Μετάβαση σε περιεχόμενο

Οκτωβριος 2009... Η πρωτη μας αγκαλια!! Νο29


Recommended Posts

βρε μαρια...σαν αρχη νομιζω οτι πρεπει να κανεις υπομονη...

αν μιλουσες στην πεθερα σου,να καθαριζει εστω αυτα που λερωνει με το παιδι; και να τακτοποιουσε λιγο;

ισως και να βοηθουσε καπως...

λογικο πιστευω ειναι το παιδι να αντιδρα ετσι γιατι της λειπεις..

θελει το χρονο του...

ξερω οτι ειναι δυσκολο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 478
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καλημέρα!

μήπως να το κλείσουμε ρε κορίτσια;

χαχαχα!!!

πού είναι το μαράκι;

έχει καμία νέα της;

ανησυχώ που δεν τη βλέπω...

καλυψούλι, είναι λογικό να συμβαίνει αυτό.

είσασταν μαθημένες να είστε κάθε μέρα και όλη μέρα μαζί.

χρειάζεστε και οι 2 το χρόνο σας για να συνηθίσετε τα νέα δεδομένα.

όσο για την πεθερά... τι να πω ρε γμτ...

δεν είπαμε να σου κάνει γενική στο σπίτι...

αλλά ένα πιάτο ας το πλύνει...

να της το πει ο γιος της.

σωσώκι να χαίρεσαι τον άνδρα σου για χθες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλημέρα!!!

Σύγνώμη για την απουσία αλλά είμαι σε πυρετό προετοιμασίας για το μπαζάρ!!! Κοιμάμαι ελάχιστα κι όσες έρθετε μάλλον θα με δείτε με μαύρους κύκλους :lol::lol::lol::lol::lol:

Σας φιλώ όλες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερααααααα

δοξα το θεο κοριτσια ολα πηγαν καλα....ο ανιψιος μου ειναι καλαααααα...

εγω σερνομαι,ο γιος μου δεν κοιμηθηκε ολο το βραδυ,ξυπναγε με κλαμα,και ελεγε μαμα μη φυγεις,

και κατα τις 4παρα ηθελε τον ξαδερφο του,μετα ξανακοιμηθηκε στις 8 το πρωι γκρρρρρ τα νευρα μου...

θελω να κοιμηθωωωωωωωωωω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα

εγω σημερα ρεπαρω

σωσω πρωτη φορα το ακουω ακι εγω αυτο το ντεκουπαζ

μπραβο ρε συ - καλη αρχη

να χαιρεσαι και τον αντρουλη σου - η γιορτουλα πως πήγε;

καλυψω μου

ελα ρε συ

τουλαχιστον εμενα η πεθερα ειανι τυπος και υπογραμμος οσον αφορα τα παιδια - οτι της λεω το κανει και με το παραπανω -δεν παραπονιεμαι

στην αρχη τα επερνα κρανιο που τα κακομαθαινει και εγω ταλαιπωρουμε μετα

αλλα τι να κανει και αυτη - καλα κανει

και ενα θα σας πω

δεν εχω σιδερωσει ρουχο εδω ακι 2 μηνες

ερχομαι το απογευμα και τα εχει παρει και τα εχει σιδερωσει στο σπιτι της το απογευμα

νανουκααααα

ελα ρε συ το ερηξε στη δίαιτα;

ειδες χαρα μου

ολα καλα ρε συ θα πηγαιναν - μπραβο του

αντε καλη αναρρρωση τωρα - τα ευκολα περασαν

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

οσο για τον υπνο

εμεις ακομα κοιμομαστε αγκαλιτσα και ξυπνανε να ερθουν και στο κρεββατι μας

μια μερα σερι δεν εχουμε κοιμηθει απο τοτε που γεννηθηκαν :(

εγω τους εχω μυξιασμενους τρελλα και ο στελιος προχθες ειχε πυρετο

ελπιζω να ειναι απο τα δοντια

ο στελιος βγαζει 4 το μαναρι μου

κοριτσια εγω λεω να μην μπουν τα χριστουγεννα με αυτο το θεμα

δεν ανοιγει καμια σας ενα αλλο;

δεν μας πηγε πολυ καλα αυτο

το βαρεθηκαααααααα να το βλεπω συνεχεια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κι εγώ το βαρέθηκα ρε συ Μάρκερ...

