Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΘΕΛΩ ΝΑ ΓΙΝΩ ΜΑΝΟΥΛΑ-ΔΕΝ ΕΡΧΕΤΑΙ..ΠΟΥ ΕΙΣΑΙ ΜΠΕΜΠΕ ΜΟΥ.....?


Recommended Posts

Γεια σου Ολγα. Εγώ είμαι παντρεμένη 8 χρόνια και προσπαθούμε με τον άντρα μου από την πρώτη στιγμή του γάμου.Πολλάάάά χρόνια, 6 σπερματεγχυσεις 3 εξωσωματικές.........το αποτέλεσμα 2 αποβολές από φυσιολογική εγκυμοσύνη και 1 εξωμήτριο φέτος....Άρα μια σάλπιγγα λιγότερη....ο γιατρός τώρα λέει ότι δεν έχω καλά ωάρια.........ΝΑΙ εντάξει έμεινα έγκυος 3 φορές αυτό όμως δεν τους λέει τίποτα.Απο ψυχολογία δεν θα πώ τίποτα τα περνάμε όλες,έχω κάνει τόσες εξετάσεις που τώρα πια νιώθω σαν μαθητευόμενη γιατρός, από οικονομικά άστα.ΑΠΟ ΘΕΛΗΣΗ ΓΙΑ ΜΩΡΟ......ΜΕΓΑΛΗ!!!!! θα προσπαθήσω μία τελευταία φορά ακόμη ελπίζω να τα καταφέρω.

ΜΑΝΑ όμως θα γίνω, ή με δανικά ωάρια αν πετύχει,ή με υιοθεσία!!!!!

Γι΄αυτό μην απελπίζεσαι, για κάθε γυναίκα υπάρχει ένα μωρό ήτε της κοιλιάς ήτε της καρδιάς,και για αυτό το παιδί θα είσαι η ΜΑΜΑ του!!!!!!!

ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΟΥΜΕ ΟΛΕΣ!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΣΟΦΙΑ ΜΗΝ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΕΣΑΙ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ.ΑΣ ΕΙΜΑΣΤΕ ΑΙΣΟΔΟΞΕΣ.ΠΑΝΤΩΣ ΟΛΟΙ ΜΟΥ ΛΕΝΕ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΣΥΝΕΧΕΙΑ Κ ΘΑ ΕΡΘΕΙ ΑΠΟ ΜΟΝΟ ΤΟΥ.ΕΣΕΝΑ ΣΕ ΚΑΤΑΛΑΒΕΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ ΓΙΑΤΙ Κ ΕΓΩ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΟΠΩΣ ΔΙΑΒΑΣΕΣ 5 ΧΡΟΝΙΑ.ΕΧΕΙΣ Κ ΤΟΥΣ ΤΡΙΓΥΡΩ ΣΟΥ ΝΑ ΣΟΥ ΛΕΝΕ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΠΑΙΔΑΚΙ ΛΕΣ Κ ΕΜΕΙΣ ΔΕΝ ΤΟ ΘΕΛΟΥΜΕ ΠΕΡΥΣΙ ΚΟΝΤΕΨΑ ΝΑ ΤΡΕΛΑΘΩ ΑΛΛΑ ΤΩΡΑ ΕΧΩ ΛΙΓΟ ΧΑΛΑΡΩΣΕΙ.Κ ΑΣ ΕΛΠΙΣΟΥΜΕ ΝΑ ΕΡΘΕΙ.ΝΑΙ ΠΙΣΤΕΥΩ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΘΑ ΓΙΝΩ Κ ΕΓΩ ΜΑΝΟΥΛΑ.ΜΑΣ ΕΥΧΩΜΑΙ Κ ΣΤΙΣ 2 ΝΑ ΜΕΙΝΟΥΜΕ ΣΥΝΤΩΜΑ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΣΟΦΙΑ ΕΔΩ ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΝΑ ΜΠΕΝΕΙΣ ΝΑ ΤΑ ΛΕΜΕ ΣΥΝΕΧΕΙΑ.Κ ΘΑ ΧΑΡΩ ΠΟΛΥ ΟΤΑΝ ΜΑΘΩ ΤΑ ΥΠΕΡΟΧΑ ΝΕΑ ΣΟΥ.Κ ΜΟΥ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ ΟΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙΣ ΣΥΝΤΟΜΑ ΜΑΝΟΥΛΑ.ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΜΟΥ ΑΥΤΟΣ Ο ΜΗΝΑΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ Ο ΤΥΧΕΡΟΣ ΣΟΥ ΣΕ ΚΑΤΑΛΑΒΕΝΩ ΓΙΑΤΙ Κ ΕΓΩ ΕΤΣΙ ΝΙΩΘΩ.ΕΔΩ ΘΑΜΑΣΤΕ Κ ΘΑ ΤΑ ΛΕΜΕ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΠΡΕΠΕΙ ΟΜΩΣ ΝΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΟΥΜΕ....ΕΣΕΙΣ ΤΙ ΛΕΤΕ ΘΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΟΥΜΕ? ΠΙΑ ΑΛΛΗ ΚΟΠΕΛΑ ΒΙΩΝΕΙ ΤΑ ΙΔΙΑ ΜΕ ΜΕΝΑ? ΝΑ ΜΕΙΡΑΣΤΟΥΜΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΜΟΥΣ Κ ΙΣΩΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΣΕ ΚΑΠΟΙΑ ΘΕΜΑΤΑ?

