη διαφορα ηλικιας :lol::lol::lol:

γκερλ δε βιαζομαι καθολου να γεννησω!!!!! θα περιμενω τη σειρα μου :P

νια τον πηρατε τον μικρουλη?

δωρα ουτε εσυ να μην αγχωνεσαι για τιποτα!!

ευη πολυ καλα τα λες... μα ρε κοριτσια ειδατε πως εχουμε μαθει κ τι ειναι ο περιγυρος?? οταν κλαιει το μωρο ολοι θα ρωτησουν ααααααα πειναει γιαυτο κλαιει?? λες κ τα μωρα κλαινε μονο απο πεινα..

αννα μαρια τον υπνο σου σκεφτεσαι ακομα εσυ?? :lol::lol::lol::lol::lol:

αντε αντε γεννααααααααααααααααααα

συμπεθερα τι λες ρ τρελη?????? :lol::lol::lol::lol::lol: ακου εκει να κανω κ τριτο παλικαρο!!!!!!!!

παρελαση θα κανουν τα μποξερακια σπιτι μου!!!!! ουτε ενα στρινγκακι????? :lol::lol::lol::lol:

το πρωτογαλα ειναι οτι πιο θρεπτικο... πολλες μαιες λενε τετοιες βλακεις, ηθελα ναξερα ειναι ηλιθιες, σπουδαζουν σε αλλη σχολη η το κανουν επιτηδες??

μαρακι μουυυυυυυυυυ πωε τα πατε??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λένα, αυτή που μου τα είπε αυτά είναι νοσοκόμα και όχι μαία. Και μου λέει και το κορυφαίο "οι μαίες λένε ότι είναι καλό να θηλάζει το μωρό από την πρώτη μέρα, αλλά δεν είναι ανάγκη, αφού δεν έχει κατέβει το γάλα. Από τη δεύτερη μια χαρά είναι".

Βρε, δε σκέφτομαι ότι θέλω να κοιμηθώ, θέλω να έχω δυνάμεις γι' αυτή τη δύσκολη διαδικασία! Οκ, θέλω και λίγο να κοιμηθώ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσαρες .....είμαι πολυ χαρούμενη έχω και τα δυο μου παιδάκια σήμερα στο σπιτιιιιιιιι και για πάντα..... πια δεν μου τα περνει κανεισσσς.......

Αννα Μαρια μου κάπου πήρε το μάτι μου ότι φτάνεις στο τέλος και ΕΣΥ άντε κοριτσάκι μου η ώρα η καλη να είναι με έναν πόνο.......

Δεν έχω διάβασει κάτι άλλο σορυ φιλεναδες μου αλλα έχω τόση κούραση δεν βλέπω μπροστά μου και απο σήμερα θα είναι πιο δύσκολα ακόμα με τα δυο νινακια αλλα θα προσπαθώ να μπενω να μιλάμε .....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νία, άντε επιτέλουυυυυυυυυυυυυυυυυς!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Έφυγε ένα βάρος!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σου εύχομαι να είστε πάντα όλοι μαζί αγαπημένοι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

νια μου μπραβο κουκλα μου πολυ χαιρομαι.....τωρα καλη υπομονη γιατι και με τα δυο θα ειναι σαφως πιο δυσκολα......φιλιααα

λενακι μαζι θα γεννησουμε.....τον ανασταση σε βδομαδα τον γεννησες;;;

ανναμαρια πες του γιατρου οτι βολευεσαι πιο πολυ κατα τις 2 το μεσημερι....μα τι ανθρωπος και αυτος.....ακου εκει απο τις 8 το πρωι :lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι εγώ έκανα σήμερα κέικ βανίλια-σοκολάτα! Πολύ ωραίο έγινε!

Γιώτα, μεσημέρι δε βολεύομαι. Κατά τις 11 το πρωί δεν έχω πρόβλημα πάντως.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλε δεν σας είπα ήρθε και το αδελφακι μου το μεγάλο σήμερα απο Γερμανία να δει τα ανηψακια του .....πήγα στο Βενιζέλος το πρωι να τον πάρω και μετα πήγαμε στο ιασω μαζι και μας είπαν να τον πάρουμε σήμερα αν θελουμε και λέω με δουλεύετε και βέβαια τον περνω και φεΥγω χαχαχαχαχα άκου αν θέλω....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πάλι καλά που τον ρώτησα δηλαδή, γιατί κατά τις έντεκα σκόπευα να πάω! Αφού αυτές τις μέρες που πηγαίνω καθημερινά για πίεση και ούρα, πήγαινα κατά τις δωδεκάμιση, και μου είπε να πηγαίνω λίγο νωρίτερα, άντε το πολύ κατά τις έντεκα! Τώρα αναβαθμίστηκε και το έκανε οκτώ το πρωί...