δεν ανοίγεις εσύ το επόμενο που είσαι και γουρλού... μπας και μου έρθει η κόρη;

χαχαχα!!!

μια φορά είχες πει ότι αν θέλει κάποια να μείνει έγκυος... να σου πούμε να ανοίξεις εσύ...

σας είπα;

έχω περίοδο πάλι...

χαρούλα, είδες;

όλα πήγαν καλά.

γιατί έτσι ο Στεφανάκος;

μήπως ζήλεψε από τον ξαδερφούλη που ήρθε στο σπίτι σας;

δεν είναι ότι το έριξε στη δίαιτα... απλά δεν τρώει όλα εκείνα τε θρεπτικά που έτρωγε πριν.

αν τον έδινα κάθε μέρα μακαρόνια, δε θα έλεγε όχι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δεν εχω πρόβλημα νανα μου να το ανοιξω εγω - εαν δεν θελει καμια αλλη ευχαριστως

και η κορη νομιζω ειναι στανταρακι :lol:

εχθες στεναχωρηθηκα

μιλαγα με την κολητη μου της οποιας η αδερφη ειναιεγκυος στο 2ο - εχει χασει και ενα

τωρα ειναι στον 5ο

εκανε την αυχαινικη και του βρηκαν του μωρου μια κυστη στον αυχαινα - ασχημα τα πραγματα της ειπαν

ευχομαι να μην ειναι τιποτα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μάρκερ να περιμένουμε το οκ της σωσώς!!!

χαχαχα!!!

δηλαδή, τι μπορεί να είναι αυτή η κύστη;

καλά ε...

ευτυχώς που έχω κάνει λάθος πάνω στο πλεχτό μου και δε θα μου το ματιάσουν...

χαχαχα!!!

το φόρεσα σήμερα για πρώτη φορά και όλες έχουν ξετρελαθεί!!!

χαχαχα!!!

εννοείς εδώ μέσα;

έχει τύχει να μου κάνουν κοπέλες που μπορεί να είχαμε μιλήσει σε κάνα θέμα, αλλά δεν το έκανα αποδεκτό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δεν ειναι καλα τα πραγματα καθολου της ειπαν

τετοιες κυστες ειναι συνηθεις αλλα πανω απο ενα ποσοστο δειχνει ανωμαλια στο βρεφος

κανανε αμνιο και για μονοσωμια -τρισωμια βγηκε καθαρο - τωρα περιμενουν τα γονιδιακα

αλλα την προετοιμασεοτι δεν ειναι καλα το μωρο

τι να πω μακαρι να μην ειναι τιποτα

θα παει για καισαρικη αλλιως

ναι μου εχει στειλει μια κοπελα που δεν νομιζω οτι την ξερω

δεν θα τη δεχτω αλλα λεω μπας και εχει στειλει και σε σας

ζηλευω με το πλεκτο εχω να πω

καλα τα μετρα πως τα παίρνεις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εννοείς πόσους πόντους να βάλω;

μου λέει η δασκάλα.

εγώ σημειώνω για να θυμάμαι ότι αν θέλω να φτιάξω πουλοβεράκι για 2 ετών παιδάκι θέλω τόσους πόντους...

το μήκος του πλεχτού το υπολογίζω πάνω στο σώμα.

για λίγο πιο μικρό ή λίγο πιο μεγάλο, υπολογίζω μόνη μου...

τώρα προσπαθώ να φτιάξω ένα σκουφάκι.

