Μετάβαση σε περιεχόμενο

εξωσωματική σε φυσικό κύκλο και ποιότητα ωαρίου


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 69
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Σου ευχομαι και εγω καλη επιτυχια και σε ολες τις γυναικες που προσπαθειτε μακαρι να τα καταφερετε!!!!!!!1

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σε όλες τις συναγωνίστριες !!

Λοιπόν μπήκα να σας ενημερώσω για το πανεπιστημιακό Ιωαννίνων..Χθες είχα ραντεβού με τον κύριο Ζηκόπουλο που είναι υπεύθυνος για τις εξωσωματικές.Εμένα με ενδιέφερε ο φυσικός κύκλος..παρ'όλα αυτά επειδή μένω Θεσσαλονίκη μου εξήγησε ότι είναι δύσκολο να πάμε με φυσικό κύκλο γιατί έχει πολλά ρίσκα :-(( π.χ. αν κάνω ωορρηξία σαββατοκύριακο δεν θα μπορέσει να με εξυπηρετήσει..και αναρωτιέμαι:Υπάρχει εκεί έξω κάποιος γιατρός που να υποστηρίζει τον φυσικό κύκλο???? :evil::evil: Αν ναι μην διστάσετε να μου τον προτείνετε ... :):)

Τέλος πάντων μου πρότεινε να πάμε σε βραχύ πρωτόκολλο με ανταγωνιστές με 50 μονάδες puregon ημερησίως (μου δίνει χαμηλή δόση γιατί στις προηγούμενες εξωσωμ. είχα πολύ μεγάλη ανταπόκριση στα φάρμακα και υπήρχε κίνδυνος για υπερδιέγερση)

Τέλος το συνολικό κόστος θα κοστίσει περί τα 1000 ευρουλάκια ..

Για οποιαδήποτε ερώτηση εδώ είμαι :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου Φραουλίτσα! Πως τα είδες τα πράγματα εκεί? Ο γιατρός καλός? Εχει δίκιο οτί ο φυσικός απο τόσο μακριά είναι ρίσκο! Πάντος αυτό το προτόκολλο με την χαμηλή δώση μου ακούγεται καλό. Η απόσταση είναι πάντα κάτι πολύ σοβαρό. Τα χρήματα αυτά είναι για όλα? ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σε όλες τις συναγωνίστριες !!

Λοιπόν μπήκα να σας ενημερώσω για το πανεπιστημιακό Ιωαννίνων..Χθες είχα ραντεβού με τον κύριο Ζηκόπουλο που είναι υπεύθυνος για τις εξωσωματικές.Εμένα με ενδιέφερε ο φυσικός κύκλος..παρ'όλα αυτά επειδή μένω Θεσσαλονίκη μου εξήγησε ότι είναι δύσκολο να πάμε με φυσικό κύκλο γιατί έχει πολλά ρίσκα :-(( π.χ. αν κάνω ωορρηξία σαββατοκύριακο δεν θα μπορέσει να με εξυπηρετήσει..και αναρωτιέμαι:Υπάρχει εκεί έξω κάποιος γιατρός που να υποστηρίζει τον φυσικό κύκλο???? :evil::evil: Αν ναι μην διστάσετε να μου τον προτείνετε ... :):)

Τέλος πάντων μου πρότεινε να πάμε σε βραχύ πρωτόκολλο με ανταγωνιστές με 50 μονάδες puregon ημερησίως (μου δίνει χαμηλή δόση γιατί στις προηγούμενες εξωσωμ. είχα πολύ μεγάλη ανταπόκριση στα φάρμακα και υπήρχε κίνδυνος για υπερδιέγερση)

Τέλος το συνολικό κόστος θα κοστίσει περί τα 1000 ευρουλάκια ..

Για οποιαδήποτε ερώτηση εδώ είμαι :D

Έχω και εγώ ερωτήσεις!!!

Η παρακολούθησή σου θα γίνεται στο Πανεπιστήμιο Ιωαννίνων αν το αποφασίσεις? ή γίνεται να σε παρακολουθεί κάποιος γιατρός εδώ?

Πόσες μονάδες είχες πάρει παλιότερα και είχες μεγάλη ανταπόκριση (αυτό σημαίνει ότι έκανες και πολλά ωάρια?)

Έχει μεγάλη σειρά αναμονής για να ξεκινήσεις εκεί τη διαδικασία? και εννοώ από την αρχή (για να κλείσεις ραντεβού) μέχρι να ξεκινήσεις

Για την τιμή τι να πω! Το 1/3 από αυτά που ξέρω...αν τα περιλαμβάνει όλα είναι σούπερ!!!

