Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΠΟΙΕΣ ΔΕΝ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΠΕΡΙΟΔΟ ΤΟΝ ΝΟΕΜΒΡΙΟ?


Recommended Posts

Να σαι καλά βρε Ουρανία μου! Μου έδωσες δύναμη γιατί αν και ανεκτική στον πόνο με τόσα που έχω διαβάσει...τρομοκρατήθηκα να σου πω την αλήθεια. Τώρα όσον αφορά στην αντιβίωση κανείς δεν μου είπε τίποτα... τι να πω... ελπίζω να μην έχω πρόβλημα.

Φιλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 90
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Diaz λογικα θα σου γράψει Vibramycin όταν κάνεις την σαλπιγγογραφία. Το παίρνεις για 2-3 μέρες. Κ μένα μου το έγραψε ο ακτινολόγος μετά που τελείωσαμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έλενά μου σε ευχαριστώ για το ενδιαφέρον. Την έκανα την εξέταση και η αλήθεια έιναι ότι πόνεσα λίγο έως αρκετά. Στιγμιαίος βέβαια ο πόνος, λιγότερο από λεπτό αλλά μέχρι και ο γιατρός μου λεει είχα ελαφρώς χλωμιάσει.

Τα αποτελέσματα βέβαια δεν ήταν και τόσο καλά. Οι σάλπιγγες διαβατές και οι 2, αλλά στη μήτρα υπάρχει μια γκρίζα ζώνη που μπορεί να είναι πολύποδας ή ινομύωμα (περίπου 1 εκατοστό). Όλα τα είχε η μαργιορή ο φερετζές της έλειπε. Πρέπει να κάνω υπέρηχο και μάλλον τηα χρειαστεί και υστεροσκόπηση. Τι να πω... έχει πέσει πολύ η ψυχολογία μου. Απογοητεύτηκα κι έχασα για άλλη μια φορά τη γη κάτω από τα πόδια μου. :cry::cry::cry::cry:

Το απόγευμα θα πάω σε έναν άλλο γιατρό και τη Δευτέρα θα πάω στο γιατρό μου να μου πει τι θα κάνω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Diazaki perimena nea sou pws kai pws, lupame pou den eixes toso kala nea alla ksereis ti, prepei na min se pernei apo katw...skepsou to thetiko tis upothesis...ama ginoun ola swsta kai afairethei o polipodas h oti allo einai pou empodizei isws tote na meineis egkuos kai na min xreiastei eksosomatiki. Auto einai ena thetiko to oti isws entopisate to problima, giati alloi kanoun ena swro eksetaseis na entopisoun to problima gia na glutwsoun tin eksosomatiki kai sto telos den briskoun tipota.

Kserw oti tha skeftesai oti osoi den to pernoun den mporoun na katalaboun kai isws exeis dikio, alla egw tha sunexisw na sou lew na blepeis ti thetiki tou pleura kai emeis tha eimaste oloi edw gia sumparastasi.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έλενα μου σε ευχαριστώ για τη συμπαράσταση... δυστυχώς το πρόβλημα σε μας αρχικά ήταν μόνο το σπέρμα και τη σαλπιγγγογραφία την έκανα για να είμαστε σίγουροι για να ξεκινήσουμε εξωσωματική. Οπότε όλο αυτό μόνο πίσω μας πάει στη διαδικασία και απλά προσθέτει άλλο ένα πρόβλημα σε όσα έχουμε. Και να το διορθώσω μόνο εκ θαύματος θα μείνω έγκυος! Πιστεύω στα θαύματα δεν μπορώ να πω αλλά πλέον έχω απογοητευτεί! Τίποτα δεν μας πάει καλά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ.ΘΑ ΜΕ ΔΕΙΤΕ ΚΑΙ ΣΤΟ ΘΕΜΑΤΑΚΙ "ΠΟΙΕΣ ΔΕΝ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΠΕΡΙΟΔΟ ΤΟΝ ΔΕΚΕΜΒΡΙΟ" ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΣΗΜΕΡΑ ΑΔΙΑΘΕΤΗΣΑ ΓΙΑ ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΦΟΡΑ.