οι πληροφορίες που έχω πάρει είναι λίγο από ίντερνετ, λίγο από τη Φωτεινή και λίγο απ' αυτά που έχω μάθει μέχρι σήμερα.

για να δούμε τι θα βγει...

όντως, είναι πολύ ωραία διαδικασία!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ελατε καλε...ναι ανοιξτε καινουργιο γιατι η οικοδεσπινα..την πουλεψε!!

μαλλον τρεχει!!

τι να πω..πυρετο μαρκερ;;ελα ρε!!

να μην ειναι τιποτα..χαρα ξεκουρασουυυυυυυυυυυυυ!!!

μπραβο που ολα πηγαν καλα...

μαρκερ ανοιξετο εσυ...μπας και κανει κορη η νανα...γιατι για γιο παλι την κοβω..

καλα πηγε η γιρτη..φαγαμε..ηπιαμε..μουρθε και περιοδος..

ξεκινησα χαπια..

το πρωι πηγαμε με 2 γιατρους στο εμπορικο για καφε..ολοι μαζι!!

παιδια οντως σερνουν οι μανουλες..και λυπουμαι!!χαχα!!

πειτε τι σας ξενερωνει!!

αιτηση με κανα ασχετες...

αλλα της εκανα..αλλα δε μπορεσα να τισ κξακανω φιλες.εννοω να τισ βγαλω..μπιφτεκια το μενου..

το απογ δε ξερω..

τι ωραριο εχουν τα μαγαζια ξερετε;;

θα παρετε τιποτα;;

ο αγιος βασιλης θα παρει κατι τα παιδια;;

η παππουδογιαγιαδες;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλυψω....εσυ θελεις 1 ποστ απο μονη σου..

τι να 1σχολιασω για τη πεθερα..

μα τοσο βλαμενη;;με το μπαρδον και παλι..

τι να πω..μα ετσι κανει και στο σπιτι της η μονο σε σενα;;

η αγγελικη περναει καλα μαζι της;;

την παει καμια βολτα;με το παμπερς τι κανετε;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

alo

ταν θετε πεστε μου

εγω λεω πριν μπουν τα χριστουγεννα να το αλλαξουμε

την αλλη βδομ δλδ-αλλιως το ανοιγω και τωρα

μπραβο βρε σωσω για την γιορτουλα σας

υτυχως ο πυρετος επεσε δεν ανεβασαμε σημερα

αλλα η μυξα μυξα

και εγω για γιο την κοβω σωσω :lol::lol:

πηγα καρφουρ και εφοδιαστηκα δωρα για τα ανηψια

πολυ φτηνα οντως

εμεις τους ειπαμε ο αγιος βασιλης θα τους φερει τωρα κατι σε μακουιν εμεις

τα χριστουγεννα δεν δινουν δωρα απο οτι θυμαμαι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να μαι και εγω....

Χαρα μπραβο που ολα πηγαν καλα...σιδερενιο το πουλακι μου!!!

Σωσω να χαιρεσαι τον Λευτερη σου!!!!να αγαπιεστε πολυ!!!!!

με το ντεκπζ να ασχοληθεις...ψαξε και εδω http://www.rdeco.gr/

Νανα ειδες τα παιδια που γεννηθηκαν την ιδια μερα????καθε μερα μακαρονια στανταρ θα ετρωγε...

και εγω περιοδο :(:( και πραγματικα δεν το βλεπω ευκολο...

Μαρια του εχω κατι πιτζαμες με τον μακουιν και οταν τος φοραει σκεφτομαι τα αγορια σου!!!!

εγω σημερα πηρα αδεια απο τη σημαια...πηγα και πηρα τον μικρο απο τον παιδικο, γυρισαμε εφαγε γιατι σημερα δεν εφαγε εκει...πηγαμε για ποδηλατο στην πλατεια--ευτυχως ειχε τελειο καιρο..μετα πηγαμε για ψωνια--μποτακια, φορμες και 2 παραμυθια με μουσικη χριστουγενν.μετα πηγαμε στο καλλικατζαροχωριο http://www.kalikantzarohorio.gr/ και καναμε και τρενακι..με λιγα κλαματα γιατι ετρεχε σαν παλαβο αλλα οκ...