Α, και φυσικά δε μας είπες πώς είσαι και πώς τα βλέπεις τα πράγματα :roll:

Και σόρρυ για το πρήξιμο ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λοιπόν

1.Σε παρακολουθεί κάποιος γιατρός εδώ και κάθε φορά που κάνεις υπέρηχο και μετράς οιστραδιόλη ενημερώνεις τηλεφωνικά τον γιατρό στα Ιωάννινα.όταν είναι έτοιμα τα ωάρια πας για ωοληψία και εμβρυομεταφορά.

2.Παλιότερα είχα πάρει 150 μονάδες και έκανα 20 ωάρια ...αλλά πολλά ωάρια δεν σημαίνει και ποιοτικά ωάρια. Εκτός βέβαια τον κίνδυνο της υπερδιέγερσης.

3.Εγώ έκλεισα ραντεβού μέσα σε 2 ημέρες και μπορώ να ξεκινήσω και στον επόμενο κύκλο άρα δεν έχει αναμονή.Η τιμή τα περιλαμβάνει όλα εκτός από την παρακολούθηση που θα μου κάνει ο γιατρός στην Θεσσαλονίκη

Τώρα από ψυχολογικής άποψης αλλά και σωματικής είμαι καλά αν αυτό εννοείς :):oops: Και μπορώ να πω οτι το νοσοκομείο μου άφησε πολύ καλές εντυπώσεις όπως και ο γιατρός..Δεν είδα και μεγάλες διαφορές σε σχέση με τα ιδιωτικά που έχω επισκεφθεί μέχρι τώρα ..

Και εννοείται πως δεν με πρήζεις άλλωστε γι'αυτό είμαστε εδώ :) Ελπίζω να βοήθησα !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μα και φυσικά βοήθησες!!! Η διαφορά στην τιμή είναι ΤΕΡΑΣΤΙΑ!!! :mrgreen:

Και είναι πολύ δύσκολοι καιροί! Έχει κάνει καμιά κοπέλα ήδη εκεί να μας πει την προσωπική της εμπειρία?

Και μια τελευταία ερώτηση ;) πόση ώρα κάνατε για Ιωάννινα από Θεσσαλονίκη? 8-}

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου τι κάνετε? Εγω τελικά πάω για ωοληψία τη Δευτέρα όχι το Σάββατο! Η κοτούλα πρέπει να κλωσίσω λίγο ακόμα το ΈΝΑ μου αυγουλάκι. Είναι πολύ σημαντικό για μένα αυτο το αυγουλάκι και ευχομαι να γίνει τέλειο!!!!!!Φιλιά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια εγώ το πανεπιστιμιακό το ξέρω καλά, έμεινα εκεί 9 βράδια.

Μπορεί να μην γεμίζει το μάτι αλλά έχει πολύ καλούς γιατρούς !!

και εγώ προσωπικά στο τμήμα που ήμουν, είμαι πολύ ευχαριστημένη ιδικά απο τις νοσοκόμες !!!

καταπληκτικές όλες του !!!

Φραουλίτσα τα 1000 ευρώ δεν κατάλαβα που γράφεις...

όταν λες όλα τι εννοείς ; όλα εκτός απο τα φάρμακα ή και αυτά ;

ευχαριστούμε πολύ για την ενημέρωση !!!

Εγώ που έπερνα puregon 75 έκανα 2 αυγά :?:? το ένα ήταν δικό μου :lol::lol: που θα έκανα έτσι και αλλιώς.

teri μου καλή επιτυχία, όλα καλά θα πάνε !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστο μερεντούλα! Λες να είναι το τυχερό μου? ;) Θα δούμε! 1000 Είναι εκτός τα φάρμακα, έτσι κατάλαβα.

και γιατί να μη είναι ; ;)

έστω και έτσι είναι πολύ καλά λεφτά σε σχέση με αυτά που λένε στα ιδιωτικά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστο μερεντούλα! Λες να είναι το τυχερό μου? ;) Θα δούμε! 1000 Είναι εκτός τα φάρμακα, έτσι κατάλαβα.