καλησπερα εγω ειμαι 24 χρονων οταν γνωρισα τον αντρα μου πηγαμε σε γυναικολογο να δουμε αν ολα πανε καλα γιατι ειχα περιοδο μια φορα το 6 μηνο εκει με ψευτο εξετασε κ μου εδωσε γιασμιελ μου ειπες οτι εχω πολυκυστηκες κ επερνα αυτα τα χαπια περσι αλλαξαμε κ ηρθαμε να μεινουμε σε νιση οποτε ηρθα σε αλλη γιατρο οταν της ειπα ολη την ιστορια γελουσε κ μου εξηγησε οτι ο γιατρος ηθελε απλα να μου τα παιρνει :evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil: ετσι ολο το καλοκαιρι με εβαλε κ εκανα ολες της εξετασεις καμια 20αρια κ παραπανω κ αν εχεις ταμειο μονο 2 πληρωσα εγω κ το μονο που βρηκε χαμηλη προγεστερονη που κ γιαυτο δεν εχω περιοδο κ ετσι παιρνω 4 μηνες ντουφαστον κ 3 σεπραφρ κ ακομα τιποτα για μπεμπε το θεμα ειναι οτι φοβαμαι ολα γυρο μας χειροτερευουν δε θελω να αργησει να ερθει ενα παιδι τελος παντων στα λεω ολα αυτα για να πας σε αλλο γιατρο εναν πολυ καλο να ξανα κανει την εξετασει για της πολυκυστηκες να ξερεις αυτη η εξετασει γινεται αυστηρα την 4 μερα της ποεριοδου σου πρεπει να εχεις αιμα κ να ζησητησεις με τον γιατρο σου τα φαρμακα σεπραφαρ κ ντουφαστον τα πηραν πολλες κοπελες κ αργα η γρηγορα ειχαν αποτελεσμα αυτα τα χαπια ειναι κ για πολυστηκες θα περιμενεις λιγο αλλα ελπιζω να υπαρχη αποτελεσμα καλη τυχη σε ολες μας επλιζω να μην κουρασα ;););););)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΠΑΜΠΑΛΟΥ ΑΥΤΑ ΤΑ ΣΕΡΠΑΦΑΡ ΤΑ ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ Κ ΕΓΩ.ΑΛΛΑ ΤΙΠΟΤΑ.ΕΠΙΣΗΣ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΕΝΕΣΕΙΣ PREGNYL Κ ΠΑΛΙ ΤΙΠΟΤΑ ΩΣΠΟΥ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΤΗΚΑ Κ ΤΑ ΠΑΡΑΤΗΣΑ.ΤΩΡΑ ΤΙ ΝΑ ΠΩ....ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΤΟΣΟ ΕΝΤΩΝΑ ΓΙΑΤΙ ΠΕΡΥΣΙ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΓΙΝΕΙ ΕΜΜΟΝΗ ΙΔΕΑ.ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΗΡΕΜΗ Κ ΘΑ ΔΟΥΜΕ.ΑΛΛΑ ΤΟ ΘΕΛΩ ΠΟΛΥ ΝΑ ΓΙΝΩ ΜΑΝΟΥΛΑ.ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΕΡΑΣΩ ΟΛΗ ΤΗ ΔΙΑΔΗΚΑΣΙΑ ΞΑΝΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΨΥΧΟΦΘΟΡΟ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σου ολγα κι απο μενα!!!!!εγω εχω μια κορουλα η οποια "πιαστηκε" σχεδον με την μυρωδια που λενε!οταν ηταν 3ων ετων το κοριτσακι μου αποφασισαμε να βαλουμε μπρος για δευτερο.ημουν σιγουρη οτι αμεσως θα ξαναεμενα εγκυος!!!!!οταν ομως ο ανθρωπος κανει σχεδια ο θεος γελαει!!!!τωρα 3 χρονια μετα ακομα προσπαθουμε.ο γιατρος μου μου λεει οτι φταιει το αγχος κι οτι μολις το ξεχασω θα γινει!!!!!!επαιρνα κι εγω σερπαφαρ, αλλα δυστυχως τιποτα!!!!!!η μικρη μου με παρακαλαει να της κανουμε ενα αδερφακι,οι γυρω μου το ιδιο και το αγχος τεραστιο!!!!!!ο κυκλος μου οτι να'ναι κι εγω πλεον δεν ξερω αν το θελω!μου εχει γινει εμμονη και το μονο που θελω πια ειναι να το βγαλω απο το μυαλο μου!!!!πανω που θελω να σταματησω τις προσπαθειες,χθες η μικρη μου ειδε ενα αστερι να πεφτει και εκανε ευχουλα να αποκτησει αδερφακι!!!!!ποια η θεση μου εμενα???να τα παρατησω η οχι??????

