Μετάβαση σε περιεχόμενο

εξωσωματική σε φυσικό κύκλο και ποιότητα ωαρίου


Recommended Posts

Strawberry ξέχασα να σε ρωτήσω κάτι σχετικά με το Νοσοκομείο Ιωαννίνων :roll:

Βασικά, διάβασα σε άλλο φόρουμ ότι μια κοπέλα που έκανε τον προηγούμενο μήνα δεν πλήρωσε τίποτα στο νοσοκομείο, μόνο τα φάρμακά της και σκεφτόταν να δώσει από μόνη της κάποια λεφτά σε γιατρό και εμβρυολόγο γιατί είναι ταμείο Δημοσίου.Εσύ τι ταμείο έχεις αλήθεια?

Παρεμπιπτόντως, η κοπέλα είναι έγκυος τώρα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 69
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

teriiii καλή γονιμοποίηση με το καλό να το πάρεις στην κοιλίτσα σου γλυκιά μου [smilie=hello2.gif]

babelicious :?:? δεν ξέρω ??? Εμένα μου είπε οτι όλα μαζί θα στοιχίσουν 1000.Τώρα για να είμαι ειλικρινής ντράπηκα να τον ρωτήσω γιατί θα πληρώσω εφόσον κάνω σε δημόσιο νοσοκομείο ...μετά τις γιορτές που θα πάω θα τον ρωτήσω ...εγώ έχω ασφάλεια ΙΚΑ αν και δεν νομίζω οτι παίζει ρόλο :?:?

Απ´οτι βλέπω πάντως είμαστε πολλές που το σκεφτόμαστε να πάμε σε δημόσιο νοσοκομείο ε ??

Αυτή η κρίση έχει τσακίσει κόκαλα :evil:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλήμέρα κορίτσια!!!Νομίζω ότι είναι μια πολύ καλή μέρα!! :ymparty:

Τελικά όλα πήγαν καλά, κάναμε την εμβρυομεταφορά με ένα εμβρυάκι πρώτης ποιότητας, ΑΑ που λέμε. Τώρα αναμονή! Είμαι πολύ χαρουμενη που όλα πήγαν καλά, νοίωθω πως η Παναγίτσα είναι δίπλα μου σε κάθε βήμα! :ympray:

Τώρα ξεκούραση, χαλαρότητα,θα προσπαθήσω να μην το σκέφτομαι, και 28/11/2011 τρεις μέρες μετά την γιορτή μου ελπίζω να πάρω το δώρο μου!! :-*

Φιλια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλήμέρα κορίτσια!!!Νομίζω ότι είναι μια πολύ καλή μέρα!! :ymparty:

Τελικά όλα πήγαν καλά, κάναμε την εμβρυομεταφορά με ένα εμβρυάκι πρώτης ποιότητας, ΑΑ που λέμε. Τώρα αναμονή! Είμαι πολύ χαρουμενη που όλα πήγαν καλά, νοίωθω πως η Παναγίτσα είναι δίπλα μου σε κάθε βήμα! :ympray:

Τώρα ξεκούραση, χαλαρότητα,θα προσπαθήσω να μην το σκέφτομαι, και 28/11/2011 τρεις μέρες μετά την γιορτή μου ελπίζω να πάρω το δώρο μου!! :-*

Φιλια!

Ελπίζω να πάρεις το καλύτερο δωράκι φέτος teri!!! %%-

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 months later...

Γεια σας,

και εγώ σε Δημόσιο! Λόγω κρίσης. στο Αρεταίειο, πρώτη εξωσ., πήρα φάρμακα αλλά μόνο 2 ωάρια και μόνο το 1 καλό αλλά και με μικρογονιμοποίηση και δεν γονιμοποιήθηκε... Μου συνέστησαν σε φυσιολογικό κύκλο στο εξής γιατί μάλλον τα ωάρια είναι κακής ποιότητας και θα έιναι πάντα λίγα, λόγω χαμηλής ΑΜΗ, αλλά σε ιδιωτικό που πήγα μου συνέστησαν να ξαναπροσπαθήσω άλλη μία τουλάχιστον με μικρότερες δόσεις φαρμάκων, κυρίως για να αποφύγω να μεγαλώσουν απότομα τα ωάρια ή να μεγαλώσουν α-σύγχρονα, όπως έγινε στην 1η. Λέω να δοκιμάσω άλλη μία με μικρή δόση φαρμάκων γιατί ο κος Μαντούδης (στο Γέννημα που πήγα) πιστεύει ότι και 2 να κάνω είναι κέρδος αντί του ενός. Ωστόσο ανησυχώ λίγο για το αν θα επηρεάσουν τα φάρμακα την ποιότητα του ωαρίου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 months later...

Καλύτερο είναι να τα καταψύξεις για να βάλεις παραπάνω από ένα έτσι ώστε να έχεις μεγαλύτερες πιθανότητες με μικρότερο κόστος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι αλλά ξερεις τί γινεται. Κάποια μπορει να μην αντέξουν ατην αποψυξη. Θα μου πεις βεβαια ότι έτσι και αλλιώς δε θα πιάνανε αφου δεν καταφεραν να αποψυχθούν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοίτα εγώ είχα 2 κατεψυγμένα από την 1η προσπάθεια που είχα κάνει με φάρμακα και 1 που πήρανε από τον φυσικό μου κύκλο το οποίο κατάφερε και μπήκε και βλαστοκύστη κάτι που σημαίνει ότι ήταν αρκετά δυνατό και πιστεύω ότι ήταν και αυτό που έπιασα και όχι τα κατεψυγμένα. Γιατί δεν ρωτάς έναν εξωσωματικό να σε συμβουλέψει για το καλύτερο? Εγώ είπα να το καταψύξεις από την άποψη ότι την επόμενη φορά βάζεις 2 και έχεις μεγαλύτερες πιθανότητες και πληρώνεις μία φορά για εμβρυομεταφορά. Σίγουρα αν δεν αντέξει στην απόψυξη δεν θα ήταν δυνατό αλλά εγώ θα σου πρότεινα να δοκιμάσεις να το βάλεις και βλαστοκύστη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kai γω έχω πιασει με βλαστοκύστες αλλά εσύ τί σε κα΄νει να πιστευεις ότι άν σου βαλουν έμβρυο 3 ημερών δε θα πιασει ενώ βλαστοκύστη θα πιάσει;

Νομίζω ότι αν είναι να πιασει είτε 3 ημερών είτε 5 θα πιασει. Επιπλέον επιαρυνεται πολυ το κοστος. Είναι άλλα 350 ευρώ οι βλαστοκύστες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Sweety συμφωνώ αν είναι να πιάσει θα πιάσει. Απλά εμείς το βάλαμε βλαστοκύστη γιατί και τα άλλα 2 κατεψυγμένα ήταν σε βλαστοκύστη και έπρεπε να συγχρονιστούν. Για κανένα άλλο λόγο. Και δεν είπα ότι δεν θα πιάσει. Απλά είπα ότι εάν το έμβρυο δεν καταφέρει να μπει σε βλαστοκύστη τότε το πιο πιθανό είναι να μην έπιανε κιόλας έτσι κι αλλιώς. Αυτό είπα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω έχω κανει 4 ivf και τη μονη φο΄ρα που ειδα θετικη χοριακη ήταν με βλαστοκυστες 5 ημερων που είχαν υποβληθει σε υποβοηθούμενη εκκολαψη. Μήπως τελικά βοηθα και αυτη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...