Teri θα είναι! ΕΝΑ και ΚΑΛΟ!!! Άντε με το καλό!!! %%-%%-%%-

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σε όοοοοοολα τα κορίτσια [smilie=toothy12.gif] [smilie=toothy12.gif]

babelicious κάναμε περίπου 2 ώρες για να φτάσουμε ΑΛΛΑ ο άντρας μου έτρεχε λιγάκι #:-s Να υπολογίζεις 2 ωρίτσες και κάτι ..

merentaki μου είναι 1000 ευρώ χωρίς τα φάρμακα sorry ξέχασα να το αναφέρω αλλά τα φάρμακα συνήθως καλύπτονται από τον ασφαλιστικό φορέα (βέβαια τώρα με αυτό το μπάχαλο που επικρατεί στην χώρα δεν ξέρω τι γίνεται και με τα φάρμακα)

teri μου καλή επιτυχία γλυκιά μου με το καλό να γίνει η γονιμοποίηση και η εμβρυομεταφορά ...εσένα ο Αγιος Βασίλης θα σου φέρει νωρίτερα το δωράκι σου απ οτι φαίνεται :)

Άντε βρε κορίτσια να πέρνουμε σειρά όλες σιγά σιγά πππφφφ όσο για το πανεπιστημιακό ..εντάξει δεν έχει την χλιδή των ιδιωτικών κέντρων αλλά δεν παύει να είναι ένα απο τα καλύτερα νοσοκομεία με αξιόλογους γιατρούς ...και επειδή εμένα προσωπικά δεν μου περισσεύουν αυτόν τον καιρό, δεν έχω την πολυτέλεια να επιλέξω ιδιωτικό κέντρο.Άσε που βαθιά μέσα μου πιστεύω οτι αν είναι να έρθει το μπεμπέ θα έρθει..και σε ιδιωτικό που προσπάθησα 2 φορές δεν μας έκανε την χάρη να έρθει παρόλο που οι γιατροί έκαναν το καλύτερο δυνατόν.Οτι και να κάνουμε η εξωσωματική είναι θέμα πιθανοτήτων ... ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

φραουλίτσα και εγώ αυτό πιστεύω, πως είναι θέμα τύχης περισσότερο και ανάλογα την περίπτωση τις κάθε μίας μας έχει διαφορετικές πιθανότητες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

bebalicious, merendaki, φραουλίτσα ευχαριστώ ρε κορίτσια για τις ευχές σας! Και όλα τα κορίτσια! Μακάρι να πάνε όλα καλά! :ympray: Ενα για τον Θεούλι :ympray: Ενα για την Παναγίτσα :ympray:και ένα για την Αγία Αννα και Αγία Ειρήνη!

Σίγουρα είναι θέμα τύχης ή μαλλον είναι να έρθει η ώρα σου, κι αυτό το επιλέγει ο Θεός, αν δεν έχει έρθει όσο και να προσπαθείς..... :!:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

bebalicious, merendaki, φραουλίτσα ευχαριστώ ρε κορίτσια για τις ευχές σας! Και όλα τα κορίτσια! Μακάρι να πάνε όλα καλά! :ympray: Ενα για τον Θεούλι :ympray: Ενα για την Παναγίτσα :ympray:και ένα για την Αγία Αννα και Αγία Ειρήνη!

Σίγουρα είναι θέμα τύχης ή μαλλον είναι να έρθει η ώρα σου, κι αυτό το επιλέγει ο Θεός, αν δεν έχει έρθει όσο και να προσπαθείς..... :!:

την τύχη μας δεν την ορίζουμε εμείς ;)

τουλάχιστον όχι εξολοκλήρου γιατί σίγουρα την σπρώχνουμε και εμείς λίγο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

littledancer ναι γιατί την Κυριακή θα την χρειαστώ! μερεντακι όντως και μεις την ορίζουμε σε ένα βαθμό έχεις δίκιο! Φιλιά κορίτσια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

teriiiiii καλό αυγουλομάζωμα καλή μου κάνε την προσευχούλα σου και όλα θα πάνε καλά ;)

χχμμμμ merentaki σου έστειλα π.μ.

Φιλιά !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια! Μερεντακι μου τι κάνεις? Εμείς τελικά κάναμε την ωοληψία, όλα πήγαν καλά μέχρι εδω. Εχουμε ένα καλό ωάριο και δώσαμε ένα καλό δείγμα σπέρματος! Τώρα περιμένου να βάλει το χεράκι του ο Θεουλης και αύριο να έχουμε το εμβρυάκι μας έτοιμο!!! Θα το μάθουμε όμως αύριο :) Μακάρι νε πάνε όλα καλά........ :ympray:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πολύ χαίρομαι teri μου που το πρώτο στάδιο πήγε καλά!!! Περιμένουμε και αύριο καλά νέα!!! Σου στέλνω πολλά %%-%%-%%-%%- για γούρι και καλή τύχη <3

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...