μετα το μπανιο ξεραθηκε στον υπνο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

που ειναι το καινοτργιο;;οεο;;σας ευχαριστω για τισ ευχες κοριτσια...

θα δω το σαιτ χρυοσυλα..τι κασνεις καλε εσυ;;

εμεις καλα..βλεπουμε ταινια..το σαλτ..αυριο ρωι και νυχτα:::

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να μαστε και μειιιιιιιιιιιις!

Καταρχας χρονια πολλα στον Νικολάκη αλλά και στον Σπυρετο χεχε που λενε και στη κερκυρα!

Εμεις το προηγουμενο πουσουκουδου ημασταν αθηνα. Γι' αυτο χαθηκαμε κυριως αλλα οχι μονο...

Σας διαβασα! Καλα ειστε! Περαστικα στις μυξουλες!

Εμεις καλα. Τωρα πια. Φαγαμε σφαλιαρες ειδαμε τον χριστο φανταρο τη ζωη αλλιως και τωρα προχωραμε.

Θα σας πω αμεσως γιατιι.......

Ο Διονυσης καλα. Απο τα γαστρεντερικα. Αλλο παιδι. Τι να σας πω? Τρωει μπιφτεκια, κανελονια πατατες αγγουρια κοκ.

Απο διαθεση σκιζει. Αλλο παιδι σας λεω!

Στο νοσοκομειο σας ειχα πει οτι μας παρεπεμψαν και σε αναπτυξιολογο. Κατανοητο. Ενα παιδι που αρνειται να φαει να πιει να μιλησει να παιξει....... δε θα το δει αναπτυξιολογος?

Πηγαμε τωρα που ανεβηκαμε αθηνα. Γι αυτο ανεβηκαμε δηλαδη.

Εκει φαγαμε κεραμιδα. Οχι εγω αλλα ο αντρας μου..... Και ολοι οι αλλοι.

Η αναφορα της αναπτυξιολογου λεει οτι ειναι αξιαγαπητος κοινωνικος με καλη βλεμματικη επαφη επικοινωνει αλλα δε κανει δημιουργικο φανταστικο παιχνιδι και εχει καθυστερηση στην ομιλια. Τα χαρακτηριστικα λοιπον αυτα ονομαζονται διαχυτες αναπτυξιακες διαταραχες Δ.Α.Δ. και ανηκουν στο ευρυ φασμα του αυτισμου.... ΝΑΙ καλα διαβασατε! Του αυτισμου.

Χαχα! Εγω γελαγα. Απο μεσα μου! Με πικρα φυσικα....Ποσες φορες το ειπα? Ποσες? Ο αντρας μου με κοιταζε.... εκλαιγε σε ολη την διαδρομη μεχρι τη ζακυνθο...

Εγω βραχος.

Αλλάξανε όλα απο εκεινη τη μέρα. ΟΛα προς το καλυτερο. Η πεθερα μου? Αλλος ανθρωπος! Ο Α. συνεργασιμος σε ολα. ΟΛΟΙ σας λεω ολοι1 Με ακουνε και σουζα!

Γελαω ομως γιατι δε φοβαμαι και ξερω. Εχω κλαψει κατω απο τα σκεπασματα πολυ πριν απο αυτους. Μηνες πριν. ΘΥμοσαστε που σας ελεγα οτι η συμπεριφορα συνδεεται με το φαι????????????????????? :?::?::?:

Μην ανυσηχειτε ομως ο Διονυσης δεν ειναι αυτιστικος. Η διαγνωση της αναπ/λογου ειναι υπονοια. Μας καθυσηχασε αλλα δε μας κοιμισε και καλα εκανε.