Νία, άκου "αν θέλετε"!!!!!!! Μπα, αφήστε μωρέ, δεν ευκαιρώ σήμερα, αύριο κατά το μεσημεράκι είναι καλά;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι ρε συ αννα Μαρια άκου αν θέλω που έφευγαν με τα ματιά πρησμενα κάθε φορα απο εκει μέσα.....

Γιωτακι μου καλα είναι γιατί είναι υσυχουλια ακόμα .....αν αρχίσουν να κλαίνε τότε θα σας πω χαχαχαχαχχαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γιωτα τον ανασταση τον ειχα γεννησει 38+2!

παντως οπως τα λες μαλλον ειναι καλυτερα να πας με προκληση...

νια καλως τα δεχτηκες1!!

αννα μαρια 12.30??? αξημερωτα! :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έλα μου ντε... Είδες από τι ώρα ξυπνούσα; Τον τελευταίο καιρό κοιμόμουν πολύ αργά και ξυπνούσα πολύ αργά... Είπα να χορτάσω ύπνο τις τελευταίες μέρες της εγκυμοσύνης και να μην πιέζω τον εαυτό μου να σηκώνεται απ' το κρεβάτι, αν δεν το ήθελα εγώ. Αλλά να που ο γιατρός (ή ο Ανδρέας) είχε άλλα σχέδια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ελπιζω αν σε πιασουν τιποτα πιο δυνατοι πονοι την ωρα που κοιμασαι να το καταλαβεις!! :lol::lol::lol::lol: μην αρχισεις να λες ελα ρε αντρικοοοοοοοοοο ασε με λιιιιιιιγο ακομα :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια τα λεμε αυριο....κουτουλω........παω για νανι.......

ανναμαρια καλα κανεις......και εγω στο πρωτο παιδι ολη μερα κοιμομουν χωρις υπερβολες.....για πολυ υπννο λεμε......

λενακι εγω το δευτερο 38 και 2 και πρωτα ο θεος και το τριτο 38 και 2 θα ειμαι.......τυχαιο;;;;δεν νομιζωωωωω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ήρθα κι εγω..μόλις έβαλα για νανι τον μικρο όμορφο και γκρίνιαρη γιο μου.. Σήμερα πήγαμε βολτιτσα στο mall ..δεν είχε πολυ κόσμο λόγω ημέρας αλλα καλύτερα γιατι κυκλοφορούν και ιωσεις ..του πήρα και κάτι πολυ χαριτωμένα μακρύ μανίκια κορμακια 3-6 γιατι ξεκίνησαν να μας ειναι στενά τα αλλα ..

Λενακι..σε ένα χρόνο βάζω μπρος για την κόρη..δεν θα δώσεις τον ανάσταση μέχρι να κάνω κόρη..δεν γίνεται..θα συμπεθεριασουμε!

Αναστασακι, τα κάνουν αυτα τα μωρα..μπορει να εχει κάποιο πονακι..κι εμένα εκει που κοιμάται ξεκινά και κλαίει..η την ώρα που τρώει μπορει να ρίξει ένα κλάμα και σταματάει μόνος του..

Ευη, είναι καλύτερα οι χριστοφορινος σου?