επισης για να δεις ποσο πολυ μπορει να φταιει το αγχος.η συνηφαδα μου προσπαθουσανε 5 χρονια,επεμβασεις,χαπια,εξετασεις,στεναχωρια,λεφτα με το τσουβαλι,2 εξωσωματικες η μια με εμβρυακι που χαθηκε αμεσως,και μια ακομα(τριτη),με αποτελεσμα να εχω τωρα εναν κουκλο ανηψιο!!!!!!επειδη ειναι ηδη 38 χρονων ειπαν να βαλουν μπρος για την επομενη εξωσωματικη.ειχαν κλεισμενο ραντεβου για τον σεμπτεμβρη αλλα....δεν προλαβαν να πανε γιατι τον ιουλιο εμεινε εγκυος φυσιολογικοτατα και τωρα περιμενουμε και το δευτερο ανηψακι μας!!!!κι ολα αυτα που τραβηξαν τελικα ηταν λογω αγχους!!!!!

ευχομαι πολυ συντομα εγκυουλα γλυκια μου!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ Κ.Τ.Κ. ΔΕΝ ΞΕΡΩ Κ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΣΟΥ ΘΕΛΩ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΝΑ ΜΕΙΝΩ ΕΓΚΥΟΥΛΑ ΟΣΟ ΤΙΠΟΤΑΛΟ ΣΤΗ ΖΩΗ ΜΟΥ.ΝΑ ΜΑΣ ΓΕΜΙΣΕΙ ΧΑΡΑ ΝΑ ΑΠΟΚΤΙΣΕΙ ΝΟΗΜΑ Η ΖΩΗ ΜΑΣ.ΑΠΛΑ ΟΤΑΝ ΤΑ ΧΡΟΝΙΑ ΠΕΡΝΟΥΝ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ΠΙΟ ΔΥΣΚΟΛΑ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ.ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΟΥΜΕ.ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΑΔΙΑΘΕΤΗΣΩ ΑΥΤΟ ΤΟΝ ΜΗΝΑ ΑΝ Κ ΕΙΔΑ ΛΙΓΟ ΚΑΦΕ ΣΗΜΕΡΑ,ΔΕΝ ΒΑΡΙΕΣΑΙ ΑΣ ΕΙΝΑΙ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΤΟΝ ΑΛΛΟ ΜΗΝΑ.ΕΥΧΟΜΑΙ ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΠΟΥ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΜΕ ΜΑΖΙ ΜΕ ΕΜΕΝΑ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α, κορίτσια, ακούστε την ιστορία μιας γνωστής μου που τώρα είναι 47 χρονών. Αυτή είχε περίοδο μια φορά το εξάμηνο. Αρραβωνιάστηκε 22 χρονών και πήγε σ' ένα γυναικολόγο να την εξετάσει, μήπως κι έχει κάποιο πρόβλημα γονιμότητας, μια που είχε περίοδο δυο φορές το χρόνο. Αυτός την ψευτο-εξέτασε και της είπε ότι δεν μπορεί να κάνει παιδιά, ότι έχει πάρα πολύ σοβαρό πρόβλημα, και να το πει στον αρραβωνιαστικό της να το ξέρει.

Επιστρέφει η κοπέλα στην Αθήνα που σπούδαζε και ήδη ήταν τεσσάρων μηνών έγκυος!!!!!!!!! Και απέκτησε τρία παιδιά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μπραβο βρε αννα μαρια!μας δινεις κουραγιο!!!εγω παντως οπως ξαναεγραψα δεν ξερω πια τι θελω!!!!!!!!!!ολγα σου ευχομαι τα καλυτερα!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ολγα καλημερα. Ειμαι μια απο τις πολλες γυναικες που για να γινουν μαμαδες τραβηξαν των παθων. 