Εχουμε ξεκινησει πρωιμη παρεμβαση και παμε πολυ καλα με ειδικη παιδαγωγο και λογοθεραπευτη. Ο Διονυσακης κανει τα απιστευτα λεμε.

Αυτη λοιπον η αναπτυξιακη στασιμοτητα που δε φαινεται σε καποιον που θα τον δει ετσι απλα ή είναι κατιι βιολογικο ή το προκάλεσε η ηωσινοφιλικη γαστρεντεροπάθεια. Δηλαδη ποναγε τοσο που δεν ειχε την ορεξη να μιλησει να συγκεντρωθει σε κατι να αναπτυχθει.

Η αναπτυξιολογος ειναι σχεδον βεβαιη οτι ειναι το 2ο. Αλλα και ολοι οι υπολοιποι.

Οτι και να ναι ομως ειναι αναστρεψιμο.

Μιλάμε -αν υπαρχει κατι- οτι ειναι πολύ ελαφριάς μορφής αυτισμός αλλά έχει κάνει άλματα και μάλλον ήτανε απο την περιπετεια που πέρασε η αγάπη μου.

Συμπτώματα ελαφριάς μορφής αυτισμού όμως είχανε και έχουν και ο αντρας μου και ο αδελφος του. Ναι ναι και ομως! Τωρα το μάθαμε. Ξεσηκώνοντας η πεθερα μου ολο το ιντερντετ ανακαλυψε οτι τα παιδια της ειχανε συμπτωματα. Το συζητησαμε με ειδικους αλλά και την αναπτ/λογο και μας ειπαν οτι μαλλον πρόκειται για ασπεργκερ. Ενα συνδρομο που ανήκει φάσμα...

Και πειτε μου ..... Όσες εχετε γνωρισει τον αντρα μου σας φαινεται για αυτιστικος?

Δε νομιζω...

Και οι δυο εχουνε σπουδασει ειναι πανεξυπνοι αλλα εχουνε ιδιαιτερα χαρακτηριστικα. Κυριως ο κουνιάδος.

Βασικα λυσαμε και το προβλημα της ζωης του. Αφου βρηκαμε τι εχει? χαχαχα Καλο ε?

Ητανε προβλημα γιατι δε γνωριζε. Εκανε χοντροκομμενα σχολια και αναρωτιοτανε μετα γιατι παρεξηγηθηκε ο αλλος. Κυκλοθυμικος, απομονωνεται συχνα, πολυ της αναλυσης και ενα σωρο αλλα.

Υπάρχουν πολλοι ασπεργκερικοι που το μαθαινουν στα γεραματα..... Και ειναι πάρα πολλοι! Ακομη και διασημοι.

Οπως και να χει εμεις τα αδυναμα σημεια του Διονυσακη θα τα κανουμε προτερηματα. Αυτη ειναι η λογικη σ'αυτους τους ανθρωπους.

Α επίσης σημερα πηγα στον γιατρο.... Αυτον που παρακολουθουσε τον μικρο. Του τα πα. Του λεω θεωρω οτι ειναι πιο εντιμο να σας τα πω παρα να πηγαινω απο δω και απο κει και να λεω οτι δε μας φερθηκατε καλα. Επεσε απο τα συννεφα. Ζητησε συγγνωμη. Μου ειπε οτι του ξεφυγε. Το ελεγε και τα ξαναλεγε. Λυπαμαι μου λεει για τον πονο που σας προξενησα. Εκτος απο το ιστορικο του νοσοκομειου του εδειξα και την εκθεση της αναπτυξιολογου. ΜΟυ ειπε και αυτος οτι το παιδι θα επανελθει και οτι φταιει αυτος γιατι ποναγε αλλα και πειναγε επειδη δε μπορουσε να φαει. Δε πιστευει οτι εχει ΔΑΔ.

Αυτα απο μας.