Άννα Μαρία, εγω είχα ζητήσει απο πριν αποκλειστικό θηλασμο και το έγραψαν πάνω στην κάρτα του μικρου..έτσι μου τον έφεραν κανονικά δυο ώρες μετα την γέννηση και τον θηλασα ..δεν ένιωθα τα πόδια μου απο την επισκληρειδιο, τα χέρια μου ήταν ακόμα μουδιασμενα και δεν μπορουσα να τον κράτησω αλλα τον έβαλαν στο στήθος και το κρατούσε η μαμα μου με την Νοσοκομα και το μωρο ξεκίνησε να θηλαζει σαν να το ήξερε ο χρόνια..ακόμα θυμάμαι εκείνη την στιγμη και συγκινουμαι..καθε τρεις ώρες μου τον έφερναν..δεν είχα τρέλο γάλα αλλα επέμενα γιατι έπρεπε να πάρει το πρώτογάλα.θηλασα κανονικά απο την πρώτη μέρα και δεν πήρε καθόλου συμπλήρωμα.πηρε μόνο όταν έκανε ικτερο που ήθελαν να παίρνει πιο πολλα υγρά αλλα αυτο είναι βλακεία αφου στον ικτερο ο μητρικής θηλασμος είναι πιο χρήσιμος..την Τρίτη μέρα ξεκίνησε και κατέβαινε το γάλα για τα καλα..

Κάποιες νοσοκόμες έλεγαν ότι οι γυναίκες που κάνουν καισσαρικη ξεκινούν την 4-5 μέρα θηλασμο κάτι είναι κουρασμένος πολυ..εγω ξεκίνησα κατευθείαν ..όσο για την κούραση δεν το συζητώ..μια με ξυπνουσαν για να θηλασω, μια να μου δώσουν παυσίπονο, την άλλη αντίβιωση , την άλλη με ξυπνουσαν για την αντιπηκτικη και μέσα σε όλα είχα και τους πόνους γιατι ναι μεν ξεκίνησε να περνάει η ναρκωση αλλα εκει ξεκίνησε το πάρτυ..

Γιωτακι, νόμιζα ότι γεννήσες..ήμουν σίγουρη δλδ!διαστολη τρία δεν είναι αρκετή ια να γεννήσεις?

Νιά μου, με το καλο!καλως τα δεχτηκες και τον γιο σου αλλα και το αδελφάκι σου..

Βασουλα,τι κανείς?εισαι έτοιμη να υποδεχτεις την μικρη σου?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αγγελική, εγώ σκέφτομαι την ώρα που θα τον γεννήσω και θα μου τον δώσουν, να πετάξω το βυζί έξω για να δω αν θα θηλάσει! :P Αν έχω σώας τας φρένας δηλαδή!!!

Όντως, Γιώτα, διαστολή τρία δεν είναι αρκετή; Δηλαδή περιμένεις να νιώσεις το κεφάλι του παιδιού κάπου ανάμεσα στα πόδια σου για να πας στο μαιευτήριο; :P (αυτό το κλέβω από τη Λένα που το λέει για μένα!).

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άννα Μαρία, το μωρο μόλις γεννηθεί, αν το βάλουν πάνω στην κοιλια την μαμάς του εχει την ικανότητα να μπουσουλισει και να βρει μόνο του το στήθος να θηλασει..υπάρχει και σχετικό βίντεο στο Ίντερνετ νομίζω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το ξέρω, γι' αυτό το λέω! Εντάξει, μάλλον δε θα το βάλω απ' τα πρώτα λεπτά της εκτός μήτρας ζωής του να κάνει αναρρίχηση, αλλά ένα θηλασμάκο να μην τον κάνει; :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερουδια!

αγγελικουλα μου καλα ειμαι κοριτσι μου!θα παω για καρδιοτοκογραφο σημερα και πεμπτη θα παμε να μας δει υπερηχο. . .!για να δουμε!πηγατε βολτουλα με τον μπεμπη εεεε?

γιωτουλα και γω εχω την ιδια απορια!διαστολη 3?δεν ειναι αρκετη για να αρχισει ο τοκετος?γιατρο εχω την πεμπτη κοπελα μου!

αννα μαρια ακαθεκτη εσυ. . .μεχρι αυριο εχεις διορια!:)και μακαρι να τα καταφερεις και να δωσεις απ την πρωτη μερα το δικο σου γαλα που ειναι το πιο ωφελιμο!

νια μου καλως δεχτηκατε τον μπεμπη σας!πολυ χαρηκα που τον πηρατε στο σπιτακι σας και ειστε ολοι ευτυχης!καλως ηρθε και ο αδερφουλης σου!

λενακι μου πως εισαι κοριτσακι μου?απο πονακια πως παμε λενα μου?

φιλακια σε ολες τις υπολοιπες!να χετε μια ομορφη μερα!

Ο ΘΕΟΣ ΚΑΙ Η ΠΑΝΑΓΙΑ ΜΑΖΙ ΜΑΣ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΜΟΥ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...