ΤΟΝ ΕΠΟΜΕΝΟ ΜΗΝΑ ΣΚΕΦΤΟΜΑΣΤΕ ΝΑ ΞΕΚΙΝΗΣΟΥΜΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΤΟΥ ΚΥΚΛΟΥ ΕΝΤΑΤΙΚΑ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΕΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΟΠΩΣ ΚΑΝΑΜΕ ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ, ΠΟΥ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΣΑΜΕ ΠΙΟ ΕΝΤΑΤΙΚΑ ΣΤΙΣ ΓΟΝΙΜΕΣ ΜΕΡΕΣ.ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΜΕ, ΘΑ ΠΙΑΣΕΙ?

ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΠΩΣ, ΟΠΩΣ ΣΗΜΕΡΑ ΕΙΜΑΙ ΑΔΙΑΘΕΤΗ, ΕΤΣΙ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΕΧΩ ΕΝΑ ΜΩΡΑΚΙ ΣΤΗ ΚΟΙΛΙΤΣΑ ΜΟΥ.ΕΤΣΙ ΑΠΛΑ!!ΘΑ ΣΥΝΕΧΙΖΟΤΑΝ Η ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΟΤΗΤΑ ΑΛΛΑ ΘΑ ΕΙΧΑ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΜΟΥ,ΚΑΙ ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ ΕΤΣΙ ΑΠΛΑ ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΘΑ ΕΡΘΕΙ.ΑΛΛΑ ΜΑΣ ΤΑΛΑΙΠΩΡΕΙ ΛΙΓΟ, ΙΣΩΣ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΛΑΧΤΑΡΗΣΟΥΜΕ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ!

ΕΥΧΟΜΑΙ ΚΑΛΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΣΤΙΣ ΑΛΛΕΣ ΚΟΠΕΛΕΣ ΠΟΥ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΝ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ;)

DIAZ ΜΗ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΕΣΑΙ.ΣΚΕΨΟΥ ΠΩΣ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ ΒΗΜΑΤΑ ΠΟΥ Π Ρ Ε Π Ε Ι ΝΑ ΓΙΝΟΥΝ ΓΙΑ ΝΑ ΕΡΘΕΙ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΜΑΣ ΚΑΙ ΕΣΥ ΤΑ ΚΑΝΕΙΣ ΜΕ ΤΗ ΣΕΙΡΑ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΤΑ ΒΗΜΑΤΑ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

sissy82 κρίμα που το μωράκι ταλαιπωρεί κι εσάς!! Μακάρι να μην αργήσει και να σας έρθει το συντομότερο δυνατό! Μαρέσει καλύτερα αυτή η σκέψη σου να χαίρεστε τις επαφές σας και να μην το σκέφτεστε! Όταν είστε χαλαροί όλα λειτουργούν καλύτερα! Καλή επιτυχία και μακάρι να μην σου έρθει η ακατανόμαστη το Δεκέμβρη και για άλλους 9 μήνες!

Κατερινάκι τι κάνεις; Πως πήγε η σαλπιγγογραφία σου; Εύχομαι να ήταν όλα καθαρά! Περιμένουμε νέα σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσακια !!!

Ειχα μερες να μπω απο τον Οκτωβρη.

Ευχομαι να εχουμε ευχαριστα για ολα τα κοριτσια μας συντομα!!!

Για εμενα ο Νοεμβριος ηταν ο τυχερος μου μηνας αφου ειμαι εγκυος μετα την πρωτη μου προσπαθεια εξωσωματικης τελικα, οπως εχω γραψει και τα νεα μου στο αλλο ποστακι. :D:D

Νικολχχ μπορεις και εμενα να με βαλεις μανουλα τωρα!

Καλη επιτυχια σε ολες!!!!!