Ημαστε καλα ομως. Αληθεια σας το λεω. Εγω δε τρεφω αυταπατες. Οτι και να ναι θα το παλεψουμε. Οι αλλοι ομως... Τους πηγε να! Καλα να παθουν. Ευτυχως καταλαβαν και μου ζητησαν ολοι συγγνωμη και κυριως ο αντρας μου. Πάντα πιστευε οτι ημουν υπερβολικη..................

Τι να το κανω τωρα θα μου πειτε....

Δε πειραζει. Καλλιο αργα παρα ποτε.

Χρυσουλα στειλε μου το τηλ σου αν θες. Θελω να μιλησουμε. Να μου πεις που πηγατε κλπ.

Λοιπον! Επανερχομαι με χριστουγεννιατικη διαθεση! Αυριο γιορταζει και το αντρακι μου!!!!! :D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D Γιορτουλα και αργια αυριο θα τη περασουμε με τον μπαμπα μας απο το πρωι με χουζουρι και πολλα πολλα παιχνιδια!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ωπ Ωπ κατι εχασα!

Χαρα μου σουπερ ολα με το ανηψακι! Καλη ανάρρωση!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :D

Μαρ ελπιζω να ειναι λαθος διαγνωση κατι τελοσπαντων..... Μακαρι να βοηθησει ο θεουλης!

Σωσωκα να χαιρεσαι το στεφανι!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Να ειστε παντα ευτυχισμενοι!!!!!!

Ο αντρας μου μολις διαβασε το προηγουμενο ποστ. Χαχα! Του λεω εισαι ο πιο τελειος μπαμπας! Μου λεει να καλα! Γι'αυτο με κραζεις μεσα? με παραπονο ξερετε! χαχα

Εισαι ο πιο γλυκος αντρουλης λοιπον!!!!!!!!! Και φυσικά ο πιο γλυκος μπαμπάς! Σ'αγαπω πολύ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τωρα που διαβασα το πρωτο ποστ ισως να ακουγομαι καπως .... Ψυχρη ισως.. αλλα δε μπορουσα να σας τα γραψω ολα. Εχουνε συμβει τοσα πολλα. Σας τα εγραψα περιληπτικα για να μη σας κουραζω.

Η ψυχη μου ραγισε εσπασε σε 1000 κομματια ενα εκατομμυριο φορες. Αλλα πρεπει να ειμαι δυνατη... Δε πρεπει?

Ανοιξτε το χριστουγεννιατικο! Μονο ευχαριστα εκει!!!!!!!

ΝΑνα ανοιξε το!

Μεινε εγκυος σε κορη, γιο γιατι οχι και στα δυο και εγω απο πισω ακολουθω!!!!!!!!!!!!-χαχαχαχχα Ομοιοκαταληξια!-

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα μαρια!!καλημερα Α.!!!AXAXA

τι κανετε;;

τι να 1σχολιασω....καλα τα γραφεις....απεριγραπτα..αεθαινω να σε διαβαζω..αλλα οχι τςετοια νεα..θελω τα αλλα σας τα νεα!

τα ευχαριστα!τα πεθεριστικα!!τα πικαντικα!!πλακα κανα κανωΑ!!

ΑΠΛΑ δε θελω τςετοια νεα!!

δε μπορω να σχολιασω τιποτα!!

δε ξερω τι να πω!!ειμαι λεφτερος!

ωχ!αυτο ειναι απο αλλου!!

ελπιζω να ειναι τα τελευταια νεας τετοιου ειδιυς!καλη αρχη στη προσπαθεια την δικη σας και του νιοινιου,να γινει ακομα καλυτερος σε ολα!!\ε με τετοια μανα δεν εχει και πολλες επιλογες...\

καλημερα!

εγω δουλεια!!

αανοιξτε το αλλο!!φτανει αυτο\1!!