3 χρονια το προσπαθουσαμε, καθε χρονος και εξωσωματικη, η 3η ηταν η τυχερη μας. Χωρις να θελω να κανω την ειδικη και με κινδυνο να λεω και χαζομαρες pregnyl πηρα στην τελευταια φαση της προσπαθειας, οταν ηταν να πεσουν τα ωαρια. Διερωταμαι γιατι να δωσει σε σενα. Σου λεω και παλι δεν ξερω αν κανει και για αλλες περιπτωσεις, αλλα επειδη πολλους γιατρους γυρισαμε και πολλοι απο ουρολογοι μεχρι γυναικολογοι επαιζαν με τον πονο μας(εκμεταλλευση φουλ) και διαφορετικοι γιατροι διαφορετικες γνωμες, θα σου προτεινα να αλλαζες γιατρο, μηπως και πρεπει να ακολουθηθει αλλη μεθοδος στην περιπτωση σου, που οπως καταλαβα δεν εχεις κατι σοβαρο ή κατι που δε συμβαινει σε πολλες. Το τι παιχνιδια γινονται γυρω απο τη λαχταρα μας να γινουμε μαμαδες!!!Εχεις διαβασει την ιστορια της Πετρουλακη? Μοιαζει με πολλων κοριτσιων.Και επισης θα σε συμβουλεψω το χιλιοειπωμενο, ΔΙΩΞΕ ΤΟ ΑΓΧΟΣ!!!!!Σου ευχομαι αυτο που επιθυμεις γρηγορα να το εχεις στην αγκαλια σου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα! Βρε κοριτσακια μου γιατι αγχωνεστε αν δεν εχετε προβλημα με τις σαπλιγγες και το εχετε δει με σαλπιγγογραφία και το σπέρμα ειναι οκ, θα γίνει το θαύμα, αν αργει νομίζω ότι με μια εξωσωματικη θα μείνετε πολυ πιο ευκολα. Συγγνωμη αλλα το εχω βιώσει και ειναι βασανο το περίμενε. Πολλα φιλια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγώ προσπαθώ 2 χρόνια....τον πρώτο χρόνο φυσιολογικά....μόλις πλησίαζε ο χρόνος αρχίσαμε και μεις με υπέρηχους κ pregnyl αλλά τίποτα....μετά αρχίσαμε σπερματεγχύσεις....4 συνεχόμενους μήνες....τίποτα...μετά από 2 μήνες 1η εξωσωματική...τίποτα.....μετά 3 μήνες 2η εξωσωματική...τίποτα.... τώρα είμαστε ταπί και ψαχνόμαστε.... υποτίθεται εγώ δεν έχω κανενα πρόβλημα που να ξέρω.... μόνο το σπέρμα ειναι αδύναμο....το χετε ψάξει???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγώ προσπαθώ 2 χρόνια....τον πρώτο χρόνο φυσιολογικά....μόλις πλησίαζε ο χρόνος αρχίσαμε και μεις με υπέρηχους κ pregnyl αλλά τίποτα....μετά αρχίσαμε σπερματεγχύσεις....4 συνεχόμενους μήνες....τίποτα...μετά από 2 μήνες 1η εξωσωματική...τίποτα.....μετά 3 μήνες 2η εξωσωματική...τίποτα.... τώρα είμαστε ταπί και ψαχνόμαστε.... υποτίθεται εγώ δεν έχω κανενα πρόβλημα που να ξέρω.... μόνο το σπέρμα ειναι αδύναμο....το χετε ψάξει???