φφφφφφφφφφφφοοοοοοοοοοουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια καλημέρα... Που χαθήκατε??? Εμείς στο τρέξιμο αλλά από χτές πάτησα χειρόφρενο γιατι έχω μια υποψία, οπότε είπα να κάτσω λίγο στα αυγά μου...Από τη μια είμαι αισιόδοξη ότι ο Νοέμβριος μας χαμογέλασε, από την άλλη τα έχω κανει πάνω μου... Από χτες το στήθος πρησμένο και πονάει, μια ελαφρά ενόχληση χαμηλά και τρελό ρέψιμο... Φουφ... Λέτε να τα καταφέραμε????

Ο καλός μου χτες συνειδητοποίησε ότι αν η πρώτη εγκυμοσύνη είχε προχωρήσει θα περιμέναμε απο μέρα σε μέρα το μωρό και έπαθε μια ελαφρά φρίκη... Και εκεί που δεν ήθελα να του πω τπτ πριν είμαι σίγουρη, του το ξεφούρνησα να ηρεμίσει... Άντε και ας μην βγω λάθος αυτή την φορά....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μακάρι Ουρανία μου να τα καταφέρατε και να μην σου έρθει η ακατανόμαστη για τους επόμενους 9 μήνες!!! Άντε να μας πεις τα ευχάριστα! Πότε ΔΕΝ περιμένεις; Έχεις καθυστέρηση; Άντε να κάνεις το τεστάκι να χαρούμε κι εμείς!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν περιμένω 1-2 Δεκεμβρίου. Τεστάκι (αν όλα πάνε καλά) Τετάρτη (εκεινη τη μέρα περιμένω να έρθουν τα τεστάκια). Πάντως τόσο πρηξιμο και πόνο το στήθος μόνο στην προηγούμενη εγκυμοσύνη είχα... Επίσης η θερμοκρασία μου είναι μόνιμα στο 36,9 (συνήθως έχω 36)... Είμαι συγκρατημένα αισιόδοξη (άμα φάω την χλαπάτσα να μην με ενοχλήσει πολύ). Επίσης η πλάτη μου πονάει λες και τρώω ξύλο όλη μέρα (μη σου πω και τη νύχτα). Άντε να δούμε τι θα δούμε....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

hello girls!!!

exw xathei to kserw, alla akomi na mas valoun internet sto spiti. se 2 vdomades mou eipan. twra mpika gia ligo apo allo grafeio isa isa gia na sas steilw minimataki.

Lilaki xarika poly me ta nea sou. sygxaritiria :ymapplause::ymparty::ymapplause::ymparty:

Diaz mou prospathise na min apogoteuesai. prepei na antimetwpiseis to provlima k ola tha pane kala. den nomizw oit exeis ftasei akomh sto shmeio opou mono ena thauma tha sas ferei to ninaki. mporeis na kaneis afairesi polypoda. o giatros sou ti sou eipe?

k egw exw polypoda endomhtriou. oloi oi giatroi mou eipan na prospathisoume monoi mas gia ligo diastima k meta,an den yparxei apotelesma, na to psaksoume ligo.

e twra pou exoyn perasei 6 mines prospatheiwn eipa na to psaksw ligo k egw, na kanw ysteroskopisi gia afairesh polypoda mipws k ftaiei auto pou den kanoume ninaki.

sissy82 krima pou den sas ekatse auto to mina. makari sto postaki tou Dekemvriou na akousoume thetika nea.

ourania xalara esy. oxi polla polla me ta aloga k tis douleies.

melipikto mou ti nea apo to sporaki sou? me poly xara diavasa oti pigan ola kala me tin emfiteysi. alli mia vdomada k tha ksereis me sigouria an ola einai ok? :ympray::ympray::ympray:

elena_c to diko sou mpempoudaki pws einai? megalwnei??

elpizw na sas ksanadw k na sas ksanagrapsw syntoma. filia

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Dimitroula euxaristoume pou mas skeftesai!

Me emena ws twra ola polu kala! Makari na sunexisei etsi.

Sou stelnoume tis kaliteres euxes egw kai to nini mou kai sou euxomaste

ola na sou pane kala, na afaireseis to polupodaki kai sti thesi tou na mprei ena

ninaki!!

Filia!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...