νανα ασε το τσιγκελακι η μαρκερ το θερμομετρο και ανοιξτε το αλλο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπήκα στα γρήγορα για την θετική σας ενέργεια στο μπαζάρ και έπεσα επάνω στον χείμαρο!!!! :D:D:D:D

Μαρία καταρχήν σου έχω πει κι άλλη φορά να μου στείλεις το τηλ σου!!!! ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΟΕΟ?????????? :lol::lol::lol::lol::lol::lol: Σου ξαναλέω οτι σε θαυμάζω σαν μητέρα και σαν άνθρωπο που έχεις αντιμετωπίσει με αυτο τον τρόπο όλη την κατάσταση!!!

Πραγματικά εύχομαι και τα δικά μου παιδιά να είναι τόσο τυχερά όσο ο ΔΙονυσάκης που σε έχει μανούλα γιατί θα ήθελα να μπορώ να σκεφτώ και να αντιδράσω με τέτοιο τρόπο!!!

Ξέρω οτι είναι πολύ δύσκολο για εσένα να ζείς όλα αυτά μαζί (καλέ πολλά σου πέσανε μέσα σε αυτό τον χρόνο) αλλά μόνο η δύναμη σου (εντάξει και του άντρα σου του παραπονιάρη :D:D:D ) θα βοηθήσει τον ΔΙονύση!! Δίνεις τα καταληλλότερα εφόδια σαν γονιός και είσαι καταπληκτική. Να συνεχίσεις έτσι και ακόμα και τις στιγμές που θα σε παίρνει απο κάτω να ξέρεις οτι έχεις κι εμάς (ΜΗΝ ΞΕΧΑΣΕΙΣ ΝΑ ΜΟΥ ΣΤΕΛΕΙΣ ΤΟ ΤΗΛ ΣΟΥ) και μπορείς να μοιραστείς τα πάντα!!!!

Χαίρομαι που τουλάχιστον η πεθερά άλλαξε νοοτροπία !!!

Χαρουλινάκι σιδερένιο το αντράκι σας!!!

Η Αλίνα έχει πολλά τρεξίματα κι εκείνη με Παίδων γιατί ο μικρός έχει κάνει ωτίτιδες πυρετούς, τρέχει με την δουλειά!!!!

Εμένα αρρώστησε ο μικρός εχθές!!! Γμτ κι έλεγα οτι μας πάει καλά!!! Ελπίζω να είναι ήσυχο το πουλάκι μου τώρα που θα λείπουμε!!!

Χρυσούλα γουέλκαμ χοουμ!!!

Σας φιλώ όλες και καλή μας επιτυχία στο Μπαζάρ. Καλέ εσάς τις Αθηναίες σας περιμένω για ένα γεια!!!(Οσες μπορείτε)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερααααααααα!

Πάμε δυνατα!

Γιορταζει ο γιος μου καλε σημερα! :lol::lol::lol::lol:

Σωσω και γω πεθαινω να σε διαβαζω! χαχαχααα

Σας ευχαριστω πολυ για τα καλα σας λογια. Ολες οι μανουλες εχουν δυναμη. Τουλαχιστον οι πιο πολλες!