ΝΑΙ ΤΟ ΣΠΕΡΜΑ ΤΟΥ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ Κ Η ΚΗΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ ΕΠΙΣΗΣ ΤΑ ΒΡΗΚΕ ΜΙΑ ΧΑΡΑ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ.ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΤΑΠΙ Κ ΕΜΕΙΣ Κ ΤΩΡΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α, κορίτσια, ακούστε την ιστορία μιας γνωστής μου που τώρα είναι 47 χρονών. Αυτή είχε περίοδο μια φορά το εξάμηνο. Αρραβωνιάστηκε 22 χρονών και πήγε σ' ένα γυναικολόγο να την εξετάσει, μήπως κι έχει κάποιο πρόβλημα γονιμότητας, μια που είχε περίοδο δυο φορές το χρόνο. Αυτός την ψευτο-εξέτασε και της είπε ότι δεν μπορεί να κάνει παιδιά, ότι έχει πάρα πολύ σοβαρό πρόβλημα, και να το πει στον αρραβωνιαστικό της να το ξέρει.

Επιστρέφει η κοπέλα στην Αθήνα που σπούδαζε και ήδη ήταν τεσσάρων μηνών έγκυος!!!!!!!!! Και απέκτησε τρία παιδιά!

ΜΙΛΑΣ ΣΟΒΑΡΑ? ΥΠΑΡΧΟΥΝ Κ ΤΕΤΟΙΑ? ΔΕΝ ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΩ.ΕΙΝΑΙ ΟΝΤΩΣ ΠΡΟΤΑΚΟΥΣΤΟ.ΝΑ ΤΗΣ ΖΗΣΟΥΝ ΤΑ ΑΓΓΕΛΟΥΔΙΑ ΤΗΣ Κ ΓΡΗΓΟΡΑ Κ ΣΤΑ ΔΙΚΑ ΜΑΣ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...