Ζζζζζζζζζ σου στελνω το τηλ μου τωρα με πμ! :D

Παω να ταισω τον μικρο! :mrgreen:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Οπότε @Ersi85 αν κατάλαβα καλά δεν έχεις γυρίσει στη δουλειά που έλεγες; Είχα μείνει στο ότι θα γυρνουσες στους 3 μήνες περίπου.
    • Καλώς σε βρήκαμε πάλι @Ersi85! Α έχετε πολλά δοντακια εσείς! Κανένα ψωμί του δίνεις; Ξεκίνησε τον έστω πατημένα γιατί συνηθίζουν λένε τα αλεσμένα και μετά δυσκολεύονται πολύ να περάσουν σε κομμάτια. Εγώ της έκανα μικτή διατροφή. Της έδινα και κομμάτια να εξερευνά και αλεσμένα για να τρώει 😅 8 μηνών την ξεκίνησα πατημένα και επειδή τα πήγαινε πολύ καλά μετά από μια εβδομάδα την ξεκίνησα κανονικά κομματάκια. Γενικά με τα φρούτα με έχει "βασανίσει" που δεν τα τρώει αλλά τώρα που μπήκε στον 10ο μήνα σαν να ξεκίνησε να της αρέσουν. Αφού πλέον της δίνω την μπανάνα και τρώει σχεδόν μισή μόνη της, ενώ πριν έκανε γκριμάτσα αηδιας και την πετούσε κάτω 🤣🤣 🤣 Αλλά τα πάει εξαιρετικά με τα κομμάτια από την αρχή, ούτε gagging ούτε τίποτα. Αχ κορίτσια εγώ το σκέφτομαι για 2ο αλλά λέω να περάσει λίγο ο καιρός γιατί 1) θέλω vback 2) ε να γυρίσω λίγο δουλειά να βρω τα πατήματα μου πριν έρθει η καταιγίδα του 2ου 😅 Να έχει μεγαλώσει λίγο και η μικρή να καταλαβαίνει περισσότερα. Κι εμείς μόνοι μας την μεγαλώνουμε, αλλά ευτυχώς έχω πολύ βοήθεια από το σύζυγό ❤️ Αφού καμία φορά που δεν την παλεύω του την δίνω 7 το πρωί που ξυπνάει η κυρία να μου την κρατήσει μέχρι τις 8 που φεύγει για δουλειά για να κοιμηθώ 😅 Τώρα ο ύπνος... Μία έτσι μία αλλιώς. Νομίζω έχω συνηθίσει πια και δεν με ενοχλεί 😅 Κάνει και ψιλοστανταρ αφυπνίσεις (12-4-6-7)  οπότε ίσως έμαθε ο οργασμός μου 🤣  Από κατορθώματα μπέμπας , έτοιμη είναι να περπατήσει 😅 Έχει ξεκινήσει να πατάει όλο το πέλμα (τόσο καιρό κινείται μόνο με τις μύτες) και κάνει πρόβες να σταθεί χωρίς να ακουμπάει κάπου! Έχω τρελαθεί! Δεν το περίμενα τόσο νωρίς. Καλά εννοείται θέλει καιρό ακόμα, αλλά μου κάνει εντύπωση πως προπονεί τον εαυτό της! Όταν ξεκινάει κάτι καινούργιο το κάνει συνέχεια μέχρι να το τελειοποιήσει και μου φαίνεται τόσο υπέροχο όλο αυτό!(Φαντάζομαι όλα τα μωρά το ίδιο κάνουν 😅)
    • Η αλήθεια είναι ότι πας με άλλο αέρα...και μπορώ να καταλάβω πόσο κουραστική είναι αυτή η διαδικασία...φτάνεις πολλές φορές σε σημείο να το κάνεις με το ζόρι, χωρίς να το απολαμβάνεις.. Και να ξέρεις ότι θα έρθει την πιο κατάλληλη στιγμή!!! Να ξεκουράζεσαι και να κάνεις πράγματα που απολαμβάνεις!!! Και μόλις έρθει θα τα ξεχάσεις όλα 🥰🥰
    • Καλά θα κάνεις κορίτσι μου!! Εύχομαι όλα καλά να πάνε! Είναι από μόνη της όλη αυτή η διαδικασία και η αναμονή στρεσογόνα οπότε τουλάχιστον να ξέρεις ότι είσαι σε καλά χέρια και πως έχεις έναν γιατρό που θα σε βοηθήσει να τα καταφέρεις! Θα δεις ότι θα κάνεις τα επόμενα βήματα και θα έρθει το μωράκι σου!! 
    • Ναι εγω τόσο έδωσα την τελευταία φορά αφού παίρνει 50 ευρώ επίσκεψη + 50 για το παπ 🤷‍♀️  Εσυ 40 ευρω πληρώνεις σε ιδιώτη γιατρό Αθήνα ; 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...